MENÜ

Uyku Problemleri

Uyku Problemleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uyku Problemleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uyku Problemleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 938 Uyku Problemleri haberi bulunmuştur.

Uyku Problemleri Haberleri

Boğaz ağrısından çabucak kurtulmanın 5 yolu

Boğaz ağrısından çabucak kurtulmanın 5 yolu

Boğaz ağrısı soğuk algınlığının ilk belirtisidir ve gergin ses telleri daha ciddi bir hastalığın da göstergesi olabilir. Neden her ne olursa olsun, acı verici bir durum olduğundan ilk yapılması gereken şey boğazı rahatlatmaktır. Bunun için basit ilaçlardan evde hemen bulabileceğiniz doğal yöntemlere birçok şeyi deneyebilirsiniz. İşte sizi kısa sürede rahatlatabilecek birkaç tavsiye.

27.11.2017Sağlık
Beynimi yuttum anne

Beynimi yuttum anne

"Meleklerle Yaşamak” kitabının yazarı ve yaşam koçu Beki İkala Erikli’yi (48) öldürdüğü gerekçesi ile yargılanan Sinem Koç’un İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında sanık Koç’un annesi Pervin Asmaz tanık olarak dinlendi.

27.04.2017Gündem
Kaliteli uyku için beslenme tavsiyeleri

Kaliteli uyku için beslenme tavsiyeleri

Günlük yaşantıyı etkileyen sorun başında uyku problemleri geliyor. İşte kaliteli uyku için beslenme önerileri...

12.04.2017Sağlık
Yalnız güzel ayrıldık

Yalnız güzel ayrıldık

Bihter Ziyagil gibi “Gözlerimin önünde birbirlerini seviyorlar,” diye ağlayabilirsiniz. Ya da Behlül gibi acıdan saçınız sakalınız birbirine karışabilir. Faydası var mı? Bir süre belki, belki uzundan da uzun bir süre. Ama sonrası hayat be kardeşim. Hani geldiysek bir kere, şöyle hakkını vere vere, doya doya yaşamak lazım. Bir köşede oturup, akıp giden hayata el sallayarak olmuyor o işler. Ayrılık başa geldi bir kere. Pes etmek yok. Size birkaç gün izin, ağlamak isteyen ağlasın. Sonra yine güzel günler göreceğiz.

27.03.2017Kampüs
Yaşlanmayı yavaşlatmanın 8 yolu

Yaşlanmayı yavaşlatmanın 8 yolu

Yaşlanmak, insan hayatının doğal döngüsünün önlenemez bir parçası. Yaşlanma, dış görünüşümüzle birlikte vücudumuzun diğer sistemlerinde de etkisini gösterdiğinden, aslında yaşlanmayı önleme fikri yalnızca dış görünüşümüzle ilgili değil.

15.02.2017Sağlık
Çaresizliğin adı kedi miyavlaması sendromu

Çaresizliğin adı 'kedi miyavlaması sendromu'

Eskişehir'de, 'kedi miyavlaması sendromu' ile dünyaya gelen 5 aylık Zeynep bebeğin ailesi, tedavisi bilinmeyen hastalık karşısında çaresizce çocuklarını büyütüyor. Anne Erdoğan, "Şu an beslenmesi için harcadıklarımız bile bizi zorlarken büyüdükçe daha fazla sıkıntı yaşayacağız. Devletimizden istediğimiz tek şey tıpkı Down sendromu gibi bu hastalığı da tanıması ve bu yönde rapor vermesi" dedi.

12.01.2017Gündem
Türkiye buna hazır değil

Türkiye buna hazır değil

Son yıllarda Türkiye nüfusu da yaşlanma sinyalleri vermeye başladı. Ancak yaşlılar için kaliteli bir hayat, bakım hizmeti, sosyalleşme imkanları çok kısıtlı. Bu konu neredeyse hiç gündeme gelmiyor ama Türkiye'de yaşlılığa ve yaşlı psikolojisine hazır değil.

