MENÜ

Yapı Kredı

Yapı Kredı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yapı Kredı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yapı Kredı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 19.265 Yapı Kredı haberi bulunmuştur.

Yapı Kredi, 1944 yılında Türkiye'de bireylerin daha uygun şartlarda konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla Kazım Taşkent tarafından kurulan Türkiye'nin ilk özel bankasıdır. Bankanın genel müdürü ise Faik Açıkalın'dır.

Günümüzde 1012 şubeye, 4000'den fazla ATM'ye ve 18.000'i aşkın çalışana sahiptir.

Bağlı bulunduğu Çukurova Holding'in TMSF'ye olan borçları nedeniyle holding tarafından %51'lik hissesi Koç Holding bünyesindeki Koç Finansal Hizmetler'e satılmıştır.

Yapı Kredı Haberleri

Yeni sezon, yeni kitaplar...

Yeni sezon, yeni kitaplar...

Yerli edebiyatın ustalarının en yeni eserleri, dünyanın dört bir yanından ödüllü romanlar, çarpıcı biyografiler, yeni keşifler, tarih, bilim, anı türünde dikkat çeken çalışmalar... Yayın dünyası yeni sezona hazırlanırken önümüzdeki günlerde tanışacağımız kitapları seçtik, öne çıkanları derledik...

22.08.2019Kitap Sanat
Yapı Kredinin Renkleri Türkiye turunda

Yapı Kredi'nin 'Renkler'i Türkiye turunda

Yapı Kredi resim koleksiyonu, Yapı Kredi'nin 75. kuruluş yıldönümünde Bursa, Ankara, İzmir ve Antalya’da sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Resimden sikkeye, tombaktan nadir kitaba kadar Yapı Kredi koleksiyonlarından değerli eserler sergilenecek.

20.08.2019Kitap Sanat
Bergüzar Korel hamile mi

Bergüzar Korel hamile mi?

Bergüzar Korel- Halil Ergenç çifti ikinci kez bebek heyecanı yaşıyor. Vatanım Sensin projesi ardından dinleneceğini açıklayan Bergüzar Korel, ikinci bebeğini kucağına almaya hazırlanıyor. İddialara göre, güzel oyuncunun hamileliği çok yeni olduğu için bir açıklama yapmak istemiyor.

20.08.2019Magazin
‘Küçük ve kalabalık birisiydi Yurdaer’

‘Küçük ve kalabalık birisiydi Yurdaer’

Hayatını grafik sanatına adamış, Türkiye’nin yetiştirdiği en üretken sanatçılardan Yurdaer Altıntaş, 84 yaşında yaşama veda etti. Altıntaş hayattayken planlanıp hazırlanan ‘Yurdaer’i Anlatmak’ kitabı, büyük sanatçının ölümünün ardından okuyucuyla buluştu. Altıntaş’ı, kitabı hazırlayan ve kendisi gibi grafik sanatının önde gelen isimlerinden olan 40 yıllık arkadaşı Bülent Erkmen anlattı...

8.08.2019Kitap Sanat
Bir hastalık olarak aşk

Bir hastalık olarak aşk

Ian McEwan, sinemaya da uyarlanan ‘Sonsuz Aşk’ romanında yolları trajik bir kaza sonucu kesişen iki insan arasındaki ölümcül ilişkiyi anlatıyor. ‘Patolojik’ bir aşkın akıldışı ve ürkütücü doğası ile ‘normal’ aşkın akıcı ve kırılgan doğasını karşılaştıran ‘Sonsuz Aşk’, gerilimli, anlatıya derinlik ve görsellik kazandıran mükemmel bir roman.

8.08.2019Kitap Sanat
Yapı Krediden yılın ilk yarısında 2 milyar 361 milyon lira net  kar

Yapı Kredi'den yılın ilk yarısında 2 milyar 361 milyon lira net kar

Yapı Kredi'nin bu yılın ilk yarısında net karı 2 milyar 361 milyon lira olarak gerçekleşti.

1.08.2019Ekonomi
Gülten Akın Şiir Cumhuriyeti

Gülten Akın Şiir Cumhuriyeti

Tüm iyi, ince, büyük, şahane şairler, boşluk bırakan ve bu boşlukla alan açan şairlerdir. Tamamlansın diye eksik bırakan, eksikleri başkaları tarafından tamamlansın diye şiir boşluğu bırakan şairler... Gülten Akın da bu şairlerden işte. Bir cumhuriyet gibi çalışıyor şiiri, demokratik bir cumhuriyet gibi, yetmeye, yetişmeye çalışıyor. Büyük şairin şiirleri YKY’nin Delta serisinden, özel ciltli baskısıyla şimdi elimizde...

