MENÜ

Yargılama

Yargılama ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yargılama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yargılama haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 16.905 Yargılama haberi bulunmuştur.

Yargılama Haberleri

Nüfus cüzdanında ağabey... Ticaret  hayatında tokatçı

Nüfus cüzdanında ağabey... Ticaret hayatında tokatçı

Yurtdışında 40 yıldır yaşayan kardeşinin kimliğini kullanan Necati Yıldız, şirket kurarak piyasayı dolandırdı. Durumdan tesadüfen haberdar olan Mustafa Yıldız, ağabeyinden şikâyetçi oldu. Kardeşlerden birinin şikâyetçi, diğerinin sanık olduğu davada 13 yıl hapis cezası çıktı.

9.12.2019Gündem
Demans ne demek Demans hastalığı nedir

Demans ne demek? Demans hastalığı nedir?

Demans halk dilinde bilinen ismiyle demans, tek bir hastalık değil, farklı hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkar. Demans, kronik ve genellikle ilerleyici hastalıklar olarak bellek ve entellektüel kapasitenin azalması ile bellek, konuşma, algılama,hesaplama, yargılama, soyut düşünme ve problem çözme gibi bilişsel işlevlerden en az ikisinde bozukluk olması ile karakterize bir tablodur. Peki, Demans ne demek? Demans hastalığı nedir?

8.12.2019Sağlık
Vergi düzenlemesi kanunu Resmi Gazetede yayımlandı

Vergi düzenlemesi kanunu Resmi Gazete'de yayımlandı

Dijital hizmet sağlayıcıları tarafından sunulan her türlü reklam hizmetleri vergiye tabi olacak. Otel, motel, tatil köyü, pansiyon, apart otel gibi konaklama tesislerinde verilen geceleme hizmeti, buralarda sunulan yeme, içme, aktivite, eğlence hizmetleri ile havuz, spor, termal ve benzeri alanların kullanımı gibi hizmetler için "konaklama vergisi" verilecek. Lig usulüne tabi spor dallarında en üst liglerde faaliyette bulunan sporculara uygulanan gelir vergisi kesinti oranı, yüzde 15'ten yüzde 20'ye çıkarılacak. Değeri 5 milyon lira ve üzerinde olan konutlar, "değerli konut vergisi"ne tabi olacak.

7.12.2019Ekonomi
Beyaz eşyası olan herkesi ilgilendiriyor Yargıtaydan emsal karar

Beyaz eşyası olan herkesi ilgilendiriyor! Yargıtay'dan emsal karar

Yargıtay'ın vermiş olduğu karara göre ayıplı olarak satılan buzdolabının değişimi 12 yıl sonra gerçekleşecek. Yargıtay, ayıbın gizlenmesi halinde zaman aşımı olmayacağını hükmetti.

7.12.2019Ekonomi
Beyaz Saray, Temsilciler Meclisi Adalet Komitesindeki azil oturumlarına katılmayacak

Beyaz Saray, Temsilciler Meclisi Adalet Komitesindeki azil oturumlarına katılmayacak

Beyaz Saray, Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi Başkanı Jerrold Nadler'e bir mektup göndererek, komitedeki azil oturumlarına katılmayacaklarını bildirdi.

7.12.2019Dünya
Çin’de zorunlu tatil

Çin’de zorunlu tatil

Çin’de yaklaşık 9 ay önce gözaltına alınan 4 Türk işinsanından ikisi hâlâ ülkeye dönemedi. Katıldıkları doğal taş fuarının son gününde gözaltına alınan isimlerden ikisinin pasaportuna el konularak Çin’den ayrılmasına yasak getirildi. İki iş insanı Çin’de geçen zorunlu günlerini sosyal medyadan paylaşıyor.

7.12.2019Ekonomi
Halkbank: Yargılamanın durdurulması için tüm yasal haklarımızı kullanacağız

Halkbank: Yargılamanın durdurulması için tüm yasal haklarımızı kullanacağız

ABD New York Güney Bölge Savcılığı tarafından Halkbank hakkında açılan davada, ABD mahkemesinin hususi katılım talebini reddetmesiyle ilgili bankadan açıklama geldi: Açıklamada “ABD’deki emsal davalarda ‘yargı yetkisi’ ve ‘hâkimin reddi’ gibi eşik niteliğindeki konulara esasa girilmeden itiraz edilebilmesi için hususi katılıma izin verilmesi geçerli bir uygulamadır. Adil yargılamanın en temel hakkı olduğuna ve yargılama yetkisinin en baştan belirlenmesi gerektiğine inanan bankamız, federal mahkeme kararının durdurulması için tüm yasal haklarını kullanacaktır” denildi.

