MENÜ

Yasa Dışı Göç

Yasa Dışı Göç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yasa Dışı Göç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.342 Yasa Dışı Göç haberi bulunmuştur.

Yasa Dışı Göç Haberleri

BMnin göç mutabakatı ABdeki ayrılığı derinleştirdi

BM'nin göç mutabakatı AB'deki ayrılığı derinleştirdi

Yasa dışı göç ve insan kaçakçılığıyla mücadelede iş birliğini artırmayı öngören BM Küresel Göç Mutabakatı, AB ülkeleri arasında bölünmüşlüğü tekrar ortaya çıkardı.

12.12.2018Dünya
ABDye ilerleyen göçmenler geri dönmeye başladı

ABD'ye ilerleyen göçmenler geri dönmeye başladı

IOM, Orta Amerika ülkelerinden ABD'ye ilerleyen göçmen konvoyundan yüzlerce kişinin kendi ülkelerine geri döndüğünü duyurdu.

2.12.2018Dünya
İçişleri Bakanı Soyludan uyuşturucu ölümleri ile ilgili önemli açıklama

İçişleri Bakanı Soylu'dan uyuşturucu ölümleri ile ilgili önemli açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Birçok tedbir aldık, birçok proje ortaya koyduk, arkadaşlarımız harika operasyonlar gerçekleştirdiler, mağaralardan okul önlerine kadar, hem karada hem denizde birçok uyuşturucu yakalaması gerçekleştirdiler. Bu gayretlerimizin neticelerinden birisi uyuşturucu ölümlerini 2017'deki 941 seviyesinden şu ana kadar (bu yıl) 228'e düşürmeyi başardık." dedi.

8.11.2018Gündem
John McCain kimdir John McCainin hayatı

John McCain kimdir? John McCain'in hayatı

ABD'de Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden John McCain, 81 yaşında hayatını kaybetti. Altı dönem boyunca senatörlük yapan John McCain'e geçen yıl beyin kanseri teşhisi konulmuştu. Bir göz operasyonu için girdiği ameliyatta, beyninde gliyoblastom adlı agresif bir tümör tespit edilmişti. İşte, John McCain’in hayatına ilişkin bilgiler…

26.08.2018Dünya
Avusturya ve Almanya Akdenizi sığınmacılara kapatmakta kararlı

Avusturya ve Almanya Akdeniz'i sığınmacılara kapatmakta kararlı

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, "Almanya ile Avusturya'ya yük olacak herhangi bir önlemin hayata geçirilmeyeceği yönünde fikir birliği içindeyiz. Avrupa'ya yasa dışı göçü durdurmak, özellikle sığınmacıların AB içindeki göç hareketliliğini engellemek için birlikte hareket edeceğiz." dedi.

5.07.2018Dünya
Ya AB kuralları değiştirir ya da hayır diyeceğiz

"Ya AB kuralları değiştirir ya da hayır diyeceğiz"

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Avrupa Birliği'nin (AB) göç ve sığınmacılar konusundaki politikasına ilişkin "(İtalya Başbakanı Giuseppe) Conte, Brüksel’e gidecek. Ya orada sığınmacıları savunmak için bile olsa yararlı bir teklif sunulur ya bu kuralları değiştiririz ya da biz hayır diyeceğiz." dedi.

21.06.2018Dünya
İki Avrupa ülkesinden Türkiye mesajı

İki Avrupa ülkesinden Türkiye mesajı

Macaristan Başbakanı Victor Orban, Avrupa Birliği'nin (AB) sınırının korunması gerektiğini belirterek, "Yasa dışı göç konusundaki Avrupa Birliği-Türkiye anlaşmasını destekliyoruz." dedi.

