MENÜ

Yarın Kandil Mi

Yarın Kandil Mi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yarın Kandil Mi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 405 Yarın Kandil Mi haberi bulunmuştur.

Yarın Kandil Mi Haberleri

Yarın kandil mi Berat Kandili ne zaman

Yarın kandil mi? Berat Kandili ne zaman?

Yarın kandil mi sorusu, birçok Müslüman'ın gündemindeki konu olmaya devam ediyor. Ellerin semaya açılıp duaların dillendirileceği bu özel günü kaçırmak istemeyen birçok vatandaş Berat Kandili ne zaman sorusuna cevap arıyor. Peki, tövbeler edilip güzel dileklerde bulunulacak olan Berat Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte, yarın kandil mi sorusuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği detaylı bilgiler

18.04.2019Gündem
Yarın kandil mi 2019 Mevlid Kandili ne zaman Diyanet yanıtladı

Yarın kandil mi? 2019 Mevlid Kandili ne zaman? Diyanet yanıtladı!

"Yarın kandil mi?" sorusu, Müslümanlar tarafından günün en fazla merak edilen konuları arasında yer aldı. İslam dünyası için mübarek ve manevi güzelliklere sahip olan kandil gecelerinde, ibadetlerini idrak etmeye hazırlanan vatandaşlar, "Mevlid Kandili ne zaman?" sorusuna yanıt arıyor. İşte, "Yarın ne kandili?" sorusunun cevabını araştıranlar için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği bilgiler.

7.11.2019Gündem
Bayram münasebetiyle

Bayram münasebetiyle

Biri 40’ına yürüyen, diğeri 40’ını biraz geride bırakan iki medyacı. 40’ına yürüyeni artık bütün Türkiye tanıyor: Kadir Çöpdemir. Önce radyodan fethetti Türkiye’yi. Sonra Ekmek Teknesi’nin Kirli’si olarak bambaşka bir rolde çıktı karşımıza.

22.01.2005Kelebek
ABD ‘yakala’ talimatı verdi

ABD ‘yakala’ talimatı verdi

Genelkurmay 2. Başkanı Org.Başbuğ: Irak üzerine düşeni yapmazsa meşru müdafaa hakkımız doğar.
  ABD: PKK’lıları yakalama bilgisi yok

19.07.2005Gündem
ABD ‘yakala’ talimatı verdi

ABD ‘yakala’ talimatı verdi

Medya yöneticilerini bilgilendirme toplantısı düzenleyen Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, ABD’nin PKK’nın lider kadrolarının yakalanması için direkt talimat verdiğini açıkladı. Başbuğ, sıcak takip için Irak’la görüşmelerin sürdüğünü belirterek, ayrıntı vermeyeceğini söyledi.

19.07.2005Gündem
Perde Arkası: Komutan katının türbanlı konuğu

Perde Arkası: Komutan katının türbanlı konuğu

GEÇTİĞİMİZ hafta, "siyasi semboller"in yarattığı çok özel bir "hastane diplomasisi" yaşandı.

2.04.2006Gündem
CHP: Erdoğan Köşk’e çıkmak için Lübnana asker gönderiyor

CHP: Erdoğan Köşk’e çıkmak için Lübnan'a asker gönderiyor

Yarın tezkere oylamasına tam kadro katılarak "ret" oyu vereceklerini bildiren CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, Türkiye'nin Lübnan'a asker göndermesinin AKP için bir çelişki olduğunu dile getirdi. Lübnan'a asker gönderilmesinde hiç kimsenin yararı olmadığını kaydeden Topuz, "İç politikada sıkışan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin hiç bir yararı olmamasına karşın cumhurbaşkanı olmak için Lübnan'a asker gönderiyor" dedi.

4.09.2006Gündem
Göbek bağını Atlasa vereceğiz

Göbek bağını Atlas'a vereceğiz

3.5 ay önce doğum yapan Gülben Ergen, kısa sürede 15 kilo vererek eski formuna kavuştu.

21.04.2007Kelebek
Biz olmadan istikrar olmaz

Biz olmadan istikrar olmaz

Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin yaklaşık 30 bin insanını teröre kurban veren bir ülke olarak terörle mücadelede geri adım atmasının mümkün olmadığını belirterek, ABD ve Avrupa’yı çok sert bir dille suçladı.

27.10.2007Gündem
Kara harekatı olacak mı

Kara harekatı olacak mı?

Türkiye’nin 16 Aralık’ta başlayan ve terör örgütü PKK’ya ardı ardına darbeleri ile devam eden Kuzey Irak’a yönelik hava harekatları sonrasında tartışma bir kez daha alevlendi.