6.12.2019Ekonomi
Edremit eski Belediye Başkanı Kılıç hakkında yakalama kararı

Edremit eski Belediye Başkanı Kılıç hakkında yakalama kararı

BALIKESİR’in Edremit ilçesinin eski Belediye Başkanı Tuncay Kılıç hakkında, 'zimmet, rüşvet ve görevi kötüye kullanma' suçlarından verilen 12 yıl 8 ay hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından yakalama kararı çıkarıldı.

6.12.2019Gündem
Biri sadrazam torunu, diğeri paşanın eski eşi iki kuzen arasındaki davada flaş gelişme

Biri sadrazam torunu, diğeri paşanın eski eşi iki kuzen arasındaki davada flaş gelişme

Hindistan’a bağlı Haydarabad Nizamı Bereket Şah’ın eski eşi Esra Birgen (83) ile Sadrazam Said Paşa’nın torunu Rüya Nebioğlu (73) arasında 8 yıldır süren alacak davasında başa dönüldü. İstinaf mahkemesi, aynı zamanda kuzen olan ikili arasındaki davada yerel mahkemenin kararını bozdu. Mahkeme, Rüya Nebioğlu’nun, Birgen’e gönderdiği 700 bin doların ödünç para olup olmadığının ispat edilmesi gerektiğini belirterek mahkemenin kararını kaldırdı. Bu kararla birlikte dosya yeniden Adalar Asliye Hukuk Mahkemesi’ne döndü.

6.12.2019Gündem
11 yıldır aranıyor... Esrarengiz gazete ilanının ayrıntıları belli oldu

11 yıldır aranıyor... Esrarengiz gazete ilanının ayrıntıları belli oldu

İSTANBUL'da 11 yıl önce kaybolduğu öne sürülen Ramazan Kocakaya'yı arayan ailesi, 100 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.

5.12.2019Gündem
Müstehcen video paylaşmıştı... Kerimcan Durmazın cezası belli oldu

Müstehcen video paylaşmıştı... Kerimcan Durmaz'ın cezası belli oldu!

Sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz, instagram hesabından paylaştığı müstehcen videoya ilişkin yargılandığı davada 10 ay hapis ve 5 bin lira para cezasına çarptırıldı. Mahkeme hapis cezasını ertelerken duruşmada ifade veren Durmaz, "Hassas ve dikkatli birisiyimdir. Yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum" dedi.

5.12.2019Magazin
Eski HSYK üyesi Hüseyin Sertere 13 yıl 6 ay hapis cezası

Eski HSYK üyesi Hüseyin Serter'e 13 yıl 6 ay hapis cezası

Yargıtay 9. Ceza Dairesince, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından tutuklanan ve meslekten ihraç edilen eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Hüseyin Serter'e, terör örgütü üyeliği suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

4.12.2019Gündem
Kızına cinsel istismardan 30 yıl hapis cezası almıştı ama tahliye oldu Kızımıza ne diyeceğiz...

Kızına cinsel istismardan 30 yıl hapis cezası almıştı ama tahliye oldu! 'Kızımıza ne diyeceğiz...'

Ankara'da kızı Z.H.K.'ye 5 ve 8 yaşları arasında 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 30 yıl hapis cezasına çarptırılan C.Ö.K., İstinaf mahkemesinin kararı usulden bozması üzerine tahliye edildi. Anne A.Ş'nin avukatı Tülay Bekar, "Biz kızımıza söz vermiştik; 'bir daha baba sana uzanamayacak, adalet yerini buldu, bir daha mahkemede kimse seni dinlemeyecek' demiştik. Biz şimdi kızımıza ne diyeceğiz toplum olarak" diyerek karara tepki gösterdi.

4.12.2019Gündem
Müebbet ile ağırlaştırılmış müebbet arasındaki fark nedir

Müebbet ile ağırlaştırılmış müebbet arasındaki fark nedir?

