MENÜ

Üyelik

Üyelik ile ilgili tüm haberleri, son dakika Üyelik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Üyelik haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 26.460 Üyelik haberi bulunmuştur.

Üyelik Haberleri

Damla Sönmez, Avrupa Film Akademisi’ne üye oldu

Damla Sönmez, Avrupa Film Akademisi’ne üye oldu

DİLSİZ bir kızı canlandırdığı “Sibel” filmindeki performansıyla çok sayıda ödül kazanan Damla Sönmez, Avrupa Film Akademisi’nin üyeleri arasına katıldı.

18.01.2020Keyif
Eski başyaver Özdabanın cezası belli oldu

Eski başyaver Özdaban'ın cezası belli oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada yargılanan eski Cumhurbaşkanlığı Başyaveri kurmay albay Bekir Furkan Özdaban, "silahlı terör örgütüne üyelik" suçundan 10 yıl hapisle cezalandırıldı.

16.01.2020Gündem
Baklagil üretimi de tüketimi de artırılacak

Baklagil üretimi de tüketimi de artırılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, baklagil üretimine ve tüketime yönelik sorunların tespiti ve çözümü için politika belgesi hazırlandı.

16.01.2020Ekonomi
YSK Başkanı Sadi Güven ve 5 üyenin yerine seçim yapılacak

YSK Başkanı Sadi Güven ve 5 üyenin yerine seçim yapılacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven ile 5 üyenin görev sürelerinin dolması nedeniyle yeni üyelikler için Yargıtay ve Danıştay Büyük Genel Kurullarınca yarın seçim yapılacak.

15.01.2020Gündem
Tivibu Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir Direk Operatöre Bağlanma Ve İletişim No

Tivibu Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir? Direk Operatöre Bağlanma Ve İletişim No

Tivibu müşteri hizmetlerini arayarak sorun ve taleplerinizi iletebilirsiniz. Tivibu müşteri hizmetleri numaraları, direk bağlanmak için tuşlamanız gereken numaralar ve Tivibu iletişim adres ve bilgileri hakkındaki tüm detayları sizler için hazırladık.

15.01.2020Gündem
Wikipedia nedir Wikipedia sözcüğü ne demek

Wikipedia nedir? Wikipedia sözcüğü ne demek?

Hayatın her alanına dair bilgilerin kullanıcılar tarafından kaynak belirtilerek derlenmesi ve yayınlanmasına olanak sağlayan Wikipedia erişim engeli BTK'nın duyurusu sonrası erişime açıldı. Wikipedia nedir sorusu Anayasa Mahkemesi'nin verdiği kararın ardından merak konusu oldu. Peki, Wikipedia nedir ne demek? İşte, Wikipedia'nın analamı ve konuyla ilgili detaylar.

15.01.2020Gündem
N11 müşteri hizmetleri telefon numarası nedir Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

N11 müşteri hizmetleri telefon numarası nedir? Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

N11 müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmelerde sorunlarınızı ve taleplerinizi dile getirebilirsiniz. N11 müşteri temsilcisine direk bağlanmak için görüşmelerinizde bazı tuşlara basarak direk bağlanabilirsiniz. İşte N11 müşteri hizmetlerine ulaşabileceğiniz numara ve adresler.

14.01.2020Gündem
Hepsiburada müşteri hizmetleri telefon numarası nedir Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

Hepsiburada müşteri hizmetleri telefon numarası nedir? Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

Hepsiburada müşteri hizmetleri, müşterilerin talep ve istekleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Hepsiburada müşteri hizmetlerine bağlanarak sorunlarınıza ve taleplerinize karşılık alabilirsiniz. Hepsiburada müşteri hizmetleri ve adres bilgilerini sizler için paylaştık. Bu sayede doğrudan operatöre bağlanabilirsiniz. İşte Hepsiburada müşteri hizmetleri hakkında tüm detaylar.

