MENÜ

Yargıç

Yargıç ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yargıç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yargıç haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.870 Yargıç haberi bulunmuştur.

Yargıç Haberleri

Acı kahkaha

Acı kahkaha

David Grossman, romancılığının yanı sıra muhalif tavrı ve savaş karşıtı tutumuyla dünya edebiyatının en önemli ve saygın figürlerinden biridir. ‘Bir At Bara Girmiş’ onun yazarlık duruşunu çok iyi sergileyen bir roman. Bir gece boyunca süren bir stand-up gösterisini konu edinen hikâyesinde acılarla yoğrulmuş bir toplumda gülmecenin sınırlarını çiziyor...

25.10.2018Kitap Sanat
Arjantinli adam 47 yıl akıl hastanesinde unutuldu

Arjantinli adam 47 yıl akıl hastanesinde unutuldu

Güney Amerika ülkesi Arjantin'de 1971'de yargıç kararıyla akıl hastanesine sevk edilen Miguel Arroyo, hakkındaki yargılama sürecinin sonuçlandırılmaması ve mahkeme kayıtlarının yanması nedeniyle 47 yıldır akıl hastanesinde tutuluyor.

23.10.2018Dünya
Kudüs Valisi mahkemeye çıkarıldı

Kudüs Valisi mahkemeye çıkarıldı

Mahkemeye çıkarılan Kudüs Valisi Adnan Gays, İsrailli hakim tarafından şartlı tahliyesine karar verildi ancak savcının itirazı üzerine karar uygulanmadı.

22.10.2018Dünya
ABDde inanılmaz olay Cadılar yargıca büyü yaptı

ABD'de inanılmaz olay! Cadılar yargıca büyü yaptı

ABD'nin New York şehrinin Brooklyn semtinde bir ayin düzenleyen bir grup "cadı", ABD'nin kısa bir süre önce göreve başlayan Yüksek Mahkeme Yargıcı Brett Kavanaugh'ya büyü yaptı. Onlarca kişinin katıldığı ayin, internet üzerinden de canlı yayınlandı.

21.10.2018Dünya
Şoke eden itiraf... 400 basketbolcuya taciz

Şoke eden itiraf... 400 basketbolcuya taciz!

ABD'nin Iowa eyaletinde ünlü bir genç takım koçu, 400 erkek basketbolcuya cinsel istismar ve tacizde bulunduğu suçlamalarını kabul etti.

20.10.2018Basketbol
Akademisyene piyano çalma cezası

Akademisyene piyano çalma cezası

ABD'de mahkeme, eski bir akademisyene, araştırma fonlarını zimmetine geçirmek suçundan yoksul yaşlılar için piyano çalma cezası verdi.

11.10.2018Dünya
Trumpın adayı Kavanaugh, Beyaz Sarayda düzenlenen törende yemin etti

Trump'ın adayı Kavanaugh, Beyaz Saray'da düzenlenen törende yemin etti

ABD Başkanı Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği, hakkında cinsel saldırı ve taciz suçlamaları bulunan yargıç Brett Kavanaugh, Beyaz Saray'da düzenlenen törende yemin ederek Yüksek Mahkeme üyesi oldu.

9.10.2018Dünya
Aday çekildi AİHM listesi 2019’a kaldı

Aday çekildi AİHM listesi 2019’a kaldı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) görev süresi geçen yıl mayısta dolan Türk yargıç Işıl Karakaş’ın yerine geçecek ismin belirlenmesi gelecek yıla kaldı.

8.10.2018Dünya
Muazzam bir zafer

Muazzam bir zafer

ABD Senatosu, hakkındaki cinsel taciz iddialarına rağmen Brett Kavanaugh’ın (53)Yüksek Mahkeme yargıçlığına yeşil ışık yakarken, Başkan Trump kararı ‘tarihi zafer’ olarak nitelendirdi. Tartışma ABD’yi ortadan ikiye bölerken muhafazakârlar, Temsilciler Meclisi ve Senato’dan sonra hayati konularda son sözü söyleyen Yüksek Mahkeme’de de çoğunluk oldu.

