MENÜ

Validebağ Korusu

Validebağ Korusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Validebağ Korusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 163 Validebağ Korusu haberi bulunmuştur.

Validebağ Korusu Haberleri

Bir papağan gördüm sanki...

Bir papağan gördüm sanki...

Müjdeli haber: 1975’ten beri semalarımızda papağanlar uçuyor. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük kentlerimizi mesken tutan papağanlarımız o kadar çoğaldı ki, bugünlerde nüfus sayımı yapıyoruz. Peki bu cennet kuşları, ülkemize nasıl geldi?

28.10.2017Hürriyet Pazar
Jeotermal sondaj izni

Jeotermal sondaj izni

İstanbul’un Anadolu yakasındaki en değerli yeşil alanlardan 354 bin metrekare büyüklüğündeki Validebağ Korusu’nda, jeotermal kaynak ve doğal mineralli su aramak için valilik tarafından sondaj izni verildi. Süreç söyle gelişti:

13.10.2017Gündem
Koruya komşu 1.1 milyar lira yatırım

Koruya komşu 1.1 milyar lira yatırım

DAP Yapı, Eylül 2015’te ihalesini kazandığı, Emlak Konut GYO’nun Validebağ Korusu’na komşu arazisinde yükselecek Validebağ Konakları projesindeki konutların yüzde 55’i satıldı.

2.10.2017Ekonomi
3 yılda 16 bin çocuk doğayı inceledi, orman kaşifi oldu

3 yılda 16 bin çocuk doğayı inceledi, 'orman kaşifi' oldu

Çocukların renkli dünyalarına katkı bulunmak, düşünsel, duygusal ve bilişsel yeteneklerini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Usturlab Atölye’nin Orman Kaşifleri Projesiyle 16 bini aşkın çocuk, güneş, su, hava, bitkiler, ağaçlar ve ekosistemdeki diğer canlıların dünyasında keşif dolu bir yolculuk yaptı.

2.4.2017İstanbul
Koşmak bahane parkur şahane

Koşmak bahane parkur şahane

Bugünkü konumuz dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’da koşu yapılacak noktalar.

22.3.2017Sağlık
Afrikalı yeşil papağanlar Avrupaya yayıldı

Afrikalı 'yeşil papağanlar' Avrupa'ya yayıldı

Afrikalı 'yeşil papağanlar' Avrupa'ya yayıldı

20.2.2017Antalya
Milyonluk evler çadırda

Milyonluk evler çadırda

Dap Yapı vatandaşlardan gelen talep üzerine İstanbul Validebağ’daki projesini erken satışa sundu. Satış ofisi kurulmayan projede evler çadırda satılacak. Bölgede eski yapılarda metrekare satış fiyatları 18-25 bin lirayken, Dap yapı yeni projesinde satışlara metrekaresi 9 bin liradan başlayacak.

17.2.2017Ekonomi
Üsküdarda tarihi fırsat

Üsküdar'da tarihi fırsat

Avrasya Tüneli ve Marmaray gibi dev ulaşım yatırımları sayesinde Avrupa yakasındaki tarihi yarımadaya yakınlaşan Üsküdar, yatırımcıların yeni gözdesi oldu. Üsküdar’da markalı konut projeleri, sağlık ve turizm yatırımları tam gaz sürüyor. Belediye ise, tarihe ve doğaya saygılı bir dönüşüm planlıyor.

14.1.2017Ekonomi
Üsküdarda tarihi fırsat

Üsküdar'da tarihi fırsat

Avrasya Tüneli ve Marmaray gibi dev ulaşım yatırımları sayesinde Avrupa yakasındaki tarihi yarımadaya yakınlaşan Üsküdar, yatırımcıların yeni gözdesi oldu. Üsküdar’da markalı konut projeleri, sağlık ve turizm yatırımları tam gaz sürüyor.  Belediye ise tarihe ve doğaya saygılı bir dönüşüm planlıyor.

13.1.2017Ekonomi
Kuzey Ormanları Savunması: İstanbuldaki askeri alanlar yapılaşma açılmasın

Kuzey Ormanları Savunması: İstanbul'daki askeri alanlar yapılaşma açılmasın

Kuzey Ormanları Savunması: İstanbul'daki askeri alanlar yapılaşma açılmasın

4.1.2017İstanbul
Validebağ Korusunda imar değişikliği

Validebağ Korusu'nda imar değişikliği

Validebağ Korusu'nda imar değişikliği

14.12.2016İstanbul
Validebağ Korusu’nda yapılaşmaya izin çıktı

Validebağ Korusu’nda yapılaşmaya izin çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın onayıyla düzenleme çalışmalarına başlanan ve bir dönem Hababam sınıfı filmlerinin çekildiği Validebağ Korusu’ndaki 354 dönüm alanda yapılaşmaya izin çıktı. 

