MENÜ

Vergi Reformu

Vergi Reformu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vergi Reformu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.579 Vergi Reformu haberi bulunmuştur.

Vergi Reformu Haberleri

Son dakika... Bakan Albayraktan vergi reformu açıklaması

Son dakika... Bakan Albayrak'tan vergi reformu açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vergi politikaları ve vergi reformuyla ilgili Twitter'dan açıklama yaptı.

25.04.2019Ekonomi
Alman hükümeti bu yıl için büyüme tahminini yüzde 0,5’e düşürdü

Alman hükümeti bu yıl için büyüme tahminini yüzde 0,5’e düşürdü

Alman hükümeti tarafından yayınlanan ekonomik büyüme raporunda, bu yıl için daha önce yüzde 1 olarak açıklanan resmi büyüme beklentisi yüzde 0,5’e düşürüldü.

17.04.2019Ekonomi
MÜSİAD Başkanı Kaan: Dönüşüm Adımları Paketi kabuk değişiminin ilk safhası

MÜSİAD Başkanı Kaan: Dönüşüm Adımları Paketi kabuk değişiminin ilk safhası

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan "Bankacılık sektörüne ilişkin atılması planlanan dönüşüm adımları finans sektörüne yönelik sorunların çözümünde kritik bir misyon üstlenecek" dedi.

10.04.2019Ekonomi
Vekiller sandık nöbetinde

Vekiller sandık nöbetinde

Yerel seçim sonuçlarıyla ilgili itiraz sürecinin 13 Nisan’a kadar devam etmesi nedeniyle Meclis de çalışma takvimini 16 Nisan’a göre ayarladı. Sandıklarda yeni sayım işlemlerinin sonucunda itirazların noktalanacağı güne kadar milletvekilleri seçim bölgelerinde olacak.

6.04.2019Gündem
TBMM, 9 Nisanda mesaiye başlayacak

TBMM, 9 Nisan'da mesaiye başlayacak

TBMM, 31 Mart yerel seçimler sonrası 9 Nisan Salı günü mesaisine başlayacak. Ekonomik paketler, yargı paketi ve bedelli askerlik düzenlemeleri öncelikli gündem maddeleri olacak.

2.04.2019Gündem
Türkiye ekonomisi reformlara yoğunlaşacak

Türkiye ekonomisi reformlara yoğunlaşacak

Seçimin gündem olmayacağı 4,5 yıllık bir döneme giren Türkiye, vergi reformu, hal ve perakende yasaları gibi önemli ekonomik düzenlemeleri de içeren reform çalışmalarına odaklanacak.

2.04.2019Ekonomi
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Ana gündem ekonomi

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Ana gündem ekonomi!

Seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte Nisan ayında Türkiye’nin ana gündeme ekonomi olacak, 8 Nisan haftasında yeni çerçeve açıklanacak. Kıdem tazminatı ve vergi reformu, hal yasası, kamu işçilerine verilecek zam ile kalkınma planı yeni dönemin ana gündemlerinden olacak.

1.04.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan güçlü güven ortamı mesajı: Dönüş başladı

Bakan Albayrak'tan 'güçlü güven ortamı' mesajı: Dönüş başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Swap kararı ile ilgili "Süreç bugünden itibaren normalize oldu" dedi. "Her geçen gün daha güçlü bir güven ortamıyla Türkiye, para birimine güvenenleri mahcup etmeyecek, güvenmeyenleri daha fazla mahcup edecek" ifadelerini kullanan Bakan Albayrak son iki günde TL'ye dönüşün başladığını açıkladı.

28.03.2019Ekonomi
Bakan Albayrak: Nisan ayı ile birlikte yol haritasını açıklayacağız

Bakan Albayrak: Nisan ayı ile birlikte yol haritasını açıklayacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "31 Mart yerel seçim sonucu ne olursa olsun, seçim sonrası önümüz çok açık. Atılacak adımlar hazır, önümüzdeki hafta bir kısmını paylaşacağız. Nisan ayıyla birlikte yol haritasını açıklayacağız." dedi.

22.03.2019Gündem
2. el otoda KDV sorunu çözüldü

2. el otoda KDV sorunu çözüldü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, ÖTV ve KDV indiriminin bugün itibariyle 30 Haziran tarihine kadar uzatılmasının ardından otomotiv sektörüne diğer müjdeyi 2’nci el otomobil satışlarında yaşanan KDV uyuşmazlığı konusunu çözdüklerini söyleyerek verdi. Albayrak “Bundan sonra araçlar hangi KDV oranıyla alınıyorsa, aynı KDV oranıyla satış yapılacak” dedi.