21.02.2008Gündem
Büyükanıttan Ilımlı İslam açıklaması

Büyükanıt'tan Ilımlı İslam açıklaması

Harp Akademileri'nde yaptığı konuşmada dört kritik uyarıda bulunan Org. Büyükanıt, daha sonra verilen arada sözlerini açtı.

5.06.2008Gündem
Bahçeliden önemli açıklamalar

Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP lideri Devlet Bahçeli "Hükümet, TSK'yı sinsice suçluyor" dedi. Bir AKP'li milletvekilinin topraklarımızdan vazgeçilme önerisini şiddetle eleştirdi, "Bir sayın milletvekili bu haritayı gösterip, Gavurdağı diyor sonra 'Bundan sonrası onlarındır' diyebiliyor! Bu ne cüret..." diyerek MHP grup toplantısında öfkesini dile getirdi. İşte Bahçeli'nin açıklamaları:

15.10.2008Gündem
Kurtulan: ‘Dağdaki PKKlılar da ülkenin vatandaşı’

Kurtulan: ‘Dağdaki PKK'lılar da ülkenin vatandaşı’

ADANA'nın merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Küçükdikili Beldesi Belediye Başkanı DTP'linin Leyla Güven evinde DTP' Van Milletvekili Fatma Kurtulan ile PKK'lı terörist eşi Salman Kurtulan'ın evinde kayıtlı seçmen gözükmesi ile ilgili “Bugün dağda olan insanlar da, PKK'lılar da bu ülkenin vatandaşlarıdır. Bu ülkede doğdular, bu ülkenin nüfusuna kayıtlıdır” dedi.

17.12.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Makam aracının Ordu yaylasında ne işi olur

AKP milletvekillerinin havaya ateş etmeleri olayında çok önemli bir konu göz ardı edilmektedir. AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa’nın, TBMM’ye ait bir araba ve şoförle Ordu’nun yaylalarında ne işi vardır?

27.07.2005

O yollar mayınlı yollar

SEVGİLİ okuyucularım, birkaç gün önce burada çok önemli bir sorunu gündeme getirdim. Güneydoğu’da güvenlik güçlerinin çok sık kullandığı bazı toprak ve stabilize yollar asfaltlanmıyor, buralara kolayca gömülen mayınların patlaması sonucunda sık sık şehit veriyorduk.

8.08.2005

İran Türkleri Farslılaştırılıyor

LÜTFEN, Güney Azerbaycan Türkleri’nin sesini dünya kamuoyuna duyurunuz. Çünkü, İran sınırları içinde kalan ve 300 bin kilometrekarelik topraklarda yaşayan Güney Azerbaycan’daki Türklere, İslam devriminin ilk yıllarından beri yapılan baskılar devam etmektedir.

31.10.2005

Kürt sorununda tehlikeli tırmanış

• Son olaylar, Kürt sorunundaki değişimi ve karşı karşıya kaldığımız tehlikeleri çok açıkça gösterdi.Önümüzdeki dönemde Türkiye, eski hatalarının faturasını çok pahalı ödeyecek. İyisi mi, yeni hatalar yapmayalım da, bari fatura kabarmasın. Ancak görünüş hiçte iç açıcı değil.

21.11.2005

Oğlumu avukatı yapmak isteyen ’baba’lar var

İstanbul Polis Moral Eğitim Merkezi’nin en üst katı, boşuna aramayın, yoldan görünmüyor. Önümüz, arkamız, sağımız, solumuz Boğaziçi. Hava serin ama, kış gibi değil. Boğaz’dan geçen gemilerin ışıkları ile yalıların şamdanları suyun üstünde müthiş yakamozlar oluşturuyor.

15.01.2006

Çanakkale şehidine Kürt çelengi

ÖNCEKİ akşam Ankara’da "Turkish Daily News" gazetesinin 45’inci yıl davetindeydim.

Orada Demokratik Toplum Partisi’nin Eşbaşkanı Ahmet Türk ve partinin Genel Başkan Yardımcısı Sırrı Sakık’la sohbet ettim.

16.03.2006

İstanbul'da su alarmı

İSKİ Genel Müdürü Dursun Ali Çodur ile 'su'yu konuşuyoruz:

- Su sıkıntınız var mı?

5.09.2006

Kerkük gerçekleri, Kerkük yalanları (1)

Türkiye, 2007’ye tehlikeli bir hamaset, popülizm ve “savaş tamtamları” söylemi ile girdi.

17.01.2007

İstanbul Emniyeti’ne kan değişikliği gerek

İSTANBUL’da son üç ay içinde 11 belediye otobüsü, teröristler tarafından yakıldı.

12.03.2007

53 yılda Atatürk olan Mustafa'nın koltuğu

1881 yılında doğan Mustafa, ülkesini işgale gelen yabancı orduları Çanakkale’de dize getirdiğinde 34 yaşındaydı ve ona Mustafa Kemal diyorlardı.

