MENÜ

Vajinal Akıntı Neden Olur

Vajinal Akıntı Neden Olur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Vajinal Akıntı Neden Olur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 79 Vajinal Akıntı Neden Olur haberi bulunmuştur.

Vajinal Akıntı Neden Olur Haberleri

Vajinal akıntı neden olur

Vajinal akıntı neden olur?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, vajinal akıntı hakkında bilgi veriyor.Vajinal akıntı çok sık karşılaştığımız bir durumdur. Vajinal akıntıda hastaların en çok merak ettiği konu akıntının fizyolojik mi patolojik mi yoksa normal mi olduğudur. Bunun anlaşılması için akıntının şekli, rengi ve kokusu önemlidir.

Vajinal Akıntı Neden Olur Vajinal Akıntı Türleri

Vajinal Akıntı Neden Olur? Vajinal Akıntı Türleri

Vajinal akıntı, her kadının yaşadığı bir durumdur. Verdiği ıslaklık ile rahatsız eden vajinal akıntı, yapısı, rengi hatta kokusu ile bir şeylerin mesajını veriyor olabilir. Peki vajinal akıntı neden olur? İşte vajinal akıntı türleri…

Rahim Ağzı Kanserini Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz

Rahim Ağzı Kanserini Ne Kadar İyi Tanıyorsunuz?

Birçoğumuz kanserle ilgili bilgiye sahip olsak da harekete geçmek ve tedavi olmak için geç kalıyoruz. Bu durum kanserin dünyadaki ölüm sebeplerinde zirvede olmasına sebep oluyor. her gün binlerce kişi geç kalınmış teşhis sebebiyle hayatını kaybediyor. Çünkü gerçek anlamda kanseri tanımıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Attila Okur, rahim ağzı kanserine dair detayları ve korunma yöntemlerini anlattı.

Pelvik Organ Sarkması Nedir

Pelvik Organ Sarkması Nedir?

Kadınlarda pelvik organ sarkmasını; mesane, rahim ya da bağırsakların vajenden dışarıya doğru sarkması olarak tanımlayan Prof. Dr. Tufan Tarcan, çocuk doğurmuş ve belli bir yaş üzerindeki kadınların neredeyse tamamında görüldüğünü söyledi, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Kolposkopi nedir ve nasıl yapılır

Kolposkopi nedir ve nasıl yapılır?

Kolposkopi, rahim ağzı kanserinin erken dönemde tespiti için çok önemli bir yere sahiptir. Genellikle 30 dakika civarında süren Kolposkopi, anormal değişikliklerin ortaya çıkarılmasına imkan sağlamaktadır. Peki, Kolposkopi nedir ve ağrı yapar mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

20.08.2019Sağlık
Yaz Aylarında Genital Hijyen İçin 10 Altın Öneri

Yaz Aylarında Genital Hijyen İçin 10 Altın Öneri

Sıcak havaların gelmesi ile birlikte kadınlarda vajinal ve idrar yolları enfeksiyonlarında artış gözleniyor. Özellikle tatil zamanı ıslak mayo ile oturmak, dar kıyafetler giymek, hijyenik olmayan tuvaletler kullanmak hastalıklara davetiye çıkartıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Nilgün Turhan, yaz aylarında genital hijyen için 10 öneride bulundu.

Havuza Girerken Bunlara Dikkat Edin

Havuza Girerken Bunlara Dikkat Edin!

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan havuzlardaki yoğunluk, bu eğlenceyi can sıkıcı bir hale getirebilir. Ortaklaşa kullanılan havuzlarda temizlik ve dezenfeksiyonun yeterince yapılmamasının oluşturduğu risklere dikkat çeken uzmanlar, kapılabilecek enfeksiyonlara karşı uyarıyor. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Songül Özer, havuz enfeksiyonları hakkında önemli uyarılarda bulundu.