7.10.2018Dünya
Trump’ın adayı Yargıç Kavanaugh, oy çokluğu ile kazandı

Trump’ın adayı Yargıç Kavanaugh, oy çokluğu ile kazandı

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Anayasa Mahkemesi Yargıcı Adayı Brett Kavanaugh, 100 üyeli Senato’nun 50 üyesinin oy çoğunluğuyla onaylandı. Brett Kavanaugha karşı oy kullanan Demokrat Partili senatör sayısı ise 48’de kaldı.

6.10.2018Dünya
Türkiye’nin AİHM listesinde sürpriz

Türkiye’nin AİHM listesinde sürpriz

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) görev süresi geçen yıl mayısta dolan Türk yargıç Işıl Karakaş’ın yerine geçecek ismin belirlenmesine yönelik süreçte bir sürpriz yaşandı.

6.10.2018Dünya
Trump’ı sevindiren haber

Trump’ı sevindiren haber

Kasım ayı araseçimleri öncesinde olumlu ekonomik göstergelerin ardından ABD Başkanı Trump’a bir iyi haber de Senato’dan geldi. Senato’da Trump’ın yüksek mahkeme için aday gösterdiği, ancak hakkındaki cinsel taciz iddiaları nedeniyle tepki çeken yargıç Brett Kavanaugh için oylama öncesinde gerekli çoğunluk sağlandı.

6.10.2018Dünya
Brett Kavanaugha Yüksek Mahkeme üyeliğine yeşil ışık

Brett Kavanaugh'a Yüksek Mahkeme üyeliğine yeşil ışık

ABD Başkanı Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği, hakkında cinsel taciz iddiaları ortaya atılan Yargıç Brett Kavanaugh, Senato'da düzenlenen ön oylamanın ardından ABD Yüksek Mahkeme üyeliği onayı için yeterli desteğe ulaştı.

6.10.2018Dünya
Trump’ın adayı ülkeyi böldü: Yargıca isyan

Trump’ın adayı ülkeyi böldü: Yargıca isyan

ABD’de Başkan Donald Trump’ın desteklediği ancak hakkındaki cinsel taciz iddiaları tartışma yaratan yargıç Brett Kavanaugh’ın (53) adaylığının dün Senato’da oylanması öncesinde New York ve başkent Washington’daki Kongre binası önünde bu isme karşı çıkanlar protesto gösterisi düzenledi. Kongre önündeki gösteride aralarında ünlülerin de olduğu en az 300 kişi gözaltına alındı.

5.10.2018Dünya
100 bin liralık dava açtı

100 bin liralık dava açtı

Oyuncu Talat Bulut, “Söylemezsem Olmaz” programında sunuculuk yapan Ece Erken’e dava açtı.

4.10.2018Magazin
Partisinden Trumpa cinsel taciz eleştirisi

Partisinden Trump'a cinsel taciz eleştirisi

Anayasa Mahkemesi'ne aday gösterdiği Kavanaugh'ı cinsel tacizle suçlayan Prof. Ford'la dalga geçen ABD lideri Donald Trump, kendi partisi Cumhuriyetçiler'den bile tepki aldı. Cumhuriyetçi senatörler Trump'ın sözlerini 'korkunç' ve 'çok yanlış' olarak niteledi.

4.10.2018Dünya
Trumpın sınır dışı kararı yargı engeline takıldı

Trump'ın sınır dışı kararı yargı engeline takıldı

ABD'nin California eyaletinde federal bölge yargıcı, ABD yönetiminin Haiti, El Salvador, Nikaragua ve Sudan'dan gelen sığınmacılara uyguladığı "Geçici Koruma Statüsü"nü kaldırma kararını açıkladı.

4.10.2018Dünya
Son dakika... Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlerin davasında flaş gelişme

Son dakika... Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlerin davasında flaş gelişme

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, FETÖ'nün medya yapılanmasının "darbe çağrışımı" davasında, Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığa yerel mahkemece "anayasayı ihlal" suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarının onanmasına karar verdi.

2.10.2018Gündem
Sigur Rosun davulcusu Dyrason tecavüz iddiası üzerine gruptan ayrıldı

Sigur Ros'un davulcusu Dyrason tecavüz iddiası üzerine gruptan ayrıldı

Ünlü İzlandalı rock grubu Sigur Ros'un davulcusu Orri Pall Dyrason, hakkında tecavüz suçlaması yapılmasının ardından gruptan ayrıldı.

