MENÜ

Vajinismus Nedir

Vajinismus Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vajinismus Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 71 Vajinismus Nedir haberi bulunmuştur.

Vajinismus Nedir Haberleri

Vajinismus nedir Vajinismus belirtileri neler

Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri neler?

Vajinismus, çiftlerin beraberliğini olumsuz etkileyen durumlardan biridir. Vajinismusu olan kadınlar yaş, eğitim, sosyoekonomik ve sosyokültürel durum, kırsal veya kentli olma açısından belirli bir farklılık göstermezler. Bunun nedeni, cinsel eğitimin ve bilgilenmenin bireyin genel eğitim seviyesine göre değil, toplumun ve kültürün diretmeleriyle şekillenmesidir. Peki, vajinismus tam olarak nedir? Vajinismus belirtileri neler?

6.07.2019Sağlık
Vajinismus Evlilikleri Tehlikeye Sokuyor

Vajinismus Evlilikleri Tehlikeye Sokuyor!

Vajinismus, tedavisi mümkün olan ancak tedavi edilmediğinde hayat boyu sürebilen bir rahatsızlıktır. Vajinismus nedeniyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken bir problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Psikolog ve Cinsel Terapist Batuhan Toprak konu ile ilgili bilgiler verdi.

2.07.2019Cinsellik
Vajinismus Nedir Vajinismus Belirtileri Nelerdir

Vajinismus Nedir? Vajinismus Belirtileri Nelerdir?

Cinsel yol ile birleşme, doğamız gereği nesillerimizin devam etmesini sağlamasının yanı sıra düşünmeden duygu ve dürtüler ile gerçekleşen bir olaydır. Uzman Klinik Psikolog M. Berk Karaoğlu vajinismus ve belirtilerini anlattı.

Seks Ne Zaman Acı Verir

Seks Ne Zaman Acı Verir?

Bazen en çok zevk aldığımız şey canımızı çok yakar. işte sebepleri...

31.10.2018Cinsellik
Evli bakirelerin cinsel kabusu: Vajinismus

Evli bakirelerin cinsel kabusu: Vajinismus

Vajinismus sorunu ülkemizde ve tüm dünyada kadınlarda görülen cinsel sorunların başında yer alıyor. Cinsel ilişkide yaşanılan yoğun kaygı sonrası gelişen kasılmalar cinsel birleşmenin gerçekleşememesine veya oldukça ağrılı bir şekilde gerçekleşmesine neden oluyor. Peki, toplumumuzda sıkça görülen, ancak pek çok sebepten dolayı çiftler tarafından gizlenen “Vajinismus” tam olarak nedir? Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ, bu konu hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

27.09.2018Sağlık
Vajinismus nedir Vajinismus belirtileri ve tedavisi

Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri ve tedavisi

Vajina girişi çevresindeki kasların istem dışı kasılması sonucu cinsel ilişkinin ağrılı ya da imkânsız bir şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun ne olduğunu, belirtilerini ve tedavi yöntemlerini merak eden vatandaşlar da vajinismus hakkında araştırma yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri ve tedavisi neler?

11.07.2018Gündem
Vajinismus nedir

Vajinismus nedir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Yasemin Yıldız, Vajinismus hakkında merak edilen soruları cevapladı.

28.11.2017Sağlık
Vajinismus nedir

Vajinismus nedir?

Türkiye'de her 10 evli kadından birinde vajinismus görülür. Vajinusmusun en temel belirtisinin cinsel ilişki birleşmelerinde kadının, vajina girişini bir duvar gibi hissettiğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert yanıtladı...

21.04.2016Sağlık
Evli ama hala bakire

Evli ama hala bakire!

Toplumumuzda evli olduğu halde senelerce cinsel ilişkiye giremeyen kadınlar var...

1.11.2013Cinsellik
En büyük cinsel korku

En büyük cinsel korku

Çiftlerin yaşadığı en büyük cinsel problemlerden biridir vajinismus. Günümüzde her 100 kadından 2'sinde görülen bu vaka, en çok sosyo-ekonomik ve eğitim düzeyi yüksek kadınlarda görülüyor.

22.06.2010Kelebek
Vajinismusu terapi ile yenin

Vajinismusu terapi ile yenin!