13.12.2016Gündem
4 projeye 4 milyar

4 projeye 4 milyar

2017 yol haritasını belirleyen Dap Yapı İstanbul’da kentsel dönüşüm kapsamında 4 milyar lira yatırımla 4 proje yapacak. Maslak’ta ‘uçan bina’ planlayan şirket, Beykoz ve Acıbadem’de lüks konut, Kartal’da da marina manzaralı rezidanslar    inşa edecek. 

24.11.2016Ekonomi
Sevimli ve öfkeli: Papağan

Sevimli ve öfkeli: Papağan

Memleket bildiğiniz işgal altında. Neyin işgali mi? Korkmayın korkmayın… Papağanlardan bahsediyoruz. Bahçeler, parklar hep bu bazen azıcık asabi de olabilen sevimli kuşlarla dolu. “Güzel” deyip kenara çekilmiyoruz. Bize düşen onları saymak... Ekolojik dengenin ne durumda olduğunu bu şekilde öğrenebileceğiz. Fırsat evimizin önündeki ağaca kadar geldi.

5.3.2016Hayat
2016 hedefi 1.8 milyar TL

2016 hedefi 1.8 milyar TL

Dap Yapı, 2016’da 1.8 milyar lira yatırımla 4 proje inşa edecek.

27.11.2015Ekonomi
Toplumsal olaylarda Mahmut Tanal

Toplumsal olaylarda Mahmut Tanal

TOMA'nın üzerine çıktı, Onur Yürüyüşü'nde LGBT topluluğuyla yürüdü, Torun Center faciasında şantiyede yerini aldı. Toplumsal olaylarda ön plana çıkan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal bugün ise duvarın üzerinden atlayarak İstanbul'daki Kanaltürk-Bugün TV binasına girdi.

28.10.2015Gündem
Koruya komşu arsaya 810 milyon TL’lik proje

Koruya komşu arsaya 810 milyon TL’lik proje

Emlak Konut GYO’nun Üsküdar’da, Validebağ Korusu’na komşu arsası için düzenlediği ihaleyi Dap Holding şirketi Eltes İnşaat kazandı. Şirket 17 dönümlük arsada yer alacak projenin satış toplam geliri olarak 810 milyon lira, Emlak Konut payı olarak da 406 milyon 215 bin lira önerdi.

18.9.2015Ekonomi
Validebağ’da beraat hatırası

Validebağ’da beraat hatırası

ÜSKÜDAR Validebağ Korusu’nun bitişiğinde, otopark olarak kullanılan arsada cami inşaatini engellemek için 10 Kasım 2014’te gösteri yapıp, polise taş, soda şişesi ve cam bilye attıkları iddiasıyla haklarında 1 yıl 3 aydan 7.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 15 ‘Validebağ Direnişçisi’ beraat etti. Mahkeme, Suruç’taki patlamada ölen sanık Koray Çapoğlu hakkında açılan kamu davalarının da düşmesine karar verdi.

18.9.2015Gündem
Validebağı korkutan film çekimi

Validebağ'ı korkutan film çekimi

Bu sabahValidebağ Korusu'nda yapılan film çekimleri büyük paniğe sebep oldu...Otomobillerin patladığı ve yandığı sahneler nedeniyle vatandaşlarValidebağ'da yangın çıktığını zannetti. Validebağ Gönüllüleri, korugüvenliğinin ihlal edildiği ve izinsiz çekim yapıldığı gerekçesiyleyapım şirketi hakkında suç duyurusunda bulundu.

14.9.2015Haber
Validebağı korkutan film çekimi

Validebağ'ı korkutan film çekimi

Bu sabah Validebağ Korusu'nda yapılan film çekimleri büyük paniğe sebep oldu... Otomobillerin patladığı ve yandığı sahneler nedeniyle vatandaşlar Validebağ'da yangın çıktığını zannetti. Validebağ Gönüllüleri, koru güvenliğinin ihlal edildiği ve izinsiz çekim yapıldığı gerekçesiyle yapım şirketi hakkında suç duyurusunda bulundu.

