MENÜ

Vergi Cenneti

Vergi Cenneti ile ilgili tüm haberleri, son dakika Vergi Cenneti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Vergi Cenneti haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 718 Vergi Cenneti haberi bulunmuştur.

Vergi Cenneti Haberleri

Artan vergiyi Falcao mu Galatasaray mı ödeyecek

Artan vergiyi Falcao mu Galatasaray mı ödeyecek?

En yüksek gelir Falcao’nun olduğu için en yüksek vergiyi de o ödeyecek. O yüzden başlıkta Falcao’nun adı geçiyor. Yoksa tüm Süper Lig futbolcuları için vergi yükü artıyor. Yeni yasa teklifine göre; 2020’den itibaren yalnız kulüpler kesinti-stopaj yoluyla vergi ödemeyecek, ayrıca futbolcuların da ertesi yıl mart ayında beyanname vermesi gerekecek.

31.10.2019Ekonomi
İşte vergi cenneti ülkeler

İşte vergi cenneti ülkeler

Parası için vergi vermek istemeyen kişi ya da kurumlar servetlerini vergi cenneti ülkelerinde saklamayı tercih ediyor.

10.10.2019Ekonomi
Avrupa Birliğinden flaş karar İki ülke vergi cenneti listesinden çıkarıldı

Avrupa Birliği'nden flaş karar! İki ülke vergi cenneti listesinden çıkarıldı

Avrupa Birliği, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni vergi cenneti listesinden çıkardığını açıkladı.

10.10.2019Ekonomi
Trumpın damadı Kushnerin şirketinin milyonlarca dolar denizaşırı yatırım aldığı iddiası

Trump'ın damadı Kushner'in şirketinin milyonlarca dolar "denizaşırı" yatırım aldığı iddiası

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve başdanışmanı Jared Kushner'in kurucusu olduğu ve hala hissesinin bulunduğu emlak şirketinin, 2017'den beri, isimleri bilinmeyen denizaşırı yabancı yatırımcılardan 90 milyon dolar yatırım aldığı iddia edildi.

12.06.2019Ekonomi
AP’den mali suç polisi kurulması çağrısı

AP’den mali suç polisi kurulması çağrısı

Avrupa Parlamentosu (AP) Özel Komitesi, Avrupa Birliği’nde (AB) mali suçları araştırmakla görevli bir polis gücü kurulması çağrısında bulundu.

28.02.2019Avrupa
APden mali suç polisi kurulması çağrısı

AP'den mali suç polisi kurulması çağrısı

Avrupa Parlamentosu Özel Komitesi, mali suçları araştırmak üzere Avrupa polis gücü kurulmasını talep etti.

28.02.2019Ekonomi
Dünyada bir ilk: Harvard kreş

Dünyada bir ilk: Harvard kreş!

Hürriyet’in dün “Harvard bile şaştı bu işe” manşetiyle gündeme getirdiği Halil Çil ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Dünyanın en itibarlı üniversitelerinden biri olan Harvard’ın, İstanbul’da açtığı davada tazminata mahkûm ettirdiği Halil Çil’e karşı açılan benzer içerikte yüzlerce davanın olduğu kaydedildi.

29.01.2019Ekonomi
Servetleri günde 2.5 milyar dolar arttı

Servetleri günde 2.5 milyar dolar arttı

Küresel zengin-yoksul uçurumu artıyor. Her yıl Davos Zirvesi öncesi rapor açıklayan Oxfam’ın verilerine göre en zengin 26 kişinin serveti dünya nüfusunun en fakirini oluşturan 3.8 milyar kişi yani dünyanın yarısının servetine eşit. Ayrıca 2018 yılında en zenginler servetlerini günde 2.5 milyar dolar arttırdı.

22.01.2019Ekonomi
Sular durulmuyor: Çok sert sözler

Sular durulmuyor: Çok sert sözler

İtalya'nın gelecek seneki bütçe planı, Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker arasında sert atışmalara neden oldu.

12.10.2018Dünya
Mutlu olmayı bilenlerin diyarı Cayman Adaları

Mutlu olmayı bilenlerin diyarı Cayman Adaları

Bu hafta korsanlarıyla meşhur cennet köşelerden birindeyiz. Binlerce adanın bir arada olduğu; mercanların, resiflerin, turkuvaz denizlerin, sıcak, neşeli halkların ve olduğu kadarıyla mutlu olmayı bilenlerin diyarındayız; Karayipler. Çok çekmiş Karayipler’deki adalar. Kimi madenleri, kimi ormanları, kimi de tarıma elverişli toprakları sebebiyle sömürülmüş. Günümüzde ise onları sömürenlerin iştahını turizmle kabartıyorlar. Uçaklarla ya da yüzen şehirlerle gelen milyonlarca turisti ülkelerinde ağırlıyorlar.

