MENÜ

Üvey Anne Şiddeti

Üvey Anne Şiddeti ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Üvey Anne Şiddeti haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36 Üvey Anne Şiddeti haberi bulunmuştur.

Üvey Anne Şiddeti Haberleri

Üvey anne şiddeti kamerada

Üvey anne şiddeti kamerada

Adana'da bir kadının üvey oğlunun boğazını sıkıp, kulağını çektiği görüntüler ortaya çıkınca çocuk devlet korumasına alındı. Üvey anne tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

14.03.2019Haber
O Fotoğrafı Paylaşan Gülben Ergene Vekilden Sert Tepki

O Fotoğrafı Paylaşan Gülben Ergen'e Vekilden Sert Tepki

Kayseri'de üvey anne şiddeti gören iki kardeşi evlerinde ziyaret eden ünlü sanatçı Gülben Ergen, çocuklar ile birlikte çektirdiği fotoğrafları İnstagram hesabından paylaştı. 65 bin beğeni alan fotoğraf ile ilgili olarak Ak Parti Bursa milletvekili Avukat Zekeriya Birkan tepki gösterdi.

30.12.2015Kelebek
Üvey anne dehşetinde babanın suçu yok mu

Üvey anne dehşetinde babanın suçu yok mu?

2015'i geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde Kayseri'den gelen bir haber adeta kanımızı dondurdu. Geçen hafta ortaya çıkan skandal görüntülerde, 5 ve 7 yaşındaki iki çocuğa işkence ederken görülen üvey anne S.A., sokaktaki vatandaştan sanat dünyasına hemen her kesimden insanın tepkisini çekti. Üvey anne 46 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve cezaevine konuldu, görüntülere yayın yasağı geldi ama öfke dinmedi. Peki çocukları böyle bir işkenceye maruz kalırken olandan bitenden haberi olmadığını iddia eden babanın suçu yok mu? Sosyal medyada yükselen tepkilerden baba da payını alırken, ailenin komşularının, "Çocukların babasını uyarmıştım' demesi, tartışmaya yeni bir boyut getirdi. Bu arada Kayseri'de bir iş kadını da, olaylarda babanın sorumluluğunun araştırılması talebiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

28.12.2015Gündem
Gülben Ergen, Kayseride üvey anne şiddeti gören çocukları ziyaret etti

Gülben Ergen, Kayseri'de üvey anne şiddeti gören çocukları ziyaret etti

Gülben Ergen, Kayseri’de üvey anne şiddetine uğrayan 2 kardeşi evlerinde ziyaret etti. Ziyarette çekilen bir fotoğrafı instagram hesabından paylaşan Ergen’in bu paylaşımı, 40 binden fazla beğeni, 4 binin üzerinde de yorum aldı.

27.12.2015Magazin
Üvey annem beni dövüyor

'Üvey annem beni dövüyor'

Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde Kaymakam Erdoğan Duran Ermiş’in düzenlediği Halk Günü’ne komşusuyla birlikte katılan 11 yaşındaki Meryem Turan, üvey annesinin kendisini sevmediğini ve bazen dövdüğünü iddia ederek, yatılı bir okulda kalmak istediğini söyledi. Anlatılanlar karşısında duygulanan Kaymakam Ermiş, Meryem Duran’ı pansiyonlu okula yerleştirdi.

18.01.2014Gündem
Bakıcı artık dayanamadı o görüntüleri kaydetti... Üvey anne dehşeti

Bakıcı artık dayanamadı o görüntüleri kaydetti... Üvey anne dehşeti!

Adana'da bir kadının üvey oğlunun boğazını sıkıp, kulağını çektiği görüntüler ortaya çıkınca çocuk devlet korumasına alındı. Üvey anne tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bakıcının dayanamayarak çektiği görüntülerde üvey anne, karşısında hiç kıpırdamadan duran çocuğa "Konuşacak mısın yoksa boğayım mı, bir daha anlat demem kafanı vura vura kanatırım çabuk anlat" diyor. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan üvey annenin, çocuğu darp etmediğini korkutmak için yaptığını söylediği ileri sürüldü.

14.03.2019Gündem
Haberi canlı yayında alınca...

Haberi canlı yayında alınca...

13 yaşındayken babası tarafından kaçırılan ardından rızası olmadan, o yaşta dini nikahla evlendirilen Kader, canlı yayında kurtarıldı. O sırada sırada stüdyoda bulunan annesi heyecandan bayıldı.

