MENÜ

Veli Ağbaba

Veli Ağbaba ile ilgili tüm haberleri, son dakika Veli Ağbaba haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Veli Ağbaba haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.043 Veli Ağbaba haberi bulunmuştur.

Veli Ağbaba 3 Nisan 1968, Malatya doğumlu, Türk siyasetçi, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili.
3 Nisan 1968 günü Malatya Yazıhan İlçesi Karaca Köyü'nde dünyaya geldi. Malatya Turan Emeksiz Lisesi'nden mezun oldu. 1985-1989 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İktisadi ive İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde yüksek öğrenim gördü. Üniversite yıllarında Anadolu Üniversitesi Öğrenci Derneği'nin kurucularından oldu. Eskişehir'de Halkevleri'ne üye olarak öğrenci hareketinde yer aldı.

Veli Ağbaba Haberleri

CHP heyeti bölgede

CHP heyeti bölgede

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve bazı partililer Elazığ’a giderek depremzedelere destek oldu.

26.01.2020Gündem
Hulusi Akar’ın mevkidaşı Zeyna Akar

Hulusi Akar’ın mevkidaşı Zeyna Akar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın artık aynı soyismi taşıyan bir mevkidaşı var. Bir ülkede hükümet kurulurken, aynı soy isme sahip iki bakanın denk gelmesi bile az görülürken, Hulusi Akar’ı Lübnan’a yapacağı ilk ziyarette bir Akar karşılayacak.

25.01.2020Gündem
Kamer Genç, mezarı başında anıldı

Kamer Genç, mezarı başında anıldı

TBMM eski Başkanvekili ve CHP Tunceli eski Milletvekili Kamer Genç, ölümünün 4'üncü yıl dönümünde, Tunceli'nin Nazımiye ilçesindeki mezarı başında anıldı.

22.01.2020Gündem
CHP’den önerge... İnternetten silah satışı engellensin

CHP’den önerge... İnternetten silah satışı engellensin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Başkanlığı’na verdiği araştırma önergesinde, ruhsatsız silahların temin yollarının araştırılmasını istedi.

7.01.2020Gündem
Ankara fısıltıları... Siyasilerin yüreğine dokunan türküler: Mihriban’dan Merdo’ya

Ankara fısıltıları... Siyasilerin yüreğine dokunan türküler: Mihriban’dan Merdo’ya

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu’nun en sevdiği türkünün “Merdo” olduğunu söyleyip, Radyo D’de hikâyesini anlatmasının ardından biz de her partiden farklı isimlere “favori türkülerini” sorduk.

14.12.2019Gündem
Son dakika haberi: TBMM’de tank palet gerginliği

Son dakika haberi: TBMM’de tank palet gerginliği

TBMM’deki 2020 yılı bütçe görüşmelerinde tank palet gerginliği çıktı. CHP’li vekillerle AK Partili vekiller arasında tartışma uzayınca görüşmelere ara verildi.

11.12.2019Gündem
HDP önündeki eylemde 96ncı gün

HDP önündeki eylemde 96'ncı gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen aileler, HDP il binası önündeki oturma eylemini 96'ncı günde de sürdürdü. 5 Mayıs günü kaybolan oğlu Yusuf (16) için oturma eylemi yapan Celil Begdaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın HDP önündeki eyleme katılan ailelere ilişkin 'AK Parti'nin desteklemiş olduğu bir şey olarak görüyoruz' sözlerine tepki göstererek, "AK Parti'nin bizi buraya getirdiğini söylemiş. Bana ne AK Parti'den, bana ne MHP'den. Biz çocuğumuzu istiyoruz. Bu ne terbiyesizliktir, bu ne utanmazlıktır. Ben ona milletvekili derken utanıyorum. Gelsin kanıtlasın. Ben kellemi ortaya koyacağım" dedi.

