MENÜ

Vize Haftası

Vize Haftası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vize Haftası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 89 Vize Haftası haberi bulunmuştur.

Vize Haftası Haberleri

Vize dönemi çareyi Twitter’da bulan öğrenciler…

Vize dönemi çareyi Twitter’da bulan öğrenciler…

İster hazırlıklı ol, ister hazırlıksız. Sınav döneminin sözlükte tek bir karşılığı vardır: stres. Üniversite öğrencilerinin birçoğu için kasım ayı, panik ayıdır. Kanıtı mı? Vize dönemi atılan tweetler…

20.11.2018Kampüs
Sosyal medyayı sallayan lahmacunlar

Sosyal medyayı sallayan lahmacunlar

Beş üniversite öğrencisinin yemek siparişinde yazdığı nota büyük bir jestle karşılık veren lokantacı sosyal medyada gündem konusu oldu.

29.03.2018Gündem
Lokantacının öğrencilere yazdığı not efsane oldu

Lokantacının öğrencilere yazdığı not efsane oldu

Paraları yetmediği için ekstra lahmacun isteyen öğrencilere lokantacının verdiği cevap sosyal medyayı salladı.

29.03.2018Gündem
AÖF vize sınav sonuçları açıklandı mı

AÖF vize sınav sonuçları açıklandı mı?

AÖF akademik takvimine göre 2015 yılı vize dönemini tamamladı. Güz dönemi ara sınavları, 12 - 13 Aralık 2015 tarihinde yapıldı.

29.12.2015Eğitim
Kampüslüde bahaneden bol ne var Bu haftanın bahanesi çok mutluluk

Kampüslü'de bahaneden bol ne var? Bu haftanın bahanesi çok 'mutluluk'

117. sayımızın Neşeli Günler sayfasında bu hafta, sizi olduğunuzdan daha mutlu biri yapacak bahaneler ürettik.

18.03.2019Kampüs
AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır Sonuçlar ne zaman açıklanacak

AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

İstanbul Üniversitesi'ne bağlı olarak hizmet veren Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nin (AUZEF) yarıyıl sonu sınavları 19-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Şubat ayında ise telafi sınavı yapılacak. Peki, AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

19.01.2019Gündem
Sayı 6 bine ulaşacak

Sayı 6 bine ulaşacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, Türk sahipli yabancı bayraklı gemi ve teknelerin Türk bayrağına geçmeleri için başta vize ve vergi olmak üzere tüm engellerin kaldırıldığını belirterek, "Şu anda 3 bin 700 teknemiz daha kısa süre içinde Türk bayrağına geçiş yaptı. Bu rakam önümüzdeki günlerde 6 binlere ulaşmasını bekliyoruz." dedi.

26.06.2017Ekonomi
Kanada Eğitim Haftası için son günler

Kanada Eğitim Haftası için son günler!

11-18 Mart tarihleri arasında gerçekleşmekte olan Kanada Eğitim Haftası’na Kanada’nın önde gelen üniversite, kolej, liseleri ile en büyük dil okulu ILAC katılıyor. Hafta boyunca tanıtım, okul ziyaretleri, toplantılar, seminerler ve işbirlikleri için görüşmeler yapacak okul yöneticileri, 18 Mart’ta Levent’te bulunan Wyndham Grand Oteli’nde düzenlenecek etkinlikte öğrencilerle bir araya gelip Kanada’da eğitim şartları hakkında bilgi verecek.

16.03.2017Kampüs
Kanada’da eğitimle ilgili sorularınız yanıtlanıyor

Kanada’da eğitimle ilgili sorularınız yanıtlanıyor

Yurtdışında eğitim çoğu öğrencinin hayalini süslüyor. Kanada da bu konuda birçok seçenek sunuyor. 18 Mart’ta bitecek Kanada Eğitim Haftası’nda tanıtım, okul ziyaretleri, toplantılar ve seminerler gerçekleştirilirken, öğrencilerin kafalarındaki sorular yanıtlanıyor.

16.03.2017Eğitim
En protest moda haftası

En protest moda haftası

Amerika göçmenler ülkesi ve ülkenin moda endüstrisi de bunun tam bir yansıması. Hal böyleyken tasarımcıların Trump’ın azınlıkları marjinalleştiren politikalarını protesto etmek için ellerindeki platformu kullanmamaları düşünülemezdi. Ancak ilk defa, samimi ve gerçek bir birlik beraberlik havası podyumlarda kendini gösterdi.

18.02.2017Stil
Sınav stresi sosyal medyaya yansımazsa sınav stresi olmaz

Sınav stresi sosyal medyaya yansımazsa sınav stresi olmaz!

