MENÜ

Uzaktan Eğitim

Uzaktan Eğitim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uzaktan Eğitim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uzaktan Eğitim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.555 Uzaktan Eğitim haberi bulunmuştur.

Uzaktan Eğitim Haberleri

AÖF sonuçları mobil uygulama aracılığıyla yayımlandı

AÖF sonuçları mobil uygulama aracılığıyla yayımlandı!

Hafta başından bu yana merakla beklenen AÖF sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından açıklandı. Mezuniyet için final sınavı sonuçlarını bekleyen AÖF öğrencileri, mobil uygulama üzerinden son durumlarını görüntüleyebilecek. İşte, harf notları ve yaz okulu hakkında tüm detayların yayımlandığı AÖF sınav sonuçları hakkında bazı bilgiler

13.06.2019Gündem
FETÖnün ABDdeki okulu kapanma yolunda

FETÖ'nün ABD'deki okulu kapanma yolunda

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) ABD'de faaliyet gösteren Uluslararası Virginia Üniversitesi (VIU) kapanma yolunda.

1.06.2019Dünya
Fransızca öğretmenlerine Türkiye ve Fransada eğitim verilecek

Fransızca öğretmenlerine Türkiye ve Fransa'da eğitim verilecek

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Fransa Büyükelçiliği Kültürel Etkinlikler ve İşbirliği Müsteşarlığı arasında yapılan iş birliğiyle Fransızca öğretmenlerine gelecek aydan itibaren Türkiye ve Fransa'da eğitim verilecek.

22.05.2019Eğitim
AUZEF bahar dönemi vize sınav sonuçları açıklandı | Sınav sonuçları nasıl öğrenilir

AUZEF bahar dönemi vize sınav sonuçları açıklandı | Sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) bahar dönemi vize sınav sonuçları, kurumun internet sitesi üzerinden erişime açıldı. İstanbul Üniversitesi'nin yaptığı duyuru ile beraber, öğrenciler de vize sonuçlarını merak edip sonuçların nasıl öğrenileceğini araştırmaya başladı. Peki, AUZEF vize sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, AUZEF sınav sonucu sorgulama ekranı.

16.05.2019Gündem
24. Dönem POMEM sözlü sınavları ne zaman

24. Dönem POMEM sözlü sınavları ne zaman?

Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne (POMEM) Polis Akademisi ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alınan 24. Dönem POMEM başvuru süreci 13 Mayıs tarihi itibariyle başlamıştı. Başvurularını tamamlayan polis adayları, sözlü sınavların yapılacağı tarihi merak edip araştırmaya başladı. Peki, 24. Dönem POMEM mülakatları ne zaman yapılacak? İşte, o konu ile ilgili detaylar....

15.05.2019Gündem
24. Dönem POMEMde şahsen başvuru süreci başladı - İşte fiziki yeterlilik sınav talimatı

24. Dönem POMEM'de şahsen başvuru süreci başladı - İşte fiziki yeterlilik sınav talimatı

Polis Akademisi, başpolis memuru ile kıdemli başpolis memurlarının komiser yardımcılığı eğitimi sınav takvimine göre, POMEM’de şahsen başvuru süreci 13 Mayıs itibariyle başladı. Öte yandan https://www.pa.edu.tr/ adresi üzerinden fiziki yeterlilik sınav talimatı paylaşıldı. Peki, 24. Dönem POMEM şahsen başvuru süreci ne zaman kadar devam edecek?

14.05.2019Gündem
Eğitmen marketi

Eğitmen marketi

Özel ders almak isteyenlerle özel ders vermek isteyenleri online bir platform üzerinde bir araya getiren ‘Edumi’ eğitim alanında yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Airbnb’nin yatırımcısından yatırım alan girişimin kurucusu Emre Kati ise AT Kearney ve E&Y gibi dünya devlerinde yönetim danışmanlığı yapan bir profesyonel.

