MENÜ

Veri

Veri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Veri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Veri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 23.361 Veri haberi bulunmuştur.

Veri Haberleri

9 bin öğrenciye bir kütüphane

9 bin öğrenciye bir kütüphane

Türk Kütüphaneciler Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullar ve üniversitelerdeki kütüphanelerin röntgenini çıkardı.

29.07.2019Gündem
FaceApp ile güldük eğlendik, ama DeepFake videoların şakası yok

FaceApp ile güldük eğlendik, ama DeepFake videoların şakası yok!

FaceApp uygulamasıyla başlayan ve sosyal medyada geniş kitlelere yayılan fotoğraf üzerinde gerçekçi değişiklikler yapma akımı, kullanıcıların yüzünü güldürmeyi başardı. Bu uygulama her ne kadar zararsız ve eğlence odaklı görünse de kullandığı teknoloji yakın gelecekte karşımıza çıkabilecek kötü amaçlı ve tehlikeli uygulamaların habercisi. Deepfake videolar da bunun en canlı örneği…

29.07.2019Teknoloji
Teknoloji suça “Dur” diyebilir mi

Teknoloji suça “Dur” diyebilir mi?

Günümüzde ülkelerin pek çoğu, toplum güvenliğini sağlamak amacıyla teknolojiden faydalanıyor. Bu alanda kullanılan teknolojiler ise ülkeye göre değişmekle birlikte gittikçe akıllanan ve bağımsız hareket eden bir siteme doğru eviriliyor. Teknoloji, siber suçlara zemin hazırlayabildiği gibi çoğu zaman da zanlının tespitine, bulunup yargılanmasına yardımcı olabiliyor.

29.07.2019Teknoloji
İçişleri Bakanlığından ülke genelinde eş zamanlı uygulama

İçişleri Bakanlığından ülke genelinde eş zamanlı uygulama

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca 81 ilde eş zamanlı 'Göçmen kaçakçılığı', 'Kiralık araç firmaları' ve 'Günübirlik kiralanan evler'e yönelik uygulama yapıldı.

28.07.2019Gündem
Sesler yükseliyor

Sesler yükseliyor

Online müzik alanında büyük bir rekabet başladı. Bir yanda Türk teknoloji şirketleri, diğer yanda hızla popüler olan platformlar ve başka bir yanda ise dünyanın en büyük teknoloji devleri... Türkiye’de yaklaşık 15 milyon online müzik dinleyicisi var. Geçen hafta YouTube Music’in Türkiye’deki kullanıcılara açılması da bu pazarın önemini bir kez daha kanıtladı. Biz de buradan yola çıkarak online müzik platformlarını inceledik.

28.07.2019Ekonomi
Hırdavat ve armatür sektörü ihracat için güçlerini birleştirdi

Hırdavat ve armatür sektörü ihracat için güçlerini birleştirdi

İhracatın önemli sektörlerinden Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Armatür, Valf, Musluk, Tesisat Ekipmanları ve Vana Sanayicileri Derneği arasında iyi niyet protokolü imzalandı.

27.07.2019Ekonomi
Kritik anlarda milli teknoloji konuşturacak

Kritik anlarda "milli teknoloji" konuşturacak

Olağanüstü hallerde ve kriz zamanlarında TSK iletişiminin kesintisiz ve güvenle sürdürülmesi amacıyla yerli ve milli olarak geliştirilen EPM Modem Sistemi bu yıl teslim edilecek. Bu teknoloji temel alınarak devlet yöneticileri ve kurumları arasındaki iletişim için de Devlet İçin Güvenli Haberleşme Sistemi de geliştiriliyor.

27.07.2019Ekonomi
Köpeğe cinsel saldırı İğrenç adam yakalandı

Köpeğe cinsel saldırı! İğrenç adam yakalandı

ANTALYA'da, ismi açıklanmayan bir kişi, sokakta köpeğe cinsel saldırıda bulunurken yoldan geçen kişi tarafından görüntülendi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerine harekete geçen polisin yakaladığı şüpheli, savcılığa sevk edildi.

