MENÜ

Yatay Geçiş

Yatay Geçiş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yatay Geçiş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 996 Yatay Geçiş haberi bulunmuştur.

Yatay Geçiş Haberleri

AÖF sonuçları için bekleyiş son buldu

AÖF sonuçları için bekleyiş son buldu

AÖF sonuçları için bekleyiş bugün son buldu. Öğrenciler, sınav sonuçlarını Anadolu Üniversitesi öğrenci otomasyonu sisteminden takip edebilirler. Sisteme erişim için ise iki bilgi yeterli. T.C. Kimlik Numarası ve öğrenci şifresi ile giriş yapacak ve bireysel notlarını görüntüleyebilecek.

24.01.2019Gündem
Yatay geçiş öğrenciler için bir fırsat

Yatay geçiş öğrenciler için bir fırsat

İstatistiklerin Türkiye'de doğru ve bilinçli tercihin yapılmadığını gösterdiğini dile getiren Burak Kılanç, yatay geçişin öğrenciler için bir fırsat olduğunu vurguladı.

22.01.2019Kampüs
Ders saatleri kısalacak mı Ders sayıları azalıyor

Ders saatleri kısalacak mı? Ders sayıları azalıyor

Ders saatleri kısalacak mı sorusu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yaptığı ders sayıları açıklamasının ardından gündemde yer aldı. Geçtiğimiz aylarda açıklanan 2023 Vizyon Belgesi Toplantısında da gündemde yer alan ders saatlerinin kısaltılması konusu, internet üzerinden araştırılan konular arasında yer alıyor.

22.01.2019Eğitim
‘Vakıf’lara da karne geliyor

‘Vakıf’lara da karne geliyor

Türkiye’de 72 vakıf üniversitesi ve 5 vakıf meslek yüksekokulu bulunuyor. Yaklaşık 600 bin öğrencinin eğitim gördüğü bu kurumların 2018 yılı itibarıyla toplam 11-12 milyar TL’lik bütçeleri var. Ancak bir kısmı ciddi mali sorunlar yaşıyor.

12.01.2019Eğitim
Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu kimdir

Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 2019'un mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Giresun Belediye Başkan adayı olarak Aytekin Şenlikoğlu'nun aday gösterileceğini açıkladı. Peki Aytekin Şenlikoğlu kimdir?

24.11.2018Gündem
Anaokulu zorunlu oluyor

Anaokulu zorunlu oluyor

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan bilgilere göre; beş yaş zorunlu eğitim kapsamına alınacak. Şartları elverişsiz okullarda erken çocukluk eğitimi alan çocukların beslenme ihtiyacı karşılanacak, ailelere materyal desteği sağlanacak. Liselerde alan seçimi 9'uncu sınıfta başlatılacak, 12'nci sınıf ise pilot bölgelerden başlamak üzere yükseköğretime hazırlık ve oryantasyon programı olarak düzenlenecek. İlkokul çocuklarının gelişimsel özellikleri dikkate alınarak teneffüs süreleri artırılacak. Gelecek eğitim-öğretim yılı itibarıyla İngilizce eğitiminde 2'nci sınıflardan başlayarak kademeli olarak yeni bir yaklaşım ortaya konularak, Türkiye genelinde, seviye ve okul türlerine göre çeşitlendirilmiş dil eğitim programları uygulanacak. Nitelikli yabancı dil eğitimi için 'Ulusal Yabancı Dil Eğitimi Konseyi' oluşturulacak.

23.10.2018Eğitim
Ders saatleri kısalacak mı

Ders saatleri kısalacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı 2023 Eğitim Vizyonu toplantısının ardından bazı detaylar açıklandı. Ortaöğretimde ders saatlerinin azaltılacağını açıklayan bakanlık, 4 aşamalı hedef tablosunun ilk aşamasında bu detaydan bahsetti. İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı ders saatleri kısalacak mı sorusu hakkında bazı detaylar

23.10.2018Gündem
AÖF ders ekle sil işlemi ne zaman yapılacak

AÖF ders ekle sil işlemi ne zaman yapılacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri ders ekle sil işlemlerinin ne zaman yapılacağını sorguluyor. Kayıt yenileme aşamasını başarıyla tamamlayan adayların öğrenci otomasyonu üzerinden gerçekleştirebileceği ders ekle sil işlemleri, ödemenin yapılmasının ardından sonlanacak. Peki, AÖF ders ekle sil işlemine zaman yapılabilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

4.10.2018Eğitim
AÖF kayıt yenileme süreci devam ediyor AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek

AÖF kayıt yenileme süreci devam ediyor! AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek?

