MENÜ

Vekalet Yoluyla Kurban

Vekalet Yoluyla Kurban ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vekalet Yoluyla Kurban haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 129 Vekalet Yoluyla Kurban haberi bulunmuştur.

Vekalet Yoluyla Kurban Haberleri

Erdoğan’ın kurbanı Togo’da kesildi

Erdoğan’ın kurbanı Togo’da kesildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) vekâlet verdiği hissenin de yer aldığı kurbanlar, Batı Afrika ülkesi Togo’da kesildi.

13.08.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğanın kurbanı Togoda kesildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurbanı Togo'da kesildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) vekalet verdiği hissenin de yer aldığı kurbanlar, Batı Afrika'daki Togo'da kesildi.

12.08.2019Dünya
Almanya’da ‘Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’

Almanya’da ‘Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’

Almanya’nın Köln, Duisburg ve Lünen kentlerinde, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Diyanet İşleri Türk İslam Birliğince (DİTİB) ortak yürütülen ‘2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ tanıtım toplantıları düzenlendi.

6.08.2019Avrupa
Cengiz Ünderden Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışı

Cengiz Ünder'den Türkiye Diyanet Vakfı'na kurban bağışı

Milli Takım ve AS Roma'nın başarılı futbolcusu Cengiz Ünder, kurban bağışını Türkiye Diyanet Vakfı'na (TDV) yaptı.

6.08.2019Futbol
Kurban Bayramı tatilinde internetten gelen tehlike

Kurban Bayramı tatilinde internetten gelen tehlike

ESET, Türkiye’de Kurban Bayramı döneminde kullanıcıların siber dolandırıcıların hedefi olmamaları için önerilerde bulundu. Şirketin İstanbul Teknik Müdürü Gürcan Şen kurban bayramı ve tatil döneminde dijital olarak güvende kalmak için şu 7 öneriyi yaptı.

5.08.2019Teknoloji
Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor Tatil kaç gün olacak

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Tatil kaç gün olacak?

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelini açıklamasının ardından, yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı tarihi ve tatil günleri, son zamanlarda internette sıklıkla araştırılmaya başlandı. Özellikle kurbanlık almayı planlayan vatandaşlar, 2019 Kurban Bayramı'nin hangi güne denk geleceğini merak ediyor. İşte, Kurban Bayramı tatil günleri ve tarihi ile ilgili bilgiler.

6.07.2019Gündem
Vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar Diyanet açıkladı

Vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar? Diyanet açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı her sene olduğu gibi bu sene de vekalet yoluyla kurbanlık fiyatlarını günler öncesinden açıkladı. Peki, vekalet yoluyla kurbanlık fiyatları ne kadar? Vekalet yoluyla kurban nasıl kesilir?

3.07.2019Ekonomi
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Byaramı tatili için geri sayım başlarken, bayram tatilinin kaç gün olacağı da gündemdeki yerini almaya başladı. Yılın ikinci dini bayramı olan Kurban Bayramı, Diyanet'in yayınladığı takvime göre, bu sene ağustos ayı içerisinde idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Kurban Bayramı ne zaman? İşte, Diyanet'in bilgisi doğrultusunda 2019 Kurban Bayramı tarihi.

1.07.2019Gündem
Diyanet açıkladı İşte vekaletle kurban kesim bedelleri

Diyanet açıkladı! İşte vekaletle kurban kesim bedelleri

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2019 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 890, yurt dışında 725 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

1.07.2019Ekonomi
Zanzibarda ilahilerle karşılandılar

Zanzibar'da ilahilerle karşılandılar

Türkiye Diyanet Vakfının (TDV), "Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş" temasıyla düzenlenen vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonundaki gönüllüler Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar'ın Tumbatu Adası'nda ilahilerle karşılandı.

25.08.2018Gündem
Kredi ve kredi kartıyla kurban kesilir mi İşte Diyanet İşlerinden yapılan o açıklama

Kredi ve kredi kartıyla kurban kesilir mi? İşte Diyanet İşleri'nden yapılan o açıklama

Kredi kartı ile kurban kesmek veya banka kredisi ile kurban kesmek isteyen vatandaşlar konu hakkında bilgi sahibi olmak için kredi kartı ile kurban kesilir mi sorusunun cevabını araştırıyorlar. Diyanet İşleri tarafından yapılan açıklamalara göre dikkat edilmesi gereken hususlar mevcut. İşte kredi kartı ve banka kredisi ile kurban kesmek isteyen vatandaşlarımızın merak ettiği soruların cevapları

17.08.2018Gündem
Diyanetten, kredi kartı ile kurbanlık alacaklara önemli uyarı

Diyanet'ten, kredi kartı ile kurbanlık alacaklara önemli uyarı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaman, "Bedelin kredi kartıyla ödenmesi kurbanın sıhhatine engel teşkil etmez ancak kredi kartı borcunu, ödeme tarihinde ödemek ve gecikmeden kaynaklanan faizli işleme düşmemek gerekir." dedi.

