MENÜ

Uzi

Uzi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uzi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uzi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 545 Uzi haberi bulunmuştur.

Uzi Haberleri

Otomotik tabancayla yakalandılar

Otomotik tabancayla yakalandılar

İZMİR'de düzenlenen silah operasyonunda biri kadın 3 kişi gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte çeşitli silahların yanı sıra Radom marka Uzi tipi otomotik tabanca da ele geçirildi.

22.05.2009Gündem
Bibi in US for talks on Middle East

Bibi in US for talks on Middle East

WASHINGTON - The leaders of the United States and Israel were preparing yesterday to tackle an array of Mideast issues, including U.S. overtures to Iran and Syria and pressure on Israel to support a Palestinian state.

19.05.2009Gündem
Obama hosts Israeli PM Netanyahu; Iran, Mideast peace strain ties

Obama hosts Israeli PM Netanyahu; Iran, Mideast peace strain ties

WASHINGTON - US President Barack Obama will host Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu for their first meeting on Monday as discord over Mideast peace and Iran’s nuclear bid clouds ties between the close allies.

18.05.2009Gündem
Uzi’li bar çetesi

Uzi’li bar çetesi

Adana’da ’Aybeyler Çetesi’ olarak bilinen, liderliğini iki ay önce cezaevinden çıkan ’Maho’ lakaplı Mehmet Selim Aybey’in yaptığı çetenin üyeleri, cezaevindeki üyelere maddi destek sağlamak için işyerlerinden haraç aldıkları istihbaratı üzerine takibe alındı.

25.04.2009Gündem
Uzili çete dehşeti

Uzili çete dehşeti

Adana’da, adam yaralama, hırsızlık, haraç suçlarından aranan Aybeyler Çetesi’ne yönelik operasyonda, polisin bir süredir yaptığı teknik takip ve haraç baskını yaptıkları barın güvenlik kamerası görüntülerinden yararlanarak 12 kişi yakalandı. 12 kişiyi gözaltına alan polis, bara yapılan silahlı baskında kullanılan ‘Uzi’ marka otomatik silahı bulamadı.

25.04.2009Gündem
Mısır İstihbarat Başkanı İsrailde

Mısır İstihbarat Başkanı İsrail'de

İsrailli üst düzey yetkililerle görüşmek için Kudüs'e gelen Mısır İstihbaratı Başkanı Ömer Süleyman, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Ehud Barak ve daha önce görüşüp görüşmeyecekleri tartışılan İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile bir araya geldi.

23.04.2009Dünya
İşte dalga dalga Ergenekon operasyonları

İşte dalga dalga Ergenekon operasyonları

Türkiye'nin en önemli ve en çok tartışılan operasyonlarından biri olan ve 2 yıla yakın süredir devam eden Ergenekon soruşturması bugün yapılan operasyonlarla yeni bir boyut kazandı. Her gözaltı sürecine beni bir dalga adı verilirken bugün gerçekleşen gözaltılarla 12. dalga da gelmiş oldu. Bir taraftan dava sürerken bir taraftan da kamuoyu tarafından yakından tanınan isimlerin gözaltına alınmaya devam etmesi gözlerin tekrar bu soruşturmaya çevrilmesine neden oldu.

13.04.2009Gündem
Süper savcının yürüttüğü operasyonlar

Süper savcının yürüttüğü operasyonlar

İşte Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün İzmir ve Ege Bölgesi'nde başlattığı operasyonların listesi...

8.04.2009Gündem
Süper savcı ölümden döndü

Süper savcı ölümden döndü

İzmir'de, kamuoyunun yaptığı operasyonlarla tanıdığı Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, içinde bulunduğu otomobile arkadan başka bir aracın çarptığı kazada yaralandı. Kazada, Gök´ün, koruma polisi Bülent Tavan ile arkadaki araçta bulunan bir kişi de yaralandı.

3.04.2009Gündem
Netanyahu görevi Olmertten devraldı

Netanyahu görevi Olmert'ten devraldı

İsrail'de yeni hükümeti kuran Likud lideri Binyamin Netanyahu, başbakanlık görevini Ehud Olmert'ten devraldı.

