MENÜ

Yahya Murat Demirel

Yahya Murat Demirel ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yahya Murat Demirel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yahya Murat Demirel haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 921 Yahya Murat Demirel haberi bulunmuştur.

Yahya Murat Demirel Haberleri

Hesapları bir bir kapatıyor

Hesapları bir bir kapatıyor

Geçen günlerde Cavit Çağlar ile el sıkıştığını duyuran TMSF, şimdi de 1999 yılından bu yana elinde bulunan Esbank’ın eski sahibi Zeytinoğlu Holding ile anlaştı. TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Sırada Çukurova Grubu var, onlarla da anlaşmaya çok yakınız. Fon da, muhataplarımız da artık yoruldu. 20-25 yıldır süren dosyaları kapatmak istiyoruz” dedi.

21.03.2019Ekonomi
Firari Murat Demirel’e aileden miras davası

Firari Murat Demirel’e aileden miras davası

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in üç yıl önce vefat eden kardeşi Şevket Demirel’in mirasından mahrum bıraktığı oğlu, batık Egebank’ın patronu Yahya Murat Demirel’e (52) miras davası açıldı. Merhum Şevket Demirel’in eşi ve üç kızı, son vasiyetname doğrultusunda Yahya Murat Demirel’in mirastan çıkarılarak payının eşit şekilde bölünmesini istedi. Dört mirasçı ayrıca yeni mirasçılık belgesinin verilmesini de talep etti.

6.03.2019Gündem
Şevket Demirel hayatını kaybetti

Şevket Demirel hayatını kaybetti

DOKUZUNCU Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kardeşi işadamı 90 yaşındaki Şevket Demirel, tedavi gördüğü İstanbul’daki Amerikan Hastanesi’nde sabaha karşı yaşamını yitirdi.

9.05.2016Gündem
TMSF, 40 milyon liralık Off-Shore davasını kaybetti

TMSF, 40 milyon liralık Off-Shore davasını kaybetti

BATIK bankaların off-shore şubelerine yatırılan paralar nedeni ile açılan davalardan en büyüğü karara bağlandı. Emekli subay Mehmet Keramettin Bahadır’ın açtığı davada Yargıtay, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aleyhine karar verdi. Bahadır’a 40 milyon liralık ödeme yapıldı.

7.04.2016Ekonomi
Off-shore bombasında karar günü

Off-shore bombasında karar günü

TMSF’nin kabâsu haline gelen off-shore (kıyı bankacılığı) ödemeleri ile ilgili en büyük dava bugün karara bağlanıyor. Yargıtay’ın bugün görüşeceği dosyada, yerel mahkeme kararı onaylanırsa TMSF, 47 milyon liralık ödeme yapacak. ‘Mağdur edildikleri’ iddiası ile dava açan kişilerin ise 1999'da bankaya 6.2 trilyon (6.2 milyon TL) para yatıran subay emeklisi M. Keramaettin Bahadır ve oğlu oldukları belirlendi.

2.12.2014Ekonomi
Gül başa geçsin

Gül başa geçsin

Cumhurbaşkanı Gül’ün “Yolsuzlukların üstü örtülürse toplum çürür” sözlerini anımsatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı eğer bir şey yapamayacaksanız o koltukta neden oturuyorsunuz? Cumhurbaşkanı olarak Bakanlar Kurulu’nu toplayıp başına geçin” dedi.

5.01.2014Gündem
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde seçim hazırlıklarının değerlendirileceği toplantı öncesi konuştu. Kılıçdaroğlu, 17 Aralık operasyonuyla ilgili "Ne olurdu bu 247 milyarla. Arkadaşlarım bir hesap yaptı. 2 milyon 831 bin işsize 8 yıl asgari ücretten para ödenirdi." dedi. TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in yargı bağımsızlığının öldüğüne yönelik sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e çağrıda bulunarak, "Cumhurbaşkanı'nın yapması gereken ilk iş, Bakanlar Kurulu'nu toplamak ve ona başkanlık etmektir." ifadesini kullandı.

4.01.2014Gündem
Demirel’lere 12 yıllık davadan kötü haber

Demirel’lere 12 yıllık davadan kötü haber

YARGITAY 11. Ceza Dairesi, ‘Halk Bankası’ndan usulsüz kredi verilmesi’ davasında Yahya Murat Demirel, Hüsnü Barbaros Olcay ve Gökalp Baştürk’e ‘zimmet’ suçundan verilen 12 yıl 6 aylık hapis cezasını onadı.

