MENÜ

Washington

Washington ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Washington haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 52.543 Washington haberi bulunmuştur.

Washington, Amerika Birleşik Devletleri'nin eyaletlerinden birisidir. Eyalet, Amerika Birleşik Devletleri'nin Büyük Okyanus kıyısındaki eyaletlerinin en kuzeyde olanıdır. Eyalet, Seattle, Spokane gibi ABD'nin sayılı büyük şehirlerini barındırır. Eyaletin kuzey sınırları Kanada'ya komşudur. Eyaletin genelinde sanayi gelişmiştir. En önemli sanayi kolu ise ormancılıktır. Bölgedeki dağlık alanlarda iğne yapraklı ormanlar hakimdir. Ancak nehirlerdeki vadilere inildikçe bitki örtüsünde küçük değişiklikler görülür. Seattle şehrinin Büyük Okyanus'ta liman oluşturduğu bölge, dünyanın en güvenilir limanlarından biridir.

Washington Haberleri

Çin ekonomisi 2. çeyrekte yavaşladı

Çin ekonomisi 2. çeyrekte yavaşladı

Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi Çin'in büyümesi, haziran ayında sona eren ikinci çeyrekte yavaşladı.

16.7.2018Ekonomi
ABD Avrupalı şirketlerin İran yaptırımlarından muaf tutulması talebini reddetti

ABD Avrupalı şirketlerin İran yaptırımlarından muaf tutulması talebini reddetti

ABD Avrupalı şirketlerin İran yaptırımlarından muaf tutulması talebini reddetti

16.7.2018Merkez
Reuters duyurdu... Tamamen çekildiler

Reuters duyurdu... Tamamen çekildiler!

Reuters haber ajansı, terör örgütü YPG mensuplarının Suriye'nin Menbiç kasabasından tamamen çekildiğini duyurdu.

16.7.2018Dünya
ABDden Avrupalı şirketlerin İran talebine ret

ABD'den Avrupalı şirketlerin 'İran talebine' ret

ABD, İran'da yasal iş faaliyetleri yürüten Avrupalı şirketlerin yaptırımlardan muaf tutulması talebini reddetti. Talep, Avrupa Birliği'nden (AB) gelmişti.

16.7.2018Dünya
ABD basınında tam sayfa FETÖ uyarısı

ABD basınında tam sayfa FETÖ uyarısı

ABD'de 150'ye yakın Türk-Amerikan sivil toplum kuruluşunu bir araya getiren Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC), Washington Post gazetesine verdiği tam sayfa ilanda gazetenin okurlarına FETÖ hakkında uyarılarda bulundu ve elebaşı Gülen'in iadesini istedi.

16.7.2018Dünya
Trump-Putin görüşmesi planlandığı gibi gerçekleşecek

Trump-Putin görüşmesi 'planlandığı gibi gerçekleşecek'

ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Pazartesi günkü görüşmesinden hemen önce, ABD Adalet Bakanlığı 12 Rus istihbaratçıya, "2016 seçimlerini etkilemeye amacıyla Demokrat siyasetçilerin e-postalarını 'hack'ledikleri" suçlamasını yöneltti.

14.7.2018Dünya
Rusya’dan ABDye “zirveyi baltalamak istiyorlar” yanıtı

Rusya’dan ABD'ye “zirveyi baltalamak istiyorlar” yanıtı  

ABD Adalet Bakanlığının isim vererek 12 Rus askeri istihbarat (GRU) görevlisinin Amerikan seçimlerinde Demokrat Parti karargahına İnternet üzerinden saldırı düzenlediklerini ilan etmesine ilk tepkisini gösteren Rusya, Washington’dan duyulan yeni suçlamaların Pazartesi günü Finlandiya’da gerçekleşecek Trump-Putin zirvesini baltalama amacı taşıdığını duyurdu.

14.7.2018Dünya
ABD basını yazdı... İşte Rusya ve ABDnin Rusya anlaşması

ABD basını yazdı... İşte Rusya ve ABD'nin Rusya anlaşması

ABD basını, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de pazartesi günü buluşacak ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye konusundaki yapması beklenen anlaşmayı yazdı. Söz konusu anlaşmaya göre, Rusya, Suriye'deki İran kuvvetlerinin çekilmesi karşılığında ABD'den kendi kuvvetlerini çekme sözü alacak.

14.7.2018Dünya
İskoç gazetesi öyle bir başlık attı ki

İskoç gazetesi öyle bir başlık attı ki!