1.04.2009Dünya
En kalabalık İsrail hükümeti kuruluyor

En kalabalık İsrail hükümeti kuruluyor

İsrail'de koalisyon çalışmalarını büyük ölçüde tamamlayan ve yeni hükümeti bu akşam İsrail parlamentosuna (Knesset) sunmayı planlayan Likud lideri Binyamin Netanyahu, kendi partisi içindeki bakan atamalarını tamamlıyor.

31.03.2009Dünya
Cehenneme git krizi

Cehenneme git krizi

Aşırı sağcı İsrailli siyasetçi Lieberman’ın yeni kabineye Dışişleri Bakanı olarak gireceği kesinleşti.

22.03.2009Dünya
Çatlı’nın ’boş’ çantası Hoştan’a hatıra oldu

Çatlı’nın ’boş’ çantası Hoştan’a hatıra oldu

ERGENEKON Davası’nın tutuklu sanığı Sami Hoştan, dün, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada söz alarak, Mahkeme Başkanı Köksal Şengün’e, "Abdullah Çatlı’nın çantasını karar çıktıktan sonra size vereceğimi söylemiştim. Ancak müsaade ederseniz, kardeşim çantayı getirmiş, izninizle vermek istiyorum. Tuncay Güney’in, Ali Yasak’ın Veli Küçük’e verdiğini söylediği çanta bu çantadır. Sorguda ’Mehmet Ağar’da mı’ diye sordular" dedi.

10.02.2009Gündem
Çatlı’nın çantası bende

Çatlı’nın çantası bende

Ergenekon davasının dünkü duruşmasında söz alan Sami Hoştan, Susurluk kazasında kaybolan Abdullah Çatlı’nın çantasının kendisinde olduğunu açıkladı. Hoştan, "Kaza yerine ilk giden ve arabadan eşyaları alıp ailesine götüren benim. O çanta Veli Küçük’te yok, bende" dedi. Hoştan, çantanın içinde Çatlı’nın kızının adı ’Selcan’ yazılı bir kolye ile 26 bin mark olduğunu açıkladı. "Eşyaları eşine verdim. Çanta bende kalsın dedim. Böylece çanta bende kaldı" diye konuştu.

2.02.2009Gündem
Hoştan: Susurluk çantası bende

Hoştan: Susurluk çantası bende

Ergenekon davası sanığı Sami Hoştan, 3 Kasım 1996'da meydana gelen Susurluk kazasında, Mercedes'te kaybolan Abdullah Çatlı'nın çantasının kendisinde olduğunu açıkladı

2.02.2009Gündem
Hatayda roketatar kazısı

Hatay'da roketatar kazısı

HATAY’ın Reyhanlı İlçesi’nde yol kenarında terk edilmiş halde bir roketatar mermisi bulundu. Bunun üzerine mermilerin devamı ve muhtemel silahlar için boş bir çırçır fabrikasının çevresinde kazı çalışması başlatıldı.

16.01.2009Gündem
Boşuna aramayın o silahlar dışarıda

Boşuna aramayın o silahlar dışarıda

Emekli Yarbay, MİT’çi ve özel harekát eğitmeni Korkut Eken, ’toprak altından’ çıkan silahlarla ilgili ilginç bir açıklama yaptı.

11.01.2009Gündem
İşte o krokiler

İşte o krokiler

Türkiye o krokileri konuşuyor. Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin sakladığı silah ve mühimmatların yerlerini bir kroki ile belgelemiş, bunu da evinde unutmuştu. Polis, yaptığı araştırmada bu krokilere ulaştı. Ankara'da 6, Hatay'da 1 ayrı noktada kazı çalışmaları başladı. Bu çalışmaları yürüten özel ekipler kazıyı neye göre yapıyordu? Tabii ki Şahin'in evinde bulunan krokilere göre... İşte o krokiler bugün fotoğraflara yansıdı. Bir emniyet amiri elindeki krokilere dikkatlice bakıyor, yardımcılarını ona göre yönlendiriyordu. Biz fotoğraflara yansıyan o krokileri ancak bu kadar büyütebildik.

