MENÜ

Washington

Washington ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Washington haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 50.683 Washington haberi bulunmuştur.

Washington, Amerika Birleşik Devletleri'nin eyaletlerinden birisidir. Eyalet, Amerika Birleşik Devletleri'nin Büyük Okyanus kıyısındaki eyaletlerinin en kuzeyde olanıdır. Eyalet, Seattle, Spokane gibi ABD'nin sayılı büyük şehirlerini barındırır. Eyaletin kuzey sınırları Kanada'ya komşudur. Eyaletin genelinde sanayi gelişmiştir. En önemli sanayi kolu ise ormancılıktır. Bölgedeki dağlık alanlarda iğne yapraklı ormanlar hakimdir. Ancak nehirlerdeki vadilere inildikçe bitki örtüsünde küçük değişiklikler görülür. Seattle şehrinin Büyük Okyanus'ta liman oluşturduğu bölge, dünyanın en güvenilir limanlarından biridir.

Washington Haberleri

“Amerikalı turist Türkiye’ye yöneldi, bu yıl rekor bekliyoruz”

“Amerikalı turist Türkiye’ye yöneldi, bu yıl rekor bekliyoruz”

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu, Türkiye’yi ziyaret eden Amerikalı turist sayısında bu yıl çok ciddi artış beklediklerini söyledi

24.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Trump: Af yetkilerim sınırsız

Trump: Af yetkilerim sınırsız

Hakkında aile üyelerini, danışmanlarını ve hatta kendisini affedeceği söylentileri çıkan ABD Başkanı Donald Trump, insanları affetme konusunda sınırsız yetkisi olduğunu vurgulayan bir tweet attı.

23.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Walla büyük servet

Wall'a büyük servet!

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Washington Wizards'ta forma giyen ABD'li oyuncu John Wall, takımıyla 170 milyon dolar karşılığında 4 yıllık sözleşme yeniledi.

22.7.2017BasketbolHürriyet Yazarı
ABDden Bağdadi öldü mü sorusuna en net cevap

ABD'den 'Bağdadi öldü mü' sorusuna en net cevap!

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, DEAŞ terör örgütü elebaşı Ebubekir El Bağdadi'nin yaşadığını ve örgüt içinde rolünü devam ettirdiğini söyledi.

21.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABDde gizli görüşme iddiası: BAE ve İsrail...

ABD'de gizli görüşme iddiası: BAE ve İsrail...

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayid Al Nahyan ile 2012 yılında ABD'de "gizlice" görüştüğü iddia edildi.

21.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Müziğin duayenleri Bergamada buluşuyor

Müziğin duayenleri Bergama'da buluşuyor

Müziğin duayenleri Bergama'da buluşuyor

21.7.2017BergamaHürriyet Yazarı
Bu tünelle 360 kilometre yarım saat sürecek

Bu tünelle 360 kilometre yarım saat sürecek

Ünlü girişimci Elon Musk'ın, elektromanyetik mıknatıslar ve sürtünmeyi en aza indiren kompresör fanlarla mümkün olan en az enerjiyle yüksek hızlı ulaşım sağlamayı amaçlayan projesi "hyperloop" için ilk onay geldi.

21.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı

Facebook’tan gruplar için önemli bir özellik getiriyor

Facebook'un yakkında kullanıma sunulacak özelliği markalar ve medya kuruluşları için sevindirici bir haber niteliği taşıyor. Facebook Ürün Sorumlusu Linda Xiong’a göre yeni özellikle birlikte markalar, yöneticilerin kişisel hesapları aracılığı ile grup oluşturmalarına ihtiyaç duymadan kendi sayfalarını oluşturabilecek.