Vajinismus, kadınlarda en sık görülen cinsel işlev bozukluğudur. Günümüzde, vajinismus cinsel terapi ile tedavi edilebilen, olumlu sonuçlar almanın mümkün olduğu bir sorundur. Psikiyatri Uzmanı Dr. Dilara Karahan konuyla ilgili merak edilenlere ışık tutuyor.

23.03.2010Cinsellik
Vajinusmus erkekleri de etkiliyor

Vajinusmus erkekleri de etkiliyor

Cinsellikle ilgili tabular nedeniyle ya da cinsel travmalar sonrası ortaya çıkan vajinusmus, kadınlarda görülmesine rağmen erkekleri de etkiliyor.

31.12.2009Kelebek
Türkiyedeki her 10 kadından biri evli ve bakire

Türkiye'deki her 10 kadından biri evli ve bakire!

Genelde ilk gece ortaya çıkar ve doğru tedaviden sonra geçer.

İlk gece kabusu

İlk gece kabusu

İlk gece korkusu mutluluğunuzu gölgeliyor ve bu korkuyla gelen deneyim ilerideki cinsel hayatınızı zehir ediyor. Yanlış bilinen bazı gerçekleri öğrenerek bu korkunuzdan kurtulabilirsiniz.

5.10.2008Cinsellik
İki kadından biri vajinismus

İki kadından biri vajinismus

Vajinaya giriş denendiğinde dışa yakın kısmını çevreleyen kaslarda yineleyici ve sürekli biçimde istemsiz kasılmaların olur...

İlk gece kâbusu

İlk gece kâbusu

Cinselliğin, toplumun büyük kısmında hâlâ tabu olarak kabul edildiği ülkelerde, bireylerin cinsel hayatını cehenneme çeviren sorunların başında, ilk gece korkusu ve vajinismus geliyor.

13.07.2005Cinsellik
Kegel Egzersizleri Nedir Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır

Kegel Egzersizleri Nedir? Kegel Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Kegel egzersizleri (pelvik taban egzersizleri) kadınlarda vajinayı çevreleyen kasların güçlendirilmesi için yapılan egzersizlere verilen isimdir. Kegel egzersizlerinin faydaları nelerdir, egzersizler nasıl yapılır?

Rahim filmi HSG nedir

Rahim filmi HSG nedir?

Histerosalpingografi ya da bilinen adıyla HSG'nin ne olduğu son günlerde merak konusu oldu. Vatandaşlar tarafından 'ilaçlı rahim filmi' olarak adlandırılan bu tıbbi yöntemin ne olduğu hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler, konuyu internette araştırıyor. Peki, HSG nedir?

22.08.2018Sağlık
Cinsel ilişki ağrısının sebebi ve çözümü nedir

Cinsel ilişki ağrısının sebebi ve çözümü nedir?

Kadın cinsel problemlerinin başında cinsel ilişkide hissedilen ağrı sorunu geliyor. Her 10 kadından birisinin problemi olan cinsel ilişki ağrısı veya tıbbi ismi ile ‘disparoni’ hakkında bilgileri Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ cevapladı.

15.05.2018Sağlık
Cinsel fonksiyon bozukluklarında hipnoz tedavisi

Cinsel fonksiyon bozukluklarında hipnoz tedavisi

Cinsel sorunları olan kişilerin sayısı, tahmin edilenden çok daha fazla… Hastaların büyük çoğunluğu şikayetlerini kimseyle paylaşamıyor, doktora gitmiyor hatta bunun bir hastalık olduğunu bile düşünmüyorlar. Cinsel fonksiyon bozukluklarında uygulanan tamamlayıcı yöntemlerden birisi de hipnoz ile yapılan terapi, yani ‘hipnoterapi’. Cinsel Terapist ve Aile Danışmanı Uzm. Dr. Şenay Eserdağ bu konuda merak edilenleri sizler için anlattı.

1.03.2018Sağlık
Acaba Vajinismus Muyum

Acaba Vajinismus Muyum?

Her 100 kadından birinin vajinismus sorunu yaşadığı araştırmalarla kanıtlandı...

30.04.2015Cinsellik
Başrolü vajinanıza kaptırmayın

Başrolü vajinanıza kaptırmayın!

