MENÜ

Uyku Problemleri

Uyku Problemleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uyku Problemleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uyku Problemleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 938 Uyku Problemleri haberi bulunmuştur.

Uyku Problemleri Haberleri

KAYGI Performansı arttırır mı düşürür mü

KAYGI Performansı arttırır mı düşürür mü?

Kaygı pek çok yönetici tarafından performansı arttırmak için kullanılıyor. İş psikologları kaygının performans için gerekli ama dozunda olması gerektiğini söylüyor. Çalışanlarının kaygılarını yükseltip onları tehdit altında tutarak daha yüksek performans göstereceklerine inanan yöneticiler ise çalışanlarda sağlık sorunlarına yol açıyorlar.

Kardeş kıskançlığında taraf olmayın

Kardeş kıskançlığında taraf olmayın

Çocuklar arasında yaşanan kardeş kıskançlığının, anne- babaların yanlış davranışlarıyla tetiklenerek ortaya çıktığını kaydeden uzman klinik psikolog Nazende Ceren Öksüz, anne-babaları, çocuklar arasında taraf tutmamaları ve eşit davranmaları konusunda uyardı.

20.05.2015Sağlık
Uykusuzluk problemi yaşayanlar dikkat

Uykusuzluk problemi yaşayanlar dikkat!

Yapılan çalışmalar dünya üzerinde insanların en çok stres yaşadığı ve uykusuzluk çektiği ülkelerden bir tanesinin Türkiye olduğu gösteriyor.

14.04.2015Avrupa
Kronik yorgunlar

Kronik yorgunlar

Son yıllarda çalışanların büyük bir kısmı yorgunluktan şikayetçi. Yorgunluk, kişinin iş ve özel yaşamında verimini, yaşam kalitesini düşürüyor, ayrıca iş kazalarına zemin hazırlıyor. Çalışma hayatındaki yorgunluğun temelinde stres, kaygı, ağır iş yükü, uzun çalışma saatleri yatıyor. İşyerlerinin ve bireylerin alacağı önlemlerle yorgunluğu yönetmek mümkün.

100 bin sterlin para teklif ettiği ortaya çıktı

100 bin sterlin para teklif ettiği ortaya çıktı

İngiltere’de tek gecelik ilişki yaşadığı bir kadının kendisine şantaj yaptığını iddia ederek basına konu ile ilgili yayın yapma yasağı getiren Manchester Unitedlı futbolcu Marcos Rojo, temsilcilerinin söz konusu kadına susması için 100 bin sterlin para teklif ettiği ortaya çıkınca gizlilik hakkını kaybetti.

6.04.2015Avrupa
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Detoksla Tanışın

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Detoksla Tanışın

Yaşam koşulları nedeniyle sürekli olarak maruz kaldığımız ve vücudumuzda biriken toksinlerden kurtulmak için detoks denilen arındırma yöntemine sıklıkla başvuruluyor. Emsey Hospital’dan Beslenme ve Diyet Uzmanı Evnur Saray detoks konusuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarıyor...

Cinsellik ölmez yaşlanır

Cinsellik ölmez yaşlanır

Sanılanın aksine toplum, etrafındakilerin cinsel yaşamıyla gayet ilgilidir ve cinsel sorunlar hangi yaşta olura olsun insanların başucu sorunlarındandır.

5.03.2015Sağlık
O fotoğraf kalp krizine neden olabilir

O fotoğraf kalp krizine neden olabilir

Mutsuzsunuz, ne yemek yiyor, ne uyuyabiliyorsunuz... Ve hepsi aşk acısından. Uzmanlar aşk acısının hafife alınmaması gerektiğini söylüyor çünkü aşk acısı fiziksel acıyla eş değer bir etki yapabiliyor. İşte tepeden tırnağa etkileri...

3.01.2015Sağlık
Türkiye Psikiyatri Derneğinden savaş mağdurları için açıklama

Türkiye Psikiyatri Derneği'nden savaş mağdurları için açıklama

Kuşaktan kuşağa geçen ruhsal travmalar, insan ruhunda onulmaz yaralar, ani kayıplar, şiddet, tecavüz ve daha birçok problem... Savaş mağdurlarının hayatları, savaştan kurtulmuş olsalar bile çok zor. Türkiye Psikiyatri Derneği de ülkemizde resmi kayıtlara göre sayıları 1 milyonu aşan mültecilerin sağlık durumlarıyla ilgili bir rapor hazırladı ve yapılması gerekenlere dikkat çekti.

