MENÜ

Vice News

Vice News ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vice News haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 227 Vice News haberi bulunmuştur.

Vice News Haberleri

Vice News muhabirlerinin yargılanmasına başlandı

Vice News muhabirlerinin yargılanmasına başlandı

Vice News muhabirlerinin yargılanmasına başlandı

27.2.2017Diyarbakır
iPhone uygulamalarında tehlikeli güvenlik açığı ortaya çıktı

iPhone uygulamalarında tehlikeli güvenlik açığı ortaya çıktı

iOS platformu için geliştirilen 70'i aşkın uygulamada kritik güvenlik açığı ortaya çıktı. Uygulamaların arasında popüler olanlar da var!

8.2.2017Teknoloji
‘Oral seks kafe’ dünyada tartışılıyor

‘Oral seks kafe’ dünyada tartışılıyor

İngiliz medyası, kahvenin yanında “oral seks hizmeti” sunan bir kafenin yakında Londra'da açılacağını duyurdu. “Fellatio Cafe” projesinin ahlaki ve hukuki boyutları, ABD medyasında da tartışılmaya başladı.

6.8.2016Dünya
IŞİDli terörist kendi ölümünü dakika dakika kaydetti

IŞİD'li terörist kendi ölümünü dakika dakika kaydetti

Bir IŞİD militanı kaskındaki kamerayla Irak'ın Musul şehrindeki çatışmayı dakika dakika kaydetti.

28.4.2016Dünya
ABDnin kurduğu acil çağrı merkezinde Arapça skandalı

ABD'nin kurduğu acil çağrı merkezinde Arapça skandalı

ABD’nin, Suriye’deki ateşkes ihlallerinin bildirilmesi için kurduğu 24 saat hizmet veren acil çağrı merkezindeki personelin Arapça bilmediği ortaya çıktı.

5.3.2016Dünya
25 yazardan Türkiye mektubu

25 yazardan Türkiye mektubu

İNGİLTERE’de önde gelen 25 yazar, Başbakan David Cameron’a bir mektup göndererek, Türkiye’de basın özgürlüğüne yönelik kaygıları önümüzdeki hafta Londra’da görüşeceği Başbakan Ahmet Davutoğlu’na iletmesini istedi.

15.1.2016Dünya
İngilterede 25 yazardan Camerona Türkiye mektubu

İngiltere'de 25 yazardan Cameron'a 'Türkiye mektubu'

İngiltere'de önde gelen 25 yazar, Başbakan David Cameron'a bir mektup göndererek, Türkiye'de basın özgürlüğüne yönelik kaygıları önümüzdeki hafta Londra'da görüşeceği Başbakan Ahmet Davutoğlu'na iletmesini istedi.

15.1.2016Dünya
Vice News tercümanı serbest bırakıldı

Vice News tercümanı serbest bırakıldı

Diyarbakır’da IŞİD ve PKK adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları iddiasıyla tutuklandıktan bir süre sonra serbest bırakılan İngiliz gazeteciler Jacop Philip Gıngel Hanrahan ve Philip John Pendlebury’un Adana’da tutuklu bulunan Iraklı tercümanı Mohammed İsmael Rasool, tahliye edildi.

5.1.2016Dünya
WAN-IFRAdan küresel dayanışma çağrısı

WAN-IFRA'dan küresel dayanışma çağrısı

Dünyanın en büyük basın meslek örgütü Dünya Gazeteler ve Haber Yayımcıları Birliği (WAN-IFRA), Türk hükümetinin bağımsız ve özgür medyaya sert tutumu ve saldırıların devam etmesi üzerine Türk basınıyla küresel dayanışmanın yenilenmesi için çağrı yaptı.

12.12.2015Dünya
Paris saldırıları sırasında Bataclan’da sahne alan grup ilk defa olayları anlattı

Paris saldırıları sırasında Bataclan’da sahne alan grup ilk defa olayları anlattı

Fransa’nın başkenti Paris’teki saldılar sırasında sahnede olan Eagles of Death Metal grubunun elemanları olaydan sonra ilk kez konuştu.

