MENÜ

Uzakdoğu

Uzakdoğu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uzakdoğu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uzakdoğu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.422 Uzakdoğu haberi bulunmuştur.

Uzakdoğu Haberleri

Dünyayı kurtaracak poşeti, Dünyam’la tanıttılar

Dünyayı kurtaracak poşeti, Dünyam’la tanıttılar

İngiltere’de doğada yok olabilen biyobozunur alışveriş poşeti tanıtımında, ünlü mankenlerin yerine Türkiye kökenli aşçı Dünyam Pepperell’i tercih ettiler.

2.05.2018Avrupa
Evinizin şefi olun

Evinizin şefi olun

Mutfaklarda kendin-yap dönemi için teknoloji şirketleri harekete geçti. Geliştirilen yeni nesil cihazlarla kullanıcılar artık evde veya ofiste suşiden makarnaya kadar birçok farklı yiyeceği yapabiliyor.

28.04.2018Ekonomi
İki Kore yakınlaşması KKTC’ye ilham oldu

İki Kore yakınlaşması KKTC’ye ilham oldu

UZAKDOĞU’da Kore yarımadasında kuzey ve güney arasında liderler seviyesindeki yakınlaşma KKTC medyasına ilham kaynağı oldu.

28.04.2018Dünya
‘Kurşun yılları’

‘Kurşun yılları’

‘Firar’ siyasi polisiye kavramının içini dolduran bir roman. Dominique Manotti, hapishaneden firar eden iki mahkûm üzerinden İtalya siyasi tarihinin ‘kurşun yılları’nı anlatıyor...

26.04.2018Kitap Sanat
Akropolis’i kucaklayan lezzetler

Akropolis’i kucaklayan lezzetler

Atina’da havalimanından çıkıp şehre adım attığınızda karşılaşacağınız ilk manzara, beklentilerinizin altında kalabilir. Beton yığınlarının aralarına sıkışmış tarih sizi pek de sarmalamayabilir ancak gezinizi şahane lezzetlerle detaylandırdığınızda gayet de hoş anılarla dönmeniz mümkün. Cıvıl cıvıl kafeler, eğlenceli tavernalar, Akropolis manzaralı barlar gönlünüzde güzel bir anı olacaktır. Akropolis, hep tarihi ile övünen Yunanlılar’a hak vermenize sebep olurken, tadına doyamayacağınız lezzetler en unutulmazınız olacaktır.

26.04.2018Seyahat
Westminister’dan  Piccadilly’e Londra

Westminister’dan Piccadilly’e Londra

Londra birkaç günlük bir seyahatte gezilemeyecek, bir-iki sayfalık bir yazıda asla bitirilemeyecek bir şehir. Bu sebeple yazıda yer alan her bir başlık ayrı bir kitap hatta sanat tarihçileri açısından ayrı bir tez konusu aslında. Ben bu yazıda sadece Westminster ve civarını yani Piccadilly, Soho ve Covent Garden’ı anlatacağım. Hadi başlayalım...

25.04.2018Seyahat
Dünyanın dört bir yanında çocuk dostu restoranlar

Dünyanın dört bir yanında çocuk dostu restoranlar

23 Nisan’da klasik bir tema parkı yerine çocuklarınıza orijinal bir et şinitzel ya da gerçek bir İtalyan makarnası tattırmaya ne dersiniz? Roma’da karakterli esnaf lokantası, New York’ta şehrin en havalı balık restoranı, Fransa’da bir semt pazarı... Oğullarım Deha ve Yekta ile favori yeme-içme mekânlarımızı, seyahat rotanıza ekleyerek çocuklarınızla gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.

24.04.2018Seyahat
Amerika’ya Türk salçası

Amerika’ya Türk salçası

1982 yılında Bursa’da kurulan Merko Gıda, bugün Rusya’dan Güney Amerika’ya kadar dünyanın 20 ülkesine Türk salçası ve küp domates üretimi gerçekleştiriyor. Geçen yıl 100 milyon liralık ciroya ulaştıklarını anlatan Merko Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Alistair Baran Blake, “Yıllık 150 bin ton olan domates işleme kapasitemiz bu yıl 200 bine çıkacak” dedi.