Müebbet hapis ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası arasında farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar, cezalı kişinin tutulduğu yer ve ceza indirimi durumlarına kadar değişkenlik gösterebilmektedir. Türk Ceza Kanunu tarafından çerçevelenen müebbet ve ağırlaştırılmış müebbet cezaları, bazı farkları içermektedir. Peki, müebbet ile ağırlaştırılmış müebbet arasındaki fark nedir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

4.12.2019Gündem
İnovatif ‘tahkim’

İnovatif ‘tahkim’

İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında bundan 4 yıl önce kurulan İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC), uluslararası arenada etkinliğini artıracak önemli adım attı ve dünyada ilk kez ‘Arabuluculuk-Tahkim Kuralları’nı oluşturdu.

4.12.2019Ekonomi
Kılıçla öldürmüştü Telefonu incelenecek

Kılıçla öldürmüştü! Telefonu incelenecek

İzmir'in Bornova ilçesinde üniversite öğrencisi kız arkadaşı Zülal Tütüncü'yü (21) kılıçla öldüren Günhan Öztürk'ün (26) 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada genç kızın şifresi bilinmeyen cep telefonunun incelenebilmesi için üretici firmayla iletişime geçilmesine karar verdi.

3.12.2019Gündem
Ünlü finansçıların 20 milyon dolarlık olaylı boşanma davası

Ünlü finansçıların 20 milyon dolarlık olaylı boşanma davası!

ABD’den 40 milyon dolarla dönen Yurdanur ve Hasan Rahmi Özgenç çifti, boşanma kararı alıp serveti paylaşmak için senet yaptı. Daha sonra Yurdanur Akın, “İmza benim değil” deyip dava açtı. İmzanın Akın’a ait olduğu belirlendi. Bu kez Özgenç iftira davası açtı. Akın için 4 yıl istendi.

2.12.2019Ekonomi
Son dakika Ceren Damar davasında istenen ceza belli oldu

Son dakika! Ceren Damar davasında istenen ceza belli oldu

ÇANKAYA Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'i (27), kopya çekerken yakaladığı için öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Hasan İsmail Hikmet için savcı, ağırlaştırılmış müebbet ve 8 yıla kadar hapis cezası talep etti.

29.11.2019Gündem
Ceren Damarın babasından kapalı duruşma talebine tepki

Ceren Damar'ın babasından 'kapalı duruşma' talebine tepki

Ankara'da sınavda kopya çekerken yakaladığı Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'i (27) odasında bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan Hasan İsmail Hikmet'in avukatı, mahkemeye başvurarak adil yargılama hakkının ihlal edildiği gerekçesiyle duruşmaların kapalı yapılmasını talep etti. Baba Mustafa Damar, "Kapalı duruşma isteyerek Ceren Damar davasının takip edilmesini engellemek istiyorlar. Hiç kimse bunu başaramaz" dedi.

28.11.2019Gündem
20 yıldır küs oldukları üvey ağabey ikiz kardeşlerin başını yaktı

20 yıldır küs oldukları üvey ağabey ikiz kardeşlerin başını yaktı!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin (JSGA) geçen yıl yaptığı uzman erbaş alım sınavını kazanan Afyonlu ikizler Sinan ve Cihan Çakır, güvenlik soruşturmasına takıldı. İki kardeşin kuruma alınmamasının gerisinde, üvey kardeşleri G. Çakır’ın, FETÖ’den kapatılan bir derneğe üyeliği neden oldu. İkizler, kendileri ile ilgili alınan kararın iptali için dava açtı. İki kardeşin davası, iki ayrı mahkemede görüldü. Kardeşlerden Sinan Çakır’ın açtığı davada mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verirken, aynı adliyede bulunan bir diğer mahkeme Cihan Çakır’ın talebini geri çevirdi. Bu arada, ikizlerin güvenlik soruşturmasına takılmasına sebep olan üvey kardeş ise bir üniversite hastanesinde sağlık memuru olarak çalışmaya devam ediyor.

28.11.2019Gündem
Komşularına kezzapla saldırdı Aldığı cezaya bakanlık itiraz etti...

Komşularına kezzapla saldırdı! Aldığı cezaya bakanlık itiraz etti...

