MENÜ

Varlık Barışı

Varlık Barışı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Varlık Barışı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Varlık Barışı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 607 Varlık Barışı haberi bulunmuştur.

Varlık Barışı Haberleri

Son dakika: Ve karar Resmi Gazete’de yayımlandı O süre 6 ay uzadı…

Son dakika: Ve karar Resmi Gazete’de yayımlandı! O süre 6 ay uzadı…

Gerçek ve tüzel kişilerin yurt dışındaki para, döviz, altın, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının yurda getirilerek milli ekonomiye kazandırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren "Varlık Barışı" uygulamasında süre 6 ay uzatıldı. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

1.12.2018Ekonomi
Destek günü: KOBİ’lere kredi, vatandaşı boğan fırsatçıya ceza, Türk Lirası’na teşvik

Destek günü: KOBİ’lere kredi, vatandaşı boğan fırsatçıya ceza, Türk Lirası’na teşvik

Hükümet ve Merkez Bankası dün hem vatandaşa, hem reel sektöre, hem de Türk Lirası’na büyük destek sağlayan yeni uygulamalara imza attı.

31.08.2018Ekonomi
Varlık barışında süre uzatıldı

"Varlık barışı"nda süre uzatıldı

"Varlık barışı" olarak bilinen düzenleme kapsamında, tam mükellefiyete tabi gerçek kişi ve kurumların kazançlarını Türkiye'ye transfer etme süreleri 6 ay uzatıldı.

31.08.2018Ekonomi
Maliyeden 2.8 milyon mükellefe barış mektubu

Maliye'den 2.8 milyon mükellefe barış mektubu

MALİYE 27 Ağustos tarihinde sona erecek olan vergi barışı için 2 milyon 821 bin 619 adet bilgilendirme mektubu gönderdi.

24.08.2018Ekonomi
Son dakika... Varlık barışında önemli değişiklik

Son dakika... Varlık barışında önemli değişiklik

Resmi Gazete'de yayınlanan değişikliğe göre artık yurt dışında bulunan varlıkların Türkiye'deki banka ya da aracı kurumlarda açılacak hesaba transferi işlemlerinde, bildirimde bulunan hesap sahibiyle yurt dışından varlığı transfer edenin farklı kişiler olması halinde de vergi incelemesi ve vergi tarhiyatı yapılmayacak.

18.08.2018Ekonomi
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor Vergi yapılandırmasında tarih uzatıldı

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Vergi yapılandırmasında tarih uzatıldı

Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun'dan yararlanmak isteyen borçluların 27 Ağustos gün bitimine kadar borçlu bulundukları idarelere (tahsil dairelerine) başvurmaları gerekiyor. İşte detaylar...

31.07.2018Ekonomi
7143 vergi borcu yapılandırması için son gün yarın E Devlet başvurusu nasıl yapılır

7143 vergi borcu yapılandırması için son gün yarın! E Devlet başvurusu nasıl yapılır?

7143 sayılı vergi yapılandırma kanunu kapsamında birçok alacak yeniden yapılandırılacak. Öğrenim kredisi, Bağkur, MTV ve birçok kalemde borçlar, yeniden yapılandırma sürecine girecek. Vadesi geçmiş vergi borcuna sahip olan vatandaşlar, 7143 sayılı kanun kapsamında ödemelerini gerçekleştirebilecek. Peki, Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) gerçekleştireceği 7143 vergi yapılandırma işlemi E Devlet üzerinden nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

30.07.2018Ekonomi
Yeniden yapılandırma için son gün Salı

Yeniden yapılandırma için son gün Salı

Yapılandırma kanunundan yararlanmak isteyenlerin 31 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

29.07.2018Ekonomi
Varlık barışında son 25 gün

Varlık barışında son 25 gün

YURTDIŞINDAKİ para, altın ya da dövizini getirenler için öngörülen varlık barışında başvuru için son tarih 30 Kasım 2018 olarak belirlendi.

4.07.2018Ekonomi
Varlık Barışında detaylar belli oldu Kritik tarih...

Varlık Barışı'nda detaylar belli oldu! Kritik tarih...

Yurt dışında bulunan para, döviz, altın, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının yurda getirilerek milli ekonomiye kazandırılması ile yurt dışından elde edilen bazı kazançların gelir veya kurumlar vergisinden istisna edilmesine ilişkin esaslar belirlendi.

4.07.2018Ekonomi
Başvuran ödemeyecek, son gün 31 Temmuz Milyonları ilgilendiriyor

Başvuran ödemeyecek, son gün 31 Temmuz! Milyonları ilgilendiriyor

VARLIK barışında 31 Temmuz tarihine kadar yurtdışındaki para, altın ya da dövizini getirenler vergi ödemeyecekler. Hükümet bir süre önce vergi barışı ile birlikte varlık barışı düzenlemesini de getirdi.