9.05.2019Ekonomi
AUZEF sınav yerleri açıklandı - AUZEF sınav giriş belgesi nasıl alınır

AUZEF sınav yerleri açıklandı - AUZEF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

İstanbul AUZEF sınav giriş yerleri açıklandı. 2019 AUZEF bahar dönemi vize sınavı 4-5 Mayıs'ta yapılacak. Sınavlar cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilecek. Sınav belgelerinde eksik olan adaylar, sınava giremeyecek. Peki, AUZEF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

29.04.2019Gündem
1723 alan öğretmeni meslek gelişimi eğitimini tamamladı

1723 alan öğretmeni meslek gelişimi eğitimini tamamladı

Mesleki ve teknik Anadolu liselerinde görev yapan öğretmenlere yönelik sektörlerle iş birliği yapılarak planlanan iş başı ve mesleki gelişim eğitimlerinde sonuç alınmaya başlandı. Buna göre, yılın ilk dört ayında 1723 öğretmenin eğitimleri tamamlandı.

24.04.2019Eğitim
Gripte seyahat kısıtlaması

Gripte seyahat kısıtlaması

Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı’nın Resmi Gazete'de yayımlanan genelgesinin ardından Pandemi (Grip) Eylem Planı hazırladı.

20.04.2019Gündem
Anadolu’da dijital dönüşüm projelerine odaklandı

Anadolu’da dijital dönüşüm projelerine odaklandı

Hayata geçirdiği Zyxel Akademi Programı ile kanal yapısını güçlendirmeye odaklanan Zyxel, 2019 yılında Anadolu’nun dijitalleşme sürecine katkı sağlamayı hedefliyor.

18.04.2019Teknoloji
İŞKUR ve Teleperformance Balıkesirde istihdam sağlamayı hedefliyor

İŞKUR ve Teleperformance Balıkesir'de istihdam sağlamayı hedefliyor

Teleperformance Türkiye’nin çağrı merkezi sektörüne yönelik mesleki eğitimi Balıkesir’de istihdama katkı sağlamayı hedefliyor. Eğitimleri ziyaret eden Türkiye İŞKURUMU Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Balıkesir İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı ve Balıkesir İŞKUR Şube Müdürleri, Teleperformance Türkiye yetkilileriyle yeni istihdam fırsatlarını konuştu.

11.04.2019Teknoloji
Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar: Milli Teknoloji hamlesiyle gençlerimizin potansiyeli artıyor

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar: Milli Teknoloji hamlesiyle gençlerimizin potansiyeli artıyor

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar "A sınıfı işler, A sınıfı, donanımlı insanlarla yapılıyor. Bu anlamda da bu ekosistemi güçlendirmemiz gerekiyor. Bizi ileriye taşıyacak bu ekosistem" dedi. Bayraktar, savunma sanayinde de yerliliğin arttığını belirtti.

6.04.2019Ekonomi
Az gören çocuklara Günışığı Projesi ile destek oldu

Az gören çocuklara Günışığı Projesi ile destek oldu

Türk Telekom, dokunduğu kişi sayısı her yıl artarak büyüyen, 2014 yılından itibaren 62 ilde, yaklaşık 900 az gören çocuğun görme yetilerini geliştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projesi Günışığı’nın etkilerini SROI (Değişim Teorisi ve Yatırımın Sosyal Geri Dönüşümü) metodu ile uluslararası standartlara göre ölçümleyerek değerlendirdi.

19.03.2019Teknoloji
İHA uçuş izinleri daha hızlı verilecek

İHA uçuş izinleri daha hızlı verilecek

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, İHA uçuş izinlerini hızlandıracak uygulamayı hayata geçiriyor.

9.03.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürüyor

Bakan Pakdemirli: Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürüyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Türkiye bir tarım ülkesi olarak iddiasını sürdürmektedir ve her geçen gün hedeflerini büyütmektedir. Tarım, ekolojinin, biyolojinin, iktisadın kesişim merkezidir ve bu merkez, başlı başına stratejik bir sektördür" dedi.

