MENÜ

Uyumak

Uyumak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uyumak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uyumak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.391 Uyumak haberi bulunmuştur.

Uyumak Haberleri

Diyanet İşleri Bakanlığı açıkladı: İlçe değiştiği anda seferisiniz

Diyanet İşleri Bakanlığı açıkladı: İlçe değiştiği anda seferisiniz

Diyanet İşleri Başkanlığı, “Seyahat İbadeti” kitapçığı yayınladı. Buna göre artık şehirler genişlediği için İstanbul gibi büyük şehirde yaşayanlar yolculuğa kendi araçlarıyla çıktıklarında ikamet ettikleri ilçenin belediye sınırlarını geçtikleri andan itibaren seferi (yolcu) sayılıyor.

20.07.2017Gündem
Migrenden kurtulmanın yolları

Migrenden kurtulmanın yolları

Akabinde gerçekleşen baş dönmesi, baş ağrısı ve sese hassasiyet gibi istenmeyen durumlar ile migren, pek çok kişinin hayat kalitesini düşüren bir hastalık. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki erkeklerin yüzde 6’sı kadınların ise yüzde 18’i migrenden şikayetçi. Ortaya çıkan sonuçlar küçümsenecek gibi değiller.  Migren tam olarak çözülebilen bir konu değil, fakat birçok tetikleyici ile ortaya çıkıyor. Dikkat edeceğiniz ve değiştireceğiniz küçük şeyler ile migreninizi azaltabilirsiniz. İşte dikkat etmeniz gerekenler ve migrenden kurtulmanın yolları.

18.07.2017Sağlık
Şehrin kaosundan kurtulacağınız 10 İstanbul köyü

Şehrin kaosundan kurtulacağınız 10 İstanbul köyü

İstanbul’un köylerinin bazısı ilk çağlardan veya Bizans döneminden beri vardı. Bazısı da yeni kuruldu. Adını beylerden, azizlerden, padişahlardan alan da oldu… Çoğu hâlâ yeşilliğini koruyor. Peki bu hafta sonunda İstanbul’dan fazla uzaklaşmadan adını belki de ilk kez duyacağınız bu köylerden birini keşfetmeye ne dersiniz? İşte şehrin kaosundan kurtulacağınız 10 İstanbul köyü…

15.07.2017Seyahat
Metabolizmanızı yavaşlatacak 4 yanlış hareket

Metabolizmanızı yavaşlatacak 4 yanlış hareket

Metabolizmanızın yavaşlaması hem sağlığınız açısından size sıkıntılar çıkarabilir hem de kilo almanıza neden olabilir. Bu sebeple metabolizmanızı yavaşlatacak hareketlerden ve yiyeceklerden uzak durmalı, vücudunuza iyi gelecek rutinler geliştirmelisiniz.

14.07.2017Sağlık
Audiden yarı otonom Audi A8

Audi'den yarı otonom Audi A8!

Spider-Man: Homecoming'de küçük bir bakış attığımız kendi kendini park eden Audi A8 luxury sedan, sonunda tüm teknolojik göz kamaştırıcılığıyla karşımızda. Araç, Seviye 3 otonomluk, aktif elektronik süspansiyon, hafif hibrit motor ve yepyeni infotainment sistemi ile, Alman oto yapımcısının araçlarının geleceği konumunda.

12.07.2017Teknoloji
Defoe’nin gözyaşları

Defoe’nin gözyaşları!

Nöroblastom hastası 6 yaşındaki dostunu kaybeden ünlü futbolcu Defoe basın toplantısında gözyaşlarına boğuldu

8.07.2017Futbol
Türkiyenin sıcakla imtihanı... Antalyanın gecesi İstanbulun gündüzünü geçti

Türkiye'nin sıcakla imtihanı... Antalya'nın gecesi İstanbul'un gündüzünü geçti

Sıcak hava tüm Türkiye'yi etkiliyor. Gece 30 derecenin üstüne çıkınca Antalyalılar sahillerde uyudu. Meteoroloji uyardı: Sıcaklık ülke genelinde 2 ila 5 derece artacak.

1.07.2017Gündem
Yaz sıcaklarında mışıl mışıl uyumanın 6 yolu

Yaz sıcaklarında mışıl mışıl uyumanın 6 yolu

Uyku... Vücudun yenilendiği, dinlendiği, kimileri için günün en favori zaman dilimi. Bu sıcaklarda çoğumuz ona hasret kalıyoruz. Peki, yaz gecelerinde kaliteli uyumak nasıl mümkün olabilir? Konunun uzmanları Prof. Dr. Zerrin Pelin ve Prof. Dr. Hakan Kaynak anlattı.