27.07.2019Gündem
Türk Telekom’dan 745 milyon TL net kar

Türk Telekom’dan 745 milyon TL net kar

Türk Telekom Üst Yöneticisi Dr. Paul Doany, "Doğru strateji, uygulama ve de etkin gider yönetimi sayesinde 2019’un ilk altı ayında 745 milyon TL net kar elde ettik. Türk Telekom’un geçen yılın ilk yarısı 1,93 olan borçluluk oranı (Net Borç/FAVÖK), 30 Haziran 2019 itibarıyla 1,76 puana inmiş durumda. Yabancı para riskinden ve borçluluktan bu denli hızlı bir şekilde arınmış güçlü bilanço ile tüm paydaşlarımız için daha öngörülebilir bir net kar akışı sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

27.07.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Kurban Bayramından önce ödeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Kurban Bayramı'ndan önce ödeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİGEM 69. Geleneksel Hasat Bayramı etkinliğinde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Yağlı tohum ve hububatta bekleyen 1 milyar 200 milyon lira desteği, Kurban Bayramı'ndan önce ödeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

26.07.2019Gündem
Vodafone, 2019-20 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı

Vodafone, 2019-20 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı

Vodafone Türkiye, Nisan-Haziran 2019 arası dönemi kapsayan 2019-20 mali yılı birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirketin servis gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %17,2 artarak 2,9 milyar TL'ye yaklaştı. Aynı dönemde mobil servis gelirleri %17 yükseldi.

26.07.2019Teknoloji
WiFi şifrelerini izinsiz kaydeden Googlea ceza

WiFi şifrelerini izinsiz kaydeden Google'a ceza

Google, Sokak Görünümü (Street View) servisiyle kullanıcıların harita üzerinden sokakları yürüyormuş gibi gezebilmelerine ve yeni yerlerleri keşfetmelerine yardımcı oluyor. Dünya genelinde pek çok sokak ve caddeye girmeyi başaran Sokak Görünümü servisinin elde ettiği görüntüleri Google'ın özel araçları yakalıyor.

26.07.2019Teknoloji
Yapay zekâ bizim gibi olmaya ne kadar yakın

Yapay zekâ bizim gibi olmaya ne kadar yakın?

Yapay zekânın temellerinin atılmasının üzerinden yaklaşık 70 yıl geçti. Günümüzde yapay zekâ Go oyununda yenilmezliğini kimseye kaptırmıyorsa da henüz küçük bir çocuğun beyninin yapabildiklerinden çok uzakta. Peki bunun sebebi Moravec'in paradoksu ile açıklanabilir mi?. Sebep ne olursa olsun bilim insanları insansı özelliklere sahip yapay zekâ yapmakta kararlı. Bu süreçte, bilim insanlarının karşısında doğru veriye ulaşma ve etik problemleri olsa da zamanla taşlar yerine oturabilir.

26.07.2019Teknoloji
2019un petrol rezervi en çok olan ülkeleri belli oldu Bakın Türkiye kaçıncı sırada

2019'un petrol rezervi en çok olan ülkeleri belli oldu! Bakın Türkiye kaçıncı sırada

Küresel veri kaynağı Knoema ülkelerin 2019 petrol rezervlerini açıkladı. Söz konusu raporda toplam 190 ülke yer aldı. Bu ülkelerin için Türkiye de bulunuyor. Rezervler günlük olarak ve 2019'un 3. ayını kapsayacak şekilde açıklandı.