20.10.2013Ekonomi
Demirel ailesine Yargıtaydan kötü haber

Demirel ailesine Yargıtay'dan kötü haber

Yargıtay 11. Ceza Dairesi, "Halk Bankası'ndan usulsüz kredi verilmesi" davasında Yahya Murat Demirel, Hüsnü Barbaros Olcay ve Gökalp Baştürk'e "zimmet" suçundan verilen 12 yıl 6 aylık hapis cezasını onadı.

20.10.2013Gündem
Scotland Yard bile Demirel’in peşinde

Scotland Yard bile Demirel’in peşinde

Egebank davasında 17.5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Yahya Murat Demirel, 14 ayrı adreste yapılan aramalara rağmen bulunamadı.

15.11.2012Ekonomi
Demirel’in yerini avukatı da bilmiyor

Demirel’in yerini avukatı da bilmiyor

Egebank’ı batırmak suçundan yargılanan ve Yargıtay’ın 17.5 yıl hapis cezasını onadığı bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel’den 5 aydır haber alınamıyor. Polis yurtdışına kaçtığı duyumları üzerine harekete geçerken, avukatı “Nerede olduğuna ilişkin bilgi sahibi değilim. Ben artık avukatlığını da yapmıyorum” dedi.

17.09.2012Ekonomi
Murat Demirel kaçtı mı

Murat Demirel kaçtı mı

EGEBANK’ı zimmete para geçirmek ve usulsüz kredi vermek yoluyla batırmak suçundan yargılanan ve Yargıtay’ın 17.5 yıl hapis cezasını onadığı bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel’in yurtdışına kaçtığı duyumları polisi hareket geçirdi.

17.09.2012Ekonomi
Demirel adreste çıkmadı, polis harekete geçti

Demirel adreste çıkmadı, polis harekete geçti

Yargıtay’ın 17.5 hapis cezasını onadığı Egebank’ın eski sahibi Yahya Murat Demirel’in adresinde bulunamadığı için yakalama kararının tebliğ edilemediği ortaya çıktı.

11.08.2012Ekonomi
Yahya Murat Demirel’e zimmetten 12.5 yıl hapis cezası

Yahya Murat Demirel’e zimmetten 12.5 yıl hapis cezası

Halk Bankası’ndan, Egebank’ın eski Yahya Murat Demirel’in bazı şirketlerine talep ettiğinden daha yüksek krediler verilerek bankanın 159 milyon dolar zarara uğratılmasına ilişkin 11 yıldır devam eden davada, 4’üncü kez karar çıktı.

30.05.2012Ekonomi
Murat Demirele 12 yıl 6 ay hapis

Murat Demirel'e 12 yıl 6 ay hapis

"Halk Bankasından usulsüz kredi verilmesi" davasında yargılanan Yahya Murat Demirel’in de aralarında bulunduğu 5 sanıklı davada karar verildi. Haklarında daha önce verilen beraat kararlarının Yargıtayca bozulması üzerine yapılan yargılamada sanıklar "zimmet" suçundan, 9 yıl 4 ay 15 gün ile 12 yıl 6 ay arasında hapis değişen cezalarına çarptırıldı. Demirel’e "zimmet" suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

30.05.2012Gündem
9 yıllık Egebank Davası sonuçlandı Demirel, 17 yıl 6 ay hapis yedi

9 yıllık Egebank Davası sonuçlandı Demirel, 17 yıl 6 ay hapis yedi

Yaklaşık 9 yıldır devam eden Egebank davası sonuçlandı. El konulan Egebank’ı usulsüz işlemlerle zarara uğrattıkları öne sürülen bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel’in de aralarında bulunduğu 66 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı. Tutuksuz sanık Yahya Murat Demirel, “zimmet” suçundan 17 yıl 6 ay hapis cezasına ve 58 bin 333 TL adli para cezasına çarptırdı.

19.10.2010Ekonomi
Yahya Murat Demirele 17,5 yıl hapis

Yahya Murat Demirel'e 17,5 yıl hapis

Egebank davasında karar açıklandı. Yahya Murat Demirel "zimmet" suçundan 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

19.10.2010Gündem
Kimlerin vergi borcu yok ki

Kimlerin vergi borcu yok ki

Devlete vergi borcu olan 7 bin 551 mükellef içinde çok sayıda büyük işletme bulunuyor.