Vajinal Kaşıntı Neden Olur Vajinal Kaşıntının 6 Sebebi

Vajinal Kaşıntı Neden Olur? Vajinal Kaşıntının 6 Sebebi

Vajinal kaşıntı, kadınların sıklıkla karşılaştığı ve oldukça rahatsız edici bir durumdur. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, konuyla ilgili merak edilenleri anlattı. Vajinal kaşıntı neden olur? Vajinal kaşıntının 6 sebebi.

Yoğurt Vajina İçin Faydalı mı

Yoğurt Vajina İçin Faydalı mı?

Pek çok kadın, vajinal maya mantarı enfeksiyonunu tedavi etmek için tablet, krem ya da fitil yerine yoğurt kullanıyor. Peki evde yapılan bu tedavinin bilimsel bir alt yapısı var mı? Cevap; evet. Bilimsel çalışmalar, bu tür enfeksiyonları yenmek için yoğurt kullanımını destekliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Çağlar Helvacıoğlu, mantar enfeksiyonu tedavisi için neden yoğurt kullanıldığı konusunda bilgiler verdi.

Cinsel Sağlığınızı Hafife Almayın

Cinsel Sağlığınızı Hafife Almayın!

Cinsel yollarla bulaşan enfeksiyonlar ciddi hastalıklara yakalanma riskini artırıyor. Konuyla ilgili bilgiler veren Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Adayener, “Bu hastalıklardan korunmak için güvensiz ilişkilerde korunulmalı, genital bölge sık aralıklarla muayene edilmeli, yıllık kontrol ve tarama testleri ihmal edilmemeli, ortak kullanımı olan yerlerde havlu, giysilerin temiz olduğundan emin olunmalı“ dedi.

27.12.2018Cinsellik
Hamileliğin ilk belirtileri ne zaman başlar Hamilelikte belirtiler neler

Hamileliğin ilk belirtileri ne zaman başlar? Hamilelikte belirtiler neler?

Anne olma hayali kuran pek çok kadın, ilk gebelik belirtilerini vücutlarındaki sinyallerle anlamaya çalışıyor. Erken dönem gebelik belirtilerinin neler olduğunu merak eden kadınlar, özellikle gebelik belirtilerinden akıntının ilk ne zaman kendini gösterdiğini araştırıyor. Peki, hamileliğin ilk belirtileri ne zaman başlar? Hamilelikte belirtiler neler?

9.11.2018Sağlık
Kadınların Önemsemesi Gereken 8 Kanser Belirtisi

Kadınların Önemsemesi Gereken 8 Kanser Belirtisi

Kadınların en büyük korkularından biri jinekolojik kanserler erken teşhis edildiğinde tedavi edilebiliyor. Yılda bir kere yapılan jinekolojik muayenelerin hayati önem taşıdığını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Eralp Başer, hangi belirtilere karşı dikkatli olunması gerektiğini anlattı.

Klamidya Enfeksiyonu nedir

Klamidya Enfeksiyonu nedir?

Klamidya enfeksiyonu “chlamydia trachomatis” adı verilen bakterinin sorumlu olduğu bir hastalıktır ve özellikle gelişmiş ülkelerde cinsel yolla bulaşabilen hastalıkların en sık görülenidir. Kadınlarda servisit adı verilen rahim ağzı enfeksiyonuna neden olurken, hem erkek hem de kadınlarda üretra (İdrarın dışa atıldığı boru, idrar yolu) ve rektumun (Kalın bağırsağın makata yakın olan kısmı) enfeksiyonlarından sorumludur.

19.07.2018Gündem
Vajinal kanser nedir Vajinal kanser belirtileri ve tedavisi

Vajinal kanser nedir? Vajinal kanser belirtileri ve tedavisi

Her yıl binlerce kadın üreme organlarıyla alakalı bir kanser türlerine yakalanmaktadır, bu kanser türlerinden biri de vajinal kanser olarak ifade ediliyor. Vajinal kanser hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar da bu hastalığın altında yatan nedenleri ve belirtilerini araştırıyor. Peki, vajinal kanser nedir? Vajinal kanser belirtileri neler?