2.01.2015Sağlık
Yılbaşı için beslenme önerileri

Yılbaşı için beslenme önerileri

Yaşar Üniversitesi Gıda İşleme Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ruhan Aşkın Uzel, yılbaşı gecesi için beslenme uyarısı yaptı, "Abartılı ve aşırı beslenme, uyku problemleri ve sindirim sorunlarının yanı sıra gıda zehirlenmelerine dahi yol açabilir" dedi.

29.12.2014Ege
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

Bugün vizyona giren filmleri kaçırmamanızı öneriyoruz...

12.11.2014İyi Yaşam
Bonzainin tek kullanımda bile ölüm riski var

Bonzainin tek kullanımda bile ölüm riski var

SAMSUN Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ayşe Gökçen Gündoğmuş, bonzainin son dönemde toplumsal açıdan ciddi bir problem olduğunu belirterek, tek bir kullanımın bile ölüm riski taşıdığını söyledi. Uzm. Dr. Gündoğmuş, hastanede 2014’ün ilk 8 ayında 216 kişinin alkol ve madde bağımlılığı nedeniyle yataklı serviste tedavi gördüğünü dile getirdi.

11.11.2014Gündem
Oyunu savunmada kabul edin

Oyunu savunmada kabul edin

Soğuk algınlığı ölümcül süper enfeksiyonlara karşı savunmasız hale gelmenize neden olur. Uyarıcı semptomları öğrenerek nezle ve gribe karşı kendinizi mükemmelen savunabilirsiniz.

1.11.2014Sağlık
Almanlar yaz-kış saati uygulamasına karşı

Almanlar yaz-kış saati uygulamasına karşı

TÜRKİYE’de olduğu gibi Almanya’da da önümüzdeki cumartesi gününü pazara bağlayan gece saatler 1 saat geri alınacak.

23.10.2014Gündem
2 GÜNLÜK SONBAHAR DETOXU

2 GÜNLÜK SONBAHAR DETOXU

ZAMAN içerisinde hem yediğimiz besinlerden hem de çevresel etmenlerden dolayı vücudumuzda toksinler artar. Bu durum vücutta oksidatif stres dediğimiz bir takım metabolik sonuçlara neden olur.

15.09.2014Avrupa
Depresyonun yıllık maliyeti 200 milyon dolar

"Depresyonun yıllık maliyeti 200 milyon dolar!"

ABD'de 60 klinik araştırma ve yaklaşık 60 bin yetişkin hastanın 1996-2013 arasındaki verileri analiz edilerek yapılan çalışma, depresyonun yıllık maliyetinin 188 milyar ile 200 milyar dolar arasında olduğunu gösterdi.

15.08.2014Sağlık
Depresyonun yıllık maliyeti 200 milyar dolar

'Depresyonun yıllık maliyeti 200 milyar dolar'

Modern dünyanın salgın hastalığı depresyonun ABD’deki yıllık maliyetinin 188 milyar dolar ile 200 milyar dolar arasında olduğu saptandı.

14.08.2014Gündem
Dirençli kilolarınız varsa nedeni insülin direnci olabilir

Dirençli kilolarınız varsa nedeni insülin direnci olabilir

Beslenmenize ne kadar dikkat ederseniz edin, atıştırmaktan vazgeçemiyorsanız, özellikle öğlen saatlerinde tatlı bir uykuya yenik düşüyorsanız dikkat edin diyabet hastalığının ilk adımı olan insülin direnci yaşıyor olabilirsiniz.

9.07.2014Sağlık
Dahiler Okulu açılıyor

Dahiler Okulu açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul’da üstün yetenekli çocuklara özel ortaokul açıyor.

23.06.2014Eğitim
Dâhiler Okulu açılıyor

Dâhiler Okulu açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul’da üstün yetenekli çocuklara özel ortaokul açıyor.