7.12.2019Gündem
CHP heyeti, Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etti

CHP heyeti, Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret etti

EDİRNE F Tipi Cezaevi’nde rahatsızlanan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret eden CHP heyetindeki Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Demirtaş’ın moralinin iyi olduğunu gördüklerini söyledi.

3.12.2019Gündem
Hastaneye sevk

Hastaneye sevk

TUTUKLU bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde hastalandığı ve bir haftadır hastaneye götürülmediği öne sürülen eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın dün Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildiği açıklandı.

3.12.2019Gündem
CHPli Öztrak: Türkiye’de çalışanların yüzde 43ü asgari ücretli

CHP'li Öztrak: Türkiye’de çalışanların yüzde 43'ü asgari ücretli

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, ​"Asgari ücret Türkiye’de artık genel bir ücret uygulamasına dönüşmüştür" dedi.

28.11.2019Gündem
CHP Sözcüsü Öztrak: İnce’nin gelmesi doğaldır

CHP Sözcüsü Öztrak: İnce’nin gelmesi doğaldır

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’li bir siyasetçinin Beştepe’ye giderek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la gizlice görüştüğüne yönelik tartışmaları değerlendirirken, “Kimsenin CHP üzerinden Türkiye’nin gündemini karartmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

28.11.2019Gündem
1 hafta sonra özel cenaze

1 hafta sonra 'özel' cenaze

İstanbul Fatih’teki evlerinde geçen salı günü siyanürle intihar eden Cüneyt (48), Oya (54), Yaşar (56) ve Kamuran Yetişkin (60) kardeşlerin cenazeleri, Mersin’deki üvey kardeşlerin izni ile aile dostları Serpil Alkan ve avukatı Aydın Egemen tarafından dün Adli Tıp Kurumu morgundan alındı. Alkan ve Egemen, cenazeleri siyanürden etkilenmemeleri için maske ve özel kıyafetlerle görebildi.

12.11.2019Gündem
İş dünyasıyla Suriye buluşması

İş dünyasıyla Suriye buluşması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TOBB, TESK, Hak-İş, Türkiye Kamu-Sen, Memur-Sen, TİSK, Türk-İş, TZOB, Türkiye Emekliler Derneği ile Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye kanadı temsilcilerini kabul etti. Kılıçdaroğlu toplantıda “Bu bayrak da bizim bu vatan da bizim. Ancak bizim Suriye politikamız AK Parti’den 180 derece farklı” ifadelerini kullandı.

25.10.2019Gündem
Malatya’nın tarihi, kültürü ve lezzetleri İstanbul’a taşındı

Malatya’nın tarihi, kültürü ve lezzetleri İstanbul’a taşındı

3. Geleneksel İstanbul’da Malatya Tanıtım Günlerinin açılış töreni düzenlendi.

CHP’li üye CHP toplantısında ateş açtı

CHP’li üye CHP toplantısında ateş açtı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan'ın toplantı yaptığı parti binası hedef alınarak tabancayla tek el ateş açıldı. CHP üyesi olduğu belirtilen saldırganın yakalanması için çalışmalar sürüyor.

26.08.2019Gündem
CHP’den Suriye konferansı

CHP’den Suriye konferansı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cenevre Konferansı’na benzer olacağını söylediği, eylül ayında İstanbul’da toplanması planlanan CHP’nin Suriye Konferansı için hazırlıklar sürüyor.

9.08.2019Gündem
‘Sözlerimizi tutacağız’

‘Sözlerimizi tutacağız’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde partisinin başarılı bir sonuç elde ettiğini belirterek, “Halk 31 Mart seçimlerinde bize önemli bir destek verdi. Biz de çok çalışacağız. Verdiğimiz sözleri tutacağız. Beş yıllık süre içinde yerel yönetimlerde göstereceğimiz başarı bizi iktidara taşıyacaktır” dedi.

31.05.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: Demokrasi ve hak mücadelesi veriyoruz

Kılıçdaroğlu: Demokrasi ve hak mücadelesi veriyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı olmaktan çoktan çıktı. O artık 16 milyon İstanbullunun adayıdır." dedi.

