MENÜ

Utanç Listesi

Utanç Listesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Utanç Listesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 169 Utanç Listesi haberi bulunmuştur.

Utanç Listesi Haberleri

Hürriyet’e iki ödül

Hürriyet’e iki ödül

2018 yılı AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri, Gazeteciler Cemiyeti Basınevi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

29.08.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: Ülkede demokrasi hepimiz için olacak

Kılıçdaroğlu: Ülkede demokrasi hepimiz için olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, birlikte mücadele edildiğinde çok güzel sonuçlar elde edileceğini ifade ederek, “Türkiye’nin bütün demokratlarının birleşmeleri gerekiyor. Bu ülkede demokrasi olacaksa hepimiz için olacak. Birlikte mücadele ettiğimiz zaman kazanabiliriz” dedi.

12.05.2019Gündem
Hürriyet’in ödül gecesi

Hürriyet’in ödül gecesi

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 60’ıncı Başarı Ödülleri, sahiplerini buldu.

5.05.2019Gündem
ÇGD’den Hürriyet’e haber ödülü

ÇGD’den Hürriyet’e haber ödülü

ÇAĞDAŞ Gazeteciler Derneği (ÇGD), 2018 yılının başarı ödüllerini açıkladı. Muhabirimiz Dinçer Gökçe, 17 Ocak 2018’de yayımlanan “Türkiye’nin Utanç Listesi” haberiyle yılın ödülüne değer görüldü.

16.04.2019Gündem
Hürriyet gazetesine 5 ödül

Hürriyet gazetesine 5 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1959 yılından bu yana verdiği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu.

15.03.2019Gündem
70. yıl onur gecesi

70. yıl onur gecesi

Hürriyet gazetesinin 70. kuruluş yıldönümünde kıdem ve yayın ödülleri töreni önceki akşam Demirören Medya Center’da gerçekleştirildi. Gecede 40, 35, 30, 25, 20 ve 10 yılını dolduran Hürriyet çalışanları kıdem ödüllerini alırken, emekliliğe hak kazananlara da emeklilik plaketleri yöneticiler ve yazarlar tarafından takdim edildi. Haber, video, fotoğraf ve sosyal medya gibi farklı dallarda verilen yayın ödülleri de aynı gecede sahiplerini buldu. Ödüller ve alanlar şöyle:

29.12.2018Gündem
Türkiyeyi sarsan olayda tanık olarak ifade verdi

Türkiye'yi sarsan olayda tanık olarak ifade verdi

KANUNİ Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2017 yılında yaşları 18’in altında 115 çocuğun hamile olduğunun saptanmasına ve durumun polise bildirilmemesine ilişkin Başhekim Yardımcısı A.A. ve Sosyal Hizmet Uzmanı N.D.’nin yargılandığı davada, olayı savcılığa ihbar eden Sosyal Hizmetler Uzmanı İclal Nergiz "tanık" olarak dinlendi.

21.11.2018Gündem
Sağlık Bakanlığından hamile çocuk raporu: 115 değil 158

Sağlık Bakanlığı'ndan 'hamile çocuk' raporu: 115 değil 158!

Sağlık Bakanlığı, Hürriyet’in haberleri sonrası gündeme gelen Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki ‘hamile çocuklar’ ile ilgili rapor hazırladı.

8.10.2018Gündem
115 hamile çocuk skandalında sıcak gelişme... Suçu o örgüte attılar

115 hamile çocuk skandalında sıcak gelişme... Suçu o örgüte attılar

Hürriyet’in gündeme getirdiği “115 hamile çocuk” skandalıyla ilgili açılan davanın ilk duruşması yapıldı. İlk kez hakim karşısına çıkan Başhekim Yardımcısı A.A ile Sosyal Hizmetler Uzmanı N.D suçlamaları kabul etmedi. Sanıklar savunmalarında FETÖ’yü ve bulunduğu ihbarla skandalı ortaya çıkaran Sosyal Hizmetler Uzmanı İclal Nergiz'i suçladı.

3.07.2018Gündem
Bir hamile çocuk skandalı da Edirnede... Şok rapor açıklandı

Bir 'hamile çocuk' skandalı da Edirne'de... Şok rapor açıklandı

İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2017’nin ilk 5 ayında 39’u Suriyeli, 38’i 15 yaşından küçük 115 çocuğun hamile olduğunun gündeme gelmesinin ardından Edirne İl Genel Meclisi Kadın Haklarını ve Kız Çocuklarını Koruma Komisyonu tarafından kentteki durum araştırıldı. Araştırmaya göre 2017’de Edirne’de 186 hamile çocuk tespit edildi.