12.07.2018Gündem
Vajinal enfeksiyon nedir Vajinal enfeksiyon neden olur

Vajinal enfeksiyon nedir? Vajinal enfeksiyon neden olur?

Birçok kadının hayatı boyunca en az bir kere karşılaştığı vajinal enfeksiyonlar, tedavi edilmediği takdirde kişiye çok rahatsızlık verecek şekilde tekrarlayan bir hal alabilmektedir. Bu sorunla karşılaşan kadınlarda, vajinal enfeksiyon hakkında bilgi almak adına araştırma yapıyor. Peki, vajinal enfeksiyon nedir? Vajinal enfeksiyon neden olur?

12.07.2018Gündem
Vajinit nedir Vajinit belirtileri ve tedavisi neler

Vajinit nedir? Vajinit belirtileri ve tedavisi neler?

Kadınlarda vajina mukozasının iltihaplanması durumuna vajinit deniliyor. Uzmanlara göre, kadınların üçte bir kadar çoğunluğu hayatlarının bir döneminde vajinit belirtileri göstermektedir. Bu hastalıktan muzdarip kadınlarda vajinit belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi almak amacıyla araştırma yapıyor. Peki, vajinit nedir? Vajinit belirtileri ve tedavisi neler?

11.07.2018Gündem
Cinsellik Sırasında Ağrı Hissediyorsanız Dikkat

Cinsellik Sırasında Ağrı Hissediyorsanız Dikkat!

Cinsellik sırasında ağrı kadınların büyük bir bölümünün ortak sorunu. Önemli olansa bu ağrının kaynağını bularak cinsellikten daha fazla zevk alınmasını sağlamak. Aksi takdirde cinsel hayat sizin için bir işkenceye dönüşebilir.

29.06.2018Cinsellik
Hamilelik belirtileri nelerdir İlk hamilelik belirtileri

Hamilelik belirtileri nelerdir? İlk hamilelik belirtileri

Hamilelik belirtileri bazı istisnalar olsa da birçok kadında neredeyse aynı şekillerde görülmektedir. Hamile olunduğu gebeliğin ilk 4 haftası içinde neredeyse hiç anlaşılmaz, ancak 5. hafta itibariyle bazı işaretler kendini göstermeye başlar. Bu durum bazı anne adaylarında ise 6-7 hafta civarı olabilir. Peki, hamilelik belirtileri nelerdir? İlk hamilelik belirtisi nedir?

29.03.2018Sağlık
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Türkiye'de bu konudaki tek sorun AİDS değil. Tıpkı AİDS gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklar hayatımızı riske sokuyor. Peki siz onlardan korunma yollarını biliyor musun?

Bel Soğukluğu Belirtileri Nelerdir

Bel Soğukluğu Belirtileri Nelerdir?

Bel soğukluğu veya tıbbi ismi ile ‘Gonore’ cinsel yolla bulaşan ve hem kadınlarda hem de erkeklerde ciddi sağlık problemlerine neden olan bir hastalıktır.

Yazın Oluşan Kadın Hastalıkları

Yazın Oluşan Kadın Hastalıkları

Prof. Dr. Bülent Tıraş yazın oluşan kadın hastalıkları hakkında bilgi verdi...

Vajinal Mantar Nasıl Oluşur

Vajinal Mantar Nasıl Oluşur?

Prof.Cem Fıçıcıoğlu vajinal mantar hakkındaki tüm soruları yanıtladı!

Vajinit Nedir Nasıl Tedavi Edilir

Vajinit Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Prof. Dr. Bülent TIRAŞ sizler için anlattı...

