MENÜ

Veli Saçılık

Veli Saçılık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Veli Saçılık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 35 Veli Saçılık haberi bulunmuştur.

Veli Saçılık Haberleri

İşte HDPnin milletvekili adayları

İşte HDP'nin milletvekili adayları

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdi.

21.05.2018Gündem
Meltem Cumbul, Nuriye ve Semih’i ziyaret etti

Meltem Cumbul, Nuriye ve Semih’i ziyaret etti

Oyuncu Meltem Cumbul, OHAL KHK’sıyla ihraç edildikten sonra işlerine geri dönebilmek için açlık grevine başlayan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı evlerinde ziyaret etti.

21.12.2017Gündem
Nuriye Gülmen: Tahliye... Semih Özakça: Beraat

Nuriye Gülmen: Tahliye... Semih Özakça: Beraat

269 gündür açlık grevi yapan eğitimciler Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Acun Karadağ’ın örgüt üyeliği suçlamasıyla yargılandığı davaya dün, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Sincan Cezaevi Kampüsündeki duruşma salonunda devam edildi.

1.12.2017Gündem
Son dakika: Nuriye Gülmen’in tahliyesine karar verildi

Son dakika: Nuriye Gülmen’in tahliyesine karar verildi 

KHK ile ihraç edildiği işine dönebilmek için 269 gündür açlık grevi yapan ve 193 gündür tutuklu bulunan Nuriye Gülmen’in, örgüt üyeliği suçundan mahkum edilerek, tahliyesine karar verildi. Böylece Gülmen’in mahkemeye getirilmeden yargılanması tamamlandı. Mahkeme, diğer tutuksuz sanıklar Semih Özakça ve Acun Karadağ’ın ise tüm suçlardan beraatına karar verdi.

1.12.2017Gündem
70 yaşındaki annesine soruşturma

70 yaşındaki annesine soruşturma

‘Hayata Dönüş’ operasyonu sırasında kolunu, OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile işini kaybeden Veli Saçılık’ın 13 Haziran’da yaptığı eyleme uzaktan destek veren annesi 70 yaşındaki Kezban Saçılık’ın da aralarında bulunduğu 7 şüpheli hakkında ‘Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet’ suçundan soruşturma başlatıldı.

7.10.2017Gündem
Londra’da dayanışma gecesi düzenlediler

Londra’da dayanışma gecesi düzenlediler

Londra’da yaşayan Türkiye kökenli sanatçılar, açlık grevindeki tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için dayanışma gecesi düzenledi.

11.09.2017Dünya
Somadan Aladağa gazeteciden taraftara adalet arayışı

Soma'dan Aladağ'a gazeteciden taraftara adalet arayışı

KENDİ ifadesiyle ‘Adana’nın Köprücük köyünden Ahmet Yetim’ konuşmasını bitirdikten sonra sahneden inerken Cumhuriyet Halk Partililer (CHP) tarafından en çok alkışlanan isimdi.

29.08.2017Gündem
Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi

Gülmen ve Özakça protestosuna polis müdahalesi

KHK ile görevlerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için açlık grevlerinin 150. gününde Ankara Yüksel Caddesi’nde protesto gösterisi düzenleyen gruba polis müdahale etti, 3 kişi gözaltına alındı.

5.08.2017Gündem
Esra Özakçaya ev hapsi

Esra Özakça'ya ev hapsi

TUTUKLU akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek eylemi yapan, aralarında Semih Özakça’nın eşi Esra Özakça’nın da bulunduğu 5 kişi hakkında “ev hapsi” kararı alındı.

12.07.2017Gündem
Meclis devrede

Meclis devrede

OHAL KHK’sıyla ihraç edildiği kamudaki görevine dönebilmek için eylem yaparken polisin plastik mermilerine hedef olan sosyolog Veli Saçılık için Meclis devreye girdi.

9.06.2017Gündem
CHP takipte

CHP takipte

OHAL KHK’sıyla atıldığı işine dönmek için eylem yapan Veli Saçılık’a polisin plastik mermilerle sert müdahalesi, Meclis gündemine taşındı.

3.06.2017Gündem
Orantısız müdahale

Orantısız müdahale

OHAL KHK’sıyla kamudaki görevinden ihraç edilen sosyolog Veli Saçılık, işine geri dönmek için sürdürdüğü eylemde önceki akşam polisin sıktığı plastik mermilerin vücudundaki izlerini sosyal medyada paylaştı. Saçılık, Twitter’dan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da etiketleyerek, “Üstüme yüzlerce plastik mermi boşalttı polis. Böyle bir şey olabilir mi yaa” diye yazdı.

2.06.2017Gündem
69. gün: Sanatçı desteği

69. gün: Sanatçı desteği

KANUN Hükmünde Kararnameler ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevi 69’uncu gününe ulaştı.

