MENÜ

Uydu Goruntuleri

Uydu Goruntuleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uydu Goruntuleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uydu Goruntuleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 556 Uydu Goruntuleri haberi bulunmuştur.

Uydu Goruntuleri Haberleri

İstanbul’un yeni distopik ilçesi ‘Kazıklıköy’

İstanbul’un yeni distopik ilçesi ‘Kazıklıköy’

Berka Beste Kopuz, Versus Art’ta açtığı ilk kişisel sergisinde izleyiciyi, İstanbul’un hem çok iyi tanıdığı hem de kimsenin bilmediği yeni bir distopik ilçesine götürüyor: ‘Kazıklıköy’.

21.11.2019Kitap Sanat
10 ayda 10 bin metrekare eridi

10 ayda 10 bin metrekare eridi

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde erozyonun 10 ayda 1 hektarlık kumsal alanını yok ettiği belirtildi. Akdeniz Üniversitesi’nde uydu görüntüleri karşılaştırılarak hazırlanan rapora göre kıyı çizgisinde gerileme 19 metreye ulaştı.

19.11.2019Gündem
Acil uyarı... Daha da tehlikeli hale gelebilir

Acil uyarı... Daha da tehlikeli hale gelebilir

BM, 10 milyon insanın acil yardıma ihtiyacı olduğu konusunda uyardı. Kuzey Kore'den gelen uydu görüntüleri ise tehlikeyi ortaya çıkardı.

10.11.2019Dünya
Mağdur etmeyen dönüşüm

Mağdur etmeyen dönüşüm

Kentsel dönüşüm sürecinin sağlıklı ilerlemesi, evi dönüşüme giren vatandaşın mağdur olmaması için yönetmelik değişikliği yapıldı. Bundan sonra inşaata 1 yıl başlanmaması ya da inşaatın 6 ay durması halinde vatandaş müteahhitle olan sözleşmeyi tek taraflı feshedecek. Müteahhitler yüzde 10 teminat vermeden de ruhsat alamayacak.

20.10.2019Ekonomi
Tarıma uzay desteği

Tarıma uzay desteği

TÜBİTAK Uzay ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının yürüttüğü GAP Bölgesi'nde Hassas Tarım ve Sürdürülebilir Uygulamaların Yaygınlaştırılması Projesi, bölgede yapılan tarıma uzay teknolojileriyle destek vermeye devam ediyor

9.10.2019Teknoloji
Obruklar uydu verileriyle izlenecek

Obruklar uydu verileriyle izlenecek

Konya Teknik Üniversitesi bünyesinde Obruk Uygulama Araştırma ve İzleme Merkezi kurulacak. Obruklar uydu verileriyle izlenecek.

23.09.2019Teknoloji
BMden ABD, Rusya ve Suriye açıklaması

BM'den ABD, Rusya ve Suriye açıklaması

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Soruşturma Komisyonu, Suriye'de ABD öncülüğündeki koalisyon, Rusya, rejimin ve terör örgütü YPG/PKK'nın eylemlerinin savaş suçları kapsamına girebileceğini bildirdi.

11.09.2019Dünya
Hong Kong’a Çin’den müdahale hazırlığı mı

Hong Kong’a Çin’den müdahale hazırlığı mı

Çin yönetimine karşı protesto gösterilerinin sürdüğü Hong Kong, uzaydan da sıkı takibe alınmışa benziyor. Çin’in Hong Kong’a komşu Shenzhen bölgesindeki bir stadyum ve etrafına yüzlerce zırhlı araç park ettiğine dair uydu görüntüleri ortaya çıktı.

15.08.2019Dünya
ABDnin Suudi Arabistana asker gönderme hazırlığında olduğu iddia edildi

ABD'nin Suudi Arabistan'a asker gönderme hazırlığında olduğu iddia edildi

ABD'nin, Suudi Arabistan'a yüzlerce asker gönderme hazırlığında olduğu ileri sürüldü.

18.07.2019Dünya
240 no’lu odadan parmak izi çıktı

240 no’lu odadan parmak izi çıktı

FETÖ darbe girişiminin koordinasyonunun yapıldığı Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda bulunan 143. ‘Filonun eski üs komutanı Hakan Evrim’in dinlenme odası olarak kullanılan 240 No’lu odada bulunan belgelerle ilgili yapılan parmak izi incelemesine ilişkin rapor dava dosyasına girdi. Raporda, Evrim’in odasında bulunan bir A4 kâğıdında FETÖ’nün sivil imamı Kemal Batmaz ile Cumhurbaşkanı’na suikast suçundan yargılanan Osman Kılıç’ın parmak izi çıktı. Batmaz savunmalarında 15 Temmuz gecesi Akıncı Hava Üssü’nde bulunmadığını ileri sürmüştü.