11.07.2018Seyahat
Londra kara para aklama merkezi

Londra kara para aklama merkezi

İtalya’da ünlü Napoli mafyası Camora’nın ipliğini pazara çıkardığı ‘Gomorrha’ adlı kitabıyla mafyanın hedefi haline gelen yazar Roberto Saviano, Almanya’da okuma turuna çıktı.

15.03.2018Avrupa
Milyonerleri sığdıracak alanı kalmayan ülke

Milyonerleri sığdıracak alanı kalmayan ülke

Yüzölçümü sadece 2 km kare; güneşli, sessiz sokakları ile vergisi olmayan bir ülke…

23.02.2018Dünya
Çiftlikbank yavruladı Çılgın inekler, bizim tavuklar...

Çiftlikbank yavruladı! Çılgın inekler, bizim tavuklar...

Üyelere para ödemeyi durduran Çiftlik Bank’ta inceleme başlatılmasının ardından sanal ponzi oyunları yavruladı. Anadolufarm, çılgıninekler, sütbank, bizimtavuklar gibi 200 site ortaya çıktı. 108’i incelemeye alındı

18.01.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlundan cenazedeki fotoğraf için ilk yorum

Kılıçdaroğlu'ndan cenazedeki fotoğraf için ilk yorum

Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz'ın cenazesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında soğuk rüzgarlar esmişti. İkili tokalaşmamış ve bu anlar fotoğraf karelerine yansımıştı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, cenazede yaşananları anlattı: "Sıradan Sayın Erdoğan geliyordu geldi yerine geçti benim açımdan çok fazla bir şey ifade etmiyor. Sayın Erdoğan'ın cenazeye gelmesi de tabii önemli bir şey."

19.12.2017Gündem
Suriyeden taşınmıştı Süleyman Şah Türbesi açıklaması

Suriye'den taşınmıştı! Süleyman Şah Türbesi açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım bütçe görüşmelerinin yapıldığı Genel Kurul'da konuştu. Yıldırım, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs konusunda görüş alışverişi için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı aramadığına dikkat çeken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi: Trump, Cumhurbaşkanımızı aramaya bile cesaret edememiştir. Başbakan Yıldırım, Suriye'de "işler yoluna girdikten sonra" Süleyman Şah Saygı Karakolunun eski yerinde faaliyete geçeceğini bildirdi.

11.12.2017Gündem
Son dakika... Bakan Ağbaldan kritik açıklama: Gerekli tedbirleri alırız

Son dakika... Bakan Ağbal'dan kritik açıklama: Gerekli tedbirleri alırız

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "(ABD'deki davada) Bankacılık sistemimiz bakımından sonuç doğuracak gelişmeler karşısında üzerimize düşecek görevi (yapar) gerekli tedbirleri alırız. ABD'deki davadan oluşabilecek risklerin o kadar büyük olmadığını da önceki dava ve soruşturmalara bakarak söyleyebiliriz" açıklamasında bulundu.

7.12.2017Ekonomi
O belgeler savcılıkta

O belgeler savcılıkta

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Man Adası belgeleri, dün talep üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, savcılığın, belgelerin sahteliği konusunda bir soruşturma yapmadığını, soruşturmanın Vergi Usul Kanunu’na muhalefet ve karapara aklanması mevzuatı çerçevesinde bir suç olup olmadığı konusunda sürdürüldüğünü iddia etti.

4.12.2017Gündem
Hükümetten Reza Zarrab tepkisi

Hükümetten Reza Zarrab tepkisi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki geldi. Bozdağ, Reza Zarrab'la ilgili ise, "Baskıyla iftiracı haline geldi" diye konuştu, dava için şunları söyledi: "Şu anda ABD New York’ta yargı eliyle bir tiyatro ortaya konuluyor. Bir dava düşünün yargılayan hakim FETÖ’nün organizasyonuna katılmış, 17-25 Aralık’ta FETÖ’nün görüşlerini savunmuş. Öte yandan tanık olarak bir tanesini dinliyor o da FETÖ’cü. Yargılayan FETÖ’nün organizasyonuna katılan hakim, raporunu hazırlayan FETÖ’cü, bilirkişiler FETÖ'nün finanse ettiği kurumlardan, tanıklar FETÖ’cü. Bu mahkemeden biz hangi adaleti bekliyoruz. Ben bir adalet beklemiyorum."

30.11.2017Gündem
CHPden Paradise gensorusu

CHP'den Paradise gensorusu

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, ‘Paradise Papers’ belgelerinde oğulları ve yakınlarının ‘vergi cenneti’ Malta’da şirket kurduğu belirtilen Başbakan Yıldırım hakkında gensoru verme kararı çıktı.