23.04.2018Ekonomi
İşçiydi, patron oldu 30 ülkeye ihracat yapıyor

İşçiydi, patron oldu! 30 ülkeye ihracat yapıyor

İşçiliğini yapmadığın işin patronu olamazsın sözünün gerçeğe dönüştüğü Gaziantep’te Mehmet Koca işçi olarak başladığı halıcılıkta bu gün 30 ülkeye ihracat yapan halı şirketinin patronu oldu.

23.04.2018Ekonomi
Türk girişimciden böcek burger

Türk girişimciden böcek burger!

Türk asıllı girişimci Barış Özel’in de kurucuları arasında bulunduğu bir şirket, Almanya’daki süpermarketlerde böcek burger satmaya başladı.

22.04.2018Dünya
Uçurumda asılı tabutlar

Uçurumda asılı tabutlar

Filipinler'de Igorot kabilesi 2000 yıllık bir geleneği hala sürdürüyor. Burada yaşlılar kendi tabutlarını hazırlıyor ve tabutlar gömülmek yerine uçurumda asılı bırakılıyor. İşte detaylar…

19.04.2018Seyahat
Döviz kuru arttı Talep patladı

Döviz kuru arttı! Talep patladı

Turizmciler tüketicilerin yükselen döviz kurlarından daha az etkilenmesi için ‘dövize çapa’ uygulamaya başladı. Kampanyaların dönemlik olarak yapıldığına dikkat çeken Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, “Geçmişte devletin yaptığı gibi dövize çapa yapıyoruz. Dövizi durduruyoruz. En son 3 günlük kampanya yaptık. Euro kurunun 15 kuruş altında satış yaptık. Gelen talep bir anda 2 kat arttı” dedi.

14.04.2018Ekonomi
Lezzetli yemekleriyle yolcularını şaşırtan 7 havayolu

Lezzetli yemekleriyle yolcularını şaşırtan 7 havayolu

Özellikle sık sık uçakla seyahat edenler için havayolu seçiminde önemli faktörlerden biri de hiç kuşkusuz yemekleri. Yerden metrelerce yüksekteyken neredeyse lüks restoranları aratmayacak kadar lezzetli yemekler servis eden havayolları arasında hem ilginç hem de nefis tatlarıyla bilinenleri sizler için sıraladık. İşte detaylar…

11.04.2018Seyahat
Tüm duyular harekete geçecek

Tüm duyular harekete geçecek

Raffles İstanbul’un Pan-Asya mutfağı sunduğu yeni restoranı Isokyo, yeme-içme dünyasına farklı bir bakış açısı getiriyor. Şef Clinton Cooper, “Sadece lezzete değil, göze, kulağa ve sürprizlere odaklanıyoruz” diyor.

22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağa verildi

22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ'a verildi

Aydın Doğan Vakfı (ADV) tarafından, kültür, sanat, edebiyat ve bilim eserlerini, yaratıcılarının kişiliğinde ödüllendirmek amacıyla verilen Aydın Doğan Ödülü'ne, bu yıl Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Sağ layık bulundu. 22. Aydın Doğan Ödülü’nü aldıktan sonra basın mensuplarına konuşan Sağ, ADV'nin kendisini böyle önemli bir ödüle layık görmesinin önemli olduğunu belirtti. Sağ, yeni neslin halk müziğine olan ilgisi hakkındaki soruya da, "Halk müziği dinliyorlar. Ama tabii dil değişmiştir, müziğin belki ritmi değişmiştir. Belki armonizasyon da değişmiştir. Ama sonuçta bir bakıyorsunuz altında Karacaoğlan diyor, Pir Sultan Abdal diyor, Aşık Veysel diyor; demek ki bu yeni gençlik bu isimleri tanıyor. Tanıyor ki dinliyor" dedi.

5.04.2018Gündem
Üç yılda 50 milyon ciroya çıktı hedefine Avrupayı koydu

Üç yılda 50 milyon ciroya çıktı hedefine Avrupa'yı koydu

Adıyamanlı girişimci Hüseyin Yolcu’nun üç yıl kadar önce kurduğu Granz Tekstil, başta Körfez ülkeleri olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapıyor.  Şirket, Körfez ülkeleri yanı sıra Almanya, İngiltere, Romanya gibi bir dizi Avrupa ülkesinde yer almaya başladı.

4.04.2018Ekonomi
Altını aldık işleyip sattık

Altını aldık işleyip sattık

Türkiye’nin genellikle Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile sürdürdüğü altın ticaretinde yön değişti. Dubai’nin altın alışverişine yüzde 5 vergi koymasıyla mücevher ihracatçısı da, külçe altın ithalatçısı da yüzünü İngiltere’ye döndü. Bu da Türkiye’yi İngiltere ile 2 milyar doların üzerine çıkan ithalat ve ihracat rakamlarına ulaştırdı.