13.08.2018Ekonomi
Vekalet yoluyla kurban kesilebilir mi

Vekalet yoluyla kurban kesilebilir mi?

Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala, vatandaşlar merak ettikleri sorulara yanıt arıyor. Kurban kesimi ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de 'Vekalet yoluyla kurban kesilebilir mi?' oldu. Bu soruya Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği yanıtı merak eden vatandaşlar, internette araştırma yapıyor. Peki, vekalet yoluyla kurban kesilebilir mi?

2.08.2018Gündem
Kurban Bayramı hareketliliği başladı... 2018 Kurban Bayramı ne zaman

Kurban Bayramı hareketliliği başladı... 2018 Kurban Bayramı ne zaman?

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hem kurbanlık hem de tarih araştırmaları hız kazandı. Türkiye'nin dört bir yanında bayram sevinci yaşayacak olan vatandaşlardan bazıları bu süreci tatil olarak değerlendirmek istiyor. Ramazan Tatili'nde çalışanlar uzun bir tatil yapamadı. Çalışanlar, hafta sonuyla birlikte 3.5 günlük bir tatille yetinmek zorunda kaldı. Şimdi ise tüm gözler Kurban Bayramı tatil takviminde. Peki, 2018 Kurban Bayramı ne zaman?

30.07.2018Gündem
Bu yıl Kurban Bayramı ne zaman İşte, Kurban Bayramında tatil olacak gün sayısı

Bu yıl Kurban Bayramı ne zaman? İşte, Kurban Bayramı'nda tatil olacak gün sayısı

Temmuz ayının son günlerinin gelmesiyle birlikte, Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar da hız kazandı. İslam alemi tarafından idrak edilen iki bayramdan biri olan Kurban Bayramı'nın ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, 'Kurban bayramı ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan Kurban Bayramı tatilini şehir dışına çıkarak değerlendirmek isteyen vatandaşlarda Kurban Bayramı tatilinin bu yıl kaç gün olduğunu öğrenmek istiyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

25.07.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman kaç gün kaldı 2018 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman kaç gün kaldı? 2018 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı tatili için plan yapmak isteyen vatandaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı tarih detaylarını araştırmaya başladı. Normal şartlar altında arefe günü dahilinde toplam 5 gün süren Kurban Bayramı tatili, bu yıl tamamının hafta içine denk gelmesi dolayısıyla özellikle kamu çalışanlarının merakla araştırdığı husus oldu. Peki, Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün sürecek? İşte, 2018 yılının Kurban Bayramı tatil detayları ve kurbanlık fiyatları hakkında bazı bilgiler

21.07.2018Gündem
Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak

Kurban Bayramı ne zaman hangi gün idrak edilecek? Bayram tatili bu yıl 9 gün mü olacak?

Kurban Bayramı'na artık sayılı günler kala vatandaşlar hem seyahat planlarını yapmak hem de dini vazifelerini yerine getirebilmek için bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyorlar. Tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de Kurban Bayram'ı tatilinin 9 gün olması mümkün. Peki Kurban Bayramı bu yıl hangi tarihe geliyor? İşte Kurban Bayramı önce merak edilenler

19.07.2018Gündem
Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak Kurban Bayramı tatili kaç gün

Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

Tarih yaklaştıkça Kurban Bayramı tatili ve takvimine yönelik araştırmalar hız kazandı. Geçen yıl Kurban Bayramı'nın 30 Ağustos'la birleşmesi nedeniyle uzun bir tatil imkanı yakalayan vatandaşlar, 2018 takvimini sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı bu yıl ne zaman kutlanacak? Kurban Bayramı tatili kaç gün?

13.07.2018Gündem
Diyanet kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Diyanet kurbanlık fiyatlarını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında 625 lira olarak belirlendiğini bildirdi.

12.07.2018Ekonomi
Diyanetten kurban etleri konusunda önemli tavsiye

Diyanet'ten kurban etleri konusunda önemli tavsiye

Diyanet İşleri Başkanvekili Dr. Ekrem Keleş, “Dünyada bu kadar açlık varken kurbanlarımızın paylaşılması büyük önem taşıyor” dedi.