30.03.2007

Şövalyeler mücadelesi

BANA göre siyaset, bir "şövalyeler mücadelesidir". Çalılıklar arasında saklanıp oraya buraya uzaktan kumandalı mayınlar koyan, göğüs göğüse mücadeleyi göze alamayan, hayatı kalleş pusuların kuytularında geçmiş cücelerin savaşı değildir.

12.06.2007

PKK’yı aşmak

EN önce, PKK demokratikleşmeyi engelleyen bir barikattır. Baraj değilse de, settir.

26.10.2007

Kandil Dağı’na kandil

BELKİ gözümden kaçmıştır ama ben kendi hesabıma, Kandil Dağı’na ilişkin şöyle eli yüzü düzgün bir röportaja rastlamadım. Tabii Türk medyasını kastediyorum.

29.10.2007

Barzani’yi artık ciddiye almalı mıyız?

Barzani Beyaz Saray’da Bush’la, Avrupa Parlamentosu’nda milletvekilleriyle yemek yiyor. Avrupa’yı gezip liderlerle dostluk kuruyor. Sonra ülkesine dönüp bir de bakıyor ki, adı “aşiret reisi”ne çıkmış. Kapıdan içeri alınmıyor, adam yerine konulmuyor. Barzani’yi en çok bu yaklaşımımız rahatsız ediyor. Sinirlendiriyor ve PKK’yı kollamasına yol açıyor.

9.11.2007

Hedefleri kaç Türk kaç Kürt

DTP’nin yayınladığı "Siyasi Tutum Belgesi"ni defalarca okudum. Satır aralarında dolaştım. İz sürdüm.

11.11.2007

Iran’dan Erbil’e Kürt konsolos

GEÇEN hafta gözlerden kaçtı:- İran Erbil’e bir konsolosluk açtı.

18.11.2007

PKK: Tecritten tasfiyeye

"YAŞANAN süreç PKK’nın siyasallaşması değil, PKK’nın tasfiyesidir".

23.11.2007

Öymen’i delege yapma diyenler kimse, onlar da beni delege yaptırmadı

"BEN kimseyi şikáyet etme noktasında değilim, mücadele etme noktasındayım.

18.12.2007

Ölü paket teslimi

ANKARAMURAT Karayılan ve/veya PKK’nın diğer sözde liderlerinin canlı olarak paketlenip Ankara’ya teslim umudunu bu köşede daha önce birkaç kez dile getirdik, her defasında boşuna heveslendik.

5.05.2008

Yarın gece Berat Kandili

RAMAZANDAN önceki son kandil olan Berat Kandili’ni yarın gece karşılayacağız. Üç aylardan ikincisi olan şaban ayının ortasındaki bu gece; bağışlanma, affedilme anlamına gelen Berat ismini almıştır. Bu geceden on beş gün sonra zamanların en şereflisi olan ramazan ayına kavuşmuş olacağız.

14.08.2008

Barzani tüm isteklerimizi karşılayamaz…

PKK’ya karşı savaş açmadığı için Barzani’ye çok kızgınız. Üstelik, Türkiye hakkında ağzına geleni söylüyor. O zaman daha da kızıyoruz. Öylesine küçük bir bölgenin başındaki kişinin koskoca Türkiye’yi dinlememesine de sinirleniyoruz. Beklentilerimiz de çok. Özetlemek gerekirse, K.Irak’ta bizim adımıza PKK ile savaşmasını ve oradan atmasını istiyoruz. Acaba Barzani’den yapabileceğinden fazlasını mı bekliyoruz?

15.10.2008

Maksat demokratlık mı?

YÖK (Yükseköğretim Kurulu) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, çok demokrat bir kişi olarak sahneye çıktı ya... Bunu gösterecek bir genelge yayınlamış. Genelgeye göre rektörler, "talep etmeleri halinde", Yahudi ve Ermeni kökenli Türk vatandaşı öğrencileri ve personeli "kendi dini bayramlarında" izinli sayacaklarmış.

Dün arkadaşımız Sefa Kaplan’ın bu haberini görünce ilk tepkimiz "çok güzel!" demek oldu.

1.12.2008

Dil ve din siyasetinden bıktık artık

DİYARBAKIR’da yemek yerken, CHP’li bir grupla karşılaştık. İçlerinden biri "Yalçın Bey, işte ilk adayımızı size açıklıyorum" dedi. Bu isim; il yönetim kurulu üyesi, avukat Gündoğan Mermutoğlu; işadamı Zeynel Abidin Erdem’in damadı... Diyarbakır’ın Ataşehir’i sayılabilecek Kayapınar İlçesi’nden aday adaylığını ilan ettiğini söyledi.

15.12.2008