2.10.2018Dünya
ABD bu kavgaya kilitlendi

ABD bu kavgaya kilitlendi

ABD’de Anayasa Mahkemesi’ne atanacak yargıç nedeniyle muhalefetteki Demokratlar ile Trump’ın Cumhuriyetçileri arasında kıran kırana bir kavga yaşanıyor. Trump’ın yargıç adayı Brett Kavanaugh gençliğinde bir kadına tecavüz girişimiyle suçlanıyor. Demokratlar ise yargıcı engellemeye çalışıyor. Çünkü Kavanaugh seçilirse Yüksek Mahkeme daha da sağa kayacak.

29.09.2018Dünya
Tüm dünya canlı izlemişti: Ve karar verildi

Tüm dünya canlı izlemişti: Ve karar verildi

ABD Senatosu Adalet Komisyonu, Başkan Donald Trump’ın Yüksek Mahkeme için aday gösterdiği yargıç Brett Kavanaugh’ın adaylığını 10’a karşı 11 oyla onayladı. Adalet komisyonunda ifade veren Profesör Christine Blasey Ford'un sözleri canlı yayında takip edilmişti.

28.09.2018Dünya
Kadınlar, cinsel tacizi neden açıklamadıklarını anlatıyor

Kadınlar, cinsel tacizi neden açıklamadıklarını anlatıyor

Geçmişte cinsel tacize uğradığını söyleyen binlerce kadın, ABD Başkanı Donald Trump'ın 'Neden zamanında açıklamadılar?" sorusuna sosyal medyada "WhyIDidntReport" (Neden bildirmedim) etiketiyle yanıt vermeye başladı.

28.09.2018Dünya
Hindistanda zina suç olmaktan çıkarıldı

Hindistan'da zina suç olmaktan çıkarıldı

Hindistan Yüksek Mahkemesi, zinayı suç olmaktan çıkardı. 158 yıldır yürürlükte olan yasayla, evli bir kadınla cinsel ilişkiye giren erkeklere beş yıla kadar hapis ya da para cezası veriliyordu.

27.09.2018Dünya
AİHM için kritik mülakat bugün

AİHM için kritik mülakat bugün

GÖREV süresi 1 Mayıs 2017’de dolan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki (AİHM) Türk yargıç Işıl Karakaş’ın yerine geçecek ismin belirlenmesine ilişkin kritik mülakat bugün.

26.09.2018Dünya
ABDli ünlü komedyen Bill Cosbye hapis cezası

ABD'li ünlü komedyen Bill Cosby'e hapis cezası

ABD'li ünlü film ve televizyon yıldızı 81 yasındaki Bill Cosby, 'şiddet içerikli cinsel taciz' suçlamasıyla yargılandığı davada hapis cezasına çarptırıldı.

25.09.2018Dünya
Trump’ın adayına yeni taciz iddiası

Trump’ın adayına yeni taciz iddiası

ABD Başkanı Trump’ın Anayasa Mahkemesi üyeliği için aday gösterdiği yargıç Brett Kavanaugh (53) hakkında bir taciz iddiası daha ortaya atıldı.

24.09.2018Dünya
Trumpın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugh hakkında ikinci taciz suçlaması

Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı Kavanaugh hakkında ikinci taciz suçlaması

ABD'de bir kadın daha, Başkan Donald Trump'ın Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdiği yargıç Brett Kavanaugh'ın geçmişte kendisine cinsel tacizde bulunduğunu öne sürdü.

24.09.2018Dünya
Taciz iddiasıyla ilgili ifade verecek

Taciz iddiasıyla ilgili ifade verecek

ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD Yüksek Mahkemesi için aday gösterdiği Brett Kavanaugh’u tacizle suçlayan ABD’li profesör Christine Blasey Ford, perşembe günü ABD Senatosu önünde ifade vermeyi kabul etti.

23.09.2018Dünya
Trump’ın yargıç adayına cinsel taciz suçlaması

Trump’ın yargıç adayına cinsel taciz suçlaması

ABD Başkanı Donald Trump’ın Anayasa Mahkemesi için aday gösterdiği Breet Kavanaugh’ın (53) adaylık süreci, hakkındaki taciz suçlamaları nedeniyle askıya alındı.

