MENÜ

Wolfgang Puck

Wolfgang Puck ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Wolfgang Puck haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 76 Wolfgang Puck haberi bulunmuştur.

Wolfgang Puck Haberleri

Oscar mutfağında bir Türk şef: Cihan Kıpçak

Oscar mutfağında bir Türk şef: Cihan Kıpçak

Türk şef Cihan Kıpçak, son iki yıldır "Oscar Ödülleri" olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödülü olan "Akademi Ödülleri" gecesinde yemek sofralarını Türk yemekleriyle donatıyor.

Oscar mutfağında bir Türk şef: Cihan Kıpçak

Oscar mutfağında bir Türk şef: Cihan Kıpçak

 Türk şef Cihan Kıpçak, son iki yıldır "Oscar Ödülleri" olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödülü olan "Akademi Ödülleri" gecesinde yemek sofralarını Türk yemekleriyle donatıyor.

28.02.2019Keyif
Bradley, İzmir börülcesi istedi

Bradley, İzmir börülcesi istedi

91’inci Oscar ödülleri, yarın Los Angeles’ta sahiplerini bulacak. Törenin ardından Dolby Tiyatrosu’nun beşinci katındaki Governors Ball’da sunulacak Oscar yemeğinin 25 yıllık patronu şef Wolfgang Puck, masanın detaylarını Barbaros Tapan’a anlattı.

23.02.2019Magazin
Türkiye’nin en başarılı şefi neden 30 metrekarelik bir dükkânda dürüm satıyor

Türkiye’nin en başarılı şefi neden 30 metrekarelik bir dükkânda dürüm satıyor?

Konuyu aklımıza gastronomi yazarımız Vedat Milor düşürdü. Birkaç hafta önceki yazısında “Günümüz İstanbul’unda uydurma ‘modern meyhane’ ya da ‘masa örtülü ocakbaşı’ndan başka lokanta modellerinin tutması olanaksıza yakın. Bunun dışında; pizza, döner, ciğer, burger, dürüm... Yani sokak lezzetleri... Cihan (Kıpçak), ortağı Üryan’la (Doğmuş) burger ve sosisli sandviç yaparken Kaan (Sakarya) ve Derin (Arıbaş) gibi çok üst düzey şeflerin dürüm işine soyunmaları gayet mantıklı. Bu; onların değil, benim, sizin, bizlerin ayıbı.” Milor’un bu tespitinden hareketle, sokak lezzetlerine yönelen bu şeflerin kapılarını çaldık. Anlattıklarına bakınca gördük ki; her biri birbirinden yetenekli bu şeflerin ‘fine dining’i bırakmalarının biri psikolojik, biri toplumsal iki temel sebebi var. Psikolojik olanı tahmin etmek zor değil. Kusur kabul etmeyen standartlar, mutfağın o sert koşullarına alışkın şefleri bile bir zaman sonra yıldırıyor. Tuzluğun deliklerinin kenarında kalmış tuz tanelerini dert etmek zorunda olmamak ve farklı kesimlerden, daha fazla sayıda insana yemek pişirmek istiyorlar. Toplumsal sebebin kökleriyse olabildiğince derinlere uzanıyor...

13.10.2018Hürriyet Pazar
Oscar menüsünde kebap

Oscar menüsünde kebap

Ünlü aşçı Wolfgang Puck, bu yıl 4 Mart gecesi gerçekleşecek olan Oscar Ödül Töreni’nin yemek menüsüne üç Türk lezzetini ekledi. 90 yıllık Oscar tarihinde menüde ilk kez Türk yemeklerinin de yer aldığını belirten şef, sadece Oscar’a özel İstanbul’daki restoranı Spago’dan şef Cihan Kıpçak ve Yiğit Mirzaoğlu’nu Los Angeles’a getirdiğini söyledi.

1.03.2018Magazin
Seyahat etkinliği ve fırsatlar

Seyahat etkinliği ve fırsatlar

Bu hafta editörlerimiz sizler için kaçırılmaması gereken seyahat etkinlik ve fırsatları derledi.

6.11.2017Seyahat
35. yıl kutlaması

35. yıl kutlaması

Nişantaşı’nda hizmet veren The St. Regis istanbul’un teras katında yer alan Spago İstanbul, 35’inci yılını önceki akşam özel bir davetle kutladı.

