MENÜ

Yavuz Erkut

Yavuz Erkut ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yavuz Erkut haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yavuz Erkut haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 320 Yavuz Erkut haberi bulunmuştur.

Yavuz Erkut Haberleri

Ömer Koç OPET Yönetimi Kurulu Başkanı

Ömer Koç OPET Yönetimi Kurulu Başkanı

Koç Holding yöneticileri, geçen yıl sonunda gerçekleşen ortaklık sonrası yeniden yapılanan OPET'in yönetiminde yerlerini aldılar. OPET'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı şirketin kurucusu Fikret Öztürk sürdürürken, Koç Enerji Grubu Başkanı Ömer Koç OPET Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.

29.04.2003Ekonomi
Ömer ve Ali Koç OPET yönetiminde

Ömer ve Ali Koç OPET yönetiminde

Koç Holding yöneticileri, geçen yıl sonunda gerçekleşen ortaklık sonrası yeniden yapılanan OPET'in yönetimine girdi. OPET'in Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı şirketin kurucusu Fikret Öztürk sürdürürken, Koç Enerji Grubu Başkanı Ömer Koç OPET Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.

29.04.2003Ekonomi
Ford markalı araçlara Opetten kolaylık

Ford markalı araçlara Opet'ten kolaylık

Yakıt Güvence Sistemi projesi kapsamında OPET, Ford Otosan tarafından üretilen ve ithal edilen tüm araçlar için akaryakıtlarını OPET istasyonlarından aldıkları sürece, akaryakıt kaynaklı çıkacak bir arızayı ücretsiz karşılayacak.

16.10.2003Ekonomi
Opet ve Forddan akaryakıt güvencesi

Opet ve Ford'dan akaryakıt güvencesi

Opet ve Ford Otosan, müşterilerine kaliteli akaryakıt güvencesi sunmak üzere yeni bir proje başlattı.

16.10.2003Ekonomi
Akaryakıtta dev işbirliği

Akaryakıt'ta dev işbirliği

Akaryakıt kaynaklı arızalar güvence altına alınıyor. Ford Otosan ve OPET'in ortaklaşa projesi ile Opet'ten alınan yakıtlar Ford marka araçlarda kullanıldığında arıza çıkma ihtimalinde sigortalı. Proje kapsamında Ford marka araç satın alanlara bir adet OTOBİL anahtarlığı verilecek.

22.10.2003Ekonomi
OPET 98 oktan kurşunsuz benzin satacak

OPET 98 oktan kurşunsuz benzin satacak

OPET, ithal ettiği 98 oktan kurşunsuz benzini Türkiye pazarına sundu. Yeni kurşunsuz benzin, başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere tüm Türkiye'de 200 OPET istasyonunda, 95 oktan kurşunsuz benzin fiyatı ile satılacak.

19.03.2004Ekonomi
Opet 98 oktan kurşunsuz benzini Tarkanla tanıtıyor

Opet 98 oktan kurşunsuz benzini Tarkan'la tanıtıyor

İthal ettiği 98 oktan kurşunsuz benzini Türkiye pazarına sunan Opet, şarkıcı Tarkan'ın oynadığı yeni reklam filmi ile tanıtıma başladı.

19.03.2004Ekonomi
Opet Bulgaristana Tarkan ile girdi

Opet Bulgaristan'a Tarkan ile girdi

Opet Petrolcülük ve Aygaz ortaklığıyla kurulan Opet-Aygaz Bulgaria E.A.D. (OAB), Bulgaristan'daki ilk istasyonunu Tarkan'ın katılımıyla hizmete açtı. Şirket, Güneydoğu Avrupa ülkelerine yayılmayı planlıyor.

28.04.2004Ekonomi
Sofya’ya istasyon kurduk enerjide dünyaya açıldık

Sofya’ya istasyon kurduk enerjide dünyaya açıldık

Bulgaristan’a 100 milyon dolarlık yatırım öngören Opet-Aygaz’ın ilk istasyonu Sofya’da açıldı. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, ‘Dünyaya açılan ilk Türk enerji şirketi olduk’ dedi. Opet-Aygaz Bulgaria, 5 yılda 100 istasyona ulaşmayı hedefliyor.

28.04.2004Ekonomi
Akaryakıtta kıyasıya fiyat rekabeti olmaz

Akaryakıtta kıyasıya fiyat rekabeti olmaz

Yeni yılla birlikte fiyat serbestisine geçilmiş olmasının akaryakıt fiyatlarında kıyasıya rekabete neden olmayacağı savunuluyor. Sektör temsilcileri özellikle sektördeki yüksek vergiler nedeniyle kár marjlarındaki düşüklüğü buna engel olarak gösteriyor.

5.01.2005Ekonomi
Migros: Piyasa taksitle rahattı

Migros: Piyasa taksitle rahattı

Migros Genel Müdürü Aziz Bulgu, gıda ve akaryakıtta taksit uygulamasının kaldırılmasına yönelik düzenlemeler konusunda, ‘Bunun bir süre müşteri alışverişlerini olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum, ama bu geçici bir süre olacak’ dedi.

