MENÜ

Vatan Şaşmaz

Vatan Şaşmaz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Vatan Şaşmaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Vatan Şaşmaz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 693 Vatan Şaşmaz haberi bulunmuştur.

Vatan Şaşmaz 8 Ocak 1974, İstanbul doğumlu Türk oyuncu, sunucu ve yazar.

Vatan Şaşmaz Haberleri

Son dakika... Vatan Şaşmaz’ın görüntülerini sızdırmıştı Karar çıktı

Son dakika... Vatan Şaşmaz’ın görüntülerini sızdırmıştı! Karar çıktı

İstanbul Beşiktaş'ta bir otel odasında bir dönem aşk yaşadığı eski manken Filiz Aker tarafından sırtından vurularak öldürülen Vatan Şaşmaz’ın ceset görüntülerini sızdırdığı iddia edilen polis memurunun da aralarında bulunduğu 4 kişinin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme polis memuru Faruk K.’yı toplam 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Diğer 3 sanık ise ayrı ayrı 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sanıklar hakkında verilen hapis cezalarıyla ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

8.03.2019Gündem
Vatan Şaşmaz cinayetinin görüntüleri nasıl yayıldı Böyle anlattılar…

Vatan Şaşmaz cinayetinin görüntüleri nasıl yayıldı? Böyle anlattılar…

Oyuncu Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in otel odasındaki ceset görüntülerinin sosyal medyada ve basında yer almasına ilişkin açığa alınan bir polisin de arasında bulunduğu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.

18.01.2019Gündem
70. yıl onur gecesi

70. yıl onur gecesi

Hürriyet gazetesinin 70. kuruluş yıldönümünde kıdem ve yayın ödülleri töreni önceki akşam Demirören Medya Center’da gerçekleştirildi. Gecede 40, 35, 30, 25, 20 ve 10 yılını dolduran Hürriyet çalışanları kıdem ödüllerini alırken, emekliliğe hak kazananlara da emeklilik plaketleri yöneticiler ve yazarlar tarafından takdim edildi. Haber, video, fotoğraf ve sosyal medya gibi farklı dallarda verilen yayın ödülleri de aynı gecede sahiplerini buldu. Ödüller ve alanlar şöyle:

29.12.2018Gündem
Filiz Aker’in ağabeyi gözaltında

Filiz Aker’in ağabeyi gözaltında

İstanbul’da, Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in 65 yaşındaki ağabeyi Süleyman Bayer, Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında kasten öldürme suçundan çıkardığı yakalama kararı uyarınca İstanbul’da gözaltına alındı. Çetin AYDIN/İSTANBUL

13.12.2018Haber
Filiz Akerin ağabeyi gözaltında

Filiz Aker'in ağabeyi gözaltında

İstanbul’da, Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in 65 yaşındaki ağabeyi Süleyman Bayer, Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında kasten öldürme suçundan çıkardığı yakalama kararı uyarınca İstanbul’da gözaltına alındı.

13.12.2018Gündem
Görüntüleri paylaşan polis: Basiretsizlik oldu

Görüntüleri paylaşan polis: Basiretsizlik oldu

Eski manken Filiz Aker’in öldürdüğü sunucu Vatan Şaşmaz’ın ceset görüntülerinin medyada yayınlanmasına ilişkin davada ifade veren polis memuru Faruk K., meşgul olduğunu göstermek için görüntüyü eşi Sibel K.’ye gönderdiğini söyledi. 7 yıla kadar hapsi istenen Faruk K., hâkimin “Her cinayeti eşinize gönderiyor musunuz?” sorusu üzerine “O gün bir basiretsizlik oldu” dedi. 3 yıla kadar hapsi istenen eşi Sibel K. ise “Suçlu benim. Ceza verecekseniz bana verin” dedi.

8.11.2018Gündem
Görüntüler çok konuşulmuştu Mahkemede flaş sözler: Şoka girdim

Görüntüler çok konuşulmuştu! Mahkemede flaş sözler: Şoka girdim

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz'ın öldürülmesi ve eski manken Filiz Aker'in intiharı ile sonuçlanan olaya ilişkin görüntülerin yayılmasına ilişkin biri eski polis 4 sanığın yargılanmasına başlandı. Sanık eski polis memuru Faruk K. verdiği ifadesinde, "Görüntüyü müdüre WhatsApp'tan atacakken alttan eşim arayıp duruyordu. O arada görüntüyü eşime atmak durumunda kaldım" derken eşi Sibel K. ise "Kız kardeşim 'Vatan Şaşmaz ölmüş.' diye yazınca, 'Evet, görüntüsü de var.' yazıp WhatsApp grubumuza görüntüyü attım. Ticari amaçlı değil, olayın şokuyla videoyu gönderdim. Suçlu benim. Bir ceza verecekseniz bana verin" dedi.