19.02.2018Dünya
2018’de Avrupa’yı en çok bu konular meşgul edecek

2018’de Avrupa’yı en çok bu konular meşgul edecek

Avrupa’ya 2018’de ekonomi, terör ve sığınmacı gibi sorunların yanı sıra koalisyonlar, seçimler ve ayrılıkçı hareketler damga  vuracak. Orta Avrupa’nın en önemli gündem maddesini kronik koalisyon görüşmeleri ve kurulacak hükümetler, İspanya, Fransa ve İngiltere’yi ise ayrılıkçı hareketler meşgul edecek. İtalya, Macaristan ve Balkanların gündeminde ise yerel ve genel seçimler var.      

25.12.2017Dünya
Fas yüksek çözünürlüklü ilk uydusunu uzaya fırlattı

Fas yüksek çözünürlüklü ilk uydusunu uzaya fırlattı

Fransız Guyanası'ndan uzaya fırlatılan yüksek çözünürlüklü uydudan başta terörle mücadele ve yasa dışı göç olmak üzere birçok alanda yararlanılması hedefleniyor.

9.11.2017Teknoloji
Polonya’ya AB yaptırımını veto ederiz

Polonya’ya AB yaptırımını veto ederiz

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, AB’den Polonya’ya karşı herhangi bir yaptırımın gündeme gelmesi durumunda ülkesinin bunu veto edeceğini söyledi.

30.08.2017Dünya
‘Göçmenlerin yükü eşit paylaşılmadı’

‘Göçmenlerin yükü eşit paylaşılmadı’

İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un bir araya geldikleri üçlü zirvede, daha güçlü ve birbirine bağlı bir AB’ye ihtiyaç olduğu konusunda görüş birliğine varıldı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise zirvede bir itirafta bulundu.

13.07.2017Dünya
Merkel ile Sisi Berlin’de görüştüler

Merkel ile Sisi Berlin’de görüştüler

Almanya Başbakanı Angela Merkel, pazartesi akşamı başbakanlıkta Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüştü.

13.06.2017Dünya
Trumpın kravat tercihi olay oldu

Trump'ın kravat tercihi olay oldu!

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre'deki ilk konuşmasını gerçekleştirdi. Şu ana kadar alametifarikası haline gelen kırmızı kravatıyla kamuoyunun karşısına çıkan Trump'ın bu kez lacivert üzerine beyaz çizgili bir kravat tercih etmesi dikkat çekti. Trump'ın Cumhuriyetçilerin rengi olan kırmızıdan vazgeçmesi ve konuşma boyunca ABD Başkanı'nın arkasında duran Yardımcısı Mike Pence ile Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan'ın da mavi renkli kravat takmış olmaları sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

1.03.2017Dünya
İnsanlık trajedisi zirvede

İnsanlık trajedisi zirvede

Mülteci krizinde insanlık dışı görüntüler bitmiyor.

10.12.2016Gündem
Fas Kralı, Merkelle görüştü: Kaçakları sınır dışı edin

Fas Kralı, Merkel'le görüştü: Kaçakları sınır dışı edin

Fas’ın, Almanya’ya kaçak yollardan giren vatandaşlarının kimliklerinin tespit edilmesi ve sınır dışı edilmeleri işlemlerinin hızlandırılmasını istediği ve bu konuda kararlı olduğu bildirildi.

29.09.2016Dünya
Bakan Arslan: KKTCye desteğimiz sürecek

Bakan Arslan: KKTC'ye desteğimiz sürecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Cumhuriyeti'nin, KKTC’nin varlığı, güvenliği, hakları ve refahı için dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de kararlı duruş sergileyerek, tam desteğini devam ettireceğini bildirdi.

27.09.2016Ekonomi
AB liderler zirvesinde Renzi protestosu

AB liderler zirvesinde Renzi protestosu

Bratislava'da gerçekleştirilen AB liderler zirvesinde İtalya Başbakanı Matteo Renzi Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'i protesto ederek ortak basın toplantısını iptal etti. İtalyan basını olayı 'Renzi, Merkel ve Hollande'a karşı: Bölünme' başlıklarıyla duyurdu.