26.04.2016Sağlık
İddiayı duyan doktora koştu

İddiayı duyan doktora koştu

Bingöl’de "Sürücü olur sağlık raporlarının muayenesinin 1. basamak hekimlerinden alınıp kurul raporlarına dönüştürüleceği" söylentileri ehliyet sahiplerini hareketlendirdi. Dedikoduları duyanlar Aile Hekimlerine akın ederken, BİNAHED Başkanı Dr. Mahsum Erdoğmuş iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

31.03.2016Gündem
İlişkiniz sağlığınızı etkiler mi

İlişkiniz sağlığınızı etkiler mi?

İlişkiler, kişinin hem psikolojik hem de fiziksel sağlık durumunu etkilerler.

17.03.2016Sağlık
9 adımda stressiz doğum

9 adımda stressiz doğum

Anne adayının doğum konusunda bilinçli olması, hamilelikte ve doğum esnasında gerekli egzersizleri yapması, doğumu kolaylaştırarak travmaları azaltır.

11.02.2016Sağlık
Çocuğunuz sosyo-fobik mi

Çocuğunuz sosyo-fobik mi?

Sosyal ortamlarda kişinin aşağılanıp utanacağını düşünme korkusu, kalabalık ortamlarda kaçınma davranışıyla kendini gösterir ve bu durum ‘sosyo-fobi’ olarak tanımlanır. Sosyo-fobi eğer hafif gözüküyorsa kişinin korku duyduğu ortamlardan uzaklaşması şeklinde gerçekleşir. Ağır durumlarda ise sosyal yalnızlık görülür. Çocuklarda utangaçlık gibi durumlar çok ağır gözükürse bu bir kişilik özelliği gibi alganılmaması ve önlem alınması gerekir.

11.01.2016Sağlık
Hamilelik hafıza sorunlarına neden olabilir

Hamilelik hafıza sorunlarına neden olabilir

Hamilelik süreci anne adayında fiziksel, nörolojik ve psikolojik birçok değişikliğe yol açabiliyor. Özellikle hafıza problemleri bu sorunların başında geliyor.

7.01.2016Sağlık
Engelli çocuklara işkence yapıp, kahkahalar attılar

Engelli çocuklara işkence yapıp, kahkahalar attılar

Kocaeli’nde bulunan bir gençlik eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çocuklara kötü muamele yapıldığı ortaya çıktı.

17.12.2015Gündem
51. Ulusal Psikiyatri Kongresi düzenlendi

51. Ulusal Psikiyatri Kongresi düzenlendi

Türkiye Psikiyatri Derneği (TPD) medya koordinatörü Doç. Dr. Burhanettin Kaya uyarıyor, "Savaş ve göçün etkileri kuşaktan kuşağa aktarılarak üçüncü, dördüncü kuşaktaki insanları bile ruhsal hastalıklara yatkın hale getiriyor."

27.11.2015Sağlık
Vişne nelere iyi geliyor

Vişne nelere iyi geliyor?

Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var. Bu ilkbahar meyvesinin yararları saymakla bitmiyor. İşte vişnenin yararları...

18.11.2015Sağlık
Kış saati uygulamasında uykuya dikkat

Kış saati uygulamasında uykuya dikkat

"İnsanların biyolojik saati kış saati uygulamasına hemen uyum sağlayamaz. Biyoritmimizi ayarlayabilmek için kış saati uygulamasına geçilmeden birkaç gün önceden 10-15 dakika kadar daha geç yatılması önerilir"

2.11.2015Sağlık
Aşk acısı neler yapıyor

Aşk acısı neler yapıyor?

Mutsuzsunuz, ne yemek yiyor, ne uyuyabiliyorsunuz... Ve hepsi aşk acısından. Uzmanlar aşk acısının hafife alınmaması gerektiğini söylüyor çünkü aşk acısı fiziksel acıyla eş değer bir etki yapabiliyor. İşte aşk acısının tepeden tırnağa etkileri...

4.10.2015Kelebek
Ağzı açık uyuyanlar dikkat

Ağzı açık uyuyanlar dikkat!

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Eren Taştan, burun tıkanıklığının genellikle pek ciddiye alınmadığını belirterek, "Burun tıkanıklığı kalbi yoruyor ve kalp rahatsızlıklarına yol açabiliyor" dedi.