Üniversite öğrencileri yoğun sınav haftası nedeniyle uykusuz ve stresli haftalar geçiriyor. Yaşadıklarını paylaşmak için Twitter’da birbirinden eğlenceli tweetler atan öğrenciler, tweetlere de esprili fotoğraflar eklemeyi unutmuyor. İşte sabahlayarak sınavlara hazırlanan öğrencilerin yüzlerce retweet alan paylaşımlarından bazıları...

8.11.2016Kampüs
Üniversitelerde çağımızın vebası: Procrastination (Erteleme)

Üniversitelerde çağımızın vebası: Procrastination (Erteleme)

Erteleme hastalığı, nam-ı diğer “procrastination”a yakalanıp yakalanmadığınızı öğrenmeniz için tetkik niyetine 5 ipucu veriyoruz.

31.10.2016Kampüs
Başbakan Yıldırım: Varsın orada kalsın vize muafiyeti

Başbakan Yıldırım: Varsın orada kalsın vize muafiyeti

Başbakan Binali Yıldırım'dan Avrupa Birliği'ne sert sözler: Son zamanda önümüze bir şey çıkardılar. Bunların alışkanlığı. Son söyleyeceklerini saklarlar, saklarlar tam işler yoluna gireceği zaman çıkartırlar. Terörle mücadele şartını çıkardılar. Bu dostluğa sığar mı? Bu şartlar altında asla ve asla terörle mücadele kanununda herhangi bir değişiklik söz konusu olmaz. Bunun sonucu vize muafiyeti olsa dahi. Varsın orada kalsın vize muafiyeti.

14.06.2016Gündem
Devlet Bahçeliden Meral Akşenere sert cevap

Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e sert cevap

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meral Akşener’in “Baş paralel Devlet Bahçeli’dir” şeklindeki sözlerinin sorulması üzerine, "Bu kadar çirkin bir ifade söz konusu olamaz. İstanbul merkez olmak üzere 9 ilde çok sayıda operasyon yapılmakta paralel mensubu olarak gözaltına alınmış durumda. Şimdi bu kadar insanın baş paralelcisi olarak beni mi görmüştür? Bu ne biçim terbiyesizliktir? Bunu affetmemiz mümkün değildir. Kendileri paralelle çok barışık olabilirler ama MHP'ye baş paralelci gibi bir edepsizliği yapamazlar" dedi.

19.04.2016Gündem
‘Tekboynuz’  çıkarmalıyız

‘Tekboynuz’  çıkarmalıyız

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “zor yıl” 2015’in ardından 2016’nın da iyi başlamadığını ancak terör olaylarının yarattığı olumsuz atmosferden sıyrılıp, Türkiye’nin “ihracat önceliklerini” AB ülkelerine yoğunlaştırması gerektiğini söylüyor. Büyükekşi “Dünyada değeri 1 milyar doların üzerinde olan 500 unicorn  (tekboynuz- teknoloji girişimi) şirket var. Türkiye’nin böyle şirketi yok. Gençler enerjilerini bu işlere yöneltmeli” dedi.

25.03.2016Ekonomi
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 11.03.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 11.03.2016

Günün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

10.03.2016Gündem
Gece ders çalışan öğrencilere çay ve simit

Gece ders çalışan öğrencilere çay ve simit

Amasya Üniversitesi'nde, final sınavları döneminde üniversitenin kütüphanesinde ders çalışan öğrencilere her gece ücretsiz çay ve simit ikram ediliyor.

7.01.2016Eğitim
Ders çalışana ücretsiz çorba

Ders çalışana ücretsiz çorba     

Amasya Üniversitesi, vize sınavları döneminde üniversitenin kütüphanesinde ders çalışan öğrencilere her gece ücretsiz çorba ikram etmeye başladı.

19.11.2015Eğitim
Davutoğlu: Yeni Zelandayla vizeleri kaldırma kararı aldık

Davutoğlu: Yeni Zelanda'yla vizeleri kaldırma kararı aldık

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 64 ülkeye vizesiz seyahat edebildiklerini belirterek, ''Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı ile akşam yemeği yedim. 'Vizeler hala var, bizim için bir utanç vesilesi' dedim. 'Dedeleriniz Gelibolu'ya gelirken bize vize falan sormadılar. Pat diye bir baktık gelmişler. Şimdi siz bize niye vize soruyorsunuz?' dedim. Kaldıracağız vizeleri de Yeni Zelanda ile, karar aldık" diye konuştu.

11.03.2013Gündem
Merkel 25 Şubat’ta Ankara’da

Merkel 25 Şubat’ta Ankara’da

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Türkiye’ye yapacağı resmi ziyaretin tarihi 25 Şubat olarak kesinleşti.

