MENÜ

Vekalet Yoluyla Kurbanlık

Vekalet Yoluyla Kurbanlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vekalet Yoluyla Kurbanlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 35 Vekalet Yoluyla Kurbanlık haberi bulunmuştur.

Vekalet Yoluyla Kurbanlık Haberleri

Vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar Diyanet açıkladı

Vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar? Diyanet açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı her sene olduğu gibi bu sene de vekalet yoluyla kurbanlık fiyatlarını günler öncesinden açıkladı. Peki, vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar? Vekalet yoluyla kurban nasıl kesilir?

3.07.2019Ekonomi
Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor Tatil kaç gün olacak

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Tatil kaç gün olacak?

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelini açıklamasının ardından, yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı tarihi ve tatil günleri, son zamanlarda internette sıklıkla araştırılmaya başlandı. Özellikle kurbanlık almayı planlayan vatandaşlar, 2019 Kurban Bayramı'nin hangi güne denk geleceğini merak ediyor. İşte, Kurban Bayramı tatil günleri ve tarihi ile ilgili bilgiler.

6.07.2019Gündem
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Byaramı tatili için geri sayım başlarken, bayram tatilinin kaç gün olacağı da gündemdeki yerini almaya başladı. Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı, Diyanet'in yayınladığı takvime göre, bu sene ağustos ayı içerisinde idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman? İşte, Diyanet'in bilgisi doğrultusunda 2019 Kurban Bayramı tarihi.

1.07.2019Gündem
Kurban vekaleti verilirken ne söylenir Kurban vekaleti nasıl verilir

Kurban vekaleti verilirken ne söylenir? Kurban vekaleti nasıl verilir?

Kurban vekaleti nasıl verilir sorusu, namaz ibadetlerinin ardından Kurban ibadetini ifa etmek için mezbahane ve kesim alanlarına gidecek olan vatandaşların sorguladığı konu oldu. Peki, kurban vekaleti nasıl verilir? Vekalet verilirken neler söylenir? İşte, o konu hakkında Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan detaylı bilgiler

21.08.2018Gündem
Kredi ve kredi kartıyla kurban kesilir mi İşte Diyanet İşlerinden yapılan o açıklama

Kredi ve kredi kartıyla kurban kesilir mi? İşte Diyanet İşleri'nden yapılan o açıklama

Kredi kartı ile kurban kesmek veya banka kredisi ile kurban kesmek isteyen vatandaşlar konu hakkında bilgi sahibi olmak için kredi kartı ile kurban kesilir mi sorusunun cevabını araştırıyorlar. Diyanet İşleri tarafından yapılan açıklamalara göre dikkat edilmesi gereken hususlar mevcut. İşte kredi kartı ve banka kredisi ile kurban kesmek isteyen vatandaşlarımızın merak ettiği soruların cevapları

17.08.2018Gündem
Diyanetten, kredi kartı ile kurbanlık alacaklara önemli uyarı

Diyanet'ten, kredi kartı ile kurbanlık alacaklara önemli uyarı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaman, "Bedelin kredi kartıyla ödenmesi kurbanın sıhhatine engel teşkil etmez ancak kredi kartı borcunu, ödeme tarihinde ödemek ve gecikmeden kaynaklanan faizli işleme düşmemek gerekir." dedi.

13.08.2018Ekonomi
Kurban Bayramı hareketliliği başladı... 2018 Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı hareketliliği başladı... 2018 Kurban Bayramı ne zaman?

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hem kurbanlık hem de tarih araştırmaları hız kazandı. Türkiye'nin dört bir yanında bayram sevinci yaşayacak olan vatandaşlardan bazıları bu süreci tatil olarak değerlendirmek istiyor. Ramazan Tatili'nde çalışanlar uzun bir tatil yapamadı. Çalışanlar, hafta sonuyla birlikte 3.5 günlük bir tatille yetinmek zorunda kaldı. Şimdi ise tüm gözler Kurban Bayramı tatil takviminde. Peki, 2018 Kurban Bayramı ne zaman?