22.03.2019Ekonomi
Bakan Albayrak duyurdu: Az önce imzalandı, hayırlı olsun

Bakan Albayrak duyurdu: Az önce imzalandı, hayırlı olsun

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Türkiye güçlü performansıyla yine birilerini üzmeye ve şaşırtmaya devam edecek." dedi. Bakan Albayrak ayrıca, KDV uyuşmazlığında son noktaya gelindiğini ve imzaların Külliye'de atıldığını söyledi.

21.03.2019Ekonomi

Seçim sonrası geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Finans Merkezi projesinin 2023 yılından önce hayata geçirileceğini belirtti. Albayrak sermaye piyasalarını geliştirmek ve banka dışı finansman araçlarını çeşitlendirme kapsamında seçimlerin ardından bir fon oluşturacaklarını, vergi mimarisi ile ilgili reform çalışmasına da başladıklarını söyledi.

9.03.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan İstanbul Finans Merkezi Konferansında çarpıcı mesajlar

Bakan Albayrak'tan İstanbul Finans Merkezi Konferansı'nda çarpıcı mesajlar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Önümüzdeki dönemde de yurt içinde ve yurt dışında hem nitelikli yatırımcıya satış hem de halka arzlarla sermaye piyasalarına derinlik kazandırma çalışmalarına devam edeceğiz, sermaye piyasalarını, sigortacılık piyasalarını genişleteceğiz." dedi.

8.03.2019Ekonomi
Büyük vergi reformu çalışması başladı

Büyük vergi reformu çalışması başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tüm vergi mimarisi ile ilgili büyük bir reform çalışmasının eş anlı başladığını söyledi.

8.03.2019Ekonomi
Bakan Albayrak, Ciddi revizyonlara gidiyoruz dedi ve duyurdu: Süreç başladı

Bakan Albayrak, 'Ciddi revizyonlara gidiyoruz' dedi ve duyurdu: Süreç başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul'da Finans Merkezi Konferansı'nda açıklamalarda bulundu. Albayrak, yaptığı konuşmada "Vergi uygulamalarında ciddi revizyonlara gidiyoruz. Vergi mimarisi ile ilgili çok büyük bir reform süreci başladı. Bu yıl içinde vergiyle ilgili somut adım atacağız." ifadelerini kullandı.

7.03.2019Ekonomi
TÜSİAD Başkanı Kaslowskiden istihdam açıklaması

TÜSİAD Başkanı Kaslowski'den istihdam açıklaması

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, istihdam teşviklerinde çok önemli ilerlemelerin kaydedildiğini söyledi.

27.02.2019Ekonomi
Gıda terörüyle boğazımıza kastediliyor

Gıda terörüyle boğazımıza kastediliyor  

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gıda terörü yorumlarına katıldığını dile getirerek “Ocak ayında gıda fiyatları aynı kalsa yıllık enflasyon yüzde 18.85’e düşüyordu. Gıda fiyatları ile ilgili spekülasyon yapanların araştırılmasını istedim. Birileri bunu spekülatif olarak kullanıyor” diye konuştu.

7.02.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Gıda fiyatlarıyla ilgili haftaya adım atacağız

Son dakika... Bakan Albayrak: Gıda fiyatlarıyla ilgili haftaya adım atacağız

Ankara'da gazetecilerle bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; 'Gıda fiyatlarıyla ilgili önümüzdeki hafta adım atacağız' açıklamasında bulundu.

6.02.2019Ekonomi
Almanya’da ‘Dayanışma Vergisi’ kalkıyor mu

Almanya’da ‘Dayanışma Vergisi’ kalkıyor mu?

Federal Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, yeni hayata geçireceği ‘vergi paketi’ çerçevesinde 27 yıldır alınan ‘Dayanışma Vergisi’ni kaldırmayı planlıyor.

12.10.2018Avrupa
TÜSİADdan doğalgaz zammı geri çekilmeli çağrısı

TÜSİAD'dan 'doğalgaz zammı geri çekilmeli' çağrısı

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, ekonominin yavaş yavaş soğumakta olduğunu görmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, "Bu yumuşak bir inişi bizim başlatmamız gerekir. Bu yavaşlamanın sağlıklı şekilde gerçekleşmesi ve ekonominin daha dengeli büyümesine ihtiyacımız var. Bunu yönetecek iyi bir ekonomi planının masaya getirilmesi gerekiyor. Bunun hazırlığının da Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda yapılmakta olduğunu görüyoruz." dedi.