30.06.2017Sağlık
Kusmak abdesti bozar mı - Abdesti bozan durumlar nelerdir

Kusmak abdesti bozar mı? - Abdesti bozan durumlar nelerdir?

Namaz öncesinde veya gün içinde meydana gelen durumlar abdesti bozar mı sorusu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bunlardan en çok merak edileni ise 'kusmak abdesti bozar mı' sorusu oldu. Peki abdesti bozan durumlar nelerdir? İşte merak edilen soruların cevabı

24.06.2017Gündem
Valizinizde bu kitaplara yer açın

Valizinizde bu kitaplara yer açın

Bazı kitaplar vardır; kesintisiz, uzun yaz günlerine, tatil molasının sakin akan saatlerine saklar kendini. Bazı okurlar vardır; kendisini heyecanlandıran kitapları okumak için ‘özgür günler’i iple çeker. Edebiyat, sinema ve müzik dünyasından 10 isme, tatil günlerinde baş başa kalmamızı önerdikleri kitapları sorduk.

22.06.2017Kitap Sanat
Ramazanda baş ağrısı nasıl geçer

Ramazanda baş ağrısı nasıl geçer?

Ramazanda açlığa bağlı olarak baş ağrıları artıyor. İşte bu ağrılardan kurtulmak için yapmanız gerekenler...

22.06.2017Sağlık
Manevi tatminsizliğin parayla çözülmesi imkansız

Manevi tatminsizliğin parayla çözülmesi imkansız

Gülben Ergen, bu hafta yazar ve yaşam koçu Metin Hara’yı “İnsana Güven” adlı merkezinde ziyaret etti.

20.06.2017Magazin
11 yaşındaki Sevda, yardım bekliyor

11 yaşındaki Sevda, yardım bekliyor

İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde, doğumundan 2 gün sonra geçirdiği havale nedeniyle bedensel ve zihinsel engelli olarak kalan 11 yaşındaki Sevda Torlup, yatağa bağımlı yaşamını sürdürüyor. Ekonomik durumları yeterli olmayan 35 yaşındaki Serap Torluk, sırt üstü yatmak zorunda kalan kızının sırtında yaralar oluştuğunu belirtirken, ihtiyacı olan hasta karyolası ile engelli arabası alınması için hayırseverlerden ve yetkililerden yardım istedi.

20.06.2017Gündem
Ilık süt içmek uyku getirir mi uyumak için faydası var mı

Ilık süt içmek uyku getirir mi uyumak için faydası var mı?

Çocukluk yıllarından beri ailelerin özellikle uyku öncesi verdiği ve uyumanın kolaylaşmasına fayda sağladığına inanılan ılık süt içmenin bilimsel açıklaması nedir? Ilık süt içmek uyku getiren bir içecek midir?

14.06.2017Gündem
İddianame tamamlandı... O müdür daha önce de tacizden ceza almış

İddianame tamamlandı... O müdür daha önce de tacizden ceza almış

Haymana'daki Nuri Bektaş Anadolu Lisesindeki bazı erkek öğrencilere cinsel istismar ve tacizde bulunduğu iddia edilen okul müdürü S.K hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, okul müdürü S.K hakkında “Çocuğun cinsel istismarı, cinsel taciz” suçlarında iddianame düzenlendi. İddianamede ifadelerine yer verilen 7 mağdur öğrenci, maruz kaldıkları cinsel istismar ve tacizi bütün detaylarıyla anlattı. İddianamede, okul Müdürü S.K’nın daha önce görev yaptığı Edirne’de “Kişilerin Huzur ve Sükunu Bozma ve Cinsel Taciz” suçlarından ceza aldığı belirtildi.

14.06.2017Gündem
Sağlıklı ve parlak bir cildin 6 kuralı

Sağlıklı ve parlak bir cildin 6 kuralı

Cilt, vücudun en büyük organı ve vücudu tüm dış faktörlerden koruyan bir bariyerdir. Cilt aynı zamanda vücudun da aynasıdır. İç organlarımızın sağlığı, problemleri, bunların dışarı yansıması, önceden verdiği ipuçları çoğu zaman ciltte kendini ele verir. Bu nedenle cildimizi iyi tanımak, takip etmek vücudun içerisinden gelen sinyalleri iyi değerlendirmek, ayrıca bu önemli bariyerin de sağlığına çok dikkat etmek gerekir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Dilek Üstünsoy, sağlıklı ve parlak bir cildin 6 kuralını sıraladı.