2.09.2017Gündem
Kurban kesilirken okunacak dua nedir Kurban ne zaman kesilir

Kurban kesilirken okunacak dua nedir? Kurban ne zaman kesilir?

Kurban kesilirken okunacak dua, arefe günü araştırılmaya devam ediyor. Dini vecibelerin yerine getirileceği bayramın ilk günü kurban ne zaman kesilir sorusu, hayvanlarını kendileri kesmek isteyenlerin sorguladığı konular arasında yer aldı. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgilere göre kurban kesilirken okunacak dua nedir ve kurban ne zaman kesilir sorularının cevabı

31.08.2017Gündem
Kurban Bayramı tatili için telaş başladı Bayram tatili ne zaman başlıyor

Kurban Bayramı tatili için telaş başladı! Bayram tatili ne zaman başlıyor?

Dini vecibelerin yerine getirileceği Kurban Bayramı tatili için geri sayım devam ediyor. Yurt genelinde birçok kişinin ziyaretler dolayısıyla seyahate çıkacağı bayram tatili, Bakanlar Kurulu kararı ile 10 güne çıkarıldı. İdari izin ile birlikte kamu çalışanları için 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı tatili, planlarını çizmek isteyen vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman hangi gün başlıyor? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

24.08.2017Gündem
Bayram tatili kaç gün Kurban Bayramı ne zaman hangi gün başlıyor

Bayram tatili kaç gün? Kurban Bayramı ne zaman hangi gün başlıyor?

Kurban Bayramı hangi gün başlıyor sorusu, tatil planlarını şekillendirecek vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Dini vecibelerin yerine getirilip ziyaretlerin gerçekleşeceği bu günler için araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor sorusuna cevap aradı. Peki, Bakanlar Kurulu kararı sonrası 10 güne çıkarılan Kurban Bayramı hangi gün başlıyor? İşte, detaylı bilgiler

22.08.2017Gündem
Kurban Bayram ne zaman 2017 Kurbanlık fiyatları

Kurban Bayram ne zaman? 2017 Kurbanlık fiyatları

Kurban Bayramı takvimi vatandaşların gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Hem tatil planı yapacak olan hem de kurban ibadetini hakkıyla yerine getirmek isteyen vatandaşlar, bu yılki bayramın tarihini araştırıyor. Peki Kurban Bayram ne zaman? 2017 kurbanlık fiyatları ne kadar?

18.08.2017Gündem
Vekalet yoluyla kurban kesilebilir mi Kişinin bulunduğu şehir veya ülke dışında vekâletle kurban kestirmesinin hükmü nedir

Vekalet yoluyla kurban kesilebilir mi? Kişinin bulunduğu şehir veya ülke dışında vekâletle kurban kestirmesinin hükmü nedir?

Kurban Bayramı'nın yaklaştığı bu günlerde kurban kesmek isteyen vatandaşların merak ettikleri sorular artıyor. Bunlardan belki de en önemlisi vekalet yoluyla kurban kesiminin nasıl gerçekleştirileceği hakkında. Peki Vekalet yoluyla kurban kesilebilir mi? Kişinin bulunduğu şehir veya ülke dışında vekâletle kurban kestirmesinin hükmü nedir?

17.08.2017Gündem
Vekaletle kesim bedeli belli oldu

Vekaletle kesim bedeli belli oldu

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Diyanet İşleri Başkanlığı ile bu yılki Vekaletle Kurban Kesim Programı kapsamında yurt dışında 135 ülkenin 400 bölgesinde kurban kesimi yapacak. Vekalet yoluyla kurban bedeli yurt dışı 600 lira olacak.

31.07.2017Dünya
Avrupada kurban bedeli belli oldu

Avrupa'da kurban bedeli belli oldu

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, vekalet yoluyla kurban kesim bedelini Avrupa'da 150 euro olarak belirlediklerini söyledi.

21.08.2015Avrupa
Kurban bayramı ne zaman 2015 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek 2015 Kurban fiyatları

Kurban bayramı ne zaman? 2015 Kurban Bayramı tatili kaç gün sürecek? 2015 Kurban fiyatları

Ramazan Bayramının ardından şimdi de Kurban Bayramı heyecanı başladı. Bayram tatilinde memleketlerine ya da tatile gidecek olanlar tatilin kaç gün olacağını merak ediyor. Kurban bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün sürecek? Kurban fiyatları ne kadar? Detaylar haberimizde.

21.08.2015Gündem