KONYA'da kavgalı olduğu komşularının üzerine kezzap dökerek, aynı aileden 3'ü çocuk 6 kişiyi yaraladığı iddiasıyla yargılanan Gülay Durusoy'a (41) verilen 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. Durusoy'un sürekli çelişkili ifader verdiği, psikolojik rahatsızlığı olduğunu savunmasına rağmen sağlık raporlarında cezai ehliyetinin tam olduğunun bildirildiği gerekçeli kararda, pişman olmadığına vurgu yapıldı. Cezayı az bulan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ise kararı, "Sanık inkar ettiği eyleminden dolayı hak ettiği ceza ile cezalandırılmamıştır'' diyerek, temyiz etti.

28.11.2019Gündem
Ve yeni aşamaya geçiliyor: Tarih belli oldu

Ve yeni aşamaya geçiliyor: Tarih belli oldu

ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik azil soruşturmasına ilişkin oturumlar, 4 Aralık'tan itibaren Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi'nde başlayacak.

26.11.2019Dünya
Özür dilenerek 36 yıl sonra suçsuzsunuz denildi

Özür dilenerek 36 yıl sonra 'suçsuzsunuz' denildi

ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde ortaokul öğrencisiyken cinayetten hüküm giyen 3 kişi, 36 yıl sonra aklanarak serbest bırakıldı.

26.11.2019Dünya
FETÖnün İstanbul Jandarma Komutanlığındaki darbe girişimi faaliyetleri davası devam etti

FETÖ'nün İstanbul Jandarma Komutanlığı'ndaki darbe girişimi faaliyetleri davası devam etti

FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'ndaki 15 Temmuz darbe girişimi faaliyetlerine ilişkin aralarında eski İstanbul İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 29 sanığın davasında, verilen mütalaaya karşı sanıklar savunmalarını yaptılar.

26.11.2019Gündem
Mahkemede ilginç anlar Hakim şaşırdı, eşi ağladı...

Mahkemede ilginç anlar! Hakim şaşırdı, eşi ağladı...

KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde işlediği bir suçtan dolayı tutuklanan Muhsin Culfacı’nın dini nikahlı eşi Hacer Atik, eşinin duruşmasına gelinlikle gitti. Mahkemenin Culfacı’nın tutuksuz yargılanmasına karar vermesi üzerine Hacer Atik, cezaevine de eşini gelinlikle karşılamaya gitti.

26.11.2019Gündem
CHPli İnceden, Turan ve Atillaya 8 kuruluşluk tazminat davası

CHP'li İnce'den, Turan ve Atilla'ya 8 kuruluşluk tazminat davası

CHP eski Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü yönündeki iddiaları nedeniyle, gazeteci Rahmi Turan hakkında 5, Talat Atilla hakkında ise 3 kuruşluk manevi tazminat davası açtı. İnce, ayrıca avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçede her 2 isim içinde 'görevi kötüye kullanarak iftira ve hakaret' suçlarından soruşturma açılmasını talep etti.

26.11.2019Gündem
Avusturyalı Godina Türkiye’ye döner dönmez ifade verdi

Avusturyalı Godina Türkiye’ye döner dönmez ifade verdi!

Alanya Kalesi’ne ait tarihi surlara beton ve seramik kaplama yaptığı iddia edilen Avusturyalı Walter Godina, Türkiye’ye döner dönmez KOM Şube Müdürlüğü’nde ifade verdi.

26.11.2019Gündem
ABDde Trumpın azil soruşturması raporu haftaya komiteye sunulacak

ABD'de Trump'ın azil soruşturması raporu haftaya komiteye sunulacak

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff, ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik azil soruşturmasını yürüten komitelerin, Adalet Komitesi'ne gelecek ay başında teslim etmek üzere rapor hazırladığını belirtti.

26.11.2019Dünya
Yaşlı, hamile ve çocuklar cezalarını evde çekebilir

Yaşlı, hamile ve çocuklar cezalarını evde çekebilir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yaşlı, hamile ve çocuklara evde infaz uygulaması üstünde çalıştıklarını söyledi. Gül, noterlerde parmak iziyle işlem ve kredi kartıyla ödeme hazırlığı olduğunu da açıkladı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2020 bütçe sunumu yapan Gül, şu bilgileri verdi:

26.11.2019Gündem
Ve tarih belli oldu... Bekleyemeyecek kadar acil denilerek açıklandı

Ve tarih belli oldu... 'Bekleyemeyecek kadar acil' denilerek açıklandı

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Adam Schiff, ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik azil soruşturmasını yürüten komitelerin, Adalet Komitesi'ne gelecek ay başında teslim etmek üzere rapor hazırladığını belirtti.

