MENÜ

Yaşar Özel

Yaşar Özel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yaşar Özel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.152 Yaşar Özel haberi bulunmuştur.

Yaşar Özel Haberleri

GERÇEK MERMİLERLE GÖSTERİ YAPTILAR

GERÇEK MERMİLERLE GÖSTERİ YAPTILAR

Tunceli Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi polisleri, aldıkları üç haftalık eğitim sonunda, silahlı atış ve kapalı alan çatışması ile ilgili bir gösteri yaptı.Atatürk Mahallesi'ndeki Yeni Polis Atış Poligonu sahasında, Vali Vekili Oğuz Alp Çağlar, Vali Yardımcısı Hasan Balcı ve Emniyet Müdürü Ertan Yavaş ile çok sayıda davetlinin de izlediği tatbikatta bilgilerini pekiştiren özel harekat timleri, sergiledikleri performans ve üstün başarı ile büyük beğeni topladı.Konu ile ilgili bilgi veren Tunceli Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü Serdar Yaşar, özel harekat timlerinin, 3 haftalık eğitimden sonra gerçek mermilerle bir tatbikat yaptığını söyledi. Yaşar, "Özel harekat timlerimiz, değerli eğitmenler tarafından 3 hafta süren bir eğitimden geçti. O eğitimi alan arkadaşlarımız, bugün yaptıkları tatbikatta gerçek mermi kullanarak, bizlere gösterdiler. Üstün bir performans sergileyen timlerimiz tatbikat boyunca tek bir hata yapmadı. Onları kutluyorum" dedi.(Ferit DEMİR/DHA)

15.01.2011Haber
Nostalji yapın

Nostalji yapın

“Yıldızlar Gece Parlar” programı yılbaşı özel yayınıyla ekranda...

3.01.2011Kelebek
Yılbaşı ekranı

Yılbaşı ekranı

31 Aralık akşamı ekranlar çok renkli... Yeni yılı evde sevdikleriyle geçirmek isteyenler için kanallar birbirinden cazip alternatifler hazırladı.

31.12.2010Kelebek
Bestekar Mirkelamoğlu öldü

Bestekar Mirkelamoğlu öldü

İzmir'de bir süredir tedavi gören eski milletvekili, eski Cumhuriyet Senatosu Başkanvekili ve bestekar 89 yaşındaki Mehmet Necip Mirkelamoğlu, tedavi gördüğü İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bu sabah vefat etti.

21.12.2010Gündem
Behiye Aksoya saygı gecesi

Behiye Aksoy'a saygı gecesi

Alzheimer hastalığına yakalanan Türk sanat müziği sanatçısı Behiye Aksoy için düzenlenen anma ve yardım konseri, ünlü sanatçıları bir araya getirdi.

1.06.2010Kelebek
Üçüncü krizde ekipten ayrıldı

Üçüncü krizde ekipten ayrıldı

“Fasl-ı Şahane” projesinin başlangıcında Muazzez Abacı ile polemik yaşayan, TİM’deki konsere geç kalınca Bülent Ersoy’u çileden çıkaran Samime Sanay, gazete ilanlarında isminin alt sırada yazılmasına tepki göstererek ekipten ayrıldı.

19.05.2010Kelebek
Sahnede buluştular

Sahnede buluştular

Türk Sanat Müziği’nin zirvesindeki sanatçılar, “Fasl-ı Sahane” grubu olarak Ankara’da sahneye çıktı. Tanıtım toplantısında tartışan Samime Sanay ile Muazzez Abacı, sahnede ayrı taraflarda oturup ayrı kulislerde hazırlandı.

22.03.2010Kelebek
Cabaret’ten yeni sezona merhaba

Cabaret’ten yeni sezona merhaba

İzmir eğlence hayatına farklı bir soluk getiren Bayraklı Turan bölgesindeki Marche Cabaret Gourmet Theatre yaz sezonunu görkemli bir parti ile açtı.

21.05.2009Ege
Politikada hiç zikzak çizmedim

Politikada hiç zikzak çizmedim

İlk kez 1987-91 arasında Sosyal Demokrat Halkçı Parti’den TBMM’ye giren CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, o yıllarda uydu yayınların izlenebilmesi için mücadele verdi.