1.08.2018Ekonomi
İhracat arttıkça cari açık azalacak

İhracat arttıkça cari açık azalacak

TİM’in 25. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi. İhracatçılara seslenen Yıldırım, “İhracatımız artıyor ama bu yeterli değil. Çünkü ithalatımız da artıyor. Bu yıl denge kurulacak, ihracat arttıkça cari açığımız azalacak” diye konuştu.

30.06.2018Ekonomi
Seçim tamam reform zamanı

Seçim tamam reform zamanı

İş dünyası temsilcileri Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından, Türkiye’nin gündeminin ekonomi ve yapısal reformlar olmasını istiyor. Seçimlere katılım oranına dikkat çeken iş dünyası temsilcileri, “Yüksek katılımla Türkiye adeta demokrasi dersi vermiştir. Uzun süredir Türkiye’nin gündeminde seçim vardı. Artık bu engel de kalkmış oldu. Ülkemizin hedeflerine ulaşması için tüm ekonomik ve yapısal reformlara destek vermek üzere hazırız” dedi.

25.06.2018Ekonomi
TÜSİAD, seçim sonrası reformlara odaklanma çağrısında bulundu

TÜSİAD, seçim sonrası reformlara odaklanma çağrısında bulundu

TÜSİAD, seçimlerin ardından yeni yasama ve yürütme erkinin acil olarak reformlara odaklanması ihtiyacına işaret ederken; bağımsızlığı ile güven veren bir Merkez Bankası, akılcı bir ekonomi programı, mali disiplin ve vergi reformu vurgusu yaptı.

25.06.2018Ekonomi
TÜSİAD: Şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı

TÜSİAD: Şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı

TÜSİAD'da yapılan açıklamada "Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun; şimdi toplumsal uzlaşma içinde reform zamanı" denildi.

25.06.2018Ekonomi
Dolar her yerde yükseliyor

Dolar her yerde yükseliyor

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomiyle ilgili endişeleri giderdiklerini savunarak, dolardaki yükseliş için de “Dolar, tüm para birimlerine karşı değer kazandı” dedi. Şimşek, Batman’da düzenlediği basın toplantısında siyaset ve ekonomi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

18.06.2018Ekonomi

Son dakika... Mehmet Şimşek'ten dolar açıklaması

BATMAN’da basın toplantısı düzenleyen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomiyle ilgili endişeleri giderdiklerini belirtirken, dolardaki yükseliş için de "Dolar, tüm para birimlerine karşı değer kazandı" dedi.

18.06.2018Ekonomi
Mehmet Şimşekten Fed faiz kararı değerlendirmesi

Mehmet Şimşek'ten Fed faiz kararı değerlendirmesi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: "Faiz artışı sürpriz değil. Piyasalar bunu büyük oranda fiyatlamıştı, önemli olan geleceğe ilişkin perspektif. Hakkını verelim, Merkez Bankası çok güçlü bir şekilde gereğini yaptı, yapmaya devam etti ve ne gerekiyorsa yapacak. Merkez Bankasının bu anlamda sürekli arkasındayız. Bizim politika setimiz güçlendi. Mesajım piyasaya çok net, para politikası sadece normalleşmedi, aynı zamanda basitleştirdik, netleştirdik. Cumhurbaşkanımız net bir şekilde ilk işimizin OHAL'i kaldırmak olacağını ifade etti. Bu da dışarıda Türkiye'nin algısını, ülkemize bakış açısını olumlu yönde değiştirecek" açıklamasında bulundu.

14.06.2018Ekonomi
Bakan Ağbal açıkladı: Çalışmalar tamam, seçim sonrası....

Bakan Ağbal açıkladı: Çalışmalar tamam, seçim sonrası....

Maliye Bakanı Ağbal; "2018 yılı bütçe hedeflerimizi tutturmakta kararlıyız. Bunun için gerekli adımları atacağız. Maliye politikası, para politikasına destek verecek. Bunun için sıkı maliye politikası çerçevesi oluşturacağız. Son dönemde bütçe giderlerini artıran düzenlemeler yaptık. Bu harcama artışını telafi edecek şekilde kamu harcamalarında aşağı yönlü, dengeleyici tedbirler alacağız" açıklamasında bulundu.

24.05.2018Ekonomi
Trumpın reformu 5 bin Alman şirketini vurdu

Trump'ın reformu 5 bin Alman şirketini vurdu

1 Mayıs'tan itibaren ABD'ye ithal edilen çeliğe yüzde 25, alüminyuma da yüzde 10 ek gümrük vergisi getirilmesinden toplam 5 bin Alman firması etkilendi. Bu firmaların yıllık cirosunun 532 milyar euro olduğu ve çoğunun vergilerden etkilenmemek için üretimini ABD'ye kaydıracağından endişe ediliyor.