22.06.2014Gündem
En çok kadınları vuruyor

En çok kadınları vuruyor

Kişinin yaşam dengesini bozan, sosyal ve çalışma yaşamını olumsuz etkileyen şiddetli baş ağrısı migren, her dört kadından birinde görülüyor.

6.03.2014Kelebek
İşsizliğin psikolojisi

İşsizliğin psikolojisi

İşsizlik sadece maddi olarak sıkıntı anlamına gelmiyor. İşsiz kalmak aynı zamanda psikolojik ve fiziksel sorunlara da yol açıyor. Günün büyük bir bölümünü kaplayan iş elden gidince insan boşluğa düşüyor. Bunun dışında çalışmayan insan kendini değersiz ve işe yaramaz hissedebiliyor. İş arama süreci uzarsa bu durum hem işsiz kişiyi hem de çevresini etkiliyor.

Türkiyenin yüzde 80i uykusuz

Türkiye'nin yüzde 80'i uykusuz

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi Uyku ve Epilepsi Birim Başkanı Prof. Dr. Hikmet Yılmaz, Türkiye nüfusunun yüzde 80'ninin hayatının bir döneminde uyku problemi yaşadığını açıkladı.

21.01.2014Ege
Alzheimer olmayabilir

Alzheimer olmayabilir

Arada bir olan unutkanlık, bu aralar değer verdiğiniz insanı çok fazla ziyaret etmeye başladıysa, önemli detayları unuttuğunu fark ediyorsanız, tanıdığı kişi ve nesneleri ilk defa görüyormuş gibi davranıyorsa dikkat edin; unutkanlığı ciddi bir rahatsızlık olan Alzheimer’a dönüşüyor olabilir.

17.12.2013Kelebek
Şişmanlığın gizli nedenleri

Şişmanlığın gizli nedenleri!

Dünyada genel olarak baktığımızda obezite azalmıyor tersine artıyor. Ancak uzmanlar şişmanlığa sebep olan yeni faktörler de keşfettiler. Uzmanlar 'elbette ki insanların yakabileceğinden daha fazla kalori edinmesi her zamanki gibi en büyük problemimiz' diyor ancak işin içinde başka faktörlerin de olduğunu belirtiyorlar. İşte şişmanlığa sebep olan gizli düşmanlar...

Uykusuz kadınlar kulübü

Uykusuz kadınlar kulübü

Gözünden uyku aktığı halde uyumayan, uyku kelimesine bile dayanamayan bir çocuğunuz varsa bir an önce harekete geçmeniz gerekiyor. Çünkü harekete geçmezseniz uykuya elveda, uykusuz gecelere merhaba demek durumunda kalabilirsiniz.

30.10.2013Kelebek
Bebek hüznü

Bebek hüznü

Doğum yapan her kadının yanından mutlaka geçer: bebek hüznü.

21.08.2013Kelebek

Yazar Sonuçları

Bağışıklığımız neden güçsüz?

Bağışıklık zayıflığı yaygın ve ciddi sağlık sorunlarımızdan biri. Bağışıklık sistemi zayıfsa enfeksiyonlara, özellikle de nezleye gribe yakalanmak daha kolay. Ayrıca iltihabi sorunlar daha ağır ve şiddetli seyrediyor, iyileşmeleri 3-4 hafta kadar sürebiliyor. Peki ne oldu da bağışıklık sistemimiz zayıfladı?..

31.03.2015

O golü yemeyin!

50’nci yaşını kutladıktan iki gün sonra şiddetli göğüs ağrısıyla hastaneye koşan inatçı birinin başına gelenlerin kısa özeti var aşağıda.

22.03.2015

Menopoz uykusuz bırakıyor

Menopoz, kadın yaşamının doğal bir dönemi. Bu dönem kadına “kendine daha çok zaman ayırma, daha iyi bakma, daha özgür, olgun, dingin, keyifli bir yaşam düzeni oluşturma” fırsatı veriyor. Ne var ki “hormonal yoksunluğun” bazı sorunlar oluşturduğu da kesin ve sorunların başında uyku problemleri geliyor.

18.03.2015

Sınavlar yaklaşırken anne-baba ne yapsın

Sınavlara hazırlanan oğlunuz veya kızınız umutsuz şekilde konuşmaya başlayınca kahrolup kendinizi çaresiz hissedebilirsiniz. Onun üzüntüsü sizi üzüntünüz, onun stresi sizin stresiniz, onun korkuları sizin korkularınız haline geliverir. Oysa onun sizden tek istediği sapasağlam ayakta durmanız ve ona destek olabilmenizdir.

