MENÜ

Yavuz Erkut

Yavuz Erkut ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yavuz Erkut haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yavuz Erkut haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 315 Yavuz Erkut haberi bulunmuştur.

Yavuz Erkut Haberleri

Beşiktaştaki otobüs dehşeti: Ölen kişi son yolculuğuna uğurlandı

Beşiktaş'taki otobüs dehşeti: Ölen kişi son yolculuğuna uğurlandı

BEŞİKTAŞ'ta özel halk otobüsü şoförünün durakta bekleyenlere çarpmasıyla hayatını kaybeden Yalçın Tahir Billur son yolculuğuna uğurlandı.

5.11.2019Gündem
Beşiktaş’taki araziye alıcı çıkmadı

Beşiktaş’taki araziye alıcı çıkmadı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 114 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkardığı Beşiktaş'ın Fulya semtinde bulunan yola cepheli araziye alıcı çıkmadı.

23.10.2019Ekonomi
İBB: Araçlardan 5 yılda 250 milyon lira tasarruf

İBB: Araçlardan 5 yılda 250 milyon lira tasarruf

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Yavuz Erkut, Yenikapı’da sergilenen kiralık araçları iade ederek 5 yılda 250 milyon lira tasarruf sağlayacaklarını söyledi. Yavuz Erkut, şu açıklamaları yaptı: “Yaptığımız çalışmalar sonunda İBB, İETT, İSKİ ve 28 iştirak şirkette kullanılan 730 araçtan tasarruf sağlanabileceği belirlenmiştir.

9.09.2019Gündem
Yenikapıdaki araçlarla ilgili İBB Genel Sekreteri Erkuttan açıklama

Yenikapı'daki araçlarla ilgili İBB Genel Sekreteri Erkut'tan açıklama

YENİKAPI'da sergilenen araçlarla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Yavuz Erkut açıklamalarda bulundu.

8.09.2019Gündem
İstanbulda yağış ne zaman sona erecek

İstanbul'da yağış ne zaman sona erecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), il genelinde etkili olan sağanak nedeniyle metrekareye ortalama 30-40 kilogram yağış düştüğünü bildirdi. Yağışın, Boğaz çevresi ve Anadolu Yakası'nda 20.00'ye kadar kuvvetli bir şekilde etkili olmaya devam edeceği bildirildi.

17.08.2019Gündem
İBB’de yeni atamalar

İBB’de yeni atamalar

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) resmi atamalar yapıldı.

5.07.2019Gündem
İBB Genel Sekreter Vekilliğine atama

İBB Genel Sekreter Vekilliği'ne atama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Vekilliği'ne Mehmet Çakılcıoğlu getirildi.

28.06.2019Gündem
Yılın iş insanları belli oldu

Yılın iş insanları belli oldu

Boğaziçi Üniversitesi, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı’yı yılın iş kadını, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’i ise yılın iş adamı olarak seçti. Ödül töreni 21 Kasım’da gerçekleşecek.

17.11.2015Ekonomi
Tüpraşta görev değişimi

Tüpraş'ta görev değişimi

Yıl sonunda yaş haddi nedeniyle görevinden ayrılacak olan Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut'un yerine genel müdür yardımcısı İbrahim Yelmenoğlu'nun atandığı bildirildi.

1.10.2015Ekonomi
Tüpraşta görev değişimi

Tüpraş'ta görev değişimi

Yıl sonunda yaş haddi nedeniyle görevinden ayrılacak olan Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut'un yerine genel müdür yardımcısı İbrahim Yelmenoğlu atandı.

30.09.2015Ekonomi
Fortune 500 ödülleri dağıtıldı

Fortune 500 ödülleri dağıtıldı

Fortune 500 Türkiye listesinde yer alan ilk üç şirketin yanı sıra en yüksek ihracat gerçekleştiren ve en yüksek kar elde eden şirketlere ödül verildi.

17.09.2015Ekonomi
‘Her şeye rağmen kervan yürüyor’

‘Her şeye rağmen kervan yürüyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koç Grubu’na bağlı Tüpraş’ın 3 milyar dolar yatırımla İzmit’te hayata geçirdiği Fuel Oil Dönüşüm Tesisi’nin açılışında yaptığı konuşmada, “Bütün saldırılara ve operasyonlara rağmen, Türkiye tarihindeki en büyük sanayi tesisinin açılışını yapıyor. Bu çok önemli ve son derece manidar. Kim ne derse desin, kervan yürüyor” dedi.

