MENÜ

Yarın Kandil Mi

Yarın Kandil Mi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yarın Kandil Mi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 405 Yarın Kandil Mi haberi bulunmuştur.

Yarın Kandil Mi Haberleri

Başbakan Yıldırım: Herkes şunu bilsin ki o Kandil sönecek

Başbakan Yıldırım: Herkes şunu bilsin ki o 'Kandil' sönecek

Başbakan Binali Yıldırım, "Herkes şunu bilsin ki o kandil sönecek. Kandili söndüreceğiz. Terörün efendilerinin Kandil’ini mutlaka söndüreceğiz. Kardeşliğin, birliğin, beraberliğin rüzgarı o Kandil’i söndürecek" dedi.

1.04.2017Gündem
Başbakandan Kılıçdaroğluna: Evet de iktidar ol

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na: 'Evet' de iktidar ol

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, “Bozuk plak gibi her gün 'hayır hayır' diyeceğine, 'evet' de ve milletin desteğini alıp iktidar ol” dedi.

26.03.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: Hayır diyen katiyen terörist değildir

Başbakan Yıldırım: Hayır diyen katiyen terörist değildir

Başbakan Binali Yıldırım, Iğdır’da düzenlediği mitingde "Hayır da evet de başımız gözümüz üstünedir. Ama hayır diyen katiyen terörist değildir. Ancak teröristlerin, Türkiye düşmanlarının hep birlikte hayır dediklerini görelim ona göre kararımızı verelim" dedi.

22.03.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kastamonuda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kastamonu'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kastamonu’da düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

22.03.2017Gündem
Erdoğandan gurbetçilere çağrı: 3 değil 5 çocuk yapın

Erdoğan'dan gurbetçilere çağrı: 3 değil 5 çocuk yapın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan Avrupa’daki kardeşlerime sesleniyorum. Oralara sıkı sahip çıkın. Daha iyi semtlerde yaşatın. En iyi arabalara binin. En güzel evlerde oturun. Üç değil beş çocuk yapın. Çünkü Avrupa’nın geleceği sizlersiniz. Size yapılan haksızlıklara verilecek en güzel cevap bu olacaktır" dedi.

17.03.2017Gündem
‘Evet diye bağıranlar sandıkta hayır diyecek’

‘Evet diye bağıranlar sandıkta hayır diyecek’

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

8.03.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Osman Gökçeke övgü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Osman Gökçek'e övgü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen “TÜGEF Gelecek İçin Evet Diyor” programında konuştu. "Sıkıntılar yaşanmasın diye, cumhurbaşkanıyla başbakanlığı birleştiriyoruz' diyen Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Anladın mı Sayın Kılıçdaroğlu? Artık sen bu sıkıntıları yaşamayacaksın, cumhurbaşkanıyla başbakan birleşiyor." diye konuştu. Erdoğan, TÜGEF Başkanı Osman Gökçek'in, 15 Temmuz gecesi ilk direniş meşalesini yakanlardan biri olduğunu belirterek teşekkürlerini iletti.

7.03.2017Gündem
Almanyanınki çifte standart

'Almanya'nınki çifte standart'

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, ATV-A Haber ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yaldırım, özetle şunları söyledi:

6.03.2017Gündem
Ekonomi Bakanı Zeybekci, Almanyada konuştu

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Almanya'da konuştu

Almanya'da Türk bakanların konuşacağı etkinliklerin iptal edilmesinin Ankara-Berlin ilişkilerinde yarattığı gerilimin ardından ilk kez bir Türk bakan bu ülkede konuşma yaptı. Köln'de AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Almanya'da bu dost vatanda, bu dost ülkede milyonlarca Türk vatandaşımız var. Burada AK Partimizin Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezinin yaptığı çalışmalardan birini yapıyoruz. Hakkımız olan bir faaliyeti yerine getiriyoruz" dedi. Söz konusu etkinlik daha önce iki kez iptal edilmişti.

