MENÜ

Yavuz Erkut

Yavuz Erkut ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yavuz Erkut haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yavuz Erkut haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 319 Yavuz Erkut haberi bulunmuştur.

Yavuz Erkut Haberleri

Tüpraş, 2 milyar dolar yatırıp motorine asılacak

Tüpraş, 2 milyar dolar yatırıp motorine asılacak

Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, “Motorin üretimini artırmak için yaklaşık 2 milyar dolarlık bir yatırım yapacağız” dedi. Erkut, Türkiye’de motorin tüketiminin hızla arttığını söyledi.

1.12.2009Ekonomi
Tüpraştan yeni rafineri

Tüpraş'tan yeni rafineri

TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut, Türkiye'deki tüketim artışı nedeniyle motorin üretimini artırmaya karar verdiklerini ve bu çerçevede yaklaşık 2 milyar dolarlık bir yatırım yapacaklarını açıkladı. Erkut, “Ham petrol ünitesi olmayan yeni bir rafineri yatırımı yapacağımızı söyleyebilirim” dedi.

1.12.2009Ekonomi
Tüpraştan donmayan motorin

Tüpraş'tan donmayan motorin

TÜPRAŞ, küresel krizin etkisiyle petrol piyasasında da daralma olmasına rağmen ham petrolü motorine dönüştürecek yeni üniteler için 1.8 ile 2 milyar dolarlık yatırım kararı aldı.

25.11.2009Ekonomi
Koç’tan ‘küresel oyunculuk yolunda yeni alım’ sinyali

Koç’tan ‘küresel oyunculuk yolunda yeni alım’ sinyali

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, “Odaklandığımız sektörlerde yurtiçi ve yurtdışında satın alma fırsatlarını izleyip, küresel oyuncu olma yönünde yeni adımlar atacağız” dedi.

18.11.2009Ekonomi
Dünyanın en büyük 172. şirketi olan TÜPRAŞ 26. yaşını kutladı

Dünya'nın en büyük 172. şirketi olan TÜPRAŞ 26. yaşını kutladı

Dünyanın en büyük 172. şirketi olan TÜPRAŞ 26. kuruluş yıldönümü TÜPRAŞ rafinerilerinin bulunduğu İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman'da kutlandı.

18.11.2009Ekonomi
RMK Marine, T.Gönül tankerini denize indirdi

RMK Marine, T.Gönül tankerini denize indirdi

Koç Topluluğunun gemi inşa sektöründe faaliyet gösteren şirketi RMK Marine, Tüpraş için inşa ettiği T.Gönül isimli tankeri denize indirdi.

25.10.2008Ekonomi
Koç’un Tüpraş’a tanker verme sevinci

Koç’un Tüpraş’a tanker verme sevinci

Koç Topluluğu bünyesindeki Türkiye’nin en büyük tersanelerinden RMK Marine, Tüpraş için inşa ettiği ’T.Sevgi’ adlı tankeri denize indirirken, ’T.Damla 4’ adlı römorkörü de teslim etti.

23.07.2008Ekonomi
Six killed in an attack outside U.S. Consulate in Turkeys Istanbul

Six killed in an attack outside U.S. Consulate in Turkey's Istanbul

Three unidentified gunmen and three Turkish policemen were killed Wednesday in an attack on a police guard post at the main entrance of the well-fortified U.S. Consulate in Istanbul that officials labeled a "terrorist" act. Turkish police launched a large scale investigation on the incident.(UPDATED)

9.07.2008Gündem
Havayı fazla kirleten motorin kalkıyor 400 milyon dolarlık sancı görünüyor

Havayı fazla kirleten motorin kalkıyor 400 milyon dolarlık sancı görünüyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 1 Temmuz’dan itibaren içerisinde 7000 ppm kükürt bulunan "Motorin 7000"i dolaşımdan kaldırmaya hazırlanırken, akaryakıt sektörü ellerindeki tonlarca motorine ne olacağı endişesine düştü.

14.05.2008Gündem
TÜPRAŞ, demiryolu ile akaryakıt taşımaya başladı

TÜPRAŞ, demiryolu ile akaryakıt taşımaya başladı

Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ), kendi vagonları ile rafineriler arası ilk ürün taşımasını gerçekleştirdi.

