MENÜ

Wolfgang Amadeus Mozart

Wolfgang Amadeus Mozart ile ilgili tüm haberleri, son dakika Wolfgang Amadeus Mozart haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Wolfgang Amadeus Mozart haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 332 Wolfgang Amadeus Mozart haberi bulunmuştur.

Wolfgang Amadeus Mozart Haberleri

Mozartın çocukluk portesi 4 Milyon Euroya satıldı

Mozart'ın çocukluk portesi 4 Milyon Euro'ya satıldı

Avusturyalı müzisyen Wolfgang Amadeus Mozart'ın çocukluk portesi Fransa'da yapılan açık artırmada 4 Milyon Euro'ya (25,4 milyon liraya) satıldı.

29.11.2019Keyif
Mozart’ın çocukluğu 25 milyon liraya satıldı

Mozart’ın çocukluğu 25 milyon liraya satıldı

Avusturyalı ünlü müzisyen Wolfgang Amadeus Mozart’ı 13 yaşındayken 1770’te İtalya’da verdiği konser sırasında gösteren portre, Fransa’daki açık artırmada 4 milyon Euro’ya (25.4 milyon lira) alıcı buldu.

29.11.2019Dünya
Tiyatronun Mozartı Okan Bayülgen

Tiyatro'nun Mozart'ı Okan Bayülgen

Okan Bayülgen, “Amadeus” oyununda efsanevi müzisyen Wolfgang Amadeus Mozart’ı canlandıracak.

29.11.2019Keyif
Mozartın çocukluk portesi 4 milyon euroya satıldı

Mozart'ın çocukluk portesi 4 milyon euroya satıldı!

Avusturyalı müzisyen Wolfgang Amadeus Mozart'ın çocukluk portesi Fransa'da yapılan açık artırmada 4 milyon euroya (25,4 milyon liraya) satıldı.

28.11.2019Dünya
Selçuk Yöntemin zamanda yolculuğu

Selçuk Yöntem'in zamanda yolculuğu

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment işbirliği ile ocak ayında prömiyerini gerçekleştirilecek olan “Amadeus” oyununun provaları tüm hızıyla devam ediyor.

26.11.2019Keyif
İdil Biret, BBDSO ile çalıyor

İdil Biret, BBDSO ile çalıyor

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), Devlet Sanatçısı İdil Biret'i ağırlayacak.

22.11.2019Keyif
Amadeus ve Mozart

Amadeus ve Mozart

ÇOLPAN İlhan&Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment işbirliğiyle sahneye konulan “Amadeus-Mozart” oyununun kadrosu belli oldu.

21.11.2019Keyif
Amadeusa Dev Kadro

Amadeus'a Dev Kadro!

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile ocak ayında prömiyerini gerçekleştirecek merakla beklenen 'Amadeus' oyununun oyuncu kadrosu belli oldu.

Amadeus tiyatro sahnesinde

Amadeus tiyatro sahnesinde

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu 'nun sahneleyeceği Wolfgang Amadeus Mozart ve Antonio Salieri'nin çatışmasını anlatan Amadeus oyununun kadrosu belli oldu. 

20.11.2019Keyif
İstanbulda film ve tiyatro şenliği

İstanbul'da film ve tiyatro şenliği

İKSV tarafından bu yıl "Hayat Ters Yüz" teması 13 Kasım'da başlayan "23. İstanbul Tiyatro Festivali", 1 Aralık'a kadar tiyatroseverlerle buluşacak.

19.11.2019Keyif
İstanbulda film ve tiyatro şenliği yaşanacak

İstanbul'da film ve tiyatro şenliği yaşanacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl "Hayat Ters Yüz" temasıyla düzenlenen ve 13 Kasım'da başlayan "23. İstanbul Tiyatro Festivali", 1 Aralık'a kadar devam edecek.

18.11.2019Keyif
Şef Gabor, solist Kocabeyler

Şef Gabor, solist Kocabeyler

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), dünyaca ünlü Macar şef Ferenc Gabor ile arp sanatçısı Merve Kocabeyler'i sahnesinde ağırlayacak.

16.11.2019Keyif
Avusturya’da ‘Boğaziçi’nden Mavi Tuna’ya’ konseri

Avusturya’da ‘Boğaziçi’nden Mavi Tuna’ya’ konseri

Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliğinde, Osmanlı ve Avusturya-Macaristan imparatorlukları arasındaki müzikal etkileşimleri anlatan ‘Boğaziçi’nden Mavi Tuna’ya Müzikal bir yolculuk’ konseri düzenlendi.

10.11.2019Avrupa
Klasik müziğin muzır yeteneği: Ray Chen

Klasik müziğin muzır yeteneği: Ray Chen

Saygınlığı Türkiye sınırlarını çoktan aşan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, yeni sezonu 17 Ekim’de daimi şefi Sascha Goetzel yönetiminde genç kemancı Ray Chen ile açıyor. Sosyal medya hesapları klasik müziğin otoritelerini ti’ye alan komik videolarla dolu Chen, keman repertuvarının en zor eserlerini kusursuz bir teknikle tüy gibi hafif ve yüzünde hep videolarındaki muzır çocuğun gülümsemesiyle çalıyor.