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme işlemleri 25 Eylül'de başladı. Günlerdir beklenen sürecin başlamasıyla birlikte, eğitim hayatına AÖF bünyesinde devam eden çok sayıda vatandaş, AÖF kayıt yenileme işlemine dair merak ettikleri detayları araştırıyor. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek?

26.09.2018Gündem
AÖF kayıt yenileme süreci başlıyor AÖFten açıklama geldi

AÖF kayıt yenileme süreci başlıyor! AÖF'ten açıklama geldi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme süreci 25 Eylül'de başlıyor. AÖF, halihazırda bir bölüm okuyanlar için kayıt yenileme işlemlerini 25 Eylül tarihinde almaya başlayacak. Konuya dair ilgili öğrenciler için AÖF'ten açıklama geldi. İşte, AÖF kayıt yenileme işlemine dair merak edilen ayrıntılar...

24.09.2018Gündem
AÖF kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacak AÖF kayıtları için gerekli belgeler nelerdir

AÖF kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacak? AÖF kayıtları için gerekli belgeler nelerdir?

AÖF kayıtları, ikinci üniversite için 21 Eylül Cuma günü sona erecek. Yatay geçiş yapmak isteyenlerin başvurusu ise 19-21 Eylül tarihleri arasında alınacak. AÖF'e ek yerleştirme ve DGS ile kayıt yaptırmak isteyenler ise başvurularını 24-28 Eylül arasında gerçekleştirecek. Peki, AÖF kayıtları için yapılması gerekenler neler olacak? İşte, bankalara yatırılacak olan AÖF harçları ve detaylı bilgiler

19.09.2018Gündem
KYK yurt yedek sonuçları ne zaman açıklanır  Taahhütname onayı nasıl yapılır

KYK yurt yedek sonuçları ne zaman açıklanır? Taahhütname onayı nasıl yapılır?

KYK yurt başvuru sonuçlarının açıklanması ardından en çok araştırılan konular yedek başvurular ve taahhütname onayı oldu. KYK yurt sonuçları 12 Eylül tarihinde ‘sonuc.kyk.gov.tr’ adresinden duyuruldu. Yurtlar 17 Eylül’de açılacak. Peki, KYK yurt yedek sonuçları ne zaman açıklanır? Taahhütname onayı nasıl yapılır?

14.09.2018Gündem
AÖF yatay geçiş sonuçları açıklandı

AÖF yatay geçiş sonuçları açıklandı!

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yatay geçiş başvurusu sonuçları açıklandı. Kurumun resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 2018-2019 öğretim yılı güz dönemi yatay geçiş başvurusunda bulunup kabul edilen ve kayıt hakkı kazanan öğrencilerin listesi açıklandı. İşte, AÖF yatay geçiş sonuçları...

11.09.2018Gündem
AÖF yatay geçiş işlemi nasıl yapılır AÖF yatay geçiş şartları

AÖF yatay geçiş işlemi nasıl yapılır? AÖF yatay geçiş şartları

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) yatay geçiş işleminin nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Konu hakkında AÖF'ten yapılan açıklamaları araştıran öğrenciler, AÖF yatay geçiş işlemine dair bilgi edinmek istiyor. Peki, AÖF yatay geçiş işlemi nasıl yapılır? AÖF yatay geçiş şartları neler?

1.08.2018Gündem
Umut Nayir: “Futbol zekama güveniyorum”

Umut Nayir: “Futbol zekama güveniyorum”

Beşiktaş’ın yeni transferi Umut Nayir, kulübün sosyal medya yayınına katıldı. Futbol zekasına çok güvendiğini söyleyen genç futbolcu, Şenol Güneş’in söyledikleriyle kendisini geliştirmek istediğini belirtti.

30.07.2018Futbol
Yaz ekranının esas çiftleri belli oldu

Yaz ekranının esas çiftleri belli oldu

İzleyiciler #CanEm, #ÖzOy ve #AzCen arasında safları bölüşüyor.

20.07.2018Hürriyet Cumartesi
Moleküler Biyoloji ve Genetik nedir Moleküler Biyoloji ve Genetik iş imkanları nelerdir

Moleküler Biyoloji ve Genetik nedir? Moleküler Biyoloji ve Genetik iş imkanları nelerdir?

