MENÜ

Yatsi Namazi

Yatsi Namazi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yatsi Namazi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yatsi Namazi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 529 Yatsi Namazi haberi bulunmuştur.

Yatsi Namazi Haberleri

İftara ne kadar kaldı 2 Haziran İstanbul Ankara İzmir iftar saatleri

İftara ne kadar kaldı? 2 Haziran İstanbul Ankara İzmir iftar saatleri

Mübarek Ramazan ayının son günlerini idrak eden vatandaşlar, bugün tuttukları oruçlarını saat kaçta açacaklarını araştırıyor. Akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte, saat sorgulamalarına hız veren vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı 2019 Ramazan imsakiye bilgilerini öğrenmek istiyor. Peki, iftara ne kadar kaldı? İstanbul'da iftar saat kaçta?

2.06.2019Gündem
Sahur bu gece saat kaçta yapılacak 2019 Ramazan İmsakiyesi ve sahur vakitleri

Sahur bu gece saat kaçta yapılacak? 2019 Ramazan İmsakiyesi ve sahur vakitleri

Ramazan ayını uğurlamamıza son üç gün kala, 2019 Ramazan İmsakiye bilgileri, vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Oruç ibadetini yerine getirmek için sahur sofralarına oturacak olanlar, 81 ilin imsakiye bilgilerini ve sahur saatlerini merak edip Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı saatler doğrultusunda araştırıyor. Peki, sahur bu gece saat kaçta yapılacak? İşte il il sahur vakitleri...

31.05.2019Gündem
Kadir Gecesi namazı saat kaçta kılınır Yatsı namazı saat kaçta

Kadir Gecesi namazı saat kaçta kılınır? Yatsı namazı saat kaçta?

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşların 'Kadir Gecesi namazı saat kaçta kılınır?' sorusu gündeminde yer alıyor. Bu mübarek gecede ibadetlerini idrak etmek isteyenler yaşadıkları ile ait yatsı namazı saatlerini Diyanet'in bilgileri doğrultusunda araştırıyor. İşte, Kadir Gecesi ve yatsı namazı saatleri ile ilgili bilgiler.

31.05.2019Gündem
Kadir Gecesi namazı kaç rekat Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır

Kadir Gecesi namazı kaç rekat? Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır?

Müslümanlar için hayırlı olan Kadir Gecesi'nin gelmesi ile Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır ve kaç rekattır sorusu, ibadetlerini yerine getirmek isteyen birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Kadir Gecesi namazı kaç rekattır ve nasıl kılınır sorusuna göre ibadetlerine yön verecek olan vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu konudaki açıklamalarını merak ediyor. İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

31.05.2019Gündem
Saat kaçta sahur yapılacak Tüm illerin sahur vakitleri ve 2019 imsakiye bilgileri

Saat kaçta sahur yapılacak? Tüm illerin sahur vakitleri ve 2019 imsakiye bilgileri

Mübarek ramazan ayının son beş gününe girdiğimiz günlerde, vatandaşların sahur ve iftar saatlerine yönelik araştırmaları devam ediyor. Yurt genelinde, ikamet ettikleri ilde sahurun kaçta yapılacağını öğrenmek isteyenler, Diyanet'in yayınladığı imsakiye bilgilerini merak ediyor. Peki, sahur saat kaçta yapılacak? İşte, tüm illerin sahur vakitleri ve 2019 imsakiye bilgileri.

29.05.2019Gündem
Sahur bu gece saat kaçta yapılacak İstanbul Ankara İzmir ve tüm illerin sahur vakitleri

Sahur bu gece saat kaçta yapılacak? İstanbul Ankara İzmir ve tüm illerin sahur vakitleri

Mübarek Ramazan ayının son haftasına giren vatandaşlar, oruca niyet etmek için yaşadıkları ile göre sahur saatlerini merak edip araştırıyor. Saatlerin ilerlemesi ile, gece sahur sofrasına oturup ertesi gün oruç tutmak isteyenler, Diyanet'in yayınladığı 2019 imsakiye bilgilerini öğrenmek istiyor. Peki, sahur bu gece saat kaçta yapılacak? İşte, İstanbul Ankara İzmir ve tüm illerin sahur vakitleri.