15.05.2017Gündem
Önce kolunu şimdi de işini kaybetti

Önce kolunu şimdi de işini kaybetti

Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürlüğü’nde sosyolog olarak çalışan Veli Saçılık, KHK ile kamu görevinden ihraç edildi. Saçılık, 2000 yılında, Burdur Cezaevi’ndeki hayata dönüş operasyonunda dozerin koparması sonucu kolunu kaybetmesiyle gündeme gelmişti. Saçılık, “Beni açlıkla terbiye etmeye çalışıyorlar, ama yıldıramazlar” dedi.

23.11.2016Gündem
Veli Saçılıkın kopan kolunun bedeli icrayla geri istendi

Veli Saçılık'ın kopan kolunun bedeli icrayla geri istendi

Burdur Cezaevi’ne 2000’da düzenlenen operasyonda, cezaevi duvarını yıkmaya çalışan dozerin kepçe darbesiyle kolu kopan, önce kopan kolu için ödenen tazminatın geri alınmasına, sonra da Burdur Cezaevi’nin yıkılan duvarının bedelini ödemesine karar verilmesi büyük tepki uyandıran Veli Saçılık’ı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararı da koruyamadı. AİHM’nin, Saçılık hakkında verdiği, tazminat bedelinin geri alınamayacağı yönündeki kararına rağmen Saçılık’a kopan kolunun bedeli olarak ödenen tazminatı geri ödemesi için icra müdürlüğü kanalıyla yazı gönderildi.

6.11.2015Gündem
Cezaevinde yıkılan duvarın parasını mahkum ve tutuklular ödeyecek

Cezaevinde yıkılan duvarın parasını mahkum ve tutuklular ödeyecek

BURDUR Cezaevi’nde 2000 yılındaki operasyonda duvarı delen dozerin kepçe darbesiyle sağ kolu kopan 37 yaşındaki Veli Saçılık’ın da aralarında bulunduğu 61 mahkum ve tutuklu hakkında, ’cezaevinde oluşan hasarı karşılamaları’ için açılan davada mahkeme, 61 mahkum ve tutuklunun toplam 25 bin 369 TL tazminat ödemesine hükmetti.

10.12.2014Gündem
Kopan kola 150 milyarlık tazminat

Kopan kola 150 milyarlık tazminat

Güvenlik güçlerinin temmuz 2000'de Burdur E Tipi Cezaevi'ndeki eylemi bastırmak için düzenlşedikleri operasyonda sağ kolu dirseğinden kopan Veli Saçılık, İçişleri ve Adalet Bakanlığı aleyhine açtığı davayı kazandı. Antalya 1'inci İdare Mahkemesi, Saçılık'a 100 bin YTL maddi, 50 bin YTL de manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

20.06.2005Gündem
MEDYADAN Magazin vesaire

MEDYADAN Magazin vesaire

Şebnem’e Mektuplar’ı kaçırmayın sakın – Fanteziye gel – Yavuz Bingöl kolundan olmuş – Saat 24.50 ne demek oluyor – DBT’nin edebî haber girişi – Ben telekinezistin Özer Çiller gibi dürüst olanını severim – Ali Atıf Bir’in şahidi kimmiş, nikahımı kim kıymış – Defne Samyeli’nin gözleri yaşarmaz mı – Siz de lazer epiyasyonu yaptırıyor musunuz – Meğer daha önce hiç orgazm olmamışmış – Ailenizin Sırdaşı Okşan... ve daha neler neler!

8.05.2005Kelebek
MEDYADAN : Başlıklar

MEDYADAN : Başlıklar

İzin verirseniz bu hafta da “Medyadan : Başlıklar” konulu alıntılarımız için buraya spot yazmayıvereyim. Her seferinde farklı bir cümle yapacağım, bir iyi espri bulacağım diye içim kurudu vallahi... (NOT: Bu listenin altında, Sakın Sabancı’nın hastalık ve vefatı üzerine atılan başlıkları da bulacaksınız. Alt alta okuyunca, Sabancı’nın kendini nasıl sevdirdiğini görüyor insan!)

11.04.2004Gündem
Hukuku gören olursa...

Hukuku gören olursa...

8.04.2004Kelebek
Hukuku gören olursa...

Hukuku gören olursa...

8.04.2004Kelebek
Hukuku gören olursa...

Hukuku gören olursa...

8.04.2004Kelebek

13.07.2000Gündem

11.07.2000Gündem
Kol paniği

Kol paniği

10.07.2000Gündem

Yazar Sonuçları

AK Parti’nin Ankara şifreleri

24 Haziran’daki tarihi seçim öncesi milletvekili adayları belli oldu.

23.05.2018

Heykel meczuplarına dair neden acabalı sorular

- ATATÜRK heykeline saldırırken gayet aklı başında görünen heykel saldırganları, yakalandıkları anda “meczup” diye nitelendiriliyorlar... Neden acaba?

31.07.2017

Sakalla bıyık arasında

SUUDİ Arabistan ve Mısır’ın başını çektiği ülkeler Katar ile olan diplomatik ilişkilerini kestiler.

5.06.2017

Hukuku gören olursa...

BU iktidara en çok bana suç işlettiği için kızıyorum.

Çürüdüğünü-köhnediğini yıllardır gördüğümüz birçok kurumu AKP iktidarına karşı savunuyoruz.

8.04.2004