MENÜ

Uyku Getiren

Uyku Getiren ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uyku Getiren haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uyku Getiren haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 956 Uyku Getiren haberi bulunmuştur.

Uyku Getiren Haberleri

Uyku getiren yiyecekler

Uyku getiren yiyecekler

Online TV platformlarıyla bir dizi bitiyor, bir dizi başlıyor. Gecelerimizi artık TV başında geçiriyoruz. Bu da uykusuzluk demek. Yiyecek şirketleri ise bu duruma karşı harekete geçerek uyku getiren düşük kalorili atıştırmalıklar yapmaya başladı.

11.06.2019Ekonomi
Uyuyan çalışana prim müjdesi

Uyuyan çalışana prim müjdesi

Uykusuzluğun Japonya'ya maliyetinin yılda 138 milyar dolar (yaklaşık 775 milyar TL) olduğu ortaya çıktı. Ülkede işverenler, uykusuz çalışanların daha fazla zarara yol açtığı gerekçesiyle, çalışanların gün içinde alınan uyku molasını işin bir parçası olarak görmesini hedefliyor.

8.01.2019Dünya
Hint ginsengi faydaları – Ashwagandha tozu nasıl kullanılır

Hint ginsengi faydaları – Ashwagandha tozu nasıl kullanılır?

Ashwagandha bir diğer adıyla Hint ginsengi bitkisi şifalı bitkilerden biri. Modern bitki uzmanları ashwa¬gandha ekstresini stresle baş etmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriyor. Peki Hint ginsengi faydaları neler? Ashwagandha tozu nasıl kullanılır?

27.02.2018Gündem
Ilık süt içmek uyku getirir mi uyumak için faydası var mı

Ilık süt içmek uyku getirir mi uyumak için faydası var mı?

Çocukluk yıllarından beri ailelerin özellikle uyku öncesi verdiği ve uyumanın kolaylaşmasına fayda sağladığına inanılan ılık süt içmenin bilimsel açıklaması nedir? Ilık süt içmek uyku getiren bir içecek midir?

14.06.2017Gündem
Kahve içmek sıvı kaybına yol açar mı

Kahve içmek sıvı kaybına yol açar mı?

Kahve tiryakilerinin merak ettiği konuların başında gelen 'Kahve içmek sıvı kaybına yol açar mı?' sorusunun cevabı nedir? Özellikle kahve içildiğinde vücutta ekstra bir sıvı kaybı olur mu? İşte merak edilen sorunun cevabı

9.06.2017Gündem
Uyuyamadığımızda vücudumuzda neler olur

Uyuyamadığımızda vücudumuzda neler olur?

Op. Dr. Bahadır Baykal, uykunun doğal dinlenme biçimi olduğunu belirterek, “Aslında tüm canlılar günlük işlevlerini gerçekleştirebilmek için uykuya ihtiyaç duyarlar” dedi.

24.04.2015Avrupa
Uyku getiren yiyecekler

Uyku getiren yiyecekler

Kasları gevşetiyor, serotonin (mutluluk) ve melatonin (uyku getiren) hormonlarının üretimini arttırıyorlar. Bu gıdaları yiyince derin ve kaliteli bir uykuyla buluşmak çok daha kolay.

Bu adamın adı ne Kuyt, Kayt, Köyt

Bu adamın adı ne? Kuyt, Kayt, Köyt?

Dünya Kupası’nda son finalisti belirleyen Arjantin – Hollanda maçında TRT spikeri Levent Özçelik'in telaffuzu sosyal medyada gündem yarattı.

10.07.2014Spor
Evden çalışanlara dekorasyon önerileri

Evden çalışanlara dekorasyon önerileri

Evden çalışma yani home office, gittikçe yaygınlaşıyor. Siz de evdeki çalışma alanınızı güzel bir ofis konumuna dönüştürmek ister misiniz?

20.06.2014Stil
Seksin Görgü Kuralları

Seksin Görgü Kuralları

Nasıl ki sofrada, sokakta uyulması gereken bir takım kurallar varsa, seks sırasında da uyulması gereken kurallar var...

14.05.2014Cinsellik
Şeyda Coşkun Diyeti

Şeyda Coşkun Diyeti

Abur cuburlar ve fastfoodlarla haddinden fazla kalori alarak obezitenin kapılarını açıyoruz. Yaşam koçu Şeyda Coşkun'un bu alanda araştırmalar yapmış. İşte Şeyda Coşkun’un çok başarılı olduğu meşhur diyeti...