16.12.2014Ekonomi
Çok dizel yatırım

Çok dizel yatırım!

TÜPRAŞ’ın yılda 2.9 milyon tonluk ilave motorin üretimine imkân tanıyacak 3 milyar dolarlık ‘Fuel Oil Dönüşüm Projesi’ yatırımı tamamlandı. Türkiye’nin tek seferde yapılan en büyük sanayi yatırımı olan yeni tesis Türkiye dizel ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayacak. Motorinde yerli üretim artacak.

1.12.2014Ekonomi
Tüpraş’a 32 milyon liralık Ar-Ge merkezi

Tüpraş’a 32 milyon liralık Ar-Ge merkezi

Tüpraş İzmit Rafinerisi B Bölgesine 7 bin 500 metrekare alana kurulan Ar-Ge merkezinin açılışında, Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a plaket takdim etti.

20.04.2014Ekonomi
Tüpraş’ın geleceği garanti altında

Tüpraş’ın geleceği garanti altında

TÜRKİYE Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ’nin (Tüpraş), 2013 yılı kazancından hissedarlarına 396 milyon 163 bin lira temettü dağıtmasının kararlaştırıldığı 54. genel kurul sonrası açıklamalarda bulunan Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı M. Ömer Koç, Tüpraş’ın, bu çalkantılı ortamda sektör ortalamasının üzerindeki performansını sürdürmenin yanı sıra, şirketin geleceğini garanti altına alarak, rekabetçi konumunu daha da güçlendirecek çok önemli adımlar attığını belirtti.

2.04.2014Ekonomi
Tüpraş, 30. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Tüpraş, 30. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Erol Memioğlu, değişken piyasa koşullarına rağmen bu yılın ilk 9 ayında yatırımları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 58 oranında arttırdıklarını bildirdi. Tüpraş'tan yapılan yazılı açıklamada, Tüpraş'ın tüm rafinerilerinde düzenlenen kıdem armağanları töreni ile 30. kuruluş yıl dönümünün kutlandığı belirtildi.

20.11.2013Ekonomi
İstediğimiz hedefi yakalayamadık

'İstediğimiz hedefi yakalayamadık'

Ekonomi Bakanı Çağlayan: "Türkiye'nin geldiği noktada, bu kadar başarıya rağmen, Hükümetin bir bakanı olarak sanayileşme konusunda istediğimiz hedefi yakalayamadığımızı paylaşmak istiyorum"

24.10.2013Ekonomi
’ Toplumsal ihtiyaçlara cevap ve vergi ödemek önceliğimiz’

’ Toplumsal ihtiyaçlara cevap ve vergi ödemek önceliğimiz’

Koç Holding CEO’su Turgay Durak İSO 500 listesinde ilk 10’da beş Koç Topluluğu şirketinin yeraldığını vurgulayarak, “Ülkem varsa ben de varım” diyerek, çalışanlarımızdan ve bayilerimizden aldığımız güçle yeni başarılara imza atmaya devam ediyoruz” dedi.

13.08.2013Ekonomi
İran yerine, Irak petrolü

İran yerine, Irak petrolü

İran’ın petrol egemenliği altındaki yaklaşık 485 milyar dolarlık ekonomisi, ABD ve Avrupa Birliği’nin (AB) uyguladığı yaptırımlardan oldukça kötü etkilendi.

28.06.2013Ekonomi
Boğaziçi’nde 150 yıl

Boğaziçi’nde 150 yıl

Kökleri, 1863 yılında eğitmen, mucit, teknisyen ve mimar Cyrus Hamlin ile New York’lu hayırsever ve tüccar Christopher Rheinlander Robert tarafından ABD sınırları dışındaki ilk Amerikan koleji olan Robert Kolej’e dayanan Boğaziçi Üniversitesi bugün 150. Yılını kutluyor.

