MENÜ

Workup

Workup ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Workup haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 47 Workup haberi bulunmuştur.

Workup Haberleri

Tak-çalıştır alarm

Tak-çalıştır alarm

Türkiye’deki ev güvenliği sistemi kullanan hanelerin oranı yüzde 1.5. Güvenlik sistemini daha ulaşılabilir yapma hedefiyle yola çıkan ‘Securezi’, kurulumu basit bir seçenek geliştirdi. Üzerindeki bataryası sayesinde şarjlı olarak da çalışan model, özellikle yazlık sahipleri için birebir.

27.06.2019Ekonomi
Katma değere girişime destek

Katma değere girişime destek

İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu girişim programı ‘Workup’ 4’üncü dönem mezunlarını verdi. Mezun olan 11 startup, ‘Demo Day’ etkinliğinde sunum yaptı ve girişimcilik ekosisteminin paydaşlarıyla bir araya geldi. 2017’de başlayan Workup Girişimcilik Programı’na bugüne kadar 8 binden fazla başvuru yapıldı, yüzlerce girişim ile buluşuldu. 4’üncü dönem ile birlikte toplamda 40 girişimin mezun olduğu programdan daha önce mezun olan 29 girişimden 26’sı faaliyetine devam ediyor.

14.06.2019Ekonomi
Güvenlik ona emanet

Güvenlik ona emanet

E-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken en çok korkulan konu tabii ki güvenlik. Dev şirketler yüksek güvenlik önlemi alıyor. Peki ya küçükler ne yapıyor? İşte bu sorunu Türk bir startup olan ‘PCI Checklist’ çözüyor.

13.06.2019Ekonomi
Yazılımcı vitrini

Yazılımcı vitrini

Dünyadaki yazılımcıların ve geliştiricilerin yüzde 97’sinin imza attıkları projelerini gösteren portfolyoları yok. Bu sorundan harekete geçen ‘Devfolio’ adındaki startup, yazılımcıların kolay bir şekilde portfolyolarını oluşturabilmesini sağlıyor.

30.05.2019Ekonomi
Şirketlerle startupları buluşturuyor

Şirketlerle startupları buluşturuyor

Bir startup’ın etkili bir şekilde büyümesini sağlayan en önemli desteklerinin başında kendi kaynağını yaratabilmesi geliyor. Yani ürün ve servislerini satabilmek. Bunun için de kurum ve şirketlerle bir araya gelmek startup’ların en kritik noktası. Geçen yıl kurulan Workinlot ise şirketlerle startup’lar arasında köprü oluyor.

Film gibi eğitim

Film gibi eğitim

Video içeriklerde yeni trend interaktif teknolojiler. Filmlerde veya dizilerde kullanılan bu teknoloji artık çalışanların eğitiminde de kullanılıyor. Bu konuda harekete geçen Türk startup’ı ise ‘GmPly’ oldu.

16.05.2019Ekonomi
Ye, iç, kazan

Ye, iç, kazan

Artık her yaptığımız alışverişten, her gittiğimiz mekândan puan kazanmaya çalışıyoruz. Ancak her mekânın uygulaması farklı. Bu sorunu ‘Grabono’ çözmeyi hedefliyor. Gurme ve özel mekânlarla anlaşan Grabono, kullanıcıların topladıkları puanlarla ödül kazanmasını sağlıyor.

2.05.2019Ekonomi
Susuz temizlik

Susuz temizlik

Sık sık otomobilinizi yıkatıyorsanız, bu startup zamanınızdan tasarruf sağlayacak. Online olarak çağıracağınız OtoParlat, kapınıza kadar geliyor, otomobilinizi yıkıyor. En önemli özelliği ise bunu özel olarak geliştirdiği solüsyon sayesinde susuz olarak gerçekleştiriyor.

18.04.2019Ekonomi
Aile sesiyle otizm eğitimi

Aile sesiyle otizm eğitimi

Otizmli çocukların daha iyi eğitim alması için Türk girişimciler projelerini hayata geçiriyor. Can Yıldız ve Kağan Karadoğan tarafından kurulan Tolkido ile otizimli çocuklar günlük hayatta kullandıkları oyuncak, fotoğraf, eğitim materyali gibi nesneleri ailesinin veya eğiticisinin sesiyle tanıyarak zamanla tekrar etme alışkanlığı ediniyor.