21.06.2018Ekonomi
Erdoğan: Tüm vatandaşlarıma sesleniyorum; yatırımlarınızı sisteme sokun

Erdoğan: Tüm vatandaşlarıma sesleniyorum; yatırımlarınızı sisteme sokun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası'nın iftar programında konuştu. "Türkiye'nin ne gelirlerinde ne giderlerinde ne borçlanmasında ne borçlarını ödemesinde en küçük bir sıkıntısı yoktur." diyen Erdoğan, "Tüm vatandaşlarıma sesleniyorum; yastık altında tuttuğunuz dövizlerinizi, paralarınızı, altınlarınızı yatırım mecralarına yatırarak sisteme sokun ve ülkemizin büyümesine katkıda bulunun." ifadelerini kullandı.

6.06.2018Gündem
Milyonları ilgilendiren 3 kanun yürürlüğe girdi

Milyonları ilgilendiren 3 kanun yürürlüğe girdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı üç kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

18.05.2018Gündem
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 yeni üniversite kurulmasını öngören kanunu onayladı. Erdoğan, vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere dini bayramlar öncesi ikramiye ödenmesi gibi düzenlemeleri içeren kanunu da onayladı.

17.05.2018Gündem
Boğaz’a sınırlı af

Boğaz’a sınırlı af

En büyük borç yapılandırması, varlık barışı, emeklilere ikramiye ve 12 milyon taşınmaza imar affını içeren dev torba tasarı Meclis’ten geçti. Son dakika değişikliğiyle kapsam dışında tutulan Boğaziçi sahil şeridindeki yapıların bir bölümü kapsama alınırken, Gelibolu Yarımadası ise imar affı dışında tutuldu.

11.05.2018Ekonomi
Esnafla ‘barış’

Esnafla ‘barış’

Maliye Bakanı Naci Ağbal, getirilen ‘varlık barışı’ ile küçük işletmelerin kenarda kıyıda olan parasını, altınını, dövizini işletme sermayelerine dahil edebilmesinin önünü açtıklarını dile getirerek yurtdışındakilerden ziyade bu tür işletmelerin varlıklarının kayıt altına girmesinin daha önemli olduğunu vurguladı.

11.05.2018Ekonomi
Bakan Ağbaldan kritik özelleştirme açıklaması

Bakan Ağbal'dan kritik 'özelleştirme' açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Birçok alanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı olarak hazırlıklarımız var. Onları Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun gündemine getireceğiz. Oradan kabul edilenleri sizinle paylaşırız. Yakın bir zamanda yapacağız." dedi.

11.05.2018Ekonomi
Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Yurt dışından getirilen varlığa ilişkin vergi düzenlemesi, vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere bayram ikramiyesi ödenmesi, imar barışı, yaşlılık aylığının 500 liraya çıkarılması gibi düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

10.05.2018Gündem
Bakan Ağbal Varlık Barışının detaylarını açıkladı

Bakan Ağbal "Varlık Barışı"nın detaylarını açıkladı

Maliye Bakanı Ağbal: "Varlık Barışı'nın detayları dün TBMM'de yapılan çalışmalarla netleşti. Temmuza kadar yurt dışından getirilen varlıklarla defter kayıtlarına alınan yurt içindeki varlıklar için vergi ödenmeyecek. Temmuzdan sonra gelen veya kayıtlara alınan varlıklar için ise yüzde 2 vergi alınacak" açıklamasında bulundu.

10.05.2018Ekonomi
Varlıkta yeni barış

Varlıkta yeni barış

Hükümet 2008, 2013 ve 2016 yıllarından sonra 4’üncü kez varlık barışı düzenlemesi getiriyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, kasım sonuna kadar para, altın ve döviz menkul kıymetlerini yurtdışından getiren vatandaşların ülke içerisinde diledikleri gibi tasarruf edebileceklerini belirterek, “Getirilen varlığın yüzde 2’si oranında bir vergi tahsil edeceğiz” dedi.

9.05.2018Ekonomi
Beştepede tedbir vurgusu

Beştepe'de tedbir vurgusu

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, dövizde yaşanan hareketlilik sürerken, Başbakan Binali Yıldırım’la yaptığı haftalık görüşmenin ardından dün saat 14.45’te de Beştepe’de sürpriz bir “Ekonomi Zirvesi” yaptı.

