MENÜ

Yargıç

Yargıç ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yargıç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yargıç haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 8.871 Yargıç haberi bulunmuştur.

Yargıç Haberleri

Araba izninin ardından... Kadınlara neler yasak

Araba izninin ardından... Kadınlara neler yasak?

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el Suud, yayınladığı bir kararname ile kadınların araba sürmesine izin verdi ve böylece dünyada kadınların araba kullanmasının yasak olduğu bir ülke kalmadı. Fakat Haziran 2018'de yürürlüğe girmesi beklenen bu değişikliğe rağmen bu aşırı muhafazakar ülkede kadınların yapmasına izin verilmeyen pek çok şey bulunuyor.

28.09.2017Dünya
Almanya’yı sıkıntılı günler bekliyor

Almanya’yı sıkıntılı günler bekliyor

Almanya’daki hiçbir gelişme, bu seçimlerde mülteci sorununun önüne geçemedi. AfD tehlikeli milliyetçi söylemlerle ‘tabu’ları yıkarken, seçimden sonra Almanya'yı zor günler bekliyor.

20.09.2017Dünya
Davada ilk gün iki iddianame okundu

Davada ilk gün iki iddianame okundu

Almanya’nın Köln kentinde dün başlayan Milli Görüş davasında Milli Görüş’ün eski Genel Sekreteri Oğuz Üçüncü’nün de aralarında bulunduğu eski yöneticiler Osman Döring, Ali Bozkurt, Ali Hikmet Saral ile muhasip İsa Erdener yargılanmasına başlandı. Köln Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada iki ayrı iddianame, başsavcılık tarafından okundu.

19.09.2017Dünya
Brezilya Devlet Başkanı hakkında yolsuzluk soruşturması açıldı

Brezilya Devlet Başkanı hakkında yolsuzluk soruşturması açıldı

Brezilya Federal Yüksek Mahkemesi, Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer’in bu yılın mayıs ayında limanlarla ilgili imzaladığı kararname nedeniyle yolsuzluk yapılıp yapılamadığının soruşturulması için izin verdi.

13.09.2017Dünya
Reza Zarrab’a tahliye muamması

Reza Zarrab’a tahliye muamması

ABD’de yaklaşık 1.5 yıldır tutuklu yargılanan İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab’la ilgili tahliye bilmecesi yaşandı. ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı Federal Cezaevleri Bürosu’nun internet sitesindeki resmi kayıtlarda, ‘09135-104’ kayıt numaralı Zarrab’ın önceki gün (09.09.2017) cezaevinden tahliye edildiği görülüyor. Ancak Hürriyet’in ulaştığı Amerikalı yargı kaynakları, Zarrab’ın tahliye edildiği iddiasını doğrulamadı. Dün (Pazar) resmi tatil olduğu için cezaevi yetkililerine ise ulaşılamadı.

10.09.2017Dünya
Artık siyasi taraf olarak görüyoruz

Artık siyasi taraf olarak görüyoruz

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün, partisine yönelik açıklamalarıyla ilgili sessizliğini bozdu ve “Onu siyasette taraf olarak görüyoruz. Yasal adım atacağız” dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin önceki gün düzenlenen 94. kuruluş yıldönümü resepsiyonu öncesinde bir grup gazeteciye özetle şunları söyledi:

10.09.2017Gündem
‘Danıştay Başkanı istifa etmeli’

‘Danıştay Başkanı istifa etmeli’

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün “Sözde adalet kurultayı, sözde adalet yürüyüşü” ifadelerini sert sözlerle eleştirdi.

8.09.2017Gündem
Erdoğanın ABDyi sert şekilde eleştirmesinin ardından şok karar... Çağlayan için tutuklama

Erdoğan'ın ABD'yi sert şekilde eleştirmesinin ardından şok karar... Çağlayan için tutuklama

Erdoğan’ın ABD’yi sert şekilde eleştirmesinin hemen ardından ABD’den şok karar. Zarrab davasına bakan mahkeme, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında tutuklama kararı aldı.