9.03.2018Gündem
Tuhaf atama

Tuhaf atama

Hürriyet’in, “Türkiye’nin utanç listesi” olarak gündeme getirdiği 115 hamile çocuğa ilişkin suçlanan iki kamu görevlisine yönelik yürütülen soruşturmada dikkat çekici bir detay ortaya çıktı. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Sosyal Hizmet Uzmanı İclal Nergiz (32), hastaneye 5 aylık süreçte gelen, yaşları 18’in altında olan 115 çocuğun hamile olduğunu, bu kayıtların zorunlu olduğu halde polise bildirilmediğini saptayıp hazırladığı tutanakla durumu 3 Ekim günü Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirmişti.

5.02.2018Gündem
Skandalı çıkardı ‘sürgün’de kaldı

Skandalı çıkardı ‘sürgün’de kaldı

Hürriyet’in haberleri ile gündeme oturan ‘115 hamile çocuk’ skandalını ortaya çıkaran hastane personeli İclal Nergiz’e ilişkin dikkat çekici bir karar ortaya çıktı.

31.01.2018Gündem
115 hamile çocuk skandalında gelişme...

'115 hamile çocuk' skandalında gelişme...

Hürriyet’in gündeme getirdiği ‘115 hamile çocuk’ ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. İstanbul Valiliği'nin, suçlanan iki kamu görevlisi hakkında ‘soruşturma izni verilmemesi’ kararını idare mahkemesi iptal etti. Kararda, çocuk istismarına yönelik kuvvetli şüphenin bulunduğu kaydedildi.

29.01.2018Gündem
Utanç listesi skandalı sonrası Sağlık Bakanlığı harekete geçti

'Utanç listesi' skandalı sonrası Sağlık Bakanlığı harekete geçti

İstanbul’da ortaya çıkan ‘115 hamile çocuk' skandalının ardından, Sağlık Bakanlığı İl Sağlık Müdürlükleri'ni uyardı. Bakanlığın talimatı üzerine harekete geçildiğini kaydeden Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, özel ve devlet hastanelerinde düzenli olarak doğum kaydı yapıldığını ancak İstanbul’da gündeme gelen olaydan sonra, Sağlık Bakanlığı talimatıyla kayıtların yeniden incelemeye alındığını söyledi.

24.01.2018Gündem
Utanç listesindeki çocuklar için flaş gelişme

Utanç listesindeki çocuklar için flaş gelişme

Hürriyet’in “Türkiye’nin utanç listesi” başlığı ile gündeme getirdiği 115 ‘hamile çocuk’ ile ilgili önemli bir gelişmenin yaşandığı öğrenildi. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, 15 yaşın altındaki çocukların ifadesi yarın alınmaya başlıyor.

23.01.2018Gündem
Her şey inşaat mı

Her şey inşaat mı?

İNSAN hakları alanında saygın bir hukukçu olan Prof. Dr. Turgut Tarhanlı’dan bir e-posta geldi. Hürriyet internette 15 Ocak’ta yayınlanan “Kanal İstanbul” hakkındaki bir haberi eleştiriyordu:

21.01.2018OkurTemsilcisi
Skandalın yaşandığı hastane önünde protesto

Skandalın yaşandığı hastane önünde protesto

Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan bir grup kadın, ’115 hamile çocuk’ skandalını protesto etti. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe ise "15 yaşından büyük çocuklara karşı işlenen cinsel suçlar belli koşullarda şikayete tabidir. Ancak suçun şikayete tabi olması bildirim yükümlülüğünü bertaraf etmez" dedi.

21.01.2018Gündem
Son dakika... 115 hamile çocuk skandalıyla ilgili flaş gelişme

Son dakika... 115 hamile çocuk skandalıyla ilgili flaş gelişme

Hürriyet.com.tr'nin duyurduğu, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki "çocuk yaşta gebelik ve doğum vakaları"nın bildirilmediği iddialarına ilişkin, hastanede görevli 2 personel hakkında kamu davası açıldı.

19.01.2018Gündem
Utanç listesi sonrası İstanbuldaki tüm hastanelere tek tek sordular

'Utanç listesi' sonrası İstanbul'daki tüm hastanelere tek tek sordular

Hürriyet’in haberi sonrası Türkiye’nin gündemine oturan 115 hamile çocuk ile ilgili gelişmeler tartışılmaya devam ediyor. Konu ile ilgili başlatılan inceleme ve soruşturmanın yanı sıra çok sayıda siyasi parti ve kadın örgütleri de bir dizi girişimde bulundu.

19.01.2018Gündem
115 hamile çocuk skandalıyla ilgili İstanbul Valisinden açıklama...

'115 hamile çocuk' skandalıyla ilgili İstanbul Valisi'nden açıklama...