3.09.2010Ekonomi
Yahya Murat Demirele 15 yıl hapis istendi

Yahya Murat Demirel'e 15 yıl hapis istendi

EGEBANK’ı usulsüz işlemlerle zarara uğrattıkları iddiasıyla yargılanan bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel’in de aralarında bulunduğu 22 sanık hakkında savcı mütalaa verdi.

20.04.2010Gündem
TMSF Demirel’in tutuklanmasını istedi

TMSF Demirel’in tutuklanmasını istedi

El konulan Egebank’ın zarara uğratılmasıyla ilgili davada Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) avukatı, sanık Yahya Murat Demirel’in tutuklanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, savcının ve sanık Demirel’in avukatının talebe karşı beyanlarını aldıktan sonra tutuklama veya yakalama çıkarılmasıyla ilgili değerlendirme yapılmasına hükmetti.

20.10.2009Gündem
Vergi borçluları listesine İmar Bankası ve belediyeler damgasını vurdu

Vergi borçluları listesine İmar Bankası ve belediyeler damgasını vurdu

Bu yılın vergi borçluları listesine tasfiye halindeki İmar Bankası şubelerinin yanı sıra belediyeler de damga vurdu.

3.09.2008Ekonomi
106 işadamının davası zamanaşımına uğradı

106 işadamının davası zamanaşımına uğradı

ARALARINDA Faruk Süren, Turgut Yılmaz, Mehmet Emin Cankurtaran, Yahya Murat Demirel gibi isimlerin yer aldığı 106 işadamının yargılandığı hayali fatura, belge ve hayali ihracat işlemleriyle gerçekleştirildiği ileri sürülen yaklaşık 1 milyar 700 milyon dolarlık kaçakçılık davası, zaman aşımına uğradığı gerekçesiyle ortadan kaldırıldı.

11.06.2008Gündem
Murat Demirel’e 12 yıl 6 ay hapis

Murat Demirel’e 12 yıl 6 ay hapis

Egebank’ın eski sahibi Yahya Murat Demirel, Halk Bankası’ndan kendi şirketlerine usulsüz kredi aktarılmasıyla ilgili olarak iki kez beraat ettiği, ancak Yargıtay’ın cezasını bozması nedeniyle yeniden yargılandığı davada bu kez hapis cezası aldı.

10.06.2008Gündem
Murat Demirele 12 yıl hapis

Murat Demirel'e 12 yıl hapis

“Halk Bankasından usulsüz kredi verilmesi” davasında yargılanan Yahya Murat Demirel'in de aralarında bulunduğu 5 sanık, haklarında daha önce verilen beraat kararlarının Yargıtayca bozulması üzerine yapılan yargılamada “zimmet” suçundan, 9 yıl 4 ay 15 gün ile 12 yıl 6 ay arasında hapis cezalarına çarptırıldı.

10.06.2008Gündem
TMSF, Demirel Grubuyla anlaştı

TMSF, Demirel Grubu'yla anlaştı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Demirel Grubu şirketlerinin devri konusunda grupla anlaşmaya vardığını duyurdu.

21.04.2008Ekonomi
Yargıtay, Demirelin kaybolan dosyasını buldu

Yargıtay, Demirel'in kaybolan dosyasını buldu

Yargıtay, Egebank’ın eski sahibi Yahya Murat Demirel hakkında Şişli 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nin verdiği mahkumiyet kararının bulunduğu dosyayı buldu.

20.01.2008Gündem
’Al şirketini’ derken yine el koydular

’Al şirketini’ derken yine el koydular

Egebank’tan dolayı Şevket Demirel’in şirketlerine el konulamayacağını belirten Danıştay kararını dün yerine getiren TMSF, teslim ettiği 9 şirkete anında el koydu.

28.08.2007Gündem
İngiltere’den TMSF’ye moral

İngiltere’den TMSF’ye moral

Egebank’tan dolayı el koyduğu Göltaş Çimento’da Danıştay 13’üncü dairesinin baba Şevket Demirel lehine sonuçlandırmasından sonra iade etmeye hazırlanan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF), İngiltere’den oğul Murat Demirel’le ilgili olumlu bir haber geldi.