1.11.2017Magazin
İncili Gastronomi Rehberi’nde ilk 30’a giren restoranlar açıklandı

İncili Gastronomi Rehberi’nde ilk 30’a giren restoranlar açıklandı

Uluslararası örnekleri yerel gerçeklikler ile sentezleyerek oluşturulan Türkiye’nin ilk ve tek özgün ‘İncili Gastronomi Rehberi’ sonuçlandı. Bir yılı aşkın bir süredir titizlik ve şeffaflıkla değerlendirilen inci kazanan restoranlar Sofa Otel’de yapılan ödül töreniyle sahiplerine takdim edildi.

31.10.2017Ekonomi
2017 Oscar mutfağı

2017 Oscar mutfağı

Barbaros Tapan, Oscar töreni öncesi, gecenin yemeklerini hazırlayacak dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck ile buluştu. Dolby Tiyatrosu’nda buluşan ikili, bu yılki Oscar mutfağının detaylarını konuştu.

25.02.2017Magazin
Oscar mutfağında ilk Türk aşçı

Oscar mutfağında ilk Türk aşçı

23 yıldır Oscar Ödül Töreni’nde yemekleri hazırlayan Wolfgang Puck, bu yıl mutfakta bir Türk aşçının da görev alacağını açıkladı.

23.02.2017Dünya
Kelebek Los Angeles temsilcisi Barbaros Tapan, şef Wolfgang Puck’ı Oscar mutfağında ziyaret etti

Kelebek Los Angeles temsilcisi Barbaros Tapan, şef Wolfgang Puck’ı Oscar mutfağında ziyaret etti

88’inci Oscar Ödülleri yarın Hollywood’daki Dolby Tiyatrosu’nda sahiplerini bulacak. Starların ödül töreni sonrası dört gözle beklediği yılın en görkemli partisi olarak da bilinen Governors Ball yine dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck imzası taşıyacak. Kelebek Los Angeles temsilcisi Barbaros Tapan, şef Wolfgang Puck’ı Oscar mutfağında ziyaret etti.

26.02.2016Magazin
2016 Oscar Ödülleri gecesindekuş sütü bile eksik değil

2016 Oscar Ödülleri gecesinde
kuş sütü bile eksik değil

2016 Oscar Ödülleri'nin dağıtılacağı gecede, acımasız kader bir kez daha yüzünü gösterip Leonardo DiCaprio ödül alamazsa, en azından karnının tok, sırtının pek bir şekilde eve döneceğinden emin olabiliriz.

22.02.2016Hayat
Türkiyenin en iyi 10 barı

Türkiye'nin en iyi 10 barı

Gece hayatının nabzını tutan üç yazar; Savaş Özbey, Onur Baştürk ve Çağdaş Ertuna, Türkiye’nin en iyi barlarını seçti. Yaz-kış hizmet veren bu mekânların kimi manzarası, ambiyansı, DJ performansıyla kimi kokteylleriyle öne çıkıyor.

Madonna yerde oturur, Obama et sever

Madonna yerde oturur, Obama et sever

Açıldığı günden beri ‘Amerika’nın en iyi 40 lokantası’ listelerinden düşmeyen Spago, Nişantaşı St Regis Otel’de şube açtı. Güzel, şık, iki Michelin yıldızı olduğundan kelli, gayet de lezzetli bir lokanta ama benim asıl ilgimi çeken sahibi Wolfgang Puck’un üst üste 21 yıl boyunca Oscar özel partilerine ev sahipliği yapmış olması. “Yediklerin/pişirdiklerin senin olsun, sen bize gördüklerini anlat” dedim; işte sonuç...

Şalgam, bicibici, kebap tamam sıra portakalda

Şalgam, bicibici, kebap tamam sıra portakalda

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalının üçüncüsü önümüzdeki hafta sonu yapılıyor. Adana’nın tüm sokakları bir şenlik havasına bürünecek. 4 Nisan Cumartesi rengârenk giysiler ve kostümler içindeki 50 bin kişinin korteje katılması bekleniyor. Adana’ya gidin, eğlenin ve turuncu hatıralarla dönün.