27.05.2019Gündem
İftar bugün saat kaçta yapılacak 27 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

İftar bugün saat kaçta yapılacak? 27 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

Ramazan ayının sonlarına doğru ilerlediği günlerde, iftar ve sahur saatleri de vatandaşların araştırdığı konulardan biri olmaya devam ediyor. oruçlarını açacak olan vatandaşlar, iftara ne kadar kaldığını ve yaşadıkları illerin iftar saatlerini merak ediyor. Peki, iftar bugün saat kaçta yapılacak? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı il il iftar saatleri ve 2019 imsakiyesi...

27.05.2019Gündem
Bugün iftar saat kaçta İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer iller için iftar vakitleri

Bugün iftar saat kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer iller için iftar vakitleri

Ramazan ayının ilerlediği günlerde, İftar saatlerine yönelik araştırmalar devam ediyor. Yaşadıkları şehirde oruç ibadetini yerine getiren vatandaşlar, Diyanet'in yayınladığı 2019 ramazan imsakiyesi bilgilerine göre, iftar saatlerini araştırıyor. Vatandaşlar iftarlar hazırlıklarını bu bilgiler doğrultusunda tamamlayacak. Peki, bu akşam iftar saat kaçta yapılacak? İşte, İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer iller dahil il il iftar vakitleri.

26.05.2019Gündem
Bugün İstanbul Ankara ve İzmirde iftar saat kaçta yapılacak 24 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

Bugün İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak? 24 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

On bir ayın sultanı huzur ve bereket ayı ramazanın 19. gününde oruç ibadetini yapan vatandaşlar, akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte, iftar saati araştırmalarına hız verdi. Bulundukları şehirlerde akşam ezanının saat kaçta okunacağını ve iftara ne kadar süre kaldığını merak eden oruçlu vatandaşlar, Diyanet'in yayınladığı 2019 ramazan imsakiyesi bilgilerine göre, iftar saatlerini araştırıyor. Peki, bugün iftar saat kaçta? İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak?

24.05.2019Gündem
Gaziantepte iftar bugün saat kaçta yapılacak İl il iftar ve sahur saatleri (2019 imsakiye)

Gaziantep'te iftar bugün saat kaçta yapılacak? İl il iftar ve sahur saatleri (2019 imsakiye)

Gaziantep iftar saatleri, bölgede yaşayan ve oruç ibadetlerini yerine getiren binlerce kişinin araştırdığı konu olmaya başladı. Gaziantep'te iftar vakti bilgisine göre hareket edecek olan vatandaşlar, buna göre hazırlıklarını tamamlayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, daha önce il il sahur ve iftar saatlerini yayımlamıştı. Peki, Gaziantep'te bugün iftar kaçta yapılacak?

11.05.2019Gündem
Sahur ve iftarın ortak sorusu: Ezan okunurken su içilir mi

Sahur ve iftarın ortak sorusu: Ezan okunurken su içilir mi?

Diyanet İşleri Başkanlığı, her sene olduğu gibi bu yıl da orucu bozan durumlar hakkında hatırlatmada bulundu. Hem iftarını yapacak hem de sahura kalkacak olan vatandaşlar, ezan okunurken su içilip içilmeyeceğini merak ediyor. Peki, ezan okunurken su içilir mi?

11.05.2019Gündem
İstanbulda bu gece sahur saat kaçta İl il sahur saatleri

İstanbul'da bu gece sahur saat kaçta? İl il sahur saatleri

Ramazan ayının dördüncü gününü geride bırakmamızın ardından saatlerin ilerlemesi ile İstanbul'da yaşayan vatandaşların da sahur saatleri ile ilgili araştırmaları hız kazandı. İstanbul'da yaşayan halk da Diyanet'in yayınladığı 2019 ramazan imsakiyesi bilgilerini öğrenmek için sorgulama yapıyor. Peki, İstanbul'da bu gece sahur saat kaçta? İşte, İl il sahur saatleri.