6.03.2017Dünya
15 Temmuzda bomba yağdıranlar bugünün hayırcıları

'15 Temmuz'da bomba yağdıranlar bugünün hayırcıları'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bu toprağın uğrunda ölenleri biz 15 Temmuz gecesi gördük. Onlar evetçi idi. Hayırcı değildi. Hayır diyenlerin karşısına dikildiler. O F-16’larla benim vatandaşıma bomba yağdıranlar işte bugünün hayırcıları” dedi. KADEM’in ‘Kadın ve Demokrasi Buluşması’na ve ‘Tokatlılar Gecesi’ne katılan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

5.03.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş Münbiç mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş Münbiç mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başta referandum süreci olmak üzere gündeme dair açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Bab sonrası istikametin Münbiç olduğuna dikkat çekerek, "El Bab’tan sonraki sürecimiz Münbiç istikametinde olacak. Fakat ABD başta olmak üzere koalisyon güçleriyle eğer müşterek adımlar atabilirsek Rakka sürecini beraber yürütmenin gayreti içindeyiz" dedi.

2.03.2017Gündem
Bir evet, bir hayır safı var

Bir evet, bir hayır safı var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, referandumda ‘Evet’ ve ‘Hayır’ safı olduğunu belirterek, “Kandil ‘Gelin ‘Hayır’da buluşalım’ diyor. Kişi sevdikleriyle beraberdir” dedi. Sistem tartışmalarına ilişkin “Şimdi birileri diyor ki ‘10 yıldır işler yürüyor, sorun yok.’ Bir de bize sor. 10 yıldır sorun çıkmadan işlerin yürümesinin kerameti sistemde değil” görüşünü dile getiren Erdoğan, Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni’nde özetle şunları söyledi:

22.02.2017Gündem
Şiliye uzanacağınıza Şileye gitseydiniz

'Şili'ye uzanacağınıza Şile'ye gitseydiniz'

Başbakan Binali Yıldırım, “Cumhurbaşkanı partili olur mu diye tutturmuşlar. Bal gibi olur” derken, CHP’nin ‘Hayır’ kampanyasını da “Kılıçdaroğlu ilhamı Şili’de bulmuş. Adamlar bir film (NO) yapmış ondan medet ummuş. Şili’ye uzanacağınıza Şile’ye gitseydiniz” diye eleştirdi. Yıldırım, partisinin Meclis grubunda özetle şöyle konuştu:

21.02.2017Gündem
Başbakan Yıldırımdan bozkurt işareti

Başbakan Yıldırım'dan bozkurt işareti

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu. Başbakan Yıldırım konuşması sırasında salondan gelen bir slogan üzerine bozkurt işareti yaparak, "Milliyetçi ve ülkücü kardeşlerim 'önce memleketim ve önce milletim' dediler. Ve birlikte yola çıktık" dedi.

21.02.2017Gündem
Erdoğan: 1923te ilan ettiğimiz Cumhuriyeti ilelebet koruyacağız

Erdoğan: 1923'te ilan ettiğimiz Cumhuriyet'i ilelebet koruyacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkanların bir kısmı bunun artısını eksisini bilmediği için karşı çıkıyor. Bir kısmı da kendi foyaları ortaya çıkacak diye karşı çıkıyor. Her şeyden önce yönetim değişmiyor. 1923'te ilan ettiğimiz 'Cumhuriyet'i ilelebet koruyacağız. Türkiye yıllardır aradığı münasip yönetim sistemine nihayet kavuşuyor. Bu sistemin adı cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" dedi.

18.02.2017Gündem
Bahçeliden Akşenere: Bayrağı bugün ele çizen yarın yele verir

Bahçeli'den Akşener'e: Bayrağı bugün ele çizen yarın yele verir

MHP lideri Devlet Bahçeli Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, açıklamasında Meral Akşener'e gönderme yaparak " Anlayana; bayrağı bugün ele çizen yarın yele verir. Halbuki bayrak şereftir, bağımsızlık sembolüdür; ancak baş tacı edilir,zirvelerle taçlanır." dedi. Öte yandan, Meral Akşener'de Bahçeli'ye jet yanıt verdi.