13.05.2014Diyet Rehberi
Benim annem güzel annemi hiç böyle dinlemediniz

'Benim annem güzel annem'i hiç böyle dinlemediniz

Benim annem güzel annem… Tek haneli yaşlardan kalma bir şarkı, çocuklarla hayatımıza giren ninni… Herkesin hayatında en az bir kere mırıldandığı bu sözler, bu kez çok farklı bir tonda dile geldi. 3 nesil, Anneler Günü’nde annelere aynı zamanda evlat, kadın, eş ve iş sahibi olduklarını hatırlatmak için “Beni al kollarına…” dedi. Kısa sürede sosyal medyada ses getiren, 9 farklı kanalın haber bülteninde yayınlanan bu videonun arkasındaki kahramanlar ilk kez hurriyet.com.tr’ye konuştu.

11.05.2014Gündem
Home office çalışanlara dekorasyon önerileri

Home office çalışanlara dekorasyon önerileri

Home offıce gittikçe yaygınlaşan bir çalışma alanına dönüşüyor... Sizde evdeki çalışma alanınızı güzel bir ofis konumuna dönüştürmek istemez misiniz?

13.12.2013Ev Dekorasyon
Sağlıklı evliliğin sırrı kılıbık olmak

Sağlıklı evliliğin sırrı kılıbık olmak

Evliliğinizin, birlikteliğinizin her yedi senede bir ciddi bir sınavdan geçtiğini biliyor muydunuz? Doktor Mehmet Öz’e göre bunun nedeni hormonlarımız. Öz’e göre, çiftler ilk yedi sene birbirlerine bir hormon kelepçesiyle bağlı gibiler. Ama yedi senenin sonunda bu hormonal kelepçe açılıyor. Çaresi mi?

19.08.2013Sağlık
Neden yorgun ve halsiz hissederiz

Neden yorgun ve halsiz hissederiz?

Gün içinde enerjiniz düşüyor, kendinizi çok yorgun hissediyor ve bunun nedeninin ne olduğunu bilmiyor musunuz? İşte yorgun ve halsiz hissetmenizin 10 nedeni.

Yemek yedikten sonra neden uykumuz gelir

Yemek yedikten sonra neden uykumuz gelir?

Yemek yediğimizde, dolaşım sistemimizdeki kan akışını büyük bir bölümü, sindirim sistemimize hizmet etmeye başlıyor.

İnsanı yorgun düşüren 11 enerji düşmanı

İnsanı yorgun düşüren 11 enerji düşmanı

İşte insanı yorgun düşüren ve enerjisini bitiren en büyük 11 düşman.

16.01.2008Sağlık
Kaş’ın klasikleri yeni mekanlarla iç içe

Kaş’ın klasikleri yeni mekanlarla iç içe

Geçen yıl gidemedim. Ona tepeden bakmayı özlemişim: Akdeniz’in kışkırtıcı maviliği, irili ufaklı koylarla onun bağrına doğru uzanan Çukurbağ yarımadası ve giderek daha çok betona teslim olsa da henüz güzelliğinden fazla bir şey kaybetmemiş Kaş...

23.07.2006Seyahat
Mükemmel seksin kuralları

Mükemmel seksin kuralları

Sofra adabında olduğu gibi "mükemmel seks"in de kuralları var.

İnsanı yorgun düşüren 11 enerji dusmani

İnsanı yorgun düşüren 11 enerji dusmani

İnsanı yorgun düşüren 11 enerji dusmaniCep telefonu, floresan ışık, küf gibi etkenler enerjimizden çalıyorlar. Bilim adamları, kronik yorgunluk ile tüm bu etkenler arasında şaşılacak bağlantılar olduğunu tespit ettiler. Seninle dergisi bu konuyu yeni sayısında sayfalara taşıdı.

14.06.2006Kelebek
Tenisçilerin babası rakipleri uyuşturmuş

Tenisçilerin babası rakipleri uyuşturmuş

Fransa’da tenisçi olan çocuklarının rakiplerini uyku ilacıyla sersemlettiği iddia edilen emekli albay baba, bir tenisçinin kaza yaparak ölümüne yol açmakla suçlanıyor. 2000 - 2003 arasında, 27 tenisçiye ilaç verdiği tespit edilen Christophe Fauviau adlı baba, 20 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

1.03.2006Dünya
Mışıl mışıl nasıl uyunur

Mışıl mışıl nasıl uyunur?