İskoçya’nın ulusal gazetesi The Scotsman, İngiltere’yi ziyaret eden ABD Başkanı Donald Trump’ı ‘iğrenç’ olarak nitelendirdi.

14.7.2018Avrupa
İğrenç birisi

'İğrenç birisi'

İskoçya'nın ulusal gazetesi 'The Scotsman' İngiltere’yi ziyaret eden ABD Başkanı Donald Trump’ı “iğrenç birisi” olarak nitelendirdi.

14.7.2018Dünya
Son dakika: ABD - Rusya gerilimini tırmandıracak karar

Son dakika: ABD - Rusya gerilimini tırmandıracak karar

ABD'de Washington D.C. Bölge Mahkemesine bağlı jüri heyeti, 12 Rus istihbarat yetkilisini 2016 yılındaki ABD başkanlık seçimi sürecinde Demokrat Parti teşkilatının elektronik posta sürücülerine yasadışı erişim sağlamakla ve o bilgileri yaymakla suçladı.

13.7.2018Dünya
Krizde ikinci perde Rusya Yunan Büyükelçiyi dışişlerine çağırdı

Krizde ikinci perde! Rusya Yunan Büyükelçiyi dışişlerine çağırdı

Yunanistan'ın Rusya Büyükelçisi Andreas Friganas, 2 Rus diplomatın sınır dışı edilmesi ve 2 diplomata da ülkeye giriş yasağı getirilmesiyle ilgili Rusya Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

13.7.2018Dünya
2 dev şirketin birleşmesi temyize taşındı

2 dev şirketin birleşmesi temyize taşındı

AT&T'nin Time Warner'ı 85,4 milyar dolara satın alma işlemi geçen ay tamamlanmıştı - Temyiz mahkemesi birleşmeyi onaylamazsa AT&T, Time Warner'a 500 milyon dolar ceza ödeyecek 

13.7.2018Ekonomi
Maduro: ABD sınırda provokasyona hazırlanıyor

Maduro: 'ABD sınırda provokasyona hazırlanıyor'

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD'yi, Venezuela-Kolombiya sınırında iki ülkenin çatışması için provokasyon hazırlamakla suçladı.

13.7.2018Dünya
IMFden yeni hükümete ilişkin ilk açıklama

IMF'den yeni hükümete ilişkin ilk açıklama

Uluslararası Para Fonu (IMF) Sözcüsü Gerry Rice, Türkiye'deki yeni hükümetin sağlıklı ekonomi politikaları uygulamaya kararlı olduğunu gösterdiğini belirterek "Önemli olan yeni yönetimin sağlıklı ekonomi politikalarına, makroekonomik istikrarı güçlendirmeye ve dengesizlikleri azaltmaya kararlı olduğunu gösteriyor olması." dedi.

12.7.2018Ekonomi
85 ülkeden 200 alım heyetini ağırladılar

85 ülkeden 200 alım heyetini ağırladılar

Damat, Tween ve D’S Damat markalarının sahibi Orka Holding, 8. Yurt Dışı Bayi Toplantısında 85 ülkeden 200 kişilik alımı heyetini ağırlıyor.

12.7.2018Ekonomi
Trump’a NATOda fren

Trump’a NATO'da fren

NATO zirvesi başlangıcında ittifaka maddi katkısını arttırmadığı gerekçesiyle ve Rusya ile yaptığı enerji anlaşması yüzünden Almanya’yı ‘Rusya’nın tutsağı’ olmakla suçlayan ABD Başkanı Trump, büyük tepki çekti. Buna karşın Trump, ilerleyen saatlerde daha uzlaşmacı bir dile sahip olan NATO sonuç bildirisine onay verdi. Bildiride Türkiye’ye yönelik önemli taahhütler de yer aldı.

11.7.2018Dünya
Çinden ABDye yanıt gecikmedi

Çin'den ABD'ye yanıt gecikmedi

Çin, ABD'nin daha önceki tarifelerine misilleme yapması nedeniyle 200 milyar dolarlık Çin menşeli ürüne yüzde 10 gümrük vergisini getireceği yönündeki açıklamasını tepkiyle karşıladı.

11.7.2018Ekonomi
ABD ek vergi getirilecek 200 milyar dolarlık Çin ürününü açıkladı

ABD ek vergi getirilecek 200 milyar dolarlık Çin ürününü açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'in daha önceki tarifelerini misillemesi nedeniyle yüzde 10 gümrük vergisi getireceği 200 milyar dolarlık Çin menşeli ürünün listesi yayımlandı.