8.03.2019Ekonomi
Bakan Selçuk: Hedefimiz teori ve pratiği bir araya getirmek

Bakan Selçuk: Hedefimiz teori ve pratiği bir araya getirmek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tasarım-Beceri Atölyeleri'yle temel hedeflerinin teori ve pratiği bir araya getirmek, çocukların duygu, düşünce ve eylem olarak bütünsel gelişmesine hizmet etmek olduğunu belirtti. Selçuk, "Tasarım-Beceri Atölyeleri'nin okullarımızda yaygınlaştırılmasında mesele sadece malzeme ve inşaat meselesi değil. Bizim bir mantalite değişikliği iddiamız var, bunun için de eğitim ve toplumun bütün paydaşları bu çalışmayı sahiplenmeli" dedi.

27.02.2019Eğitim
Üniversitelere bedelli etkisi

Üniversitelere bedelli etkisi

Askerlik görevini ertelemek isteyen çok sayıda genç yüksek lisans programlarıyla 3 yıl kazanıyordu. Vakıf üniversitele-rinde 15 bin, devlet üniversitelerinde ise 4-5 bin liradan başlayan bu programlara artık bedelli askerlik nedeniyle ihtiyaç kalmadı. Devlet üniversitelerine yüksek lisans başvuruları yüzde 60, vakıf üniversitelerinde yüzde 50 azaldı.

25.02.2019Ekonomi
MEB, öğretmenlere yönelik yeni eğitim modelini hayata geçiriyor

MEB, öğretmenlere yönelik yeni eğitim modelini hayata geçiriyor

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, alan öğretmenlerine yönelik 2019'da bir paket halinde mesleki gelişim eğitimleri düzenleyeceklerini belirtti. Özer, bu kapsamda 8 bin 400 öğretmenin iş başı eğitimi alacağını, bir grup öğretmenin de yapay zeka üzerine eğitim için Almanya'ya gideceğini açıkladı.

15.02.2019Eğitim
Gençlik lideri nedir Gençlik lideri belgesi nasıl alınır

Gençlik lideri nedir? Gençlik lideri belgesi nasıl alınır?

Gençlik lideri, yönetim ile gençler arasındaki koordinasyonu sağlayan birimleri ifade etmektedir. Farklı alt başlıkları da bulunan gençlik liderliği için yetiştirme eğitimini tamamlamak gerekmektedir. Peki, gençlik lideri nedir ve gençlik lideri belgesi nasıl alınır? İşte, gerçekleştirilen eğitimlerin adımları ve konu hakkında bazı bilgiler

11.02.2019Gündem
YÖKten dikkat çeken uyarı: Geçerli değil

YÖK'ten dikkat çeken uyarı: Geçerli değil

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) bazı yabancı üniversitelerin Türkiye'de açtığı gayriresmi şubelere itibar edilmemesi gerektiği uyarısında bulunularak, buralardan alınan diplomaların geçerliliğinin olmayacağı bildirildi.

1.02.2019Gündem
Açtığı çağrı merkeziyle istihdamı artırmayı planlıyor

Açtığı çağrı merkeziyle istihdamı artırmayı planlıyor

Türkiye İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ve Uşak İŞKUR yöneticileri, Teleperformance Türkiye tarafından Uşak’ta verilen mesleki eğitimleri ziyaret etti.

1.02.2019Teknoloji
Bakan Pakdemirli: Avrupa ve Almanya’nın Türklere ihtiyacı var

Bakan Pakdemirli: Avrupa ve Almanya’nın Türklere ihtiyacı var

Almanya’nın ev sahipliğini yaptığı ‘11. Dünya Gıda ve Tarım Forumu’ kapsamında yapılan Tarım Bakanları Konferansı için Berlin’de bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Berlin Büyükelçiliği’nde Türkiye kökenli iş insanlarıyla buluştu.

19.01.2019Avrupa
AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır Sonuçlar ne zaman açıklanacak

AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

İstanbul Üniversitesi'ne bağlı olarak hizmet veren Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nin (AUZEF) yarıyıl sonu sınavları 19-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Şubat ayında ise telafi sınavı yapılacak. Peki, AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

19.01.2019Gündem
Genç işsizliği ile mücadele edilecek

Genç işsizliği ile mücadele edilecek

TÜRKONFED, Türkiye, Bulgaristan, İtalya, İspanya ve Yunanistan olmak üzere, 5 ülkeden 8 kurumun işbirliğiyle gerçekleştirilen Worth Projesi’nde, rapor ve eğitim içeriklerini tamamladı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, genç istihdamı ile ilgili hazırlanan rapor ve politika önerileri doğrultusunda, 40 bin şirketlik üye yapısıyla uygulama aşamasına geçecek.