2.04.2018Ekonomi
Kore sermayesini Türkiye’ye getirdi

Kore sermayesini Türkiye’ye getirdi

TÜRKİYE’nin ilk gayrimenkul yatırım fonu yönetim şirketi RE-PIE Portföy, Güney Koreli finans kuruluşu olan Hana Financial Investments ile Türkiye yatırımlarına dair işbirliği anlaşması imzaladı.

30.03.2018Ekonomi
Arkadaş toplayıp defile yapıyorlar

Arkadaş toplayıp defile yapıyorlar

Deniz Berdan’ın kurduğu, ilerleyen yıllarda kızı Begüm’ün dokunuşlarıyla daha da parlayan DB Berdan markası, her geçen yıl biraz daha kendini geliştirerek bugünlere geldi. Anne-kızın sokak çizgisini, 90’lar ve hip hop kültürünü ön plana çıkaran sıra dışı tasarımları, yurtdışında da ilgi görüyor. İkili, yeni koleksiyonlarını yarın Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında düzenleyecekleri defileyle tanıtacak. Hazırlık aşamasında ikiliyle bir araya geldik, yüksek dozda moda içeren keyifli bir söyleşi yaptık.

26.03.2018Magazin
Türkiyede şuan saat kaç Türkiyede saatler ileri alınacak mı

Türkiye'de şuan saat kaç? Türkiye'de saatler ileri alınacak mı?

Şu an saat kaç sorusu ile güne başlayan birçok vatandaş, saatler ileri alındı mı konusuna da cevap arıyor. Güneşten daha fazla faydalanma düşüncesiyle Avrupa başta olmak üzere Kuzey Amerika ve birçok bölgede uygulanan Yaz Saati Uygulaması (YSU), ülkemizde geçtiğimiz yıldan bu yana uygulanmıyor. Fakat Türkiye'de bu sistemin halen uygulandığını düşünen bazı dijital sistemler, akıllı telefon ve bilgisayar gibi cihazlarda saatleri bir saat ileri alınca vatandaşların 'Şu an saat kaç?' sorularını yöneltmesine neden oldu. Peki, Türkiye'de şu an saat kaç? İşte, vatandaşların merak ettiği konuyla ilgili detaylar

25.03.2018Gündem
Tasarladığı eşarplarla dünyaya açıldı

Tasarladığı eşarplarla dünyaya açıldı

Tuğba Kuzdere Yorgancıoğlu yaratıcı bir karakter. Moda tasarımcısı ve stil danışmanlığı da yapıyor. 2014 yılında kendi markasını kurdu. Bursa’nın ipekleriyle gerçekleştirdiği tasarımlarıyla dünyaya açıldı.

Mecliste AKB uyarısı

Meclis'te AKB uyarısı!

İSTANBUL Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Faruk Aşıcıoğlu, TBMM Madde Bağımlılığını Araştırma Komisyonu’na dikkat çeken bir sunum yaptı.

15.03.2018Gündem
BÖRÜ dizisinin oyuncuları kimdir İşte BÖRÜ dizisinin oyuncu kadrosu ve genel konusu

BÖRÜ dizisinin oyuncuları kimdir? İşte BÖRÜ dizisinin oyuncu kadrosu ve genel konusu

BÖRÜ dizisi oyuncuları, yayınlanan ilk bölümün ardından izleyicilerin merakına neden oldu. Özel Harekat Kuvvetleri içerisinde yer alan bir timin yaşamını anlatan dizi, birbirinden yetenekli oyuncuları içerisinde barındırıyor. Mesut Akusta, Ahu Türkpençe gibi isimleri oyuncu kadrosu içerisinde barındıran BÖRÜ, oyuncuları dışında konusu ile de dikkat çekiyor. İşte, BÖRÜ oyuncuları ve dizinin genel konusu hakkında bazı bilgiler

14.03.2018Televizyon
Siz abur cuburu hâlâ mahalle marketinden mi alıyorsunuz

Siz abur cuburu hâlâ mahalle marketinden mi alıyorsunuz?