25.07.2019Ekonomi
NGN, Nokia işbirliği ile yeni nesil WAN çözümünü duyurdu

NGN, Nokia işbirliği ile yeni nesil WAN çözümünü duyurdu

Türkiye’nin alanında lider firmalarının yeni nesil teknoloji ortağı NGN, geçtiğimiz günlerde resmi açılışını gerçekleştirdiği Star of Bosphorus Veri Merkezi üzerinden sunduğu profesyonel hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Telekomünikasyon devi Nokia ile güçlü bir işbirliğine imza atan NGN, yeni nesil WAN çözümü SD-WAN 2.0 ile müşterilerine güvenli ve çok daha verimli bir hizmet sunuyor.

25.07.2019Teknoloji
Çağın yeni tehdidi dijital sömürgecilik oldu

Çağın yeni tehdidi 'dijital sömürgecilik' oldu

İş kollarının büyük bir hızla dijitalleşmesi ve verinin öneminin gün geçtikçe artması ile dijital sömürgecilik, özellikle gelişmekte olan ülkeler için büyük tehlike arz ediyor.

25.07.2019Teknoloji
Kapasite kullanım verisi açıklandı

Kapasite kullanım verisi açıklandı

İmalat sanayi kapasite kullanım oranı Temmuz ayında yüzde 76.2’ye geriledi.

25.07.2019Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı toplantısı bugün saat kaçta gerçekleşecek

Merkez Bankası faiz kararı toplantısı bugün saat kaçta gerçekleşecek?

Merkez Bankası faiz kararı toplantısı, günün en çok merak edilen konuları arasında yer almaya başladı. Merkez Bankası'nın alacağı faiz kararına göre son durumu yakından takip edecek olan yatırımcılar, toplantının gerçekleşeceği saati merak ediyor. Peki, Merkez Bankası faiz kararı toplantısı saat kaçta açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.07.2019Ekonomi
Facebook Messenger Lite indirilme rekoru kırdı

Facebook Messenger Lite indirilme rekoru kırdı

Facebook'un mesajlaşma uygulaması Messenger, iki yıl önce düşük seviye telefonlarda da sorunsuz çalışması adına 'Lite' adında özel bir sürüme kavuştu. Messenger Lite'ın yayınlanmasıyla birlikte ise indirilme rakamı 500 milyonu devirmiş durumda.

25.07.2019Teknoloji
Daha yapacak sonsuz şey var

Daha yapacak sonsuz şey var!

Finansbank’ı sattıktan sonra Türkiye’ye dünya standartlarında bir üniversite kazandırmayı hedeflediğini söyleyen Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, “Beynimi sürekli meşgul ediyor, en büyük heyecanım üniversite. Daha yapacağımız sonsuz şey var. Üniversite aileme ve ülkeme bırakabileceğim en büyük, en önemli miras” dedi.

25.07.2019Ekonomi
Microsofttan insan beyninin kopyası için 1 milyar dolarlık yatırım

Microsoft'tan insan beyninin kopyası için 1 milyar dolarlık yatırım

Microsoft, Silikon Vadisi'nin yapay zeka alanında en iddialı araştırma grubu olan OpenAI'ye 1 milyar dolar yatırım yapma kararı aldı.

25.07.2019Teknoloji
Facebooka verilen cezayla ilgili flaş açıklama

Facebook'a verilen cezayla ilgili flaş açıklama

ABD Federal Ticaret Komisyonu Başkanı Simons, yaklaşık iki hafta önce The Wall Street Journal tarafından ilk defa duyurulan cezayla ilgili bugün açıklamalarda bulundu.

25.07.2019Teknoloji
İBBde iki yeni atama

İBB'de iki yeni atama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) iki yeni atama yapıldı. Boğaziçi İmar Müdürlüğü'ne Tülün İnal, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'na ise Naim Erol Özgüner atandı

24.07.2019Gündem
FETÖnün ‘bölgecisinin’ ByLock inkarını, yazışmaları çürüttü

FETÖ'nün ‘bölgecisinin’ ByLock inkarını, yazışmaları çürüttü

Malatya'da FETÖ'nün "gaybubet evi" olarak adlandırılan hücre evinde eşiyle sahte kimlikle yakalanan ve yargılandığı davada 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan sanık Bülent Ağtoprak hakkındaki gerekçeli kararda, "kullanmadım" dediği ByLock'a 8 bin 68 kez erişim sağladığı belirtildi.