25.11.2019Dünya
Her satırı iğrenç...  Sınıfın camlarını kağıtlarla kaplamış

Her satırı iğrenç... Sınıfın camlarını kağıtlarla kaplamış

ANTALYA'da, 25 ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan sınıf öğretmeni Mahmut Aydın K.'nin yargılanmasına devam edildi. Şikayetçi velilerden A.K., öğretmenin istismar olaylarını gizlemek için sınıfın camlarını kağıtlarla kapladığını, öğretmen masasının etrafına da çiçek saksıları yerleştirdiğini iddia etti.

25.11.2019Gündem
İçişleri Bakanı Soylu: Biz sömüren bir devlet olmadık

İçişleri Bakanı Soylu: Biz sömüren bir devlet olmadık

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Suriye'de düzenlenen harekatlarla terörden arındırılan bölgelerin huzurlu bir ortama kavuşturulduğunu dile getirerek, "Amerika, Almanya, İngiltere bunu yapamaz. Yıllarca Afrika'yı Asya'yı sömürdüler. Oraları neredeyse boş bir çuval gibi bıraktılar. Biz bir yeri sömüren bir devlet olmadık hiçbir zaman. Allah'tan korkar, medeniyetimizden çekiniriz" dedi.

22.11.2019Gündem
Ölümü yasa boğmuştu... Yüzlerce öğretmen bir araya geldi

Ölümü yasa boğmuştu... Yüzlerce öğretmen bir araya geldi

KOCAELİ'nin Gebze ilçesinde öğretmeni Necmeddin Kuyucu’yu bıçaklayarak öldüren öğrencisi F.Ç.’nin (17) yargılanmasına başlandı. Kuyucu’nun ailesine destek vermek isteyen yüzlerce öğretmen Gebze Adliyesi önünde toplandı.

22.11.2019Gündem
Mahkeme affetmedi Terör propagandasından 18 ay hapis

Mahkeme affetmedi! Terör propagandasından 18 ay hapis

32 yaşındaki bir Suriyeli mülteci, Almanya’nın Celle kentinde görülen davada terör örgütü propagandası yapmaktan 18 ay hapis cezası aldı.

22.11.2019Avrupa
İndirime nasıl karar veriliyor

İndirime nasıl karar veriliyor

Kadın dernekleri ile avukatlar, cinayet ve tecavüz davalarında ağır ceza mahkemeleri ve Yargıtay’a ‘eril bakışla’, erkek sanıklara ‘otomatik ceza indirimi’ uygulamakla eleştirdi. Peki, sistem nasıl işliyor?

22.11.2019Gündem
Ve kabul edildi... Dijital Hizmet, Konaklama, Değerli Konut, gelir vergisi...

Ve kabul edildi... Dijital Hizmet, Konaklama, Değerli Konut, gelir vergisi...

TBMM’de, Genel Kurulu’nda, Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, kabul edildi. Kanun teklifi, Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, gelir vergisi tarifesine yeni dilim ve oran eklenmesi gibi düzenlemeleri içeriyor.

21.11.2019Ekonomi
İsrailde bir yıl içinde 3. kez seçim kapıda

İsrail'de bir yıl içinde 3. kez seçim kapıda

İsrail’de hem Başbakan Binyamin Netanyahu’nun hem de Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz’ın hükümeti kurmakta başarısız olması nedeniyle "ülke 1 yıl içinde 3. kez erken seçime mi gidiyor?" sorusunu gündeme getirdi.

21.11.2019Dünya
Beni yakalayıp dövüp polis çağırdılar

"Beni yakalayıp dövüp polis çağırdılar"

Cinayet şüphelisi Zafer Pehlivan’ın Güleda’yı, ikinci kaçma girişiminin ardından darp ettiği anlarda duruma bir kişinin müdahale ettiği ve şüpheliyi polisin yanına götürdüğü ortaya çıktı.

21.11.2019Gündem
Son dakika: FETÖnün Yargıtay ceza daireleri genel sorumlusuna 13 yıl hapis cezası

Son dakika: FETÖ'nün Yargıtay ceza daireleri genel sorumlusuna 13 yıl hapis cezası

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, FETÖ'nün Yargıtay ceza daireleri genel sorumlusu Muharrem Karayol'u 13 yıl 15 ay hapis cezasına çarptırdı.