17.09.2016Dünya
AB’yi gelecek korkusu sardı

AB’yi gelecek korkusu sardı

İNGİLTERE’nin ayrılma kararı (Brexit) almasının yarattığı büyük soru işaretleri, bir türlü üstesinden gelinemeyen mülteci krizi, güven vermeyen ekonomi, üye ülkeler arasında tavan yapan anlaşmazlıklar ve sokaktaki vatandaşın güveninin dibe vurması nedeniyle Avrupa Birliği’ni (AB) gelecek korkusu sardı.

16.09.2016Dünya
Türkiye sınırına 200 muhafız gönderilmeli

'Türkiye sınırına 200 muhafız gönderilmeli'

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, 'Bulgaristan-Türkiye sınırına 200 sınır muhafızı gönderilmeli, 50 araç için mali kaynak sağlanmalı' dedi.

16.09.2016Dünya
Lüksemburg: Macaristan’ı AB’den atalım

Lüksemburg: Macaristan’ı AB’den atalım

Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, Macaristan’ın Avrupa’nın temel değerlerinde aykırı davranmaktan ötürü AB’den atılmasını istedi. Alman gazetesi Die Welt’e konuşan Asselborn, Macaristan’ın geçici ya da en kötü durumda kalıcı biçimde AB’den çıkarılması gerektiğini kaydetti.

13.09.2016Dünya
Umuda yolculuk 10 günde yüzde 227 arttı

'Umuda yolculuk' 10 günde yüzde 227 arttı

Avrupa'da daha iyi bir yaşama kavuşmak ümidiyle yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan göçmenlerin "umuda yolculukları", yaklaşık bir aydır yükselişe geçti.

11.08.2016Gündem
Ege Denizinde 100 gündür kimse ölmedi

Ege Denizi'nde 100 gündür kimse ölmedi

Geri Kabul Anlaşması'yla umuda yolculuğun bitme noktasına gelmesiyle Ege Denizi'nde 100 gündür ölüm yaşanmıyor.

27.06.2016Gündem
Az konuşup çok iş yapacağız

"Az konuşup çok iş yapacağız"

EFES 2016 Tatbikatı'nı izlemek için İzmir'e gelen Başbakan Binali Yıldırım, kentteki programı kapsamında medya kuruluşlarının temsilcileriyle Başbakanlık Ofisi'nde görüştü.

1.06.2016Ege
Davutoğlu Juncker ile vize serbestisini konuştu

Davutoğlu Juncker ile vize serbestisini konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile telefonda görüştü.

3.05.2016Gündem
Denizde yakalanan göçmen sayısı 3 ilin nüfusunu geçti

Denizde yakalanan göçmen sayısı 3 ilin nüfusunu geçti

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin Ege Denizi'nde 15 ayda yakaladığı göçmen sayısı 3 ilin nüfusunu geride bırakarak 114 bini aştı.

13.04.2016Gündem
Başbakan NATO Genel Sekreteri ile görüştü

Başbakan NATO Genel Sekreteri ile görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonla görüştü.

3.04.2016Dünya
Efkan Ala: Geri kabuller yarın başlıyor

Efkan Ala: Geri kabuller yarın başlıyor

İçişleri Bakanı Efkan Ala, AB ile varılan mutabakat sonrası Avrupa'dan mültecilerin geri kabullerinin yarın başlayacağını açıkladı.

3.04.2016Gündem
AB liderleri ve Türkiye haftaya yeniden bir araya gelecek

AB liderleri ve Türkiye haftaya yeniden bir araya gelecek

Türkiye ve Avrupa Birliği, mülteci krizini çözmek için bir kez daha masaya otururken, Ankara’nın sunduğu 6 öneri üzerinde prensipte anlaşmaya varıldı. AB gelecek hafta yapılacak zirve öncesi planın uygulanabilirliğini çalışacak.