21.7.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
Eğit-Donata SDGsiz son

Eğit-Donat'a SDG'siz son

Amerikan Washington Post’a göre ABD Başkanı Donald Trump, gizli yürütülen Suriyeli ılımlı muhaliflere dönük eğit-donat programını sonlandırma kararı aldı. Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) yardım ise bu karardan etkilenmeyecek.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABD uçaklarda dizüstü bilgisayar yasağını kaldırdı

ABD uçaklarda dizüstü bilgisayar yasağını kaldırdı

Washington'ın bazı ülkelerden ABD'ye giden uçaklarda uygulanan elektronik alet yasağı sona erdi.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
BAE, Kuzey Koreden silah aldı iddası

'BAE, Kuzey Kore'den silah aldı' iddası

ABD Dışişleri Bakanlığına ait olduğu öne sürülen bazı belgelerde, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Kuzey Kore ile 100 milyon dolarlık silah ticareti yaptığı iddia edildi. Merkezi ABD'nin başkenti Washington'da bulunan Körfez İşleri Enstitüsünün 18 Haziran'da yayımladığı raporda, ABD Dışişleri Bakanlığına ait olduğu iddia edilen bazı gizli belgelere yer verildi.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
İrandan ABDye tehdit gibi uyarı

İran'dan ABD'ye tehdit gibi uyarı

İran Devrim Muhafızları gücünün komutanı Muhammed Ali Caferi, ABD'nin Orta Doğu'daki askeri üstlerini İran'dan 1000 kilometre uzağa taşıması uyarısı yaptı. Caferi, yanlış hesapların bedelinin ağır olacağını ifade etti. ABD savunma bakanlığı sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine-Galloway ise, "Bu sözler üzerine kendi konumumuzu değiştirmek gibi bir niyetimiz yok" dedi.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trump CIAin Suriyeli muhaliflere yönelik programını bitiriyor

Trump CIA'in Suriyeli muhaliflere yönelik programını bitiriyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) tarafından gizli yürütülen ve Suriye'de Beşşar Esad rejimine karşı savaşan ılımlı muhaliflere eğitim ve silah temin eden programı bitireceği iddia edildi.

19.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Fenerbahçeye ABDli pivot

Fenerbahçe'ye ABD'li pivot

Fenerbahçe'ye ABD'li pivot

19.7.2017İstanbulHürriyet Yazarı
Dünya devinde yeni skandal Dava açıldı

Dünya devinde yeni skandal! Dava açıldı

Özel otomobil sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber'e, engelli vatandaşlara uygun hizmet sunmadığı iddiasıyla New York'ta dava açıldı.

19.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
37 yaşında Brookings Konseyi’nde

37 yaşında Brookings Konseyi’nde

ULUSLARARASI finans piyasalarının tanınmış ismi, yatırım bankacısı ve fon yöneticisi Ozan Özkural, dünyanın önde gelen düşünce kuruluşları arasında yer alan Brookings Enstitüsü Dış Politika Liderlik Konseyi’ne kabul edildi.

18.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Trumpa kırmızı halı sermeyiz

"Trump'a kırmızı halı sermeyiz"

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, ABD Başkanı Donal Trump'ın İngiltere ziyaretini sert bir dille eleştirerek Trumpı kırmızı halı sererek karşılamayacaklarını söyledi. Trump, yüz binlerce kişinin ziyarete karşı çıkarak düzenlediği imza kampanyalarının ardından İngiltere ziyaretini belirsiz bir tarihe ertelemişti.

18.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Ozan Özkural Brookings Enstitüsüne kabul edildi

Ozan Özkural Brookings Enstitüsü'ne kabul edildi

Yatırım Bankacısı ve fon yöneticisi Ozan Özkural, dünyanın önde gelen düşünce kuruluşları arasında yer alan Brookings Enstitüsü Dış Politika Liderlik Konseyi’ne kabul edildi. Özkural, Konseye 45 yaş altında kabul edilen ilk üye oldu.

18.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Katardan tansiyonu yükseltecek açıklama

Katar'dan tansiyonu yükseltecek açıklama!

Katar yönetiminin, ambargo uygulayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır aleyhinde uluslararası mahkemelerde dava açacağı ve bu nedenle oluşan zararın tazmin edilmesini talep edeceği bildirildi. Katar Savunma Bakanı El-Attiye, talep listesinde yer alan 'Türk üssü kapatılsın' maddesiyle ilgili olarak, "Çok uzun zamandan beri herkes tarafından bilinen bir üssü gelip de bizden kapatmamızı isteyemezler. Bu sadece iki egemen devlet arasındaki ilişkileri ilgilendirir" diye konuştu

18.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Rusyada 7,8 büyüklüğünde deprem

Rusya'da 7,8 büyüklüğünde deprem

Rusya'nın kuzeydoğusundaki Kamçatka Yarımadası açıklarında 7,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin bölgede 200 kilometrelik bir mesafeyi etkilediği açıklandı.