22.09.2017Gündem
Yargıtay bebeğini öldüren babaya müebbeti az buldu

Yargıtay bebeğini öldüren babaya müebbeti az buldu

Yargıtay 1. Ceza Dairesi, 2 yaşındaki öz kızını yaramazlık yaptığı gerekçesiyle döverek öldüren babaya, ağırlaştırılmış müebbet yerine müebbet hapis cezası veren yerel mahkeme kararını bozdu.

23.05.2016Gündem
Gülben Ergen ve Esra Erol’dan Üvey Anne Şiddetine Tepki

Gülben Ergen ve Esra Erol’dan Üvey Anne Şiddetine Tepki

Kayseri’de yaşanan üvey anne şiddetine tepki yağıyor! Kayseri’de bir üvey annenin küçük çocuklara uyguladığı insanlık dışı işkencelerin bulunduğu görüntüler herkesi ayağa kaldırdı. Küçücük çocuklara yapılan şiddete Gülben Ergen ve Esra Erol’dan büyük tepki geldi. İşte Gülben Ergen ve Esra Erol’un yaşanan dehşete verdikleri tepkiler!

24.12.2015Kelebek
Arjantin sokakta, Messi ise...

Arjantin sokakta, Messi ise...

Arjantin’de halk, son dönemde artan kadın cinayetlerini protesto için başkent Buenos Aires’te büyük bir protesto gösterisi düzenledi. Arjantinli futbol yıldızı Lionel Messi de Facebook hesabından mesaj yayımlayarak, göstericilere destek verdi.

5.06.2015Futbol
Gözümü bir açtım, üstümde bir adam... Tavşan gibi devam ediyor

Gözümü bir açtım, üstümde bir adam... Tavşan gibi devam ediyor!

Hayatını anlattığı bir blog yazdı, kaderi değişti. Artık o bir çoksatan. Bu hafta kendini anlattığı beşinci kitabı ‘O Adam Buraya Gelecek’ raflarda. Bir oturuşta su gibi okudum. Bence en komik bölümü de tek gecelik aşkını anlattığı kısım.

9.03.2015Hayat
CHPnin kadına şiddet raporu tüyleri ürpertti

CHP'nin kadına şiddet raporu tüyleri ürpertti

CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli’nin de aralarında bulunduğu CHP Kadın ve Çocuk Hakları İnceleme ve İzleme Komisyonu’nun sığınma evleri raporu, kadına yönelik şiddetin boyutunu gözler önüne serdi. Türkiye’nin dört bir yanındaki sığınma evlerinde yapılan incelemeler sonucunda hazırlanan raporda; ayaklarına zincir takılan, kıskançlıktan camlarına duvar örülen, ‘kapıyı geç açtığı’ için ölesiye dövülen, burunları kesilen kadınların dramları yürek burktu.

17.02.2014Gündem
Korku evlerinden sığınma evlerine

Korku evlerinden sığınma evlerine

CHP’nin sığınma evleri raporu, kadına yönelik şiddetin dehşetini ortaya koydu. Raporda, ayaklarına zincir takılan, kıskançlıktan camlarına duvar örülen, ‘kapıyı geç açtığı’ için ölesiye dövülen, burunları kesilen, gözüne şiş sokulan kadınların hikâyeleri kan dondurdu.

17.02.2014Gündem
Erdoğandan önemli açıklamalar

Erdoğan'dan önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Biz hanım kardeşlerimizi, edilgen bir oy deposu olarak değil, bu milletin eşit fertleri, bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olarak gördük. Çok iddialı söylüyorum, şu son 9,5 yılda hanım kardeşlerimizin hakları, yaşam şartları daha önce hiç bir iktidar döneniminde olmadığı kadar ileriye gitmiştir” dedi.

26.05.2012Gündem
DURDURUN BU KIYIMI

'DURDURUN BU KIYIMI'

Gaziantep'te kalp damar cerrahisi uzmanı Dr. Ersin Arslan’ın önceki gün hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesine tepki göstermek için sağlık çalışanları tüm Türkiye çapında bir günlük iş bırakma eylemi başlattı. Eylem kapsamında yurdun birçok şehrinde doktorlar protesto yürüyüşleri yapıyor.

19.04.2012Gündem
Doktorlar eylemde: Durdurun artık bu kıyımı

Doktorlar eylemde: "Durdurun artık bu kıyımı"

Gaziantep'te kalp damar cerrahisi uzmanı Dr. Ersin Arslan’ın önceki gün hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesine tepki göstermek için sağlık çalışanları tüm Türkiye çapında bir günlük iş bırakma eylemi başlattı. Eylem kapsamında yurdun birçok şehrinde doktorlar protesto yürüyüşleri gerçekleştirdi. Doktorlar bugün acil sağlık hizmetleri dışında sağlık hizmeti vermedi.