16.08.2007Ege
Okan Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

Okan Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

Eğitim hayatına 4 yıl önce başlayan Okan Üniversitesi, ilk mezunlarını verdi.Üniversitenin Akfırat Kampüsündeki diploma törenine onur konuğu olarak katılan Erdal İnönü, kendi hayatından örneklerle gençlere öğütler verdi.

1.06.2007Eğitim
Yunanistan maçı ne olur

Yunanistan maçı ne olur

Gürcistan yenilgisini yorumlayan Hürriyet spor yazarları, 24 Mart'ta oynanacak EURO 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu maçı için iyimser konuştu. Altan Tanrıkulu, Tugay'ın oynamasını eleştirirken, Korkut Göze, millilerin amatörce davranışlarına, İlhan Söyler de savunmanın göbeğindeki sıkıntıya dikkat çekti. Sadi Kemal Yaşar ise Tuncay Şanlı ile Arda Turan'ın kendisini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

8.02.2007Spor
15 HAZİRAN: Ustaları selamlıyoruz

15 HAZİRAN: Ustaları selamlıyoruz

Radyo onbeş kuruluşunun üçüncü yılında Radyo'ya emek vermiş ustalara onur ödülü veriyor. Ödül töreni saat 20:00'de bu akşam Grand Cevahir Otel'de gerçekleşecek.

14.06.2006Kelebek
Geçmişin şarkıcıları sahnelere dönüyor yeniden basılan albümleri kapışılıyor her yerde nostalji partileri yapılıyor

Geçmişin şarkıcıları sahnelere dönüyor yeniden basılan albümleri kapışılıyor her yerde nostalji partileri yapılıyor

Onlar tam "oldies but goldies". Yani eskiler ama altın değerindeler. 60’ların, 70’lerin, 80’lerin yıldızları, belki sahnelerde oldukları dönemden bile daha popülerler şu ara. Karma albümlerde onlar, kitaplarda onlar, dizi müziklerinde onlar var. Gece kulüplerindeki en kalabalık partilerde onların şarkıları çalıyor. İstiklal Caddesi’ndeki müzik dükkanlarından, aranjman çağı yıldızlarının şarkıları duyuluyor.

6.05.2006Kelebek
Ustaya saygı

Ustaya saygı

Türk Sanat Müziği’nin usta yorumcularından Zeki Çetin, 38’inci sanat yılını 18 Aralık gecesi Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenecek bir konserle kutlayacak. Bedrettin Dalan’ın himayelerinde yapılan ve geliri Zeki Çetin’e bırakılacak olan gecenin onur konuğu ise Bülent Ersoy olacak.

13.12.2005Kelebek
En ‘renkli’ meslek

En ‘renkli’ meslek

Renkçiler... Bütün gün renklerle uğraşarak renkleri meslek haline getirenler. Boya firmalarında renklere hayat veren ve onları keşfeden renk laborantları, 'renkçi' olarak adlandırılıyor. Bütün gün renk ölçüm makinelerinde evlerimizde, işyerlerimizde kullandığımız boyaları renklendirmek için ter döküyorlar.

4.01.2003Gündem
AİHM’ye 130 bin Euro

AİHM’ye 130 bin Euro

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), kasımda karara bağladığı 6 davada Türkiye'yi toplam 130 bin Euro tazminat ödemeye mahkum etti. 5'i dostane çözümle sonuçlanan davalar bazıları şunlar şöyle:

17.12.2002Gündem
Müziğimizi kıskanıyorlar

Müziğimizi kıskanıyorlar

Hürriyet Gazetesi'nde Yener Süsoy'un dünyaca ünlü bestecimiz Nevit Kodallı ile yaptığı röportaj, büyük tartışma yarattı. Kodallı'nın ‘‘Türk sanat müziği dedikleri meyhane müziğidir’’ sözlerine Türk sanat müziği yorumcu ve bestekárları ağır sözlerle tepki gösterdi. Yılların sanatçısı Feriha Tunceli, ‘‘Onlar her zaman bizim müziğimizi kıskandılar’’ dedi.

6.09.2001Kelebek

Yazar Sonuçları

19 Ağustos’ta İzmir Fuarı Fasl-ı Şahane ile yıkılacak

Pek çok kez yazdım. Yazmaya da devam edeceğim. Çünkü müthiş bir olay. Devlerin buluşması, sonunda İzmir’de de gerçekleşti.