14.02.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan sordu: O sisteme Evet mi Hayır mı

Cumhurbaşkanı Erdoğan sordu: O sisteme Evet mi? Hayır mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin Şehir Hastanesi'nin açılışında konuştu. Şehir Hastanelerinin ülkede yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu belirten Erdoğan, "Dertli olduğum, aşık olduğum mutlaka gerçekleştirmemiz gereken bir projeden bahsediyorum" dedi. Cumhurbaşkanı konuşmasında "Yaşı 40'ın üzerinde olanlar eski Türkiye'nin hastanelerini çok iyi bilirler. Ey kardeşlerim, biliyorsunuz değil mi? Eski Türkiye'de ilaç bile alamazdınız. İlaç bulsanız para bulamazdınız. Sağlam girenin hasta çıktığı bir sağlık düzeni vardı. O sisteme evet mi, hayır mı?" diye sordu.

3.02.2017Gündem
Iraka uzlaşma ziyareti

Irak'a uzlaşma ziyareti

Başbakan Yıldırım, 2015’in sonunda patlak veren Başika krizinin ardından bugün ilk kez Bağdat’a gidiyor. Yıldırım, ziyaretle ilgili “Başika’da bulunan askerlerimiz, asla Irak’ın egemenliğine yönelik bir şey değildir” diyerek uzlaşma mesajı verdi. Ankara kampın koalisyon güçlerinin kontrolü ve Bağdat’ın gözetiminde bir statüde devam etmesini önerdi. Bağdat ise “İşlevini tamamladığında TSK unsurları ayrılacak” güvencesi istiyor.

6.01.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük bir felaketin önüne geçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük bir felaketin önüne geçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da toplu açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yiğitçe ortaya çıkamayanlar terör örgütleri üzerinden bizi yola getirmeye çalışıyor.… Bölgesel çıkarları için üzerimize terör örgütlerini salanlar ateş kendilerine ulaştığında yaptıklarını anlayacak. Türkiye bu musibetin üstesinden mutlaka gelecektir. Dün İzmir’de teröristin üzerine aslanlar gibi atılan, onu etkisiz hale getiren kendisi de şahadete koşan polisimnizi gördünüz değil mi? Bu ülkede İzmir'deki polisimiz gibi 80 milyon kahraman var

6.01.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş TL açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş TL açıklaması

Kayseri'deki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye’ye sesleniyorum. Yastık altında dövizi olan kardeşlerim, doları eurosu olanlar, diyorum ki bu paraları altına ve Türk lirasına yatırın. Milliyiz biz, yerliyiz biz. Bizim Türk liramız bereketlidir" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu arada biz Rusya, Çin ve İran ile buralarla da alışverişlerimizi yerli parayla yapmak üzere adımlar attık. İnşallah yarın akşam Başbakanımız Rusya’ya gidiyor. Oralarla ticaretimizi yerli parayla yapmanın adımlarını atacağız" diye konuştu.

4.12.2016Gündem
Erdoğan: Trumpı davet ettim... Önce bize gel

Erdoğan: Trump'ı davet ettim... Önce bize gel

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Belarus’a yaptığı günübirlik resmi gezisinden dönerken uçakta kendisine eşlik eden gazetecilerle sohbetinde Donald Trump’ın ABD Başkanlık seçiminde kazandığı zaferi değerlendirdi. Erdoğan, “Trump aleyhtarı gösterilerin kaybedenler arasındaki bazı kesimlerin hazımsızlığının göstergesi olduğuna inanıyorum” dedi. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

12.11.2016Gündem
Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında CHP'ye yönelik eleştirilere sert sözlerle cevap veren Kılıçdaroğlu Dolmabahçe bildirisinin okunduğu gün çekilen, AK Parti ve HDP'li milletvekillerinin bulunduğu fotoğrafı göstererek, " Bunlar CHP milletvekili mi bunlar? Kim bunlar? Kim bunları buraya gönderdi. Bunun hesabını sormazsam namerdim, bunun hesabını vereceksiniz" dedi.