10.07.2019Gündem
ABD’nin S-300 füzesi mi var

ABD’nin S-300 füzesi mi var

Askeri konularda online yayın yapan ‘Defense Blog’ sitesinde ABD’de olduğu iddia edilen Rus yapımı S-300 füze savunma sisteminin uydu görüntüleri yayınlandı. S-300 sisteminin Ukrayna tarafından ABD’ye verilmiş olabileceği öne sürülüyor.

14.05.2019Dünya
Çin, Uygur camilerini yıkıyor

"Çin, Uygur camilerini yıkıyor"

Çinli otoritelerin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde aralarında yüzlerce yıllık camiler ve türbelerin de olduğu 33 dini mekanı tamamen veya kısmen yıktığı ileri sürüldü.

7.05.2019 Dünya
Antarktikada binlerce yavru penguenin öldüğü tespit edildi

Antarktika'da binlerce yavru penguenin öldüğü tespit edildi

Antarktika'da 2016'da binlerce yavru penguenin, üzerinde yaşadıkları dev buzulun kötü hava koşulları yüzünden parçalanması nedeniyle öldüğü tespit edildi.

25.04.2019Dünya
Türkiye, dünyanın nabzını uzaydaki gözlem uydularıyla tutuyor

Türkiye, dünyanın nabzını uzaydaki gözlem uydularıyla tutuyor

Uzay teknolojileri alanındaki çalışmalarını yoğunlaştıran Türkiye, dünyanın nabzını uzaydaki gözlem uydularıyla tutuyor.

12.04.2019Teknoloji
Fırsatçılara şok... Uydu görüntülerinden tek tek tespit edildiler

Fırsatçılara şok... Uydu görüntülerinden tek tek tespit edildiler

İmar Barışı fırsatçılarının Antalya'da özellikle denize yakın hazine arazilerini sahiplenmek için buralara kaçak yapı yapıp, 'Yapı Kayıt Belgesi' başvurusunda bulunduğu tespit edildi. Uydu görüntüleriyle arazilerin 1 Ocak 2018 öncesi ve sonrası halini ortaya çıkaran müfettişlerin incelemeleriyle 65 belge iptal edildi. 64 bina yıkılırken, devam eden inşaat sayısının 350 olduğu belirlendi.

18.03.2019Ekonomi
Kuzey Korenin füze tesisini yeniden inşa ettiği iddiası

Kuzey Kore'nin füze tesisini yeniden inşa ettiği iddiası

Güney Kore, iddialar üzerine Kuzey Kore'nin nükleer faaliyetlerini yakından izlediklerini belirtti. Güney Kore ve ABD'nin, Kuzey Kore ile ilgili yakın istişarelere devam etme konusunda mutabık kaldığı bildirildi.

7.03.2019Dünya
Kuzey Kore söktüğü uzun menzilli füze tesislerini yeniden inşa ediyor

Kuzey Kore söktüğü uzun menzilli füze tesislerini yeniden inşa ediyor

Kuzey Kore'nin geçen yıl kapatmayı taahhüt ettiği Tongchang-ri füze fırlatma tesisine yeni yapılar eklediği ileri sürüldü.

6.03.2019Dünya
Peru, Amazon ormanlarını askerlerle koruyacak

Peru, Amazon ormanlarını askerlerle koruyacak

Peru, ülkedeki Amazon yağmur ormanlarını tehdit eden yasa dışı madencilikle mücadele için bölgeyi askerlerle koruma kararı aldı.

6.03.2019Dünya
Bakan Pakdemirli: Türkiyede tarım evrim geçirmektedir

Bakan Pakdemirli: Türkiye'de tarım evrim geçirmektedir

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Tarım, ülkemizde bilişim teknolojilerinin gelişimiyle insana, bitkiye, hayvana, çevreye duyarlı, üretimde kalite ve verimlilik artışına olanak sağlayan ciddi bir evrim geçirmektedir" açıklamasında bulundu.

19.01.2019Ekonomi
Son dakika: Amerika fotoğrafları paylaştı Çinle çarpışmaya 41 metre kala

Son dakika: Amerika fotoğrafları paylaştı! Çin'le çarpışmaya 41 metre kala

Uydu fotoğrafları Çin savaş gemisi ile Amerikan Destroyer'ının çarpışmaya ne kadrar yakın olduklarını gözler önüne serdi.