11.01.2009Gündem
Susurluk’un suyu geldi

Susurluk’un suyu geldi

Bize gelen dosya, Susurluk Davası’nın suyunun suyu bile değildi. Eğer, kayıp silahların yerini kapalı oturumda söylemek isteyen sanık dinlemiş olsaydı, çoğu suikast silahı olarak bilinen silahların yeri o yıllarda belirlenirdi.

10.01.2009Gündem
Bombalar İstanbula gönderildi

Bombalar İstanbul'a gönderildi

Emniyet Genel Müdürlüğü eski Özel Harekat Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin'in evinde bulunan krokilerin değerlendirilmesi sonucunda Gölbaşı'nda başlatılan kazılarda ele geçen 3 lav silahı, TNT kalıpları, uzi mermileri, bombalar, silahlar ve çok sayıda mühimmat Ankara'dan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi.

10.01.2009Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JAN 10

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JAN 10

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on Jan. 10, 2009. Hurriyet Daily News Online does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

10.01.2009Gündem
’Pandora’nın çukurları açıldı

’Pandora’nın çukurları açıldı

Özel Harekát Dairesi eski Başkanvekili ve Susurluk davası hükümlüsü İbrahim Şahin’in evinde ele geçirilen krokinin gösterdiği yerde yapılan kazılar tamamlandı.

9.01.2009Gündem
Arms cache unearthed in Ankara

Arms cache unearthed in Ankara

ANKARA - Police on Friday unearthed a weapons cache in Ankara in connection with the Ergenekon investigation, after a sketched map was found at the house of İbrahim Şahin, one of the suspects detained Wednesday.

9.01.2009Gündem
Hatayda da Ergenekon kazısı

Hatay'da da Ergenekon kazısı

ERGENEKON soruşturmasında ele geçirilen bazı belgelerin değerlendirilmesi sonucu Ankara’dan sonra Hatay’ın Kumlu İlçesi’ne bağlı Muharrem Köyü’nde bir tarlada da kazı yapıldı.

9.01.2009Gündem
Ankarada 5 ayrı noktada arama

Ankara'da 5 ayrı noktada arama

“Ergenekon” soruşturması kapsamında, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içinde Atatürk evinin bahçesinde, Beştepe semti, Mamak, Bala ve AKP Genel Merkezi yakınlarındaki Saklıbahçe'de kazı çalışmaları yapıldı. Çalışmalara yarına kadar ara verildi.

9.01.2009Gündem
Şahin, kayıp silahlardan bir yıl hapis cezası almıştı

Şahin, kayıp silahlardan bir yıl hapis cezası almıştı

Ergenekon operasyonu kapsamında önceki gün gözaltına alınan Özel Harekat Dairesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin’in evinde ele geçirilen kroki üzerine yapılan aramada silahların ele geçirilmesi gözlerin Susurluk öncesinde kaybolan silahlara çevrilmesine neden oldu. Şahin, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne hibe edilen 10 adet 9 mm Micro Uzi, 10 adet 9 mm Micro Uzi SMG marka ve 10 adet 22 kalibre Beratta marka tabancanın kaybolmasında sorumlulukları olduğu gerekçesiyle 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

9.01.2009Gündem
Susurluk’un kayıp silahları için kazı

Susurluk’un kayıp silahları için kazı

Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan Özel Harekat Dairesi eski Başkanvekili İbrahim Şahin’in evinde ele geçirilen kroki, polisi harekete geçirdi. Gölbaşı'ndaki aramalarda çok sayıda patlayıcı, silah ve mühimmat bulundu. Şahin'in Ankara'daki evinden 1, İstanbul'daki evinden de 8 tane glock marka tabanca çıktı.

8.01.2009Gündem
Israel aims to cripple Hamas, warn other foes

Israel aims to cripple Hamas, warn other foes

JERUSALEM - As speculation mounts that Israel is readying to step up its attack on Gaza with a land invasion, some say Israel seeks to deal a blow to Hamas and send a warning to its foes that its army has learned serious lessons from the Lebanon war.