1.08.2019Kitap Sanat
Bozcaada eğlencesi

Bozcaada eğlencesi

Geçtiğimiz hafta sonu Bozcaada’da düzenlenen “Yapı Kredi Summer Escape”, katılımcılara eğlence dolu 3 gün yaşattı.

30.07.2019Keyif
Geçmiş, yanılsamalar ve yalanlarla doludur

Geçmiş, yanılsamalar ve yalanlarla doludur

Kentler, mekânlar üzerinden bireyin yalnızlığını, unutma ve hatırlama mekanizmalarını incelediği ‘Olmayan Yer’, ‘Casablanca: Filmler ve Hafıza’, ‘Unutma Biçimleri’ gibi heyecan verici kitaplarıyla tanınan antropolog Marc Augé, arka planına Fransa’nın yakın tarihini ve Paris sokaklarını yerleştirdiği ‘Biri Sizi Bulmaya Çalışıyor’da insanın kimliğini nasıl oluşturduğunu ve hayatı anlamlandırma çabasını sorguluyor.

25.07.2019Kitap Sanat
Grafik tasarımının öncülerindendi

Grafik tasarımının öncülerindendi

TÜRKİYE’de grafik tasarımın öncü isimlerinden Prof. Yurdaer Altıntaş, dün tedavi gördüğü Florence Nightingale Hastanesi’nde 84 yaşında hayata veda etti.

25.07.2019Kitap Sanat
Grafik tasarımının öncülerindendi

Grafik tasarımının öncülerindendi

Türkiye'de grafik tasarımının öncü isimlerinden Prof. Yurdaer Altıntaş, dün tedavi gördüğü Florence Nightingale Hastanesi’nde 84 yaşında hayata veda etti.

25.07.2019Gündem
Didem Madak kimdir Ölüm yıl dönümünde anılıyor

Didem Madak kimdir? Ölüm yıl dönümünde anılıyor

Didem Madak, aramızdan ayrılışının 8'inci yılında anılıyor. Henüz 41 yaşında yakalandığı kanserden hayatını kaybeden Madak, sosyal medya kullanıcıları tarafından da hatırlatılıyor. 2011’de genç yaşında aramızdan ayrılan Didem Madak’ın henüz tanımayanlar için hayatına dair bilgileri derledik. İşte, Didem Madak’ın hayatına ilişkin bilgiler

24.07.2019Gündem
İlk durak Bozcaada

İlk durak Bozcaada

College E.M.A tarafından, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Yapı Kredi Summer Escape’in ilk durağı, 26-28 Temmuz tarihleri arasında Bozcaada olacak.

22.07.2019Keyif
Cemal Süreya hâlâ ‘Göçebe’

Cemal Süreya hâlâ ‘Göçebe’

Cemal Süreya’nın yeniden basılan, ‘Göçebe’sinde hâlâ değişmeyen yalın bir şeyler var: Jest, ironi, erotizm ve 'göçebelik’.

22.07.2019Kitap Sanat
Yeteneğinizi dikkate alın

Yeteneğinizi dikkate alın

Üniversite adayları, ilgi duydukları alanlarda çalışanların başarılı olma olasılığının daha yüksek olduğunu göz önünde bulundurarak, kişisel ilgi ve yeteneklerini dikkate almalı ve ona göre tercih yapmalı.

22.07.2019Eğitim
Garrett İstanbul’a geliyor

Garrett İstanbul’a geliyor

GÜNÜMÜZÜN en önemli keman virtüözlerinden David Garrett, Türkiye’ye geliyor.

18.07.2019Keyif
Çağdaş Türk sanatının dönüm noktası: Paris Okulu

Çağdaş Türk sanatının dönüm noktası: Paris Okulu

‘Paris Tecrübeleri’ kitabında 1945-1965 arası Paris’e gidip orada üreten Türk sanatçıları ele alan Necmi Sönmez, “Bu dönem çağdaş Türk sanatının en önemli dönüm noktalarından biridir. Paris’e geldikten kısa süre sonra hem önemli galerilerde kişisel sergiler açarak hem de grup etkinliklerinde boy göstererek ‘zamanın ruhunu yakalamayı’ başardılar” diyor.

18.07.2019Kitap Sanat
Cumhuriyet ve Hürriyet’teki karikatüristler

Cumhuriyet ve Hürriyet’teki karikatüristler

Cumhuriyet’in çizeri Ali Ulvi idi. Karikatür dışında iyi bir şiir okuruydu. Hürriyet’in çizeri de Nehar Tüblek’ti. Çizdiklerini gazetenin yazıişlerine gösterir, onların yorumuna değer verirdi.