10.04.2015Seyahat
Oscarın ünlü aşçısı: Seneye neden baklava olmasın

Oscar'ın ünlü aşçısı: 'Seneye neden baklava olmasın'

21 senedir Oscar'dan sonra düzenlenen ´Govenors Ball´ partisinin yemeklerini yapan dünyaca ünlü Şef aşcı Wolfgang Puck, DHA'ya özel röportajında 'Seneye olacak Oscar menüsünde Türk mutfağından örnekler ve Baklava neden olmasın' dedi.

20.02.2015Haber
36 saatte Las Vegas

36 saatte Las Vegas

Las Vegas turizmi bir bukalemunu andırıyor. Yeni restoranlar, şovlar, kulüpler ve oteller ‘günahlar şehrinin’ sürekli yeni kalmasını sağlıyor. Strip bölgesinde büyük inşaat projeleri yükseliyor. İki yeni müze hizmete girdi. Trafik hâlâ Strip’i arapsaçına döndürüyor ama McCarran Havalimanı’ndaki yeni terminal yolcu izdihamını azaltmada etkili oldu.

14.09.2014Seyahat
Doğuş Çabakçor’un tatil sırları

Doğuş Çabakçor’un tatil sırları

DJ Doğuş Çabakçor seyahat etmeyi seviyor. Mesleği de seyahat gerektiren türden olunca kaçınılmaz olarak pek çok ülke görmüş. Çabakçor, tatil sırlarını bizimle paylaştı.

4.05.2014Seyahat
Marilyn’in izinde Los Angeles

Marilyn’in izinde Los Angeles

Marilyn Monroe’nun 36 yaşında, Kaliforniya’daki evinde ölü bulunmasının üstünden tam 50 yıl geçti.

16.08.2012Seyahat
Huzurlarınızda en büyük Riva Rivale

Huzurlarınızda en büyük Riva Rivale

Yarış teknesini andıran dış görünümü ve güçlü karakteriyle Akdeniz hayat tarzını yansıtan Virtus, ünlü İtalyan tekne markası Riva’nın tersanesinden bugüne kadar çıkan en büyük model .

11.08.2012Kelebek
Günah ve görkemin şehri Las Vegas

Günah ve görkemin şehri Las Vegas

Yılda 40 milyon turist çeken Las Vegas, altı kilometrelik bir bulvardan ibaret. Şehri 2008 krizinden sonra gelmemiştim. Puslu Nevada çöllerinin parıltısı, yeryüzünün en eşsiz ve dinamik şehri, erişkinler Disneyland’ı krizden payına düşeni almış. Etraf gene ışıl ışıl ama halkla konuştuğunuzda “Bir dokun, bin ah işit” durumu var. Geçmişte aylar öncesinden dolan gösterilere son anda bile yer bulunuyor, oteller çok cazip fiyatlarla misafirlerine kapılarını açıyor. Ev fiyatları yerlerde sürünüyor, hatta arka sokaklarda çadırda yaşayanlar bile var. Buna rağmen Las Vegas hâlâ olağanüstü cazibeye, görkeme sahip.

6.03.2011Seyahat
Sürpriz yok

Sürpriz yok

83. Oscar Ödül Töreni’nde sürpriz yaşanmadı, ödüller beklenen isimlere gitti. Ancak “Zoraki Kral”, aday gösterildiği 12 daldan sadece 4’ünde heykelciğe ulaşabildi.

28.02.2011Kelebek
Bir şefin başarısının öyküsü

Bir şefin başarısının öyküsü

Wolfgang Puck ve Berkeley’deki Chez Panisse isimli restoranın sahibi Alice Waters

2.01.2010Kelebek
Dünyanın en çok kazanan şefleri

Dünyanın en çok kazanan şefleri

Forbes Dergisi geçen hafta dünyanın en çok kazanan 10 şefini açıkladı. Listede Avusturya, İngiltere, Fransa, Japonya ve ABD’den şefler var. 30 Minute Meals (30 Dakikalık Yemekler) adlı programla şöhrete kavuşan Amerikalı Rachael Ray, yılda 18 milyon dolar gelirle dünyanın en çok kazanan şefi.

16.08.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Los Angeles 1. bölüm - Sağlık şehrinde lezzet turu

Dünyanın sağlık açısından herhalde en saplantılı kenti olan Los Angeles’ta üç gün geçirdim. Aç kalmadım hatta çok memnun ayrıldım. Gittiğim restoranlardan üçünü hemen yazdım, haftaya iki lokanta daha anlatacağım.