9.05.2019Gündem
Bugün İstanbul Ankara ve İzmirde iftar saat kaçta yapılacak 9 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

Bugün İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak? 9 Mayıs tüm illerin iftar vakitleri

On bir ayın sultanı huzur ve bereket ayı ramazanın dördüncü günü oruç ibadetini gerçekleştiren vatandaşlar, akşam saatlerinin yaklaşmasıyla birlikte, iftar saati araştırmalarına hız verdi. Bulundukları şehirlerde akşam ezanının saat kaçta okunacağını ve iftara ne kadar süre kaldığını merak eden oruçlu vatandaşlar, Diyanet'in yayınladığı 2019 ramazan imsakiyesi bilgilerini inceliyor. Peki, bugün iftar saat kaçta? İstanbul Ankara ve İzmir'de iftar saat kaçta yapılacak?

9.05.2019Gündem
İstanbulda sahur saat kaçta İl il sahur saatleri

İstanbul'da sahur saat kaçta? İl il sahur saatleri

İstanbul'da oruç ibadetini yerine getiren vatandaşlar, saatlerin ilerlemesi ile beraber, sahur vakitleri ile ilgili bilgileri araştırmaya başladı. Sahur yemeğini yedikten sonra, niyet edecek olan İstanbul halkı, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı imsakiye bilgilerini sorguluyor. Peki, İstanbul'da bu gece sahur saat kaçta yapılacak? İşte, İstanbul dahil 81 ilin sahur ve iftar saatleri ile ilgili bilgiler.

8.05.2019Gündem
Teravih namazı saat kaçta Teravih namazı nasıl kılınır

Teravih namazı saat kaçta? Teravih namazı nasıl kılınır?

Manevi güzelliklerle dolu mübarek ramazan ayının gelmesi ile beraber, tüm yurttaki camilerde teravih namazı idrak edilecek. İftar sonrası, teravih namazı kılacak olan vatandaşlar, teravih namazı ile ilgili bilgilere ulaşmak için araştırma yapmaya başladı. Peki, teravih namazı saat kaçta kılınacak? Teravih namazı nasıl kılınır? İşte, il il teravih namazı saat bilgileri ile ilgili detaylar.

7.05.2019Gündem
Özüne dönme ayı

Özüne dönme ayı

Allah Rasulü’nün “Ramazan ayına girdiği halde günahlarını affettiremeden bu ayı tamamlayan kişi ne büyük bir imkânı kaçırmış ve ne büyük kayıp içerisindedir” sözü bize ramazanın rahmet, af ve bağışlanma ayı olduğunu ve ondan en iyi şekilde yararlanmamız gerektiğini anlatır. Ramazan bir arınma, özüne dönme ayıdır. 11 ayın koşturma ve telaşı sonrası kişinin kendisiyle ve Rabbiyle baş başa kalıp varlığını ve gayesini tekrar sorgulama, imanını tazeleme dönemidir.

7.05.2019Gündem
Avustralyada ilk teravih kılındı

Avustralya'da ilk teravih kılındı

Avustralya’daki yarım milyondan fazla Müslüman, ramazan ayının ilk teravih namazını eda etmek için ülke genelindeki cami ve mescitlere akın etti.

5.05.2019Dünya
Sahurda ezan bitene kadar yemek yenilir mi, su içilir mi

Sahurda ezan bitene kadar yemek yenilir mi, su içilir mi?

Mübarek ramazan ayının gelmesi ile beraber, vatandaşlar da ilk sahur sofralarına 5 Mayıs gecesi oturacak. Ramazan ayında en fazla araştırılan konulardan biri olan 'Sahurda ezan bitene kadar yemek yenilir mi, su içilir mi?' sorusu en sık araştırılan konulardan birini oluşturuyor. Peki, ezan bitene kadar yemek yenilir mi? İşte, Diyanet'in bilgileri doğrultusunda o konu hakkında merak edilenler.