Deniz Sekinin anne özlemi

Deniz Seki'nin anne özlemi

Deniz Seki, önceki gün özgürlüğüne kavuştu. Nişanlısı Faruk Salman’la Mecidiyeköy’deki bir otele yerleşen sanatçıyı orada sanatçı dostları karşıladı. İskender Paydaş’ın “Şaşkın ve yorgun görünüyordu” diye söz ettiği Seki, iftardan kısa süre sonra uyumak üzere odasına çekildi.

6.06.2017Magazin
Güne keyifli başlamak için uygulayabileceğiniz 5 yöntem

Güne keyifli başlamak için uygulayabileceğiniz 5 yöntem

Hepimiz güne keyifli uyanmak, işe mutlu ve hazır bir şekilde gitmek ve günün geri kalanı için endişeli olmadığımız bir şekilde güne başlamak isteriz. Bunu gerçekleştirmenin yolu herkes için farklıdır fakat bazı şeyler vardır ki bu şeylerin herhangi bir kişiye pozitif bir enerji katmaması neredeyse olanaksızdır.

31.05.2017Sağlık
Kariyerinizde olmak istediğiniz yerde misiniz

Kariyerinizde olmak istediğiniz yerde misiniz?

Bu soruyu 100 kişiye sorduk ve neredeyse hep bir ağızdan ‘Bilmiyoruz’ diye bağırdılar. Evet, bilmiyoruz. İş hayatımızda ne istemiştik, ne oldu? Geldiğimiz noktanın sağlamasını yapabilmek için yardımcı olabilecek bazı sorular hazırladık. Üşenmedik cevaplarını da yazdık. Çünkü kariyerimizin zirvesindeyiz!

29.05.2017Hayat
Sadece uykuyu çok sevenlerin bildiği 5 durum

Sadece uykuyu çok sevenlerin bildiği 5 durum

Tüm dünya erken kalkmanın ne kadar da matah bir şey olduğu konusunda konuşmaktan çok büyük bir zevk alır. Erken kalkan erken yol alır, erken kalkan dinç olur, sadece zeki yaratıklar erkenden uyanır gibi güzellemelerin ardı arkası kesilmez. Ve uykuyu çok seven insanlar bu cümleleri dinledikten sonra yavaşça gözlerini kapatıp uykularına geri dönerler. Çünkü yapılması gereken de budur.

23.05.2017Hayat

Yazar Sonuçları

Tatil uykunuzu kaçırmasın

Seyahatlerde yemek yeme, yatma, kalkma saatleri gibi rutinlerimiz değişiyor. Günler bazen haftalar süren izinden sonra dönüşte bilhassa uykuyu toparlamak güç olabiliyor. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Yılmaz hem tatil ve dönüşü hem de sıcaklarda kaliteli uykunun ipuçlarını verdi.

16.07.2017

Eğitilmeyen Suriyeli mülteci çocuklar karşımıza Taliban olarak çıkabilir!

Şahane hoca! Profesör Selçuk Şirin… Benim ufkumu açtı, bir saatlik konuşmadan inanılmaz çok şey öğrendim. Ondan öğrenecek daha çok şey var.

8.07.2017

Evliliğim kayınvalidem yüzünden bitecek

Eşimle 10 yıl flört ettikten sonra büyük bir aşkla evlendik. Ancak eşimin annesi her şeyimize karışıyor. Her gün onun yüzünden kavga ediyoruz, sonunda evliliğim bitecek diye korkuyorum.

28.06.2017

Katar çöllerinde gece yıldızların altında uyumak...

Küçük Prens kitabını okumayan yoktur herhalde… Çöle düşen pilotun Küçük Prens’le karşılaşmasıyla başlar masal. İşte her şey “Çölde bir gece geçirme” fikriyle ortaya çıktı! Öyle Avrupa’ya gidip sıradan bir balayı planlayacağımıza çölde yıldızların altında, zifiri karanlığın ve sessizliğin ortasında aşkımızı tutkuyla hissetmeye karar verdik.