31.03.2019

Sabancı soyadını taşımak büyük sorumluluk

İlk hayali dünya çapında bir piyanist olmaktı... Yıllar geçti, çikolata fabrikası kurmayı düşlemeye başladı. Ve bugün... Ailesinin piyanisti, iş dünyasının önde gelen ismi. Aynı zamanda birçok sosyal sorumluluk projesinde aktif olarak yer alan, “İyi planlarsan her şeye zaman ayırabilirsin” diyen Demet Sabancı Çetindoğan’dan yüksek tempoya kısa bir mola vermesini rica ettim. Oturduk hayallerden dev projelere, Amerikan menülerine giren menemenden Sabancı soyadının ağırlığına her şeyi konuştuk. İşte o keyifli buluşmadan geri kalanlar...

16.04.2018

Adana kebapla mutfağımız dünyaya açılır mı?

Bir ay kadar önce tüm dünyadaki Wolfgang Puck restoranlarının genel koordinatörü Alex Resnik’le İstanbul Spago’da buluştuğumuzda bu yıl Oscar töreninden sonra düzenlenen partinin menüsünün Türk mutfağı konseptinde olacağı müjdesini vermişti.

9.03.2018

1083 rakımlı tepede çizilen asıl harita

TARİHİMİZE “1083 rakımlı Keltepe” olarak geçti... Sekiz aslanımızı kaybettik o tepede...

3.03.2018

Oscar menüsünde kebap

Ünlü aşçı Wolfgang Puck, bu yıl 4 Mart gecesi gerçekleşecek olan Oscar Ödül Töreni’nin yemek menüsüne üç Türk lezzetini ekledi. 90 yıllık Oscar tarihinde menüde ilk kez Türk yemeklerinin de yer aldığını belirten şef, sadece Oscar’a özel İstanbul’daki restoranı Spago’dan şef Cihan Kıpçak ve Yiğit Mirzaoğlu’nu Los Angeles’a getirdiğini söyledi.

1.03.2018

İtalyan restoranları egemenliği sona mı eriyor?

İstanbul’da Uzak Doğu mutfaklarından örnekler sunan restoranların sayısı her geçen gün artıyor. Yakında yabancı restoranlar arasında İtalyanlar birinciliği elinden kaçırırsa hiç şaşırmayalım!

26.01.2018

Bir fotoğrafla ortaya serilen gerçekler...

TİM’de başkanların fotoğraf çekilme kargaşasında unuttuğu Ebru Şapoğlu, iş dünyasında kadının yerini de yeniden gündeme getirdi. İş dünyası örgütlerinde kadının adı yok. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise fotoğrafı talihsiz buluyor ve “Benim şirketimin CEO’su kısa süre öncesine kadar kadındı. Pozitif ayrımcılığı her zaman savunurum. Şapoğlu’nu görmedim” diyor.

6.01.2018

Yemek dünyasının yeni incisi

Artık lezzet konusunda yol gösterici ciddi bir rehberimiz var! Hürriyet-Karaca işbirliğiyle hazırlanan ‘İncili Gastronomi Rehberi’ tıpkı Michelin gibi ülkemizin önde gelen damağı kuvvetli uzmanları ve gizli müfettişlerin titiz çalışmasıyla ortaya çıktı. Türkiye’nin yeme-içme konusundaki en kuvvetli rehberini tanıyalım...

4.11.2017

İncili gastronomi rehberi nasıl bir rehber yaptık?

İncili Gastronomi Rehberi projesi başladıktan sonra Hürriyet Cumartesi ekinde Savaş Özbey’le yaptığımız yola koyuluş öykümüzü, yapıyı nasıl kurduğumuzu anlattığım söyleşi dışında bir daha rehber hakkında konuşmadım, yazmadım.

3.11.2017

Oscar’ın şefi İstanbul’da

Oscar gecelerinde filmler kadar çok konuşulan Oscar menüsünü hazırlayan ünlü şef Wolfgang Puck ile St. Regis’deki Spago’da buluştuk.

1.11.2017

Gastronomi dünyası yaz rehavetine kapılmadı

İstanbul gastronomi dünyası yaz rehavetine kapılmadan hareketli günler yaşıyor. Son bir ay içinde birçok yeni yer açıldı ve açılmaya devam ediyor. Kimi mekanlar da şeflerini değiştirdi. Kapanan, başka yerlere taşınma planları yapan yerlerin sayısı da az değil.

