MENÜ

Uyku Problemleri

Uyku Problemleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uyku Problemleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uyku Problemleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 938 Uyku Problemleri haberi bulunmuştur.

Uyku Problemleri Haberleri

Sen neymişsin ey uyku

Sen neymişsin ey uyku!

İyi bir uyku, sağlıklı ve verimli bir yaşam için olmazsa olmaz. Uykusuz kaldığınız bir günü hayal edin: Yaşam tatsızlaşır, her şeye ilginizi kaybedersiniz, konsantrasyonunuz zayıflar. Bakın ABD merkezli sağlık portalı WebMD, onun önemini nasıl anlatıyor.

1.11.2015Eğitim
Kilo Kontrolünün Abc’sini Biliyor Musunuz

Kilo Kontrolünün Abc’sini Biliyor Musunuz?

Kilo kontrolü en az zayıflama kadar önemli bir süreçtir. Zayıflama süreci tamamlandıktan sonra kaybedilen kiloların ani bir şekilde geri gelmemesi için zayıflarken gösterdiğiniz gayreti kilo korurken de devam ettirmelisiniz.

24 saat açık hesaplar depresyon nedeni

24 saat açık hesaplar depresyon nedeni

Sosyal medyada 24 saat açık hesaplar gençleri kaygı bozukluğuna sürüklüyor.

5.10.2015Eğitim
Detoks çayı nasıl hazırlanır

Detoks çayı nasıl hazırlanır?

Vücudu tazelemek amaçlı yapılan detokslar, vücuda detoks etkisi yapan besinlerle hazırlanmış çaylarla nasıl desteklenir?

29.09.2015Sağlık
Neden Unutkansınız

Neden Unutkansınız?

Unutkanlığın ileri yaştaki kişilerde görüldüğü sanılsa da, son yıllarda gençlerde ve orta yaştaki bireylerde hafıza problemleri artış gösteriyor.

Çağın yeni hastalığı: Teknoloji bağımlılığı

Çağın yeni hastalığı: Teknoloji bağımlılığı

BİLGİSAYAR, tablet, internet... Kısaca, teknoloji bağımlılığı çocuk ve ergenlerde akıl almaz boyutlara ulaştı.

2.08.2015Ege
Her unutkanlık Alzheimer değil

'Her unutkanlık Alzheimer değil'

İzmir’deki Kent Alsancak Tıp Merkezi Nöroloji Uzmanı Dr. Sezgin Öztekin, Alzheimer hastalığının normal yaşlanmanın bir parçası olmadığını söyledi. Her unutkanlığın da Alzheimer olmadığını belirten Uzm. Dr. Öztekin, "Alzheimer ile başa çıkmak için yaşamınızı zihinsel ve fiziksel olarak aktif ve enerjik tutun, mutlu olun ve sevgi ile yaşayın" dedi.

24.07.2015Sağlık
Ara sıra fişi çekmek lazım

Ara sıra fişi çekmek lazım

Tatiller, akıl ve ruh sağlımızı, verimliğimizi arttırırken, aile bağlarını güçlendiriyor, bize de yeni perspektifler, yaratıcı bakış açıları kazandırıyor. Bu nedenle işverenler, çalışanlarını tatile çıkmaları yönünde desteklemeliler.

Yaz Döneminde Mide Sorunlarına Dikkat

Yaz Döneminde Mide Sorunlarına Dikkat!

Mide hastalıkları dünyada olduğu kadar ülkemizde de ciddi bir sağlık problemi. Özellikle mevsim geçişlerinde ve yaz dönemi başlangıcında mide rahatsızlıklarında artmalar yaşanabiliyor.

İşte hafızanın düşmanları

İşte hafızanın düşmanları!

Uykusuzluk, stres ve kötü beslenme gibi faktörler hafızayı olumsuz etkiliyor. Bazı ilaçlar, sigara ve geçirilen enfeksiyonlar da beynin hatırlama ve konsantrasyon işlevini bozuyor.

9.05.2015Eğitim
Cilt IQnuz Kaç

Cilt IQ'nuz Kaç?