14.01.2020Gündem
YÖKAK Başkanı Elmas: Amacımız üniversitelerde kalitenin gelişmesini sağlamak

YÖKAK Başkanı Elmas: Amacımız üniversitelerde kalitenin gelişmesini sağlamak

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas, British Council işbirliğiyle düzenlenen ‘Türkiyede ve Birleşik Krallıkta Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Çalıştayı’nda YÖKAK’ın yükseköğretim kurumlarında kalite kültürünün oluşmasını ve gelişmesini sağlayarak, ülke hedefleriyle uyumlu, dünyadaki kalite ajanslarıyla konuşan, sade, esnek ve dinamik bir kalite güvencesi sistemi oluşturmayı amaçladığını söyledi.

14.01.2020Eğitim
Kapatılan Özgür Gündem davasında yazar Aslı Erdoğanın 9 yıla kadar hapsi istendi

Kapatılan Özgür Gündem davasında yazar Aslı Erdoğan'ın 9 yıla kadar hapsi istendi

Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin yönetici ve yazarlarına yönelik aralarında yazar Aslı Erdoğan, dilbilimci-yazar Necmiye Alpay'ın da bulunduğu 9 sanığın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Mütalaada, 5 sanık için hapis cezası istenirken; 2 sanık için beraat ve 2 sanığın dosyasının ayrılması talep edildi. Savcı, yazar sanık Aslı Erdoğan ve bir dönem Genel Yayın Yönetmeni olan sanık Bilir Kaya'nın "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 1 yıl 9 aydan 9 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Bir dönem gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olan sanık Eren Keskin ile Keskin'den sonraki Genel Yayın Yönetmeni İnan Kızılkaya ve İmtiyaz sahibi Kemal Sancılı hakkında ise "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

13.01.2020Gündem
Bakan Pekcandan vatandaşlara çağrı

Bakan Pekcan'dan vatandaşlara çağrı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Tüketici hakem heyetlerimize vatandaşlarımız tarafından 2019'da 545 bin 237 başvuru yapılmış olup, 546 milyon 50 bin 537 lira tutarında uyuşmazlık değerlendirildi. Kararların yaklaşık yüzde 61'i tüketici lehine sonuçlandı. En çok 70 bin 698 ile ayakkabı, 62 bin 110 ile cep telefonu, 41 bin 707 ile kredi dosya masrafı, 31 bin 547 ile kredi kartı üyelik ücretleri şikayet konusu oldu. (Vatandaşlara çağrı) Tüketici haklarınızı ararken bilinçli ve cesur olmanızı diliyor, haklarınızı aramaktan imtina etmemenizi tavsiye ediyorum" açıklamasında bulundu.

12.01.2020Ekonomi
Son dakika... Wikipedia ne zaman açılacak Adalet Bakanı Gül açıkladı

Son dakika... Wikipedia ne zaman açılacak? Adalet Bakanı Gül açıkladı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Yargı hiçbir yerden ve hiçbir kimseden emir almaz. Yargının emir alacağı tek yer; Anayasa ve kanunlardır. Yargı, hiçbir ideolojinin, şu ya da bu grubun değil, sadece hukukun emri altındadır. Bu anlayışa aykırı her türlü girişimin karşısında olacağımız da bilinmelidir'' dedi. Bakan Gül, Wikipedia'nın ne zaman açılacağıyla ilgili olarak da ''Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı açıklanınca Wikipedia açılacaktır'' ifadelerini kullandı.

10.01.2020Gündem
Fenerbahçeden üyelere mesaj: 50 TLlik aidat yetmez

Fenerbahçe'den üyelere mesaj: "50 TL'lik aidat yetmez"

Fenerbahçe, üyelerine mali destek beklediklerini belirten mesaj gönderdi. "Mali sorunlarımızın boyutu, gerçekçi bir çözüm bulabilmemizi ne yazık ki mümkün kılmıyor” denilen mesajda, “Fenerbahçeliler’den beklentimiz, mevcut aidat tutarı 50 TL’ye ilave olarak, 500 TL ve üzeri bir tutarda kulübümüze katkı payı olarak destek olmanızdır” ifadeleri kullanıldı

9.01.2020Futbol
400 bine yakın tr uzantılı domain devredilecek

400 bine yakın "tr" uzantılı domain devredilecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) imzaladığı domain satışı sözleşmesi uyarınca, 400 bine yakın “.tr” domaini, belirlenen 13 firmadan birine devredilme süreci başladı. Peki, domain sahipleri bu konuda nasıl bir yol izlemeli?