30.07.2018Gündem
Bu yıl Kurban Bayramı ne zaman İşte, Kurban Bayramında tatil olacak gün sayısı

Bu yıl Kurban Bayramı ne zaman? İşte, Kurban Bayramı'nda tatil olacak gün sayısı

Temmuz ayının son günlerinin gelmesiyle birlikte, Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar da hız kazandı. İslam alemi tarafından idrak edilen iki bayramdan biri olan Kurban Bayramı'nın ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, 'Kurban bayramı ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan Kurban Bayramı tatilini şehir dışına çıkarak değerlendirmek isteyen vatandaşlarda Kurban Bayramı tatilinin bu yıl kaç gün olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

25.07.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman kaç gün kaldı 2018 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman kaç gün kaldı? 2018 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı tatili için plan yapmak isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı tarih detaylarını araştırmaya başladı. Normal şartlar altında arefe günü dahilinde toplam 5 gün süren Kurban Bayramı tatili, bu yıl tamamının hafta içine denk gelmesi dolayısıyla özellikle kamu çalışanlarının merakla araştırdığı husus oldu. Peki, Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün sürecek? İşte, 2018 yılının Kurban Bayramı tatil detayları ve kurbanlık fiyatları hakkında bazı bilgiler

21.07.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak?

Kurban Bayramı'na artık sayılı günler kala vatandaşlar hem seyahat planlarını yapmak hem de dini vazifelerini yerine getirebilmek için bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyorlar. Tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayram'ı tatilinin 9 gün olması mümkün. Peki Kurban Bayramı bu yıl hangi tarihe geliyor? İşte Kurban Bayramı önce merak edilenler

19.07.2018Gündem
Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak Kurban Bayramı tatili kaç gün

Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Tarih yaklaştıkça Kurban Bayramı tatili ve takvimine yönelik araştırmalar hız kazandı. Geçen yıl Kurban Bayramı'nın 30 Ağustos'la birleşmesi nedeniyle uzun bir tatil imkanı yakalayan vatandaşlar, 2018 takvimini sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

13.07.2018Gündem
Kurban Bayramı tatili için telaş başladı Bayram tatili ne zaman başlıyor

Kurban Bayramı tatili için telaş başladı! Bayram tatili ne zaman başlıyor?

Dini vecibelerin yerine getirileceği Kurban Bayramı tatili için geri sayım devam ediyor. Yurt genelinde birçok kişinin ziyaretler dolayısıyla seyahate çıkacağı bayram tatili, Bakanlar Kurulu kararı ile 10 güne çıkarıldı. İdari izin ile birlikte kamu çalışanları için 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı tatili, planlarını çizmek isteyen vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman hangi gün başlıyor? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

24.08.2017Gündem
Bayram tatili kaç gün Kurban Bayramı ne zaman hangi gün başlıyor

Bayram tatili kaç gün? Kurban Bayramı ne zaman hangi gün başlıyor?

Kurban Bayramı hangi gün başlıyor sorusu, tatil planlarını şekillendirecek vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Dini vecibelerin yerine getirilip ziyaretlerin gerçekleşeceği bu günler için araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor sorusuna cevap aradı. Peki, Bakanlar Kurulu kararı sonrası 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı hangi gün başlıyor? İşte, detaylı bilgiler

22.08.2017Gündem
Kurban Bayram ne zaman 2017 Kurbanlık fiyatları

Kurban Bayram ne zaman? 2017 Kurbanlık fiyatları

Kurban Bayramı takvimi vatandaşların gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Hem tatil planı yapacak olan hem de kurban ibadetini hakkıyla yerine getirmek isteyen vatandaşlar, bu yılki bayramın tarihini araştırıyor. Peki Kurban Bayram ne zaman? 2017 kurbanlık fiyatları ne kadar?

18.08.2017Gündem
Zincir marketlerin kurban hisselerinde usulsüzlük iddiası

Zincir marketlerin kurban hisselerinde usulsüzlük iddiası

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, "Marketlerin vekalet yoluyla kesip vatandaşa verdiği kurbanlarda hayvanların parçaları eksik. Butlar büyük bir hayvana, kollar küçük kuzuya ait. Etler de buz gibi, ne zaman kesildiği bile belli değil" dedi.

18.09.2016Gündem
Kurban Bayramı ne zaman (Kurban Bayramı tatili herkese mi 9 gün)

Kurban Bayramı ne zaman? (Kurban Bayramı tatili herkese mi 9 gün?)

Kurban Bayramı tatilinin ne zaman ve kaç gün olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Kurban Bayramı'nın ilk günü bu sene 12 Eylül'de kutlanacak.Başbakan Binali Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 16 Eylül Cuma günü tam gün izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladı. Böylelikle Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı, yaklaşan kurban bayramı öncesi hurafelere karşı uyarılarda bulundu.