2.08.2007Gündem
Danıştay’dan Şevket Demirel’e iyi haber

Danıştay’dan Şevket Demirel’e iyi haber

Danıştay 13. Dairesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) el koyduğu Egebank’tan doğan zararların Şevket Demirel ile birlikte 5 kişiden tahsiline ilişkin Fon Kurulu kararını Şevket Demirel yönünden iptal etti.

10.05.2007Gündem
Şevket Demirele iyi haber

Şevket Demirel'e iyi haber

Danıştay 13. Dairesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) el koyduğu Egebank'tan doğan zararların, Şevket Demirel ile birlikte banka ortaklarından 5 kişiden tahsiline ilişkin TMSF Fon Kurulu kararını Şevket Demirel yönünden iptal etti.

10.05.2007Ekonomi
’O çocuk’ kredi alamazken, banka verdiler

’O çocuk’ kredi alamazken, banka verdiler

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, 5 yılda 21 bankanın battığı Türkiye’de bankaların kredi kartı vermediği insanlara banka verildiğini söyledi.

21.04.2007Kelebek
Gurbetçi kardeşlerin parasını off-shore’dan ’offcor’ kurtardı

Gurbetçi kardeşlerin parasını off-shore’dan ’offcor’ kurtardı

Almanya’da çalışan Dursun ve Esat Türk kardeşlerin off-shore yazmayı bilmemeleri, batan Egebank’taki 430 bin marklarını kurtardı.

16.04.2007Gündem
Demirel’e şirketleri döndüren karar Uzan’a bile ’umut’ oldu

Demirel’e şirketleri döndüren karar Uzan’a bile ’umut’ oldu

Demireller lehine 2. İdare Mahkemesi’nde alınan kararlar şirketlerin dönüşünü sağlamanın yanı sıra TMSF’nin varlığını tehlikeye sokarken, Fon aleyhine açılan benzer davaları da etkilemesi bekleniyor. Özellikle, Demirel dosyasına atıfta bulunularak bekletilmesine karar verilen Uzan dosyalarının seyri merak ediliyor.

13.12.2006Ekonomi
Murat Demirelin eşinin yurtdışı yasağı kalkacak

Murat Demirel'in eşinin yurtdışı yasağı kalkacak

Usulsüz işlemlerle el konulan Egebank'ı zarara uğrattıkları öne sürülen bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel'in de aralarında bulunduğu 45 sanıklı dava kapsamında yargılanan ve diyabet hastası olduğu belirtilen Ayşenur Esenler Demirel'in yurt dışına çıkış yasağının 250 bin YTL güvence yatırılması halinde kaldırılması kararlaştırıldı.

4.10.2006Gündem
Her işe atlamakla hata yaptık bildiğimiz işlerle yürüyeceğiz

Her işe atlamakla hata yaptık bildiğimiz işlerle yürüyeceğiz

Bayraktar Holding Yönetim Kurul Başkanı Mustafa Bayraktar, "Geçmişte her işe atlayarak hata yapmışız. Artık otomotiv ve gayrimenkul gibi bildiğimiz işler için radarlarımızı açtık, büyüme planları yapıyoruz" dedi.

13.09.2006Ekonomi
Yargıtay Bank Kapital davasını bozdu

Yargıtay Bank Kapital davasını bozdu

Yargıtay, el konulan Bank Kapital'i zarara uğrattıkları iddiasıyla açılan davada verilen kararları usul eksikliği ve eksik soruşturma gerekçesiyle bozdu. Yüksek Mahkeme, Demirel hakkında açılan davayı ise zaman aşımı nedeniyle ortadan kaldırdı.

14.06.2006Ekonomi
Başka çözüm bulamadık gelsin aynı anlaşmayı Demirel’le de yapalım

Başka çözüm bulamadık gelsin aynı anlaşmayı Demirel’le de yapalım

Batan İktisat Bankası’nın eski sahibi Erol Aksoy’la, "Şirketler sana emanet, 945 milyon doları 12 yılda öde" anlaşması TMSF’ye eleştirileri artırdı. TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, "Erol Aksoy’un şirketlerini şimdi satsak, tahsilatımız 100 milyon doları geçmezdi. Bu formülü denemek zorunda kaldık. Gelsin, borcunu kabul etsin, aynı formülü Şevket Demirel’e de uygulayalım" dedi.

