MENÜ

X Ist

X Ist ile ilgili tüm haberleri, son dakika X Ist haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün X Ist haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 126 X Ist haberi bulunmuştur.

X Ist Haberleri

İstanbul’u elektronik çarptı

İstanbul’u elektronik çarptı

‘‘Electronic Music Dayz-İstanbul’’ adını taşıyan proje birçoklarınca yeni binyılın müziği olarak kabul gören ve ülkemizde de her geçen gün takipçilerinin sayısı hızla artan elektronik/dans müziğinin gündemini İstanbul'a taşımayı amaçlıyor.

10.11.2001Gündem
Gündüz... yönetim kurulu başkanı gece... kulüp DJ’i

Gündüz... yönetim kurulu başkanı gece... kulüp DJ’i

Gündüz çalışanların düğmelerini ilikleyerek konuştuğu kelli felli bir patron. Geceleri insanları dans ettirerek rahatlatan bir DJ. Atlı Zincir Yönetim Kurulu Başkanı Naki Erenyol her cumartesi gecesi Dulcinea'da kılık değiştiriyor ve DJ Naki oluyor.

19.01.2002Gündem
Uludağ’da karlar içinde eğlence ve müzik

Uludağ’da karlar içinde eğlence ve müzik

Dünya gençliğinin gözdesi olan elektronik dans müziğinin Türkiye'de gelişmesine öncülük eden Hip Productions, tatilin içeriğini gençliğin trendlerini göz önünde bulundurarak yeniden belirledi.

26.01.2002Gündem
Genç DJ’lerin en yeteneklisi İstanbul’da

Genç DJ’lerin en yeteneklisi İstanbul’da

İstanbul'un yeni mekanlarından Underground'un 2 Şubat'taki konuğu 'The Cross Club London'ın resident DJ'i Commie. Progressive sevenlerin kaçırmaması tavsiye edilen gecede Quasar'dan DJ İlker ve Underground resident DJ'i İlkay, Commie'ye eşlik edecek.

2.02.2002Gündem
İstanbullular’a Fransız öpücüğü

İstanbullular’a Fransız öpücüğü

Hip Production organizasyonuyla Hilton Convention Center'da sahne alacak ünlü Fransız grup Modjo bu gece İstanbullular'la ilk kez buluşuyor. Konserin ardından devam edecek partide ise İngiltere'nin ünlü kulüplerinden Renaissance, L'Equipe ve Home'un vazgeçilmez ismi DJ Paul Richards ve Laurent Garnier.

8.02.2002Gündem
Japonya’da Can Utkan Türkiye’de Yakuza

Japonya’da Can Utkan Türkiye’de Yakuza

Genç kuşak DJ'lerin en yetenekli ve yakışıklılarından biri Can Utkan nam-ı diğer DJ Yakuza. Şimdiye dek DJ Krush, LTJ Bukem, Adam F, Gotan Project, U.F.O., Gilles Peterson, Nitin Sawhney, Jazzanova, Rainer Truby ve Fauna Flash gibi onlarca rüya isimle birlikte çaldı DJ Yakuza.

16.02.2002Gündem
Fatboy Slim’in çevirdiği plaklar albüm oldu

Fatboy Slim’in çevirdiği plaklar albüm oldu

Son olarak 2000 yılı sonunda yayınladığı albümü ‘‘Halfway Between The Gutter & The Stars’’ ile dinlediğimiz dünyanın en ünlü Dj'lerinden Fatboy Slim bu kez yeni bir stüdyo albüm yerine bir dj set ile karşımızda: Live On Brighton Beach.

22.02.2002Gündem
Şarkını söyle geleceğin yıldızları arasına katıl

Şarkını söyle geleceğin yıldızları arasına katıl

Siemens Mobile'ın eğlence sektörüne çok yönlü yeni yetenekler kazandırmak amacıyla düzenlediği ‘‘Sing your Song - Şarkını Söyle’’ Yetenek Yarışması'nın Türkiye ayağı başladı.

