MENÜ

Washington Post

Washington Post ile ilgili tüm haberleri, son dakika Washington Post haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Washington Post haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.478 Washington Post haberi bulunmuştur.

Washington Post Haberleri

Kaşıkçı cinayetinde infaz timinin yeni görüntüleri

Kaşıkçı cinayetinde infaz timinin yeni görüntüleri

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın infazı için Suudi Arabistan'dan gelen 15 kişilik özel ekibin yurda ve İstanbul Başkonsolosluğu ile konuta giriş çıkışına dair yeni fotoğraflara ulaştı.

19.12.2018Gündem
Son dakika: 15 kişilik infaz timinin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Son dakika: 15 kişilik infaz timinin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Anadolu Ajansı, Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın infazı için Suudi Arabistan'dan gelen 15 kişilik özel ekibin yurda ve İstanbul Başkonsolosluğu ile konuta giriş çıkışına dair yeni fotoğraflara ulaştı. Soruşturma kapsamında 80 noktada bulunan 147 güvenlik kamerasından elde edilen 3 bin 500 saatlik görüntü, özel ekip tarafından incelendi.

19.12.2018Gündem
Rusyanın ABD seçimlerine müdahalesi iddiası

Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesi iddiası

Facebook ve Twitter'ın yanı sıra internet platformları YouTube, Tumblr, Pinterest, Instagram ve Google+'ın, Rusya'nın ABD'de 2016'daki başkanlık seçimlerine müdahalesinden etkilendiği ileri sürüldü.

17.12.2018Dünya
ABD basınından 15 km iddiası

ABD basınından 15 km iddiası

ABD basını, terör örgütü YPG’nin kontrolü altındaki Fırat’ın doğusuna yönelik olası bir Türk harekâtını mercek altına aldı.

16.12.2018Dünya
7 yaşındaki göçmen gözaltında öldü

7 yaşındaki göçmen gözaltında öldü

Orta Amerika ülkelerinden gelen göçmen kervanının içinde yer alan 7 yaşındaki bir kız çocuğunun, Meksika-ABD sınırında ABD polisi tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

15.12.2018Dünya
ABD-Meksika sınırında göçmen kız çocuğu öldü

ABD-Meksika sınırında göçmen kız çocuğu öldü

Geçtiğimiz hafta babasıyla ABD tarafına yaşa dışı geçiş yapan 7 yaşındaki kız çocuğunun ölüm sebebinin aşırı sıvı kaybının yol açtığı ani kalp durması olduğu belirtildi.

14.12.2018Dünya
Bu kez otel müşterileri siber suçluların hedefinde

Bu kez otel müşterileri siber suçluların hedefinde

Marriott Otelleri’nin de dahil olduğu Starwood Otelller Zincirinde kısa süre önce 500 milyon kişiye ait veri sızıntısı meydana geldiği ortaya çıktı. Konaklama sektöründeki en büyük veri sızıntısı olarak değerlendirilen bu olay nedeniyle pek çok kişisel bilginin sızdığı belirlendi. Konuyu değerlendiren bilgi güvenliği kuruluşu ESET’ten Güvenlik Araştırmacısı Lysa Myers, endişeli gezginlerin hemen alabileceği 4 güvenlik önerisinde bulundu.

13.12.2018Teknoloji
Trump yönetimi, Kaşıkçıyı savunmayacak

"Trump yönetimi, Kaşıkçı'yı savunmayacak"

Washington Post gazetesi, ABD'de Donald Trump yönetiminin gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti konusunda adaletin sağlanması için bir adım atmasının muhtemel olmadığını ifade ederek, en azından Suudi Arabistan'daki tutuklu gazeteciler için harekete geçilmesi çağrısı yaptı.

13.12.2018Dünya
ABD, Suudi koalisyonuna verdiği desteği tahsil edecek

ABD, Suudi koalisyonuna verdiği desteği tahsil edecek

Pentagon'un Yemen'deki operasyona verdiği desteğin maliyetini Suudi Arabistan ve BAE'den tahsil edileceğine ilişkin belgeye Anadolu Ajansı ulaştı.