Moleküler Biyoloji ve Genetik, virüsler ve tek hücreli basit mikroorganizmalardan insan gibi karmaşık canlılara kadar yaşamın moleküler temellerini, canlıların birbiri ve cansız çevreleri ile ilişkilerini araştıran güncel ve her geçen gün daha da öne çıkan bir bilim dalıdır.Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü alanında ileri omiks ve hücre teknolojilerini kullanarak kanser, yaşlanma ve dejeneratif hastalıklar gibi önemli sorunların çözümüne katkıda bulunan araştırmalar yapmaktadır.

20.07.2018Gündem
Üniversitelilere yatay geçiş imkânı

Üniversitelilere yatay geçiş imkânı

Okuduğu bölümü ya da üniversitesini değiştirmek isteyenler için ikinci şans tanınıyor. Bir vakıf üniversitesi hem bölüm değiştirmek isteyen kendi öğrencilerine hem de başka üniversitelerden yatay geçişle geleceklere eğitim ücretinde indirim imkânı sağlıyor.

12.06.2018Eğitim
Öğrenci affının şartları belli oldu... Kimler geri dönebilecek

Öğrenci affının şartları belli oldu... Kimler geri dönebilecek?

Üniversite öğrenciliğine geri dönüşe yönelik affın şartları açıklandı. YÖK’ten yapılan açıklamaya göre, terörle bağlantısı olanlar hariç, tüm eğitim düzeylerinde herkes öğrenciliğe geri dönebilecek. 680 bin kişiyi ilgilendiren aftan, 18 Mayıs’a kadar yükseköğretim kurumlarıyla ilişiği kesilen öğrenciler yararlanabilecek. Bunun için 18 Eylül’e kadar üniversitelere başvurmak gerekiyor.

8.06.2018Eğitim
Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Yurt dışından getirilen varlığa ilişkin vergi düzenlemesi, vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere bayram ikramiyesi ödenmesi, imar barışı, yaşlılık aylığının 500 liraya çıkarılması gibi düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

10.05.2018Gündem
Servet dizisinin oyuncuları kimlerdir İşte Servet dizisinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Servet dizisinin oyuncuları kimlerdir? İşte Servet dizisinin oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Ekranlarda bir süredir tanıtımları yayınlanan Servet dizisinin yayın tarihi belli oldu. Oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken Servet'in ne zaman başlayacağını, oyuncu kadrosunu ve hikayesini merak eden vatandaşlar araştırma yapmaya başladı. Peki, Servet ne zaman başlayacak? Servet'in oyuncuları kimler? Servet dizisinde hangi oyuncular yer alıyor?

12.04.2018Televizyon
Gamze Aksu kimdir Survivor Gamze neden elendi

Gamze Aksu kimdir? Survivor Gamze neden elendi?

Survivor Gönüllüler takımındaki performansıyla birlikte dikkatleri üzerine çeken Gamze Aksu'nun kim olduğu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Survivor'un yeni bölümünde geçirdiği sakatlık nedeniyle yarışmadan ayrılmak zorunda kalan Gamze Aksu'nun kim olduğunu merak eden seyirciler, Gamze Aksu hakkında araştırma yapıyor. Peki, Survivor Gamze Aksu kimdir ve kaç yaşındadır? Survivor Gamze yarışmadan neden ayrıldı?

20.02.2018Televizyon
Survivor Gamze Aksu kimdir Kaç yaşındadır Aslen nerelidir

Survivor Gamze Aksu kimdir? Kaç yaşındadır? Aslen nerelidir?

Survivor Gamze Aksu, en son gerçekleşen konseyde, diken üstünde yer alan isim oldu. Ünlüler takımına geçecek olan ismin belirlendiği konseyde adı en fazla zikredilenler arasında yer alan Survivor Gamze Aksu, kıl payı farkla adada kalma hakkını elde etti. Peki, Survivor Gamze Aksu kimdir ve kaç yaşındadır?

15.02.2018Televizyon
Survivor gönüllüler yarışmacısı Gamze Aksu kimdir Kaç yaşındadır

Survivor gönüllüler yarışmacısı Gamze Aksu kimdir? Kaç yaşındadır?

Gamze Aksu, Survivor 2018 Gönüllüler yarışmacılarından biri oldu. Düzgün fiziğiyle dikkat çeken Gamze Aksu, yarışmadan önce de çeşitli ekran projelerinde yer almıştı. Peki Recep İvedik 4 filminde rol alan Gamze Aksu kimdir, kaç yaşında?