7.03.2016Dünya
AB-Türkiye Zirvesi... Merkel: Birkaç saat içinde netice alacağımızı düşünüyorum

AB-Türkiye Zirvesi... Merkel: Birkaç saat içinde netice alacağımızı düşünüyorum

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında göçmen krizi müzakerelerinde ilerleme kaydedileceğini umduğunu ancak görüşmelerin zorlu geçeceğini söyledi.

7.03.2016Dünya
Volkan Bozkır: ABnin ekim ya da kasım gibi vizeyi kaldırması lazım

Volkan Bozkır: AB'nin ekim ya da kasım gibi vizeyi kaldırması lazım

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türkiye ile AB arasında 2013 sonunda Vize Serbestisi Diyaloğu Mutabakat Metni ile imzalanan Geri Kabul Anlaşmasının doğru anlaşılması gerektiğini belirterek, "Suriyeliler ve Iraklılar Geri Kabul Anlaşmasının kapsamında değildir. Bunun dışındaki ülkelerden, kaynak ülkelerden olursa bu kabul edilebilecektir" dedi. Yunanistan geçtiğimiz gün İpsala Gümrük Kapısı'ndan Cezayir, Tunus ve Fas uyruklu 150 kaçağı Türkiye'ye iade etmişti. Volkan Bozkır açıklamalarında AB'nin Türkiye'ye ekim ya da kasım aylarında vizeyi kaldırması gerektiğini de belirtti.

3.03.2016Gündem
Dışişlerinden NATO açıklaması

Dışişleri'nden NATO açıklaması

NATO Daimi Konseyi'nin, NATO deniz unsurlarının Ege Denizi'ndeki insan kaçakçılığı ve yasa dışı göç faaliyetiyle mücadeleye yönelik ulusal ve uluslararası gayretlere destek amacıyla icra edeceği faaliyetin şeklini onayladığı bildirildi.

25.02.2016Dünya
Numan Kurtulmuştan önemli açıklamalar

Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

22.02.2016Gündem
Merkel: AB-Türkiye anlaşması adım adım uygulanacak

Merkel: AB-Türkiye anlaşması adım adım uygulanacak

Almanya Başbakanı Angela Merkel, sığınmacılara ilişkin kasım ayında Türkiye-AB Zirvesi'nde karara bağlanan eylem planının adım adım uygulanacağını açıkladı. Merkel, Türkiye'ye verilen 3 milyar euronun yeterli olmaması durumunda ise bir grup AB ülkesinin belirli sayıda sığınmacıyı kabul edebileceğini söyledi.

13.02.2016Dünya
Egedeki insan kaçakçılığına NATO müdahale etti

Ege'deki insan kaçakçılığına NATO müdahale etti

Türkiye, Almanya ve Yunanistan'ın talebine olumlu yanıt veren NATO, mültecilerin geçişini durdurmak ve insan kaçakçılığını engellemek için Ege Denizi'nde göreve başlayacağını duyurdu.

11.02.2016Dünya
Hükümetten Bülent Arınçın sözlerine ilk cevap

Hükümetten Bülent Arınç'ın sözlerine ilk cevap

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

1.02.2016Gündem
Erdoğan Katarda konuştu

Erdoğan Katar'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’da konuştu.

2.12.2015Gündem
Merkel G-20 liderler zirvesinde konuştu

Merkel G-20 liderler zirvesinde konuştu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, G-20 ülkeleri olarak terörizmden daha güçlü oldukları yönünde bir sinyal verdiklerini söyledi.

16.11.2015Avrupa
Davutoğlu ve Merkel ortak açıklama yaptı

Davutoğlu ve Merkel ortak açıklama yaptı

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ortak bir açıklama yaptı.

18.10.2015Gündem
Davutoğlu ve Merkelden önemli açıklamalar

Davutoğlu ve Merkel'den önemli açıklamalar

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Başbakan Ahmet Davutoğlu görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Beşiktaş’ta bulunan Başbakanlık Ofisi’nde gerçekleşen görüşme basına kapalı olarak yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü. Merkel ve Davutoğlu görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

18.10.2015Avrupa