18.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABD basını: BAE Katar’ı hack’ledi

ABD basını: BAE Katar’ı hack’ledi

AMERİKAN Washington Post gazetesinde yer alan ve adı açıklanmayan ABD’li istihbarat yetkililerine dayandırılan habere göre, Katar krizine neden olan sürecin arkasında BAE yer alıyor.

17.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
20’inci yılını yeni bölüm ve programlarıyla kutluyor

20’inci yılını yeni bölüm ve programlarıyla kutluyor

İlk kurulan vakıf üniversitelerimizden olan Doğuş Üniversitesi; İstanbul’un Anadolu yakasında eğitim öğretim hizmeti sunuyor. Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Doğuş, 20’inci yılını yeni bölüm ve programlarıyla kutluyor.

17.7.2017AdvertorialHürriyet Yazarı
Seda Akgül Ne Seninle Ne Sensiz ile geri döndü… Seda Akgül kimdir, kaç yaşında

Seda Akgül Ne Seninle Ne Sensiz ile geri döndü… Seda Akgül kimdir, kaç yaşında?

Seda Akgül, yepyeni bir projeyle geri döndü. Haber sunuculuğuyla başladığı kariyerine gündüz kuşağı yapımlarıyla devam eden Seda Akgül, Ne Seninle Ne Sensiz’i moderatörlerinden biri oldu. Ünlü sunucuya Dr. Ümit Yazman ve Aile Terapisti Eda Arduman eşlik edecek. Peki Seda Akgül kimdir, kaç yaşında?

17.7.2017TelevizyonHürriyet Yazarı
ABD, düpedüz soygun yapıyor

'ABD, düpedüz soygun yapıyor'

Beyaz Saray'dan üst düzey bir yetkilinin 'ABD, el koyduğu Rus diplomatik mülklerini, karşılığında bir şeyler almadan iade etme niyetinde değil' açıklamasını değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Washington'un tutumunu 'güpegündüz soygun' olarak nitelendirdi.

17.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABD basınında flaş iddia... Krizin ardında o ülke mi var

ABD basınında flaş iddia... Krizin ardında o ülke mi var?

ABD'li istihbarat yetkililerine göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yönetimi, Katar hükümetinin resmi haber ajansı QNA'nın internet sitesine siber saldırı yoluyla yanlış bilgiler eklenmesini organize ederek Katar krizinin ortaya çıkmasına zemin hazırladı.

17.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Washington’dan DEAŞ notları: Rakka’dan sonra SDG ne olacak

Washington’dan DEAŞ notları: Rakka’dan sonra SDG ne olacak

ABD başkenti, geçen hafta üç gün boyunda DEAŞ ile Mücadele Koalisyonu’nun toplantılarına ev sahipliği yaptı. Türkiye, YPG’nin içinde yer aldığı SDG’den temsilcinin katılmayacağı yönünde garanti istedi. Büyükelçi Çorman, konferansta Türkiye’nin itirazlarını bir kez daha dile getirirken, Washington’da ‘DEAŞ kontrolündeki Rakka alındıktan sonra YPG ile işbirliğiniz ne olacak’ sorusuna yanıt verebilen yok.

15.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
The New York Timesın Başkanı ve CEOsu Hürriyete konuştu: Gazeteci olmak için bundan daha heyecan verici bir dönem olmamıştı

The New York Times'ın Başkanı ve CEO'su Hürriyet'e konuştu: Gazeteci olmak için bundan daha heyecan verici bir dönem olmamıştı

2013’ten bu yana The New York Times gazetesinin bir numaralı ismi olan Mark Thompson dünyada değişen politika dili üzerine bir kitap yazdı. Son aylarda ABD Başkanı Trump’ın sert sözlerle hedef aldığı gazetenin yöneticisiyle konuştuk. Thompson, kitabında konu ettiği bu yeni siyasetçi dilini, yükselen popülizm dalgasını ve gazeteciliğin geleceğini anlattı.

15.7.2017Hürriyet PazarHürriyet Yazarı
ABD, FETÖ için tek bir adım atmadı

ABD, FETÖ için tek bir adım atmadı

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, “15 Temmuz ulusal travma anlamında bir nevi bizim 11 Eylül’ümüzdür. Biz 11 Eylül’de ABD’ye koşulsuz destek verdik. Ancak ABD, Gülen’in buradaki faaliyetlerinin sınırlanması için hiçbir şey yapmadı” dedi.