28.06.2017

Ah, nerede o eski bayramlar?

45 yaşında birinin bu soruyu sorması için çok mu erken?

25.06.2017

Bu akşam yağmur var İstanbul’da

 Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur, konsere satış listelerinde üst sıralara yerleşen yeni albümleri “Kendi Kendine”den şarkılarla başladı.

19.06.2017

Tam Güvenicem, Bi Gülme Geliyo!

Aylardır hasretiyle yanıp tutuştuğum güneş henüz doğmamış, karga kardeşlerim henüz mamalarını yememişti. Beni en güzel rüyalarımdan hunharca uyandıran, en sıcak gecelerimin katili, en tatlı sabahlarımın laneti alarmım henüz ötmemişti. Gözlerimi löpücük diye açıp telaşla telefonu elime aldım. Alarm ötmeden tam beş dakika önce uyanmanın haklı gururunu yaşıyordum. O sırada fonda kısık bir sesle we are the champions çalıyordu, kısık çalıyordu çünkü bizim komşular dahil tüm İstanbul uyuyordu! Ama zaman Denizz Aşırı için uyuma zamanı değil, tatil zamanıydı! Bir an önce muhtaç olduğum tüm kudretimi de alıp yataktan kalkmam ve elime ne gelirse sırt çantama tıkıştırmam gerekiyordu. Çünkü ben tüm dünya kadınlığının yüz karasıydım.

18.06.2017

Bayram tatili için sağlıklı ipuçları

Bayram tatiline günler kaldı. Tatil için sadece kalacağınız, gezeceğiniz, yiyeceğinizi programlamakla yetinmeyin. Yolculuktan başlayarak, tüm aşamalarda çıkabilecek sürprizlere karşı da önlem alın.

17.06.2017

Benizler soluk yürekler kederli

Finaller geldi çattı. Ders çalışmamak için üretilen birbirinden yaratıcı bahaneler ve gözyaşları sosyal medyada sel oldu aktı.

10.06.2017

Evlerin kokusu

 Her insanın kendine has bir kokusu vardır.

9.06.2017

Ruhumuzun renklerini soldurmayalım

DÜNYA hayatı insan için süslü ve çekici kılınmıştır.

7.06.2017

İnsanlığımızı ne bozar

DİNİ konularda ilk olarak şu soruyu sormalıydık belki de: “İnsanlığımızı ne bozar?” Bu tarz sorular, dini konularda sorulan sorular içinde öncelikli bir yere geldiği gün, bir şeyler, olması gerektiği haline dönüyor demektir.

4.06.2017

Güçlü olmak, gücü olan birinin kollarına sığınmaktan daha güzel

Zeki bir kadın. Yaratıcı ve fırlama. Ve bir ‘bilme manyağı!’ Bilince rahatlıyor. Deli yani. O yüzden çok sevdim Özlem Karakurt’u. ‘Aşkın Pek Kişisel Anatomisi/ Resimli Aşk Ansiklopedisi’ni de eğlenerek ve hayranlıkla okudum. “Vay be! Ne güzel kavramlar yaratmış, ne güzel tespitler yapmış!” diyerek. Kahkahalar atarak okuyorsunuz. Hepimize aşkı tekrar hatırlatıyor, “Çok da ciddiye almayalım yaşadıklarımızı. Herkesin benzerlerini yaşadığını bilelim” diyor. Kitabın içinde ilişkilerin ve aşkın bütün halleri var. 60 yaşında bir kadın da, 16 yaşında bir erkek de “Aa ben bunu yaşadım!” diyeceği bir şey bulabilir. Özlem bize, “İçinizdeki aşk hiç tükenmesin!” diyor. Yakında anne olacak. Yeni bir aşkla tanışacak. Ona mutluluklar. Yine böyle yaratıcı kitaplar bekliyoruz...

2.06.2017

Ramazanda şu 4 şeye dikkat

Ramazanla birlikte “iftar-sahur” ritmine odaklanan yeni hayatımız, değişen beslenme planı ve uyku düzenimiz kronobiyolojimizde de bazı farklılaşmalara yol açar.

28.05.2017

Cumhurbaşkanı’nın yerini Sözcü gazetesinden öğrenen şapşal darbeciler!

15 Temmuz kalkışmasını gerçekleştirenler, Cumhurbaşkanı’nın darbe gecesi nerede olduğunu bilmiyorlarmış.

27.05.2017