18.07.2019Kitap Sanat
Rekortmen kemancı geliyor

Rekortmen kemancı geliyor

Ünlü Alman keman virtüözü David Garrett, "Unlimited Live" dünya turnesi kapsamında Türkiye'de konser verecek.

17.07.2019Keyif
Halit Kıvançın sağlık durumu nasıl Açıklama geldi...

Halit Kıvanç'ın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldi...

Usta gazeteci ve sunucu Halit Kıvanç'ın sağlık durumu ile ilgili ortaya atılan iddiaların ardından oğlu Ümit Kıvanç bir açıklama yaptı.

16.07.2019Futbol
Dünyanın bittiği yerde başlayan yaşam

Dünyanın bittiği yerde başlayan yaşam

Megan Hunter’ın ‘Sondan Sonra’ adlı romanı distopyaların alışıldık aksiyonundan uzak durarak bir anne ile bebeğinin telaşsız varoluş mücadelesi ve yaşamı keşfediş öyküsüne odaklanıyor.

12.07.2019Kitap Sanat
Uluslararası İstanbul Komedi Festivali ekimde başlayacak

Uluslararası İstanbul Komedi Festivali ekimde başlayacak

Bu yıl, 4’üncü kez düzenlenecek olan festival 18 Ekim tarihinde izleyicileriyle buluşacak.

9.07.2019Kitap Sanat
Söyleyin de beraber gülelim

Söyleyin de beraber gülelim!

BKM’nin organizasyonuyla bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan “Uluslararası İstanbul Komedi Festivali” 18 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

8.07.2019Keyif
Şiirsel, tempolu ve  karanlık bir roman: İz

Şiirsel, tempolu ve karanlık bir roman: İz

Forrest Gander’ın Türkçeye çevrilen ikinci romanı ‘İz’ bir yandan Meksika tarihinin Pancho Villa gibi figürlerinin, bir yandan Bierce gibi bir şairin, bir yandan da romanın ana karakterleri, karı-koca Dale ve Hua’nın içsel sıkıntılarının izini sürüyor...

4.07.2019Kitap Sanat
Nâzım Hikmet’in  dokunduğu kitaplar

Nâzım Hikmet’in dokunduğu kitaplar

Yapı Kredi Bomontiada Alt’ta açılan ‘Nâzım Hikmet’in Ellerinin İzinde’ başlıklı sergi, büyük şairin Moskova’daki evinden getirilen kişisel eşyaları, belgeleri ve kimisi nadir baskılar olan 40 ayrı dildeki kitaplarını içeriyor.

20.06.2019Kitap Sanat
Harflerin büyücüsü: İlhan Berk

Harflerin büyücüsü: İlhan Berk

Anlatmayı sevmiyordu İlhan Berk ama yine de “Ben bir anlatı doymazıyım” diyordu kendisi için. İkinci Yeni’nin büyük şairinin gençlik yıllarındaki ‘şairane’ yazılarını bir araya getiren ‘Bir Limandan Üç Resim’, sonraki İlhan Berk’in öncül kalem alıştırmaları sayılabilir. Yazılardaki kimi cümleler, onun İkinci Yeni savunması olarak adlandırılabilecek kimi söyleyişlerini akla getiriyor: “Her şeyin anlatılamayanının ancak güzel olduğunu” derken, “Şiir bir şey anlatmaz, anlatmak öykünün görevidir” cümlelerini hatırlıyoruz örneğin.

20.06.2019Kitap Sanat
Dublin Edebiyat Ödülü sahibini buldu

Dublin Edebiyat Ödülü sahibini buldu

Uluslararası Dublin Edebiyat Ödülü bu yıl ABD’li yazar Emily Ruskovich’in Idaho romanına verildi...

18.06.2019Kitap Sanat
Google, Heykeltıraş İlhan Koman’ı unutmadı

Google, Heykeltıraş İlhan Koman’ı unutmadı

Google, ünlü Heykeltıraş İlhan Koman ismini Google Doodle’a taşıdı. Türk Da Vinci’si olarak adlandırılan Koman 98. yaş gününde anıldı...

17.06.2019Kitap Sanat
Çizgi ustasının 70 yılı

Çizgi ustasının 70 yılı

Haftanın sergileri arasında, Turhan Selçuk retrospektifi de var. 9 Ağustos’a kadar Yapı Kredi Kültür Sanat’ta.