14.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Bağımsızlık referandumu yapılmamalı

'Bağımsızlık referandumu yapılmamalı'

ABD Başkanı Donald Trump’ın DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, DEAŞ’ın Irak’ta tamamen yenilgiye uğratılmadan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bölgesinde referandum yapılmasına karşı olduğunu söyledi.

14.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
15 Temmuz’la anladığımız acı gerçek: BÜTÜN KALELERİMİZE GİRİLMİŞ

15 Temmuz’la anladığımız acı gerçek: BÜTÜN KALELERİMİZE GİRİLMİŞ

15 Temmuz askeri darbe girişiminin gösterdiği belki de en acı gerçeklerden birisi, Atatürk’ün Gençliğe Hitabında söylediği türden “Bütün kalelerin zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş” olduğu idi. Fethullahçı örgütlenmenin yıllardır hükümetlerin göz yummasıyla polis, yargı, eğitim kademelerinde yaygın şekilde örgütlendiği biliniyordu. Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bu kadar sessiz ve derinden örgütlendikleri tahmin edilemiyordu.

14.7.201715 Temmuz Yıldönümü Hürriyet Yazarı
Rusya: ABDye gelecek hafta yanıt vereceğiz

Rusya: ABD'ye gelecek hafta yanıt vereceğiz

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Rusya'nın gelecek hafta ABD'nin geçen sene Rus diplomatları ülkeden kovmasına yönelik adım atacağını açıkladı. Zaharova, Rusya'nın bir hafta içinde ne şekilde bir adım atacağı yönünde bir karar alacağını aktardı.

14.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Yurt dışında üniversite artık hayal değil

Yurt dışında üniversite artık hayal değil

Yurt dışında üniversite artık hayal değil

14.7.2017İstanbulHürriyet Yazarı
NBAde transferler devam ediyor

NBA'de transferler devam ediyor

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Los Angeles Lakers ve Denver Nuggets kadrosuna takviye yaparken Washington Wizards ise Otto Porter ile sözleşme yeniledi.

14.7.2017BasketbolHürriyet Yazarı
Vize yasağı yumuşatıldı

Vize yasağı 'yumuşatıldı'

ABD Başkanı Donald Trump'ın çoğunluğu Müslüman 6 ülke vatandaşlarına yönelik vize yasağında geçen "yakın akraba" tanımının kapsamı genişletildi.

14.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
McGurk: Bağımsızlık referandumunu doğru bulmuyorum

McGurk: Bağımsızlık referandumunu doğru bulmuyorum

ABD'nin terör örgütü DEAŞ ile mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, örgüt yenilgiye uğratılmadan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde bağımsızlık referandumunu doğru bulmadığını söyledi. McGurk bu ortamda söz konusu bölgede referandum yapmanın zamansız olacağını ifade etti.

14.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Afgan kızlara Trumptan vize

Afgan kızlara Trump'tan vize

ABD’ye robot yarışmasına katılmak için yaptıkları vize başvurusu iki kez reddedilen liseli Afgan kızlara ABD Başkanı Donald Trump’ın müdahalesinin ardından izin çıktı.

13.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Faturası ağır olur

'Faturası ağır olur'

ABD Başkanı Trump’ın ‘Section 232’ yasasını kullanarak çelik ithalatını kısıtlama arzusu, eski ABD başkanlarının ekonomi danışmanlarını harekete geçirdi. Aralarında, Nobel’li ekonomist Stiglitz’den, eski Fed başkanları Bernanke ve Greenspan’ın da bulunduğu 15 ekonomist, Trump’a, ‘diplomatik ve ekonomik faturası ağır olacak bu adımı atma’ uyarısı yaptı.

13.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
ABDden 15 Temmuz yasağı

ABD'den 15 Temmuz yasağı!

ABD'de başkent Washington Bölgesi Metro İşletmelerinin, tramvay ve metro duraklarındaki panolarda, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) ABD Şubesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bilgilendirme ilanlarının asılmasına izin vermediği ortaya çıktı.