8.11.2018Gündem
Ayakkabı sektörü AYMODda buluştu

Ayakkabı sektörü AYMOD'da buluştu

Kendi alanında Türkiye'nin en büyük, dünyanın ise ikinci büyük fuarı olan Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), 60'ıncı kez CNR EXPO Yeşilköy’de kapılarını açtı.

3.10.2018Ekonomi
Fulden Urastan kötü haber

Fulden Uras'tan kötü haber

Zor günler geçiren Fulden Uras'a kontrol için gittiği hastanede meme kanseri teşhisi konuldu. Uras, yarın ameliyat olacak.

2.09.2018Magazin
Zuhal Topal kimdir

Zuhal Topal kimdir?

Bir süredir ekranlardan uzak olan Zuhal Topal yeni bir projeyle gündeme geldi. Zuhal Topal, birçok ülkede yayınlanan Momsters isimli yarışmanın Türkiye uyarlamasıyla hafta içi her gün evlere konuk olacak. Peki, Sihirli Annem, Geniş Aile ve Avrupa Avrupa dizileriyle tanınan Zuhal Topal kimdir, kaç yaşında?

27.08.2018Televizyon
Vatanı unutmadı

Vatan'ı unutmadı!

Oyuncu Vatan Şaşmaz, 27 Ağustos 2017'de Beşiktaş'taki bir otel odasında Filiz Aker tarafından vurularak öldürülmüştü.

27.08.2018Magazin
Vatan Şaşmazın görüntülerini sızdıran polise istenen ceza belli oldu

Vatan Şaşmaz'ın görüntülerini sızdıran polise istenen ceza belli oldu

İstanbul Beşiktaş’ta bir otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz’ın cansız bedeninin görüntüsünü çeken polis memuru hakkında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Polis memuru F.K. mesaide olduğuna inanmayan eşine işte olduğunu kanıtlamak için görüntüleri çektiğini söylemişti. Polis memurunun eşine de 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

12.05.2018Gündem
Vatan Şaşmazın yerine Bekir Aksoy geldi

Vatan Şaşmaz'ın yerine Bekir Aksoy geldi

Daha önce Vatan Şaşmaz'ın sunduğu TRT Haber'de yayınlanan Bir Fikrin mi Var Türkiye, yeniden başlıyor. Programı yeni sezonda Bekir Aksoy sunacak.

1.03.2018Magazin
Vatan Şaşmazın eşi Yasemin Adalı doğum yaptı - İşte oğlunun ismi

Vatan Şaşmaz'ın eşi Yasemin Adalı doğum yaptı - İşte oğlunun ismi

Ağustos ayında Filiz Aker tarafından silahlı saldırı sonucu öldürülen ünlü sunucu Vatan Şaşmaz’ın eşi Yasemin Adalı, önceki gün bebeğini dünyaya getirdi.

20.02.2018Magazin
Son dakika... İkinci Vatan Şaşmaz olayı

Son dakika... İkinci Vatan Şaşmaz olayı

Şişli’de köpekleriyle birlikte yaşayan bir kadın, akşam evine gelen erkek arkadaşıyla tartıştı. Ardından tabancayla ateş ederek öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. Silah seslerinin ardından eve gelen kadının kızı, gördükleri karşısında şok geçirdi. Olay, sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz'ın geçen yıl otel odasında öldürülmesini hatırlattı.

27.01.2018Gündem
İstanbulun göbeğinde vahşet: 2 ceset bulundu

İstanbul'un göbeğinde vahşet: 2 ceset bulundu

Şişli’de köpekleriyle birlikte yaşayan bir kadın, akşam evine gelen erkek arkadaşıyla tartıştı. Ardından tabancayla ateş ederek öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. Silah seslerinin ardından eve gelen kadının kızı, gördükleri karşısında şok geçirdi. Olay, sunucu ve oyuncu Vatan Şaşmaz'ın geçen yıl otel odasında öldürülmesini hatırlattı.