Açık havada ücretsiz sinema keyfi

Açık havada ücretsiz sinema keyfi

Bir yaz klasiği haline gelen TV+ ile Açık Havada Başka Sinema Günleri, Altın Palmiye ödüllü ‘Shoplifters’in (Arakçılar) Yapı Kredi Bomontiada’daki gösterimiyle başladı. 14 önemli ve ödüllü filmin çarşamba akşamları ücretsiz gösterileceği bu yılki etkinlik, Hayal Ortağım uygulamasıyla görme engellilere de açık havada film keyfi yaşatacak.

14.06.2019Kitap Sanat
Genç sanatçılara ‘bi  yer’ var

Genç sanatçılara ‘bi yer’ var

GENÇ sanatçı adaylarına “Çünkü Sanat Alan İster” mottosuyla çeşitli mekânlar, festivaller ve sergilerde çalışmalarını sergileme imkânı sunan sosyal sorumluluk platformu Sanata Bi Yer’in üçüncü karma sergisi, Yapı Kredi bomontiada’daki Leica Galeri İstanbul’da açıldı.

14.06.2019Kitap Sanat
Konutta alıcıyı koruyan yeni model devrede

Konutta alıcıyı koruyan yeni model devrede 

Bahçeli ev inşa etme konusunda uzman olan Dekar Yapı gayrimenkul sektöründe yaşanan durgun dönemi aşmak için yeni bir model geliştirdi.

13.06.2019Ekonomi
Dekar Yapı ve Yapı Kredi’den Türkiye’de bir ilk

Dekar Yapı ve Yapı Kredi’den Türkiye’de bir ilk

Dekar Yapı, Çekmeköy Ömerli’deki yeni projesi Dekar Kıyıbahçe’yi tanıttı. Yaklaşık 500 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştirilecek, 244 adet konuttan oluşan proje, metrekaresi 7.700 TL’den başlayan avantajlı lansman fiyatlarıyla görücüye çıktı. Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, “Yeni projemizde 7.500 metrekare büyüklüğünde 10 adet organik gölet bulunuyor. Her evin kendine ait bir bahçesi ve gölete kıyısı var. Ayrıca arazideki 200 adet yetişmiş ağacı koruyarak projemizi geliştirdik.” diye konuştu. Kuzu, “Yapı Kredi ile yaptığımız işbirliği sonucunda Türkiye’de ilk defa uyguladığımız “Ödeme Korumalı Finans Modeli” ile de sektörde fark yaratacağımızı ve örnek teşkil edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

12.06.2019Ekonomi
TEGV’e 1 TL’lik dijital bağış projesi başladı

TEGV’e 1 TL’lik dijital bağış projesi başladı

Dijital bağış toplama projesi ‘Temassız TEGV’ başladı. TEGV ve bir bankanın işbirliğiyle oluşturulan projenin amacı, bağış yapmayı kolay ve eğlenceli hale getirmek. Bu sayede insanlar, temassız ödeme özelliği bulunan kredi kartlarını dijital ekranlara yaklaştırarak TEGV’e 1 TL’lik bağışta bulunabilecek.

12.06.2019Eğitim
Türkiye’nin en değerlisi THY

Türkiye’nin en değerlisi THY

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in araştırmasına göre Türk Hava Yolları, 1.7 milyar doları aşan marka değeriyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin en değerli markası oldu.

12.06.2019Ekonomi
Gençler ‘Sanata Bi Yer’de buluşuyor

Gençler ‘Sanata Bi Yer’de buluşuyor

2015 yılından bu yana güzel sanatlara ilgi duyan üniversite öğrencilerine Doğuş Grubu’na ait çeşitli mekânlar ve festivallerde çalışmalarını sergileme imkânı sunan sosyal sorumluluk platformu Sanata Bi Yer’in üçüncü karma sergisi 13 Haziran - 19 Ağustos tarihleri arasında Yapı Kredi Bomontiada’daki Leica Galeri İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak. ‘Sanata Bi Yer 19’ başlıklı sergide, seçici kurul tarafından belirlenen Türkiye’nin dört bir yanından platform üyesi öğrencilerin heykel, fotoğraf, baskı-edisyon, yerleştirme gibi farklı disiplinlerde üretilen eserleri yer alacak.

11.06.2019Kitap Sanat
Başkalarının hikâyeleri

Başkalarının hikâyeleri

Rachel Cusk, 2014’te ‘Çerçeve’ ile başlayıp 2017’de ‘Geçiş’ ile sürdürdüğü ‘Outline’ üçlemesini ‘Övgü’ ile noktalıyor. Sözlü tarih yöntemine benzer bir kurguyla yazdığı üç romanında kendi hikâyesini başkalarının hikâyeleri üzerinden anlatıyor.