8.03.2002Gündem
Kurban Bayramında beş yıldızlı tatil

Kurban Bayramı'nda beş yıldızlı tatil

Bu pazar günü başlayan ve perşembe gününe kadar süren Kurban Bayramı tatili dolayısıyla beş yıldızlı oteller yine harekete geçti. Birçok otel, 3 gecelik ya da 5 gecelik paketler hazırladı. Otellerin en çekici tarafı, spor salonu, yüzme havuzu, jakuzi, masaj salonu gibi dinlenme alanları. İşte otel programlarından bazıları.

29.01.2004Seyahat
İstanbula yeni sanat galerisi

İstanbul'a yeni sanat galerisi

İstanbul yeni bir sanat galerisi daha kazanıyor. Ağırlıklı olarak genç sanatçıların yapıtlarına yer verecek olan "Galeri X- İst", 30 Eylül'de kapılarını sanatseverlere açıyor. Nişantaşı’nda açılacak olan "Galeri X-ist", Türk ressamlarını gelecekte uluslararası alanda temsil etmeyi amaçlıyor.

14.09.2004Seyahat
Bir bankacı parayı video-art’a yatırıyorsa boşuna değildir

Bir bankacı parayı video-art’a yatırıyorsa boşuna değildir

Saruhan Doğan (38) iyi eğitimli ve meşgul bir bankacı. Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi. London School of Economics’te ekonomi yüksek lisansı yaptı. Şu anda Finansbank’ın Hazine Araştırma ve Pazarlama başkanlığını yürütüyor. Hobisi sanat koleksiyonculuğu. Sıradışı bir koleksiyoner, çünkü elindekilerin üçte ikisi güncel sanat eserlerinden oluşuyor.

8.01.2005Kelebek
Sanat galerilerinden

Sanat galerilerinden

Yeni sezonun başlamasıyla birlikte sanat galerileri de kapılarını sanatseverlere açtı. İşte haftanın sergilerinden seçmeler.

30.09.2005Gündem

Tualdeki trafik

Genç ressam Nuri Kuzucan’ın yapıtları 9 Mart'tan başlayarak Galeri X-ist'te sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sanatçının 4 Nisan tarihine kadar sürecek olan bu ikinci kişisel sergisinin başlığı “Trafik”. Kuzucan'ın sergide yer alan ve katman katman silerek oluşturduğu resimleri, yüzeyde görünenin ardındakine işaret eden, ara mekanların izini sürüyor.

1.03.2006Seyahat
İkinci kişisel sergi heyecanı

İkinci kişisel sergi heyecanı

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü 1998 yılında bitiren ressam Nuri Kuzucan, yeni sergisinin hazırlıklarını tamamladı.

5.03.2006Kelebek
Karmaşanın içindeki dinginlik

Karmaşanın içindeki dinginlik

Genç ressam Nuri Kuzucan’ın ikinci kişisel sergisi Galeri X-ist'te sanatseverlerle buluşuyor. Sanatçının 4 Nisan'a kadar sürecek olan sergisinin başlığı 'Trafik'. Ressam, katman katman silerek oluşturduğu resimlerinde, yüzeyde görünenin ardındakine işaret eden, ara mekanların izini sürüyor.

9.03.2006Kelebek
Fotoğrafın Oscarı Türk sanatçıya

Fotoğrafın Oscar'ı Türk sanatçıya

Dünyanın önemli fotoğrafçılık kurumlarından olan International Center of Photograpy (ICP)’nin "Genç Fotoğrafçı" ödülü ilk kez bir Türk sanatçının oldu. Renee Zellweger, Calvin Klein, Fabian Beron, Robert Fleck gibi isimlerden oluşan ICP jürisi, Galeri X-ist’in genç sanatçılarından olan Ahmet Polat’a "en iyi genç fotoğrafçı" ödülünü verdi.