22.11.2015Dünya
Paris saldırılarında Bataclanda konser veren grup ilk kez konuştu

Paris saldırılarında Bataclan'da konser veren grup ilk kez konuştu

Fransa’nın başkenti Paris’teki saldılar sırasında sahnedeolan Eagles of Death Metal grubunun elemanları olaydan sonra ilk kez konuştu.Vice News’a konuşan grubun röportajının tamamı haftaya yayınlanacak.

22.11.2015Haber
Tribündeki ayıba Arda Turan müdahalesi

Tribündeki ayıba Arda Turan müdahalesi

Türkiye - Yunanistan özel maçı öncesinde Yunanistan milli marşını tribünlerden bir gurubun ıslıklamasına kaptan Arda Turan müdahale etti. Yaşanan bu ayıp dünya basınında haber olurken, sosyal medyada da ses getirdi.

17.11.2015Futbol
Anonymous, Ku Klux Klan üyelerinin bilgilerini paylaştı

Anonymous, Ku Klux Klan üyelerinin bilgilerini paylaştı

İnternet korsanı eylemci grup Anonymous, ABD'deki ırkçı Ku Klux Klan (KKK) örgütüne sempati duyduğu iddia edilen bin kişinin kimlik bilgilerini paylaştı.

6.11.2015Dünya
Uluslararası gazetecilik örgütlerinden Türkiyeye çağrı: Baskılar bitmeli

Uluslararası gazetecilik örgütlerinden Türkiye'ye çağrı: Baskılar bitmeli

Dünyanın en köklü gazetecilik örgütlerinin, seçim öncesinde Türkiye’ye gerçekleştirmiş olduğu acil basın özgürlüğü misyonunun ardından yayımladığı raporda, “Türkiye’de basın özgürlüğünün içinde bulunduğu durumun gitgide kötüleşmesinden dolayı son derece endişeliyiz. Delegasyon olarak meslektaşlarımızla dayanışma içinde olduğumuzu ifade ediyor, gazetecilerin mesleklerini yapmasına engel olan ve mevcut otosansür ikliminin beslenmesine hizmet eden tüm baskının sona ermesini talep ediyoruz” denildi.

4.11.2015Dünya
Dünyaca ünlü gazeteciler Türkiyede basın özgürlüğü için ayağa kalktı

Dünyaca ünlü gazeteciler Türkiye'de basın özgürlüğü için ayağa kalktı

Türkiye’de son dönemde basına yönelik baskılara uluslararası basın temsilcileri ve dünyaca ünlü gazetecilerden tepki geldi. 120’nin üzerinde ülkede 35 bini aşkın yayıncıyı temsil eden Dünya Gazeteler ve Haber Yayımcıları Birliği (WAN- IFRA) ve Dünya Editörler Forumu’nun (WEF) yanı sıra en köklü basın özgürlüğü örgütlerinden Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) ile Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN), dünyaca ünlü 52 gazetecinin imzasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı.

30.10.2015Dünya
Bugün ve Millet gazeteleri basılmadı

Bugün ve Millet gazeteleri basılmadı

Çarşamba günü kayyum heyetinin polis eşliğinde Koza İpek medya grubuna gelerek Kanaltürk ve Bugün TV yayınlarını kesmesinin ardından, gruba ait iki gazetenin baskısı da gece saatlerinde durduruldu.

29.10.2015Dünya
Uluslararası gazetecilerden Türkiye çağrısı

Uluslararası gazetecilerden Türkiye çağrısı

DÜNYANIN önde gelen 8 uluslararası gazetecilik örgütü ilk defa bir araya gelerek Türkiye’ye acil ziyaret yaptı. Ziyaretin sebebi, 7 Haziran seçimlerinin ardından medya özgürlüğünün endişe verici hale gelmesi... Heyet, gözlemlerini dün bir basın toplantısıyla anlatarak baskının sonlanması için ortak çağrıda bulundu.

21.10.2015Dünya
Vice News, ekranını Türkiyede tutuklanan Iraklı tercüman için kararttı

Vice News, ekranını Türkiye'de tutuklanan Iraklı tercüman için kararttı

Amerikan haber sitesi Vice News, Diyarbakır'da tutuklanan Iraklı tercüman Muhammed İsmail Resul'un serbest bırakılması için çarpıcı bir protesto yolu seçti.