5.05.2019Gündem
Ramazan ayının ilk teravih namazı ne zaman

Ramazan ayının ilk teravih namazı ne zaman?

11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazının kılınacağı tarih, pek çok vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Mübarek ramazan ayının ilk teravih namazı için tarih araştırması yapan vatandaşlar, konuya dair Diyanet'in açıklamalarını sorguluyor. Peki, ramazan ayının ilk teravih namazı ne zaman?

3.05.2019Gündem
İlk teravih namazı ne zaman kılınacak

İlk teravih namazı ne zaman kılınacak?

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte, teravih namazı ile ilgili araştırmalar hız kazandı. Bu yıl ilk teravih namazını ne zaman kılacaklarını merak eden çok sayıda vatandaş, bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Bilindiği üzere teravih, dini bir terim olarak Ramazan ayında, yatsı namazı ile vitir namazı arasında kılınan nafile namaz demektir. Peki, 2019'da ilk teravih namazı ne zaman kılınacak?

1.05.2019Gündem
Sahurda ezan bitene kadar yemek yenilebilir mi

Sahurda ezan bitene kadar yemek yenilebilir mi?

Her Ramazan öncesi olduğu gibi bu yıl da sahur ve iftar vaktiyle ilgili sorular gündeme geldi. En çok merak edilen konulardan biri de sahurda yemek konusu oldu. Peki, sahurda ezan bitene kadar yemek yenilebilir mi?

30.04.2019Gündem
Ezan okunurken su içilir mi İşte diyanetin yanıtı

Ezan okunurken su içilir mi? İşte diyanetin yanıtı

2019 yılı Ramazan ayı öncesinde pek çok soru yeniden gündeme geldi, en çok merak edilen konulardan biri de sahurda su içilmesine yönelik oldu. Genellikle sahur yapılmadığında veya geç kalındığında ezan sesiyle uyanan vatandaşlar, ‘ezan okunurken su içilir mi?’ sorusuna yanıt arıyor. İşte, Diyanet’in ‘ezan okunurken su içilir mi?’ sorusunun yanıtı

29.04.2019Gündem
Berat Gecesi namazı saat kaçta kılınır Kandil namazı nasıl kılınır

Berat Gecesi namazı saat kaçta kılınır? Kandil namazı nasıl kılınır?

Mübarek Berat Kandili'nin gelmesi ile beraber, tüm yurttaki camilerde ibadetler idrak edilecek, eller açılarak dualar edilecek. Müslümanlar için değerli olan bu manevi Berat Kandili gecesinde namaz kılmak ve ibadet etmek isteyen vatandaşlar, Berat Kandili namazının saat kaçta kılınacağını merak etmeye başladı. Peki, 19 Nisan gününe denk gelen Berat Gecesi namazı saat kaçta kılınır? İşte, Berat Kandili namazı ile ilgili bazı bilgiler....

19.04.2019Gündem
Vitr namazı nasıl kılınır

Vitr namazı nasıl kılınır?

Ramazanın müjdecisi kabul edilen Berat Kandili bugün idrak ediliyor. Berat kelime olarak, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına geliyor. Bu vesileyle, bu önemli günü ibadet ederek geçirmek isteyen vatandaşlar, vitr namazının nasıl kılındığını merak ediyor. Peki, vitr namazı nasıl kılınır?

19.04.2019Gündem
Yatsı namazı ne zaman kılınır Yatsı namazı kaç rekat

Yatsı namazı ne zaman kılınır? Yatsı namazı kaç rekat?

İslam dünyası için önemli ibadetlerden biri de namaz ibadetidir. Yatsı namazı ibadetini idrak edecek olan bazı vatandaşlar internet üzerinden, yatsı namazı ile ilgili araştırmaya yapmaya devam ediyor. Peki, Yatsı namazı ne zaman kılınır? Yatsı namazı kaç rekat? İşte, Yatsı namazı ibadeti ile ilgili bazı bilgiler...