8.09.2017Ekonomi
Çağlayana ABDde dava

Çağlayan'a ABD'de dava

ABD’de eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan hakkında ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını ihlal ettiği iddiasıyla dava açıldı. Hazırlanan iddianamede Çağlayan ve Aslan’ın, ABD’de tutuklu bulunan Reza Zarrab ile işbirliği yaptığı ileri sürülürken, mallarına el koyma talebi de yer aldı. İddianamenin Çağlayan ile ilgili bölümünde ‘rüşvet’ iddiaları da bulunuyor.

7.09.2017Ekonomi
‘Sözde Adalet Kurultayı’na sert yanıt: ‘Sözde Danıştay Başkanı’

‘Sözde Adalet Kurultayı’na sert yanıt: ‘Sözde Danıştay Başkanı’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün partisi ile ilgili eleştirilerini sürdürmesine sert tepki göstererek, “Bir Danıştay Başkanı, ‘Sözde Adalet Kurultayı’ diyorsa, o sözde Danıştay Başkanı’dır. Bize laf yetiştirmekle uğraşacağına yargının içine düştüğü güvensiz duruma çözüm arasın” dedi.

7.09.2017Gündem
Hakan Atilla yeniden yargıç karşısında... Yargıç Berman: Davanın seyri değişti

Hakan Atilla yeniden yargıç karşısında... Yargıç Berman: Davanın seyri değişti

’ABD’nin İran’a yaptırımlarını delmek ve bankacılık dolandırıcılığı’ suçlamaları ile New York’ta tutuklu olarak yargılanmakta olan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, yargıç karşısına çıktı. Türkiye’nin eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da suçlandığı yeni iddianame ile dava seyrinin değiştiğini belirten Yargıç Richard Berman, yeni iddianame ile birlikte devlet kuruluşu olan Halk Bankası’nın ’kurum olarak öne çıktığını’, Atilla hakkında kara para aklama, bankacılık sahtekarlığı, ABD’nin İran’a uyguladığı ambargoları delme gibi çok güçlü iddialar olduğunu söyledi.

7.09.2017Ekonomi
Orijinalini aratmıyor

Orijinalini aratmıyor

Benjamin Black, John Banville, Raymond Chandler ve Philip Marlowe isimlerinin yan yana geldiği ‘Siyah Gözlü Sarışın’ yaz aylarının en güzel sürprizi oldu. Benjamin Black, iç dünyasını didiklediği ünlü roman kahramanı Philip Marlowe’un hayat felsefesini de, orijinalinden daha fazla vurgulayarak dillendiriyor.

7.09.2017Kitap Sanat
‘Kabul etmeyenler ilkeleri çiğniyor’

‘Kabul etmeyenler ilkeleri çiğniyor’

İtalya’nın AB İşlerinden Sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Sandro Gozi, Avrupa Adalet Divanı’nın kota kararını tanımayacaklarını ima eden Macaristan, Slovakya ve Polonya’ya çağrı yaptı. Divanın bu kararla herkese insan yaşamına, temel haklara, hukukun üstünlüğüne ve yasalara saygılı olmayı hatırlattığını belirten Gozi, “Yeniden yerleştirmeyi kim kabul etmiyorsa, AB’nin kurucu ilkelerini çiğniyordur” dedi.

7.09.2017Dünya
Ronaldonun menajeri ifade vermeye çağrıldı

Ronaldo'nun menajeri ifade vermeye çağrıldı!

Ronaldo hakkında vergi kaçırma suçlamasıyla ilgili soruşturmayı yürüten İspanyol yargıç, futbolcunun menajeri Jorge Mendes ve iki finans danışmanını sanık olarak ifade vermeye çağırdı

6.09.2017Futbol
Brezilyada Amazon’daki madenciliğine mahkeme engeli

Brezilya'da Amazon’daki madenciliğine mahkeme engeli

Brezilya Federal Mahkemesi, hükümetin Amazon Ormanı'nda koruma alanlarını ortadan kaldıramayacağı gerekçesiyle maden çıkarma kararnamesini askıya aldı.

31.08.2017Dünya
Güline Stanforddan 1 milyon TLlik burs

Gülin'e Stanford'dan 1 milyon TL'lik burs

Galatasaray Lisesi mezunu Gülin Ustabaş, dünyanın lider üniversitelerinden Stanford’a 4 yıl için toplam 1 milyon liralık bursla kabul edildi. Hedefi önce felsefe ve hukuk okumak, ardından AİHM yargıcı olmak...