8.11.2016Gündem
Amaçları Türkiyeyi dışarıda sıkıntıya sokmak

'Amaçları Türkiye'yi dışarıda sıkıntıya sokmak'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tutuklanan HDP’lilerle ilgili “Bu densizlerin amacı Türkiye’yi uluslararası alanda sıkıntıya sokmaktır” dedi. Üsküdar’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fahri Doktora Tevdi Töreni ve Academic Hospital açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şunları söyledi:

6.11.2016Gündem
Erdoğandan HDP açıklaması

Erdoğan'dan HDP açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dokunulmazlıklar üzerinden Meclise, devlete, millete, yargıya meydan okuyan, hatta hakaret eden bu densizlerin amacı Türkiye'yi uluslararası alanda sıkıntıya sokmaktır. Benim uluslararası bu saldırılardan en ufak bir korkum, endişem yoktur" dedi. Avrupa'dan gelen tepkilere de yanıt veren Erdoğan, "Çok iyi tanıdım onları. Artık hücrelerini okuyorum. Onlar bana 'diktatör' demiş hiç umurumda değil. PKK’da yakaladığımız silahların hemen hepsi batı ülkelerinin silahları. Artık ağır silahlar da ele geçirmeye başladık. 'Irak’taki koalisyon güçlerine vermiştik oradan aldılar herhalde' diyorlar. Ya kimi kandırıyorsunuz siz verdiniz işte" diye konuştu.

6.11.2016Gündem
Uçak mesajları: Duygusaldı

Uçak mesajları: Duygusaldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, St. Petersburg’dan Ankara’ya dönüş yolunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmesinin ayrıntılarını anlattı. Putin için “Darbe ile ilgili konuda beni hemen ertesi gün zaten aramıştı. Orada duygusaldı da diyebilirim yani” diyen Erdoğan’ın, Rusya ile ilişkiler, MİT’in yeniden yapılandırılması, FETÖ ile mücadele başta olmak üzere uçakta gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar özetle şöyle:

10.08.2016Gündem
Bahçeli: Vay zavallılar vay

Bahçeli: Vay zavallılar vay

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Güya kurultay yapacaklardı. Güya 15 Mayıs’ta MHP’yi denetim altına alacaklardı. Başaramadılar. 10 Temmuz’da demokratik şölenimizi yapacağımızı açıklamamıza rağmen bu kez de geçen hafta otel salonlarına tıkıştılar. Bu zamana kadar görülmemiş çirkeflik ve pervasızlıkla parti tüzüğümüzde 13 maddelik değişiklik yaptılar. Vay zavallılar var, bu kadar mı küçüldünüz? Bu kararmış aklı, bu ucube hakkı size hangi MHP düşmanı verdi?" dedi.

21.06.2016Gündem
Bülent Arınç BBC Türkçeye konuştu

Bülent Arınç BBC Türkçe'ye konuştu

BBC Türkçe'ye konuşan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başkanlık tartışmalarından, çözüm sürecine; Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevinden istifasından, kendi siyaset hayatına ve basın özgürlüğüne kadar birçok konuda soruları yanıtladı.

17.06.2016Dünya
Miraç Kandili mesajları

Miraç Kandili mesajları

Miraç Kandili'nde sevdiklerinize kandil mesajı göndererek onlara bu mübarek günde unutulmadıklarını hissettirebilirsiniz. Kandil mesajlarının en yenilerini en özgünlerini sizler için derledik. Kandil mesajlarını kopyalayıp gönderebilirsiniz. Peki Kandil gecesini nasıl geçirmeliyiz? Miraç Kandili'nde nasıl ibadet edilmeli, hangi dualar okunmalıdır. İşte kandil mesajları

3.05.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Esad’la yeni sayfa mı?

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Putin’le bir araya geldi. Putin yaptığı açıklamada, üçlü zirvenin çok verimli geçtiğini söyledi.”

3.04.2017

HDP dönerse hangi sineye döner?

HDP’li Hüda Kaya, tepki olarak Meclis’ten çekilmeyeceklerini söyledi.

5.11.2016

Duygusaldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, St. Petersburg’dan Ankara’ya dönüş yolunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmesinin ayrıntılarını anlattı. Putin için “Darbe ile ilgili konuda beni hemen ertesi gün zaten aramıştı. Orada duygusaldı da diyebilirim yani” diyen Erdoğan’ın, Rusya ile ilişkiler, MİT’in yeniden yapılandırılması, FETÖ ile mücadele başta olmak üzere uçakta gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar özetle şöyle:

10.08.2016