11.7.2018Ekonomi
ABD ek vergi getirilecek 200 milyar dolarlık Çin ürününü açıkladı

ABD ek vergi getirilecek 200 milyar dolarlık Çin ürününü açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin'in daha önceki tarifelerini misillemesi nedeniyle yüzde 10 gümrük vergisi getireceği 200 milyar dolarlık Çin menşeli ürünün listesi yayımlandı. AFP haber ajansına göre, Çin, ABD'nin tehdidine karşılık verileceğini duyurdu. Çin Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Çin, her zaman olduğu gibi karşılık vermek zorunda kalacak" ifadesi kullanıldı.

11.7.2018Dünya
Gece vardiyası gerçek bir ‘sağlık törpüsü’ çıktı

Gece vardiyası gerçek bir ‘sağlık törpüsü’ çıktı

ABD’li ve İngiliz bilim insanlarından, genellikle gece çalışanlara ne yazık ki hayli kötü haberler var. Çünkü yapılan son araştırmalara göre gece vardiyasında çalışanlarda özellikle obezite, felç ve kalp hastalıkları riski ciddi oranda artıyor.

10.7.2018Dünya
Cleveland Cavaliersı Cedi Osman sırtladı

Cleveland Cavaliers'ı Cedi Osman sırtladı

NBA Yaz Ligi’nde Cleveland Cavaliers, Indiana Pacers'ı 93-88’lik skorla yenerken, Cleveland’da oynayan milli basketbolcu Cedi Osman, ve 25 sayı, 6 ribaund, 6 asist ile takımının en üretken ismi oldu.

10.7.2018Basketbol
Furkan Korkmaz Çemberi Bulamadı, Sixers Mağlubiyetle Ayrıldı

Furkan Korkmaz Çemberi Bulamadı, Sixers Mağlubiyetle Ayrıldı

Summer League’de geride bıraktığımız gecede Furkan Korkmaz, pek keyifli bir maç çıkarmadı.

10.7.2018Basketbol
Trumpın Yüksek Mahkeme adayı belli oldu

Trump'ın Yüksek Mahkeme adayı belli oldu

ABD Başkanı Donald Trump, Washington DC Temyiz Mahkemesi Yargıcı Brett Kavanaugh'u ABD Yüksek Mahkemesi üyeliği için aday gösterdi.

10.7.2018Dünya
Dünya devi yasak kararı aldı Artık kullanmayacak

Dünya devi yasak kararı aldı! Artık kullanmayacak

Dünyaca ünlü ABD merkezli kahve zinciri Starbucks'ın, plastiklerin çevreye verdiği zararı önlemek amacıyla 2020 yılına kadar şubelerinde plastik pipet kullanımına son vereceği bildirildi.

10.7.2018Dünya
İsrail’den şartlı onay

İsrail’den şartlı onay

İsrail’in, Suudi Arabistan’ın nükleer projesini hayata geçirme öncesi ABD’ye bazı şartlar sunduğu ortaya çıktı.

9.7.2018Dünya
Mert Fırat ve İdil Fırat ne zaman evlenecek İdil Fırat kimdir

Mert Fırat ve İdil Fırat ne zaman evlenecek? İdil Fırat kimdir?

Mert Fırat ve İdil Fırat çifti evlilik yolunda ilerliyor. İlişkileri sürpriz bir şekilde başlayan Mert Fırat ve İdil Fırat’ın bu yaz içerisinde evlenecekleri öğrenildi. Peki, Mert Fırat ve İdil Fırat ne zaman evlenecek? Son günlerin en çok konuşulan ismi İdil Fırat kimdir?