12.12.2018Dünya
Cemal Kaşıkçının son sözlerinin gücü ve trajedisi

'Cemal Kaşıkçı'nın son sözlerinin gücü ve trajedisi'

Washington Post Uluslararası Görüş Sayfası Editörü Attiah, Cemal Kaşıkçı hakkında, "Nefes alamıyorum: Cemal Kaşıkçı'nın son sözlerinin gücü ve trajedisi" başlıklı bir makale kaleme aldı.

12.12.2018Dünya
Trumpa kötü haber... O ilişkiye mercek: Soruşturun

Trump'a kötü haber... O ilişkiye mercek: Soruşturun!

ABD'de Demokratların, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman arasındaki ilişkiyi soruşturması gerektiği bildirildi. Öte yandan Selman'ın Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutulması ve saldırgan politikalarına son vermesi çağrısında bulunan bir karar için Senato oylaması istenilecek.

11.12.2018Dünya
CNN son anlarını aktardı

CNN son anlarını aktardı

AMERİKAN CNN televizyonunun haberine göre, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmeden önceki son sözleri “Nefes alamıyorum” oldu.

11.12.2018Dünya
“Kaşıkçı cinayeti, Veliaht Prensin ülkeyi nasıl yönettiği konusunda bizi uyandırdı”

“Kaşıkçı cinayeti, Veliaht Prens'in ülkeyi nasıl yönettiği konusunda bizi uyandırdı”

Washington Post gazetesi, Suudi Arabistan’da kadın aktivistlerin hapsedilerek işkenceye maruz kaldığını ve çoğu Batı medyasının bu konuya ilgi göstermediğini savundu.

11.12.2018Dünya
Geleceğin gazetecilerini yetiştirmek için imzalar atıldı

Geleceğin gazetecilerini yetiştirmek için imzalar atıldı

DEMİRÖREN Haber Ajansı (DHA) ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin (BAU) iş birliğiyle, geleceğin gazetecilerini yetiştirmek amacıyla kurulan ’International News Academy’ (INA) eğitim programının ikincisi başlıyor. Akademinin protokolünü Demirören Medya Grubu Başkanı Mehmet Soysal ile Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın imzaladı.

10.12.2018Gündem
Görev MOSSADa verildi: Suudi Arabistan ile...

Görev MOSSAD'a verildi: Suudi Arabistan ile...

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun gelecek yıl yapılacak genel seçim öncesinde Körfez ülkelerinden Suudi Arabistan'la ilişkileri düzeltmeye çalıştığı ifade edildi. Öte yandan Netanyahu, İsrail ordusunun ülkenin kuzeyinde İran ve Hizbullah’a karşı operasyon başlattığı bir sırada Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde Filistinlilerle herhangi bir savaşın çıkmasını istemediğini açıkladı.

9.12.2018Dünya
‘Suudi elçiyi dışlayın’

‘Suudi elçiyi dışlayın’

İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda Suudi infaz ekibi tarafından öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın köşe yazarı olduğu Washington Post gazetesi, S. Arabistan’ın Washington Büyükelçisi Halid bin Selman’ın toplumdan dışlanması gerektiği çağrısında bulundu.

9.12.2018Dünya
Halid bin Selman toplumdan dışlanmalı

'Halid bin Selman toplumdan dışlanmalı'

Washington Post, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın kardeşi olan ve Washington Büyükelçiliği görevini yürüten Halid bin Selman'ın toplumdan dışlanması çağrısında bulundu.

8.12.2018Dünya
ABDli senatörlerin Kaşıkçı tepkisi sürüyor

ABD'li senatörlerin Kaşıkçı tepkisi sürüyor

ABD'li senatörlerden, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın sorumlu olduğuna yönelik açıklamalar gelmeye devam ediyor.

7.12.2018Dünya
Suud destekli lobiciler Trumpın otelinde 500 oda tuttu

'Suud destekli lobiciler Trump'ın otelinde 500 oda tuttu'

Washington Post gazetesi, Suudi Arabistan adına faaliyetler yürüten lobicilerin 2016'daki başkanlık seçimlerinden sonra ABD Başkanı Trump'ın Washington'daki otelinde üç ay boyunca yaklaşık 500 odaya ücret ödediğini yazdı.