2.01.2009Gündem
Fabrikada suikast silahları ele geçirildi

Fabrikada suikast silahları ele geçirildi

HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde jandarma ekiplerinin bir fabrikaya yaptığı operasyonda, uzi marka suikast silahı ile 3 tabanca ele geçirildi.

21.11.2008Gündem
İsrail solu yeni parti kuruyor

İsrail solu yeni parti kuruyor

İsrail'de yaklaşan erken genel seçimlerden önce, aralarında dünyaca ünlü yazar Amoz Oz'un da bulunduğu aydınlar ve solun etkili isimleri partileşme kararı aldı.

16.11.2008Dünya
Nizipte cephanelik gibi ev

Nizip'te cephanelik gibi ev

GAZİANTEP'in Nizip İlçesi'nde düzenlenen operasyonda, aralarında Uzi marka otomatik tabancanın da bulunduğu 8 tabanca, 6 kuru sıkı tabanca ile 2 av tüfeği ve bu silahlara ait malzeme ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı.

14.11.2008Gündem
Silah kaçakçıları yakalandı

Silah kaçakçıları yakalandı

BURSA Emniyet Müdürlüğü, taşıdığı bond çantasında biri suikastlarda kullanılan Uzi olmak üzere iki silah ve çok sayıda mermi ele geçirdiği 35 yaşındaki Cenan Coşkuncan ve 2 arkadaşını yakaladı. Suçunu itiraf eden Coşkuncan, “Demir ticareti yapıyorum. Piyasa kötüye gidince silah satmaya karar verdim” dedi.

17.09.2008Gündem
Çarşı’nın yeni lider adayı çeteci çıktı

Çarşı’nın yeni lider adayı çeteci çıktı

Beşiktaş Futbol Takımı’nın feshedilen ateşli taraftar grubu "Çarşı"nın başına geçeğini söyleyen Erdem Fora’nın miras cinayetinde tetiği çekmekten hüküm giydiği ve "Rahşan Affı"ya hapisten kurtulduğu ortaya çıktı. Fora’nın başka bir davada ise suç örgütüne üye olduğu ve ruhsatsız silah bulundurduğu iddiasıyla 7,5 yıla kadar hapsi isteniyor.

7.08.2008Gündem
Zırhlı çete operasyonuna 6 tutuklama

Zırhlı çete operasyonuna 6 tutuklama

İZMİR ve çevresinde ‘cürüm işlemek amacıyla suç örgütü kurdukları’ gerekçesiyle komando timleriyle zırhlı araçların da kullanıldığı operasyonla çökertilen aralarında Ülkü Ocakları Ege Bölge Eski Başkanı A.B.'nin de bulunduğu 30 kişi, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

26.07.2008Gündem
Hamdiye Ediş: Kocam terörist değildi

Hamdiye Ediş: Kocam terörist değildi

HAKKARİ'de bu ay başında ölü ele geçirilen ve üzerlerinde 46 tabanca ve örgütsel dokumanlar bulunduğu açıklanan iki kişiden Tekir Ediş'in eşi Hamide Ediş, İnsan Hakları Derneği'nde yaptığı açıklamada “Kocam terörist değil, ticaret yapıyordu” dedi.

25.07.2008Gündem
Dünya Yüce Peygamber-3 izliyor

Dünya 'Yüce Peygamber-3' izliyor

İran devlet televizyonunun 'son dakika' olarak geçti. Dünya 'Yüce Peygamber-3'ü dikkatle izliyor.

10.07.2008Dünya
2 terörist öldürüldü 46 silaha el koyuldu

2 terörist öldürüldü 46 silaha el koyuldu

PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarında suikast, bombalı saldırı ve sabotaj eğitimi alan 12 terörist, Türkiye’de ses getirecek eylemlerde bulunmak üzere suikast silahları ve patlayıcı maddelerle Hakkári’nin kırsal kesiminden Türkiye’ye sızmak istedi.

5.07.2008Gündem
17 Glock tabancalı suikast timi

17 Glock tabancalı suikast timi

HAKKARİ'nin kırsal kesiminde düzenlenen operasyonda PKK'lı 2 terörist ölü olarak ele geçti. Teröristlerle birlikte 46 tabanca bulundu.