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Hürriyet'in haberiyle gündeme oturan 'hamile çocuk' skandalına ilişkin resmi yetkililer hakkında soruşturma izni verilmemesi' konusundaki soruyu yanıtladı. Şahin "Şu anda bizim vermiş olduğumuz karar, bölge idare mahkemesi tarafından inceleniyor. Ya bizim kararımız onanacak yahut bizim kararımız kaldırılarak yargılamanın önü açılacaktır" dedi.

19.01.2018Gündem
Skandalı ortaya çıkaran İclal: Yılda 450-500 hamile çocuk geliyor

Skandalı ortaya çıkaran İclal: Yılda 450-500 hamile çocuk geliyor

Türkiye’nin gündemine oturan 115 hamile çocuk ile ilgili kayıtların polise bildirilmediğini ortaya çıkaran hastane personeli İclal N. Hürriyet’e konuştu. Cinsel istismar mağduru çok sayıda çocuk ile birebir görüştüğünü söyleyen İclal N.: “16 yaşındaki hamile bir kız doğum için bizim hastaneye geldi. O sırada doğumhaneye ben de indim. O gün korkudan çığlık çığlığa ağlayan o kızın sesi hâlâ kulaklarımda. O çocukları düşündükçe bu işin peşini bırakmamaya karar verdim.”

18.01.2018Gündem
CHP’li vekilden o hastane hakkında suç duyurusu

CHP’li vekilden o hastane hakkında suç duyurusu

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, dün Hürriyet’in duyurduğu Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki hamile çocuklar skandalıyla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

18.01.2018Gündem
Utanç listesi ile ilgili savcılıktan flaş açıklama

'Utanç listesi' ile ilgili savcılıktan flaş açıklama

Hürriyet'in gündeme getirdiği 'Küçükçekmece'deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 2017 yılında 5 ayda yaşları 18'in altında 39'u Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğunun saptandığı ve durumun polise bildirilmediği' iddialarına ilişkin Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Olayla ilgili 2 ayrı soruşturma yürütüldüğü belirtildi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de akşam saatlerinde yaptığı açıklamada soruşturmanın devam ettiğini ve konuyla ilgili iki savcının görevlendirildiğini söyledi.

18.01.2018Gündem
Utanç Listesi hakkında son dakika açıklaması

'Utanç Listesi' hakkında son dakika açıklaması

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 'hamile çocuklar' skandalına ilişkin konuştu. Demircan, soruşturmanın devam ettiğini, sonuçların kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.

18.01.2018Gündem
Utanç listesi

Utanç listesi

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 aylık süreçte gelen ve yaşları 18’in altında 115 çocuğun hamile olduğu saptandı.Durumu savcılığa bildiren hastane görevlisinin ise görev yeri iki kez değiştirildi.

17.01.2018Gündem
İki bakanlıktan hamile çocuklarla ilgili açıklama

İki bakanlıktan 'hamile çocuklar'la ilgili açıklama

Sağlık Bakanlığı, dün hurriyet.com.tr'de yer alan 'hamile çocuklar ve eksik bildirime' ilişkin haberin ardından açıklama yaptı. Açıklamada, soruşturma talimatı verilip müfettiş görevlendirildiği belirtildi. Konuyla ilgili Aile Bakanlığı'ndan da açıklama yapıldı. Açıklamada "Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya'nın talimatıyla, "Türkiye'yi sarsacak utanç listesi" başlığıyla haberlere konu olan 18 yaş altı gebelik vakaları ve bu vakaların adli mercilere bildirilmediği iddialarıyla ilgili inceleme başlatıldı" denildi.

17.01.2018Gündem
Utanç listesine Bakanlıktan açıklama

'Utanç listesi'ne Bakanlık'tan açıklama

Küçükçekmece'de bulunan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ortaya çıkan, 115 hamile çocuğa ilişkin ilgili kurumlara bildirim yapılmadığı iddiası Meclis gündemine taşıdı. Hurriyet.com.tr'nin gündeme getirdiği konuya ilişkin soru önergesi hazırlayan CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, "Çocuk evliliklerle, çocuk annelikle ciddi bir mücadelenin başlatılması gerekmektedir" dedi. Sağlık Bakanlığı olayla ilgili soruşturma açıldığını ve müfettiş görevlendirildiğini belirtti.

17.01.2018Gündem
Türkiyeyi sarsacak utanç listesi

Türkiye'yi sarsacak utanç listesi

İSTANBUL Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 aylık süreçte gelen, yaşları 18’in altında 39’u Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğu saptandı. Bu kayıtların 'zorunlu' olmasına karşın polise bildirilmediğini saptayıp hazırladığı tutanakla durumu savcılığa bildiren hastane görevlisi hakkında inceleme başlatıldı ve görev yeri iki kez değiştirildi. Hastanenin üst düzey bir yetkilisi, hurriyet.com.tr’nin sorusu üzerine, konu ile ilgili bir ihmal olmadığı bilgisini aldığını, ancak raporu görmediğini söyledi.

