MENÜ

Vergi Beyannamesi

Vergi Beyannamesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vergi Beyannamesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.524 Vergi Beyannamesi haberi bulunmuştur.

Vergi Beyannamesi Haberleri

Sarkozy’nin kâbusu

Sarkozy’nin kâbusu

Fransa’da Zincirlenmiş Ördek gazetesi, 6 bakanı düşürdü, yeni IMF Başkanı hakkında soruşturma açtırdı. Yolsuzluk yaptığı ya da görevini suiistimal ettiği için gitmek zorunda kalan siyasetçilerin listesini elinde tutan efsanevi genel yayın yönetmeni Claude Angeli (80), Hürriyet’e konuştu.

6.08.2011Gündem
Bireysel emeklilik ‘mesleki emeklilik’ yönetimine talip

Bireysel emeklilik ‘mesleki emeklilik’ yönetimine talip

Hükümetin, bireysel emekliliğin gelişmesi için her türlü desteği vereceğini açıklaması üzerine emeklilik şirketleri, mesleki zorunlu emekliliğin kurularak, tüm çalışanların katılımının sağlanacağı bir sistem yaratılmasını önerdi.

17.07.2011Ekonomi
Doğan Holding ilk çeyrek karını açıkladı

Doğan Holding ilk çeyrek karını açıkladı

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. yılın ilk çeyreğinde 11,3 milyon lira net kar sağladı.

14.05.2010Ekonomi
Katılım öncesi programda yeni tedbirler

Katılım öncesi programda yeni tedbirler

Hükümetin Katılım Öncesi Ekonomik Programı'nda 2011 yılına kadarki süreçte, İşsizlik Sigortası Fonu nema gelirlerinin dörtte 1'inin, Özelleştirme Fonunun da nakit fazlasının bütçeye aktarılması, iflasa ilişkin yasal düzenlemenin gözden geçirilmesi, maaş ve ücretler ile memur emekli aylıklarına hedeflenen enflasyon oranında, işçi ve Bağ-Kur emekli aylıklarına ise önceki 6 aylık enflasyona göre zam yapılması öngörüldü.

15.04.2009Ekonomi
Gökçekten malvarlığı açıklaması

Gökçek'ten malvarlığı açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın gösterdiği tapudaki evi 2006 yılında sattığını bildirdi.

7.02.2009 Gündem
Yeşil Kart tamam

Yeşil Kart tamam

ABD’de Pennsylvania Doğu Bölgesi Federal Mahkemesi’nde Göçmenlik Dairesi USCIS’in "Yeşil Kart" başvurusu aleyhinde aldığı kararı bozdurmayı başaran Fethullah Gülen’in başvurusu onaylandı.

15.10.2008Gündem
McCain’e malvarlığı sorgusu

McCain’e malvarlığı sorgusu

ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı olacağı kesinleşen Senatör John McCain, vergi beyannamesinde şeffaf olmamakla suçlanıyor.

19.04.2008Dünya
Unakıtan direndi, futbolcuya vergi nefesi Erdoğan’ın sözüyle geliyor

Unakıtan direndi, futbolcuya vergi nefesi Erdoğan’ın sözüyle geliyor

Futbolculara ödenen trilyonluk transfer ücretleri, Gelir Vergisi kanunu kapsamı dışında tutulacak. Bunun yerine Bakanlar Kurulu, istediği oranı belirleyebilecek. Başbakan Tayyip Erdoğan futbol kulübü başkanlarına verdiği sözü tutmak için yeni düzenlemeyi sağlayacak maddeyi önceki gün TBMM’ye gönderilen Amme Alacakları Tasarısı’na koydurdu.

5.02.2008Spor Arena
Vergi ve Sosyal Güvenlikte tek beyannameye geçiliyor

Vergi ve Sosyal Güvenlikte tek beyannameye geçiliyor

IMF’ye sunulan niyet mektubunda yapısal kriter olarak yer alan düzenlemeye göre, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Gelir İdaresi Başkanlığı için birleştirilmiş vergi formu oluşturulacak. Böylece tek beyanname ile iki ayrı kuruma bildirim yapılmış olacak. TÜRMOB tarafından hazırlanan ekonomik rapora göre, bu düzenleme 2007 sonuna kadar yaşama geçirilmiş olacak.

