MENÜ

Work And Travel

Work And Travel ile ilgili tüm haberleri, son dakika Work And Travel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Work And Travel haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 189 Work And Travel haberi bulunmuştur.

Work and Travel, WAT ya da Work and Travel in USA, Amerika Birleşik Devletleri'nin kültürler arasında yakınlaşma sağlamak ve sezonluk olarak artan düşük/orta vasıflı çalışan ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmak amacıyla 1961'den bu yana ABD Dışişleri Bakanlığı'na bağlı "Bureau of Educational and Cultural Affairs" aracılığıyla sürdürdüğü 'Değişim Ziyaretçisi' uygulamalarından Work/Travel programının, programı yürüten sponsor kuruluşlarca kullandıkları markaları, aynı zamanda programın bilinen adlarıdır.

Program, dâhil olan ülkelerdeki -buna Türkiye 90'ların başından bu yana dahildir- üniversite öğrencilerinin, yaz aylarında ABD'de geçici işlerde çalışarak yaşamlarını sürdürmelerine ve bu sürede ABD'yi gezip tanıyarak İngilizce'lerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Program, ABD'li işverenlerin vasıfsız ya da düşük vasıflı işlerde, sadece yoğun sezonda çalışacak işçi bulması için de en uygun yöntem sayılmaktadır.

Work And Travel Haberleri

1 saat çalışmaya 72 lira İşte tüm detaylar

1 saat çalışmaya 72 lira! İşte tüm detaylar

Work and Travel'a talep her yıl artıyor. Bu yıl Türkiye'nin kotası artırılacak.

7.05.2019Ekonomi
Çalış, gez, dolandırıl

Çalış, gez, dolandırıl

Hem çalışıp hem dillerini geliştirmek için Work and Travel’la (Çalış ve Gez) ABD’ye giden öğrenciler dolandırıldı. Bu programa aracılık eden bir şirketin 3 çalışanı öğrencilerin ABD’de çalışırken almaları gereken vergi iadelerini vermedi. Ayrıca dönmüş olmalarına rağmen ABD’de öğrenci olarak gösterilen en az 122 öğrenci adına kişi başı 1000 dolar aldıkları iddia ediliyor.

9.04.2019Ekonomi
Her 4 öğrenciden biri Kanada’yı tercih etti

Her 4 öğrenciden biri Kanada’yı tercih etti

Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği’nin (UED) araştırmasına göre 2018’de Türkiye’den yükseköğretim için yurtdışına gidenlerin en çok tercih ettiği ülke yüzde 23 ile Kanada oldu. Onu yüzde 20 ile İngiltere ve yüzde 17 ile ABD takip etti.

15.01.2019Eğitim
Bilgide akışta olmak değerli

Bilgide akışta olmak değerli

Yeni dönemin yetkinlikleri üzerine oldukça kafa yorduklarını söyleyen Aksigorta İK Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, “Artık yetkinliklerde ve bilgide stok sahibi olmak değil, akışta olmak değerli. Merak ve öğrenme hevesi hiç bitmeyen, belirsizlik ve bilinmeyenden yılmayan, tutkuyla çalışan kişileri aramızda görmek istiyoruz” diyor.

Üniversitede üret ki, kişisel bir marka oluştur

Üniversitede üret ki, kişisel bir marka oluştur

Sevgili üniversiteli; hangi üniversiteyi kazandın, hangi bölüme yerleştin ya da hangi üniversite ve hangi bölümdesin bilmiyorum ama öncelikle seni tebrik ediyorum. Yıllarca çalışmanın meyvesini sonunda aldın.

16.10.2017Eğitim
ABD-Türkiye vize krizi eğitimi de etkiledi... Öğrenciler gidemiyor, üniversiteler fuara gelemiyor

ABD-Türkiye vize krizi eğitimi de etkiledi... Öğrenciler gidemiyor, üniversiteler fuara gelemiyor

ABD-Türkiye arasında vizelerin durdurulması kararından en çok etkilenecekler arasında öğrenciler ve akademisyenler de bulunuyor. Uzmanlar yılda yaklaşık 20 bin gencin üniversite ve dil eğitimi için ABD’ye gitmeye çalıştığını belirterek, birçok öğrencinin mağdur olabileceğini vurguluyor. Vize başvurusunda bulunanlara farklı ülke alternatifleri sunarak çözüm bulmaya çalışan kurumlar, gelişmeleri yakından takip ediyor. Ay sonunda düzenlenecek eğitim fuarı için 10 ABD üniversitesi katılımını şimdiden iptal etti. Öte yandan üniversiteler de uluslararası konferanslara katılım, birlikte üretim gibi alanlarda bu karardan payını alıyor.