19.04.2012Sağlık
Çocuklardan yeni Anayasa için öneriler

Çocuklardan yeni Anayasa için öneriler

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, yeni anayasa için önerilerini TBMM Başkanlığı'na iletti.

29.03.2012Gündem
Kadınlar eylem hazırlığında

Kadınlar eylem hazırlığında

Son günlerde dayanılmaz boyutlara ulaşan kadına şiddet, Barış Pirhasan’ın senaryosunu yazdığı, oğlu Yusuf Pirhasan’ın yönettiği Kurtuluş Son Durak ile beyazperdeye taşındı. Bir kara mizah örneği olan film, erkeklerden çeken bir grup kadının birlik olarak zulme, işkenceye karşı durmasının hikayesini anlatıyor. Belçim Bilgin’in oynadığı Eylem karakterinin başı çektiği kadınlar çetesinin ve karşılarına aldıkları erkeklerin başına gelenleri izliyoruz.

5.01.2012Kelebek
Çocukların da başı ağrıyor

Çocukların da başı ağrıyor

6 bin öğrenci üzerinde yapılan araştırmaya göre ilköğretim 2. ve 5. sınıf öğrencilerinin yüzde 49'unun başı ağrıyor.

24.03.2010Gündem

"Cinsel saldırılar yaz aylarında artıyor"

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Çağlar Özdemir, yaz aylarında kız alıp verme, evlenme, kız kaçırma, kız isteme gibi sosyal olaylar ile alkol ve madde kullanımının arttığını, bunların tetiklemesiyle cinsel saldırı vakalarında artış olduğunu söyledi.

31.03.2009Gündem
Kadına şiddetin boyutları bilinmiyor

Kadına şiddetin boyutları bilinmiyor

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, ülke genelini kapsayacak, şiddet profilini ortaya koyacak nitelikte bir araştırma yapılmadığını, bu nedenle kadına yönelik şiddet olgusunun boyut ve özelliklerinin bilinmediğini belirtti.

15.04.2008Gündem
SORU VE CEVAPLAR 99

SORU VE CEVAPLAR 99

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

2.04.2008Sağlık
Yemek yapmazsam dayak yiyordum

Yemek yapmazsam dayak yiyordum

Hürriyet Aile İçi Şiddete Son Kampanya Koordinatörü Neşe Hacısalihoğlu yazıyor...

27.03.2007Gündem
En yeni filmler burada

En yeni filmler burada

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen “Sonbahar Film Haftası-Filmekimi”, 8-14 Ekim arasında Beyoğlu Emek Sineması'nda gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında çoğu ödüllü, gişe rekorları kıran filmlerin gösterilecek. Gösterilecek 20 film arasında Pedro Almodovar'ın Kötü Eğitim, Walter Salles'in "Motosiklet Günlüğü" gibi filmlerin yanısıra çekimleri aşamasında da büyük ilgi gören Şişir Beni adlı belgesel de yer alıyor.

15.09.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Sağım solum önüm arkam şiddet

2017’nin başından bu yana en az 364 kadın öldürüldü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, 2011’de 121 kadın öldürülürken 16 yılda kadın cinayetlerinin oranı yüzde 200’den fazla arttı.

15.12.2017

DAVRANIŞ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BAŞKANI EMRE KONUK: Tehdit, aşağılama, küfür travmadır!

Kızını dövmeyen dizini döver diye ezberletilmiş, yanlış sözler zincirlerini yıkmak istercesine okuyacağınız bilgiler var bu hafta sayfamızda.

29.03.2016

Bazı acılar, unutulmaz

Son zamanlarda üst üste gelen çocuk ölümleri, hepimizi derinden sarsıyor.

3.05.2014

İlgimi çeken erkek bana asla uygun olmayanı

I. Elizabeth erkekler dünyasında esasında yalnız bir kadın. Ölümü de yalnız oluyor.

9.12.2007

Korku filmi gibi bir evlilik

Kadınlar ne kadar da zayıf olabiliyor diye düşünmeyin bu öyküyü okuyunca. İki çocuklu adamla işi neymiş de demeyin. Kader bu. Hem insan bazen kendini çaresiz hissedebilir.

25.02.2005