19.04.2019Gündem
Ezan okunurken su içilir mi

Ezan okunurken su içilir mi?

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte, oruç ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşların merak ettikleri sorulara internette yanıt aranmaya başladı. Pek çok vatandaş da ezan okunurken su içilip içilemeyeceğini merak ediyor. Peki, ezan okunurken su içilir mi?

18.04.2019Gündem
Yatsı namazı saat kaçta kılınacak İl il yatsı namazı saatleri

Yatsı namazı saat kaçta kılınacak? İl il yatsı namazı saatleri

Yatsı namazı ibadetini gerçekleştirmek isteyen milyonlarca vatandaş, yatsı namazının saatlerine ilişkin bilgi sahibi olmak istiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı bilgilerde yatsı namazı saatleri yer alıyor. Peki, yatsı namazı saat kaçta kılınacak ? İşte, İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere tüm illere ait yatsı namazı saatleri...

2.04.2019Gündem
Miraç Kandili namazı ne zaman ve saat kaçta kılınacak

Miraç Kandili namazı ne zaman ve saat kaçta kılınacak?

Kandil namazı ne zaman ve saat kaçta kılınacak sorusu , ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Allah C.C.'ya olan hamd-ü senalarını ibadetlerle gerçekleştirmek isteyen binlerce Müslüman, illerinde kandil namazının ne zaman ve saat kaçta kılınacağını sorgulamaya başladı. İşte, kandil namazının ne zaman kılınacağına dair bazı bilgiler

2.04.2019Gündem
Kandil namazı nasıl kılınır Kandil namazı saat kaçta başlıyor

Kandil namazı nasıl kılınır? Kandil namazı saat kaçta başlıyor?

Kandil namazı ne zaman ve saat kaçta kılınacak sorusuna internet üzerinden cevap arayan vatandaşlar, bu namazın nasıl kılınacağına dair de bilgiler edinmek istiyor. Peki, kandil namazı saat kaçta kılınacak? Peki, kandil namazı nasıl ve saat kaçta kılınır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

7.03.2019Gündem
Bu bir vahşet Camiye gitmek için evden çıkmıştı

Bu bir vahşet! Camiye gitmek için evden çıkmıştı

Bursa'da dün yatsı namazı için evinden çıkan bir daha da kendisinden haber alınamayan Mustafa Şen (66), boş arazide bir hurdacı tarafından boğazı ve el bilekleri kesilmiş halde ölü bulundu.

27.01.2019Haber
Bu bir vahşet Camiye gitmek için evden çıkmıştı...

Bu bir vahşet! Camiye gitmek için evden çıkmıştı...

Bursa'da dün yatsı namazı için evinden çıkan bir daha da kendisinden haber alınamayan Mustafa Şen (66), boş arazide bir hurdacı tarafından boğazı ve el bilekleri kesilmiş halde ölü bulundu.

27.01.2019Gündem
İmsak vakti nedir İmsak vakti ne zaman başlar

İmsak vakti nedir? İmsak vakti ne zaman başlar?

İmsak vakti, oruca başlanan saat ve gecenin sona erdiği vakit olarak bilinmektedir. Yatsı namazı vaktinin sona erdiğini ve sabah namazı vaktine girildiğini ifade eden imsak vakti, sabah ezanının da okunduğu andır. İşte, imsak vakti hakkında detaylı bilgiler

28.12.2018Gündem
Yatsı namazı nasıl kılınır İşte yatsı namazı kılınışı

Yatsı namazı nasıl kılınır? İşte yatsı namazı kılınışı

Yatsı namazı nasıl kılınır sorusunun yanıtı, namaz kılmak isteyen binlerce vatandaş tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. 5 vakit namazın gün içerisinde kılının son vakti olan yatsı namazı, toplamda 10 rekattır. Vitr namazı ile birlikte 13 rekat olarak kılınan yatsı namazı, cemaatle kılınabildiği gibi tek başına da kılınabilir. Peki, yatsı namazı nasıl kılınır? İşte yatsı namazı kılınışı.

