MENÜ

Yasar Universitesi

Yasar Universitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yasar Universitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.572 Yasar Universitesi haberi bulunmuştur.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

Yaşar Üniversitesi, İzmir ili ve çevresinde yerleşik üniversite. Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı 1999 yılında bir üniversite kurma kararı alarak Yaşar Üniversitesi'ni kurmuştur. Yaşar Üniversitesi 29 Mart 2001 tarihinde TBMM'ce onaylanan 4633 sayılı kanun ile yasalaşmıştır. 2002-2003 akademik yılında ise kent içindeki Alsancak Kampusü'nde eğitime başlamıştır. 

Vizyon ve misyon tanımlamaları Yaşar Üniversitesi'nin, teknoloji ve bilimi entegre eden, fen ağırlıklı, dünyaya açılmış bir üniversite olabilmesi için "Yapılması Gerekenler Çalıştayı" gerçekleştirilerek, bir yol haritası belirlenmiş; yeni bölümler, yeni gereksinimler ve toplumdaki geleceğe ilişkin eğilimler saptanarak bir eylem planı oluşturulmuştur. 

Yasar Universitesi Haberleri

Liselilere güvenli internet eğitimi

Liselilere güvenli internet eğitimi

‘Birlikte Kolaylaştıralım Hayatı’ projesi kapsamında, İzmir’in sekiz ilçesinde 724 öğrenciye güvenli internet eğitimi verildi. Öğrenciler, okumak istedikleri bölüm ve mesleklerle ilgili bilgi de edindi.

14.12.2018Eğitim
Doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır Kışın ısınmak için bu önerilere dikkat

Doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır? Kışın ısınmak için bu önerilere dikkat!

Soğuğun iyice etkisini göstermesi, konutlardaki doğalgaz faturalarındaki artışı da beraberinde getirdi. Türkiye’de tüketilen enerjinin büyük bir kısmı konutlardaki doğalgaz gibi ısıtma harcamalarına gidiyor. Yoğuşmalı ve çevreci kombi seçimi ve teknolojik ürünlerle faturanızı düşürmeniz mümkün. Peki, doğalgaz tasarrufu nasıl yapılır? İşte, daha iyi kışın ısınmak için dikkat etmeniz gereken detaylar

29.11.2018Ekonomi
Genç girişimcilere üniversite desteği

Genç girişimcilere üniversite desteği

TÜBİTAK’ın genç girişimcilere 200 bin TL’yi bulan hibe desteği sağladığı BİGG programı kapsamında, üniversiteler de adaylara danışmanlık yardımında bulunuyor. Uzman isimlerin rehberliğiyle iş planı yazmadan sunum tekniklerine kadar birçok eğitim ve mentörlük hizmeti sağlanıyor. 

28.11.2018Eğitim
Faturalarda tasarruf ettiren öneriler

Faturalarda tasarruf ettiren öneriler

Bu hafta başından itibaren yağmur, fırtına ve birçok kentte de kar yağışıyla birlikte soğuğun iyice etkisini göstermesi, konutlardaki ısıtma harcamalarındaki artışı da beraberinde getirdi. Ülkemizde tüketilen enerjinin büyük bir kısmının konutlardaki ısıtma ve soğutma harcamalarına gittiğini belirten Yaşar Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Hepbaşlı, enerji verimliğinin ve bilinçli tüketimin en büyük tasarruf etme yöntemi olduğunu vurguladı.

26.11.2018Ekonomi
Dönerle ilgili çok konuşulacak iddia

Dönerle ilgili çok konuşulacak iddia

İzmir mutfağının boyoz, kumru, kokoreç, simit, lokma, midye dolma gibi lezzetlerinin tarihini araştıran, koleksiyoncu ve araştırmacı Nejat Yentürk, ’Ayaküstü İzmir/ Sokak ve Fırın Lezzetleri’ adlı kitabı kaleme aldı. Döner kebabın İzmir’den çıkmış olabileceğini gösteren kayıtların bulunduğunu belirten Yentürk, "Kesin konuşmak için henüz erken; ancak ciddi bulgular var. Hatta İstanbul’da 19’uncu yüzyılın sonlarında kaleme alınmış yemek kitaplarında döner kebap için ’İzmir kebabı’ tabiri kullanılıyor" dedi.

23.11.2018Lezizz Haberler
İzmir kebabı mı, Bursa kebabı mı

İzmir kebabı mı, Bursa kebabı mı?

"Kesin konuşmak için henüz erken ancak ciddi bulgular var..."

23.11.2018Lezizz Haberler
Bornova Belediyespor destek bekliyor

Bornova Belediyespor destek bekliyor

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde geçtiğimiz yıl gençlerden kurulu kadrosu ile Play-Off’a kalma başarısını gösteren Bornova Belediyespor Basketbol Takımı, bu yıl da zirve mücadelesi veriyor.

22.11.2018Basketbol
Mankenler Kraliçesi Pınar Tartan kimdir

Mankenler Kraliçesi Pınar Tartan kimdir?

Pınar Tartan, Çin'in Shenzhen kentinde düzenlenen 30'uncu Dünya Mankenler Kraliçesi Yarışması'nda birinci oldu. İzmirli güzel Pınar Tartan, Miss Turkey 2017 Yarışması’nda ikinci seçilmişti. Peki, Pınar Tartan kimdir?

19.11.2018Magazin
Birlikte çaldılar

Birlikte çaldılar

Cazın efsane ismi Chick Corea, İzmir’den başladığı Avrupa turnesi kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde hayranları ile buluştu.

13.11.2018Kitap Sanat
Birlikte çaldılar

Birlikte çaldılar

Cazın efsane ismi, 22 Grammy Ödüllü ünlü sanatçı Chick Corea, Avrupa turnesine İzmir'den başladı ve geçen hafta İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde hayranları ile buluştu. Sanatçı konserinde sahneye davet ettiği seyirciler ile doğaçlama piyano çaldı.

13.11.2018Kitap Sanat
Çocuklar için tasarladı, ödül aldı

Çocuklar için tasarladı, ödül aldı

İç mimarlık mezunu Büşra Aydın, Ahmet Piriştina Kent Arşivi Müzesi için, teknolojiden uzak ve çocukları hayal dünyalarıyla baş başa bırakacak bir oyun alanı tasarladı. Aydın, bu tasarımıyla ‘İM2018 İçmimarlık Öğrencileri Yarışması’da üçüncü oldu.

1.11.2018Eğitim
Öğrencilere enerji verimliliği kursu

Öğrencilere enerji verimliliği kursu

Avrupa Birliği’nin desteklediği ‘şebekeye bağlı enerji verimli binalar’ projesi kapsamında İzmir’de, lise öğrencilerine yönelik kurs düzenlendi. ‘Enerji verimliliği ve Arduino ile kodlama uygulamaları’ kursu

1.11.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

İzmir’de “mobing” tartışıldı

 ORGANİZASYONUN ev sahipliğini üstlenen 4. Boyut Akademi, Geleceği Paylaş Sivil İnisiyatifi ve Yaşar Üniversitesi her ayrıntıyı o kadar ince düşünmüşler ki, “mobing”in tartışılacağı forumun ilk konuşmacısı olarak beni seçmişler, “İşte mobing böyle bir şeydir” der gibi.

11.12.2018

İzmir’in röntgeni

NİHAT Zeybekci, “İzmir mahallenin en güzel kızı, kim istemez?” diyerek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının ilk sinyalini vermişti.

3.12.2018