3.10.2018Dünya
Toprak su gibi aktı

Toprak su gibi aktı

Uydu görüntüleri Endonezya’daki depremin yol açtığı tahribatı gözler önüne sererken, felaketin meydana geliş biçimi de dikkat çekiyor. Uzmanlar, deprem anında kum ağırlıklı olan toprağın sıvılaşıp ‘su gibi aktığını’ anlattı. Buna göre ‘sıvılaşma’ ve Palu kentindeki koyun uzun ve dar yapısı tsunaminin yol açtığı dalgaları büyüterek şiddetini artırdı.

2.10.2018Dünya
Kaçak elektrik kullananlar uydudan tespit edilecek

Kaçak elektrik kullananlar uydudan tespit edilecek

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ile Çukurova Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Dr. Ali İhsan Şekertekin, kaçak elektrik kullanılan tarım alanlarının uydu görüntülerinden tespitine yönelik çalışma gerçekleştirdi.

10.09.2018Teknoloji
Kaçak elektrik ile sulanan alanlar rengini böyle belli ediyor

Kaçak elektrik ile sulanan alanlar rengini böyle belli ediyor

Kaçak elektrik ile sulanan tarım alanlarının uydudan takip edilmesine yönelik gerçekleştirilen çalışma ile kaçak olarak kullanılan elektrik ile sulanan alanlar renklendirme yöntemiyle tespit edilebiliyor.

9.09.2018Gündem
Foça’yı kirleten o geminin uydu görüntüleri ortaya çıktı

Foça’yı kirleten o geminin uydu görüntüleri ortaya çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, İzmir'in Foça ilçesinde, sahil şeridine yayılan petrol kirliliğine neden olan geminin uydu görüntülerini paylaştı. İZMİR'in Foça ilçesinde, sahil şeridine yayılan petrolü temizleme çalışmaları devam ederken, kirliliğin kaynağı olan ve el konulan 'Harrier' isimli geminin, söküm için karaya çıkarıldığı belirlendi. Yapılan soruşturmada, geminin Norveç kıyılarında uzun yıllar demirli kaldığı, ardından denizcilik şirketi tarafından yaklaşık 7.5 milyon Euro'ya satın alınıp Türkiye'ye getiririldiği belirlendi. Bu arada denize bilinçli olarak akıtıldığı üzerinde durulan yakıtı temizleme çalışmaları sırasında harcanan yaklaşık 15 milyon TL'nin, ayrıca 1 milyon 644 bin 742 TL idari para cezası kesilen şirketten tahsil edileceği ifade edildi.

8.09.2018Gündem
Son dakika... İstanbulda Sarıyer için sel uyarısı yapılmıştı, Çayırbaşı Tüneli kapandı

Son dakika... İstanbul'da Sarıyer için sel uyarısı yapılmıştı, Çayırbaşı Tüneli kapandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul Sarıyer'de sel riski olduğunu belirterek, vatandaşları hazırlıklı ve dikkatli olmaları konusunda uyardı. Sarıyer'de etkili olan yağış nedeniyle Çayırbaşı Tüneli kapandı. Tüneli açmak için İBB'ye bağlı yol bakım ekipleri çalışma başlatmıştı. Çalışmalar 13.30 sıralarında tamamlanarak yol trafiğe açıldı.

6.09.2018Gündem
Myanmar soykırımı uzaydan tespit edildi

Myanmar soykırımı uzaydan tespit edildi

Birleşmiş Milletler Myanmar'da "uluslararası hukuk kapsamındaki en ciddi suçların" işlendiğini açıkladı. Tespit edilen suçlar arasında çocuklara saldırı, köyleri haritadan silme ve kadınların toplu tecavüze uğraması gibi vakalar var.

4.09.2018Dünya
Pazaryeri’nde şerbetçiotu ‘telaşesi’

Pazaryeri’nde şerbetçiotu ‘telaşesi’

“Bu otun telaşesi çoktur ama sayesinde altı düğün, dört sünnet yaptım, bugüne kadar da hiç borçlanmadım” diyor 75 yaşındaki çiftçi Necati Yalamaç. Türkiye’de sadece Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde yetişen şerbetçiotunun hasat zamanı şimdi; herkeste yağmur gelmeden ürün toplama ‘telaşesi’ var. 700’e yakın üretici, kokusu neredeyse tüm ilçeyi saran bu ot sayesinde geçindiriyor evini. Biz de onlarla birlikte hasada katıldık.