11.09.2015Avrupa

Yazar Sonuçları

Hipotiroidi yaşlılarda daha riskli

İstatistiklere göre erişkin nüfusun yüzde 10’a yakını gizli hipotiroidi probleminden mustarip. Bu nedenle özellikle yaşlılarda depresyonu akla getiren her durumda hipotiroidi ihtimalini de dikkatle araştırmak gerekiyor.

7.08.2017

Güncel sorunumuz medeniyet hastalıkları

SAĞLIK problemlerimizi kabaca “akut ve kronik hastalıklar” şeklinde ikiye ayırabiliriz.

14.05.2017

Fazla mı abartıyoruz

Evet bazen fazlaca abartıyor, bir şeyin iyiliğini anlatırken de, kötülüğünden bahsederken de kantarın topuzunu kaçırıp iflah olmaz bir abartma şampiyonuna dönüşebiliyoruz.

31.03.2017

Yeni yıl için 4 tavsiye ve 1 test

Yeni yıla en iyisi “mutluluk” dilekleriyle girmeli, dileklerin en başına da Zelinski’nin “mutluluk tavsiyeleri”ni yazmalı.

27.12.2016

Bu yangın nasıl söndürülecek

İçin için yanıyoruz ama farkında bile değiliz. Üstelik bu yangın bedenlerimiz yaşlandıkça dozunu da artırıyor. Yangının adı “kronik iltihap”.

2.12.2016

Ağır stresin 20 önemli belirtisi

Stres hepimizde istem dışı bazı belirtiler oluşturabiliyor, beklenmedik, sürpriz bazı problemler hatta kişilik değişimleri yaratabiliyor. Bunların bir kısmı ise stres maksimizasyonu sınırına ulaştığımıza yani işin kritik bir noktaya geldiğine işaret ediyor. İşte o kritik işaretler ortaya çıkınca işi oluruna bırakmak yerine bir doktordan yardım almanız gerekiyor. O işaretlerden bazıları şunlar...

26.08.2016

Su içseniz yarıyor mu?

Kolay kilo alanların dörtte üçünde ya insülin fazlalığı ya da insülin direnci sorunu var. Sizde de bu sorun varsa, kuş kadar yiyip fil kadar kilo alıyor olabilirsiniz. Peki ne mi yapmalı? Buyurun...

14.08.2016

Tatlı krizleri nasıl önlenecek?

Tatlı krizlerinin üç sebebi var: Alışkanlık, duygusal patlamalar ve insülin patlamaları... İlk ikisi bence kolay yönetilebilecek sorunlar. Sorun üçüncüsünü, yani insülin patlamalarıyla ilişkili olanını yönetmekte.

12.07.2016

Cinsel İstismar Konusunda Çocuklar ve Aileler Nelere Dikkat Etmeli

Dün yaklaşık 100 çocuğa cinsel istismar hakkında eğitim verdim. Bugün de devam. Çocuklar ve aileler nelere dikkat etmeli?

23.03.2016

Sütü nasıl içelim?

Ertuğrul Özkök, Amerika’da yağsız ve yarım yağlı süt ürünü satışlarının azaldığını, tam yağlı süt satışının ise artmasına şaşırıp bana şu soruyu yöneltmiş:

20.12.2015

Nilüfer'in biyolojik yaşı kaç

Uzun yıllar hem yakın bir dostu hem de özel hekimi olarak tanıdığım Nilüfer, iyi hayata odaklanmış güzel insanlardan biri.

24.10.2015

Travmaların ardından

10 Ekim günü Ankara’da, Türkiye tarihinin en büyük terör saldırısı yaşandı.

15.10.2015

Depresyon yaşı 8'e indi

Son yılların en büyük sorunlarından biri depresyon. Üstelik sadece yetişkinlerde görülmüyor. Çocuklar da depresyona giriyor. Peki, ama neden?

6.09.2015

Tatil şart

Tatil sadece bedenin dinlenmesi için değil ruhun dinlenmesi için de şart. Tatil yapmayı, uzun bir yolculuk yaparken mola vermeye, mola sırasında hava alıp dinlenip yola devam etmeye benzetebilirsiniz. Mola vermeden yapılan uzun yolculuklarda nasıl insan bitap düşerse, uzun süre mola vermeden çalışınca da insanlarda “tükenmişlik sendromu” görülebilir.

3.07.2015