12.12.2018Gündem
Cuma namazı saat kaçta İşte Diyanetin 23 Kasım Cuma namazı saatleri listesi

'Cuma namazı saat kaçta?' İşte Diyanet'in 23 Kasım Cuma namazı saatleri listesi

Cuma namazı ibadetini hakkıyla yerine getirmek isteyen vatandaşlar ‘cuma namazı saat kaçta?’ sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. 23 Kasım 2018 gününün cuma hutbesini vatandaşlarla paylaşan Diyanet İşleri Başkanlığı, tüm illerin cuma namazı saatini de bildirdi. İşte, 23 Kasım tarihli cuma namazı saatleri

23.11.2018Gündem
Yatsı namazı nasıl kılınır Yatsı saat kaçta okunuyor İşte yatsı namazının kılınışı

Yatsı namazı nasıl kılınır? Yatsı saat kaçta okunuyor? İşte yatsı namazının kılınışı

Yatsı namazı saati ve nasıl kılınacağı Müslümanlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Günün son namazı olması dolayısıyla vitr ile birlikte kılınan yatsı namazı, toplam 13 rekatta eda edilmektedir. Peki, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa gibi büyükşehirlerle birlikte Türkiye genelinde yatsı namazı saat kaçta ve nasıl kılınır? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan saat bilgileri

19.11.2018Gündem
Kandil namazı saat kaçta Kandil namazı nasıl kılınır

Kandil namazı saat kaçta? Kandil namazı nasıl kılınır?

Kandil namazı ne zaman ve saat kaçta kılınacak sorusu, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V'ın Rebiülevvel ayının 12. gecesinde dünyayı şereflendirmesine mukabil ibadetlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Kandil namazı, yaradana ellerin açılıp af ve bereket isteklerinin bulunulacağı bu günde önem arz edecek. Peki, kandil namazı saat kaçta ve nasıl kılınacak? İşte, kandil namazının kılınışı ve saat bilgisi

19.11.2018Gündem
Birmigham’da iki camiye sapanla demir bilye attılar

Birmigham’da iki camiye sapanla demir bilye attılar

Çok sayıda Müslümanın yaşadığı İngiltere’nin Birmingham kentindeki iki camiye, sapanla demir bilyeli saldırıda bulunuldu.

17.08.2018Avrupa
Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır İşte, Kadir Gecesinde okunacak dualar

Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır? İşte, Kadir Gecesinde okunacak dualar

Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Bu akşam idrak edilecek olan Kadir Gecesi için vatandaşlar ellerini Allah'a açıp ibadetlerini gerçekleştirecekler. Namaz kılmak isteyen vatandaşlar, Kadir Gecesi namazının ayrıntılı kılınışını merak ediyorlar. Öte yandan Kadir Gecesi okunacak olan dualarda vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, Kadir Gecesi namazı nasıl kılınır? Kadir Gecesi hangi dualar okunur?

10.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ramazan gecelerinin ihya edeni: Teravih

Namazın amacı yalnızca bireyi ayakta tutmak değil, bireylerden oluşan toplumu da canlı tutmaktır. Ramazan ayı, bu anlamda yalnızca gönüllerimizi değil, bizleri bir araya getirerek camilerimizi de ihya ediyor. Camilerimizdeki teravih namazı kalabalığı ramazan dışındaki vakitler için de umudumuzu yeşertiyor.

9.05.2019

Özüne dönme ayı

Allah Rasulü’nün “Ramazan ayına girdiği halde günahlarını affettiremeden bu ayı tamamlayan kişi ne büyük bir imkânı kaçırmış ve ne büyük kayıp içerisindedir” sözü bize ramazanın rahmet, af ve bağışlanma ayı olduğunu ve ondan en iyi şekilde yararlanmamız gerektiğini anlatır. Ramazan bir arınma, özüne dönme ayıdır. 11 ayın koşturma ve telaşı sonrası kişinin kendisiyle ve Rabbiyle baş başa kalıp varlığını ve gayesini tekrar sorgulama, imanını tazeleme dönemidir.

7.05.2019