14.04.2013Eğitim
Ucuz benzinde top Maliyede

Ucuz benzinde top Maliye'de

Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut'un benzin ve motorindeki ÖTV'yi eşitleyerek benzinin litresinin 60 kuruş düşürülmesi önerisine karşı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız topu Maliye Bakanlığı'na attı.

17.10.2012Ekonomi
Eşit vergi benzini ‘60 kuruş’ ucuzlatır

Eşit vergi benzini ‘60 kuruş’ ucuzlatır

TÜPRAŞ, son zamlar ve ÖTV artışıyla litresi 5 liraya dayanan benzini ucuzlatacak formülü verdi. Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, benzin ve motorinden alınan ÖTV oranlarının Maliye’nin mevcut gelirlerini bozmayacak şekilde eşitlenmesi halinde benzinin pompa fiyatının 60 kuruş ucuzlayacağını söyledi.

16.10.2012Ekonomi
Tüpraşın “Fuel Oil Dönüşüm Projesi”ne ödül

Tüpraş'ın “Fuel Oil Dönüşüm Projesi”ne ödül

Tüpraş'ın yeni yatırım finansmanı “Fuel Oil Dönüşüm Projesi”, “Deal of the Year 2011” ve “Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi En İyi Yapılandırılmış Finansman İşlemi” ödüllerini aldı.

29.06.2012Ekonomi
TÜPRAŞ’tan uçurtma şenliği

TÜPRAŞ’tan uçurtma şenliği

TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi’nin geçtiğimiz günlerde “Mutlu Atıklar” projesi kapsamında Aliağa Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği “2. Uçurma Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu.

23.05.2012Ege
36. John Deere ana bayisi Sötek

36. John Deere ana bayisi Sötek

DÜNYANIN en büyük tarım makineleri üreticilerinden John Deere, Türkiye’deki 36’ncı ana bayisini Söke’de açtı.

1.04.2012Ege
Türkiye’nin performansında şirketlerin büyük rolü var

Türkiye’nin performansında şirketlerin büyük rolü var

Capital dergisinin bu yıl 14’ncüsünü düzenlediği “Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi” araştırmasında, kategorilerinde ilk sıralarda yer alan 24 firmaya ödülleri verildi.

16.12.2011Ekonomi
22 milyar doları bulacak, cari açığı 1 milyar dolar indirecek

22 milyar doları bulacak, cari açığı 1 milyar dolar indirecek

Tüpraş, 4 milyon tonun üzerindeki fuel oil ve asfaltı, benzin ve dizele çevirecek Fuel Oil Dönüşüm Projesiyle cari açığı azaltmaya yönelik 1 milyar dolarlık katkı sağlayacak.

5.12.2011Ekonomi
Tüpraş: İhracatımız 4.2 milyar dolara çıkacak

Tüpraş: İhracatımız 4.2 milyar dolara çıkacak

Tüpraş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, “Koç Topluluğu olarak, uygulamaya koyduğumuz stratejilerin doğruluğu ile piyasalar için belirsizliklerin arttığı bir yıl olmasına rağmen 2011 yılını, siz çalışanlarımız ve Türkiye ekonomisinin yüksek potansiyelinden aldığımız güçle başarıyla kapatıyoruz” dedi.

20.11.2011Ekonomi
Bakan Yıldız’dan çağrı: Taksiciye ucuz LPG ve motorin verin

Bakan Yıldız’dan çağrı: Taksiciye ucuz LPG ve motorin verin

Petroleum İstanbul 2011 fuarında akaryakıt sektörü temsilcileriyle buluşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Akaryakıt toptan piyasasında bazı alıcılara yüzde 14’lere varan indirim yapılıyor. Gelin taksicilere dizelde yüzde 5 ve LPG’de yüzde 7 indirim yapalım” dedi.

7.04.2011Ekonomi
Koçun 6 şirketine “Ar-Ge Merkezi” belgesi verildi

Koç'un 6 şirketine “Ar-Ge Merkezi” belgesi verildi

Türkiye'de özel sektör Ar-Ge harcamalarının yüzde 12'sini gerçekleştirdiği belirtilen Koç Topluluğu'na ait Tüpraş, Otokar, Ford Otosan, KoçSistem, Arçelik ve Tofaş'a, “Ar-Ge Merkezi” belgesi verildi.

