MENÜ

Vajinal Akıntının Belirtileri

Vajinal Akıntının Belirtileri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vajinal Akıntının Belirtileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12 Vajinal Akıntının Belirtileri haberi bulunmuştur.

Vajinal Akıntının Belirtileri Haberleri

Yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret

Yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret

Hayatınızın bir döneminde çocuk sahibi olmak istiyor olabilirsiniz. Bu isteği gerçekleştirmek bazı kadınlar için çok kolay olsa da, bazıları için bir hayli zor olabilir. Çünkü her kadının yumurtalık sağlığı ve doğurganlığı birbirinden farklıdır. Peki, bir kadının yumurtalıklarını, diğerininkinden daha verimli kılan şey nedir? Kadın sağlığı ve doğurganlık uzmanları, bu soruya cevap olarak hem genetik faktörleri hem de doğurganlığı etkileyebilecek polikistik over sendromu, prematür overyan yetmezliği gibi çeşitli hastalıkları işaret ediyor. Uzmanlar ayrıca yaşam tarzı, beslenme yetersizlikleri gibi çevresel etkilerin de doğurganlık üzerinde etkileri olduğundan söz ediyorlar. Tüm bu bilgilerden sonra, eminiz siz de sağlıklı yumurtalıklara sahip olup olmadığınızı merak ediyorsunuzdur. Az sonra okuyacağınız bazı işaretler, yumurtalıklarınızın verimli olduğunu, yani diğer kadınlara göre daha doğurgan olduğunuzu gösteriyor. Eğer bu işaretleri taşıdığınızı düşünüyor; ancak bebek sahibi olmak istemenize rağmen bu konuda problemler yaşıyorsanız tabii ki bir uzmana başvurmalısınız. İşte yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret…

12.03.2018Sağlık
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Türkiye'de bu konudaki tek sorun AİDS değil. Tıpkı AİDS gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar hayatımızı riske sokuyor. Peki siz onlardan korunma yollarını biliyor musun?

Vajinal Mantar Nasıl Oluşur

Vajinal Mantar Nasıl Oluşur?

Prof.Cem Fıçıcıoğlu vajinal mantar hakkındaki tüm soruları yanıtladı!

Her türlü kanamayı önemseyin

Her türlü kanamayı önemseyin

Hayatları boyunca kadınların cinsel yaşamlarını en fazla etkileyen 3 jinekolojik sorun bulunuyor. Kanama düzensizlikleri, enfeksiyonlara bağlı vajinal akıntılar, kasık ve bel ağrıları.

Hangi yöntemle doğurmalı

Hangi yöntemle doğurmalı?

O eşsiz ana tanık olmak mı? Yok ben görmeden olup bitsin mi? En doğalı su ise ben de su da doğururum mu? Hangisi?..

Rahim Kanseri

Rahim Kanseri

Rahim Kanseri (Endometrium Kanseri) Tanı Ve Tedavisi...

10.04.2008Sağlık
AIDS kadında daha sinsi

AIDS kadında daha sinsi

Sağlık Bakanlığı AIDS hastalığının özellikle kadınlarda bazen hiç belirti göstermediğini bildirdi.

20.01.2007Kelebek
Kanama deyip geçmeyin

Kanama deyip geçmeyin

Hayatları boyunca kadınların cinsel yaşamlarını en fazla etkileyen 3 jinekolojik sorun bulunuyor.

Jinekolojik muayene

Jinekolojik muayene

Kadınlar hayatlarının belli dönemlerinde ya bir şikayetleri olduğu için, ya bir konu hakkında bilgi almak için ya da yıllık olağan muayenelerini yaptırmak için Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı'na başvururlar.

Gebelikte en sık sorulan sorular

Gebelikte en sık sorulan sorular

Gebelikte üç aylık dönemler halinde en sık sorulan sorular ve cevapları

Yazar Sonuçları

Yaz Aylarında Genital Hijyen Nasıl Korunur?

Yaz mevsimiyle beraber bir kısmımız için havuz-deniz mevsimi başladı. Bu dönemde oluşabilecek enfeksiyonlarla ilgili aldığımız sorular nedeniyle kısa bir özet yapmak istedim.

24.06.2019

Sorun jinekoloğumuz yanıtlasın

Jinekoloğumuz Op.Dr. Kağan Kocatepe hamilelik, doğum kontrolü, jinekolojik enfeksiyonlar ve daha birçok konuda merak ettiğiniz soruları yanıtlıyor. Soruların cevaplarını almanız için tek yapmanız gereken bize yazmanız. İşte bu haftanın merak edilen soruları ve cevapları.

18.04.2004