18.08.2017

Ahtapot Hollywood’u sardı

Hollywood yıldızlarından kraliyet mensuplarına kişiye özel mücevherler yapan Sevan Bıçakçı’nın tasarımları 88. Oscar Ödülleri Töreni’nde kırmızı halıya çıktı. Whoopi Goldberg, Sevan Bıçakçı imzalı ahtapot bilezik-yüzükle tüm dikkatleri üzerine çekti.

2.03.2016

Ahtapot Hollywood’u sardı

Hollywood yıldızlarından kraliyet mensuplarına kişiye özel mücevherler yapan Sevan Bıçakçı’nın tasarımları 88. Oscar Ödülleri Töreni’nde kırmızı halıya çıktı. Whoopi Goldberg, Sevan Bıçakçı imzalı ahtapot bilezik-yüzükle tüm dikkatleri üzerine çekti.

1.03.2016

Şehir bunları konuşuyor

Rüzgar Çetin’in Hakkari’den aldığı ehliyetle yaptığı kazayı, Eda Taşpınar’ı, yazın Bodrum ve Çeşme’de neler olacağını, İstanbul’daki sürpriz Oscar menüsünü ve Soho House’u... İşte konuşulan o şeyler...

30.01.2016

Bir futbolcu (eski) eşi olarak Asena

The Astronaut Wives Club diye bir dizi var.

15.01.2016

2015’ten geriye kalan olaylar mekanlar ve insanlar

Popüler kültür, sosyal hayat, magazin ve pop müzikte 2015’ten geriye kalanları bir kez daha anımsamaya ne dersiniz? İşte bu yılın çok konuşulanları, sevilen-sevilmeyenleriyle popüler olayları, insanları ve mekanları...

26.12.2015

Sanat gecesi

Sanat fuarı Art International için St. Regis İstanbul’da önceki gece özel bir davet verildi. Murat Pilevneli’nin ev sahipliğini üstlendiği partiye sanat, iş ve cemiyet hayatının ünlü isimleri katıldı.

4.09.2015

Ak Parti’ye ‘SANATÇI’ gelin

İşadamı Selim Gazioğlu ile Birnur Gazioğlu’nun kızları Begüm Gazioğlu’nun sürpriz aşkı ortaya çıktı! Sanat direktörlüğü yapan Gazioğlu, Ak Parti Siirt Milletvekili M. Yılmaz Helvacıoğlu’nun oğlu Can Helvacıoğlu’yla flört ediyor.

8.04.2015

Wolfgang Puck ile İstanbul hatırası

İki Michelin yıldızlı dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck’ın sahibi olduğu Spago, Nişantaşı’nda hizmete giren St. Regis İstanbul’da açıldı.

27.03.2015

Mert Alaş’ın çok gizli İstanbul buluşmaları

Perihan Mağden ve Mert Alaş herkesten habersiz Scotch’ta neyi kutladı? Alaş, hangi ünlü şarkıcının evinde zeytinyağlı yedi? Dahası, hangi ünlü manken Alaş’ın İstanbul tatiline son anda ortak oldu ve mücevherciden çıkmadı?

27.03.2015

Benim şöhretlerim, benim kümelerim

Defilesini izlemek için moda haftasına gelen Hande Yener güvenlik tarafından bekletilince Hakan Akkaya köpürmüş:“Benim şöhretlerimi kimse kapıda bekletemez.”

22.03.2015

İlk Parti ile seçimlere giriyor

7 Haziran’da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi’ne katılacak siyasi partiler ve seçim takvimi, Resmi Gazete’de yayınlandı. İşadamı Eran Tapan da “İlk Parti” ile 31 parti arasında seçimlere girmeye hak kazandı.

13.03.2015

Wolfgang Puck ve bir şefin müthiş başarısının öyküsü

Wolfgang Puck ve Berkeley’deki Chez Panisse isimli restoranın sahibi Alice Waters, bundan neredeyse 30 yıl önce ‘modern Kaliforniya mutfağı’ hareketine öncülük eden iki önemli şef.

2.01.2010

Üzgünüm kontum ama rosto sarmısak çok güzel

İrlandalı yazar Bram Stoker’ın 1897 yılında yayınladığı ‘Dracula’ isimli roman bugünkü modern vampir efsanelerinin temel taşını oluşturur.

14.02.2009