21.10.2015Dünya
ABDden Türkiyeye Iraklı tercüman için çağrı

ABD'den Türkiye'ye Iraklı tercüman için çağrı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Vice News muhabirleri için tercümanlık yaparken Diyarbakır'da tutuklanan Iraklı Muhammed İsmail Resul'la ilgili Türkiye'ye çağrıda bulundu.

17.10.2015Dünya
Cizre kilidi

Cizre kilidi

8 gündür sokağa çıkma yasağı uygulanan Şırnak’ın Cizre ilçesinde önceki gece de şiddetli çatışmalar çıktı ve sabaha kadar patlama sesleri duyuldu. Seçim hükümetinin iki bakanı ve HDP heyeti ilçeye giremeyince geri döndü.

11.9.2015Gündem
Vice News muhabiri Türkiyede tutuklanmasını anlattı

Vice News muhabiri Türkiye'de tutuklanmasını anlattı

ABD'li haber sitesi Vice News için çalışan ve Diyarbakır'da tutuklanan İngiltereli gazeteci Jake Hanrahan, hala tutuklu bulunan Iraklı tercümanları için büyük bir sorumluluk duyduklarını ifade etti.

8.9.2015Dünya
Türkiyede tutuklanan İngiliz gazeteciler ülkelerine döndü

Türkiye'de tutuklanan İngiliz gazeteciler ülkelerine döndü

Diyarbakır'da tutuklandıktan sonra Adana'daki cezaevine konulan ve mahkemece serbest bırakılan gazeteciler İngiliz gazeteciler Jake Hanrahan ile Philip Pendlebury, sınır dışı edildi. Vice News, iki çalışanının da İngiltere'ye döndüğünü açıkladı.

7.9.2015Dünya
Guardian: Vice News çalışanı İngiliz gazeteciler sınır dışı edilecek

Guardian: Vice News çalışanı İngiliz gazeteciler sınır dışı edilecek

İngiliz Guardian gazetesi dün serbest bırakılan ABD merkezli haber sitesi Vice News çalışanı gazeteciler Jake Hanrahan ve Philip Pendlebury'nin sınır dışı edileceklerini yazdı.

4.9.2015Dünya
Vice Newsun Diyarbakırda tutuklanan ekibi serbest bırakıldı

Vice News'un Diyarbakır'da tutuklanan ekibi serbest bırakıldı

ABD merkezli yayın kuruluşu Vice News’un geçtiğimiz hafta gözaltına alınarak tutuklanan iki İngiliz gazetecisi serbest bırakıldı.

3.9.2015Dünya
İngiltere Dışişleri Bakanlığından tutuklu gazeteciler için Türkiye’ye çağrı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan tutuklu gazeteciler için Türkiye’ye çağrı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, geçen hafta Diyarbakır’da tutuklanan iki İngiliz gazeteci için Türkiye’ye çağrıda bulundu.

3.9.2015Dünya
Gazeteciler salıverilsin

'Gazeteciler salıverilsin'

Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) ve Avrupa Gazeteciler Federasyonu, Türkiye'de terör suçlamasıyla tutuklanan iki İngiliz gazetecinin derhal serbest bırakılmasını istedi.

1.9.2015Dünya
ABden Koza-İpek Grubuna yönelik operasyona ilk açıklama

AB'den Koza-İpek Grubu'na yönelik operasyona ilk açıklama

Koza İpek Grubu'na bu sabah düzenlenen operasyona Avrupa Birliği'nden (AB) ilk tepki geldi. AB Dış İlişkiler Sözcüsü Maja Kocijancin, Brüksel'deki basın toplantısında, operasyona ilişkin "kaygılıyız" açıklamasında bulundu. Viyana merkezli Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI) da Ankara'ya, "terörle mücadele yasalarını ve mali araçları medyaya baskı için kullanmaya son verme" çağrısında bulundu.

1.9.2015Dünya
İngiliz gazetecileri IŞİDli diye alıp PKKya yardımdan tutuklamışlar

İngiliz gazetecileri IŞİD'li diye alıp 'PKK'ya yardım'dan tutuklamışlar

Diyarbakır'da tutuklanan iki VICE News çalışanı ile tercümanlarının bir ihbar üzerine ve 'IŞİD'li oldukları' iddiasıyla gözaltına alındıkları, ancak Emniyet ve mahkemede PKK'lı olmakla suçlandıkları ortaya çıktı. İngiliz gazeteciler, verdikleri ifadede, ne IŞİD ile ne de PKK ile bağlantıları olduğunu belirtti.