9.7.2018Magazin
Tehditlerin ardı arkası kesilmiyor... ABD ve İran orada çatışabilir

Tehditlerin ardı arkası kesilmiyor... 'ABD ve İran orada çatışabilir'

ABD'nin İran'dan petrol ihraç eden ülkelere Kasım ayından itibaren yaptırım uygulama tehdidine İran çok sert yanıt verdi. İran'ın dünya genelinde deniz üzerindeki petrol ticaretinin yüzde 30'unun gerçekleştiği Hürmüz Boğazı'nı kapatma tehdidinde bulunması ABD'nin bölgede konuşlu 5'inci filosuyla çatışma ihtimaline ilişkin senaryoları beraberinde getirdi. İlk kez reformcu bir İran cumhurbaşkanı tarafından yöneltilen söz konusu tehdide ABD'nin cevabı çok net oldu: "ABD uluslararası petrol trafiğine güvence sağlamaya devam edecek"

9.7.2018Dünya
Trumptan çok sert açıklama 7 yıl içinde yok olacaksınız

Trump'tan çok sert açıklama! '7 yıl içinde yok olacaksınız'

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından sürekli olarak hedef aldığı bazı basın kuruluşlarına yönelik çok sert bir açıklama yayınladı. Trump, New York Times, Washington Post ve propaganda makinası olarak nitelendirdiği Amazon'a '7 yıl içinde' yok olacaksınız" dedi.

7.7.2018Dünya
Furkan Korkmaz, 40 sayı atarak tarihe geçti

Furkan Korkmaz, 40 sayı atarak tarihe geçti

NBA Yaz Ligi mücadelesinde Philadelphia 76erslı Furkan Korkmaz, Boston Celtics potasına 40 sayı gönderdi. Milli basketbolcu, bu performansıyla NBA Yaz Ligi tarihinde 40 sayı barajına ulaşan beşinci oyuncu oldu.

7.7.2018Basketbol
Ticaret savaşları resmen başladı: ABD ek vergileri uygulamaya koydu, Çin’den yanıt gecikmedi

Ticaret savaşları resmen başladı: ABD ek vergileri uygulamaya koydu, Çin’den yanıt gecikmedi

ABD’nin dün uygulamaya koyduğu ek vergilerle, ticaret savaşları resmen başladı.

6.7.2018Ekonomi
Finike portakalı fark attı

Finike portakalı fark attı

Finike portakalı fark attı

6.7.2018Finike
Çin ABDnin ek gümrük verilerine karşılık vermeye başladı

Çin ABD'nin ek gümrük verilerine karşılık vermeye başladı

Çin ABD'nin ek gümrük verilerine karşılık vermeye başladı

6.7.2018Merkez
ABD bağımsızlık gününe resepsiyonlu kutlama

ABD bağımsızlık gününe resepsiyonlu kutlama

ABD bağımsızlık gününe resepsiyonlu kutlama

6.7.2018İzmir
China implements retaliatory tariffs on imports from the US

China implements retaliatory tariffs on imports from the US

China implements retaliatory tariffs on imports from the US

6.7.2018Merkez
Son dakika: Ticaret savaşı resmen başladı

Son dakika: 'Ticaret savaşı' resmen başladı

Dünyanın en büyük ticaret savaşında karşılıklı hamleler geliyor... ABD yönetimi, Çin'den ithal edilen 34 milyar dolar değerindeki 800'den fazla ürüne yüzde 25 ek gümrük vergisi uygulamaya resmen başladı. Çin de kısa süre önce ABD ürünlerine karşı gümrük vergisi uygulamasının yürürlüğe girdiğini açıkladı. Uluslararası basın, bu gelişme ile 'ticaret savaşı'nın resmi olarak yürürlüğe girdiğini yazdı. AFP haber ajansına göre, 'ticaret savaşının' resmen başlamasının ardından Çin, ABD'nin dünya tarihindeki en büyük ticaret savaşını başlattığı yorumunda bulundu.

6.7.2018Dünya
ABD Almanyadaki askerlerini çekiyor iddiasına yanıt geldi

'ABD Almanya'daki askerlerini çekiyor' iddiasına yanıt geldi

ABD Savunma Bakanlığı'nın ardından Beyaz Saray yönetimi de Almanya'daki Amerikan askerlerinin çekileceği iddiasını geri çevirdi.

6.7.2018Dünya
U21 Dünya Basketbol Şampiyonası başlıyor

U21 Dünya Basketbol Şampiyonası başlıyor

İşitme Engelli sporcular, Dünya Basketbol Şampiyonası için Washington’a gitti.

5.7.2018Basketbol
U21 Dünya Basketbol Şampiyonası başlıyor

U21 Dünya Basketbol Şampiyonası başlıyor

U21 Dünya Basketbol Şampiyonası başlıyor

5.7.2018Merkez
YPG Menbiç’ten çekiliyor

YPG Menbiç’ten çekiliyor

Türkiye ile ABD arasında varılan uzlaşmaya göre, terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG, dünden itibaren Menbiç’ten çekilmeye başladı. Uzlaşma uyarınca daha önce ABD ile koordineli ancak bağımsız olarak Menbiç’in dış hattında devriyeye başlayan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları konuyu yakından takip ediyor. ABD tarafı, YPG’nin çekilmeye başladığını bildirse de Ankara temkinli davranıp, kendi istihbarat kaynaklarından bilgi toplamayı sürdürüyor.