19.04.2005Ekonomi
OPET, yazar kasa uygulamasına geçti

OPET, yazar kasa uygulamasına geçti

OPET, 1 Temmuz’da yürürlüğe giren yazar kasa projesini, Türkiye’de ilk kez İstanbul Altunizade’deki Alev Petrol istasyonunda hayata geçiriyor.

30.08.2005Gündem
Tek kalemde 4.14 milyar dolarlık ödemede Arçelik ve Migros gücü

Tek kalemde 4.14 milyar dolarlık ödemede Arçelik ve Migros gücü

Koç-Shell ortaklığı 4 milyar 140 milyon doları tek kalemde ödeyerek Tüpraş’ta deviri tamamladı. Finansman için sağlanan 950 milyon dolarlık kredi için Arçelik ve Migros, yurtiçi bankalardan alınan 1.8 milyar dolar için de yüzde 51’lik Tüpraş hissesini rehneden Koç, Tüpraş’ta yönetimi de değiştirdi. Tüpraş’ın Başkanlığını Mustafa Koç üstlendi.

27.01.2006Ekonomi
Tüpraşta hedef kapasite artırmak

Tüpraş'ta hedef kapasite artırmak

Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vehbi Koç, hedeflerinin kapasite artırımları ile modernizasyon çalışmalarına ağırlık verip, TÜPRAŞ'ın başarı grafiğini yükseltmek ve dünyanın önemli oyuncularından biri haline getirmek olduğunu bildirdi.

26.04.2006Ekonomi
Tüpraşın faaliyet karı 810 milyon YTL

Tüpraş'ın faaliyet karı 810 milyon YTL

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş (TÜPRAŞ) Genel Müdürü Yavuz Erkut, TÜPRAŞ'ın geçen yıl yüzde 92 kapasite ile çalıştığını, esas faaliyet karının da bir önceki yıla göre yüzde 8,4 artarak 810,6 milyon YTL düzeyinde gerçekleştiğini bildirdi.

27.04.2006Gündem
Tüpraş’ta fiyatlama sistemi değişiyor

Tüpraş’ta fiyatlama sistemi değişiyor

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş (TÜPRAŞ) Genel Müdürü Yavuz Erkut, "Gerek petrol fiyatlarında yaşadığımız bu hızlı artışlar gerekse döviz kurlarındaki değişimleri dikkate aldığımızda fiyatlarımızı, çok keskin olmayan ve mevcut modele benzer bir modelle serbest piyasa şartlarında oluşturacağız. Bu modele bu yılın ikinci yarısından itibaren geçmeyi düşünüyoruz" dedi.

17.05.2006Ekonomi
Tüpraş çalışanına çevre ve emniyet ödülü

Tüpraş çalışanına çevre ve emniyet ödülü

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş (TÜPRAŞ) Genel Müdürü Yavuz Erkut, “Kamunun kısıtlı imkanlarından kurtulan ve tüm enerjisiyle Türkiye için çalışan Tüpraş, Koç Grubu'nun yeni stratejileriyle dünyanın önemli oyuncuları arasına girecektir” dedi.

5.06.2006Gündem
Tüpraş Genel Müdürü Erkut: Yatırımlar devam edecek

Tüpraş Genel Müdürü Erkut: Yatırımlar devam edecek

Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, Tüpraş’ta yatırımlara devam edildiğini, sadece bu yıl için yapılan ve yapılmakta olan yatırım miktarının 390 milyon dolar civarında olduğunu söyledi. Erkut, kurşunsuz motorin üretimi için de çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

20.07.2006Ekonomi
Tüpraş, yeni tesise 32 milyon dolar harcadı

Tüpraş, yeni tesise 32 milyon dolar harcadı

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş (Tüpraş) İzmit Rafinerisinde kurulacak Reformer ve Dizel Kükürt Giderme Ünitesinin elektrik ihtiyacını karşılayacak Konjenerasyon Ünitesi, düzenlenen törenle devreye alındı.

20.07.2006Ekonomi
Tüpraş 322 milyon YTL net kar elde etti

Tüpraş 322 milyon YTL net kar elde etti

Tüpraş, yılın ilk 6 aylık döneminde 322 milyon YTL net kar elde etti.

12.09.2006Gündem
Tüpraş: Petrol yükselince kárımız artıyor sanmayın

Tüpraş: Petrol yükselince kárımız artıyor sanmayın

Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, dünyadaki petrol fiyatlarının artışının Türkiye’ye doğrudan yansıdığını belirterek, "Türkiye’nin geçen yıl 9 milyar dolar olan petrol faturası 11 milyar dolara çıkabilir. Hampetrol fiyatının yükselmesinde rafinerilerin kazancı yok, bizim kárlılığımız ürün fiyatlarıyla elde edilen hasılattan geliyor" dedi.

12.09.2006Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tüpraş gerçekten ‘ucuz’a mı gitti

TÜPRAŞ'ın özelleştirme süreci başladığı günlerde Türkiye'deki akaryakıt dağıtım devleri Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'la uzun pazarlıklar yaptı.

13.02.2004