21.06.2007Ekonomi
Naylon faturacılığın kökü kurutulacak

'Naylon faturacılığın' kökü kurutulacak

Gelir İdaresi Başkanvekili Osman Arıoğlu, uygulamaya koydukları BABS (bir alış bir satış) formu ile kayıt dışıyla mücadelenin daha etkin sürdürüleceğini belirterek, “Bu uygulama, naylon faturacılığın ocağına tam anlamıyla kibrit suyu dökecek” dedi.

29.04.2007Gündem
Kira vergisinde Şırnak sürprizi

Kira vergisinde Şırnak sürprizi

Türkiye genelinde alınan beyanname sayısı, yıllık gelir vergisinde yüzde 3.37, gayrimenkul sermaye iradında yüzde 14.14 arttı. Şırnak yüzde 90’lık artışla kira geliri beyanında en yüksek artış kaydedilen il oldu. Gelir vergisi beyanname sayısında ise yüzde 20.75’lik artışla Gümüşhane başı çekti.

21.04.2007Kelebek
Koç Holding ve Karsu Tekstilin işlem sırası açıldı

Koç Holding ve Karsu Tekstil'in işlem sırası açıldı

Koç Holding ve Karsu Tekstil'in hisse sıralarının şirketlerden gelen açıklamaların ardından yeniden işleme açıldığı bildirildi.

15.02.2007Ekonomi
Şeker Finansal Kiralamanın sırası kapatıldı

Şeker Finansal Kiralama'nın sırası kapatıldı

Şeker Finansal Kiralama hisselerinin Borsa sırası kapatıldı.

14.02.2007Ekonomi
Türk şirketinin Rusyadaki faaliyetini askıya alan karar iptal edildi

Türk şirketinin Rusya'daki faaliyetini askıya alan karar iptal edildi

Rusya'dan Türkiye'ye en fazla turist gönderen Coral Seyahat'in faaliyetlerini askıya alan, vergi dairesi kararının iptal edildiği bildirildi.

31.01.2007Gündem
Türk iş dünyası vergi ödemek için yılda 254 saat harcıyor

Türk iş dünyası vergi ödemek için yılda 254 saat harcıyor

Dünya Bankası ve Pricewaterhouse Coopers’ın yaptığı araştırma, Türk iş dünyasının vergi ödemek için dünya ortalamasının altında zaman harcadığını ortaya koydu. Buna göre, Türk iş dünyası vergi ödemek için yılda 254 saat harcarken, dünyadaki ortalama süre 332 saati buluyor.

8.11.2006Ekonomi
İş dünyası vergi için 254 saat harcıyor

İş dünyası vergi için 254 saat harcıyor

Dünya Bankası ve Pricewaterhouse Coopers’ın yaptığı araştırmaya göre Türk iş dünyası vergilerini ödeyebilmek için yılda 254 saat mesai ayırıyor. Bu sonuç 332 saat olan dünya ortalamasının altında bulunuyor.

8.11.2006Ekonomi
Muhtasar beyannamede süre uzadı

Muhtasar beyannamede süre uzadı

Nisan 2005 dönemine ait aylık muhtasar beyannamenin verilme süresinin uzatıldı.

24.05.2005Ekonomi
Unakıtan: Lüks tüketim vergileri artabilir

Unakıtan: Lüks tüketim vergileri artabilir

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, gelir ihtiyaçlı olarak değil, cari açığa karşı ithalatı kısma amaçlı tedbir almaya yönelik olarak havyar, kürk, altın kaşık gibi lüks tüketim mallarından alınan özel tüketim vergisinin arttırılabileceğini söyledi.

14.04.2005Ekonomi
Vergi beyannameleri yenilendi

Vergi beyannameleri yenilendi

Maliye Bakanlığı, vergi yasalarında geçen yıl yapılan değişiklikler ve Yeni Türk Lirasına geçiş nedeniyle vergi beyannamelerini yeniden düzenledi.

26.01.2005Ekonomi
Geçici vergide beyan süresi uzadı

Geçici vergide beyan süresi uzadı

Maliye Bakanlığı, 3. dönem geçici vergide bugün mesai saati bitiminde sona erecek olan beyanname verme ve vergi ödeme dönemi, enflasyon düzeltmesi yapan mükellefler için 25 Kasım akşamına kadar uzatıldı.