13.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Türkiye’ye ‘SDG yok’ garantisi

Türkiye’ye ‘SDG yok’ garantisi

WASHINGTON, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 70 ülkenin katıldığı DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyonun toplantılarına ev sahipliği yapıyor.

12.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Trumpın FBI direktörü adayı: Etik olmayan bir talep gelirse istifa ederim

Trump'ın FBI direktörü adayı: Etik olmayan bir talep gelirse istifa ederim

ABD Başkanı Donald Trump'ın Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörlüğüne aday gösterdiği Christopher Wray, Trump'ın etik olmayan veya yasadışı bir talebi olması durumunda istifa edeceğini söyledi.

12.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
ABD’liler 15 Temmuz’u anlatacak

ABD’liler 15 Temmuz’u anlatacak

Türkiye ve ABD arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Washington DC merkezli düşünce kuruluşu Turkish Heritage Organization (THO), 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle özel bir panel düzenliyor.

12.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Şanlıurfalı mucit öğrenciler Amerika’ya gidiyor

Şanlıurfalı mucit öğrenciler Amerika’ya gidiyor

Şanlıurfalı mucit öğrenciler Amerika’ya gidiyor

12.7.2017ŞanlıurfaHürriyet Yazarı
Trumpın damadı Katardan intikam aldı iddiası

'Trump'ın damadı Katar'dan intikam aldı' iddiası

ABD'de yayınlanan The Intercept haber sitesi Trump'ın damadı ve Orta Doğu danışmanı Jared Kuschner'in Katarlı bir şirketten kendi firması için 500 milyon dolar değerinde yatırım anlaşması yapmaya çalıştığı ancak anlaşmaya varamaması sonrasında ABD’nin diplomatik ‘gücünü’ kullanmaya çalışarak Katar’ı cezalandırmaya çalıştığını iddia etti.

12.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Bilanço kademeli olarak küçülmeli

'Bilanço kademeli olarak küçülmeli'

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Brainard: "Gelecek makroekonomik veriler, güçlü iş gücü piyasası ve sıkılaşan ekonomik faaliyetleri desteklerse, bilançonun kademeli olarak küçültülmeye başlanmasının uygun olacağına inanıyorum" açıklamasında bulundu.

12.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı

ABD ekonomisiyle ilgili kritik açıklama

Minneapolis Fed Başkanı Kashkari: "ABD ekonomisinin, ücret artışı bu kadar düşükken aşırı ısınma riskiyle karşı karşıya gelebileceğine inanmakta zorlanıyorum. Normalde işsizlik oranı düşmeye başladığında firmaların çalışanlar için rekabet etmesi ve bunun ücretleri ve enflasyonu yukarı itmesi gerekir ancak şu an bu ilişki bozulmuşa benziyor" açıklamasında bulundu.

12.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
ABDden YPG açıklaması: DEAŞ karşıtı koalisyon toplantısına...

ABD'den YPG açıklaması: DEAŞ karşıtı koalisyon toplantısına...

Terör örgütü DAEŞ’e karşı mücadelede gelinen noktanın ele alınacağı DAEŞ karşıtı koalisyon toplantısına Türkiye de katılacak. Toplantı masasında YPG ağırlıklı Suriye Demokratik Güçleri’nin temsilcilerinin de katılacağı yönünde iddialar vardı. ABD Dışişleri Bakanlığı bu iddiaları yalanladı.

11.7.2017DünyaHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Şehirden indik köye

ŞEHİRDEN köye kaçış, beton yığınlarından, kalabalıklardan bunalan insanların doğayla iç içe olma gibi masum bir isteğiyle başladı.

16.7.2017

Çok ders çıkarılacak bir ‘deha’ hikâyesi

ÜNİVERSİTEDE 151 ve 152 kodları ile okutulan matematik dersinin kitabı ‘calculus’ benim için bir kâbustu ama matematikçilere duyduğum hayranlığın da en büyük kaynağıydı.

16.7.2017

O geceden bir fotoğraf ve iki tarihi diyalog

15 Temmuz’daki o hain girişimden bana ne kaldı?

14.7.2017

Tillerson’ın Türkiye dosyasındaki son durum

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, göreve ilk atandığı günlerin aksine, kendisini göstermeye başladı. Seyahatlerini artırdı, artık kritik başkentlerde boy gösteriyor.

12.7.2017