13.03.2015

Ağrı çok uyku yok

Sevgili okurlar, bu hafta konumuz fibromiyalji...

27.02.2015

Bu yazı hayatınızı kurtarabilir

Sabahları perişan kalkıyor, kaliteli uuyku uyuyamıyorsanız, dikkat!.

4.01.2015

Ne yiyelim ne içelim

Sağlıklı beslenme konusunun her geçen gün daha karmaşık bir hale geldiğine şüphe yok.

2.11.2014

Oyunu savunmada kabul edin

Soğuk algınlığı ölümcül süper enfeksiyonlara karşı savunmasız hale gelmenize neden olur. Uyarıcı semptomları öğrenerek nezle ve gribe karşı kendinizi mükemmelen savunabilirsiniz

1.11.2014

Kaç yıl yaşamak istersin

Yaşınız yavaş yavaş ilerlemeye başladığında, “Yaş yetmiş iş bitmiş” deyip kendinizi salmayın... Çünkü bazı ufak ama çok önemli sağlık kurallarına uyar, ‘kendinize iyi bakarsanız’, ummadığınız kadar uzun yaşayabilirsiniz...

26.10.2014

Gazetedeki köşemin ve kliniğimin isim annesi Sezen Aksu’dur

Osman Müftüoğlu’yla kendi yaşamından değişen dünyaya “ayak uydurma” tüyolarına, sağlığımızı tehdit eden temel faktörlerden gelecekte bizleri neler beklediğine kadar pek çok şeyi konuştuk. Buyrun siz de katılın “sıhhat dolu” muhabbetimize...

11.10.2014

Her nodül kanserleşmez

Tiroid nodülleri, sık sık karşılaştığımız tiroid problemlerinden biridir. Bir kısmı tamamen iyi huyludur, bazıları da kanserleşme ihtimali taşır. “Sizde tiroid nodülü var!” cümlesini doktorundan duyan herkes haklı olarak korkuya kapılır ama bence korkmayın. Çünkü “her nodül kanserleşmez!”

22.07.2014

Hipoglisemi ilaçla tedavi edilebilir mi

Kan şekerinin düşmesi (hipoglisemi), bedenimizdeki hemen her hücreyi ama en çok da beyin hücrelerimizi zor duruma sokar.

27.05.2014

Psikolojik destek çok önemli

Soma’daki maden ocağı faciasından sonra devletin çeşitli kurum ve kuruluşlarında görev alan psikiyatri hekimlerinin, terapistlerin, uzman psikologların ve sosyal hizmet uzmanlarının, madencilerin ailelerine ve yakınlarına psikososyal destek vermesi çok önemli.

17.05.2014

Uykumuz neden kaçar?

Uyku sorunu yaşayanların çoğu, bunu sıradan bir olay gibi karşılıyor. Oysa birçok hastada uyku kaybını tetikleyen hazırlayıcı bir sebep bulunuyor. Bu sebep dikkatle araştırılırsa kolayca ortaya çıkarılıyor.

3.01.2014

Depresyon belleğimizi de bozuyor

Belleği en çok tahrip eden sorunların başında depresyon geliyor.

8.10.2013

Gençler, erken yatmanız şart!

Son beş yıl içinde çocukların uyku problemlerinde yüzde 26 artış görüldü.

20.09.2013

Hayatın senin elinde

Sağlıklı ve keyifli bir hayat sürmenin yolu her şeyden önce sizin kendinize nasıl baktığınız, nasıl muamele ettiğiniz, ne ölçüde özen gösterdiğiniz, beden ve ruhunuza ne oranda saygılı kaldığınız ile doğrudan ilişkilidir.

16.09.2013

Postpartum Kılavuzu

Doğum yapan her kadının yanından mutlaka geçer: bebek hüznü.

28.08.2013

Sağlıktan hastalığa giden ‘gri yola’ dikkat

Sağlığın bedensel, ruhsal, moral ve sosyal yönden tam bir iyilik hali olduğunu biliyoruz.

25.08.2013