Menopoz hararetine doğal çözüm

Menopoz hararetine doğal çözüm

Menapoza girmiş hanımlar da yaz sıcaklarını sıkıntıyla geçirebiliyor. Çünkü; zaten var olan ateş basmaları sıcaklarla beraber artabiliyor.

8.07.2011Kelebek
Menopoz hararetine doğal çözüm

Menopoz hararetine doğal çözüm

Menapoza girmiş hanımlar da yaz sıcaklarını sıkıntıyla geçirebiliyor. Çünkü; zaten var olan ateş basmaları sıcaklarla beraber artabiliyor.

7.07.2011Kelebek
Cinsel hastalıklara dikkat

Cinsel hastalıklara dikkat

Cinsel yolla bulaşan hastalıklara dikkat. Uzmanlar uyarıyor. Bazı hastalıklar belirti vermediği için hızla yayılıyor.

20.10.2010Kelebek
Kadının gizli kutusu ve bilmedikleriniz

Kadının gizli kutusu ve bilmedikleriniz!

Vajina aşırı seks nedeniyle esneyip, genişler mi? Niçin ona dokunulması bize bu kadar muhteşem bir his yaşatıyor ya da bu bölgeye estetik yapılabilir mi? Bu konuyla ilgili tüm soruların cevaplarını sizler için derledik. Bu mini rehber sayesinde daha mutlu bir cinsel hayata sahip olmanın sırlarını keşfedeceksiniz.

22.03.2010Cinsellik
Emziren anneler nasıl beslenmeli

Emziren anneler nasıl beslenmeli

Hepimiz fena halde domuz gribi telaşına kapıldık, onunla yatıyor onunla kalkıyoruz.

25.11.2009Kelebek
Çok eşli cinsel yaşam virüs riskini artırıyor

Çok eşli cinsel yaşam virüs riskini artırıyor

Üreme organı kanserleri içinde en sık görülen üçüncü kanser türü olan rahim ağzı kanserinin, erken tanısı 6 ayda bir yapılan pap-smear testi ile sağlanabiliyor.

Hamilelikte utandıran anlar

Hamilelikte utandıran anlar

9 aylık heyecanlı bekleyiş sadece iyi olaylardan ibaret değil.İşte hamileliğin utandıran anları...

2.07.2009Kelebek
İlişki sonrası doğum kontrolü

İlişki sonrası doğum kontrolü

Hangi doğum kontrol yönteminin size uygun olduğunu belirlerken mutlaka hekime başvurmanız gerekir.

Vajinal duş sağlıklı mı

Vajinal duş sağlıklı mı?

Vajinal duş ne gebelikten korur ne de cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlar.

Sinsi düşman Klamidya kısırlık yapıyor

Sinsi düşman Klamidya kısırlık yapıyor!

Sinsi düşman diyoruz çünkü bu hastalık kendini belli etmiyor! Bu enfeksiyon kadınlarda kısırlığa sebep olurken, erkeklerin de hayatını karartabiliyor! İşte Klamidya ve almamız gereken önlemler...

9.04.2009Cinsellik
5 soruda rahim ağzı yaraları

5 soruda rahim ağzı yaraları!

Halk arasında rahim ağzında yara olarak bilinen servisit en sık karşılaşılan jinekolojik problemlerden birisi.

AIDS-SORU VE CEVAPLAR

AIDS-SORU VE CEVAPLAR

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği ve Hurriyet.com.tr'den dev işbirliği. 3 bin uzman doktor AIDS'le ilgili tüm sorularınızı cevaplıyor.

23.03.2009Kelebek
Hamilelikte utandıran anlar

Hamilelikte utandıran anlar

Hamile olduğunuzu açıkladığınız andan itibaren bulantı, baş dönmesi, aşerme gibi konularda pek çok hikâye ve tavsiye dinlersiniz. Ancak en korkunç hamilelik ve doğum hikâyelerini ayrıntıları ile anlatan kişiler bile hamileliğin bazı etkilerinden neredeyse hiç söz etmezler. İşte hamileliğin utandıran yönleri...