8.01.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Süleymani açıklaması

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Süleymani açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Ankara’da 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(İranlı komutan) Süleymani'nin öldürülmesi bölgemizin barışı için ciddi bir risk olmuştur" ifadesinde bulundu. Bakan Çavuşoğlu ayrıca, "(ABD-İran arasındaki) Gerginliğin azaltılması için diğer ülkelerle çaba sarfetmeye devam edeceğiz" dedi.

6.01.2020Dünya
Sayıştaya 5 üye seçilecek

Sayıştaya 5 üye seçilecek

Sayıştay Başkanlığının boş bulunan 5 üyelik kadrosu için üye seçimi yapılacak.

4.01.2020Ekonomi
Eski harp okulu öğrencilerini Yunanistana kaçıran FETÖ şüphelisi tutuklandı

Eski harp okulu öğrencilerini Yunanistan'a kaçıran FETÖ şüphelisi tutuklandı

Edirne'de, biri eski Kara Harp Okulu öğrencilerini yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçiren 2 FETÖ zanlısı tutuklandı.

1.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Ankara’da taksilerle ilgili dikkat çeken karar

Son dakika haberi: Ankara’da taksilerle ilgili dikkat çeken karar

Ankara’daki tüm taksiler için yeni bir yönerge hazırlayan Ankara Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) radikal düzenlemeler getirdi. Artık herkes taksilerde şoförlük yapamayacak, belge şartı aranacak. 10 yaşından büyük araç çalıştırılamayacak. Taksiler için otomasyon merkezi kurulacak. Yönergeye karşı çıkan şoförler odası, yeniden düzenleme talebinde bulundu ve dikkate alınmazsa mahkemeye gideceklerini açıkladı.

28.12.2019Gündem
TBMM Başkanı’ndan ‘ABD yaptırımları’ hakkında flaş açıklama

TBMM Başkanı’ndan ‘ABD yaptırımları’ hakkında flaş açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ABD yaptırımları hakkında yaptığı açıklamasında ‘Daha önce biz İHA'larla ilgili yine Patriot füzeleriyle ilgili olarak benzer durumlarla karşılaşmadık mı? Ne yaptık onların karşılığında? İşte S-400 meselesi gündeme geldi. Türkiye o konuda kararlı bir şekilde adımlar attı. F-35'lerle de ilgili Türkiye alternatifleri değerlendiriyor. Bunu biliyorsunuz. Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri dahil herhangi bir ülkeye mahkum, meşgul değil bu konuda’ ifadelerini kullandı.

22.12.2019Gündem
ABD Büyükelçiliğine saldırı olayında şok detaylar

ABD Büyükelçiliği'ne saldırı olayında şok detaylar

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne, geçen yıl Ağustos ayında ateş açılmasıyla ilgili 4 sanıktan tutuklu yargılanan 3'ü hakkında verilen hapis cezası kararının gerekçesi açıklandı. Gerekçede, sanıkların eylemi, ABD ile Türkiye arasındaki o dönemde var olan uyuşmazlıkları daha da artırıp iki ülke arasındaki ilişkilerin bozulmasını, böylece FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in iadesini engellemeyi amaçladıkları belirtildi.

20.12.2019Gündem
Star Wars: Skywalkerın Yükselişiyle siber suçlar da yükselişte

Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi'yle siber suçlar da yükselişte

Kaspersky araştırmasına göre, 19 Aralık'ta vizyona girecek olan "Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi" filmi siber suçluların ilgisini çekiyor.