4.04.2019Ekonomi
Çok aktif gördüm seni

Çok aktif gördüm seni?

Aktivite yapmak isteyenlere çözüm sunmak için Türk girişimciler devreye girdi. Erkmen Erakkuş, Ali Şenlen ve Buğra Erakkuş, ‘Alivex’ adında bir startup hayata geçirdi. Alivex’in 2018’de faaliyete başladığını belirten Erakkuş, “Dışarı çıkıp koşmak, bisiklete binmek, kitesurf eğitimi almak gibi aktivitelerle dolu bir yaşam sürmek isteyen herkese ‘bugün ne yapsam?’ sorusunun cevabını veriyoruz” dedi.

21.03.2019Ekonomi
Akıllı sertifika

Akıllı sertifika

Kişilerin veya kurumların becerilerini kanıtlayan sertifikalara kolay ulaşılabilmesi için yola çıkan Sertifier, dijital altyapı kullanarak sertifikaları akıllandırıyor. 6 ay önce kurulan Sertifier, şu ana kadar 13 bin adet sertifika üretti.

7.03.2019Ekonomi
Workup Girişimcilik Programı üçüncü dönem mezunlarını verdi

Workup Girişimcilik Programı üçüncü dönem mezunlarını verdi

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup girişimcilik programının üçüncü dönem girişimleri 14 Aralık’ta Kolektif House Maslak’ta gerçekleşen Demo Day etkinliği ile mezun oldu.

17.12.2018Kampüs
Çömezlere tavsiyeler

Çömezlere tavsiyeler

Sosyal medyada yeşertilen fikirler, büyüyerek startup haline dönüşebiliyor. ‘Hangi Üniversite Hangi Bölüm’ adındaki girişim bunlardan biri. Elif Aleyna Duman ve Berke Yağız Sevim tarafından hayata geçirilen girişim, öğrencilerin deneyimlerini aday öğrencilerle paylaşmalarına olanak sağlıyor.

6.12.2018Ekonomi
Hem fenomen hem girişimci üniversiteli: Elif Aleyna Duman

Hem fenomen hem girişimci üniversiteli: Elif Aleyna Duman

Geçirdiği bir trafik kazası sonrası tüm hayatı değişti. Gerçek problemleri olan, senin benim gibi biri ve o pes etmemeyi tercih etti. Yolun henüz başında iki harika girişimin öncüsü olabilmiş, binlerce insana ilham veren hikayesiyle Elif Aleyna Duman Kampüs’te.

4.12.2018Kampüs
Duvarın ardında Bilen Teknolojiler var

Duvarın ardında "Bilen Teknolojiler" var

BT ve iş dünyasının yoğun katılımıyla başlayan 18.Bilişim Zirvesi'ne “Akıllı Şeyler – Bilen Teknolojiler” damgasını vurdu

21.11.2018Teknoloji
Mikrofon sende

Mikrofon sende!

Müzisyenler, ses mikserlerine ‘Epiqur Gear’ adındaki cihazı bağlıyor ve sonrasında çaldıkları tüm parçalar internet üzerinden yüksek ses kalitesiyle canlı olarak müzikseverlere ulaştırılıyor. Müzikseverler ise konser verenlere bağışlarda bulunabiliyor.

7.11.2018Ekonomi
Site yöneticisi

Site yöneticisi!

Web sitelerinin ziyaretçilerine daha iyi bir hizmet verebilmesi için harekete geçen UserGuiding, kullanıcıların tek satır kod yazmadan interaktif ürün odaklı rehberlik hazırlamasını sağlıyor. 2018 başında kurulan şirket, şimdiden 82 ülkedeki müşterilerine hizmet vermeye başladı.

10.10.2018Ekonomi
Cep doktorları görev başında

Cep doktorları görev başında

Doktora gitmeye utananlar, korkanlar ve zaman bulamayanlar için girişimciler harekete geçti. ‘Doktorderki’ adındaki girişimle kullanıcılar akıllı telefonlarına indirdikleri uygulamayla 55 farklı doktora soru sorabiliyor.