26.01.2018Gündem
Dora Ercan: O gün benim görevim cesetlere sahip çıkmakmış

Dora Ercan: O gün benim görevim cesetlere sahip çıkmakmış

Vatan Şaşmaz'ı öldürüp daha sonra da intihar eden Filiz Aker'in yeğeni Dora Ercan, "O gün otelde olmamın sebebi, teyzem bana görev vermiş, cesetler şişmesin diye oradaymışım." dedi.

16.01.2018Magazin
Soruşturma dosyası kapandı

Soruşturma dosyası kapandı

Sunucu Vatan Şaşmaz’ın 5 yıldızlı otel odasında eski manken Filiz Aker tarafından tabanca ile vurularak öldürülmesi ve sonrasında Aker’in intihar etmesiyle ilgili soruşturma dosyası kapandı.

15.01.2018Gündem
Flaş ayrıntılar... Filiz Aker, Vatan Şaşmazı zehirlemeyi bile düşünmüş

Flaş ayrıntılar... Filiz Aker, Vatan Şaşmaz'ı zehirlemeyi bile düşünmüş

Eski manken Filiz Aker tarafından Beşiktaş’ta bulunan lüks bir otel odasında öldürülen Vatan Şaşmaz dosyası kapandı. Savcılığın hazırladığı takipsizlik kararında çarpıcı bulgulara rastlanıldı. Aker’in telefonunda yapılan incelemelerde, cinayetten önce internetten, “Siyanür” ve “Ölü insanın vücudu neden sertleşir” gibi aramalar yaptığı ortaya çıktı.

15.01.2018Gündem
Hürriyet Pazar farkıyla 52 hafta

Hürriyet Pazar farkıyla 52 hafta

Hem Türkiye hem de dünya zorlu bir yılı geride bıraktı. Gazeteciliğin de zorlandığı bir dönemdi yaşadığımız. Ama Hürriyet Pazar olarak her şeye rağmen çağının, yaşadıklarının tanığı olmaya, üzerimize düşeni yerine getirmeye çalıştık… En zor zamanda Kuzey Kore’ye de girdik, taciz karşıtı kampanya da başlattık. Kırkpınar Meydanı’nda da güreştik; engelli, hatta evsiz vatandaşlarımız arasında yaşayarak katılımcı gazetecilik örnekleri de verdik. Çok iddialı bir projemiz de alanının önde gelen 100 uzmanına danışarak belirlediğimiz dev seçkilerdi. Sinemamızın, müziğimizin, mimarimizin, edebiyatımızın ‘En İyi 100’lerini belirledik. Geleneğimizi sürdürdük; söyleşiler ilk önce hep bizdeydi. Bu ülkenin efsaneleri sadece Hürriyet Pazar okurlarına konuşmayı seçti. Basının zor günlerinde ‘Cumhuriyet Davası’nı günbegün mahkemede izledik; özgürlüğüne kavuşanları, mağdurları sayfalarımızda konuk ettik. Yeni yılın ilk sayısında da, 2017’de yaptığımız öne çıkan işleri sizlerle paylaşalım istedik. 2018’de de aynı çizgimizi sürdüreceğiz. Bize olan güveninize sadık kalarak…

2017 Kaybettiklerimiz

2017 Kaybettiklerimiz

2017 yılını geride bırakırken sanat, medya, siyaset ve spor dünyasından kaybettiğimiz isimler oldu… Kimi kaza geçirdi, kimi intihar etti, kimi de hastalığa yenik düştü. İşte 2017’de aramızdan ayrılan o isimler…Vatan Şaşmaz, Ayberk Atilla, Halit Akçatepe, Harun Kolçak, İbrahim Erkal, Tayfun Talipoğlu, İhan Cavcav, Yavuz Yılmaz…

31.12.2017Haber
2017de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

2017'de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

Yılın en çok öne çıkan 10 Hürriyet manşetini, Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila sizin için seçti...

28.12.2017Gündem
2017ye bu ünlüler damga vurdu

2017'ye bu ünlüler damga vurdu!

Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından Magazin Gazetecileri Derneği için, medyada yaptığı araştırma ile 2017 yılında magazin ve sanat dünyasına damga vuran isimleri belirledi. Araştırma sonucunda yılın en medyatik ismi Acun Ilıcalı oldu. Söylediği ve yaptığı ile gündemden düşmeyen Demet Akalın, listenin ikinci sırasında yer aldı. Çıkardığı albümle büyük beğeni toplayan Tarkan, yıla damga vuran bir diğer isim oldu. İşte araştırmanın detayları…

28.12.2017Magazin
Yılın utancı Keşke yaşanmasaydı

Yılın utancı! Keşke yaşanmasaydı

Magazin Konseyi, 2017’nin en çok konuşulan beş magazin olayını seçti ve bu olaylar hakkında yorum yaptı.