15.11.2017Gündem
CHPnin seçim barajı önerisi

CHP'nin seçim barajı önerisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, "Atatürk bizim ortak değerimiz. Atatürk'ü seviyoruz ama Atatürk tekelciliği yapmıyoruz. Atatürk, milletimizin ortak malıdır, herkesin sevmesini, anlamasını istiyoruz" dedi. CHP olarak seçim barajının tamamen kalmasının illa olacaksa da yüzde 3'ün konuşulabileceğini belirten Tezcan, "Seçimler sürecinde biz partiler üzerinden bloklar tarif etmedik, etmeyi doğru da bulmuyoruz.

15.11.2017Gündem
TBMMde Paradise Belgeleri tartışması

TBMM'de 'Paradise Belgeleri' tartışması

MHP de Başbakan Binali Yıldırım ve çocuklarının adının geçtiği “Paradise Belgeleri” ile ilgili iddiaların araştırılmasını istedi.

14.11.2017Gündem
Mecliste gergin anlar... Araştırma önergesine ret

Meclis'te gergin anlar... Araştırma önergesine ret

TBMM Genel Kurulu’nda, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın, off-shore yatırımların açıklandığı “Paradise Papers” (Cennet Belgeleri) isimli belgelerde, Malta’da Başbakan Binali Yıldırım’ın iki oğlu ve akrabalarının da şirketleri olduğuna ilişkin haberleri değerlendirirken kullandığı “Cin Ali” sözü tartışmaya neden oldu. HDP’nin, “Malta Belgeleri adıyla yayımlanan belgelerin işaret ettiği finansal menfaat ilişkilerine yönelik” araştırma önergesinin görüşülmesine ilişkin grup önerisi AK Partili vekillerin oylarıyla reddedildi.

8.11.2017Gündem
Siyasetci ve zenginlerin off shore yatırımları cennet belgeleri adıyla yayımlandı

Siyasetci ve zenginlerin off shore yatırımları cennet belgeleri adıyla yayımlandı

Paradise Papers belgeleri sosyal medyaya da konu oldu. Üzerinde son bir yıldır 380 gazetecinin inceleme yaptığı 'Cennet Belgeleri' nde elde edilen bulguların, bir hafta boyunca projede yer alan basın kuruluşları tarafından yayımlanacağı bildirildi.

5.11.2017Dünya
Angel Di Maria ile Javier Pastore’nin evini polis bastı

Angel Di Maria ile Javier Pastore’nin evini polis bastı

Fransa’nın başkenti Paris’te polis, dünya kamuoyunda ‘Football Leaks’ olarak bilinen ve futbolcuların yurt dışına vergi kaçırdığı suçlamaları ile ilgili bir dizi operasyon gerçekleştirdi.

24.05.2017Spor Arena
Off-shorecuların Türkiyeye maliyeti 375 milyon lirayı geçti

Off-shore'cuların Türkiye'ye maliyeti 375 milyon lirayı geçti

Kıbrıs başta olmak üzere vergi cenneti ülkelerdeki off-shore bankalarda parası buhar olanlara geçen yıl 115,7 milyon liralık ödeme yapılırken, off-shore'cuların şimdiye kadar Türkiye'ye maliyeti 375 milyon lirayı buldu.

23.04.2017Ekonomi
İzlanda Başbakanı Johannsson istifa etti

İzlanda Başbakanı Johannsson istifa etti

İzlanda Başbakanı Sigurdur Ingi Johannsson, genel seçimde partisinin oy kaybetmesi üzerine istifa etti.

30.10.2016Dünya
Panama Belgeleri sızıntısında flaş gelişme

Panama Belgeleri sızıntısında flaş gelişme

Panama merkezli dünyanın en büyük "off-shore" hukuk danışmanlık şirketlerinden Mossack Fonseca' da çalışan bir bilgisayar uzmanın çok sayıda gizli belgeyi sızdırdığı iddiaları üzerine İsviçre'nin Cenevre kentinde gözaltına alındığı bildirildi.

15.06.2016Ekonomi
Git gidebilirsen

Git gidebilirsen

Borussia Dortmund'da futbolculara ödenen maaşlar Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı haklı çıkarıyor.

22.04.2016Futbol
Rusya: Sözcüsünün geliri, Putinin gelirinin dört katı

Rusya: Sözcüsünün geliri, Putin'in gelirinin dört katı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitry Peskov, geçen yılki gelirinin Putin'in gelirinin dört katı olmasıyla ilgili açıklamasında, babasından miras kaldığını söyledi.