26.09.2018Ekonomi
Kadınlara, “Her kimin aklına geldiyse Allah razı olsun” dedirten uygulama: Glamy

Kadınlara, “Her kimin aklına geldiyse Allah razı olsun” dedirten uygulama: Glamy

Kadınların, gün geçtikçe daha da artan kıyafet fiyatları karşısında yaşadığı mağduriyet hepimizin kulağına çalınmıştır. Hele bir de sadece tek gece giyilip bir daha yüzüne bakılmayan ama tonla para dökülen kıyafetler yok mu! Ne olacak onlar? İşte cevap: Glamy! Glamy’yi yaratıcılarından Nilsu Sertatıl’dan dinleyelim.

24.09.2018Kampüs
Tahsilat işi onlarda

Tahsilat işi onlarda!

Kiralardan aidatlara kadar geleneksel pek çok ödemenin yanı sıra dijital dünya ile internet servis ve hizmetlerine olan aboneliklerin sayısı artıyor. Bu ödemeleri alan işletmeler için ‘Zebrapos’ adındaki girişim harekete geçti.

12.09.2018Ekonomi
Dijital sigorta girişimcilerine böyle destek oluyor

Dijital sigorta girişimcilerine böyle destek oluyor

Anadolu Sigorta’nın “Dijital Sigortacılık” dünyasını geliştirerek gündelik hayatı kolaylaştırmak için başlattığı Astart programı, sigorta sektörüne yenilik getirecek girişimlere destek olacak.

5.07.2018Ekonomi
E bebeğim ee ee...

E bebeğim ee ee...

Bebeklerin uyku sorununu çözmek için harekete geçen Türk girişimciler, ‘Little Sleeper’ adındaki mobil uygulamaya imza attı. Bebekler için uyku koçluğu yapan uygulama, aynı zamanda beyaz gürültü (white noise) seslerini çalarak bebeklerinin daha rahat uykuya dalmalarını sağlıyor.

27.06.2018Ekonomi
Startup’lara Londra bağlantısı

Startup’lara Londra bağlantısı

ANA destekçisi oldukları Workup Girişimcilik Programı’nda yer alan girişimlere küresel piyasalara açılabilme vizyonu kazandırmak için yurtdışı birçok etkinlikte yer almalarını sağladıklarını söyleyen Sayar, “Bunlardan biri de İş Bankası olarak ana destekçisi olduğumuz Webrazzi Connect: London etkinliğiydi.

13.06.2018Ekonomi
Animelere özgürlük

Animelere özgürlük!

Dünyada 120 milyon kişinin yakından takip ettiği Japon çizim sanatıyla yapılan animasyonlar olan animeler için yerli girişimciler harekete geçti. Animeseverlere dijital bir platform sunan ‘Animega’ adındaki girişim kısa bir sürede 1 milyon kullanıcıya ulaştı.

30.05.2018Ekonomi
Çocuk gibi yetiştiriyoruz

Çocuk gibi yetiştiriyoruz

TÜRKİYE İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup girişimcilik programının ikinci dönem girişimleri ‘Demo Day’ etkinliği ile mezun oldu. 6 aylık program sürecinden sonra girişimcilerin projelerini sunduğu Demo Day organizasyonunda, farklı sektörlerden profesyoneller, melek yatırımcılar, mentorlar ve girişim sermayesi fonlarının temsilcileri İş Kuleleri’nde bir araya geldi. Etkinliğin açılışını yapan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “İş Bankası olarak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak için esnafımızı, sanayicimizi nasıl destekliyorsak aynı sorumlulukla girişimlerin, startup’ların da yanındayız. Müteşebbis ve iş yapmak isteyenleri desteklemek, ülke ekonomisine hız kazandırmak zaten İş Bankası’nın kuruluş amaçlarından biri” dedi.

16.05.2018Ekonomi
Gezginlerin boş bavulları için pazaryeri kurdular

Gezginlerin boş bavulları için pazaryeri kurdular

Ülkenizde bulamadığınız ürünleri gezginler aracılığıyla yurtdışından getirtmenizi sağlayan online bir pazaryeri kurmak için harekete geçen Türk girişimciler ‘Glocalzone’yu kurdu. Girişimin Kurucu Ortağı Doğan Turan, “Gezginler ekledikleri seyahatlerine gelen talepleri karşılayarak ürün başına komisyon kazanma fırsatı yakalıyor” dedi.

2.05.2018Ekonomi
Size kanka buluyor

Size kanka buluyor!