23.08.2017 Eğitim
Dilek’in ABD’deki hukuk zaferi; ‘Fazla güzel’ diye kovulmuştu

Dilek’in ABD’deki hukuk zaferi; ‘Fazla güzel’ diye kovulmuştu

ABD’nin New York kentinde “çok güzel” olduğu için çalıştığı yoga merkezinden kovulan Türk eğitmen Dilek Edwards (33), ‘cinsiyet ayrımcılığı’na uğradığını savunarak başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

23.08.2017Dünya
Roberto Carlosa hapis cezası

Roberto Carlos'a hapis cezası!

Roberto Carlos, evlilik dışı doğan çocuklarından birine nafaka ödemeyi aksattığı için 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

23.08.2017Futbol
Türk yoga eğitmenini çok tatlısın diyerek kovmuştu... Dava sonuçlandı

Türk yoga eğitmenini 'çok tatlısın' diyerek kovmuştu... Dava sonuçlandı

ABD'de ünlü bir manken, kocasıyla ortak işlettiği yoga merkezindeki Türk öğretmeni "Çok güzel bir kadın, evliliğim tehlikeye girer" diyerek kovdurmuştu. Türk yoga öğretmeni başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

23.08.2017Dünya
ABDli yargıç silahlı saldırganı öldürdü

ABD'li yargıç silahlı saldırganı öldürdü

ABD'nin Ohio eyaletinde silahlı saldırıya uğrayan Yargıç Joseph Bruzzese, olay anında silahını çekerek saldırganı öldürdü. Yargıcın ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

22.08.2017Dünya
Gazeteci miyiz, yargıç mı

Gazeteci miyiz, yargıç mı?

MAHKEMELERDE sanıklara tek tip elbise giydirme tartışmasında hukukçuların en önemli itiraz gerekçesi, bu uygulamanın sanıkların tümünün baştan suçlu ilan edilmesi anlamına geleceği kaygısı.

20.08.2017OkurTemsilcisi
Hindistan’da tecavüz dramı: 10 yaşında doğum yaptı

Hindistan’da tecavüz dramı: 10 yaşında doğum yaptı

HİNDİSTAN’da amcasının tecavüzüne uğrayan, kürtaj yaptırmasına izin verilmeyen 10 yaşındaki bir kız çocuğu sezaryenle doğum yaptı. Hamile olduğunu bilmeyen küçük kıza ailesi böbrek ameliyatı olacağını söyledi.

18.08.2017Dünya
Sezen Aksu’yla pistlere akın var akın

Sezen Aksu’yla pistlere akın var akın!

Son albümü ‘Biraz Pop Biraz Sezen’in normal baskısı piyasaya hareket ve zenginlik katmayı yeterince başardı. Sırada LP ve remix’le bunu katlamak var. LP konusunda her şey yolunda, baskı ve ses kalitesi dudak uçuklatıcı ama remix tarafında işler yolunda görünmüyor.

Başbakan May: Sorular cevapsız kalmayacak

Başbakan May: Sorular cevapsız kalmayacak

İngiltere’nin başkenti Londra’da haziran ayında 24 katlı binada çıkan yangına ilişkin kamu soruşturması başlatıldı.

15.08.2017Dünya
AİHM’ye tepki

AİHM’ye tepki

AİHM’nin, açlık grevinde bugün 149’uncu güne giren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın tahliye başvurusunu reddetmesi tepki çekti. Sağlık meslek örgütleri, insan hakları savunucuları ve avukatlar, “Hekimler ‘Hayati tehlike var’ derken, kararı veren yargıç, risk olmadığını nasıl söyler” dediler.

3.08.2017Gündem
FETÖ’yü yazdım inandıramadım

"FETÖ’yü yazdım inandıramadım"

Cumhuriyet gazetesi davasında ifade veren tutuksuz sanıklar suçlamaları reddederken Hikmet Çetinkaya da “İlk önemli haberlerimden biri Fetullah Gülen ile ilgilidir. Askeri okullarda sahte sağlık raporlarıyla örgütlendiklerine kimseyi inandıramadık. Gülen sürekli hakkımda şikâyet dilekçeleri verdi, dava açtı” dedi.