10.10.2019Kitap Sanat
Tavuklarına Mozart dinletiyor yumurta siparişlerine yetişemiyor

Tavuklarına "Mozart" dinletiyor yumurta siparişlerine yetişemiyor

Bursa'da Uludağ eteklerinde tavuk çiftliği kuran Özgür Adıyaman, gezen tavuklarına her gün Mozart başta olmak üzere klasik müzik dinletiyor. Doğal yumurta hedefiyle çiftliğini kuran ve okuduğu bir haberden sonra verimi artırmak amacıyla hayvanlarına her gün besteci Wolfgang Amadeus Mozart'ın eserlerini dinleten 22 yaşındaki gencin sattığı yumurtalar, kentte yoğun ilgi görüyor.

6.04.2019Haber
İDSO 29 Martta müzikseverlerle buluşacak

İDSO 29 Mart'ta müzikseverlerle buluşacak

 Anastasios Symeonidis yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 29 Mart'ta konser verecek.

27.03.2019Kitap Sanat
Bremende yardım konseri verdi

Bremen'de yardım konseri verdi

PİYANİST ve besteci Fazıl Say, Almanya’nın Bremen kentinde konser verdi.

20.02.2019Kitap Sanat
Fazıl Say, Bremende konser verdi

Fazıl Say, Bremen'de konser verdi

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Almanya’nın Bremen kentinde konser verdi.

19.02.2019Keyif
Alman Cumhurbaşkanı ile konser sohbeti

Alman Cumhurbaşkanı ile konser sohbeti

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Almanya’nın Bremen kentinde düzenlenen Federal Cumhurbaşkanlığı Konseri’nde sahneye çıktı.

19.02.2019Avrupa
Süper İyi Günler başladı

'Süper İyi Günler' başladı

18 Şubat Dünya Asperger Günü öncesi seyircisiyle buluşan Tiyatrokare’nin ‘Süper İyi Günler’ oyunu asperger sendromlu Christopher Boone’un hareketli ve eğlenceli dünyası seyircisiyle buluştu. Mark Haddon’un çok satan romanından uyarlanan oyun, üç boyutlu animasyonlar eşliğinde ve tamamı 80 metrekare dijital ekranlardan oluşan özel dekorlarıyla seyircisine yeni bir bakış açısı kazandırdı.

18.02.2019Kitap Sanat
Genç piyanist mezun olduğu okulda konser verecek

Genç piyanist mezun olduğu okulda konser verecek

St. Georg Avusturya Lisesi mezunu piyanist Mert Egeli, 15 Şubat Cuma günü lisesinde konser verecek.

13.02.2019Kitap Sanat
Viyana’da Şefika Kutluer konseri

Viyana’da Şefika Kutluer konseri

Avusturya’nın başkenti Viyana’da ‘sihirli flüt’ unvanlı dünyaca ünlü Türk flüt virtüözü Şefika Kutluer konser verdi. Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliği’ndeki konsere çok sayıda Türk ve Avusturyalı davetli katıldı.

31.01.2019Avrupa
Fazıl Say kimdir Fazıl Sayın biyografisi

Fazıl Say kimdir? Fazıl Say'ın biyografisi

Besteci ve piyanist Fazıl Say'ın kim olduğu ve kariyeri vatandaşların merak ettiği konu olarak dikkat çekiyor. Müzikolog ve yazar bir baba, eczacı bir annenin oğlu olan Fazıl Say, kariyeri boyunca çok sayıda önemli müzikal çalışmaya imza atmıştır. Peki, Fazıl Say kimdir? İşte, Fazıl Say'ın biyografisi...

25.01.2019Magazin
Gülsin Onay’dan Köln’de klasik müzik konseri

Gülsin Onay’dan Köln’de klasik müzik konseri

Devlet sanatçısı Gülsin Onay, Almanya’nın Köln kentinde klasik müzik konseri verdi.

25.01.2019Avrupa
Fazıl Say kimdir nereli Avrupa Birliği Kültür Elçisi seçilmişti

Fazıl Say kimdir nereli? Avrupa Birliği Kültür Elçisi seçilmişti

Fazıl Say, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılım gösterdiği konserin ardından gündemdeki isim oldu. Henüz 4 yaşındayken müzik eğitimi almaya başlayan Fazıl Say, birçok organizasyonda ödül almıştır. Peki, Fazıl Say kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

20.01.2019Gündem
Don Giovanni  yeniden sahnede

Don Giovanni yeniden sahnede

İzmir Devlet Opera ve Balesi, geçen sezon prömiyeri yapılan Wolfgang Amadeus Mozart'ın iki perdelik Don Giovanni Operası'nı 31 Ocak'tan itibaren sahneleyecek.