26.02.2011Ekonomi
RUP, 2 milyar dolara bitecek, Tüpraş Akdeniz devi olacak

RUP, 2 milyar dolara bitecek, Tüpraş Akdeniz devi olacak

Bu yıl 27’nci kuruluş yıldönümünü kutlayan Tüpraş’ta 2 milyar dolarlık yatırımla 2014 yılında devreye alacağı Fuel Oil Dönüşüm Ünitesi (RUP) projesi tamamlandığında beyaz ürün verimi yüzde 83’e yükselecek. Koç Holding Enerji Grubu Başkanı ve Tüpraş Yönetim Kurulu Üyesi Erol Memioğlu, RUP tamamlandığında Akdeniz’in en büyük oyuncusu olacaklarını söyledi.

28.11.2010Ekonomi
Hayatın ortasında kitap

Hayatın ortasında kitap

Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, “Televizyon ve bilgisayar gibi araçlar günlük yaşamımızı, çalışma ve bilgi edinme biçimimizi derinden etkileyerek, değiştirdi” dedi.

12.04.2010Gündem
Akaryakıttaki vergi artışında benzine haksızlık yapılıyor

Akaryakıttaki vergi artışında benzine haksızlık yapılıyor

Son ÖTV zammı ile birlikte Türkiye’nin dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülkeler listesinde açık ara önde olması akaryakıt sektörünü de isyan ettirdi.

3.01.2010Ekonomi
Tüpraş, 2 milyar dolar yatırıp motorine asılacak

Tüpraş, 2 milyar dolar yatırıp motorine asılacak

Tüpraş Genel Müdürü Yavuz Erkut, “Motorin üretimini artırmak için yaklaşık 2 milyar dolarlık bir yatırım yapacağız” dedi. Erkut, Türkiye’de motorin tüketiminin hızla arttığını söyledi.

1.12.2009Ekonomi
Tüpraştan yeni rafineri

Tüpraş'tan yeni rafineri

TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut, Türkiye'deki tüketim artışı nedeniyle motorin üretimini artırmaya karar verdiklerini ve bu çerçevede yaklaşık 2 milyar dolarlık bir yatırım yapacaklarını açıkladı. Erkut, “Ham petrol ünitesi olmayan yeni bir rafineri yatırımı yapacağımızı söyleyebilirim” dedi.

1.12.2009Ekonomi
Tüpraştan donmayan motorin

Tüpraş'tan donmayan motorin

TÜPRAŞ, küresel krizin etkisiyle petrol piyasasında da daralma olmasına rağmen ham petrolü motorine dönüştürecek yeni üniteler için 1.8 ile 2 milyar dolarlık yatırım kararı aldı.

25.11.2009Ekonomi

Yazar Sonuçları

İmamoğlu CHP’yi kampa çekiyor

İSTANBUL Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, pazartesi günü başlayacak İBB Meclisi toplantısı öncesinde CHP grubunu bu cumartesi-pazar günleri Kumburgaz’da kampa çekiyor.

5.07.2019

İstanbul tartışması sürüyor

İSTANBUL seçimleri bize gösterdi ki doğru adayla ve doğru stratejiyle kazanılmayacak seçim yoktur. Yine İstanbul seçimleri bize gösterdi ki kaybedilmeyecek seçim de yoktur.

1.07.2019

Erbil’den 170 milyon dolarlık ‘iş’le döndü

ERBİL’de (Kuzey Irak) Divan Oteli’nin açılış gecesinde Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, eşi Caroline Koç, Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, Elegan’ın Yönetim Kurulu Başkanı Sarp Turanlıgil ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kuzey Irak Bölgesel Yönetim Başbakanı Neçirvan Barzani’yle yemek yerken, Koç Holding’in üst düzey yöneticilerini bir çardağın altında sohbet ederken buldum.

4.05.2012

Elegan 104 milyon dolara yaptı, Divan, Erbil’de yıllık 50 milyon dolar planıyla kapılarını açtı

GENELDE otellere verdiği iç dekorasyon ve mobilya hizmetiyle tanınan Elegan Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Sarp Turanlıgil, mobilya satmak üzere girip, 11 yıldır iş yaptığı Erbil’de otel inşa etmeye karar verdiğinde Ömer İsvan’ın kapısını çaldı:

3.05.2012