18.01.2013Gündem
Vize kalktı diye sevinmeyin

'Vize kalktı' diye sevinmeyin

Yunan adalarına 'vize kalktı' diye düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Değişen bir şey yok aslında. Tek farkı, daha önce Yunan Konsolosluğu’nun önündeki kuyruklar, bu sefer adalara giriş kapısında oluşuyor.Aşağı yukarı bütün evraklar aynı, vize için ödediğiniz para aynı...

16.07.2012Gündem
Alışveriş çılgınları mutlaka görün

Alışveriş çılgınları mutlaka görün

Alışveriş tutkunuysanız, hem ucuz, hem kalite hem de çeşit arıyorsanız burası sizin için...

28.11.2011Advertorial

Yazar Sonuçları

Yunanistan ekonomik düzlüğe çıktı, ya da...

HALKLA ilişkiler, marka ve itibar yönetimi denilince akla gelen ilk isimlerden Salim Kadıbeşegil’i konuk ediyorum bugün.

14.05.2019

Trump üçüncü yılında

Başkan Trump iktidar geldiğinden bu yana tam 2 sene bir süre geçti. Trump, ABD Başkanlığını 20 Ocak 2017 tarihinde devralmıştı. Trump’ın 2016 Kasım ayında yapılan Başkanlık seçimlerini kazanması ABD’de ciddi bir sarsıntıya neden oldu ve bu tarihten beri Vaşington’da sular pek durulmuyor.

17.01.2019

Hürriyet’in ‘Keşfet’ yazıları turizmde EMITT’i coşturacak

DÜNYANIN en büyük beş turizm fuarından biri olan, Türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren sektörün en önemli uluslararası buluşma noktası EMITT Turizm Fuarı dün Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

25.01.2018

Başkonsolos’a yekten sordum işte cevabı: En güzel İtalyan kızları/oğlanlarıyla nerede tanışırız?

20-26 Kasım’daki İtalyan Mutfak Haftası için buluştuk. Baktım yumuşak yüzlü, işin içine biraz mizah kattım. Başka ülke olsa diplomatik kriz çıkar. Fakat İtalya’nın İstanbul Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo öyle Akdenizli, öyle hayat dolu ve öyle zeki bir kadın ki pası aldı; sorumu diplomatça çevirip golü benim kaleme attı.

17.11.2017

Borsanın zirve yolculuğu

Vize krizi sonrası Kuzey Irak’ta gerilimin azalması, Türkiye ve çevre ülkelerin işbirliği içinde olması gibi olumlu gelişmelerle Borsa İstanbul, sorunların ortaya çıktığı seviyeleri yakaladı. Burada ilk direnç zirve seviyesi olan 110 bin 500. Üst seviyelere hareketlenmelerde satışlar görülebilir.

21.10.2017

Benizler soluk yürekler kederli

Finaller geldi çattı. Ders çalışmamak için üretilen birbirinden yaratıcı bahaneler ve gözyaşları sosyal medyada sel oldu aktı.

10.06.2017

En protest moda haftası

Amerika göçmenler ülkesi ve ülkenin moda endüstrisi de bunun tam bir yansıması. Hal böyleyken tasarımcıların Trump’ın azınlıkları marjinalleştiren politikalarını protesto etmek için ellerindeki platformu kullanmamaları düşünülemezdi. Ancak ilk defa, samimi ve gerçek bir birlik beraberlik havası podyumlarda kendini gösterdi.

18.02.2017

Türkçe yenilmiyor

12 TEMMUZ, devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türk Dil Kurumu’nun (TDK) 84. yıldönümüdür; darbeci Kenan Evren’in yasa zoruyla oluşturduğu devlet dairesi TDK’nın değil.

11.07.2016

Türkler üzerinden siyaset

AY başında Bulgaristan’da HÖH’den koparılanların kurduğu Lütfi Mestan’ın liderliğindeki Dost Partisi’nin kuruluş kongresini izleyen Av. Özcan Pehlivanoğlu bu kez hafta sonu yapılan Türklerin ağırlıklı olduğu HÖH Genel Kurulu’nu izledi ve şu notları yazdı:

28.04.2016

Balbay’dan sonrası fırtınadır

ANAYASA Mahkemesi Mustafa Balbay’ın haksız yere hapiste tutulduğu kararını verdi. Bu karar üzerine, Balbay’ı hapse atan mahkeme Balbay’ı tahliye etti.

10.12.2013

Los Angeles notları

An itibariyle Sunset Bulvarı üzerinde bir oteldeyim, devasa penceremin önünde, ayaklarımın dibinden Hollywood’un cumartesi gecesi telaşı akıp geçiyor...

22.09.2013