12.05.2018Avrupa
Trumpın Başekonomi Danışmanı Cohn istifa etti

Trump'ın Başekonomi Danışmanı Cohn istifa etti

ABD Başkanı Donald Trump'ın Başekonomi Danışmanı Gary Cohn'un ithal çelik ve alüminyuma getirilmesi planlanan gümrük tarifeleri nedeniyle istifa ettiği bildirildi.

7.03.2018Ekonomi
SAP SE, 2017 4üncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

SAP SE, 2017 4'üncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında önde gelen isimlerden SAP, 2017’nin dördüncü çeyreğine dair finansal sonuçlarını açıkladı. Birkaç kez yükselttiği yıllık hedeflerinin tamamına ulaşan SAP, yeni bulut kontrat satışlarında önemli bir büyüme kaydetti, hisse başı kazançta çift haneli artış gerçekleşti.

15.02.2018Teknoloji
Vergi reformu paketi Bakanlar Kurulu’nda

Vergi reformu paketi Bakanlar Kurulu’nda

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın, vergi konularında önemli değişiklikler içeren reform paketini Bakanlar Kuruluna sunduğunu aktardı.

5.02.2018Ekonomi
Amazonun dördüncü çeyrek gelirinde ciddi artış

Amazon'un dördüncü çeyrek gelirinde ciddi artış

Amerikalı e-ticaret devi Amazon, geçen yılın dördüncü çeyreğinde gelirinin, bir önceki yılın aynı dönemine göre, yüzde 38 arttığını duyurdu.

2.02.2018Teknoloji
AT&Tnin dördüncü çeyrek net karı 8 katına çıktı

AT&T'nin dördüncü çeyrek net karı 8 katına çıktı

ABD merkezli iletişim devi AT&T, geçen yılın dördüncü çeyreğinde net karının arttığını duyurdu.

1.02.2018Ekonomi
AT&Tnin dördüncü çeyrek net karı arttı

AT&T'nin dördüncü çeyrek net karı arttı

ABD merkezli iletişim devi AT&T, geçen yılın dördüncü çeyreğinde net karının arttığını duyurdu.

1.02.2018Teknoloji

1.5 trilyon dolarlık çılgın proje

ABD Başkanı Trump, başkanlık koltuğuna oturduktan sonraki ilk Birliğin Duruşması konuşmasında kritik mesajlar ve kongreyi 1,5 trilyon dolarlık altyapı yatırımı planını oylamaya çağırdı.

31.01.2018Ekonomi
Dördüncü çeyrek geliri arttı

Dördüncü çeyrek geliri arttı

Intel, 2017'nin son çeyreğinde gelirlerini yüzde 4,3 artışla 17,1 milyar dolara yükseltti. Şirket, gelir artışana karşın, vergi reformu nedeniyle söz konusu dönemde 700 milyon dolar zarar açıkladı.

26.01.2018Ekonomi
Intelin dördüncü çeyrek geliri arttı

Intel'in dördüncü çeyrek geliri arttı

Dünyanın ikinci en büyük çip üreticisi Intel, geçen yılın dördüncü çeyreğinde gelirinin arttığını duyurdu.

26.01.2018Teknoloji
Pence, Ortadoğu turuna çıktı

Pence, Ortadoğu turuna çıktı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence sırasıyla Mısır, Ürdün ve İsrail'i ziyaret edeceği 4 günlük Ortadoğu gezisi için başkent Washington'dan ayrıldı.

20.01.2018Dünya
Morgan Stanleynin geliri dördüncü çeyrekte arttı

Morgan Stanley'nin geliri dördüncü çeyrekte arttı

ABD'li yatırım bankacılığı devi Morgan Stanley, 2017'nin dördüncü çeyreğinde gelirinin bir önceki yılın aynı dönemine göre arttığını duyurdu.

19.01.2018Ekonomi
Eski iPhoneları yavaşlatan Applea 1 trilyon dolarlık dava şoku

Eski iPhone'ları yavaşlatan Apple'a 1 trilyon dolarlık dava şoku

Apple'ın eski iPhone modellerini yavaşlattığını açıklamasının yankıları halen sürerken, bir grup avukatın ABD'de Apple'a karşı 1 trilyon dolarlık dava açmaya hazırlanıyor.

28.12.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Ekonomik paketin zamanlaması

YARIN Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılacak ekonomik paket açıklaması merakla beklenirken, açıklamanın zamanlaması da tartışmalara aday görünüyor.

9.04.2019