18.04.2016Dünya
1.5 milyar TLlik off shore zararı

1.5 milyar TL'lik 'off shore' zararı

Türkiye’nin 2001 kriziyle tanıştığı ‘off-shore’ (kıyı bankacılığı) hesapları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nu (TMSF) meşgul ediyor. Off-shore bankalarda parası olanlara açılan davalar nedeniyle şimdiye kadar 300 milyon lira ödeme yapan TMSF’ye bu hesapların maliyeti 1.5 milyar lirayı bulabilir.

17.04.2016Ekonomi
Off-shore maliyeti 1,5 milyar liraya çıkabilir

Off-shore maliyeti 1,5 milyar liraya çıkabilir

Panama belgeleri ile tekrar gündeme gelen off-shore'cuların şimdiye kadar Türkiye'ye maliyeti 300 milyon lirayı bulurken, bu rakamın 1,5 milyar liraya çıkabileceği tahmin ediliyor.

17.04.2016Ekonomi
Almanya, vergi kaçakçılarına karşı savaş başlattı

Almanya, vergi kaçakçılarına karşı 'savaş' başlattı

Dünya genelinde şok etkisi oluşturan Panama Belgeleri'nin yankıları devam ederken, Almanya vergi kaçakcılarına karşı önlemler almak için kolları sıvadı.

12.04.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Artan vergiyi Falcao mu Galatasaray mı ödeyecek?

En yüksek gelir Falcao’nun olduğu için en yüksek vergiyi de o ödeyecek. O yüzden başlıkta Falcao’nun adı geçiyor. Yoksa tüm Süper Lig futbolcuları için vergi yükü artıyor. Yeni yasa teklifine göre; 2020’den itibaren yalnız kulüpler kesinti-stopaj yoluyla vergi ödemeyecek, ayrıca futbolcuların da ertesi yıl mart ayında beyanname vermesi gerekecek.

31.10.2019

Zenginin malı züğürdün sessizliği

BÜTÜN dünya çalışıyor didiniyor, 100 lira kazanıyor; nüfusun yüzde biri gelip yüzde 82’sini alıyor, yüzde 99 ise kalanı paylaşıyor...

24.01.2018

Hawaii tutkusu ve Ulysses bağlantısı

CUMA günü Detroit otomobil fuarı için gittiğim Amerika seyahatinin dönüşünde uçakta telefonumla internete bağlanınca art arda bir sürü mesaj geldi.

21.01.2018

Yine Bitcoin

“Bitcoin” ekonomi çevrelerinde en çok konuşulan mevzu.

17.12.2017

2020 yılında futbolda çok şey değişecek... Pepe, Valbuena, Gomis ne kadar vergi ödeyecek?

İZLANDA’ya 3-0 mağlup olup ardından Finlandiya ile de 2-2 berabere kalınca Dünya Şampiyonası’na katılamayacağımız kesinleşti ve hemen tartışma başladı... ‘Yabancı futbolcu sayısı sınırlansın’... Milli takımın hazırlık maçlarında Romanya’ya 2-0, Arnavutluk’a 3-2 yenilince tartışma daha da alevlendi...

5.12.2017

Vay Man vay

MAN Adası (Isle of Man) sakinleri, 84 bin nüfuslu adalarının Türkçe haberlerde, sosyal medyada bir anda “en çok konuşulan mevzular” arasına girmesini nasıl karşıladılar bilmiyorum.

29.11.2017

İşte Arda gerçeği

‘İşin aslı ne biliyor musunuz? Barcelona’nın yeni hocası zaten kadro sıkıntısı çeken takımdan kimseyi yollamak istemiyor. Hele ki Arda’yı hiç. Fakat Çin’den Arda’ya öyle bir teklif var ki, Arda gitmek ister. Ama Barcelona paranın esiri olursa verir, onun dışında Arda’yı satması mümkün değil.’

1.07.2017

Lacivert Akdeniz’deki sarı ada

Geçen hafta bir gurup gazeteci ile birlikte Malta’ya gittim. Sözün özü: Bir hafta sonu tatili için Malta iyi bir adres. Ortaçağ’a götüren şehirleri görülmeye Akdenizli lezzetleri tadılmaya değer. Ancak bir hafta sonundan daha uzunu insanı sıkar sanırım. İşte size Malta gezi rehberi...

12.06.2017

Sessiz Çoğunluk ve Trump: Ne Sürprizi?

Trump’ın başarısını ‘sürpriz’ veya ‘şok’ diye nitelemek ne sosyolojik gerçeklerle örtüşüyor, ne de tarihle.

12.11.2016

Gülşen hamile olunca

Pop müziğin en önemli kadın starlarından olan Gülşen’in hamile olduğunu duyunca hem şaşırdım hem de sevindim.

22.06.2016