Japonun her yaptığına sevdalı bir kitle hep vardı ama iş artık detaylara indi. Bir süredir sadece teknolojinin değil atıştırmalığın da anavatanı bu ülke. Dünyanın her yerine aylık kutular gönderen firmaları derledik, Türkiye’den bu trende dahil olanlarla konuştuk.

Yazar Sonuçları

Westminister’dan Piccadilly’e Londra

Londra birkaç günlük bir seyahatte gezilemeyecek, bir-iki sayfalık bir yazıda asla bitirilemeyecek bir şehir. Bu sebeple yazıda yer alan her bir başlık ayrı bir kitap hatta sanat tarihçileri açısından ayrı bir tez konusu aslında. Ben bu yazıda sadece Westminster ve civarını yani Piccadilly, Soho ve Covent Garden’ı anlatacağım. Hadi başlayalım...

25.04.2018

Malezya’nın Karadeniz’i: Cameron Highlands

Öyle bir yer düşünün ki her yer göz alabildiğine yeşil. Yemyeşil ormanların içinden geçerken kendinizi birden yemyeşil çay bahçelerinde buluyorsunuz. Gördüğünüz manzara karşısında büyüleniyorsunuz ve gerçek mi değil mi anı sorgulamaya başlıyorsunuz. Çay bahçeleri, çilek tarlaları, arı çiftliği, kelebek parkı her şey o kadar doğal ve güzel ki şehir yaşamına geri döneceğiniz gün gelmesin, zaman burada dursun istiyorsunuz. Günün birinde yolunuz Malezya’ya düşerse bu duyguları yaşayabileceğiniz Cameron Highlands’i planınıza ekleyin. İşte size Malezya’nın Karadeniz’i Cameron Highlands rehberi…

11.04.2018

Uçaklar serinliyor

THY uçaklarında artık terlemeyeceğiz. Özellikle uçağa bindiğimizde kabin ısısı mutlaka 23 derece olacak. Yani sonuçta kanatlı fırınlar dönemi bitiyor.

10.04.2018

Çok kötü bir haberim var

Bu başlık "Çok iyi bir haberim var" olsa, siz muhtemelen tıklamayacaktınız.

3.04.2018

‘Yardım eli’ 3 bin saat uçtu

Askeri nakliye uçağı olarak kurgulanan Airbus A400M’nin asıl adı ‘yardım eli’ oluverdi. Çünkü bu stratejik nakliye uçağı askeri görevlerde olduğu kadar yardım konusunda da öne çıktı. Bugüne kadar 5 tanesi Türkiye’ye teslim edilen Airbus A400M, 3 bin saat uçuş yaptı.

3.04.2018

Kimsenin Paris’i salladığı yok!

Deniz Berdan’ın kurduğu, ilerleyen yıllarda kızı Begüm’ün dokunuşlarıyla daha da parlayan DB Berdan markası, her geçen yıl biraz daha kendini geliştirerek bugünlere geldi. Anne-kızın sokak çizgisini, 90’lar ve hip hop kültürünü ön plana çıkaran sıra dışı tasarımları, yurtdışında dailgi görüyor. İkili, yeni koleksiyonlarını yarın Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında düzenleyecekleri defileyle tanıtacak. Hazırlık aşamasında ikiliyle bir araya geldik, yüksek dozda moda içeren keyifli bir söyleşi yaptık.

26.03.2018

Bir gül yaprağı gibi ol, dolu bardağı dahi taşırmayan...

Günaydın haftanın ikinci gününden. Sabah sabah bu başlıkta nedir diye düşünmüş olabilirsiniz. Bu kadar nazik olabilir miyiz tartışılır tabi ama en azından buna gayret göstermek paha biçilemez olurdu öyle değil mi ?

19.03.2018

10 bin metrede istediğiniz yemeği seçin

Uçakta, mönüde olan değil de ücretini ödeyip farklı bir yemek istiyorsunuz. Bu mümkün mü? Havayolu şirketleri havada ‘alakart’ dönemi başlattı. İlgi gören sisteme giderek daha fazla havayolu şirketi katılıyor.

19.03.2018

Adana kebapla mutfağımız dünyaya açılır mı?

Bir ay kadar önce tüm dünyadaki Wolfgang Puck restoranlarının genel koordinatörü Alex Resnik’le İstanbul Spago’da buluştuğumuzda bu yıl Oscar töreninden sonra düzenlenen partinin menüsünün Türk mutfağı konseptinde olacağı müjdesini vermişti.

9.03.2018