CiSED Onursal başkanı Cem Keçe, tüm yönleri ile vajinismusu anlatıyor.

24.06.2013Cinsellik
Ödül avcısı toplumda evlilik, seks ve aldatma

'Ödül avcısı' toplumda evlilik, seks ve aldatma

Evlilik, ilişkiler, aşk, cinsellik, sadakâtsizlik... Konu kadın-erkek ilişkileri olunca, aynı ana başlıklar altında dönüp dursak da diyecek söz bir türlü bitmiyor. Çok şey yazıldı, çizildi şimdiye kadar. İşin ehillerinden çok cahilleri konuştu genellikle. Bu yüzden, gerçek “bir bilene” danışmak farz oldu.

5.12.2012Kelebek
Gebelikte ilişkiden korkmayın

Gebelikte ilişkiden korkmayın

Anadolu Sağlık Merkezi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuri Ceydeli, gebelik süresince cinsel ilişki sırasında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

27.05.2012Sağlık
Gebelikte ilişkiden korkmayın

Gebelikte ilişkiden korkmayın

Anadolu Sağlık Merkezi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nuri Ceydeli, gebelik süresince cinsel ilişki sırasında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

26.05.2012Kelebek
Cinsel terapinin amacı nedir

Cinsel terapinin amacı nedir?

Cinsel sorunlardan kurtulmanın yolu nedir? Sorun yaşandığında ilk önce kime başvurulmalıdır?

Hayatı kuşatan korkular

Hayatı kuşatan korkular

Korku nedir, korku tedavi edilebilir mi, korkuyla nasıl başa çıkılır...

9.12.2011Kelebek
En uzun psikoloji programı

En uzun psikoloji programı

Uzman psikolog Yıldız Burkovik'in sunduğu ve bütün psikolojik rahatsızlıklarla ilgili bilgi veren Psikoyorum programı tüm hızıyla sürüyor.

20.07.2009Kelebek
Eşcinsellik bir hastalık mıdır, tercih midir

Eşcinsellik bir hastalık mıdır, tercih midir?

Tüm dünyada hızla artmasına, artık yadırganmaz görünmesine rağmen hala çok tartışılıyor. Tedavi edilebilir bir hastalık mı, ne tür önlemler alınmalı? Cised eşcinsellik hakkında bilmediğimiz herşeyi açıkladı...

16.03.2009Cinsellik
Kadınlarda orgazm bozukluğu

Kadınlarda orgazm bozukluğu

Mutlu bir cinsel yaşam, çiftleri daha çok birbirine bağlar, yakınlaştırır, bütünleştirir.

Korkularla nasıl baş edilir

Korkularla nasıl baş edilir

Korku sırasında kişide çarpıntı, tansiyonda değişiklikler, yüzde kızarma, nefes darlığı boğazda düğümlenme, boğulma hissi, yutma güçlüğü, bulantı, kusma, karın ağrısı, terleme , titreme, sıcak basması, baş dönmesi görülür.

23.02.2009Kelebek
Gazetecilerin en az toplum kadar muhafazakar olduğu ortaya çıktı

Gazetecilerin en az toplum kadar muhafazakar olduğu ortaya çıktı

Her 5 medya mensubundan biri, namus-töre iddiasıyla işlenen cinayetlerin, gelenek ve görenekler çerçevesinde anlaşılabilir olduğunu düşünüyor. Her 4 erkek medya mensubundan biri, ilk cinsel deneyimin her iki cinsiyet için de evlilikte yaşanması gerektiği görüşünde.

29.11.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Cinsel Sorunda İlk Önce Cinsel Terapiste Başvurulmalıdır

lkemizde cinsel hayatı aktif olan her on kadından sekizi, her on erkekten yedisi, hayatının belli bir döneminde cinsel sorun yaşıyor.

20.09.2014

Bir tuhaf durum, bir garip hastalık: Bağlanma Hastalığı

Gün geçmiyor ki yeni bir hastalık tanımlanmasın. "Bağlanma hastalığı" da bunlardan biri; bir eski zaman hastalığı. Dünya üzerinde çeşit çeşit insan olduğu gibi çeşit çeşit de hastalık mevcut. Birazdan okuyacağınız, halk tarafından adı konulan, Dr. Cem Keçe ve Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından bilim dünyasına tanıtılan bağlanma hastalığı belki de bugüne kadar çok duyduğunuz ama inanmakta zorlandığınız bir rahatsızlık. Bağlanma hastalığına yakalan erkekler, eşleriyle seks...