17.01.2018Gündem
İşte Hollywoodun utanç listesi

İşte Hollywood'un utanç listesi

ABD'li yapımcı Harvey Weinstein le başlayan taciz suçlamaları Oscar ödüllü aktörler Kevin Spacey ve Dustin Hoffman'a kadar uzanmış durumda. Küresel sinemanın dümenindeki Hollywood'da bugünlerde en çok sorulan soru 'Yeni film projeleri neler?' ya da 'Hangi film daha çok gişe yapacak?' değil, 'Sırada kimin taciz skandalı var?' sorusu halini aldı.

2.11.2017Dünya
‘Utanç’ uyarısı

‘Utanç’ uyarısı

Son yıllarda yaşanan iş kazaları sonrası, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye’yi 25 ülkenin yer aldığı ‘kısa liste’ye aldı. Artık Türkiye’nin iş güvenliği konusunda ILO’yu ikna etmesi gerekecek. Aksi takdirde Türkiye, bu yıl ilk iş kazaları nedeniyle ‘utanç listesi’ne girecek.

5.06.2015Ekonomi
BMye, İsraili utanç listesinden çıkarma çağrısı

BM'ye, İsraili "utanç listesi"nden çıkarma çağrısı

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun'a İsrail'in "utanç listesi"nden düşürülmesi baskılarına karşı koyması talebinde bulundu.

5.06.2015Gündem
Türkiye, dünyada iş güvenliğine uymadığı için incelenen tek ülke oldu

Türkiye, dünyada iş güvenliğine uymadığı için incelenen tek ülke oldu

Son yıllarda yaşanan iş kazaları sonrası, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye’yi 25 ülkenin yer aldığı ‘kısa liste’ye aldı. Artık Türkiye’nin iş güvenliği konusunda ILO’yu ikna etmesi gerekecek. Aksi takdirde Türkiye, bu yıl ilk iş kazaları nedeniyle ‘utanç listesi’ne girecek.

5.06.2015Ekonomi
Bitmeyen namus cinayetleri

Bitmeyen namus cinayetleri

Hatun Sürücü.1982 yılında Berlin’de Erzurumlu göçmen bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiş.

9.02.2015Avrupa
Akademik ‘utanç listesi’

Akademik ‘utanç listesi’

ABD Eğitim Bakanlığı, cinsel taciz şikayetleri nedeniyle incelenen 55 üniversiteyi açıkladı.

5.05.2014Dünya
Meclis kadroları vekil yakınlarıyla dolu

Meclis kadroları vekil yakınlarıyla dolu

Meclis teşkilatını baştan yapılandıran teklifin Genel Kurul görüşmelerinde muhalefetin, “Meclis torpilli milletvekillerinin yakınlarıyla dolduruldu” eleştirisine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’tan itiraf geldi.

30.11.2011Gündem
Türk halteri dopingden kurtuldu

Türk halteri dopingden kurtuldu

Türk halterinde dopinge karşı verilen mücadele sonuçlarını vermeye başladı. Yasaklı maddelerden uzaklaşan Türk halterciler, doping listelerinden silindi.

30.10.2007Spor
Yunanistanda Euro boykotu

Yunanistan'da Euro boykotu

Yunanistan'ın yılbaşında 12 AB ülkesiyle birlikte ortak para birimi Euro'ya geçmesi fiyat artışına ve enflasyona sebep olunca halk boykota gitti. Yunanistan Tüketiciyi Koruma Enstitüsü İnka tarafından başlatılan boykota rekor sayıda katılım oldu.

3.09.2002Ekonomi
S-400’de hedef Nisan 2020

"S-400’de hedef Nisan 2020 "

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, Rusya’dan alınan S-400’lerin ilk sisteminin kurulum sürecinin devam ettiğini belirterek, “Hedefimiz 2020 Nisan ayında sistemin kullanıma hazır hale getirilmesidir. Türkiye’nin hava savunma sistemi ihtiyacına yönelik Patriot da dahil diğer teklifler değerlendirilmektedir” dedi.

1.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Birlik olma zamanı

TÜRKİYE’nin Afrin’de yürüttüğü “Zeytin Dalı” harekâtı meşrudur.

21.01.2018

Ne sarsılan çıkar ne utanan benden söylemesi

İNSANIN aklını, fikrini, vicdanını darmadağın edecek türdendi arkadaşımız Dinçer Gökçe’nin haberi.

17.01.2018

Bir daha verilmesini dilemediğim tek ödül

TÜRKİYE Yayıncılar Birliği’nin Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri salı akşamı yapılan törenle verildi.

3.06.2009