19.11.2019Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğana suikast girişimi davasında Seymene 4 kez ağırlaştırılmış müebbet

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davasında Seymen'e 4 kez ağırlaştırılmış müebbet

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde rol oynayan, güvenlik güçlerinin yanı sıra sivilleri de hedef alan darbeciler cezasız kalmadı.

19.11.2019Gündem
Öldürenin cezası yanına kâr kalıyor, kadın cinayetleri BİTMİYOR

Öldürenin cezası yanına kâr kalıyor, kadın cinayetleri BİTMİYOR

Sevgilisini öldüren Mustafa Çakan’ın cezası iyi hal, haksız tahrik gibi gerekçelerle müebbetten 15 yıla kadar inerken, aynı gün ülkenin başka kentlerinde de kadınlar katledildi.

19.11.2019Gündem
Yargı reformu: 4 milyon dosyalık 2. paket de tamam

Yargı reformu: 4 milyon dosyalık 2. paket de tamam

Birinci Yargı Paketi’nin ardından, bu kez hukuksal yargılamaları düzenleyen İkinci Yargı Paketi de tamamlandı. İkinci pakette, noter yardımcılığı uygulamasından arabulucuk sisteminin genişletilmesine kadar önemli hükümler bulunuyor. Düzenlemeler 4 milyon dosyayı ilgilendiriyor.

16.11.2019Gündem
40’lı yaşlarında, dikiş tutturamayan iki insan üzerine mizah yapıyoruz

40’lı yaşlarında, dikiş tutturamayan iki insan üzerine mizah yapıyoruz

Modern şehir insanının aşktan korkması, kalbinde açılan yaraları sarmaya çalışması, değişen romantizm anlayışı... Şebnem Bozoklu ve Rıza Kocaoğlu’nun rol aldığı ‘Aşk Geçmişim’ oyunu işte bütün bunları konu ediyor. İkiliyle buluştuk; günümüz ilişkilerine bakışlarını ve dostluklarını konuştuk.

Yargıtay, Başoğlunun kaçırılması davasında hapis cezası kararlarını onadı

Yargıtay, Başoğlu'nun kaçırılması davasında hapis cezası kararlarını onadı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında eski Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı (EDOK) emekli Orgeneral Kamil Başoğlu'nun kaçırılmasına ilişkin davada bir sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet ve 4 sanığa verilen müebbet hapis cezasını onadı.

15.11.2019Gündem
Yine o cezaevi

Yine o cezaevi

ULAŞ Yurdakul adlı mahkûmun dövülerek öldürüldüğü Kepsut L Tipi Cezaevi’nde 2011 yılında da bir çocuk mahkûmun tecavüze uğradığı ortaya çıktı.

15.11.2019Gündem
CHP PM üyesi hâkim karşısında

CHP PM üyesi hâkim karşısında

CHP Parti Meclisi’nin (PM) OHAL uygulamalarına karşı yayımladığı bildiri nedeniyle hakkında dava açılan PM üyelerinden Gaye Usluer, sanık sıfatıyla hâkim karşısına çıktı.

15.11.2019Gündem
Oyuncu İsrafil Köse’nin ölümüne ilişkin davada karar çıktı

Oyuncu İsrafil Köse’nin ölümüne ilişkin davada karar çıktı

MOTOSİKLETİYLE seyir halindeyken kapısı açılan taksiye çarparak hayatını kaybeden oyuncu İsrafil Köse’nin ölümüne ilişkin davada karar açıklandı. Taksi sürücüsü Bekir Serkut Özhan, "Taksirle ölüme neden olmak" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Özhan’ın cezası 18 bin 200 lira adli para cezasına çevrildi.

14.11.2019Magazin
Son dakika: Mahkeme Galatasaray seçimi ile ilgili kararını verdi

Son dakika: Mahkeme Galatasaray seçimi ile ilgili kararını verdi!

Galatasaray Kulübü ikinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ile Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’ın, Mustafa Cengiz yönetiminin ibra edilmemesi yönündeki genel kurul kararının iptaline yönelik açtıkları davada mahkeme, tarafların sulh olmaması üzerine dava dosyasının bilirkişiye gönderilmesine karar verdi.

14.11.2019Futbol

Yazar Sonuçları