4.08.2014

Evlilik Korkusu

“Evlilik kelimesi beni çok korkutuyor!”, “Henüz evliliğe hazır değilim!”, “Evlenmek hiç bana göre değil!”, “Evlenmek istiyorum fakat bir türlü bunu başaramıyorum!”, “Evlenmek istesem bile, evlenebileceğim biri yok!” şeklindeki tüm yargılar evlenme kararı almaktan kaçınmak anlamına gelebiliyor ve evlilik korkusu olarak değerlendiriliyor. Yeni bir aile sahibi olmanın anahtarı olan evlilik, birbirini seven iki karşı cinsin toplum ve yasalar tarafından verilen izinle aynı evi paylaşmalarıdır....

10.07.2014

Mutlu Evliliğin 10 Altın Kuralı

Evliliğinizde veya ilişkinizde sorunlar mı var? Sorunsuz ilişki olmaz ama kronikleşirse korkulan son kaçınılmaz olabilir. Oysa uzmanların tavsiye ettiği birkaç basit ve etkili kurala uymak sizi mutluluğa kavuşturabilir.

3.07.2014

En Çok Doğru Bilinen 10 Aldatma Miti

"Aldatma yuvayı dağıtır mı?", "En çok erkekler mi aldatır?", "Duygusal aldatma olur mu?" Bu sorular yakın ilişkilerde şüphesiz tarafların aklında dönüp dolaşan endişelerden bazıları.

1.07.2014

Evlilik Korkusu

“Evlilik kelimesi beni çok korkutuyor!”, “Henüz evliliğe hazır değilim!”, “Evlenmek hiç bana göre değil!”, “Evlenmek istiyorum fakat bir türlü bunu başaramıyorum!”, “Evlenmek istesem bile, evlenebileceğim biri yok!” şeklindeki tüm yargılar evlenme kararı almaktan kaçınmak anlamına gelebiliyor ve evlilik korkusu olarak değerlendiriliyor. Yeni bir aile sahibi olmanın anahtarı olan evlilik, birbirini seven iki karşı cinsin toplum ve yasalar tarafından verilen izinle aynı evi paylaşmalarıdır....

12.06.2014

Ağır ve Yağlı Yemekler Erkeklerin İktidarlarını Ellerinden Alabiliyor

Sağlıklı ve düzenli beslenmek, kadınların olduğu kadar erkeklerin de hayatlarında önemli bir rol oynuyor. Hayatın her alanında başarıya ulaşmak, ulaşılan başarı seviyesini korumak ve kendi başarı çıtasını yükseltmek, her erkeğin neredeyse ortak arzusu... Bu arzunun geçekleşmesinde baş rolü oynayan beslenme alışkanlıkları; erkeğin cinsel gücünü, enerjik olmasını, konsantrasyon kapasitesini, canlılığını, dikkat süresini ve hafızasını olumlu veya olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle ağır ve...

2.06.2014

EVLİLİĞİ KURTARMA FORMÜLÜ

Evliliğinizde yolunda gitmeyen bir şeyler mi var? Yoksa çabalarınızın artık sonuç vermediğini ve eşinizin sizi anlamadığını mı düşünüyorsunuz? Hemen pes etmeyin! Mutlu günleriniz eskide kalmadı. Sizi mutlu eden ve hayattan zevk almanızı sağlayan evliliğinizde yaşadığınız ilişkinin olduğunu asla unutmayın.

2.02.2013

Yetiş Ayşe

Lütfen artık birileri sesimi duysun, oğlumu arıyorum

8.05.2011

Klitoris, penisi döver!

Şehnaz Canıgür Kutluk, Ankaralı bir klinik psikolog.

Pek çok problemle uğraşmasının yanı sıra, vajinusmus vakalarını tedavi etmekle ünlü.

23.07.2010

Vajinusmus belası

Vajinusmus yazım üzerine çok sayıda e-posta geldi.

4.02.2010