6.12.2018Dünya

Eski danışman ve istihbaratçıya yakalama kararı

WASHINGTON Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesine ilişkin soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, elde edilen yeni deliller doğrultusunda, eski Suudi İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed el Asiri ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın eski danışmanı Suud el Kahtani hakkında ‘tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

6.12.2018Gündem
Asitli cinayeti belgesel yapacak

Asitli cinayeti belgesel yapacak

Suudi Arabistan’dan gelen ve Veliaht Prens Selman’ın adamlarından oluşan bir ekip tarafından öldürülen, cesedine hâlâ ulaşılamadığı için asitle yok edildiği öne sürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti belgesel oluyor. Belgeselin altına imza atacak olan kişi ise ABD’li aktör Sean Penn. Ünlü aktör, Kaşıkçı’nın ortadan kaldırıldığı Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun önüne giderek görüntü aldı.

6.12.2018Gündem
Suç ortağı Prens Muhammedden hesap sorulmalı

'Suç ortağı Prens Muhammed'den hesap sorulmalı'

ABD'de Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörlerden oluşan bir grup, 2 Ekim'de İstanbul'da öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı sorumlu tutan bir karar tasarısı sundu.

6.12.2018Dünya
SON DAKİKA... Başsavcılıktan 2 Suudi için flaş talep

SON DAKİKA... Başsavcılık'tan 2 Suudi için flaş talep

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, eski Suudi İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed el-Asiri ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın eski danışmanı Suud el-Kahtani hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

5.12.2018Gündem
Suudi Arabistanda bir korku kültürü musallat olmuş durumda

'Suudi Arabistan'da bir korku kültürü musallat olmuş durumda'

Georgetown Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Suudi Arabistan vatandaşı Alaoudh, Washington Post gazetesi için "Suudi Arabistan'ın Cemal Kaşıkçı cinayeti soruşturması tam bir saçmalık" başlıklı bir makale kaleme aldı.

5.12.2018Dünya
11 Eylülün en önemli şüphelilerinden Zammar konuştu

11 Eylül'ün en önemli şüphelilerinden Zammar konuştu

11 Eylül saldırılarının şüphelilerinden Muhammed Haydar Zammar, Washington Post'a verdiği röportajda, el-Kaide kamplarından DEAŞ'ın savaş sahalarına ve oradan da Suriye'nin ücra köşesindeki bir hapishane hücresine uzanan hikayesini anlattı.

4.12.2018Dünya
ABD Kongresi Suudi Prens Muhammede karşı harekete geçmeli

'ABD Kongresi Suudi Prens Muhammed'e karşı harekete geçmeli'

Washington Post Yayın Kurulu, "Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yaptırım uygulanmaz ve kontrol altına alınmazsa bu prens, ABD'nin Ortadoğu'daki çıkarlarına zarar vermeye devam edecek. Bu nedenle de Kongre harekete geçmeli." çağrısında bulundu.

4.12.2018Dünya
CIA Direktörü senatörleri Kaşıkçı konusunda bilgilendirecek

CIA Direktörü senatörleri Kaşıkçı konusunda bilgilendirecek

CIA Direktörü Gina Haspel'in Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında salı günü ABD Senatosunu bilgilendireceği belirtildi.

4.12.2018Dünya
G-20’de üç Kaşıkçı sorusu

G-20’de üç Kaşıkçı sorusu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Arjantin’deki G-20 zirvesinde dünya liderlerini gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti konusunda bilgilendirerek, faillerin Türkiye’ye iadesi için uluslararası toplumun aktif çaba göstermesini istedi.

3.12.2018Gündem
Cosmosun sunucusu astrofizikçi Neil deGrasse Tysona cinsel taciz suçlaması

Cosmos'un sunucusu astrofizikçi Neil deGrasse Tyson'a cinsel taciz suçlaması

ABD'nin ünlü bilimle ilgili belgesel dizisi Cosmos'un sunucusu astrofizikçi Neil deGrasse Tyson'a yöneltilen cinsel taciz iddialarının ortaya çıkmasının ardından bilimadamı hakkında belgeselin yapımcıları tarafından soruşturma başlatıldı.