16.01.2019Ekonomi
Yeni çağın öğrenme becerileri değişiyor

Yeni çağın öğrenme becerileri değişiyor

50’yi aşkın lisansüstü programıyla eğitim veren İstanbul Bilgi Üniversitesi, alanında uzman isim ve akademisyenlerden oluşan eğitim kadrosunu aday öğrencilerle bir araya getirdi. Gün boyu süren etkinlik kapsamında düzenlenen “Öğrenmeyi Öğrenmek” panelinde, yeni çağın eğitim üzerindeki dönüştürücü etkisi tüm boyutlarıyla ele alındı.

14.01.2019Kampüs
Gelecekte ‘Uzaktan Eğitim’ öne çıkacak

Gelecekte ‘Uzaktan Eğitim’ öne çıkacak

Günümüz bilgi toplumunda tüm alanlarda üretim ve gelişim, bilgi ve teknolojiye dayalı olarak gerçekleştiriliyior. Bu bağlamda, bireylerin mesleki ve günlük yaşamlarında teknolojiyi etkin bir biçimde kullanarak gereksinim duydukları bilgilere kolay ve hızlı bir biçimde erişmeleri, bu bilgileri kullanmaları ve yapılandırarak yeni bilgi üretmeleri oldukça önem kazanıyor.

7.01.2019Eğitim
MEB öğretmenlerin gelişimi için çalışıyor

MEB öğretmenlerin gelişimi için çalışıyor

MEB Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUZEM) tarafından 12-13 Aralık’ta ‘2. Uluslararası Uzaktan Öğrenme ve Yenilikçi Eğitim Teknolojileri Konferansı’ düzenlendi. Konferansta öğretmenlerin gelişimine yönelik paneller ve sunumlar yer aldı.

18.12.2018Eğitim
Dövizli askerlik başvurusu nasıl yapılır İşte dövizli askerlik başvuru şartları ve ayrıntılar

Dövizli askerlik başvurusu nasıl yapılır? İşte dövizli askerlik başvuru şartları ve ayrıntılar

Dövizli askerlik şartları, Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilgili kişilerin erişimine açıldı. Yurtdışında ikamet eden ve askerlik hizmetini henüz yerine getirmemiş olan vatandaşların merakla beklediği dövizle askerlik için uzaktan eğitim ekranı yayımlandı. İşte, Dövizli askerlik şartları ve merak edilen diğer detaylar hakkında bazı bilgiler

11.12.2018Gündem
Son dakika: Dövizle askerlik başvuruları başladı...

Son dakika: Dövizle askerlik başvuruları başladı...

Milli Savunma Bakanlığınca, dövizle askerlik başvurularının başladığı açıklandı.

11.12.2018Gündem
Kadın öğretmenlere köyde öncü görev

Kadın öğretmenlere köyde öncü görev

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Türk Eğitim Derneği’nin (TED) hazırladığı ‘Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz’ projesiyle mesleğe yeni başlayan kadın köy öğretmenlerinin kişisel gelişimleri sağlanacak, köy halkı bilinçlendirilecek ve köy okullarının eksikleri tamamlanacak. Cumhuriyet’in 100. yıldönümünün kutlanacağı 2023’e kadar 1000 kadın öğretmene, 30 binden fazla çocuğa ve 150 bin aile üyesine ulaşılması hedefleniyor.

30.11.2018Gündem
Dünya Tıbbi Sekreterler Günü ne zaman

Dünya Tıbbi Sekreterler Günü ne zaman?

Sağlık kuruluşları veya özel muayenehanelerde hastaları kabul etme, kayıtlarını tutma ve genel ofis işleyişini sağlamakla yükümlü tıbbi sekreterler, Dünya Tıbbi Sekreterler Günü'nün ne zaman kutlanacağını merak ediyor. İşte, Dünya Tıbbi Sekreterler Günü hakkında merak edilen detaylar...