11.10.2017Eğitim
Eğitim de etkilendi

Eğitim de etkilendi

ABD ile yaşanan vize krizi, eğitim alanını da yakından ilgilendiriyor.

10.10.2017Gündem
Vize yasağı başladı Yasaktan en çok etkilenen onlar oldu

Vize yasağı başladı! Yasaktan en çok etkilenen onlar oldu

Vize yasağı resmi olarak başladı. ABD ve Türkiye'nin karşılıklı olarak vize başvurularını süresiz askıya almasının ardından yasak, resmi olarak uygulanmaya başlandı. Türk Hava Yolları'nın bilet iadesi seçeneğini de devreye aldığı süreçte, yasaktan en çok etkilenenler ise öğrenciler oldu

10.10.2017Dünya
İnce’den Rektöre: Canınızı sıkmayın, ben de genel başkan olamadım

İnce’den Rektöre: Canınızı sıkmayın, ben de genel başkan olamadım

YALOVA Üniversitesi’nin akademik yıl açılışında Rektör Vekili Prof. Dr. Cengiz Tomar, "Edinburgh Üniversitesinde okudum. Orada hoca olamadım"dedi. Açılışa katılan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce,"Hiç canınızı sıkmayın. Bak ben de genel başkan olamadım. Ben moralimi bozuyor muyum?" diyerek Tomar’a takıldı.

18.09.2017Gündem
ABDden yasa boğan haber: 3 Türk öğrenci öldü

ABD'den yasa boğan haber: 3 Türk öğrenci öldü

ABD'nin Louisiana eyaletinde meydana gelen trafik kazasında yaralanan 4 Türk vatandaşından 3'ü yaşamını yitirdi, biri hastaneye kaldırıldı. Feci kazada, 22 yaşındaki Tuğbanur Karataş, Özge Nur Mollaahmetoğlu ve Didem Deniz hayatını kaybetti, Fatih Turhan (25) ise hastaneye kaldırıldı.

14.09.2017Dünya
Öğrenciyken ucuza seyahatin ipuçları

Öğrenciyken ucuza seyahatin ipuçları

Yaz tatilini hem gezerek, hem de kendinizi geliştirerek geçirmeniz mümkün. Üstelik de büyük paralar harcamadan. Bunun için Interrail, Work and Travel ve Erasmus+ programlarından birini seçmeniz yeterli. İşte size mini bir yurtdışı rehberi.

3.08.2017Eğitim
Acısız ayrılık yolları

Acısız ayrılık yolları

Ayrılığınızda da sizi bir başınıza bırakmadık ve ayrılık acısını en aza indirmeniz için en etkili yolları düşündük…

16.01.2017Kampüs
Yeni ülkeler keşfetmeye hazır mısınız Yurt Dışı Fırsatları Semineri 14 Aralıkta

Yeni ülkeler keşfetmeye hazır mısınız? Yurt Dışı Fırsatları Semineri 14 Aralık'ta!

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bulunan BEST Istanbul öğrenci kulübünün bu sene 9.sunu organize edeceği Yurt Dışı Fırsatları Semineri 14 Aralık tarihinde gerçekleşecek.

5.12.2016Kampüs
Work and Travel kayıtları başladı

Work and Travel kayıtları başladı

ABD tarafından hazırlanan dünyanın çeşitli bölgelerinden ve kültürlerinden binlerce öğrenciye yasal olarak barınma ve çalışma imkânı sağlayan kültürel değişim programı Work and Travel kayıtları başladı.

29.09.2016Eğitim
Ahmet Buğra Tokmakoğlu gazeteciliği bıraktı  4 kıtada 300 şehir dolaştı

Ahmet Buğra Tokmakoğlu gazeteciliği bıraktı 4 kıtada 300 şehir dolaştı

Ahmet Buğra Tokmakoğlu (26) beş yıl bir gazetede çalıştıktan sonra dünyayı gezmeye karar verdi ve işi bıraktı. Şimdi hem bir gezgin hem de serbest gazeteci. 17 yaşındayken, internetten tanıştığı iki arkadaşının yanına, Belçika’ya gitti. Bu ilk deneyimi onun için bir milat oldu, şimdi her fırsatta değişik bir ülkeye gidiyor. Şimdiden Amerika, Asya, Afrika ve Avrupa’da 23 ülkeyi dolaştı.