1.9.2015Dünya
Diyarbakırda tutuklanan gazeteciler İngiliz basınında

Diyarbakır'da tutuklanan gazeteciler İngiliz basınında

ABD merkezli haber sitesi VICE News çalışanı iki İngiliz gazeteci Jake Hanrahan ve Philip Pendlebury ile Iraklı tercümanları Muhammed İsmail'in dün Diyarbakır'da tutuklanmalarına ilişkin haberlere İngiliz gazetelerinin internet sitelerinde geniş yer verildi. ABD Dışişleri Bakanlığı da gazetecilerin "terör örgütü IŞİD adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak" suçlamasıyla tutuklanmasına ilişkin endişelerini Ankara’ya iletti.

1.9.2015Dünya
Gözaltına alınan İngiliz gazeteciler tutuklandı

Gözaltına alınan İngiliz gazeteciler tutuklandı

Çatışma bölgelerinden yaptığı haber ve videolarla tüm dünyada bilinen ABD merkezli yayın kuruluşu Vice News'in 3 çalışanı Diyarbakır'da tutuklandı.‘IŞİD adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak’ suçundan mahkemeye sevk edilen İngiliz gazeteciler Mohammed İsmael Rasool, Jake Hanrahan ve Philip John Pendlebury akşam saatlerinde tutuklandı.

1.9.2015Gündem
Vice News gazetecilerin tutuklanmasını kınadı

Vice News gazetecilerin tutuklanmasını kınadı

Çatışma bölgelerinden yaptığı haber ve videolarla tüm dünyada bilinen ABD merkezli haber sitesi Vice News, Türkiye muhabiri Jake Hanrahan ve ekibinin tutuklanmasını kınadı.

31.8.2015Dünya
Uluslararası örgütlerden Türkiyeye çağrı

Uluslararası örgütlerden Türkiye'ye çağrı

Amerikan haber kanalı Vice News için çalışan ve Diyarbakır’da 27 Ağustos Perşembe günü polisler tarafından gözaltına alınan ikisi gazeteci, dört kişinin salıverilmesi için uluslararası sivil toplum kuruluşları Türkiye’ye çağrıda bulundu.

31.8.2015Dünya
Diyarbakır’da iki İngiliz gazeteci gözaltına alındı

Diyarbakır’da iki İngiliz gazeteci gözaltına alındı

ABD merkezli medya kuruluşu Vice News ekibi, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından gözaltına alındı. İngiliz iki gazeteci ve tercümanlarının emniyetteki sorguları devam ediyor.

28.8.2015Dünya
Clintonın e-postaları kamuoyuna açıklanacak

Clinton'ın e-postaları kamuoyuna açıklanacak

ABD'nin başkenti Washington'daki federal yargıç, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, eski Dışişleri Bakanı ve Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton'ın bakanlık yaptığı döneme ait e-posta yazışmalarını gelecek ay sonundan başlayarak gruplar halinde her 30 günde bir kamuoyuna açıklaması gerektiğine hükmetti.

28.5.2015Dünya
İşte ABDnin Irak işgaline gerekçe gösterdiği istihbarat raporu

İşte ABD'nin Irak işgaline gerekçe gösterdiği istihbarat raporu

ABD'nin Irak işgali öncesinde hazırlanan istihbarat raporunda, Saddam Hüseyin yönetiminin kitle imha silahı ürettiği iddiasının teyidi için yeterli delil olmadığının dönemin ABD Başkanı George Bush ve yönetimine bildirildiği resmen kanıtlandı.

21.3.2015Dünya
İngiltere’yi karıştıran iddia

İngiltere’yi karıştıran iddia

Geçmişte ABD Dışişleri eski Bakanı Colin Powell’ın baş danışmanı olarak görev yapan Lawrence Wilkinson, CIA’in terör şüphelilerini İngiltere’ye ait Diego Garcia adasında sorguladığını iddia ederek büyük tartışma yarattı.