Türk girişimcilerin odaklandıkları alanlardan biri olan sosyal ağlara yeni bir seçenek eklendi. ‘Smopin’ adındaki yeni sosyal ağ akıllı telefonlarda yer alıyor ve kullanıcıların konu başlıklarına göre kafa dengi arkadaşlar bulmasını sağlıyor.

11.04.2018Ekonomi
Giysileri kiralıyorlar

Giysileri kiralıyorlar

Bir giysi veya bir çanta kiralanır mı? Kiralanmaz demeyin. Yeni iş modelleri, bunu mümkün kılıyor. ‘Glamy’ adındaki akıllı telefon uygulaması, kadınların birbirleri arasında elbise, ayakkabı, çanta gibi eşyaları kiralamasını sağlıyor.

28.03.2018Ekonomi
Akıllı stilist

Akıllı stilist

Moda meraklılarının alışveriş zamanını azaltmayı amaçlayan Clotie, online abonelik bazlı stilistlik hizmetini hayata geçirdi. Girişim, kullanıcılara üye olduktan sonra kendi stillerine göre belirli periyotlarla giysi gönderiyor. Kullanıcılarda bu giysileri deneyerek beğendiklerini satın alıyor.

14.03.2018Ekonomi
İmza bulutu

İmza bulutu

Şirketlerin dijital dönüşüme daha hızlı bir şekilde ayak uydurması için harekete geçen Leafinbox, internet üzerinden bulut teknolojisiyle kullanılabilen bir elektronik imza (e-imza) çözümü sunuyor. Hızlı büyüdüklerini anlatan girişimin kurucusu Erhan Tahminciler, “Geçen 6 ay boyunca platform üzerinden 7 binden fazla e-imza ve onay süreci işletildi” dedi.

28.02.2018Ekonomi
Bakkal amca ‘cep’e girdi

Bakkal amca ‘cep’e girdi

Süpermarketlere karşı bakkalları güçlendirmek için harekete geçen ‘Bakkaldan’ adındaki girişim, kullanıcıların en yakınlarındaki bakkallardan sipariş verebilmesini sağlıyor. Verilen siparişlerin ortalama 20 dakikada teslim edilmesi Bakkaldan’ın dikkat çeken yanları arasında.

14.02.2018Ekonomi
Pacer, kurumlar için yeni nesil eğitim platformu sunuyor

Pacer, kurumlar için yeni nesil eğitim platformu sunuyor

Şirketlerin çalışanları için eğitim almasını kolaylaştırmak için yola çıkan Pacer, özellikle motivasyon ve oyunlaştırma özellikleriyle eğitimi alışkanlığa dönüştürmeyi hedefliyor. 2016 yılında kurulan Pacer, şu anda 5 şirketin 27 bin çalışanı tarafından kullanılıyor.

31.01.2018Ekonomi
Ağaçtan sofraya

Ağaçtan sofraya

Hem çiftçilerin gelirlerini arttırmak hem de kullanıcılara daha doğal ürünler sunmak isteyen Ata Cengiz ve Sonat Kaymaz, ‘Tarlamvar’ adındaki girişimi hayata geçirdi. 175 TL ile 225 TL arasında değişen ücretlerle kullanıcıları ağaç sahibi yapan girişim, yetişen meyveleri kargo ile gönderiyor.

17.01.2018Ekonomi
Workupın yeni girişimleri belli oldu

Workup'ın yeni girişimleri belli oldu

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın yeni girişimleri seçildi.

20.12.2017Ekonomi
Fintechlere destek

'Fintech'lere destek

İŞ Bankası ve Microsoft’un ana sponsorluğunda gerçekleşen, fintech ve bankacılık sektörü, blockchain, kripto paraların tartışıldığı Webrazzi Fintech Konferansı bankacılık, teknoloji ve girişimcilik ekosisteminin diğer profesyonelleri ile fintech girişimlerini bir araya getirdi.

7.12.2017Ekonomi
Workup ilk mezunlarını verdi

Workup ilk mezunlarını verdi

TÜRKİYE’nin ihtiyaç duyduğu internet ve teknoloji odaklı girişimleri cesaretlendirmek ve ölçeklendirmek amacıyla, Türkiye İş Bankası’nın ana desteği ile Kolektif House Levent bünyesinde başlatılan Workup girişimcilik programı ilk mezunlarını verdi.