20.12.2019Teknoloji
85 bin ihracatçı, üyelik bilgilerini e-Devletten sorgulayabilecek

85 bin ihracatçı, üyelik bilgilerini e-Devlet'ten sorgulayabilecek

TİM Proje Dijital Dönüşüm Ofisi ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'nin ortak çalışması ile artık ihracatçılar, birlik üyeliği sorgulama ve doğrulama işlemlerini e-Devlet Kapısı'ndan da yapabilecek.

18.12.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Akardan F-35 açıklaması

Son dakika... Bakan Akar'dan F-35 açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin NATO'nun merkezinde duran bir müttefik olduğunun altını çizerek, "NATO'dan uzak durmak gibi bir niyetimiz ya da girişimimiz yok." dedi. ABD ile F-35'ler konusunun gündemde olduğunu belirten Akar, Türkiye'nin bu konunun da çözüme kavuşması için kendi pozisyonunu en doğru ve kapsamlı şekilde anlatarak sabırla çabalarını sürdürdüğünü söyledi.

15.12.2019Dünya
35 uygulama denedi, bir araba parasını şifacılara harcadı...Bir şifa  bağımlısının  itirafları

35 uygulama denedi, bir araba parasını şifacılara harcadı...Bir şifa bağımlısının itirafları

Biyoenerji, refleksoloji, astroloji, hipnoz, detoks, vücut okuma, frekans, akupunktur, ayurveda, reiki, nefes, masaj ve dans terapisi, geçmiş hayat, şaman, aile dizimi... Sayması bile zor ama o bunların hepsini denedi. 10 yılda 35 şifa uygulamasını tecrübe etti. Sonra da oturdu, bu yolculuğun hikâyesini eğlenceli bir üslupla kaleme aldı. Uzun yıllar klip yönetmenliği ve senaristlik yapan, bugünlerdeyse üniversitede sinema dersleri veren Ela Başak Atakan’la kitabını konuştuk, uzmanlara da son yıllarda yükselen ‘şifa/kişisel gelişim’ fenomenini sorduk.

15.12.2019Hürriyet Pazar
Dışişleri Bakanlığından AB Konseyine sert tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan AB Konseyi'ne sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa Birliği'nin (AB) deniz yetki alanlarının belirlenmesine dair bir yetkisi olmadığını ve Libya mutabakatının hukuka uygunluğuna dair hüküm veremeyeceğini belirtti.

13.12.2019Gündem
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan Türkiye-Libya Muhtırası açıklaması

Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan Türkiye-Libya Muhtırası açıklaması

Hırvatistan Dış ve Avrupa İşleri Bakanı Gordan Grliç Radman ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Libya'ya bir talep gelmediği için askeri güç gönderme durumu yoktur. Türkiye sınırlarının ötesine bir güç gönderdiği zaman bunun prosedürü bellidir. Meclisten teskerenin geçmesi gerekiyor. " dedi.

11.12.2019Dünya
AB, Türkiye’ye hep ikiyüzlü davrandı

'AB, Türkiye’ye hep ikiyüzlü davrandı'

Geçen hafta Berlin’de Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TD-IHK) 14’üncü Olağan Genel Kurulu toplantısı vardı. Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde yapılan seçimlerden sonra aynı yerde bir etkinlik düzenlendi.

7.12.2019Avrupa
Türkiyeden gelen eleştirilerle yüzleşmeliyiz

Türkiye'den gelen eleştirilerle yüzleşmeliyiz

Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki en önemli diyalog mekanizmalarından olan Karma Parlamento Komisyonu’nun (KPK) Avrupa Kanadı Başkanı Sergey Lagodinsky, ilişkilerde ibrenin olumsuza işaret ettiği bir ortamda verdiği olumlu ve dengeli mesajlarla dikkat çekti.