31.1.2015Avrupa
IŞİDin izin verdiği tek Batılı gazeteci ülkesine döndü

IŞİD'in izin verdiği tek Batılı gazeteci ülkesine döndü

IŞİD’in Suriye ve Irak’ta elinde tuttuğu bölgelere giriş izni verdiği ilk Batılı gazeteci 10 günlük araştırmasının ardından ülkesine döndü ve uyardı: Grup sandığınızdan daha güçlü ve daha tehlikeli. "Bir gün tüm Avrupa'yı ele geçireceğiz" diyen bir IŞİD yöneticisi ürküten açıklamalarda bulundu.

22.12.2014Dünya
Suriyeden IŞİDe büyük darbe

Suriye'den IŞİD'e büyük darbe

Suriye birlikleri Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) ülkenin kuzeyinde ele geçirmeye çalıştığı hava üssünün etrafında yürüttükleri ağır saldırılar sonucunda çok sayıda cihatçı militanı öldürdü. Öldürülenler arasında Türkiye’yi tehdit eden IŞİD’in basın sözcüsü Ebu Musa ve örgütün önde gelen komutanlarından Ebu Salem El Jazravi'nin de bulunduğu iddia edildi.

22.8.2014Dünya
Bakan Eroğlu: IŞİD aklını başına alsın

Bakan Eroğlu: IŞİD aklını başına alsın

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, IŞİD terör örgütü mensuplarınca, Atatürk Barajı’ndan su bırakılması konusunda yapılan tehditlere ilişkin, “IŞİD özellikle bu tür, Türkiye’ye kurusıkı tehditleri yapmasın, ‘Aklını başına alsın’ diye düşünüyoruz.

12.8.2014Dünya
Bana 2016nın resmini yapar mısın Niv

Bana 2016'nın resmini yapar mısın Niv?

Sanatçı Niv Bavarsky, 2016'nın en önemli 127 olayını aynı tabloya sığdırmış! Çok da güzel olmuş!

27.12.2016Kampüs
Barajı açın yoksa İstanbul’a geliriz

Barajı açın yoksa İstanbul’a geliriz

Suriye’nin Fırat Nehri kıyısındaki Rakka kentini kontrol altında tutan IŞİD, Türkiye’yi tehdit etti.

10.8.2014Dünya
Avoiding Japanese bonds a risk

Avoiding Japanese bonds a risk

TOKYO - Pacific Investment Management Co., which runs the world’s largest bond fund, said investors who avoid Japanese government debt may miss out on a rally.

10.7.2009Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JULY 10

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JULY 10

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on July 10, 2009. Hurriyet Daily News does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

10.7.2009Gündem
Platform to bring Armenian, Turkish filmmakers together

Platform to bring Armenian, Turkish filmmakers together

ISTANBUL - A cinema platform that brings together Turkish and Armenian filmmakers to develop intercultural dialogue and cooperation will once again unite the artists next week at the International Golden Apricot Film Festival in the Armenian capital of Yerevan.

9.7.2009Gündem
Hilton Hotels open golf resort in Dalaman

Hilton Hotels open golf resort in Dalaman

DALAMAN - Hilton Hotels Corporation has announced its first Hilton Worldwide Resort brand in Turkey, and its ninth overall property in the country, with the arrival of Hilton Dalaman Golf Resort & Spa.

5.7.2009Gündem
Miracle rescue from Yemen crash

Miracle rescue from Yemen crash

MORONI, Comoros - A Yemeni teenage girl clings to debris, barely able to swim, after being thrown from the Yemeni jet that crashed into the Indian Ocean, officials say, hailing the only survivor from the grave disaster. As a desperate hunt for other survivors of the crash resumes, one of the plane's black boxes is found, French officials say

1.7.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Medya dışından medyaya dersler

Kol saati, içme suyu ve bilgisayar oyunlarının habercilikle ne ilgisi var, demeyin. Dijital dönüşümde gazetecilerin her sektörden alabileceği dersler var. Üç örnek vereyim:

24.1.2017

Pelin Çift'in maaşını niye biz ödüyoruz?

TRT'deki şu programda olanları izlemediyseniz bir bakın önce:

13.3.2018