4.7.2018Gündem
Kritik gün... Bu fotoğraf paylaşıldı

Kritik gün... Bu fotoğraf paylaşıldı

Türkiye ile ABD'nin üzerinde anlaştığı yol haritasına göre; Suriye'nin Menbiç kentinde bulunan terör örgütü PKK/YPG'lilerin bugün silahlarını teslim ederek çekilmesi gerekirken, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu kontrolündeki El Bab ile Menbiç sınırında bulunan ABD ve Fransız askerlerinin fotoğrafları paylaşıldı.

4.7.2018Dünya
Dwight Howard, Washington Wizards’ta

Dwight Howard, Washington Wizards’ta

Yaz başında Brooklyn Nets’e takaslanan Dwight Howard, Doğu ekibinde tek maça çıkmadan konferansın daha iddialı takımı Washington Wizards’ın yolunu tuttu.

4.7.2018Basketbol
ABDde bayraklar yarıya iniyor

ABD'de bayraklar yarıya iniyor

ABD Başkanı Donald Trump, Maryland eyaletine bağlı Annapolis kentinde "Capital Gazette" adlı yerel gazeteye düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden 5 kişi için bir günlüğüne bayrakların yarıya indirilmesi talimatını verdi.

3.7.2018Dünya
AA sordu, Pensilvanyadaki kasaba sakinleri FETÖyü anlattı: Kasabayı ele geçiriyor

AA sordu, Pensilvanya'daki kasaba sakinleri FETÖ'yü anlattı: 'Kasabayı ele geçiriyor'

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen ve destekçilerinin Pensilvanya'nın Ross belediyesine bağlı Saylorsburg beldesinde kurdukları çarpık ticari ilişkiler, bölgede yaşayan Amerikalıların tepkisine neden oluyor. Kasaba sakinlerinden John Favere, “Eğer Gülen’e yakınsan ruhsatı alırsın, değilsen izin filan alamazsın" dedi. Favere, “Kasabayı çok sık gerçekleştirdiği arazi alımları ile ele geçiriyor" diye konuştu.

3.7.2018Gündem
9 kameralı telefon sınırları zorluyor

9 kameralı telefon sınırları zorluyor!

Light isimli küçük bir firma kısa süre önce Foxconn tarafından büyük bir yatırım aldı. Bu sayede, geliştirdikleri teknoloji yeni bir akıllı telefona 9 adet kamera yerleştirilmesine olanak sağlayacak.

3.7.2018Teknoloji
Büyük gözdağı AB’den ABD’ye 294 milyar dolarlık misilleme uyarısı

Büyük gözdağı! AB’den ABD’ye 294 milyar dolarlık misilleme uyarısı

Avrupa Birliği (AB), ABD Ticaret Bakanlığı’na 10 sayfalık mektup göndererek gözdağı verdi. Brüksel’den Washington’a giden mektupta AB Komisyonu ABD’nin Avrupa’dan ithal edilen otomobillere yüzde 25 ek vergi uygulanması halinde 294 milyar dolarlık misilleme yapılabileceği uyarısında bulundu.

2.7.2018Ekonomi
Pasifik Okyanusuna düşen gök taşları denizaltılarla aranacak

Pasifik Okyanusu'na düşen gök taşları denizaltılarla aranacak

ABD Havacılık ve Uzay Dairesinden (NASA) araştırmacılar, Pasifik Okyanusu'na düşen gök taşlarını denizaltılar ve araştırma gemileriyle bulmaya çalışacak.

2.7.2018Dünya
İsrail Trumpın Ortadoğu barışı planından şüphe ediyor

İsrail Trump'ın Ortadoğu barışı planından 'şüphe ediyor'

İsraillilerin, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin açıklaması beklenen Ortadoğu barış planına şüpheyle yaklaştığı bildirildi.

2.7.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Trump, Almanya’yı niye hedef aldı

DONALD Trump’ın ABD Başkanı olmasının ardından transatlantik ticaret savaşı patlak verirken NATO’da da görülmemiş bir kriz yaşanıyor.

12.7.2018