26.02.2016Seyahat
Gezgin zanaatçı Mario Türkiyeden geçti

Gezgin zanaatçı Mario Türkiye'den geçti

Geleneksel Alman Gezgin Zanaatkarlar Birliği üyelerini görenler bir film seti ya da tiyatro sahnesinden indiklerini düşünüyor. Kimi ahşap, kimi taş kalfası, kimi terzi. Paraya dokunmadan, teknoloji kullanmadan dünyayı geziyor ve çalışıyorlar. Mario da onlardan biri. İstanbul’la başlayan üç aylık Türkiye yolculuğunu Selçuk Şirince’de turizmci yazar Müjde Tönbekici’nin yanan çatısını tamir ederek tamamlayan Mario, 800 yıl önce başlayan geleneğin dünyada 500 temsilcisi kaldığını belirterek, “Amaç para kazanmak değil, hayatta kalmak” diyor.

13.06.2015Ege
2015 endişesi ve turizmde istihdam

2015 endişesi ve turizmde istihdam

Havaların yavaş yavaş ısınmaya başlaması akıllara tatil planlarını getirmeye başladı. Birçok kişi tatile çıkabilmek için yazın gelmesini bekliyor. Farklı bir grup da yaz aylarında canlanmaya başlayan turizm sektöründe kariyerini başlatabilmenin ya da sürdürebilmenin planlarını yapıyor. Ancak, 2015 için sektörde belirsizlik olması, turizmcilerin istihdam planlarını netleştirmesini engelliyor.

MALİYE dizi izliyor

MALİYE dizi izliyor

Maliye, film, video, televizyon dizi ve programları yapım faaliyetlerinde olabilecek muhtemel vergi kayıp ve kaçağın peşine düştü.

16.02.2015Ekonomi
10 soruda Work and Travel

10 soruda Work and Travel

Work and Travel ile Amerika’da gezerek para kazanmak ve İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız hazırlıklı olun. ABD’de otellerde, alışveriş merkezlerinde, turizm sektöründe kalifiye eleman ihtiyacı olmayan işlerde çalışacaksınız. Bir odada en az 2-4 kişi kalmanız gerekiyor.

31.03.2013Eğitim
Yurtdışında eğitime yılda 1.5 milyar dolar harcıyoruz

Yurtdışında eğitime yılda 1.5 milyar dolar harcıyoruz

Türkiye Uluslararası Eğitim Fuarları (IEFT) Genel Koordinatörü Deniz Akar, “Türkiye, yurtdışı eğitime yıllık 1.5 milyar dolar harcıyor” dedi.

25.10.2012Ekonomi
Merve ve Betül’ü Powell Gölü yuttu

Merve ve Betül’ü Powell Gölü yuttu

Yaz aylarını ABD’de çalışarak geçiren Betül Eryıldırım ve Merve Tokel, yüzmeye gittikleri Powell Gölü’nde can verdiler. Bölge şerifi, birinin cansız bedeni gölün 9 metre derinliğinden çıkarılan iki genç kızın boğulduklarının tahmin edildiğini, cinayet ihtimalinin de göz ardı edilmeden araştırıldığını açıkladı.

10.08.2012Gündem
ABDde iki Türk kızı gölde ölü bulundu

ABD'de iki Türk kızı gölde ölü bulundu

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi Betül Eryıldırım ve Merve Tokel, Work And Travel programıyla gittikleri ABD’de yaşamlarını yitirdi. Betül ve Merve'nin cansız bedenleri Utah eyaletindeki Powell Gölü’nden çıkarıldı.

10.08.2012Gündem
ABD Büyükelçisi vizesiz seyahati düzeltti

ABD Büyükelçisi 'vizesiz seyahat'i düzeltti

ABD’nin Türkiye Büyükelçisi Francis Ricciardone, bir ilki gerçekleştirerek, ABD-Türkiye ilişkilerine dair Twitter’dan gelen soruları Türkçe yanıtladı. Ricciardone, iki ülke ilişkilerinin yakınlığına dikkat çekerek “Türkiye’nin Vizesiz Seyahat Programı’na uygun olma konusunda ilerlediğine inanıyoruz” dedi ancak daha sonra bu sözlerine başka bir tweet'le açıklama getirdi.

1.02.2012Gündem
Türk öğrencilerden ‘köle değiliz’ isyanı

Türk öğrencilerden ‘köle değiliz’ isyanı

Türk öğrenciler Hershey’s karşıtı protesto gösterisi organize etti.

11.09.2011Gündem
Bir tıkla yurtdışında üniversiteye kayıt olmak mümkün

Bir 'tıkla' yurtdışında üniversiteye kayıt olmak mümkün

Geçtiğimiz yıl Avrupa'nın en iyi eğitim ajansı ödülüne aday gösterilen Kalyoncu Eğitim Danışmanlık'a bağlı egitimal.com, Türkiye'nin ilk ve tek eğitim alışveriş sitesi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

9.11.2010Teknoloji
Work & Travel macerası ölümle bitti

'Work & Travel' macerası ölümle bitti

Hem yabancı dil öğrenip hem de yaz boyunca çalışmak için "Work and Travel" programıyla ABD'ye giden bir Türk öğrenci, Wisconsin Nehri'nde boğuldu.