7.12.2019Dünya
Bakan Kasapoğlundan Dünya Gönüllüler Günü için özel paylaşım

Bakan Kasapoğlu'ndan 'Dünya Gönüllüler Günü' için özel paylaşım!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde, “Sen de gönül ver!” sloganıyla ülkede bir gönüllülük kültürü oluşturmak amacıyla hizmete başlayan Genç Gönüllüler Platformu çalışmalarını sürdürüyor. Söz konusu çalışmalara farkındalık yaratmak amacıyla bakanlık tarafından bu sene, 2019 Gönüllülük Yılı ilan edildi. Bakan Kasapoğlu da 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü için sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

5.12.2019Diğer
TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Yeni hedefler koymalıyız

TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Yeni hedefler koymalıyız

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski "Ekonomide gözlediğimiz toparlanmanın kalıcı hale getirilmesi kısa vadede en önemli odak noktamızdır. Bunu yaparken toplumun önüne yeni ve heyecan verici, toplumsal enerjiyi harekete geçirici hedefler koymalıyız" dedi.

4.12.2019Ekonomi
Zirvede dört kritik başlık

Zirvede dört kritik başlık

NATO bugün 70’inci yılını kutluyor. Zirveye ABD, Türkiye ve Fransa’nın taleplerinin damga vurması bekleniyor. 5’inci madde, terörle mücadele, külfet paylaşımı ile Rusya ve Çin tehdidi gibi konular öne çıkan başlıklar.

4.12.2019Dünya
THY öğretmen indirimi nasıl kullanılır THY öğretmen indirimi kampanya detayları

THY öğretmen indirimi nasıl kullanılır? THY öğretmen indirimi kampanya detayları

Türk Hava Yolları (THY) öğretmen indirimi ile bu kutsal görevi icra eden kişiler ve birinci dereceden yakınları yüzde 20 tutarında indirim elde edebiliyor. İndirim için öğretmenlerin sistem kaydı yapması gerekiyor. Peki, THY öğretmen indirimi nasıl kullanılır? İşte, THY öğretmen indirimi imkanından yararlanmak isteyen vatandaşlar için merak edilen bazı bilgiler

3.12.2019Ekonomi
TikToka kullanıcı bilgilerini Çine sattığı iddiasıyla ABDde dava açıldı

TikTok'a kullanıcı bilgilerini Çin'e sattığı iddiasıyla ABD'de dava açıldı

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde, "kullanıcı bilgilerinin gizliliğini ihlal ederek bunları el altından Çin'e sattığı" iddiasıyla sosyal paylaşım sitesi TikTok'a dava açıldı.

3.12.2019Ekonomi
Son dakika.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ursula von der Leyen ile görüştü

Son dakika.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ursula von der Leyen ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in talebi üzerine kendisiyle telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede AB ilişkileri, Suriye ile güvenli bölgeye gönüllü konuları ele alındı.

1.12.2019Gündem
Canlı izleme şansı: Atletico Madrid Barcelona maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda

Canlı izleme şansı: Atletico Madrid Barcelona maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda?

Atletico Madrid Atletico Madrid maçı La Liga'da üst sıralara yön verecek. Liderlik koltuğunda oturan Real Madrid'i alt edebilmek için Atletico Madrid karşısına kazanmak zorunda olan Barcelona, deplasmanda zorlu bir mücadele verecek. Peki, Diego Simeone'nin çıkaracağı kadroya karşılık Valverde'nin hamlesi nasıl olacak? İşte, Atletico Madrid Barcelona maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda sorusunun cevabı ve karşılaşmayı canlı izleme şansı

1.12.2019Spor Arena
Türkiye’ye yatırım yapan kazanır

Türkiye’ye yatırım yapan kazanır

Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TD-IHK) 15’inci kuruluş yılı vesilesiyle Berlin Büyükelçiliği’nde düzenlenen etkinlikte konuştu. Bir dizi görüş ayrılığına rağmen Türkiye-Almanya ortaklık ve işbirliği çerçevesinde büyük bir potansiyelin olduğunu belirten Aydın, şunları söyledi:

1.12.2019Avrupa
Ankara fısıltıları: Basit, farklı ve görsel bir şeyler söylediler

Ankara fısıltıları: Basit, farklı ve görsel bir şeyler söylediler

İletişimcilerin altın ilkesidir: “Fark edilmek için basit, farklı ve görsel bir şey söyle!”