4.06.2019Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

‘Hoş Geldin Gazi’

Cengiz Kahraman’ın hazırladığı tarihe ışık tutan bir albüm:

15.08.2019

Robınson gerçekti ama...

Bir adam sahiden de bir adada tek başına yıllarca yaşadı. Ama adı Robinson Crusoe değildi.

10.08.2019

Nereden nereye: Tatile çıkmak

Bir kentin değişimini yıllardır orada yaşayanlardan çok o şehre sonradan gelenler bilir.

9.08.2019

Yer yer hızlı, az öfkeli, az biraz komik...

‘Hızlı ve Öfkeli’ serisinde sahne sırası yan karakterlerden Luke Hobbs ve Deckard Shaw’da.

3.08.2019

Alaçatı’da yaz nasıl geçecek?

Hafta başında Alaçatı’daydım. Bir temmuz ayında Alaçatı sokaklarını ilk kez bu denli boş gördüm.

13.07.2019

Bu çocuklara trafik vız gelir!

Günümüz çocukları sadece 10 yıl sonra trafikte aktif rol alacak. Var olan sorunları onlarla birlikte çözmeyi amaçlayan ‘Şehrin Akıllı Çocukları’ projesi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’yle hayata geçirildi. Bu yaratıcı önerileri çok seveceksiniz.

13.07.2019

Zorlu Avrupa deplasmanı!

‘Örümcek Adam’ın büyüme sancılarını ‘Marvel dünyası’ içinde sunan yeni serinin ikinci adımı ‘Evden Uzakta’da Peter Parker bir yandan aşkını, öte yandan da dünyayı kurtarmaya çabalıyor. Film Venedik, Prag ve Londra gibi Avrupa merkezlerinde geçiyor...

6.07.2019

Hamm’da Türk-Alman festivali coşkusu

ALMANYA’da vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Hamm şehrinde Lippe Park’ta ‘Avrupa Spor ve Kültür Festivali (ASKFEST)’ adı altında bir Türk-Alman festivali düzenleniyor. Avrupa’da bu formatta ilk kez düzenlenen etkinlik Kültür ve Turizm Bakanlığı/Yurtdışı Türkler Başkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Hamm Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinde bugün başlıyor.

28.06.2019

Akdeniz, Beydağları, Caz üçgeninde Antalya

Turizm sadece deniz, kum, güneş değil elbette.

26.06.2019

Dar gelirlinin gözü enflasyonda

YILIN ikinci yarısında maaş ve aylıklara yapılacak zam oranı, 3 Temmuz’da açıklanacak haziran ayına ilişkin enflasyon oranı ile netleşecek. Böylelikle zamda esas alınan 6 aylık enflasyon ortaya çıkacak. İlk beş ayda enflasyon yüzde 4.99 olarak gerçekleşti. Eğer haziran enflasyonu eksi çıkmazsa, dar ve sabit gelirli kitlenin aylıklarına yüzde 5-6 arası zam yapılması kuvvetle muhtemel.

21.06.2019

Yalnız bir ‘şarkıcı’dır yürek...

‘Rocketman’, İngiliz pop/rock ikonlarından Elton John’un hayatından kimi kesitleri aktarıyor. Film, ebeveyninden hiçbir zaman sevgi ve şefkat görmeyen, şöhretin zirvesindeyken de yaşadığı yalnızlığı ve çıkışsızlığı kendi ifadesiyle alkol, uyuşturucu ve seks bağımlılığında çözmeye çalışan bir yıldızın trajedisine odaklanıyor. Taron Egerton ise Elton John’u canlandırmıyor, yaşıyor adeta...

15.06.2019

Kontrolsüz güç, güç değildir...

‘Dark Phoenix’, ‘X-Men’ ailesi üyelerinden Jean Grey’in öyküsünü anlatıyor. ‘Marvel’in modern zamanlara ve güncel politik gidişata en uygun reflekslere sahip serisinin bu son filmi, ne yazık ki genel toplam içindeki en zayıf halka olmuş. Kendisini esir alan kozmik bir varlıkla gücün karanlık yanına geçen Phoenix’in yaşadıklarını anlatan yapımın en büyük problemi, klişelere fazla göz kırpan öyküsü...

8.06.2019

Özel üniversiteler ‘iyi’ zam yaptı

ÖZEL üniversiteler, vakıf üniversiteleri her öğretim yılında ücretlerine enflasyon oranı üzerinde zamlar yapıyorlar. Örneğin, geçen yıl 36 bin 200 TL olan yıllık bedel, 2019-2020 ders yılı için 43 bin 600 TL oldu. Yaklaşık yüzde 20 artış, yüzde 50-75 burslu öğrenciler için bile aşırı yük anlamına geliyor.

7.06.2019