14.9.2015Gündem
Validebağ’daki cami ibadete açıldı

Validebağ’daki cami ibadete açıldı

İSTANBUL Üsküdar ilçesinde Validebağ Korusu’nun bitişiğindeki otoparka cami yapılmasına, geçen yıl eylül ayında başlandı.

17.7.2015Gündem
Validebağ Korusunun bitişiğindeki cami yarın ibadete açılıyor

Validebağ Korusu'nun bitişiğindeki cami yarın ibadete açılıyor

Üsküdar Validebağ Korusu'nun bitişiğindeki arsada yapımı tamamlanan Koru Camisi, yarın cuma namazıyla ibadete açılacak.

16.7.2015Gündem
Validebağ otoparkına soruşturma yolu açıldı

Validebağ otoparkına soruşturma yolu açıldı

İSTANBUL Mimarlar Odası, Üsküdar’daki Validebağ Korusu’ndaki inşaat faaliyetleri sürecinde, koru sınırları içindeki Adile Sultan Kasrı yanında otopark yapımına izin verenler hakkında Eylül ayında suç duyurusunda bulundu.

20.6.2015Gündem
Üsküdar Belediye Başkanı’na soruşturma yolu açıldı

Üsküdar Belediye Başkanı’na soruşturma yolu açıldı

Danıştay, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen hakkındaki suç duyurusunu işleme koymayan İçişleri Bakanlığı kararını kaldırarak soruşturma yolunu açtı. Danıştay 1. Dairesi, Oda’nın şikayetindeki iddiaların ön inceleme yapılmasını gerektirecek nitelikte olduğu gerekçesiyle Bakanlığın soruşturmaya izin verilmemesi kararını kaldırdı.

20.6.2015Ekonomi
Validebağlılar suçüstü yaptı

Validebağlılar suçüstü yaptı

Validebağ’da yine kriz vardı. Bir inşaat için biçilen iki ağacı kaçırmayan mahallelinin şikâyetiyle, 158 TL ceza kesildi.

12.4.2015Gündem
‘Bu militan kabanı giymiş, alın’

‘Bu militan kabanı giymiş, alın’

ÜSKÜDAR’da, Validebağ Korusu’nun bitişiğindeki arsada inşaatına başlanan camiyi engellemek için bariyerleri zorlayıp, polise taş, soda şişesi ve cam bilye attıkları iddiasıyla haklarında 1 yıl 3 aydan 7.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 15 eylemci, suçlamaları reddetti.

9.4.2015Gündem
Validebağ eylemcileriyle ilgili iddianame hazır

Validebağ eylemcileriyle ilgili iddianame hazır

Validebağ Korusu’nun yanı başındaki inşaata engel olmaya çalışan eylemcilerle ilgili iddianame hazır. 15 kişi hakkında polise direnip cam bilye ve taş attıkları iddiasıyla 7.5 yıla kadar hapis isteniyor.

7.4.2015Gündem
‘Validebağ’da çimento ile ağaç kurutuyorlar’

‘Validebağ’da çimento ile ağaç kurutuyorlar’

Çevre Mühendisleri ile Mimarlar Odası ve Validebağ Gönüllüleri Derneği, İstanbul’da tartışma konusu olan Validebağ Deresi’yle ilgili ortak basın açıklaması yaptı.

24.2.2015Gündem
Rahatlatan iptal kararı

Rahatlatan iptal kararı

ÜSKÜDAR’da bitişiğindeki arsaya yapılan camiyle gündeme gelen ve protestolara sahne olan Validebağ Korusu’nu ilgilendiren önemli bir karar çıktı. Danıştay, korunun çevresindeki parkları imara açan 1/5000’lik nazım imar planı ile ilgili verilen iptal kararına İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kültür Bakanlığı’nın itirazını reddetti.

20.2.2015Gündem
Validebağ’da sayım var

Validebağ’da sayım var

VALİDEBAĞ Savunması, Validebağ Korusu’nun içinde yer alan ağaçların envanterini çıkarmak üzere çalışma başlattı. Orman Mühendisleri Besim Sertok ve Kader Cihan’ın liderliğinde toplanan ve harita üzerinde yer tespitinde bulunan gönüllüler, ‘İzci Evi’ inşaatının bulunduğu alanda fotoğraf ve video çekerek ağaçları tek tek tespit etmeye başladı.