24.07.2019Gündem
Türkiye’de her bir veri ihlalinin ortalama maliyeti 11,15 milyon TL

Türkiye’de her bir veri ihlalinin ortalama maliyeti 11,15 milyon TL

IBM Güvenlik İş Birimi ve Ponemon Institute, veri ihlallerinin kuruluşlar üzerindeki maliyetini inceleyen yıllık araştırmasını yayınladı. Araştırmaya göre, bir veri ihlalinin maliyeti, son beş yılda yüzde 12 artarak ortalama 3,92 milyon dolara ulaştı.

24.07.2019Teknoloji
Mersis nedir Mersis no ne anlama gelmektedir

Mersis nedir? Mersis no ne anlama gelmektedir?

MERSİS, Merkezi Sicil Kayıt Sistemi’nin kısaltılmış halidir. Bakanlıklarda ve borsa kurumlarında MERSİS numaralarının bulunduğu ortak veri tabanları vardır. Peki, Mersis nedir? Mersis no ne anlama gelmektedir?

24.07.2019Gündem
Bursada kişi psikolojisini olumsuz etkileyen kaçak yapılar 3 iş günü içinde yıkılacak

Bursa'da 'kişi psikolojisini olumsuz etkileyen kaçak yapılar' 3 iş günü içinde yıkılacak

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, kentte kaçak yapıların yıkılması ve inşaatı yapan müteahhit ile firmaların cezalandırılmasını öngören kararı kabul etti. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle alınan karar gereği, şehri görsel açıdan anlamsız kılan, sosyal hayatı ve kişi psikolojisini olumsuz etkileyen kaçak yapılar 3 iş günü içinde yıkılacak

24.07.2019Ekonomi
Düşük seviye telefonlara WhatsApp müjdesi

Düşük seviye telefonlara WhatsApp müjdesi

Dünyanın önde gelen anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, bu kez KaiOS işletim sistemi yüklü cihazlara da destek vermeye başladı. Düşük donanımlı telefonların işletim sistemi olan KaiOS ile WhatsApp entegrasyonunun sağlanmasıyla birlikte kullanıcıların standart bir KaiOS telefona sahip olması, uygulamayı kullanması için yeterli olacak. Peki nedir KaiOS?

24.07.2019Teknoloji
Nvidia RTX 2080 Super satışa çıktı

Nvidia RTX 2080 Super satışa çıktı

NVIDIA’nın yeni GeForce RTX 2080 SUPER GPU’ları bugünden itibaren dünya genelinde pazara sunuldu. Şirket, aynı zamanda Wolfenstein: Youngblood için GeForce RTX 2080 SUPER GPU'lara da destek sağlayan yeni bir Game Ready sürücüsünü duyurdu. Yeni sürücü aynı zamanda Madden NFL 20 ve Wolfenstein: Cyberpilot için de kullanılabilecek en iyi sürücü olma özelliğini taşıyor. Buna ek olarak, bu sürücü üç yeni G-SYNC uyumlu monitörü de destekliyor.

24.07.2019Teknoloji
YKS tercihleri nasıl yapılır Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS tercihleri nasıl yapılır? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, adaylar için tercih süreci başlatıldı. Tercihler, ÖSYM'nin internet sitesi AİS üzerinden alınacak ve adaylar, tercihlerini yaparken, 2 yıllık ve 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamalarını göz önünde bulunduracak. YKS tercih işlemleri sürerken, konuya dair araştırmalar da hız kazandı. Peki, YKS tercihleri nasıl yapılır? Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.07.2019Gündem
Gözler yeni nesil bölümlerde

Gözler yeni nesil bölümlerde

Üniversite adaylarının dün başlayan tercih telaşı 29 Temmuz’a kadar devam edecek. Bu yıl ilk kez yeni nesil bölümler de kontenjanlar arasında yer aldı. Yapay zekâ, bilgi güvenliği teknolojisi, üç boyutlu modelleme gibi bölümleri öğretim görevlileri Hürriyet’e anlattı.