27.07.2017Gündem
Çocuk istismarıyla suçlanan kardinal mahkeme karşısında

Çocuk istismarıyla suçlanan kardinal mahkeme karşısında

Vatikan Ekonomi Bakanı ve Avustralya Kardinali George Pell, 1970’li yıllarda görev yaptığı Katolik kilisesinde çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla çıktığı mahkemede suçlamaları reddetti.

26.07.2017Dünya
Volkswagene bir kötü haber daha

Volkswagen'e bir kötü haber daha

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in emisyon skandalı nedeniyle başı ağrımaya devam ediyor. ABD Federal Mahkemesi 88 bin 3.0 litre dizel araç sahibi adına açılan davada 125 milyon dolar ödenmesine hükmetti.

22.07.2017Ekonomi
Erkek olduğuna inandırıp 2 boyunca cinsel ilişkiye girdi

Erkek olduğuna inandırıp 2 boyunca cinsel ilişkiye girdi

Sevgilisini erkek olduğuna inandıran ve onunla 2 yıl boyunca protez penisle cinsel ilişkiye giren kadın, gerçeğin ortaya çıkmasından sonra 6 buçuk yıl hapse mahkum edildi

21.07.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Gazeteciler ve siyasetçiler hapisteyken adil devlet

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD’yi eleştirirken, Önemli olan büyük ülke olmak değil, adil devlet olmak” dedi ya, katılmamak mümkün değil. Tabii bu sözü gazeteci meslektaşlarımızın tahliyesini umutla beklerken desteklemenin nasıl olacağını sorarsanız, adaletin bizdeki durumuna da aynı açıdan bakmamız gerekecek; buyurun beraber bakalım.

10.09.2017

Sami Selçuk: Hiçbir toplum hukukun ve adaletin dışında yaşayamaz... Salim Başol gerçeği nedir

23 AĞUSTOS 2017 tarihli köşemizde ‘Toplu siyasi davalar ve unutulan bir söz: ‘Sizi buraya tıkayan kuvvet böyle istiyor’ başlıklı bir yazı yer almıştı.

5.09.2017

Akşener’in partisinin adı ne olmalıdır? Erdoğan, ‘ümmetçilik’ten ‘turancılık’ kulvarına geçti

PROF. Dr. Tülay Özüermen bir mail mesajında Meral Akşener’e kuracağı partinin adı konusunda bir öneride bulunuyor:

31.08.2017

Anayasasızlaştırılarak kurulan yeni devlet

AKP’nin “bildiğimiz eski Türkiye Cumhuriyeti” yerine yeni bir devlet kurmakta olduğunu söyleyen eski yöneticisi, herkes tarafından ağzının payı verilerek bir kenara atıldı.

28.08.2017

FETÖ’cü ‘tilki subay’ tipi

DARBE girişiminden sonraki yargılamalarda dikkatimi en çok çeken konulardan biri, darbe girişimine katıldığı iddiasıyla yargılanan subayların “inkârcı” tavırları oldu.

14.08.2017

Yargıç seçmek

TÜRKİYE Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne aday kabul ettirmekte zorlanıyor. Bu yönde hükümet iki defa aday listesi verdi, ikisi de “yetersiz” görülerek geri çevrildi.

11.08.2017

Eğitim sisteminin amacı belki de bu

ÜNİVERSİTE yerleştirme sonuçları açıklandı ve ortaya çıkan tablo son derece vahim:

10.08.2017

Yerli, milli, dindar mafya

GEÇEN gün ne işle meşgul olduğunu, geçimini hangi yolla sağladığını bilemediğim bir kişiyi, pahalı ve amiyane deyişle “sosyetik” lokantalardan birinde gördüm.

8.08.2017

AİHM türbana karşı direniyor

AİHM için önerilen son yargıç adayları, mülakata bile çağrılmaya gerek görülmeden refüze edilince, süresi dolan yargıç, 2018 başına kadar -zorunlu olarak göreve devam edecek.

8.08.2017

Uyduruk iddianameyle 9 ay hapis

CUMHURİYET gazetesi yazarı Kadri Gürsel’e yöneltilen suçlama “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmamakla Birlikte Örgüte Yardım Etmek”.

25.07.2017