10.11.2004Ekonomi
Vergi mükellefine performans derecesi

Vergi mükellefine performans derecesi

Gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri 4 grup altında derecelendirecek. Mükellefler, bu yıldan itibaren beyannamelerle birlikte performans derecelendirme bildirimi de verecek. Bildirimde bulunmayanlara 250 milyon lira ile 1 milyar 70 milyon lira arasında ceza uygulanacak.

26.02.2004Ekonomi
Kurumlar vergisi ödeme taksit sayısı

Kurumlar vergisi ödeme taksit sayısı

4842 sayılı Kanunla KVK'nun 40 ıncı maddesinde yapılan değişiklikle, üçer taksit halinde ödenen kurumlar vergisi taksit sayıları yeniden belirlendi. Buna göre, kurumlar vergisi beyanname verme süresi içinde ve tek taksit halinde ödenecektir.

9.01.2004Ekonomi
IMF: Çok başarılısınız hedefleri bile aştınız

IMF: Çok başarılısınız hedefleri bile aştınız

Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Masası Şefi Rıza Moghadam, hükümetin uyguladığı programın başarılı olduğunu, ekonomide, beklenti ve hedeflerin çok üzerinde sonuçlar alındığını söyledi.

15.10.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Ben inkılap ruhunu Fikret’ten aldım!’

TEVFİK Fikret’i 96 yıl önce bir 19 Ağustos günü henüz 48 yaşındayken yitirmiştik. O Tevfik Fikret ki, tüm yaşamı dinsel bağnazlık ve yobazlıkla, siyasal erkin buyurganlığı ve zorbalıklarıyla savaşımla geçmişti.

19.08.2011

Döviz alacağı olana daha çok, borcu olana daha az vergi

BUNDAN dokuz ay önce, tam aksine bir uygulama vardı.

3.07.2011

Kılıçdaroğlu’nun hedefinde ‘kurallı sosyal piyasa ekonomisi’ var

CHP’nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel ekonomi anlayışının “kurallı, sosyal piyasa ekonomisi” olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

20.06.2010

Vergilerle ilgili avantajlarınızı biliyor musunuz

VERGİLERLE ilgili beyan dönemi yaklaşıyor.

Yasaların size tanıdığı, avantajların farkında mısınız?

26.01.2010

Emekli Fatma Teyze’den müteahhit olur mu

FATMA Teyze, babasından kalan miras ve yıllardır biriktirdiği tasarrufları ile bir arsa alır.

22.01.2010

Hayat sigortasından erken ayrılanlara vergi müjdesi

1 Eylül tarihli Referans Gazetesi’nde hayat sigortaları ile ilgili hem sigorta sektörünü, hem de sigortalıları yakından ilgilendiren bir haber yayınlandı. Konuyu kısaca özetleyeyim.

6.09.2009

Dükkan kiraları

SIKÇA dolaştığım caddelerde kapanan dükkán ve mağaza sayısında gözle görülür bir artış var.

29.07.2008

Papanın ABD ziyareti ve emeklilik yaşı

PAPA, Amerika’yı ziyarete gitmiş.

Uçaktan inerken bir gazeteci;

5.04.2008

Off-shore’zedelerle alay mı ediliyor

OFF-shore’zedeler, yıllardır bekledikleri müjdeyi aldılar ama hevesleri kursaklarında kaldı. Tam "ohhh..." diyecekleri sırada, ödemeler durduruldu.

15.09.2006

Rekor ve ötesi tam polisiye dizisi

VERGİ borcu tarihinde bir rekor.

Yaşar Bahçıvan isimli bir kişinin vergi borcu tam 695 milyon 550 bin YTL. Ya da paradan altı sıfır atılmadan önceki haliyle, 695 trilyon 550 milyar Lira.

8.09.2006

Muhasebecilerin başı döndü

GEÇEN hafta bir TV programında, canlı yayına bağlanan bir muhasebeci, ‘‘beyannamelerin ne zaman verileceğini ve vergilerin hangi tarihte ödeneceğini’’ sordu.

13.01.2004