14.03.2006Kelebek
Geçmişin tılsımına doğru

Geçmişin tılsımına doğru

Genç ressam Banu Birecikligil'in ikinci kişisel sergisi 8 Nisan ile 2 Mayıs arasında Galeri x-ist'de izlenebilecek. İlk sergisinde izleyicisini genç kızların çeşitli doğal ve yapay afetlere seyirci veya zanlı olma arasında kaldıkları, bir çocuklukla karşılaştıran sanatçının bu yeni sergisinin başlığı "Ye Beni, Koru Beni"....

6.04.2006Gündem
Sanatçılardan Açık Radyo’ya açık destek

Sanatçılardan Açık Radyo’ya açık destek

Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının Açık Radyo’nun “Dinleyici Destek Projesi” kapsamında düzenleyecekleri karma sergi, 8 ile 13 Mayıs tarihleri arasında Galerist’te gerçekleşecek. Altı sanat galerisinin, sanatçıları davet etmesiyle oluşturulan Natür-Mort sergisindeki eserlerin satışından elde edilecek gelir, kâr amacı gütmeyen Açık Radyo’ya aktarılacak.

26.04.2006Kelebek
Sanat hediye edin

Sanat hediye edin

Sanat galerilerinden hediye alınabilir mi? Evet alınabilir. Çünkü birçok galeride önemli sanatçıların küçük ebatlı orijinal çalışmaları, tablolar, heykeller, fotoğraflar, düşünüldüğünden çok daha uygun fiyatlara satılıyor.

20.12.2006Kelebek
Hayatta kendini sıkışmış hissedenlere göre bir sergi

Hayatta kendini sıkışmış hissedenlere göre bir sergi

Karikatürle veya mizah dergileriyle ilgilenmeyen kişiler bile onun çizgisini görünce tanır. Mizah dergilerinin aboneleri ise onu zaten çok iyi bilir, dönem dönem müptelası olur. Bahadır Baruter 27 yaşından beri karikatür çiziyor.

11.05.2007Gündem
Yolcular uçağa binmek istemiyoruz demişler

Yolcular uçağa binmek istemiyoruz demişler

Isparta’da 30 Kasım gecesi 50 yolcusu ve 7 mürettebatıyla düşerek Türkiye’yi yasa boğan World Focus'a ait ve Atlasjet adına uçan uçağın enkazında bulunan bir not, yolcuların uçağa binmek istemediklerini ortaya çıkardı. Soruşturma dosyasına konan ve kimin yazdığı tespit edilemeyen notta "uçakta daha önceden arıza çıktığı için, yolcuların bu uçakla uçmak istemiyoruz" dediği şeklinde bir ifade yer alıyor.

16.01.2008Gündem
Türkiyede kültür ve sanata yön veren Powerbroker

Türkiye'de kültür ve sanata yön veren Powerbroker

Powerbroker, güç simsarı demek. Şahsi başarıları, üyesi olduğu aile, ekonomik durumu ya da başında bulunduğu kurumun gücü nedeniyle nüfuz sahibi olmuşlardır. Bu nüfuzu sayesinde de bir sektöre, bir şehre, hatta bir ülkeye istedikleri yönü verebilirler. Bazılarının ismini bilirsiniz ama asıl güçlerini tahmin edemezsiniz. Bazılarının ise adını bile duymamışsınızdır. Sadece siyasette değil her alanda güç simsarları vardır.

16.05.2009Kelebek
Brad Pitt’li Art Basel’e Türk sosyetesi hücum etti

Brad Pitt’li Art Basel’e Türk sosyetesi hücum etti

İsviçre’deki Basel Sanat Fuarı 40 yıldır paranın döndüğü, bir anlamda sanat borsasının oluştuğu yer. Basel krizin etkilerini Brad Pitt sayesinde atıyor galiba. Amerikalı ünlü oyuncu Brad Pitt adeta bu fuarın reklam yüzü olmuş durumda. Bu yıl da 1 milyon dolarlık eser aldığı yazıldı. Bu yıl Türkler kriz mriz dinlemeden fuara akın etmişti. Ünlü simalar için Vip Turizm özel tur düzenlemiş Basel’e.