24.12.2017Magazin
2017nin en çarpıcı magazin olayları

2017'nin en çarpıcı magazin olayları

Bu yıl magazin gündemi çok hareketliydi. Çok sayıda haber arasından, uzun süre unutulmayacak üç tanesi ise bunlardı...

23.12.2017Hürriyet Pazar
Vatan Şaşmazı vuran Filiz Aker kimdir

Vatan Şaşmaz'ı vuran Filiz Aker kimdir?

Vatanda Şaşmaz’ı vurduktan sonra intihar eden Filiz Aker’in özel yaşamı merak konusu olmaya devam ediyor. Uzun bir dönem mankenlik yapan Filiz Aker, bir dönem dizi projelerinde de yer almıştı. Peki Filiz Aker kimdir?

1.12.2017Magazin
Vatan Şaşmaz cinayetinde son dakika gelişmesi... O polis ihraç edildi

Vatan Şaşmaz cinayetinde son dakika gelişmesi... O polis ihraç edildi

Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker'in ceset görüntülerinin internette yayılmasına ilişkin bir polis memurluktan ihraç edildi.

30.11.2017Gündem
Yasemin Şaşmaz doğum için gün sayıyor

Yasemin Şaşmaz doğum için gün sayıyor

27 Ağustos 2017'de Beşiktaş'taki bir otel odasında cinayete kurban giden Vatan Şaşmaz'ın eşi Yasemin Şaşmaz uzun bir aradan sonra ilk kez ortaya çıktı.

30.11.2017Magazin
Vatan Şaşmaz’ın eşi Yasemin Adalı (Şaşmaz) kimdir

Vatan Şaşmaz’ın eşi Yasemin Adalı (Şaşmaz) kimdir?

Magazin dünyasından uzak bir isim olan Yasemin Şaşmaz'ın yaşı, eğitimi ve kariyeri gibi konularda merak ediliyor. İşte cinayete kurban giden sunucu Vatan Şaşmaz'ın eşi Yasemin Şaşmaz hakkında merak edilenler!

30.11.2017Magazin
Laik kesimi yok etmenin, dönüştürmenin imkânı olmadığı görülüyor

Laik kesimi yok etmenin, dönüştürmenin imkânı olmadığı görülüyor

Sosyal antropolog ve yazar Prof. Dr. Tayfun Atay’ın yeni kitabı ‘Görünüyorum O Halde Varım/Meşhuriyet Çağı’nda Kültür ve İnsan’, gidişatımızın en net fotoğrafını çekiyor. Meşhurluğun neredeyse mecburiyet sayıldığı toplumsal iklimimizi, yeni dönem rol modellerimizi, siyasi ahvalimizi ve en önemlisi, çıkış formüllerini konuştuk. Haliyle yolumuz Recep Tayyip Erdoğan’dan Acun Ilıcalı’ya, Türkan Şoray’dan Hülya Avşar’a pek çok isimle kesişti.

25.11.2017Hürriyet Pazar
Aslı ailenin kızı Meryem ise savaşçı

Aslı ailenin kızı Meryem ise savaşçı

Özcan Deniz, Aslı Enver ve Meryem Uzerli... Bu üçlü sadece bir film için bir araya geldi, bir de bu Hürriyet röportajı için. Bahsettiğim film Özcan Deniz’in yazıp yönettiği ve rol aldığı “Öteki Taraf”. Gerilimli ve sürprizli bir aşk üçgenini merkezine alan “Öteki Taraf”ı herkesten önce izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim: “Bu röportajda neşeli hallerini göreceğiniz bu üç ünlü isim şahane bir iş çıkarmış. Eminim ki komedi filminden geçilmeyen vizyona farklı bir açılım getirecekler.”

4.11.2017Magazin
Şoke eden Vatan Şaşmaz iddiası

Şoke eden Vatan Şaşmaz iddiası!

Nihat Doğan, 27 Ağustos 2017 tarihinde Beşiktaş'taki lüks bir bir otel odasında Filiz Aker tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz'la ilgili sürpriz bir iddia ortaya attı.

2.11.2017Magazin
Mirasını reddetti

Mirasını reddetti

Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden eski manken Filiz Aker’in yeğeni Dora Ercan, Türkiye’yi sarsan o olay sonrası teyzesinin mirasını reddettiğini açıkladı.