13.02.2018Televizyon
Survivor Gamze kimdir Filmdi gerçek oldu..

Survivor Gamze kimdir? Filmdi gerçek oldu..

Survivor Gamze, yarışmanın belki de en ilgi çekici isimleri arasında yer alıyor. Daha önce Recep İvedik 4 filmiyle bir ada tecrübesi yaşayan Gamze Aksu, bu kez gerçek Survivor'da mücadele edecek. Peki, Survivor Gamze kimdir kaç yaşındadır? İşte, merak edilen isim hakkında detaylı bilgiler

10.02.2018Televizyon
Survivor Gamze Aksu kimdir Gamze Aksu nereli

Survivor Gamze Aksu kimdir? Gamze Aksu nereli?

Survivor Gamze Aksu, filmi gerçeğe dönüştürdü. Recep İvedik 4 filminde Ebru karakteri isle Survivor yarışmasına katılan Gamze, bu sene gerçek yarışma ile izleyicilerin karşısına çıkacak. Peki, Survivor Gamze Aksu kimdir kaç yaşındadır? İşte, güzel oyuncu hakkında bazı bilgiler

4.02.2018Televizyon
Furkan Andıç kimdir, kaç yaşında

Furkan Andıç kimdir, kaç yaşında?

Furkan Andıç, yer aldığı projeler ve özel hayatıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Son yılların popüler isimlerinden biri haline gelen Furkan Andıç, Meryem dizisinde Savaş karakterine hayat veriyor. Peki Furkan Andıç kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde yer almıştı? İşte Furkan Andıç’ın bilinmeyenleri!

25.01.2018Magazin
Üniversitelilere yatay geçiş imkânı

Üniversitelilere yatay geçiş imkânı

Bölümünü ya da üniversitesini değiştirmek isteyen öğrenciler için yatay geçiş imkânı sunuluyor.

13.01.2018Eğitim
Yükselen trend: yurt dışında eğitim

Yükselen trend: yurt dışında eğitim

Tam 43.000 uluslararası öğrenci adayı üzerinde yapılan araştırmada yurt dışında eğitim ile ilgili çarpıcı sonuçlar dikkat çekti.

4.01.2018Kampüs
Defne Samyeli kimdir, kaç yaşında

Defne Samyeli kimdir, kaç yaşında?

O Ses Türkiye performansıyla adından söz ettiren Defne Samyeli’nin özel yaşamı merak konusu oldu. Yılbaşı özel programına katılan Defne Samyeli, sunucu kimliğiyle tanınıyordu. Peki Defne Samyeli kimdir, kaç yaşında?

1.01.2018Magazin
Tedavi için başladı, bu hale geldi

Tedavi için başladı, bu hale geldi

Ege Üniversitesi öğrencisi Pınar Çoban (30), 6 yıl önce bel fıtığı tedavisi için başladığı vücut geliştirme dalında, hem kendisini hem de Türkiye'yi gururlandıran dereceler elde etti. Pınar Çoban, son olarak Almanya'daki yarışmada kainat ikinciliğini elde etti.

12.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Binali Yıldırım cephesinden yeni sinyaller

AK Parti içinden Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’ndan istifa edeceği yönünde sinyaller gelmeye başladı.

23.01.2019

‘Vakıf’lara da karne geliyor

Türkiye’de 72 vakıf üniversitesi ve 5 vakıf meslek yüksekokulu bulunuyor. Yaklaşık 600 bin öğrencinin eğitim gördüğü bu kurumların 2018 yılı itibarıyla toplam 11-12 milyar TL’lik bütçeleri var. Ancak bir kısmı ciddi mali sorunlar yaşıyor.

12.01.2019

Hani benim mizahım nerde

Uzun zamandır yakamıza yapışan bir hastalık bu. Gülememe rahatsızlığı...

5.09.2018

En iyi ne istemediğimi biliyorum!

Ne üniversite sınavındaki bilinçsiz tercih ne de çalışma hayatında ‘kadın olmakla ilgili’ cümleler onu yolundan döndürdü. İş hayatında hiç kimsenin ona ne yapacağını söylemesine müsaade etmediğini söyleyen Kariyer.net Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Didem Arıkan, başarısının sırrını “Çünkü en iyi ne istemediğimi biliyorum” diye açıklıyor.

12.03.2018