24.07.2019Eğitim
Bulgaristandaki siber saldırıda yeni gelişme

Bulgaristan'daki siber saldırıda yeni gelişme

Bulgaristan Milli Gelirler Ajansının (NAP) veri havuzundan 7,6 milyon nüfuslu ülkedeki 5 milyon kişinin kişisel verilerinin çalınmasıyla ilgili siber saldırı skandalı büyüyor.

23.07.2019Dünya
2019 sağlık lisans tamamlama başvurusu nasıl yapılır

2019 sağlık lisans tamamlama başvurusu nasıl yapılır?

YÖK, sağlık ve ilahiyat alanlarında önlisans programlarından mezunların, lisans tamamlama başvuru ve tercihlerini almaya devam ediyor. Yerleştirme işlemleri, adayların mezuniyet not ortalamalarının iki katı alınarak hesaplanan yerleştirme puanlarına ve tercihlerine göre sıralamaya tabi tutularak yapılacak. Peki, 2019 sağlık lisans tamamlama başvurusu nasıl yapılır?

23.07.2019Gündem
Türk seyahat bürosu mağdurlarının sayısı 160a çıktı

Türk seyahat bürosu mağdurlarının sayısı 160'a çıktı

Herten’deki City Reisen’ın sahibi Serdar Ö. tarafından dolandırıldıkları gerekçesiyle polise ihbarda bulunanların sayısı 160’a yükseldi. Recklinghausen Polisi, Serdar Ö.’nün yakalanması için Türkiye ile bağlantıya geçtiklerini duyurdu.

23.07.2019Avrupa
Yapay zeka mühendisliği nedir

Yapay zeka mühendisliği nedir?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın, lisans ve ön lisansta geleceğin meslekleri programları arasında gösterdiği 'yapay zeka mühendisliği' bölümü, Hacettepe Üniversitesinde açılacak. Programının açılacağı Hacettepe Üniversitesinde müfredat hazırlıkları tamamlandı. Peki, yapay zeka mühendisliği nedir?

23.07.2019Gündem
Küresel piyasalar veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar, haftanın ilk işlem gününde genel olarak pozitif seyretmesinin ardından hareketlenecek makroekonomik veri gündemine odaklandı.

23.07.2019Ekonomi
ABDli kredi raporlama şirketi 700 milyon dolar ceza ve tazminat ödeyecek

ABD'li kredi raporlama şirketi 700 milyon dolar ceza ve tazminat ödeyecek

Equifax 2017'de gerçekleşen siber saldırıda yaklaşık 150 milyon müşterisinin özel bilgilerinin sızması nedeniyle ceza ve tazminat ödemeyi kabul etti.

23.07.2019Ekonomi
iOS 12.4 güncellemesi yayında Yükleyince neler gelecek

iOS 12.4 güncellemesi yayında! Yükleyince neler gelecek?

Apple, dün akşam saatlerinde iOS 12.4 güncellemesini yayınladı. Şirket, Eylül ayında yayınlayacağı iOS 13 öncesi son güncellemesini böylece kullanıcılara sunmuş oldu. Peki iOS 12.4 güncellemesi ile hangi yeni özellikler geliyor?

23.07.2019Teknoloji
Avrupanın ilk 5 akıllı telefon markasından biriyiz

'Avrupa'nın ilk 5 akıllı telefon markasından biriyiz'

Nokia... Cep telefonlarını kullanmaya başladığımız ilk zamanlarda telefon pazarında henüz pek rekabet yokken piyasaya hakim olan efsane marka. Aradan yıllar geçtiğinde ise pek çok yeni marka ortaya çıktı ve trend tamamen Nokia'nın aksi yönünde değişti. HMD Global altında varlığını sürdüren şirketin son zamanlardaki çalışmaları ve yeni ürünleri ise şirketin yeniden kullanıcıların radarına girmesini sağladı. HMD Global Türkiye Genel Müdürü Sertaç Şener, Nokia'nın son durumunu ve telefon pazarını Hürriyet'e anlattı.