Küçük bir testle, cildinizi iyi ya da kötü yönde etkileyecek faktörleri öğrenmeniz mümkün!

İki doktorda domuz gribi şüphesi

İki doktorda domuz gribi şüphesi

İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde, görev yapan iki asistan doktor, ’domuz gribi’ şüphesiyle, tedavi altına alındı.

3.04.2015Sağlık
İki doktor domuz gribi şüphesiyle tedavi altında

İki doktor domuz gribi şüphesiyle tedavi altında

İZMİR'de Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde, görev yapan iki asistan doktor, 'domuz gribi' şüphesiyle, tedavi altına alındı. Asistan Hekim Temsilcisi Dr. İnan Mutlu, "Yoğun çalışmayla, dinlenememe, uyku problemi, iş stresi, aralıksız 33 saat çalışma, özetle bir robot gibi çalıştırılma asistanlarda hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. İnsan vücudu böyle bir tempoya daha fazla dayanamamakta, ruhsal ve bedensel çöküntü sonrası 'tükenmişlik' tablosu ortaya çıkmaktadır" dedi.

2.04.2015Ege
Kış Hastalıkları Kapınızı Çalmasın

Kış Hastalıkları Kapınızı Çalmasın !

Mikropların yaşamasına izin vermiyor gibi görünen soğuk hava nasıl oluyor da bizi hasta ediyor? Bu sorunun yanıtını Hisar Intercontinental Hospital Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Seyhan Alkan’la birlikte aradık…

Pazartesi Sendromunun Ardındaki 6 Bilimsel Sebep

Pazartesi Sendromunun Ardındaki 6 Bilimsel Sebep!

Biliyoruz, sizin de Pazartesi günleriyle bir probleminiz var. İşte bunların ardındaki bilimsel sebepler...

15.01.2015İyi Yaşam
Gelir adaletsizliği çocukları da vuruyor

Gelir adaletsizliği çocukları da vuruyor

DÜŞÜK gelire sahip ailelerin çocuklarının gelir seviyesi yüksek ailelerin çocuklarına göre boşanmanın olumsuzluklarını daha zor atlattıkları ortaya çıktı.

6.01.2015Ege
Suçluluk ve yalnızlık hissedebilirler

Suçluluk ve yalnızlık hissedebilirler

Düşük gelire sahip ailelerin çocuklarının gelir seviyesi yüksek ailelerin çocuklarına göre boşanmanın olumsuzluklarını daha zor atlattıkları ortaya çıktı.

6.01.2015Sağlık
Ağzı açık uyuyan çocuklara dikkat

Ağzı açık uyuyan çocuklara dikkat

Geniz eti rahatsızlıkları çocukların psikolojisini, sosyal hayatını, okuldaki başarısını bile olumsuz etkileyebilen ve zamanında tedavisi yapılmazsa geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilen ihmal edilmemesi gereken önemli bir sağlık problemidir.

12.12.2014Sağlık

Yazar Sonuçları

Dikkat bozukluğu ve hiperaktivite hakkında bilinmesi gerekenler...

En yaygın çocuk problemlerinden biri olan dikkat bozukluğu ve hiperaktivite (ADHD: Attention Deficit Hyperactivity Disorder), çocukluk çağında ortaya çıkmakla beraber ergenlikte ve yetişkin çağda da devam edebiliyor. Araştırmalar, dünya üzerinde çocuk ve ergenlerin yüzde 5’inde, yetişkinlerin ise yüzde 2.4’ünde bu bozukluğun olduğunu gösteriyor. 

26.11.2015

4 soruda insülin direnci

İnsülin direnci önemli ve yaygın bir sağlık sorunu. Her dört yetişkinden biri ya insüline dirençli ya da soruna aday.

25.11.2015

Menopoz sıkıntıları nasıl hafifletilecek?

Menopozun sorunları bir hayli fazla ama her kadında bu sorunların hepsinin çıkması da şart değil. Ayrıca söz konusu sorunların hafif seyretmesi de mümkün. Durum biraz da genetik miras ve şansa bağlı. Peki, ne yapacak hanımefendiler? Buyurun...