16.05.2019Gündem
Suriyeli çocuklar için 4 bin 700 geçici öğretmen

Suriyeli çocuklar için 4 bin 700 geçici öğretmen

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi’nde (PIKTES) İş Kanunu’na göre öğretmen istihdam ettiklerini belirterek, “Proje bünyesinde 4 bin 700 öğretmen geçici süreli sözleşmeli olarak çalışmaktadır” dedi.

2.05.2019Gündem
T3 Vakfı’ndan mali destek iddialarına yanıt

T3 Vakfı’ndan mali destek iddialarına yanıt

Baykar Savunma Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, T3 Vakfı’yla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın iddialarına yanıt verdi.

21.04.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: Biz kardeşçe yaşamak istiyoruz

Kılıçdaroğlu: Biz kardeşçe yaşamak istiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz kardeşçe yaşamak istiyoruz. Siyaset, toplumu ayrıştırmaya başladı. Kavga ediyoruz, siyaset hizmet yarışıdır, biri 'Ben şunu yapacağım' der, öbürü de 'Ben şunu yapacağım' der. Herkes kendi projelerini ortaya koyar, oturur, tartışırız" dedi.

14.03.2019Gündem
CHP TBMM Başkanı adayı için başvurusunu yaptı

CHP TBMM Başkanı adayı için başvurusunu yaptı

CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, Meclis Başkanlığı için partisinin adayı oldu.

21.02.2019Gündem
CHPnin adaylıktan çektiği isimden şok iddia: Yalan tutanakla Kılıçdaroğluna gittiler

CHP'nin adaylıktan çektiği isimden şok iddia: "Yalan tutanakla Kılıçdaroğlu'na gittiler"

İZMİR Buca'da belediye başkan adayı gösterilen ve daha sonra adaylığı geri çekilen CHP'li Suat Nezir, seçim ofisinde açıklama yaparak, bu kararın partinin yetkili organları tarafından alınmadığını, CHP Genel Başkanı Kemal kılıçdaroğlu'nun 3 kişi tarafından yanıltıldığını, kendisi ile ilgili çekinceleri merak ettiğini belirterek, "Yalan ve iftiraya maruz kaldım" dedi.

21.02.2019Gündem
Sosyal devleti unuttuk

'Sosyal devleti unuttuk'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sokakta simit satan seyyar satıcının da, milyon dolarlık ihaleler alan işadamının da emekli olmak için Sosyal Güvenlik Kurumu’na aynı parayı ödediğini belirterek, “Biz sosyal devleti unuttuk. Hak arama gibi bir kavramı da unuttuk” dedi. ‘Sokak Ekonomisi Çalıştayı’nda konuşan Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

16.02.2019Gündem
CHP’den sokak çalıştayı

CHP’den sokak çalıştayı

CHP Emek Büroları, ‘Sokak Ekonomisi Çalıştayı’ düzenleyecek. Çalıştayda sosyal güvenceden yoksun olarak sokaklarda çalışanların sorunları ele alınacak. CHP Lideri Kılıçdaroğlu da konuşma yapacak.

14.02.2019Gündem
2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret zam komisyonu ne zaman toplanacak

2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret zam komisyonu ne zaman toplanacak?

2018'in son günlerini yaşayan binlerce asgari ücretlinin gözü kulağı önümüzdeki yılın zam oranına çevrildi. Asgari ücret zam miktarı önümüzdeki günlerde toplanacak komisyon tarafından belirlenecek. Toplantıda, işçi ile işveren temsilcileri talep ve görüşlerini sunacak. Peki, asgari ücret komisyonu ne zaman toplanacak? 2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak?

3.12.2018Gündem
CHP’den asgari ücret teklifi: 2200

CHP’den asgari ücret teklifi: 2200

CHP, asgari ücretin 2 bin 200 TL’ye çıkarılmasını öneren yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu.