9.05.2018Ekonomi
Varlık barışı maddesi Meclis’ten geçti

Varlık barışı maddesi Meclis’ten geçti

VERGİ ve bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin tasarının “varlık barışı” düzenlemesini içeren maddesi dün akşam Meclis’ten geçti. Tümünün bugün görüşülerek yasalaşması beklenen tasarıya önergeyle eklenen düzenlemeye göre, varlık barışından yararlanacaklar yüzde 2 vergi ödeyecek. Ancak, 31 Temmuz 2018’e kadar bu varlıklarını getirenler ise vergiden muaf olacak.

9.05.2018Gündem
Ekonomi zirvesinden sonra bu açıklama yapıldı

Ekonomi zirvesinden sonra bu açıklama yapıldı

Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan ekonomi zirvesinin ardından açıklama geldi. Açıklamada, "Ülkemiz ekonomisinin en önemli çıpalarından olan mali disiplinden asla taviz verilmeyecektir" ifadeleri kullanıldı

9.05.2018Gündem
Bakan Ağbal açıkladı: Varlık Barışı geliyor...

Bakan Ağbal açıkladı: Varlık Barışı geliyor...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "6736 ve 7020 sayılı kanunun uygulanmasında çok farklı bir kampanya uyguladık. Son 2 yapılandırmada hem başvuru sayıları yüksek hem de şuana kadar sistemde kalan mükellef sayısı yüksek. Varlık Barışı düzenlemesi yapmıştık. Yeni bir düzenleme yok ama bugün genel kurulda görüşülecek, Varlık Barışı'na ilişkin bir düzenleme getiriyoruz. Bugün yapacağımız çalışmada getireceğimiz öneride temel unsurlarını da sizlerle paylaşayım; Vatandaşlarımızdan yurtdışında para altın döviz gibi yatırımları olan vatandaşlarımız 11. ayın sonuna kadar Türkiye'ye getirirlerse, bankalara ve aracı kurumlara bu varlıkları bildirirlerse Türkiye içerisinde diledikleri gibi tasarruf edecekler dedi.

9.05.2018Haber
Bakan Ağbal açıkladı: Varlık Barışı geliyor...

Bakan Ağbal açıkladı: Varlık Barışı geliyor...

Maliye Bakanı Naci Ağbal yurtdışındaki varlıkların Türkiye'ye getirilmesine yönelik Varlık Barışı uygulaması getireceklerini açıkladı.

9.05.2018Ekonomi
Maliye Bakanı Naci Ağbaldan KDV açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan KDV açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Geldiğimiz noktada sistemin baştan aşağı değiştirilmesi lazım. Bu konuda da yoğun bir çabamız var" dedi.

2.11.2017Ekonomi
Vergi yüzsüzü ‘barış’çıymış

Vergi yüzsüzü ‘barış’çıymış

Maliye Bakanlığı’nın vergi borçluları listesinde 1 numarada yer alan Mustafa Akyol’un, 2013 yılında vergi barışından yararlanmak için başvurduğu anlaşıldı. 33 milyar lirayı yurtdışından getirmek için başvuran Akyol, bunu gerçekleştirmeyince vergi borçluları listesinde 1 numaraya yükseldi.

13.09.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gönderen ve alıcı farklıysa da ‘varlık barışı’ndan yararlanılabilecek

KAYIT dışı varlıklarını beyan edenlere-getirenlere ‘herhangi bir vergi incelemesi yapılmayacağı’ güvencesinin verildiği varlık barışı yasasında, şahıs veya şirketlere iki farklı başvuru şekli tanınmıştı.

28.08.2018

Vergisiz varlık barışı için son günler

VARLIK barışı başvurusunu vergi ödemeden yapmak isteyenler için son günler artık.

17.07.2018

Erzak ve ikramiyeler vergiye tabi mi?

VERGİ barışı, varlık barışı ve borçların yapılandırılmasını içeren yasa, ramazanın ilk günlerinde (18 Mayıs 2018) Resmi Gazete’ de yayımlandı.

12.06.2018

Vergi Barışı nasıl bozulur?

MALİYE ile el sıkışıp barış imzalama imkânı 2016’da da vardı.

5.06.2018

10 soruda ‘Varlık Barışı’nın koşulları

30 Nisan’da Meclis’e gelen yasa tasarısı ‘vergi barışını’ ve ‘imar barışını’ kapsıyordu...

22.05.2018

Cezayir’e çelik yatırımı 6 milyar doları geçecek

UÇAK Cezayir’in Oran kenti için alçalmaya başladığında Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, çok geniş alana yayılan yeşil boyalı tesisleri gösterdi:

3.12.2017