24.11.2015

İş stresiyle başa çıkmanız için 20 tavsiye

Stres önemli sağlık sabotajcılarından biri. Moda hastalıkların çoğunun arka planında hep o var.

13.11.2015

Uykudaki tehlikenin farkında mısınız?

Gece uyurken terleyip nefes almakta zorlanıyorsanız, birlikte uyuduğunuz kişi de yüksek sesle horladığınızdan yakınıyorsa aman dikkat! Bitmedi, sabah uyandığınızda yorgun hissediyorsanız, ağzınızda kuruluk hissi ve bir baş ağrısı da varsa ‘uyku apnesi sendromu’ yaşıyor olabilirsiniz.

18.10.2015

Uyku apnesi kâbusunuz olmasın

İyi bir uyku kadar önemli olan çok az şey var. Ama birçoğumuz gecede yedi saat bile uyumuyor. Daha kötüsü, hayatlarımızı riske atan uyku bozuklukları çekiyoruz! Oysa kaliteli bir uyku hayatınızı kurtarabilir

26.09.2015

Kadınların başı daha çok ağrıyor

“Bunca yıllık hekimlik yaşantınızda en sık duyduğunuz yakınmalar hangileri” diye sorsalar sanırım baş ağrısı, yorgunluk ve hazımsızlığı ilk sıralarda sayarım. Başımızı ağrıtan o kadar çok neden var ki!

24.08.2015

D vitamini yağlandırır mı

Güneşe maruz kalınan süre, mevsim, coğrafi bölge, yaş, cilt rengi D vitamini üretimini etkiler. Ağız yolundan damla, kapsül veya ampul şeklinde kullanılan D vitamini ne iştah açar ne de kilo aldırır.

3.08.2015

Bellek de yaşlanır

Yaşlanmak kaçınılmaz bir süreç. Zamanı gelince onunla hepimiz yüzleşeceğiz. Ben yaşlılığı biraz da uzun yolculuklara benzetirim. Diğer yolculuklar gibi önceden ne kadar iyi hazırlık yaparsanız o da o kadar problemsiz geçer.

26.06.2015

Kahve: faydalı mı zararlı mı?

Kahvenin ‘sorunu’ içerdiği kafein. Makul miktarda tüketirseniz, bu ‘sorun’ da ortadan kalkar. Ama ne kadar? İşte bu yazıda bulcağınız da tam bu miktar...

31.05.2015

İyi hayatın yol haritası

Keyifli, güzel, gülmesi, eğlenmesi umudu, sevinci bol, hastalığı, derdi, tasası az bir hayat hepimizin rüyalarını süslüyor.

13.05.2015

Ekran çağı insanları çok yorgun

Ortalama bir insanın kaç yılı ekran karşısında geçiyordur dersiniz?

25.02.2015

Depresyon herkesi farklı etkiler

Hüzün, gerginlik, mutsuzluk gibi duygular gayet normaldir. Farklı sebeplerle ortaya çıkabilirler ve psikolojik sağlığı yerinde olan bireylerde çok uzun süreli olmazlar. Öte yandan, sıkıntı iki haftadan fazla devam ettiğinde, depresyon ihtimali akla gelmelidir.

30.01.2015

Geç boşalma da büyük sorun

Yoğun stres, gerginlik, mükemmeliyetçi kişilik yapısı, suçluluk ve günahkarlık duygusu, bilinçli ve bilinçdışı düşünceler boşalmayı etkileyebiliyor ve geciktirebiliyor.

20.12.2014

Menopozda proteini artırın

Menopoza giren bir kadının eskiye oranla daha fazla protein tüketmesi, hatta her öğünde mutlaka bir parça proteine yer vermesi gerekir.

11.12.2014

Şimdi tam zamanı!

Özellikle son elli yılda, bütün dünyada ‘küreselleşmiş hayat tarzı yanlışı’ sorunu var ve bu hızla yayılıyor. Peki, sorun ne? Nerede hata yapıyoruz? Yok mu bu işin çaresi? Ne yapmalıyız?

7.12.2014