2.12.2018Gündem
Ergenekon’da roller değişti

Ergenekon’da roller değişti

FETÖ’nün kumpaslarından ‘Ergenekon davası’nda görevli sekiz eski hâkim ve savcının ‘suç uydurma, görevi kötüye kullanma’ iddiasıyla yargılanmasına dün Yargıtay 8. Ceza Dairesi’nde başlandı.

17.11.2018Gündem
MHP: Uzlaşmayla olmalı

MHP: Uzlaşmayla olmalı

MHP önceki gün TBMM Genel Kurulu’nda İYİ Parti’nin emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili araştırma önergesinin gündeme alınmasına ilişkin önergesine kabul oyu verirken, komisyonun kurulmasına yönelik önergeyi desteklememişti.

25.10.2018Gündem
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanun teklifi meclise ne zaman gelecek İşte EYT hakkında son durum

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanun teklifi meclise ne zaman gelecek? İşte EYT hakkında son durum

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için en son gelişmeleri internet üzerinden takip eden vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Siyasilerin zaman zaman gündeme getirdiği konu hakkında yeni bilgiler ajanslara düşmeye devam ediyor. İşte, günün en son EYT haberleri ve haber derlemesi

22.10.2018Ekonomi
CHP’lilerden tepki: ‘Bayraklardan biri karartıldı’

CHP’lilerden tepki: ‘Bayraklardan biri karartıldı’

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün elinde ABD bayrağı bulunan bir fotoğrafını göstererek, “Elindeki bayrak; dikkat edin Türk bayrağı değil. Elindeki bayrak Amerika. Bu da İnönü” sözleri CHP’lilerin tepkisini çekti.

8.10.2018Gündem
Hırsız demedim

'Hırsız demedim'

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, eski başkan Melih Gökçek ile arasında süren “Hafriyat tartışması”nda geri adım attı.

5.10.2018Gündem
Asgari ücret, açlık sınırının çok altında

'Asgari ücret, açlık sınırının çok altında'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Ülkemiz, AB ülkelerine göre işçilerin aldıkları ücretler ve yaşam standartları noktasında oldukça geri noktadadır. Eğer ki iktidar, gerçekten büyüyen bir ekonomiye ve güçlü bir potansiyele sahip olduğumuzdan emin ise ülkede çalışanların ücretlerini ve yaşam seviyelerini AB ülkeleri seviyesine çekmesi gerekmektedir." değerlendirmesini yaptı.

28.08.2018Ekonomi
İşte yeni vitrin

İşte yeni vitrin

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri sonrasında örgütten gelen değişim talebi ve olağanüstü kurultay tartışmalarının ardından Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) değişiklik yaptı. Kılıçdaroğlu muhaliflerin olağanüstü kurultay girişimi sırasında yanında durarak mücadele veren bazı isimleri MYK’ya taşıdı, muhalif isimlere vitrinde yer vermedi.

10.08.2018Gündem
Son dakika... CHPde yeni MYK açıklandı

Son dakika... CHP'de yeni MYK açıklandı

CHP'nin yeni yönetimi belirlendi. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak oldu. CHP'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na Oğuz Kaan Salıcı getirildi. CHP'nin yeni yönetiminde 6 yeni isim yer alırken, Bülent Tezcan, Haluk Koç, Öztürk Yılmaz MYK'da yer almadı.

10.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

‘Nikbinlik’

Sevgili, tatlı çocuklar, umut yüklü güzel bulutlar...

23.04.2019

Başka bir Beşiktaş

“BAŞKA Beşiktaş yok, sahip çık” broşürünün ön yüzünde İBB adayı Ekrem İmamoğlu ile Beşiktaş adayı Rıza Akpolat’ın birlikte çekilen ‘bebek yüzlü’ fotoğrafları CHP adına ışık saçıyor.

27.03.2019

Hırsız demedim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, eski başkan Melih Gökçek ile arasında süren “Hafriyat tartışması”nda geri adım attı.

5.10.2018