29.11.2018Gündem
Kız öğrencileri bilişimle buluşturdu, ‘küresel öğretmen ödülü’ kazandı

Kız öğrencileri bilişimle buluşturdu, ‘küresel öğretmen ödülü’ kazandı

Kız öğrencilerin teknoloji kullanımının geliştirilmesini sağlayan ve öğrencilerin bu alandaki yeteneklerini ortaya çıkarmak için birçok proje geliştiren Ankara Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Selçuk Yusuf Arslan, Hindistan'da ‘Küresel Öğretmen Ödülü’ne layık görüldü. Arslan ve öğrencileri, farklı alanlarda yaptıkları projelerle son beş yılda sekiz uluslararası, 24 ulusal ve yedi bölgesel ödül kazandı.

21.11.2018Eğitim
Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor

Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor

“Milyar dolarlık Türk yazılım şirketi yaratma” hedefiyle 2000’in üzerinde yerel girişimi destekleyen Microsoft Türkiye’nin Ankara’da düzenlediği toplantıda, başarılı olan bağımsız yazılım sağlayıcı Start-Up’lardan Evreka, Advancity ve Motiwe, geliştirdikleri yazılımlarını tanıttı.

6.11.2018Teknoloji
MEB, eğitimde teknoloji kullanımını inceliyor

MEB, eğitimde teknoloji kullanımını inceliyor

MEB tarafından düzenlenen ve kodlama, geleceğin teknolojik sınıfları, üç boyutlu teknolojiler, robotik eğitimi, dil öğretiminde teknoloji kullanımı, yapay zeka gibi konuların ele alınacağı ‘FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ başladı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Eğer teknoloji amaç haline gelirse ve bizim işimizin başlatıcı ögesi haline gelirse o zaman bir sorunumuz var demektir. Teknoloji, şekerin suyun içine sızdığı gibi bizim bütün süreçlerimize işler olarak yansırsa, o zaman biz teknolojiyle çok daha sağlıklı bir ilişki kurmuş oluruz" dedi.

2.11.2018Eğitim
Tüm çalışanları ilgilendiren haber Yeni düzenleme yolda, işte detaylar

Tüm çalışanları ilgilendiren haber! Yeni düzenleme yolda, işte detaylar

2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre, sosyal tarafların mutabakatıyla tüm işçilerin erişebilirliğini güvence altına alan bireysel hesaba dayalı bir kıdem tazminatı reformu gerçekleştirilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarında etkili bir insan kaynakları planlaması yapabilmek için esnek çalışma modelleri geliştirilecek.

28.10.2018Ekonomi
Mesleki ve teknik okullardaki başarılı öğrencilere mikro kredi verilecek

Mesleki ve teknik okullardaki başarılı öğrencilere mikro kredi verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan bilgilere göre; mesleki ve teknik eğitimde başarılı öğrencilere eğitimleri devam ederken veya mezuniyetten sonra mikro krediler sağlanacak. Teknoparklar içinde Bilişim Meslek Lisesi modeli yapılandırılacak. Buluş, patent, marka üreten okulların öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin döner sermaye kaynaklı gelirlerden pay alması sağlanacak. Fen ve sosyal bilimler liselerinin amaç ve işlevi doğrultusunda görev yapacak öğretmen ve okul yöneticileri için ölçütler geliştirilecek. İmam hatip okulları ile üniversiteler arasında iş birliği mekanizmaları kurulacak.

23.10.2018Eğitim
Elverişsiz koşullarda görevli öğretmenlere teşvik geliyor

Elverişsiz koşullarda görevli öğretmenlere teşvik geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan bilgilere göre; elverişsiz koşullarda görev yapan öğretmenlere ve yöneticilere yeni bir teşvik mekanizması kurulacak. Sözleşmeli öğretmenlerin 4+2 olmak üzere toplam altı yıl olan sözleşme süresi, 3+1 olarak toplam dört yıla indirilecek. Ücretli öğretmenlerin ücretleri iyileştirilecek. Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılmasıyla ilgili hazırlık çalışmaları yürütülecek.