20.07.2010Dünya
‘Work and Travel programlarına dikkat

‘Work and Travel' programlarına dikkat

İzmirli kariyer danışmanı Rabia Ataşoğlu, son günlerde Work and Travel programı kapsamında yurt dışına giden öğrencilerin öncelikle gittileri yerleredeki firmaların kaç kişiye ihtiyacı olduğunu ve danışmanlık firmanın ise programda kaç kişi gönderdiğini öğrenmeleri gerektiğini söyledi.

3.08.2009Ekonomi
ABDde öğrencileri bekleyen tehlike

ABD'de öğrencileri bekleyen tehlike

ABD'ye "Work and Travel" (Çalış ve Gez) programları kapsamında giden Türk öğrencilerin dramına hergün bir yenisi ekleniyor.

26.07.2009Dünya
Türk öğrenciler sokakta kaldı

Türk öğrenciler sokakta kaldı

ABD'ye "Work and Travel" (Çalış ve Gez) programları kapsamında gelen Türk öğrencilerin birçoğu firmaların iş bulma sözlerini yerine getirmemesi sonucu sokakta kaldı.

24.07.2009Ekonomi
Turkey to welcome officials from top schools

Turkey to welcome officials from top schools

ISTANBUL - Representatives of more than 150 top universities and schools from around the world will visit four Turkish cities this spring as part of an annual education fair.

24.03.2009Gündem
Sekiz bin genç çalışarak lisan öğrenmek için ABD’ye gidiyor

Sekiz bin genç çalışarak lisan öğrenmek için ABD’ye gidiyor

Yaz tatilinde hem çalışıp hem de İngilizcesini geliştirmek amacıyla Work and Travel (WAT) programı kapsamında Türkiye’den ABD’ye giden öğrenci sayısı sekiz bine ulaştı. Öğrenci sayısının birkaç yıl içinde 15 bin’i bulması bekleniyor.

29.06.2008Gündem
Aydın Doğan Vakfı ödülleri törenle verildi

Aydın Doğan Vakfı ödülleri törenle verildi

Aydın Doğan Vakfı'nca düzenlenen “18. Genç İletişimciler Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

17.01.2007Gündem
Yaz tatilinde ABD’de çalışma fırsatı

Yaz tatilinde ABD’de çalışma fırsatı

Hürriyetim tarafından Alternatif Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı işbirliği ile sunulan WAT (Work and Travel) adlı Uluslararası Kültürel Değişim Programına başvurular tüm hızıyla sürüyor. Üniversite öğrencileri, yaz tatilinde ABD de çalışarak para kazanmak ve dört ay boyunca farklı bir kültürü yaşayarak, İngilizce'lerini geliştirmek için programa başvurabiliyorlar.

1.03.2003Gündem
Apple Watcha özel binlerce uygulama

Apple Watch'a özel binlerce uygulama

Apple'ın akıllı saati Apple Watch belli modelleri ile bugün sınırlı olarak satışa sunuldu. Cihazın çıkışı ile birlikte binlerce Apple Watch uygulaması da hizmete sunuldu.

26.04.2015Avrupa
Gençler Yurtdışına Yöneliyor

Gençler Yurtdışına Yöneliyor

Türkiye'nin Beyin Gücü Yurtdışında Eğitime Yılda 1,5 Milyar Dolar Harcıyor.

29.03.2015Advertorial
Türkiyenin Mavi Marmara saldırısı raporu

Türkiye'nin Mavi Marmara saldırısı raporu

Türkiye'nin Mavi Marmara saldırısıyla ilgili BM'ye sunduğu raporun tam metni:

26.01.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Beyin kaçağı...

BİR hayalin peşinde Türkiye’yi bir uçtan diğerine arşınlıyorum bu yaz. Adına şimdilik ‘Hayaliks’ dediğim bir yolculuk bu... ‘İks’ malum matematikteki bilinmeyen X’in Türkçe okunuşu. Hayaliks de bilinmeyeni hayal etmek...

4.08.2018

Yükseklik korkusu vardı trapezci oldu

Bilmem haberiniz var mı? Yoksa siz uyuyan güzellerden misiniz? Uçan trapez, yurtdışında en gözde sporlardan biri. Aslına bakarsanız, sporla sanatın mükemmel bir bileşimi.

11.06.2011

Ailemizin tepkisi bizi korumak için

Sevgili Güzin Abla, bakıyorum da herkes kavuşamadığı aşkı nedeniyle ailesinden uzaklaşıyor.

20.10.2009