3.12.2018Teknoloji
Bilmiyoruz demeleri inandırıcı değil

"Bilmiyoruz demeleri inandırıcı değil"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak “Kaşıkçı’nın cesedi nerededir? Bunu bir defa sizin 20 kişilik ekibiniz biliyor. Burada hiç sağa sola kıvırmayın. Yerel işbirlikçi ile çalıştık diyorsanız, açıklayacaksınız. Bunu da biliyorsunuz. Bilmiyoruz demeleri inandırıcı değil” dedi. Arjantin’den Paraguay’a geçerken gezisine eşlik eden gazetecilere açıklamalarda bulunan Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

2.12.2018Gündem
Kaşıkçının WhatsApp yazışmaları, öldürülmesinde rol oynamış olabilir

"Kaşıkçı'nın WhatsApp yazışmaları, öldürülmesinde rol oynamış olabilir"

Amerikan yayın kuruluşu CNN International, Cemal Kaşıkçı'nın Kanada'nın Montreal kentinde yaşayan Suudi aktivist Ömer Abdülaziz'e WhatsApp'tan gönderdiği mesajlarda, Suudi Arabistan'ı ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı (MBS) sertçe eleştirdiği ve gazetecinin öldürülmesi için bu mesajlaşmaların da bir faktör olabileceğini ortaya çıkardı. Ağustos ayında aralarındaki konuşmaların takip edildiğinden şüphelendiğini ve 2 ay sonra Kaşıkçı'nın öldürüldüğünü kaydeden Abdülaziz, "Telefonumun hacklenmesi, Cemal'e olanlar konusunda önemli bir rol oynadı. Gerçekten çok üzgünüm. Bu suçluluk, beni öldürüyor." diye konuştu.

2.12.2018Dünya
Cosmosun sunucusu astrofizikçi Neil deGrasse Tysona cinsel taciz suçlaması

Cosmos'un sunucusu astrofizikçi Neil deGrasse Tyson'a cinsel taciz suçlaması

ABD'nin ünlü bilimle ilgili belgesel dizisi Cosmos'un sunucusu astrofizikçi Neil deGrasse Tyson'a yöneltilen cinsel taciz iddialarının ortaya çıkmasının ardından bilimadamı hakkında belgeselin yapımcıları tarafından soruşturma başlatıldı.

2.12.2018Dünya
Son dakika... Trump, Putinle yapacağı görüşmeyi iptal etti

Son dakika... Trump, Putin'le yapacağı görüşmeyi iptal etti

ABD Başkanı Donald Trump, Ukrayna krizi nedeniyle G-20 zirvesinde Rus lider Putin'le yapacağı görüşmeyi iptal etti. Trump'ın bu kararının ardından Rusya'dan da yanıt geldi. 'İptal' kararını sosyal medyadan öğrendiklerini söyleyen Kremlin Sözcüsü, "Gerçekten görüşme iptal edildiyse Putin'in diğer görüşmeleri için ekstra zamanı olacak." dedi.

29.11.2018Dünya
Trump’la da aynı gündem

Trump’la da aynı gündem

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, dün Rusya lideri Putin ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko ile görüşmesinin ardından ABD Başkanı Trump’la da konuştu.

29.11.2018Dünya
Washington Post gazetesi iddia etti: Cinayete aile içi kavga yol açtı

Washington Post gazetesi iddia etti: Cinayete aile içi kavga yol açtı

Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle zan altında olan Suudi Veliaht Prens, dün Tunus’tan G-20 zirvesinin yapılacağı Arjantin’e geçerken olayla ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Washington Post yazarı David Ignatius, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda 2 Ekim’de öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Kraliyet ailesindeki iktidar mücadelesine kurban gittiğini iddia etti.

29.11.2018Dünya
Trump yönetiminin Kaşıkçı tutumu kendi parti senatörleri tarafından eleştiriliyor

Trump yönetiminin Kaşıkçı tutumu kendi parti senatörleri tarafından eleştiriliyor

ABD Washington Post gazetesi, Trump yönetiminin Cemal Kaşıkçı cinayetini örtme çabalarının kendi partisindeki Cumhuriyetçi senatörleri bile rahatsız ettiğini yazdı.