23.10.2018Eğitim
FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2 Kasım’da başlıyor

FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2 Kasım’da başlıyor

MEB tarafından düzenlenecek olan ‘FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin dördüncüsü, 2-3 Kasım'da Ankara'da düzenlenecek. Zirvede kodlama ve kod eğitimi, geleceğin teknolojik sınıfları, oyun tabanlı öğrenme ve oyunlaştırma, eğitimde mobil öğrenme, e-içerik geliştirme, üç boyutlu teknolojiler, eğitimde bilinçli ve güvenli internet kullanımı gibi konular ele alınacak

9.10.2018Eğitim
Görme engelliler bulundukları yerde üniversite sınavına hazırlanabilecek

Görme engelliler bulundukları yerde üniversite sınavına hazırlanabilecek

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) üyesi görme engelli öğretmenler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan görme engellilere uzaktan eğitim vererek, hayallerini gerçekleştirmelerine yardım edecek.

5.10.2018Teknoloji
Sınavsız ikinci üniversite kayıtları için son gün

Sınavsız ikinci üniversite kayıtları için son gün

Üniversitelerin iki ya da dört yıllık örgün eğitim programlarından mezun olan ya da hâlâ eğitimine devam edenler için ‘İkinci Üniversite’ imkânı sulunuyor. İstanbul, Atatürk ve Anadolu üniversitelerinin başvuruları bugün sona eriyor.

5.10.2018Eğitim
KYK burs ve kredi başvuruları için tarih belli oldu KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak

KYK burs ve kredi başvuruları için tarih belli oldu? KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak?

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte gözler KYK burs ve kredi başvurularına çevrildi. Hem ilk kez burs ve kredi alacak olan hem de herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimlerini sürdüren öğrencilerin kafasında KYK bursu ve kredileriyle ilgili merak edilen detaylar var. Peki, burs ve kredi başvuruları ne zaman? KYK bursu krediye dönüşür mü?

2.10.2018Gündem
Sınavsız ikinci üniversite kayıtları devam ediyor

Sınavsız ikinci üniversite kayıtları devam ediyor

Üniversitelerin iki ya da dört yıllık örgün eğitim programlarından mezun olan ya da hâlâ eğitimine devam edenler için ‘İkinci Üniversite’ imkânı bulunuyor. Üstelik herhangi bir sınava girmeden bu mümkün. Yapmanız gereken tek şey, aldığınız eğitim programından farklı bir bölüm seçmek. Önlisans öğrencisi veya mezunları önlisans programlarına, lisans öğrencileri veya mezunları ise önlisans ve lisans programlarına kayıt yapabiliyor. Başvuru ve kayıtlar üniversitelerin internet sayfalarından gerçekleştiriliyor. Öğrenciler, seçtikleri adreslerine yakın yerlerde vize ve final sınavlarına girebiliyor. Dersler online veriliyor.

24.09.2018Eğitim
AÖL ve MAÖLde kayıt yenileme süreci devam ediyor Son başvuru tarihi ne zaman

AÖL ve MAÖL'de kayıt yenileme süreci devam ediyor! Son başvuru tarihi ne zaman?

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2018/1. dönem kayıt yenileme işlemleri başladı. Söz konusu kurumlarda eğitim alan öğrenciler, 28 Eylül 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar kayıt yenileme işlemlerini yapabilirler. Peki, AÖL ve MAÖL kayıt yenileme ne zaman bitecek?

24.09.2018Gündem
AÖF ikinci üniversite başvuru tarihi uzatıldı

AÖF ikinci üniversite başvuru tarihi uzatıldı!

İkinci üniversite için kayıt süresini yeniden düzenleyen Anadolu Üniversitesi, öğrencilere son bir fırsat imkanı daha oluşturdu. 5 Ekim tarihine kadar devam edecek olan AÖF ikinci üniversite başvurusu nasıl yapılacak? İşte, AÖF ikinci üniversite başvurusu hakkında bazı bilgiler

21.09.2018Eğitim
Bunu yapan yandı Cezası var...

Bunu yapan yandı! Cezası var...

Amatör denizci belgesi olmadığı halde özel tekne kullananlara bin lira idari ceza uygulanacak.

14.09.2018Ekonomi