30.11.2019Gündem
Haluk Bilginer’in aldığı Uluslararası Emmy ödülü hakkında merak ettiğiniz her şey

Haluk Bilginer’in aldığı Uluslararası Emmy ödülü hakkında merak ettiğiniz her şey

Bu hafta malum ödülü uzun uzun kaynattı sosyal medya. Sadece sosyal medya mı? Kaç telefon geldi biliyor musunuz “Sahte mi bu ödül” diye... Konu hakkında bütün bilgileri bir araya getirdim, okuyun ve siz karar verin.

Eşarj istasyon sayısı 45 ilde 450ye ulaşacak

'Eşarj' istasyon sayısı 45 ilde 450'ye ulaşacak

Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri AŞ Genel Müdürü Cem Bahar, gelecek yıl sonunda halka açık elektrikli şarj istasyonlarının sayısını 450'ye yükselteceklerini bildirdi.

29.11.2019Teknoloji
Yeni AB Komisyonunun 5 yıllık zorlu sınavı başlıyor

Yeni AB Komisyonunun '5 yıllık zorlu sınavı' başlıyor

1 Aralık'ta göreve başlayacak Ursula von der Leyen başkanlığındaki yeni AB Komisyonu'nun ilk çözmesi gereken konu yılan hikayesine dönen İngiltere'nin birlikten ayrılığı olacak.

29.11.2019Dünya
Son dakika: İzmir merkezli operasyon Aralarında doktor, hemşire, müşavirler de var

Son dakika: İzmir merkezli operasyon! Aralarında doktor, hemşire, müşavirler de var

İzmir merkezli 4 ilde, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, aralarında doktor, hemşire, müşavir, esnaf ve memurların bulunduğu 23 şüpheli için yakalama kararı çıkartıldı.

29.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Sendikacılıkta ‘kara leke’

İşçilerin hak ve çıkarlarını korumak için kurulmuş olan işçi sendikaları yöneticileri arasında çürük elmalar mutlaka olmaktadır.

17.01.2020

2019’DAN 2020’YE DIŞ POLİTİKA (3) - Doğu Akdeniz, AB ile yeni anlaşmazlık konusu

Bundan tam 20 yıl önce, Türkiye yeni yıla ve yeni bir yüzyıla büyük bir coşku ve heyecan dalgasıyla adım atmıştı. Bunun nedeni, 1999 yılının sonuna doğru 11-12 Aralık tarihlerinde Helsinki’de toplanan Avrupa Birliği zirvesinde Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üye adaylığının nihayet kabul edilmiş olmasıydı.

2.01.2020

Londra’dan Vaşington’a

Birleşik Krallık’ta ilgiyle beklenen Avam Kamarası seçimi 12 Aralık tarihinde yapıldı. Muhafazakar Parti erken seçimden galip olarak çıkmayı başardı ve tek başına hükümeti kurmayı sağlayacak milletvekili sayısına ulaştı.

17.12.2019

İnsan Hakları Eylem Planı neyi değiştirebilir?

GEÇEN pazartesi günü İstanbul’da Adalet Bakanlığı’nın koordinasyonunda Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği’nin de katılımıyla ‘İnsan Hakları Eylem Planı Projesi’nin başlatılmasına ilişkin önemli bir toplantı yapıldı. Ne yazık ki kamuoyunda hak ettiği ölçüde yankı yaratmadı bu toplantı.

12.12.2019

NATO zirvesi Türkiye için ne anlama geliyor?

İttifakın 70’inci kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı NATO liderler zirvesi Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un geçen ay “NATO’nun beyin ölümünün gerçekleştiği” yolundaki çıkışının tetiklediği tartışmaların gölgesi altında bugün Londra’da başlıyor.

3.12.2019

Dikkatler neler üzerine toplanıyor

Bu hafta bütün dikkatlerimiz 3 ve 4 Aralık günlerinde Londra’da yapılacak NATO Zirvesinde olacak. NATO kuruluşunun 70. yılını kutluyor. NATO’nun 1949 yılında kuruluşundan bu yana Dünya o kadar çok değişti ki NATO’nun da değişmemesi zaten imkansızdı.

3.12.2019