23.11.2017Ekonomi
Yerli girişimcilerden Silikon Vadisi ziyareti

Yerli girişimcilerden Silikon Vadisi ziyareti

İŞ Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House bünyesinde yürütülen Workup Girişimcilik Program’ının ilk dönem girişimlerinden başarılı 4 girişim, Silikon Vadisi’nde teknoloji ve startuplarını ziyaret etti.

8.11.2017Ekonomi
Bankalardan ‘kuluçka’ atağı

Bankalardan ‘kuluçka’ atağı

Girişimcilerin en önemli desteklerinden biri olan kuluçka merkezleri ve girişim hızlandırma programlarına bankaların ilgisi hızla artıyor. Türkiye’deki 6 banka girişimcilere kurdukları merkezlerle destek veriyor.

Size ders notu mu gerek

Size ders notu mu gerek?

Aynı dersi alan öğrenciler için sosyal bir platform yaratan ‘Stubridge’ öğrencilerin birbirlerine destek olmasını, ders notlarını paylaşmasını sağlıyor. iOS ve Android uygulamaları üzerinden çalışan uygulamayı kullanan 20 bin öğrenci bulunuyor.

27.09.2017Ekonomi
Girişimciler kuluçkaya yattı

Girişimciler kuluçkaya yattı

Bir fikrin hayata geçebilmesi için kurulan kuluçka merkezlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye’de de sayıları 20’yi bulan kuluçka merkezleri girişimcilere birçok farklı avantaj sunuyor.

Eyüboğlu’ndan 5 tavsiye

Eyüboğlu’ndan 5 tavsiye

MEKANLAR için geliştirdiği platform olan Mekanist ile başarılı bir girişim örneğine imza atan Ali Servet Eyüboğlu, şimdi yeni girişimi ‘English Ninjans’ ile ekosistemde yer almaya devam ediyor.

9.08.2017Ekonomi
Cepten nakliyeci buluyor

'Cep'ten nakliyeci buluyor

EV veya eşya taşırken en büyük sorun nakliyat. Özellikle de nakliye aracı ve taşıma elemanı bulmak.

19.07.2017Ekonomi
Can dostlar abonesi

Can dostlar abonesi!

Dijital dünyanın öne çıkan iş modelleri arasında yer alan aylık ödeme sistemine sahip olan abonelik modeli, evcil hayvan ürünlerini de kapsamaya başladı. ‘Banamama’ adındaki girişim, evcil hayvan sahiplerinin belirli bir ürünü düzenli olarak tedarik etmesini sağlıyor.

21.06.2017Ekonomi
Erkmen’den 5 tavsiye

Erkmen’den 5 tavsiye

Mentörlük yapan ve aynı zamanda da aktif bir yatırımcı olan Ömer Erkmen, yerli sosyal ağ girişimi Scorp yatırımıyla dikkatleri üzerine çekti. TemizlikYolda, English Ninjas ve Rakam.io başta olmak üzere birçok girişimin parçası olan Erkmen, WorkUp Girişimcilik Programı’nın da Baş Mentörü. Erkmen’in tavsiyeleri şu şekilde:

7.06.2017Ekonomi
Buluta bak, izni kap

Buluta bak, izni kap!

Son dönemlerin en çok dikkat çeken girişimlerinden biri olan ‘Kolay İK’, şirketlerin insan kaynakları (İK) departmanlarındaki personel yönetimini buluta yani internete taşıyor. Kolay İK kurucu ortağı Efecan Erdur, “İzinler, bordro, yemek kartı yönetimi, harcamalar, bireysel emekliliğe katılım, performans yönetimi gibi birçok konuda çözümler sunuyoruz” dedi.

19.04.2017Ekonomi
10 milyon Euro’ya Pratico’yu  yaptı, pick-up’a iddialı girdi

10 milyon Euro’ya Pratico’yu yaptı, pick-up’a iddialı girdi

Hafif ticari araç pazarının lideri Fiat, Türkiye’de üretilen yeni ticari Pratico ile yeni bir segment yaratarak ticari pick-up pazarından yüzde 10 pay almayı hedefliyor.

14.10.2011Ekonomi

Yazar Sonuçları

2017’de teknoloji ve yatırım dünyasında neler oldu?

Geçtiğimiz birkaç haftadır 2017’de teknoloji ve yatırımda olanları defterime ufak ufak notlarla biriktirdim ve yazarken çok heyecanlanamadım.

30.12.2017