22.1.2015Gündem
Validebağ’da bir bina daha

Validebağ’da bir bina daha

Validebağ Savunması'na bağlı bir grup dün, Validebağ Korusu'nun içinde yapılması planlanan izci evini protesto etti.

18.1.2015Gündem
Validebağ Camisi, TOMA’nın gölgesinde yükseliyor

Validebağ Camisi, TOMA’nın gölgesinde yükseliyor

Üsküdar, Validebağ Korusu bitişiğinde yapılması gündeme gelince, çevrecilerin koruya zarar verirler diyerek inşaatını durdurmak için günlerce eylem yaptığı Validebağ Camisi, bir TOMA aracı gölgesinde yükselmeye başladı. Cami inşaatı son hızla sürerken, çevik kuvvet 24 saat başında nöbet tutuyor.

11.1.2015Gündem
Validebağ Korusunda mahalle sakinlerini korkutan köpük

Validebağ Korusu'nda mahalle sakinlerini korkutan köpük

Validebağ Korusu'nun içerisinde bulunan ve ağzı küçük bir dere yatağına açılan su borusundan boşalan köpükler mahalle sakinlerini endişelendirdi. Genişliği yaklaşık 2 metre olan ve bugüne kadar aktif olmayan su borusundan akşam saatlerinde kirli su ile birlikte bembeyaz köpükler akmaya başladı. Validebağ sakinleri, köpüğün, korunun yakınlarında bulunan Metro ya da başka bir inşaattaki beton yapımında kullanılan bir maddeden kaynaklanmış olabileceğini öne sürdü.Köpüğün kimyasal ve sağlığa zarar veren bir madde olması ihtimaline karşı, koru çevresinde yaşayan vatandaşlar durumu yarın İSKİ'ye bildireceklerini söylediler.Naci YÖNER/İstanbul/DHA

1.12.2014Haber
Validebağ Camisi’ne broşürle ikna

Validebağ Camisi’ne broşürle ikna

Haftalardır tartışma konusu olan, Üsküdar Belediyesi ile Validebağ sakinleri arasında gerginliğe yol açan cami projesinin maketinin olduğu broşür hazırlandı.

25.11.2014Gündem
Validebağ gönüllülerinden İBB’ye baskın

Validebağ gönüllülerinden İBB’ye baskın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP’li Meclis üyelerinin önceki gün Validebağ Korusu’nun bitişiğine yapılmak istenen caminin yapımını engellemek isteyen Validebağ gönüllülerine destek amacıyla Meclis toplantısının ardından Validebağ’a yaptığı çıkarmanın ardından, Validebağ gönüllüleri de bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasına gelerek, Meclis Salonu’na girip protesto gösterisi yapmak istedi.

14.11.2014Gündem
Validebağ gönüllülerine polis engeli

Validebağ gönüllüleri'ne polis engeli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP’li Meclis üyelerinin önceki gün Validebağ Korusu’nun bitişiğine yapılmak istenen caminin yapımını engellemek isteyen Validebağ gönüllülerine destek amacıyla Meclis toplantısının ardından Validebağ’a yaptığı çıkarmanın ardından, Validebağ gönüllüleri de bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasına gelerek, Meclis Salonu’na girip protesto gösterisi yapmak istedi.

14.11.2014Haber
Tarihi bostana süs havuzu yapacaklardı

Tarihi bostana süs havuzu yapacaklardı

TARİHİ İstanbul Surları’nın dibindeki sur hendeği içinde yer alan Yedikule Bostanları’na yapılması planlanan park projesi içindeki süs havuzu yapımı için geçtiğimiz günlerde kepçe vuruldu.

13.11.2014Gündem
Validebağa süpürgeli yürüyüş

Validebağ'a süpürgeli yürüyüş

Validebağ Korusu'nun yanındaki alana yapılan inşaatı protesto edenlere polisin müdahalesine bir grup kadın süpürge, faraş, tencere ve tavalarla yürüyüş yaparak tepki gösterdi.

13.11.2014Gündem
1500 kişi Validebağ için yürüdü

1500 kişi Validebağ için yürüdü

ÜSKÜDAR’daki Validebağ Korusu’nun yanındaki otopark alanına camii inşaatı yapılmasına tepkiler sürüyor.

12.11.2014Gündem
CHP’li İBB Meclis Üyeleri Validebağ’a çıkartma yapacak

CHP’li İBB Meclis Üyeleri Validebağ’a çıkartma yapacak

İstanbul’un, Eyüp, Kartal, Şile, Başakşehir, Beyoğlu ve Silivri ilçe belediyelerinin 2015 Yılı Mali Bütçelerinin oy bir birliğiyle onaylandığı İBB Meclis toplantısına, gündeme “Validebağ krizi” damgasını vurdu.