Bugün açıklandı Gizli liste artık BMde

Bugün açıklandı! Gizli liste artık BM'de

BM Yemen Heyeti Başkanı Jendoubi, ülkede uluslararası suçlar işlendiğinden şüphelenilen kişilerin "gizli bir listesini" BM'ye teslim ettiklerini duyurdu.

28.08.2018Dünya
Güvenlik güçlerine milli yazılım yol gösteriyor

Güvenlik güçlerine milli yazılım yol gösteriyor

Savunma sanayisindeki yerlileştirme çalışmaları ürün, sistem ve platformların yanında yazılım alanında da sürüyor. Son dönemde geliştirilen milli yazılımlar sahada yoğun şekilde kullanılıyor.

8.08.2018Teknoloji
Bakan açıkladı Meteoroloji TV geliyor

Bakan açıkladı! Meteoroloji TV geliyor

 Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, test yayınına başlayan Meteoroloji TV'den bütün bilgilerin anlık verileceğini bildirdi.

7.07.2018Gündem
ABDden flaş rapor Kuzey Kore nükleer yapımına gizlice devam ediyor

ABD'den flaş rapor! Kuzey Kore nükleer yapımına gizlice devam ediyor

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile ABD Başkanı Donald Trump'ın bir araya geldiği ve normalleşme kararı ile biten görüşmeden haftalar sonra ABD istihbaratı bir rapor hazırladı ve "Nükleer silah yapımına devam ediyorlar" ifadesini kullandı.

30.06.2018Dünya
Dünya harikalarını hiç böyle görmediniz...

Dünya harikalarını hiç böyle görmediniz...

Az sonra göreceğiniz uydu görüntülerine ilk kez tanıklık edeceksiniz; zira bugüne kadar gördüğünüzün aksine uydu görüntüleri Dünya'yı tepeden değil, çok daha farklı bir açıdan görüntüledi. İşte görünümüyle Sim City'den farksız, uzaydan çekilen Dünya'nın en farklı görüntüleri...

12.04.2018Teknoloji
Rus savaş gemileri üsleri terk etti Açık denizde savaş konumu aldı...

Rus savaş gemileri üsleri terk etti! Açık denizde savaş konumu aldı...

ABD ile Batılı müttefiklerinin Suriye’yi her an vurması beklenirken, Rusya da hazırlıklarına devam ediyor. Önceki güne kadar Suriye’deki Tartus Deniz Üssü'nde demirlemiş duran Rus savaş gemilerinin çarşamba günü açık denize çıktıkları gözlendi.

12.04.2018Dünya
Arakanda 5 yeni toplu mezar bulundu

Arakan'da 5 yeni toplu mezar bulundu

Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslüman nüfusa yönelik katliamın boyutlarını gözler önüne seren 5 yeni toplu mezar tespit edildi.

1.02.2018Dünya
Bakan Eroğlu’ndan hava durumuna ilişkin önemli açıklama

Bakan Eroğlu’ndan hava durumuna ilişkin önemli açıklama

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, perşembe gününden itibaren havaların soğumaya devam edeceğini aktararak, özellikle sürücülerin kar lastiklerini takmalarını ve meteorolojiden yol ve hava durumunu takip etmelerini istedi.

23.11.2017Gündem
‘Dünya Düzdür’ konferansı

‘Dünya Düzdür’ konferansı

Dünya’nın düz olduğuna inanan bir grup insan, ABD’nin California eyaletinde bir konferansta buluştu. Akla ve bilime aykırı bu düşüncenin peşinden gidenlere göre Dünya bir tepsi gibi dümdüz.

19.11.2017Dünya
Rusyadan ABD DEAŞı koruyor iddiası

Rusya'dan "ABD DEAŞ'ı koruyor" iddiası

Rusya Savunma Bakanlığınca, ABD öncülüğündeki koalisyonun terör örgütü DEAŞ’ı koruduğuna dair kanıtlara ulaşıldığı iddia edilerek, "ABD, tüm uyarılarımıza rağmen Suriye’de Ebu Kemal çevresinden geri çekilen DEAŞ militanlarına hava saldırısı gerçekleştirmeyi reddetti." ifadeleri kullanıldı.

14.11.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Çevre Bakanı için çağrı: Yetişin, cenneti işgal ediyorlar

Her bahar aynı şikâyet... İşte Göcek... Hisarönü... Gökova...

13.04.2019