18.01.2019Keyif
Fazıl Say kimdir 4 yaşında müziğe ilk adımını attı

Fazıl Say kimdir? 4 yaşında müziğe ilk adımını attı

Fazıl Say, 14 Ocak 1970 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Müzikolog ve yazar bir baba, eczacı bir annenin oğlu olan Fazıl Say, bebeklik döneminde dudak damak yarığı nedeniyle ameliyat yaşamış ve ardından doktoru tarafından melodika çalmaya yönlendirilmiştir. Müzik ile ilişkisi burada başlayan Fazıl Say, henüz dört yaşındayken Ankara Devlet Konservatuvarında Üstün Yetenekli Çocuklar statüsünde eğitim almıştır.

18.01.2019Gündem
Fazıl Say kimdir Fazıl Sayın biyografisi

Fazıl Say kimdir? Fazıl Say'ın biyografisi

Piyanist ve besteci Fazıl Say'ın kim olduğu merak konusu oldu. Kariyeri boyunca sayısız müzikal çalışma ve konsere imza atan dünyaca ünlü piyanistin kim olduğunu, özel yaşamını ve kariyerini merak eden vatandaşlar, Fazıl Say hakkında bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Fazıl Say kimdir? İşte, Fazıl Say'ın biyografisi...

21.11.2018Magazin
Çocuklar için erken müzik eğitimi

Çocuklar için erken müzik eğitimi

Müzik tarihine şöyle bir göz attığımızda yetenekleriyle hayranlık uyandıran ve parıldayan ‘minik dâhilere’ rastlarız. Bu isimler arasında en ünlüsü hiç şüphesiz Wolfgang Amadeus Mozart’tır. Çok küçük yaşlarda kendisi gibi yetenekli bir müzisyen olan ablası Maria Anna ile neredeyse Avrupa’nın bütün önemli müzik merkezlerinde konserler verir. Bu küçük dâhi 10 yaşına geldiğinde senfoni, konçerto ve opera türünde besteler yapmaya başlamıştı bile.

12.11.2018Eğitim
Türk Marşı’nın bestecisi kimdir

Türk Marşı’nın bestecisi kimdir?

Türk Marşı, bilgi yarışmaları ve çeşitli sınavlara konu olmaya devam ediyor. Türk rap sanatçısı Ceza, Türk Marşı sonatının üçüncü bölümüne 2012 yılında Türkçe söz yazmış ve bir klip çekmişti. Peki, Türk Marşı’nın bestecisi kimdir?

4.11.2018Gündem
Hakan Aysev kimdir

Hakan Aysev kimdir?

Gerçekleştirdiği evliliklerle sık sık magazin sayfalarına konu olan opera sanatçısı Hakan Aysev, bir kez daha nikah masasına oturdu. Altıncı evliliğini Evren Aysev ile gerçekleştiren Hakan Aysev’in hayatına ilişkin bilgiler merak konusu oldu. Peki, Hakan Aysev kimdir?

15.10.2018Magazin
Rihanna ve Messi, İstanbul’da görüntülendi

Rihanna ve Messi, İstanbul’da görüntülendi

Yabancı veya yerli dünya yıldızlarına rast gelince onlarla fotoğraf çektirmenin, onları görmenin heyecanını yaşıyoruz öyle değil mi? Merkezi Londra’da yer alan, 250 yıllık tarihe sahip, dünyaca ünlü Madame Tussauds İstanbul, ziyaretçilerini dünya yıldızlarıyla buluşturuyor. İndirimli biletlere ise yakala.co’dan ulaşılabiliyor.

8.03.2018Keyif
“Tuhaf” ve sıra dışı insanlar hakkında en iyi 10 film

“Tuhaf” ve sıra dışı insanlar hakkında en iyi 10 film

68. sayımızın SineList sayfası şahane bir listeyle karşınıza çıkıyor.

31.10.2017Kampüs
En güzel müzik filmleri Bodrum’da

En güzel müzik filmleri Bodrum’da

13’üncü yılında kapsamını genişleten Bodrum Müzik Festivali, bu yıl Başka Sinema işbirliğiyle Miles Davis, Dalida, Mozart gibi efsanevi müzisyenlerin hayatını anlatan film ve belgesel seçkilerini izleyiciyl buluşturacak.

3.07.2017Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Alanis Morissette’den Müzikal, Yeni Şarkı, Yeni Albüm Müjdesi!

Önümüzdeki sene Alanis Morissette’nin ‘Jagged Little Pill’ albümünün 25. senesi olacak. Yani Alanis Morissette’nin hayranlarıyla tanışmasının da 25. yılı oluyor. Söz konusu albümün aynı isimli Broadway müzikali bu hafta Newyork’ta vizyona girdi. 2020 hedeflerimden biri de bu müzikali izlemek olacak.

11.12.2019

Oscar adayı filmde İdil Biret çalıyor

İYİ solistlerimizin icraları yalnız dinleyicilere longplay ya da CD formatında ulaşmıyor.

24.03.2018

El Hamra’da, “Amadeus ne isterdi ?” Sorusu…

Ben bir sanat eleştirmeni değilim ! Hele bir opera temsilini kritik edecek teknik altyapıya, hiç sahip değilim. O zaman diyeceksiniz ki, “bırak da işten anlayanlar yazsın…”

25.02.2018