13.06.2009Gündem
Her güne bir öneri

Her güne bir öneri

Pazar Oz Büyücüsü adlı çocuk oyunu Beşiktaş Kültür Merkezi’nde

20.11.2009Seyahat
Pahalı ve tutkulu bir iş: Koleksiyonculuk

Pahalı ve tutkulu bir iş: Koleksiyonculuk

Türkiye’de resme olan ilgi artıyor. Son 10 yılda resim koleksiyoneri sayısında da ciddi bir artış gözleniyor. 200’e ulaşan bu sayının önümüzdeki dönemde 2 bine yaklaşması bekleniyor. Koleksiyonerler arasında ise iş dünyasının öncü isimleri başı çekiyor. Oya-Bülent Eczacıbaşı, Suna-İnan Kıraç, Can Has, Yunus Büyükkuşoğlu, Mustafa Taviloğlu, Ünal Göğüş ve Lucien Arkas değerli resim koleksiyonlarıyla öne çıkıyor. Ömer Koç, Ahmet Kocabıyık, Nezih Barut, Cengiz Çetindoğan ise son 10 yılda sanat eseri alımına ağırlık veren isimler…

14.01.2010Kelebek
Pahalı ve tutkulu bir iş: Koleksiyonculuk

Pahalı ve tutkulu bir iş: Koleksiyonculuk

Türkiye’de resme olan ilgi artıyor. Son 10 yılda resim koleksiyoneri sayısında da ciddi bir artış gözleniyor. 200’e ulaşan bu sayının önümüzdeki dönemde 2 bine yaklaşması bekleniyor. Koleksiyonerler arasında ise iş dünyasının öncü isimleri başı çekiyor. Oya-Bülent Eczacıbaşı, Suna-İnan Kıraç, Can Has, Yunus Büyükkuşoğlu, Mustafa Taviloğlu, Ünal Göğüş ve Lucien Arkas değerli resim koleksiyonlarıyla öne çıkıyor. Ömer Koç, Ahmet Kocabıyık, Nezih Barut, Cengiz Çetindoğan ise son 10 yılda sanat eseri alımına ağırlık veren isimler…

15.01.2010Kelebek
Bu hafta keyif

Bu hafta keyif

Sanatta 45. yılını dolduran Feryal Taneri, 31. sergisinde kadınları işliyor.

27.02.2010Kelebek
Bu ülkenin bizim gibi delilere ihtiyacı var

Bu ülkenin bizim gibi delilere ihtiyacı var

Kurucuları Kerimcan Güleryüz ve Daryo Beskinazi, galerilerde yer bulma imkânı çok az olan genç sanatçıların ümitlerini arttırdılar.

27.02.2010Kelebek
Fesli gay erkekler tablosuna yoğun ilgi

'Fesli gay erkekler' tablosuna yoğun ilgi

İsviçre’de geçtiğimiz çarşamba günü başlayan ve beş gün süren Basel Sanat Fuarı’nda (Art Basel) sergilenen Türk tablosu büyük ilgi gördü.

23.06.2010Kelebek
Fesli gay erkekler tablosuna yoğun ilgi

'Fesli gay erkekler' tablosuna yoğun ilgi

İsviçre’de geçtiğimiz çarşamba günü başlayan ve beş gün süren Basel Sanat Fuarı’nda (Art Basel) sergilenen Türk tablosu büyük ilgi gördü.

23.06.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Alp Sime’nin anı belgeleyen fotoğrafları

FOTOĞRAF bir anın saptanması mıdır?

Eğer öyleyse, kafamızda çağrışımlar yapma gücü ne kadardır?

12.02.2009

Joseph Beuys ve Sarkis İstanbul’da

SSM’de (Sakıp Sabancı Müzesi) Joseph Beuys ve Öğrencileri Deutsche Bank Koleksiyonu’ndan Seçmeler sergisi açılıyor.

7.09.2009

Sıkıntılarınız yalnızca sizi ilgilendirir koçlar

Ali Taptık’ın Galeri x-ist’teki sergisinde gördüğüm fotoğraf sinirlerimi çok bozdu. Halbuki Ali’ye göre “şaşılacak bir şey yok”tu.

9.01.2010