29.11.2018Dünya
Trump: Putin ile görüşmeyi iptal edebilirim

Trump: Putin ile görüşmeyi iptal edebilirim

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya ve Ukrayna arasındaki deniz çatışması nedeniyle, Rusya lideri Vladimir Putin ile yapılması planlanan görüşmeyi iptal edebileceğini söyledi.

28.11.2018Dünya
Trumpın damadı hakkında flaş iddia

Trump'ın damadı hakkında flaş iddia

ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner'ın, ABD'nin Suudi Arabistan'a silah satışı rakamlarının şişirilmesini istediği iddia edildi.

26.11.2018Dünya
Lüks villadaki arama ile ilgili flaş gelişme Sebebi ortaya çıktı...

Lüks villadaki arama ile ilgili flaş gelişme! Sebebi ortaya çıktı...

Cemal Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin olarak Yalova’da aranan villaların sahibiyle infaz timinden bir kişi arasında geçen telefon görüşmesi üzerine arama çalışmaları başlatıldı.

26.11.2018Gündem
Trumptan ABDye geçmek isteyen göçmen konvoyuna tehdit

Trump'tan ABD'ye geçmek isteyen göçmen konvoyuna tehdit

ABD Başkanı Trump, Orta Amerika'dan ABD'ye ulaşmak için yola çıkan göçmenlerin, mahkeme onayı olmadan hiçbir şekilde ülkeye alınmayacağını açıkladı.

25.11.2018Dünya
NASA uzaya turist taşımaya başlıyor

NASA uzaya turist taşımaya başlıyor!

Washington Post'un belirttiğine göre NASA, Rusya'nın geçmişte uzay turistlerini kabul etmesine benzer bir şekilde, Uluslararası Uzay İstasyonu'na astronot götüren araçlarında özel turistlere koltuk teklif etme olasılığını düşünüyor. Bu şimdilik sadece bir fikir ve NASA'nın danışma kurulundan onay almak zorunda kalacak. Ancak şimdiden bir danışmanlık alt komitesinin desteğine sahip.

24.11.2018Teknoloji
Kaşıkçının kızları babalarını anlattı

Kaşıkçı'nın kızları babalarını anlattı

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kızları Noha ve Razan Cemal Kaşıkçı, Washington Post gazetesi için kaleme aldıkları makalede babalarını anlattı.

24.11.2018Dünya
Trumpa çok ağır sözler: Övgüye boğ, bir tomar para göster...

Trump'a çok ağır sözler: Övgüye boğ, bir tomar para göster...

Washington Post gazetesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın vahşice öldürülmesine tepkisizliğinin “dünyanın dört bir yanındaki otokratlara tatil hediyesi” olduğu görüşüne yer veren bir yazı yayımladı.

23.11.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Türkiye ile ABD geri dönülmez bir noktaya doğru gidiyor...

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan 12 Aralık’ta Fırat’ın doğusuna dönük harekâtın “birkaç gün içinde başlayacağını” açıkladı, önceki gün de “her an başlayabileceğini” söyledi.

19.12.2018

Sean Penn’in yanındaki bu iki kişi ne anlatıyor

KAŞIKÇI cinayetini belgesel yapmak üzere İstanbul’a gelen Sean Penn’den dün gazetelere iki kare fotoğraf yansıdı.

7.12.2018

'Kaplan' biriminin ilk gizli kaçırma girişimi

25 Ağustos 2016 günü Çin’in Beijing Havaalanı’nda, son yılların en ilginç siyasi olaylarından biri yaşandı. O gün özel bir jet Beijing Havaalanı’na indi. Uçak özel uçuşlara ait yere park edildi. Uçağın VIP koltuğunda oturan kişi, pencereden baktığında hemen yandaki bir başka özel jet dikkatini çekti.

2.12.2018

Her şeye Rağmen…

Muhtemelen Türkiye’de hatta dünyada birçok kişi Cemal Kaşıkçı ismini hiç duymamıştı.

23.11.2018