23.07.2019Teknoloji
MEB Bursluluk sınav sonuçlarını açıklandı..  İOKBS bursluluk sınav sonucu nasıl öğrenilir

MEB Bursluluk sınav sonuçlarını açıklandı.. İOKBS bursluluk sınav sonucu nasıl öğrenilir?

Devlet tarafından burs ödemeleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sonuçları açıklandı. Bursluluk sınavı sonuçlarına "www.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden erişim sağlanıyor. Peki, İOKBS bursluluk sınav sonucu nasıl öğrenilir? İşte, bursluluk sınavı sonucu sorgulama sayfası.

22.07.2019Gündem
Geleceğin veri merkezleri hakkında doğru bilinen 6 yanlış

Geleceğin veri merkezleri hakkında doğru bilinen 6 yanlış

Fabrika çıkışlı veri merkezi olarak da bilinen prefabrik modüler veri merkezleri, konumdan bağımsız çalışmalarıyla geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. Vertiv, prefabrik modüler veri merkezleri hakkında doğru bilinen yanlışları açıkladı.

22.07.2019Teknoloji
Hazır Gıdaların Vücuda Zararları

Hazır Gıdaların Vücuda Zararları

Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, gıda katkı maddelerinin insana faydası olmadığını söyleyerek, ‘tat bağımlılığı’ yaptıklarına dikkat çekti, “Hazır gıdalar bağışıklık sistemini bozar” dedi.

Çekilişten, mailden siber saldırı çıkıyor

Çekilişten, "mail"den siber saldırı çıkıyor

Yazılım zafiyetlerini hedef alan zararlı yazılımlar, kişisel verilerden kritik altyapılara kadar uzanan ciddi güvenlik risklerine yol açıyor.

22.07.2019Teknoloji
Borsa 18 haftanın en yüksek kapanışını yaptı, 106.000 hedefe girdi

Borsa 18 haftanın en yüksek kapanışını yaptı, 106.000 hedefe girdi

BIST 100 endeksi, geçen hafta yaklaşık yüzde 5 değer kazanarak 101.849 puanla 18 haftanın en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirirken, analistler 100.000 üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda yeni hedefin 106.000 seviyesi olacağını kaydetti.

22.07.2019Ekonomi
5G’de en büyük sorun kapsama alanı olacak

5G’de en büyük sorun kapsama alanı olacak

Almanya’da denenmeye başlanan 5G teknolojisi hakkında açıklamada bulunan yazılım mühendisi Doç. Dr. Taner Çevik, 5G teknolojisinin en önemli sorunun kapsama alanı olacağını söyledi.

22.07.2019Teknoloji
Samsung Galaxy S11 nasıl olacak

Samsung Galaxy S11 nasıl olacak?

Samsung'un Galaxy Note 10'un ardından gelecek yıl duyurmayı planladığı Galaxy S11 serisi amiral telefonlarıyla ilgili ilk bilgiler internete sızmaya başladı.

22.07.2019Teknoloji
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi haziranda düştü

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi haziranda düştü

Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), haziranda bir önceki aya kıyasla yüzde 3,24 düşüş gösterdi.

22.07.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Silikon Vadisi’e güle güle Startup şehirlere merhaba

Yıllardan beri İstanbul’un bazı bölgelerinin Silikon Vadisi olacağını yazıp dururuz.

28.07.2019

İzmir’e Bükreş ve Sofya perspektifi ile bakmak...

İzmir’in en çok karşılaştırıldığı kentler,

23.07.2019