27.10.2017Magazin
Eren Bülbülün kara lastikleri müzede sergileniyor

Eren Bülbül'ün "kara lastikleri" müzede sergileniyor

Trabzon'un Maçka ilçesinde terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün "kara lastik"leri Bolu'nun Gerede ilçesinde kurulan Yaşayan Ayakkabı Müzesinde sergilenmeye başlandı. Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Akçakale, "Dağda, bayırda giydiği bizzat kendi ayakkabıları. Zaten kullandığı da belli. Sanıyorum şehit olduğu esnada ayağında olan ayakkabılar bunlar" dedi.

24.10.2017Gündem
Vatan Şaşmazın yerine gelen isim belli oldu

Vatan Şaşmaz'ın yerine gelen isim belli oldu

Vatan Şaşmaz'ın sunduğu 'İş Dünyası' programının yeni sunucusu belli oldu.

22.10.2017Magazin
Didem Çolak kimdir Vatan Şaşmazın görüntülerini sızdırmıştı

Didem Çolak kimdir? Vatan Şaşmaz'ın görüntülerini sızdırmıştı

Vatan Şaşmaz cinayetiyle gündeme gelen ve bir süredir aranan Didem Çolak, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Modellik geçmişi bulunan Didem Çolak, Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra Filiz Aker’in intihar ettiği olayda, ceset görüntülerini internette yaydığı gerekçesiyle aranıyordu. Peki Didem Çolak kimdir?

6.10.2017Gündem
Vatan Şaşmaz-Filiz Aker görüntülerini yayan Didem Çolak için karar çıktı

Vatan Şaşmaz-Filiz Aker görüntülerini yayan Didem Çolak için karar çıktı!

İstanbul'da Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in ceset görüntülerini para ile satmaya çalıştığı ve daha sonra internette yaydığı iddiasıyla gözaltına alınan oyuncu Didem Çolak çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

5.10.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Bu yıl ne magazin yaptı be!

Son iki yıldır hep söylüyorum, magazin yükselecek, magazin yükselecek diye...

29.12.2017

2017 model açık hava tımarhanesi: TÜRKİYE

Aşk, acı, açlık, şaşaa, kavga, ayrılık, skandal, cinayet... Ne ararsan var! Böylesini ünlü senarist Ece Yörenç bile tahayyül edemezdi. Seneye yayılmış şekilde, küçük dozlar halinde aldığımız için; yavaş yavaş haşlanan kurbağa misali, totalde neye maruz kaldığımızın farkında değiliz. Hafızanızı yoklasanız, Türkiye aslında 2017 model açık hava tımarhanesiydi. Neyse ki her güzel Türk filmi gibi mutlu sonla bitti. Bitti mi?

28.12.2017

Emina’nın askerleriyiz

Üzgünüm Mustafa Sandal, ama ben Emina’cıyım.

23.12.2017

Peşin peşin Altın Kelebek gıybetleri

10 Aralık’taki Pantene Altın Kelebek ödül törenini kaçırıyorum maalesef. Çünkü yurtdışında görevdeyim. Ama hiç istifimi bozmuyorum, katılsam aralarda/derelerde kimlerle ne dedikodu yapacaksam şimdiden peşin peşin paylaşıyorum... En üzücüden en neşeliye sıralama yaptım, haaa bir de yeni kategori ekledim: Altın Tırtıl! Büyüyünce Kelebek olacak ablası onlar...

4.12.2017

Aslı ailenin kızı Meryem ise savaşçı

Özcan Deniz, Aslı Enver ve Meryem Uzerli... Bu üçlü sadece bir film için bir araya geldi, bir de bu Hürriyet röportajı için. Bahsettiğim film Özcan Deniz’in yazıp yönettiği ve rol aldığı “Öteki Taraf”. Gerilimli ve sürprizli bir aşk üçgenini merkezine alan “Öteki Taraf”ı herkesten önce izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim: “Bu röportajda neşeli hallerini göreceğiniz bu üç ünlü isim şahane bir iş çıkarmış. Eminim ki komedi filminden geçilmeyen vizyona farklı bir açılım getirecekler.”

4.11.2017

Altın Kelebek’te neden bu kadar çok aday var?

Bu yıl 10 Aralık’ta sahiplerini bulacak Pantene Altın Kelebek adayları açıklandı.

3.10.2017