14.08.2010

Müzeyyen Abla’ya vefasızlık Alaturkacılara yazıklar olsun

Müzeyyen Abla 16 Temmuz Cuma 92 yaşına girdi. Allah uzun ömürler versin.

20.07.2010

İzmir İzmir olalı böyle zulüm görmedi Fasl-ı Şahane’ye yapılan büyük haksızlık

Biliyorsunuz, Türk Sanat Müziği’nin devleri Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Seçil Heper, Samime Sanay, Mustafa Sağyaşar, Yaşar Özel, Zekai Tunca, Nalan Altınörs ve Yıldırım Bekçi’nin bir araya geldiği Fasl-ı Şahane projesini, sizlere ilk ben duyurmuştum.

10.07.2010

32 yıllık evlilikte en büyük sevdası

Fasıl, balık ve rakı; Başkan Aziz Kocaoğlu’nun yaşamını renklendiren üçlü. Sürprizi seviyor, başkanlıktan ayrılışı da öyle olacak.

25.06.2010

TiM’de muhteşem gecenin basına sızmayan gerçekleri

Tam iki aydır bu gece için hazırlanıldığını biliyorum. Hatta ucundan da olsa geceye benimde fikir olarak katkılarım oldu. Ama gecenin mimarı bence Sinan Kuzucu.

5.06.2010

Süper Star’a Süper Show

New York dönüşü canım anamı bir kez görebildim. Çok koşturuyorum. Amaç, iyiyi, güzeli, doğruyu ve duymadığınız haberleri sizlere iletebilmek.

4.05.2010

Büyükşehir’in cinliği

ANKARA Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yeni bir cinliği anlatmak istiyorum. Kanımca yine belediyeden bu yolla çok miktarda para çıkacaktır.

24.03.2010

Devler Ankara’da tarih yazdı sırada İstanbul ve İzmir var

Ankara Başkent olalı belki de ilk kez böylesine güçlü isimleri bir arada gördü.

23.03.2010

Dünya Kadınlar Günü’nde kadına şiddet devam ediyor

Yarın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Peki nereden çıktı bu gün? Bilenler bilmeyenlere anlatsın.

6.03.2010

Ödüller nostaljiye

Bu aralar müzik dünyasına ödül yağıyor.

5.05.2009

Ödüller nostaljiye

Bu aralar müzik dünyasına ödül yağıyor.

4.05.2009

Başbakan neden simit aldı

SAYIN Başbakan geçenlerde Olgunlar Caddesi girişinden simit aldı. Acaba neden simidi tercih etti diye düşündüm.

31.12.2008

Geçmişten gelen sesler

Uzun süredir yazmak istediğim ancak yerim müsait olmadığından ertelemek zorunda kaldığım albümler var. O sırasını bekleyen CD’ler vicdan azabı kuleleri olarak masamın üzerinde yükseliyor da yükseliyorlar.

9.02.2007

Başbakan bitmemiş tüneli neden açtı

CHP Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Bayındırlık Bakanı Nafiz Özak'a soruyor:

25.01.2007

Sibel konusunda Mumcu ile aynı fikirdeyim

KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu telefonla aradı dün sabah.

19.02.2004

Keşke tv’lerde konuşmasalardı (!)

Boş konuşmaya çok meraklı bir toplumuz. Konuyu iyi bilenler de bilmeyenler de ciddi ciddi görüş açıklıyorlar. Bir zamanların önemli, büyük sanılan isimleri şimdi öyle şeyler söylüyorlar ki, ne kof oldukları da ortaya çıkıyor. İnsan kendini “keşke konuşmamış olsalardı” demekten alamıyor.

29.12.2002

Ağzı olan konuşuyor

Boş konuşmaya çok meraklı bir toplumuz. Konuyu iyi bilenler de bilmeyenler de ciddi ciddi görüş açıklıyorlar. Bir zamanların önemli, büyük sanılan isimleri şimdi öyle şeyler söylüyorlar ki, ne kof oldukları da ortaya çıkıyor. İnsan kendini “keşke konuşmamış olsalardı” demekten alamıyor.

28.12.2002

Ulusal güvenliğe düşkün olanlar samimi mi?

ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın parti kongresinde yaptığı konuşmada, ulusal güvenlik politikamız aleyhinde söylediği sözlere şaşırmamak mümkün değil.

8.08.2001