5.02.2008Gündem
Tüpraş’ın reformer ünitesi hizmete açıldı

Tüpraş’ın reformer ünitesi hizmete açıldı

Tüpraş’ın İzmit rafinerisinde AB standardında kükürtsüz motorin ile yüksek oktanlı benzin üretimi gerçekleştiren "Dizel Kükürt Giderme ve Yeni Reformer Ünitesi", Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’in de katıldığı bir törenle açıldı

8.11.2007Gündem
TÜPRAŞ ile Petrol-İş,toplu iş sözleşmesi imzaladı

TÜPRAŞ ile Petrol-İş,toplu iş sözleşmesi imzaladı

TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut ile Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, Toplu İş Sözleşmesi imzaladılar. TÜPRAŞ, çalışanlarına ilk altı ay için yüzde 10, daha sonraki altı ay için ise enflasyon oranında zam yapacak.

2.04.2007Gündem
Tüpraş ABye hazırlanıyor

Tüpraş AB'ye hazırlanıyor

Tüpraş’ın İzmit Rafinerisi’nde ürün kalitesi ile kapasite kullanımının artırılması çalışmaları kapsamında benzin iyileştirme üniteleri ve Oxygenate Tankı Tesisi Projesi’nin mühendislik ve supervizyon hizmetleri için Foster Wheeler- Bimaş firması ile anlaşma imzalandı.

18.12.2006Gündem
TÜPRAŞ 23 yaşında

TÜPRAŞ 23 yaşında

TÜPRAŞ'ın 23'üncü kuruluş yıldönümü, genel müdürlüğün de bulunduğu İzmit Rafinerisi'nde etkinliklerle kutlandı. TÜPRAŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer Koç, hedeflerinin sadece topluluk için değil, ülke için önemli varlık olan TÜPRAŞ'ın faaliyetlerini geliştirerek, mevcut konumundan daha iyi yerlere getirmek ve küresel oyuncu yapmak olduğunu söyledi.

16.11.2006Ekonomi
Tüpraş: Petrol yükselince kárımız artıyor sanmayın

Tüpraş: Petrol yükselince kárımız artıyor sanmayın

Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, dünyadaki petrol fiyatlarının artışının Türkiye’ye doğrudan yansıdığını belirterek, "Türkiye’nin geçen yıl 9 milyar dolar olan petrol faturası 11 milyar dolara çıkabilir. Hampetrol fiyatının yükselmesinde rafinerilerin kazancı yok, bizim kárlılığımız ürün fiyatlarıyla elde edilen hasılattan geliyor" dedi.

12.09.2006Ekonomi
Tüpraş 322 milyon YTL net kar elde etti

Tüpraş 322 milyon YTL net kar elde etti

Tüpraş, yılın ilk 6 aylık döneminde 322 milyon YTL net kar elde etti.

12.09.2006Gündem
Tüpraş, yeni tesise 32 milyon dolar harcadı

Tüpraş, yeni tesise 32 milyon dolar harcadı

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş (Tüpraş) İzmit Rafinerisinde kurulacak Reformer ve Dizel Kükürt Giderme Ünitesinin elektrik ihtiyacını karşılayacak Konjenerasyon Ünitesi, düzenlenen törenle devreye alındı.

20.07.2006Ekonomi
Tüpraş Genel Müdürü Erkut: Yatırımlar devam edecek

Tüpraş Genel Müdürü Erkut: Yatırımlar devam edecek

Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, Tüpraş’ta yatırımlara devam edildiğini, sadece bu yıl için yapılan ve yapılmakta olan yatırım miktarının 390 milyon dolar civarında olduğunu söyledi. Erkut, kurşunsuz motorin üretimi için de çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

20.07.2006Ekonomi
Tüpraş çalışanına çevre ve emniyet ödülü

Tüpraş çalışanına çevre ve emniyet ödülü

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş (TÜPRAŞ) Genel Müdürü Yavuz Erkut, “Kamunun kısıtlı imkanlarından kurtulan ve tüm enerjisiyle Türkiye için çalışan Tüpraş, Koç Grubu'nun yeni stratejileriyle dünyanın önemli oyuncuları arasına girecektir” dedi.

5.06.2006Gündem
Tüpraş’ta fiyatlama sistemi değişiyor

Tüpraş’ta fiyatlama sistemi değişiyor

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş (TÜPRAŞ) Genel Müdürü Yavuz Erkut, "Gerek petrol fiyatlarında yaşadığımız bu hızlı artışlar gerekse döviz kurlarındaki değişimleri dikkate aldığımızda fiyatlarımızı, çok keskin olmayan ve mevcut modele benzer bir modelle serbest piyasa şartlarında oluşturacağız. Bu modele bu yılın ikinci yarısından itibaren geçmeyi düşünüyoruz" dedi.

17.05.2006Ekonomi
Tüpraşın faaliyet karı 810 milyon YTL

Tüpraş'ın faaliyet karı 810 milyon YTL

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş (TÜPRAŞ) Genel Müdürü Yavuz Erkut, TÜPRAŞ'ın geçen yıl yüzde 92 kapasite ile çalıştığını, esas faaliyet karının da bir önceki yıla göre yüzde 8,4 artarak 810,6 milyon YTL düzeyinde gerçekleştiğini bildirdi.