12.11.2014Gündem
İstanbulda zeytin dallı protesto

İstanbul'da zeytin dallı protesto

150 kişilik grup, Soma'nın Yırca köyünde zeytin ağaçlarının sökülmesini protesto etmek için şirketin Levent'teki binasına yürüdü.

11.11.2014Gündem
Polis kamerasından Validebağ

Polis kamerasından Validebağ

Validebağ Korusu'nun yanındaki otopark alanına cami inşaatı yapılmaya başlanmasıyla alevlenen eylemler sırasında dün gece çatışma yaşandı. Bazı eylemcilerin inşaat alanına girmek için polis barikatına yüklenmesiyle başlayan arbede polis kamerasına yansıdı. Polis, mahalle sakinlerinin yanı sıra grubun arasında bazı sol gruplar olduğunu açıkladı.

11.11.2014Gündem
Validebağ çatışması polis kamerasında

Validebağ çatışması polis kamerasında

Validebağ Korusu'nun yanındaki otopark alanına camii inşaatı yapılmaya başlanmasıyla başlayan eylemler sırasında dün gece çatışma yaşandı. Bazı eylemcilerin inşaat alanına girmek için polis barikatına yüklenmesiyle başlayan çatışma polis kamerasına yansıdı. Polis, mahalle sakinlerinin yanı sıra grubun arasında bazı sol gruplar olduğunu açıkladı.Görüntülerde; cami inşaatına karşı çıkan ve günlerdir direniş yapanların halay çekmesiyle başlayan eylem, göstericilerin polis barikatına yüklenmesiyle devam ediyor. Barikatın aşılmaya çalışılması sırasında polis, TOMA'dan eylemcilere tazyikli su sıkıyor, gaz bombası atıyor. Direnişçiler de ellerindeki taş, şişe ve havai fişekleri polise fırlatmaya başlıyor. Bir göstericinin elindeki sapanı kullandığı polis kamerası tarafından kaydediliyor. Olaylar sırasında bazı eylemcilerin sokak çatışması pozisyonu alarak çevrede bulunan bazı eşyaları kalkan olarak kullandığı görülüyor. Eylemciler daha sonra çöp konteynırlarını çekerek yola barikat kuruyor. Polis ise tazyikli suyun yanı sıra gaz bombası ve boyalı mermi ile eylemcilere müdahale etmeye devam ediyor. Sokak çatışmasına katılan eylemcilerin arasında Halk Cephesi, Öğrenci Kollektifleri, ESP, SDP ve Halkevleri üyeleri olduğu öne sürüldü. Çetin AYDIN/İSTANBUL

11.11.2014Haber
CHP, Yırcaya bin zeytin fidanı dikilecek

CHP, Yırca'ya bin zeytin fidanı dikilecek

CHP İzmir İl Başkanlığı, Kolin Grubu’nun Manisa Yırca Mahallesi’nde, termik santral yapmak için bölgedeki 6 bin zeytin ağacını kesmesine tepki göstererek, alana bin adet zeytin fidanı dikeceklerini açıkladı.

11.11.2014Avrupa
Validebağda biber gazlı müdahale

Validebağ'da biber gazlı müdahale

VALİDEBAĞ Korusu’nun bitişiğinde bulunan inşaat alanına giren beton mikserlerine tepki gösteren grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Polis bariyerlerini aşıp inşaat alanına girmek isteyen kadınlara polis biber gazıyla müdahale etti. Gazdan etkilenen bazı kadınlar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

10.11.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Basın özgürlüğü dersleri

CUMHURİYET Savcılığı makamının Doğan Medya kuruluşu hakkında, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ iddiası ile resen soruşturma açması, taraf olduğumuz uluslararası sözleşmeler ve Anayasa mad. 90/5 fıkrası bakımından önemli bir temel haklar ve hukuk problematiğine zemin hazırlamaktadır.

17.9.2015

Ermeniler gına getirdi

HER yıl 24 Nisan öncesinde ve sonrasında, Ermenilerin dünya çapında yaptıkları azgınlıklar doğrusu gına getirdi.

21.4.2015

12 günde bir uçtan diğerine savruldu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İran’a “Suriye’de, Yemen’de arabuluculuk yapmayı” önerdi.

8.4.2015