10.05.2006Ekonomi
TMSF: Şevket Demirel, ’ayrıldım’ dediği holdingini hiç bırakmadı

TMSF: Şevket Demirel, ’ayrıldım’ dediği holdingini hiç bırakmadı

TMSF, Murat Demirel’in batırdığı Egebank’tan doğan borçlar yüzünden şirketlerine ve kişisel varlıklarına el koyduğu baba Şevket Demirel’le ilgili Danıştay’dan gelen, "kişisel mallarına şimdilik dokunma" kararına itiraz etti. TMSF, Şevket Demirel’in, "Egebank’ın alınmasından önce Şevket Demirel Holding’i bıraktım" demesine rağmen, hep işlerin içinde olduğunu ortaya koydu.

8.03.2006Ekonomi
Egebank davasında Demirele verilen beraat kararı bozuldu

Egebank davasında Demirel'e verilen beraat kararı bozuldu

Yargıtay, yönetim ve denetimi TMSF'ye devredilen Egebank'tan, 2 şirkete usulsüz kredi verildiği iddiasıyla yargılandıkları davada Yahya Murat Demirel'in de aralarında bulunduğu 5 sanık hakkında verilen beraat kararını bozdu. Demirel, yerel mahkemede yeniden yargılanacak.

1.03.2006Dünya
Murat Demirel’in zarfından 30 milyon dolar çıktı

Murat Demirel’in zarfından 30 milyon dolar çıktı

TMSF’nin Merrill Lynch’ten aylardır beklediği cevap, Londra’daki mahkemeden geldi. Egebank davasının sanığı Murat Demirel’in Merril Lynch Bankası’nın başta Cayman Adası olmak üzere çeşitli şubelerinde toplam 30 milyon dolar gizli parası olduğu ortaya çıktı. TMSF’nin başvurusu üzerine Londra’daki mahkeme, Murat Demirel’in gizli hesaplarındaki 30 milyon doları bloke edildi.

14.12.2005Ekonomi
Yargıtaydan Murat Demirele kötü haber

Yargıtay'dan Murat Demirel'e kötü haber

Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Yahya Murat Demirel'e Bankalar Yasası'na aykırılıktan verilen hapis ve para cezasının ertelenmesine ilişkin kararı onayan daire kararını kaldırdı.

13.12.2005Gündem
TMSF, 15 ülkede batık bankacı izi sürüyor

TMSF, 15 ülkede batık bankacı izi sürüyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), batık banka faturasını azaltabilmek için sadece Türkiye’de değil, dünyanın 15 ülkesinde de iz sürüyor. TMSF’nin halen batık banka patronları Erol Aksoy, Halit Cıngıllıoğlu, Yahya Murat Demirel, Uzan Ailesi, Kamuran Çörtük ve Korkmaz Yiğit ile ilgili yurtdışında yürüyen 17 ayrı davası bulunuyor.

7.12.2005Ekonomi
Yahya Murat Demirel yeniden yargılanıyor

Yahya Murat Demirel yeniden yargılanıyor

Egebank'ın eski sahibi Yahya Murat Demirel'in de aralarında bulunduğu 5 kişinin, Halk Bankası'ndan Demirel'in şirketlerine usulsüz kredi aktarıldığı iddiasına ilişkin verilen beraat kararının Yargıtay'ca bozulması üzerine yeniden yargılanmasına başlandı.

7.12.2005Ekonomi
Demirel’e karşı ilk raundu TMSF aldı

Demirel’e karşı ilk raundu TMSF aldı

Oğlu Murat Demirel’in Egebank borçlarını ödemediği gerekçesiyle 9 şirketine el konulan Şevket Demirel, TMSF hakkında açtığı davayı kaybetti. Başta Göltaş Çimento olmak üzere şirketlerine haksız yere el konulduğunu savunan Demirel’in başlattığı hukuk savaşında böylece ilk raundu TMSF kazanmış oldu.

7.12.2005Ekonomi
Göltaş, 5 ay sonra borsaya dönüşü yüzde 53 artışla kutladı

Göltaş, 5 ay sonra borsaya dönüşü yüzde 53 artışla kutladı

Göltaş hisseleri borsaya gün içinde yüzde 78’e varan rekor primle yeniden merhaba dedi. Böylece Göltaş hisselerinin yeniden işleme açılmasıyla birlikte 3 bin 327 yatırımcının da yüzü güldü.

22.11.2005Ekonomi