8.01.2009Kelebek
Hamilelikte utandıran anlar

Hamilelikte utandıran anlar

Hamile olduğunuzu açıkladığınız andan itibaren bulantı, baş dönmesi, aşerme gibi konularda pek çok hikâye ve tavsiye dinlersiniz. Ancak en korkunç hamilelik ve doğum hikâyelerini ayrıntıları ile anlatan kişiler bile hamileliğin bazı etkilerinden neredeyse hiç söz etmezler. İşte hamileliğin utandıran yönleri...

8.01.2009Kelebek
Mantar sıcağı ve nemi seviyor

Mantar sıcağı ve nemi seviyor

Vajinal mantar, hemen her kadının yaşamı boyunca en az bir kez başına geliyor. Vajinal mantar enfeksiyonu yaşayanların sayısı yazın daha da artıyor. Çünkü mantar sıcağı ve nemi seviyor. Yaz aylarındaki artışın en büyük sorumlusu ise havuzlar.

11.07.2008Kelebek
Doğurganlığınızı test edin

Doğurganlığınızı test edin!

Kadınlarda farkedilmeyen bir hastalık olan klamidya nedir? Nasıl teşhis edilir? Doğurganlığınız tehlikede olabilir. Klamidya kontrolüyle test edin.

4.07.2008Cinsellik
Öpücük hastalığına mı yakalandınız

Öpücük hastalığına mı yakalandınız?

Yüksek ateş, boğaz ağrısı, halsizlik, bulantı, baş ağrısı sık görülür. Boyun lenf bezlerinde yaygın şişlikler özellikle dikkati çekicidir.

Rahim Kanseri

Rahim Kanseri

Rahim Kanseri (Endometrium Kanseri) Tanı Ve Tedavisi...

10.04.2008Sağlık
Hamilelikte utandıran anlar

Hamilelikte utandıran anlar

En korkunç hamilelik ve doğum hikâyelerini ayrıntıları ile anlatan kişiler bile hamileliğin bazı etkilerinden neredeyse hiç söz etmezler.

Yazar Sonuçları

Yumurtalıkta Çikolata Kistleri

Endometrioma olarak da bilinen çikolata kisti, yumurtalıklarda çeşitli kist tiplerinden biridir.

21.05.2019

Hamilelikte sakin tatiller yapın

Hamilelik başlı başına özel bir durum. Ancak yaklaşık 9 aylık bu süreç bazı riskleri artırıyor. Önünde zor ve yorucu günler olan hamileler tatili fırsat bilip bol bol dinlenmeli. Güneşe ayrıca dikkat etmelerinde yarar var.

14.07.2013

Emziren anneler nasıl beslenmeli

Hepimiz fena halde domuz gribi telaşına kapıldık, onunla yatıyor onunla kalkıyoruz.

9.11.2009

Ünlülere uyarı: VIP sendromu

Michael Jackson’ın ölümü sonrasında yazılıp çizilenler ve tartışmalar, “ünlü biri olmanın” (ıngilizce söylemiyle Very Important Person-VIP) sağlık söz konusu olduğunda faydadan çok zarar verdiğini düşünenlerin sayısını artırdı.

3.09.2009

Çin mayası kolesterolü düşürüyor

Kolesterol yüksekliği olanlar, ilaç kullanmak istemiyor. Nedeni, bu ilaçların karaciğer fonksiyonlarını bozacağı, kaslarına zarar verip cinsel güçlerini azaltacağı endişesi...

14.07.2008

Kilo sorunlarında geçici çözümler kalıcı olmuyor

Doktorlar kilo sorununun çözümünde hastaları ile yapacakları ilk konsültasyonu çok ciddiye alıyorlar.

28.05.2008

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar çoğalıyor

Uzmanlar cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlarda ciddi bir artış olduğunu belirtiyor.

14.05.2008