5.07.2008Gündem
Erenköyde yakalanan silahlarla ilgili 5 tutuklama

Erenköy'de yakalanan silahlarla ilgili 5 tutuklama

Kadıköy'de bir otomobilde, biri "Uzi" 3 tabancanın ele geçirilmesine ilişkin gözaltına alınan 6 kişiden 5'i tutuklandı.

15.05.2008Kelebek
Bagajdaki Uzi ile cinayet çözüldü

Bagajdaki Uzi ile cinayet çözüldü

İstanbul Servis Aracı İşletmeleri Odası Başkanı’nın makam aracında bulunan silahların sırrı çözüldü. Başkan Musa Çakrak’ın korumalığını yapan Muhammed Selvi’nin 2 yıl önce işlenen bir cinayetin zanlısı olduğu belirlendi.

14.05.2008Gündem
İçerenköyde hayalet 2 Glock tabanca daha

İçerenköy'de hayalet 2 Glock tabanca daha

Kadıköy İçerenköy'de durdurulan İstanbul Servis Aracı İşletmeleri Odası Başkanı Musa Çakrak'a ait özel otomobilde 1 adet suikast silahı UZİ, Glock ve Smith Wesson marka tabancaların ele geçirilmesinin ardından bugün aynı bölgede asayiş uygulaması yapan polis ekipleri şüphe üzerine durdurup arama yaptıkları bir araçta 2 adet Glock marka tabanca daha ele geçirdi. Araçta bulunan 6 şüpheli gözaltına alınarak Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

14.05.2008Gündem
Makam otosunda esrarengiz silahlar

Makam otosunda esrarengiz silahlar

Kadıköy İçerenköy’de dün uygulama yapan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yunus ekipleri, Özel İsviçre Hastanesi’nin önünde, 34 FB 6580 plakalı ’Audi A-6’ otomobili durdurmak istedi ancak araçtakiler ihtara uymayıp kaçtı.

12.05.2008Gündem
Lüks araçtan suikast silahları çıktı

Lüks araçtan suikast silahları çıktı

Kadıköy'de uygulama yapan Yunus ekipleri, şüphe üzerine durdurup arama yaptıkları Audi A6 marka lüks otomobilde, bir adet el yapımı susturucu takılı Uzi, bir adet Glock ve bir adet Smith Wesson marka silah ele geçirdi.

12.05.2008Gündem
Para harcamadan oyun oynayın - 1.BÖLÜM

Para harcamadan oyun oynayın! - 1.BÖLÜM

Sadece parayla satılan oyunlar iyidir diye bir kural yok. İşte en iyi ücretsiz oyun alternatifleri.

7.02.2008Gündem
İsrail uçakları radar istasyonunu vurdu

İsrail uçakları radar istasyonunu vurdu

İsrail uçaklarının geçen 6 Eylül'de Süriye'ye karşı bazı hedeflere yönelik yaptığı operasyonla ilgili olarak bir iddia daha ortaya atıldı. Türk hava sahasını da ihlal ettiği tespit edilen uçakların, içeriği hala gizem barındıran operasyonda Suriye'nin, Türkiye sınırı yakınlarındaki bir radar istasyonunu da vurdukları belirtildi.

23.11.2007Dünya
İksir sanıkları adliyede

İksir sanıkları adliyede

İstanbul'da geçtiğimiz mart ayında başlatılan ve liderliğini Burç Ecza Deposu sahibi Saim Cimşit'in yaptığı organizasyona yönelik "İksir Operasyonu" kapsamında gözaltına alınan ve aralarında profesör ve doktorların da bulunduğu toplam 77 kişi polis sorgularının ardından Üsküdar Adliyesi'ne sevk edildi.

23.11.2007Gündem

Yazar Sonuçları

The Gölbaşı arms cache

Were they the arms and ammunition missing since the Susurluk trial? Was it an arms cache of the so-called "Ergenekon terror gang" or was this cache "discovered" two days after the latest wave of Ergenekon detentions and house and office searches to stifle those who complained of seeing signs of a "political vendetta" by political Islamists against the secular modern republic?

9.01.2009