27.04.2006Gündem
Tüpraşta hedef kapasite artırmak

Tüpraş'ta hedef kapasite artırmak

Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vehbi Koç, hedeflerinin kapasite artırımları ile modernizasyon çalışmalarına ağırlık verip, TÜPRAŞ'ın başarı grafiğini yükseltmek ve dünyanın önemli oyuncularından biri haline getirmek olduğunu bildirdi.

26.04.2006Ekonomi
Tek kalemde 4.14 milyar dolarlık ödemede Arçelik ve Migros gücü

Tek kalemde 4.14 milyar dolarlık ödemede Arçelik ve Migros gücü

Koç-Shell ortaklığı 4 milyar 140 milyon doları tek kalemde ödeyerek Tüpraş’ta deviri tamamladı. Finansman için sağlanan 950 milyon dolarlık kredi için Arçelik ve Migros, yurtiçi bankalardan alınan 1.8 milyar dolar için de yüzde 51’lik Tüpraş hissesini rehneden Koç, Tüpraş’ta yönetimi de değiştirdi. Tüpraş’ın Başkanlığını Mustafa Koç üstlendi.

27.01.2006Ekonomi
OPET, yazar kasa uygulamasına geçti

OPET, yazar kasa uygulamasına geçti

OPET, 1 Temmuz’da yürürlüğe giren yazar kasa projesini, Türkiye’de ilk kez İstanbul Altunizade’deki Alev Petrol istasyonunda hayata geçiriyor.

30.08.2005Gündem
Migros: Piyasa taksitle rahattı

Migros: Piyasa taksitle rahattı

Migros Genel Müdürü Aziz Bulgu, gıda ve akaryakıtta taksit uygulamasının kaldırılmasına yönelik düzenlemeler konusunda, ‘Bunun bir süre müşteri alışverişlerini olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum, ama bu geçici bir süre olacak’ dedi.

19.04.2005Ekonomi
Akaryakıtta kıyasıya fiyat rekabeti olmaz

Akaryakıtta kıyasıya fiyat rekabeti olmaz

Yeni yılla birlikte fiyat serbestisine geçilmiş olmasının akaryakıt fiyatlarında kıyasıya rekabete neden olmayacağı savunuluyor. Sektör temsilcileri özellikle sektördeki yüksek vergiler nedeniyle kár marjlarındaki düşüklüğü buna engel olarak gösteriyor.

5.01.2005Ekonomi
Sofya’ya istasyon kurduk enerjide dünyaya açıldık

Sofya’ya istasyon kurduk enerjide dünyaya açıldık

Bulgaristan’a 100 milyon dolarlık yatırım öngören Opet-Aygaz’ın ilk istasyonu Sofya’da açıldı. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, ‘Dünyaya açılan ilk Türk enerji şirketi olduk’ dedi. Opet-Aygaz Bulgaria, 5 yılda 100 istasyona ulaşmayı hedefliyor.

28.04.2004Ekonomi
Opet Bulgaristana Tarkan ile girdi

Opet Bulgaristan'a Tarkan ile girdi

Opet Petrolcülük ve Aygaz ortaklığıyla kurulan Opet-Aygaz Bulgaria E.A.D. (OAB), Bulgaristan'daki ilk istasyonunu Tarkan'ın katılımıyla hizmete açtı. Şirket, Güneydoğu Avrupa ülkelerine yayılmayı planlıyor.

28.04.2004Ekonomi
Opet 98 oktan kurşunsuz benzini Tarkanla tanıtıyor

Opet 98 oktan kurşunsuz benzini Tarkan'la tanıtıyor

İthal ettiği 98 oktan kurşunsuz benzini Türkiye pazarına sunan Opet, şarkıcı Tarkan'ın oynadığı yeni reklam filmi ile tanıtıma başladı.

19.03.2004Ekonomi
OPET 98 oktan kurşunsuz benzin satacak

OPET 98 oktan kurşunsuz benzin satacak

OPET, ithal ettiği 98 oktan kurşunsuz benzini Türkiye pazarına sundu. Yeni kurşunsuz benzin, başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere tüm Türkiye'de 200 OPET istasyonunda, 95 oktan kurşunsuz benzin fiyatı ile satılacak.

19.03.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tüpraş gerçekten ‘ucuz’a mı gitti

TÜPRAŞ'ın özelleştirme süreci başladığı günlerde Türkiye'deki akaryakıt dağıtım devleri Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'la uzun pazarlıklar yaptı.

13.02.2004