31.08.2016Gündem
Diyanet: Kurban kanı alına sürülmez

Diyanet: Kurban kanı alına sürülmez

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaklaşan kurban bayramı öncesi hurafelere karşı uyarılarda bulundu. Uyarılarda, banka kredisiyle kurban kesilemeyeceği, kurban kanının alına sürülmesinin doğru olmadığı, kurban derisinin satılamayacağı veya kesen kasaba ücret olarak verilemeyeceği vurgulandı.

30.08.2016Gündem
Kurban bayramı ne zaman 2015 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek 2015 Kurban fiyatları

Kurban bayramı ne zaman? 2015 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek? 2015 Kurban fiyatları

Ramazan Bayramının ardından şimdi de Kurban Bayramı heyecanı başladı. Bayram tatilinde memleketlerine ya da tatile gidecek olanlar tatilin kaç gün olacağını merak ediyor. Kurban bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün sürecek? Kurban fiyatları ne kadar? Detaylar haberimizde.

21.08.2015Gündem
Almanyada Kurban Bayramı hazırlıkları tamam

Almanya'da Kurban Bayramı hazırlıkları tamam

Almanya genelinde bulunan camilerde ve kurbanların kesileceği mezbahanelerde Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlandı.

13.10.2013Avrupa
Kurban keserken bunlara dikkat

Kurban keserken bunlara dikkat

Kısırlaştırılmış veya hadım hale getirilmiş hayvanlar kurban olarak kesilebilirken, kötürüm derecesinde hasta, zayıf ve düşkün, bir veya 2 gözü kör, boynuzlarının biri veya ikisi kökünden kırık, dili, kuyruğu, kulakları ve memesi kesik, dişlerinin tamamı veya çoğu dökük hayvanlardan kurban olamıyor.

17.11.2010Gündem
Topbaştan kurban uyarıları

Topbaş'tan kurban uyarıları

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kurban kesimleriyle ilgili “Kesimler gün içerisinde zamana yayılarak kesilmeli ve çirkin görüntüler oluşmadan, insanları korkutmadan ve çevreye zarar vermeden bu güzel ibadeti yapmalıyız” dedi.

11.11.2010Gündem
İstanbulda Kurban Bayramı hazırlıkları

İstanbul'da Kurban Bayramı hazırlıkları

İstanbul'da kurbanlık hayvanların şehre girişlerine, 13 Kasım Cuma günü saat 23.00'den itibaren izin verilecek.

3.11.2009Gündem
Kızılay kurban bağışlarından memnun

Kızılay kurban bağışlarından memnun

Vekalet usulüyle kurban kesen Türk Kızılayı'na geçen yıl 26 bin olan bağış, bu yıl 28 bine ulaştı. Kurban bedelini 260 YTL olarak belirleyen Türk Kızılayı, yardımlarla 1 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.

18.12.2008Gündem
Diyanetten kurban uyarısı

Diyanet'ten kurban uyarısı

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İzzet Er, mevsim itibariyle sağlıklı düvelerin büyük oranda gebe olabileceğine dikkati çekerek, “Hayvanın gebe olduğunu bilerek satışa çıkarmak veya gebe olduğu bilinen bir hayvanı alarak kurban etmek dinen mekruhtur. Böyle bir durum dinimizce onaylanmaz” dedi.

4.12.2008Gündem
İstanbulda kurban bayramı hazırlıkları

İstanbul'da kurban bayramı hazırlıkları

İstanbul Valiliği Kurban Hizmetleri Komisyonu, kente kurbanlık girişine, belge ibraz edilme koşulu ile 28 Kasım cuma gününden itibaren izin verilmesine karar verdi.

1.11.2008Gündem
Kurbanla ilgili yanlış bilinenler

Kurbanla ilgili yanlış bilinenler

Kurbanlık hayvanın hisse sayısının hayvanın büyüklüğüne göre belirlenmesi, hissenin 3,5,7 gibi tek rakamlı olması, kurban yerine sadaka verilmesi gibi inanışların dinde yeri olmadığı bildirildi.

28.12.2006Gündem
Kurban kesiminde bilinmesi gerekenler

Kurban kesiminde bilinmesi gerekenler

Din İşleri Yüksek Kurulu, kurban kesilirken çevre temizliği ve ekolojik dengenin korunması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini bildirdi.

25.12.2006Gündem
En az acıyla en kısa sürede kesin

En az acıyla en kısa sürede kesin

Çevre Bakanlığı, kurban kesecek vatandaşlara bazı önerilerde bulundu. Bakanlık yetkilileri, vatandaşlara, kesecekleri kurbana iyi muamele etmelerini ve en az acı verecek şekilde süratle kesmelerini önerdi.

20.02.2002Gündem