17.09.2018Dünya
Trumpın Yüksek Mahkeme adayına cinsel saldırı suçlaması

Trump'ın Yüksek Mahkeme adayına cinsel saldırı suçlaması

Bir kadın profesör, ABD'de Başkan Trump'ın Yüksek Mahkeme üye adayı Brett Kavanaugh'ı kendisine tecavüz etmeye kalkışmakla suçladı. Demokrat Parti atama sürecinin ertelenmesini istedi.

17.09.2018Dünya
4000 yıllık anıt mezar ilk kez ziyarete açılıyor

4000 yıllık anıt mezar ilk kez ziyarete açılıyor

Mısır’ın Gize kentinde Saqqara Nekropolu içerisinde yer alan 4000 yıllık anıt mezar ziyarete açılıyor.

10.09.2018Kampüs
Mehmet Besimoğlu itiraf etti 5 yıl boyunca casusluk yaptım...

Mehmet Besimoğlu itiraf etti! 5 yıl boyunca casusluk yaptım...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), casusluk yaptığı iddiasıyla tutuklanan Mehmet Besimoğlu (70), 5 yıl boyunca Rumlara çalıştığını itiraf etti.

7.09.2018Gündem
Washington’da ‘kitap’ depremi

Washington’da ‘kitap’ depremi

ABD’nin en ünlü gazetecilerinden Bob Woodward’un Başkan Donald Trump hakkındaki yeni kitabı tartışmalara neden olurken, Beyaz Saray söz konusu kitabın yanlışlarla dolu olduğunu savundu. Trump da kitaba yönelik sert eleştirilerde bulundu.

5.09.2018Dünya
İstanbul Barosundan karakoldaki skandal görüntüyle ilgili açıklama

İstanbul Barosu'ndan karakoldaki skandal görüntüyle ilgili açıklama

İstanbul Barosu, polis merkezinde bir avukatın görevli komiser tarafından darp edildiği ve silah çekildiği iddialarına ilişkinyazılı açıklama yaptı. Baro tarafından davanın yakından takip edileceği kaydedilen açıklamada, komiseri de bir avukatın savunacağı hatırlatıldı.

5.09.2018Gündem
AİHM adayları elemeyi geçti... Sırada mülakat ve seçim var

AİHM adayları elemeyi geçti... Sırada mülakat ve seçim var

AVRUPA İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) görev yapan Işıl Karakaş’ın yerine görev yapmak üzere Türkiye tarafından Avrupa Konseyi’ne bildirilen Prof. Dr. Selami Kuran, Prof. Dr. Necati Polat ve Prof. Dr. Esra Gül Dardağan Kibar elemeyi geçti.

5.09.2018Gündem
Evsiz için topladıkları yardım parasını lüks tatillerde harcayan çifte mahkemeden geri ödeyin kararı

Evsiz için topladıkları yardım parasını 'lüks tatillerde harcayan' çifte mahkemeden 'geri ödeyin' kararı

ABD'de evsiz bir adam için topladıkları yardım paralarıyla lüks tatile çıktıkları iddia edilen çift, New Jersey mahkemesi tarafından paraları adama geri ödemeye mahkum edildi.

1.09.2018Dünya
Şampuan şişesindeki kamerayla kadınları duşta kaydedip videoları porno sitelerinde paylaştı

Şampuan şişesindeki kamerayla kadınları duşta kaydedip videoları porno sitelerinde paylaştı!

Yeni Zelanda'da bir kişi, şampuan şişelerine gizlediği gizli kamerayla 34 kadını duş alırken kaydedip, videoları porno sitelerde paylaştığını itiraf etti.

10.08.2018Teknoloji
Genç kadınlara şampuan şişesiyle tuzak kurdu Porno sitelerde yayınlamış

Genç kadınlara şampuan şişesiyle tuzak kurdu! Porno sitelerde yayınlamış

Yeni Zelanda'da bir kişi, şampuan şişelerine gizlediği gizli kamerayla 34 kadını duş alırken kaydedip, videoları porno sitelerde paylaştığını itiraf etti.

9.08.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Tekzip

Tartışmayı ABD Başkanı Trump ateşledi

11.09.2018

Trump gidici mi?

POPÜLİST siyasetin tipik örneklerinden biri olan Trump Amerika’da değil de mesela yine popülistlerce yönetilen Macaristan veya Polonya’da başkan olsaydı bu kadar sorun yaratamaz, kendisi de bu kadar sorun yaşamazdı.

24.08.2018