Gece yastığa başını koyar koymaz uykuya dalanları kıskanıyor ve rahat bir uykunun özlemini çekiyorsanız yapmanız ve yapmamanız gereken şeyleri iyi bilmeniz gerekiyor.

16.05.2004Kelebek
Uyku getiren özel süt

Uyku getiren özel süt

İngiltere'de bir çiftlik, uyumayı kolaylaştıran özel bir süt geliştirdi. ‘‘Night Time Milk’’ adı verilen sütün içinde diğer sütlere göre iki kat daha fazla ‘‘melatonin’’ bulunuyor. Melatonin uyumaya yardımcı olan ve vücudun biyolojik saatini düzenleyen bir hormon.

27.02.2004Gündem
Doğru yaşa geç yaşlan

Doğru yaşa geç yaşlan!

Cornell Üniversitesi Weill Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi, New York Presbyterian Hastanesi ve Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi Danışmanı Prof. Dr. Isadore Rosenfeld, 'Zamanı Yavaşlatmanın İspat Edilmiş Yolları - Şimdi Yaşa Geç Yaşlan' adlı kitabında, 'başarılı yaşlanma'yı anlattı.

Mükemmel seksin görgü kuralları

Mükemmel seksin görgü kuralları

Sofra adabında olduğu gibi "mükemmel seks"in de kuralları var. İngiltere'nin en tanınmış "erotik eksperi" Sarah Hedley, Sun Gazetesi'nde mükemmel seksin yollarını anlattı.

Annelerinden ayrılamayan çocuklar

Annelerinden ayrılamayan çocuklar

Okulların başlamasıyla ana sınıftan lise son sınıfa kadar milyonlarca öğrenci yeni eğitim öğretim dönemine heyecanla başladı. Bir yanda ilk kez okula başlamanın heyecanını yaşayan çocuklar, diğer yanda uzun bir tatilden sonra yoğun maratona giren öğrenciler...

16.09.2019Eğitim
Uzmanlardan okulun ilk günü uyarısı: ‘Okul korkusunu ciddiye alın’

Uzmanlardan okulun ilk günü uyarısı: ‘Okul korkusunu ciddiye alın’

Yeni eğitim-öğretim yılıyla beraber milyonlarca öğrenci ders başı yaparken, okula yeni başlayan miniklerin ailelerinde de 'Çocuğum okul korkusu yaşar mı?' endişesi hakim oluyor. Uzmanlar çocuklar için büyük önem taşıyan okulun ilk günleri konusunda velileri uyarıyor: Okul korkusunu ciddiye alın ve çocuğunuzu iyi izleyin.

9.09.2019Eğitim
Kaliteli Uyku İçin 9 Besin

Kaliteli Uyku İçin 9 Besin

Kaliteli bir uyku vücudun yeterince dinlenmesi ve sağlıklı bir yaşam sürmek için vazgeçilmez. Düzenli uyku uyuyamayan kişilerin gergin ve enerjisiz hissetmelerinin yanında kaygı yaşama ve kilo alma gibi problemlerle karşılaştıkları da bir gerçek. Gün içerisinde tüketilen besinlerin de uyku kalitesinde oldukça büyük etkisi var. Bazı besinleri daha sık tüketerek daha kolay uyuyabilmek mümkün. İşte kolayca uyumanızı sağlayacak besinler...

Yazar Sonuçları

Uyku getiren yiyecekler

Kasları gevşetiyor, serotonin (mutluluk) ve melatonin (uyku getiren) hormonlarının üretimini arttırıyorlar.

6.10.2013

Belleğiniz güçlü mü

Beynin yaşlanması ve bellek ile ilgili düşüncelerimiz, son zamanlarda ciddi değişimlere uğradı.

30.01.2006

Uykunuzu almadan yola çıkmayın

Kendi aracıyla yolculuğa çıkacak olanlara bazı uyarılarımız var. İlk kural, sağlıklı ve dinamik olmak. İkinci kural bunu zaten büyük oranda etkiliyor: Uykunuzu almadan asla yola çıkmamak!

18.07.2004

Bu bir uyku röportajı

Ben meraklıyım ya...

Zannediyorum ki, siz de meraklısınız ve şimdi durup dururken neden uyku röportajımı yaptığımı merak ediyorsunuz.

18.10.2003